Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 15 Šeštadienis
 

Atviras laiškas dėl Vilniaus m. savivaldybės viešojo konkurso sąlygų, palankių „laimėti“ tik vienam dalyviui

2015-02-19 12:33 | Laiškai | Komentarų (29)

A.Zuoko vadovaujama Vilniaus m. savivaldybė rengia konkursą, kuriame akivaizdžiai sudaromos sąlygos laimėti tik vienai įmonei. KK nuotr.

Vilniaus m. savivaldybė vėl rengia konkursą, kuriame akivaizdžiai sudaromos sąlygos laimėti tik vienai įmonei. Taip galimai proteguojami verslo interesai, pažeidžiama viešųjų pirkimo konkursų organizavimo tvarka ir apeinamas viešasis interesas.

Bendradarbiavimas su visuomeninėmis organizacijomis jau net neimituojamas. Į ugdytinių tėvų organizacijų reiškiamą susirūpinimą visiškai nekreipiama dėmesio, nepaisoma rinkėjų interesų ir demokratijos principų.

Tokios išvados formuluojamos atsižvelgiant į žemiau paminėtus faktus.

„MAISTO PRODUKTŲ VILNIAUS MIESTO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOMS PIRKIMO ATVIRO KONKURSO BŪDU SĄLYGŲ“ pirkimo objektas skaidomas į 5 dalis:

Mėsa, paukštiena ir kiaušiniai;

Pienas ir pieno produktai;

Žuvis;

Duonos gaminai, miltai, kruopos, aliejus, cukrus, saldainiai, arbata ir kiti maisto produktai;

Vaisiai, daržovės, uogos, sultys ir bulvės.

Pagal tokį pirkimo išskaidymą tik į 5 dalis, negali dalyvauti nė viena Lietuvos mėsos perdirbėjų įmonė, nes tokios įmonės neturi teisės prekiauti vištiena ir kiaušiniais. Analogiškai paukštienos perdirbėjai negali prekiauti mėsa. Taip panaikinama galimybė dalyvauti visoms Lietuvos mėsos perdirbėjų ir augintojų įmonėms.

Tokia pati situacija yra duonos ir jos gaminių gamintojų atveju. Lietuvoje veikia tikrai daug kepyklų, kurios galėtų tiekti šviežią duoną tiesiai iš krosnies – kepyklos pačios pristato duoną net į mažiausias maisto prekių parduotuves. Tuo tarpu pagal taip sugrupuotas produktų rūšis nė viena kepykla negalės dalyvauti konkurse, nes privalo tiekti kartu ir kruopas, aliejų, makaronus, saldainius, arbatą ir kitus produktus.

Taip dirbtinai formuojama praktika, kai darželiai turės mėsą, duoną ir kitus maisto produktus pirkti iš perpardavinėjančių įmonių ir taip papildomai jas finansuoti, o švieži ir tiesiai iš gamintojų tiekiami produktai bus neprieinami. Produkcija keliaus iš vienų sandėlių į kitus ir „bekeliaudama“ iki vaikų stalo, žinoma, brangs ir sens. Produkcija gali būti nešviežia, didelė tikimybė, kad ji bus net nelietuviška. Akivaizdžiai siekiama eliminuoti kuo daugiau konkurentų.

Pažymėtinas dar vienas „apynasris“, neprileidžiantis daugiau galimų tiekėjų ir mažinantis konkurenciją yra „TIEKĖJŲ MINIMALŪS KVALIFIKACIJOS REIKALAVIMAI“:

„Tiekėjo patirtis – per paskutinius 3 metus arba per laiką nuo tiekėjo įregistravimo dienos (jeigu tiekėjas vykdė veiklą mažiau nei 3 metus) įvykdyta (ir) ar vykdoma bent 1 sutartis pagal kurią buvo tiekiami maisto produktai atitinkantys Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašui, patvirtintam Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 ir kurios vertė ne mažesnė kaip:

1 pirkimo daliai – 4399210 Eur be PVM;

2 pirkimo daliai – 3599900 Eur be PVM;

3 pirkimo daliai – 578260 Eur be PVM;

4 pirkimo daliai – 1521740 Eur be PVM;

5 pirkimo daliai – 1217390 Eur be PVM;

Teikiant pasiūlymą daugiau nei vienai pirkimo objekto daliai, sutarčių vertės turi būti sumuojamos.“

Tokios didelės apimties sutartys su viena įmone yra sudaromos itin retai.

Nepagrįstai orientuojant reikalavimus į vieną sutartį, o ne į įmonės sutarčių apimtis, neatspindimos logistikos galimybės. Laimėjusiam konkursą maisto produktų tiekimas vyks ne į centralizuotus sandėlius, o atskirai į kiekvieną darželį.

Neaiškus tikslas reikalauti iš konkurso dalyvių, norinčių dalyvauti pvz. mėsos pirkimo dalyje, pateikti būtent vieną sutartį, kurios vertė su PVM ne mažesnė nei 5.323.044,10 Eurų, t. y. 18.379.406 Lt; pieno dalyje – 4.355.879 Eurų, t. y. 15.039.979,1 Lt ir t. t. Todėl kyla klausimas, kodėl negalima pateikti keleto sutarčių nurodytai konkurse sumai, kas įrodytų teikėjo pajėgumą įvykdyti sutartį.

