Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 21 Penktadienis
 

B. Vėsaitė: Ukrainos ekonomika yra dugne

2015-10-29 14:13 | Politika | Komentarų (25)

Seimo narė Birutė Vėsaitė. KK nuotr.

2015 m. spalio 23–27 dienomis Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narė Birutė Vėsaitė Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje buvo akredituota stebėti Ukrainos vietos savivaldos rinkimus Odesoje (Ukraina).

„Savivaldos rinkimus Ukrainoje stebėjo beveik visų Ukrainos politinių partijų atstovai, taip pat – nors ir ne daug, nevyriausybinės organizacijos. Tvirtinti, kad rinkimai Odesoje vyko skaidriai, negalima. Rinkimų išvakarėse rinkėjai buvo papirkinėjami kvietimais į Odesos operą, maisto paketais su alkoholiu ir pagrindiniais maisto produktais, grynaisiais pinigais. Galima sakyti, kad kandidatai į vietos deputatus naudojasi ukrainiečių skurdu, ypač turint galvoje artėjančią sunkią žiemą, kurios žmonės laukia su nerimu“, – teigia B. Vėsaitė.

Pasak Lietuvos parlamentarės, „Ukrainos ekonomika yra dugne, algos nukritusios, o socialinė atskirtis auga: tie, kurie buvo turtingi, tapo dar turtingesniais, nedarbas išaugo, o vidurinioji klasė dar labiau nuskurdo. Kuro kainos yra realios rinkos kainos, o valstybė žada kompensuoti labai nedaug. Vidutinė pensija Ukrainoje siekia vos 50 eurų, gydytojo alga – apie 100 eurų, o žiemą žildymo kaina standartiniame bute – irgi apie 100 eurų. Žmones nežino, kaip išgyvens šią žiemą. Tai mažina pasitikėjimą tiek nacionaline, tiek vietine valdžia. Toks nusivylimas atsispindi ir rinkėjų aktyvume, kuris siekė šiek tiek daugiau nei 44 procentų.“

B. Vėsaitė Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai ketina siūlyti priimti rekomendaciją Ukrainai, kuria būtų siūloma pakeisti Ukrainos rinkimų įstatymą, kuris leidžia kandidatams rinkimų dieną vaikščioti po rinkimų apylinkes, stebėti rinkimus ir dalyvauti skaičiuojant balsus: „Dabar jie tampa savireklamos objektais, gyva reklama rinkimų metu, o tai veikia rinkėjų pasirinkimą.“

Komentarai

 

 

 
 1. Jeigu Ukrainos ekonomika yra dugne, tai ką tada ten veikia Kubilius? Kodėl jis iš to dugno nepakelia tos ekonomikos į tokias nepasiekiamas aukštumas, kaip Lietuvoje?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. ka jus cia komentarinat….
  Paziurekit Grybauskaites biografija… Linkeviciaus karjera…
  Uzslaptinima dar 75 metams bendradarbiavusiu su KGB…

  kas jum neaisku kas valdo…

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • – ruta tauškalė babkes kala ant D.Grybauskaitės biografijos , o tu sakai įslaptinta.

   Thumb up 1 Thumb down 2

 3. Birutėle,pupute,ko visa gerkle rėkei,kad Ukrainoje demokratija?Akys atsvėrė ir ausys atsikimšo?Plačiau atsimerk ir pamatysi,kad Lietuvoje ir tas pat.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 4. Vis tiek nesuprantu: ką tiek metų Ukrainoje veikė tiek daug Lenino paminklų? Kodėl nebuvo nugriauti 1990-1991?

  Thumb up 3 Thumb down 4

  • Ne visiems lemta suprasti.Paminklai ne veikia,o stovi.O be to tu niekada ir nesuprasi.Supratimui reikalingos smegenys,o pas tave jų mažokai yra ir tos pačios išplautos.

   Thumb up 8 Thumb down 1

   • – vieniems jie stovi kitus jie veikia , ko čia nesuprasti ??,.juk ne visi , kaip zzz-topas ten prie ju ramunėles kožna sekmadieni neša…

    Thumb up 0 Thumb down 3

 5. tęsiant soc. demu tema ..Syso pasiūlymas suvienodinti įmokų suma visiems gaunantiems minimumą ir mažiau ,..butų visiškai logiškas , jei tos pastangos butų nukreiptos į tas mokesčių slėpimo sritis kurios daugiausiai sugeneruoja tos nelegalios pajamų sumos.. Bet juk pasirodo ne, kai pasiklausai to politiko komentarus viešai argumentuojant savo siūlymus susidaro toks įspūdis , kad šiandieninė socialdemokratinė pakraipa ,.. tiktai dabar prabudo po ilgo letarginio miego ir nusprendė paleisti nuo grandinės visus savo „ciucius“ netgi neatsižvelgiant į tai ,.. ar jie tik kanda tyliai ar tik pudeliškai loja,.. Svarbu matomi ir kritikuojami . Kaip man tai kažin ar tos krūvelės kakučiu , liekančiu po jų pasivaikščiojimu lauke,. yra tas geras rinkiminis rezultatas kurio Jiems patiems reikia. Aš tikrai ne šalininkas to kad ant kiekvieno kampo butų šaukiama rus. „V Bagdade vsio spakoino „ bet ir to perteklinio susirūpinimo , kai mokesčiu inspekcija ateinantiems metams numačiusį tokius finansinės atskaitomybės pokyčius ..na skamba taip pritemptai ir nerimtai ..kaip tu profsajungiečiu kliedesiai apie tai ko darbo liaudis nori ..
  P.S. Sysai ..pasigauk nors 5-10 tu smulkiu įmonių vadovų kurie sau moka ta minimumą ir mažiau,.. ir paklausk kodėl jie taip daro ? ŽINOK NUSTEBSI ZUIKI ILGAAUSI , ATSAKYMAS DAUG ŽEMIŠKESNIS …NEI NORAS KAŽKĄ MOKESČIAIS NUSLĖPTI .

  Thumb up 0 Thumb down 5

 6. Na va Ukrainoje viskas apsisuko ir grįžo į ta laikotarpį ką Lietuva pergyveno 90 m.. kai teko pajausti vieno Rusijos kranelio -čiulptuko poveiki ekonomikoje. Nėra kito kelio Ukrainai tik kaip vėl viską pradėti iš pradžių , tik ši karta visa tai bus sunkiau ir sudėtingiau . Tai pasekmė kai daromos reformos tampa tuo švelniau , jautriau , socialiai labiau atsakingai ,..mielieji… Vėsaitė iš tu politikų kurie tuos dvidešimt Lietuvos metų kaip tik atstovavo tai kategorijai politikų kurie vis stengėsi padėti Lietuvai rasti ta balansą tarp to kas neimanoma ir to kas nesuvokiama ..negalima reformomis iš vienos politinėmis santvarkos pereiti į kita ..nepajautus to poveikio . Tai yra politinis blefas kuris gal kiek ir apsaugo mus nuo skausmingų padariniu , bet galutiniame rezultate priveda prie to kad tos reformos tampa neveiksmingos ir neišbaigtos ..pav. na kad ir tas KGB liustracijos įstatymas ..ar tos pačios Vėsaitės nuolatinis skalabijimas ginant Rusijos energetinius interesus ..čia Lietuvoje. Soc.demams reikia apsivalyti ir nebijoti suskilti atskiriant tokius pro ..nuosaikiu nuotaiku politikus kaip Sakalas, Bradauskas , Vėsaitė , Sysas ir tt. Ta sena sovietinė nomeklatūra pilnai tiktu vaikščiojimui ir su Georgijaus juostelėmis čia Lietuvoje ..Tik viena bėda niekaip neatsiranda to , kas Jiems galėtų tai pasiūlyti ..Kiek bandau vertinti tos partijos sprendimus ir šiandienine jos politika , man niekaip nesuvokiama kaip gali joje dominuoti tokie dideli skirtingi ideologiniai požiūriai ..O tai rodo kad ji bet kokiu momentu gali suskilti ..reikia tik to nedidelio degtuko. Aišku kažin ar tai naudinga pačiai nomenklatūrai ..
  p.s. Niekas su vėžiniais dariniais partijoje „ cackėmis „ neužsiima ..

  Thumb up 1 Thumb down 12

  • ar žinai, kada ta Šleževičiaus istorija buvo surežisuota? Kai Šleževičius pradėjo su Švedija dėl jungčių tartis ir apie Lietuvos energetinę nepriklausomybę galvoti.

   Thumb up 3 Thumb down 0

    • labai tikėtina ..juk matom kas nutinka kai tik pakrypsta kalba link to kad Lietuva galėtu būti ir nepriklausoma nuo rusiško bendro elektros tinklo .Tie energetiniai pokyčiai , sunkiai skynasi kelia Lietuvoje ir dar sunkiau darosi paaiškinti visuomenei kodėl ju kaip tokiu reikia..kai kaina pamatuojama trumpalaike nauda ..Kaip rezultatas ,. jos žemesniuose sl. dominuoja tokie “tiesos ir naudos ” skaičiuotojai padabnus senajai nomenklatūrai .. ir naujajai kaip Skardžius .

     Thumb up 0 Thumb down 7

 7. Kokie komentarai!!!
  Matosi plataus profilio darbuotojai!
  Kitaip tariant- šudamaliai!!!

  Thumb up 0 Thumb down 3

 8. Kitaip ir negalėjo būti, Ukraina, kaip administracinis vienetas su perspektyva tapti stipria pasiturinčia valstybe, Rusijos bendražyge, buvo kuriama Rusijos carų ir vėliau TSRS generalinių sekretorių. Tai turtingas, gražus kraštas tiek iškasenomis tiek, tiek nepaprastai derlingomis žemėmis, kuris taip ir netapo gerovės valstybe tik todėl, kad kažkas negerai su jos daugumos piliečių mentalitetu. Stebėjausi Lietuvos politikais, kurie važiavo į maidaną kurstyti chaosą Ukrainoje, užuot patarę nedaryti staigių judėsių, nes juk jie labai stipriai priklausomi nuo Rusijos ir su šukiais “moskalej na nožy” ar “moskaliaku na giliaku” tikrai nieko nepasieksi. Vakarų pasaulyje yra daug gerų dalykų, bet reikia prisiminti,kad tai buvo pasiekta ne tik sunkiu, atkakliu ir kryptingu darbu, bet ir Vakarų kolonijine praeitimi. Juk daugelis Vakarų valstybių buvo metropolijomis ir savo gerbūvį kūrė išnaudodami savo kolonijas. Vakarai yra pragmatiški ir nieko veltui neduoda, be to Ukraina labai didelė ir ją maitinti taip kaip pvz. Baltijos šalis tiesiog Europai per sunku, tad reikėtų suktis patiems, o kaip tai padaryti jei visa pramonė buvo orientuota į Rusiją, vakarams iš Ukrainos jos pramonės produkcijos nereikia ir niekada nereikės, tad reikia suktis patiems. Manau jei Ukraina nesubyrės, jai teks grįžti į Rusijos įtakos sferą, o gal net integruotis atgal į Rusiją. Perspektyva liūdna.

  Thumb up 10 Thumb down 1

 9. Te būna Ukraina patenkinta, bus paradų nuogais užp…iais.Vertybes reikia įsisavinti pirmiausia.

  Thumb up 10 Thumb down 1

 10. O ką ten veikia A.Kubilius ? Kodėl negali pakelti iš dugno kaip pakėlė mus ? :)

  Thumb up 14 Thumb down 0

 11. “tie, kurie buvo turtingi, tapo dar turtingesniais, nedarbas išaugo, o vidurinioji klasė dar labiau nuskurdo”
  ir kas dėl to kaltas, p. Vėsaite?

  Thumb up 11 Thumb down 0

 12. apgint su Poviloniene homo teises, sumažinti populiacijos skaičių abortais ir t.t. tai patinka internacionalui. Taip ir toliau varyk, Birute.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 13. gal per mažai Birutė žiūri 24 val ar tv pagalbą? Kaip gyvena Lietuvos žmonės gal nežino? Ir kiek ji pati prie to gerbūvio prisidėjo.

  Thumb up 12 Thumb down 0

 14. “B. Vėsaitė: Ukrainos ekonomika yra dugne” – o Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius iš Lietuvos.

  Thumb up 13 Thumb down 0

  • nekalbėk, kai ekonomika dugne, AA yra ukrainietis, o kai ekonomika jau išplauks iš to dugno, tada bus lietuvis. Aišku? :)

   Thumb up 4 Thumb down 3

 15. pati Vėsaitė yra dugne, įstojusi į socialinternacional ir ginanti neaiškias neaiškių “teises”, bet ne teisę į išlikimą, į tėvynę.
  Geram kitų primestų idėjų vykdytojui savos galvos nereikia.

  Thumb up 9 Thumb down 3

 16. Birute, nepergyvenk, Kubilius, Šemeta ir Ko Ukrainos ekonomiką išgelbės 😉

  Thumb up 15 Thumb down 0



 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas










Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...