Vilniaus miesto savivaldybės vienos sutarties reikalavimas, žinoma, panaikina daugelio pajėgių gamintojų dalyvavimo konkurse galimybes taip apribojant konkurenciją. O juk dažnai būtent smulkusis verslas ir nedidelės įmonės gali patiekti daug šviežesnius produktus, lanksčiai reaguoti į darželio poreikius ir pasiūlyti mažiausią kainą.

Ir pagaliau visas Vilniaus m. savivaldybės Konkurso rengėjų užmačias vainikuoja Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijų nepaisymas kai Konkurso sąlygose reikalaujama iš tiekėjo būti įdiegus „socialinio atsakingumo SA 8000 standarto reikalavimus arba lygiavertės socialinio atsakingumo vadybos sistemos reikalavimus.“

Anot Viešųjų pirkimų tarnybos atsakymo, perkančioji organizacija, vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymų 37 str. 1 d. nuostatomis, pirkimo dokumentuose numatyti reikalavimo, kad tiekėjas turi būti įdiegęs socialinės atsakomybės vadybos sistemą SA 8000 arba lygiavertę, negali.

„SA 8000 yra socialinės atsakomybės vadybos sistema, kuri yra skirta vaikų darbo, priverstinio darbo prevencijos, profesinės sveikatos ir saugos, darbuotojų organizacijų laisvės ir kolektyvinių derybų, diskriminavimo, nuobaudų praktikos, darbo valandų ir pan., reikalavimams, o ne įstaigos vykdomos vadybos kokybei užtikrinti. Įstatymo nuostatos negali būti aiškinamos plečiamai, todėl šiuo atveju perkančioji organizacija gali reikalauti tik sertifikatų, patvirtinančių, kad tiekėjas laikosi tam tikrų kokybės vadybos sistemos standartų.“

Atkreiptinas dėmesys į įmones, kurios 2015-01-01 duomenimis turėjo SA 8000 sertifikatą. Tarp jų, maisto produktus gaminančios ar tiekiančios yra tik trys įmonės, tai UAB „Pontem“, UAB „Rokiškio pienas“ bei AB „Nordic Sugar Kėdainiai“.

Kaip žinia, UAB „Rokiškio pienas“ specializuojasi pieno produktų gamyboje, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ cukraus gamyboje, todėl dalyvauti konkurse gali tik dalinai, ir tik tada, jei išpildys kitus „specialius“ Konkurso tvarkoje numatytus suvaržymus.

Akivaizdu, kad Mero A. Zuoko vadovaujamos Vilniaus m. savivaldybės ruošto Konkurso sąlygos yra akibrokštas, demonstruojantis nesiskaitymą su rinkėjais, su darželių auklėtinių tėvais, mokančiais už tokiu būdu „pigiai“ perkamą maistą, su įstatymų reikalavimais ir su paprasčiausia sąžine, paminantis visus demokratijos principus ir demonstruojantis galimus korupcinius ryšius.

Pažymėtina, kad tokiu būdu yrasudaromos sąlygos konkurse laimėti tai pačiai įmonei, kuri metai iš metų vis laimi konkursus ir tiekia maisto produktus į ikimokyklines ugdymo įstaigas, nepaisant to, kad ne vieną kartą buvo nustatyti šios įmonės tiekiamo maisto kokybės neatitikimai ir pažeidimai.

Reikalaujame nutraukti viešąjį interesą pažeidžiantį Konkursą ir sudaryti galimybes vaikus maitinti šviežiais produktais gamintojo, o ne perpardavinėtojo kainomis.

Naują konkursą reikalaujame organizuoti atsižvelgiant į 2014-02-25 kreipimesi į Vilniaus m. Merą ir savivaldybės Tarybos narius išsakytus prašymus:

Atsižvelgiant į VPĮ reikalavimus ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. gegužės 4 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. 3K-3-126/2010, išaiškinimą, kad konkurso sąlygų reikalavimai neturi būti didesni, nei būtini atsižvelgiant į perkamų paslaugų pobūdį ir apimtį, atšaukti šiuo metu paskelbtą centralizuotą Konkursą.

Pirkimo objektą suskaidyti į grupes, kad tiesiogiai galėtų dalyvauti maisto produktų (mėsos, pieno, duonos ir kt.) gamintojai.

Sudaryti sąlygas kiekvienai ugdymo įstaigai pagal įstaigos ar/ir įstaigos tėvų bendruomenės pageidavimą pasirinktinai Konkursą organizuoti savarankiškai.

Savarankiškai organizuoti Konkurso nepanorusioms įstaigoms, besinaudojančioms centralizuoto konkurso metu pasirinkto tiekėjo paslaugomis, sudaryti galimybę keisti tiekėją esant pagrįstam poreikiui.

Organizuoti tiekėjų apklausą, kurios pagrindu sudarytu sąrašu ugdymo įstaigos galėtų naudotis rinkdamosis tiekėjus.

Įstaigos bendruomenei paprašius pagalbos, padėti organizuoti Konkursą.

Sudaryti Vilniaus savivaldybės tarybai atskaitingą darbo grupę naujo Konkurso sąlygoms parengti.

Dar kartą prašome Vilniaus savivaldybės mero A. Zuoko atsakyti:

ar bus atsižvelgta į minėto 2014-02-25 LTF rašte nurodytus prašymus?

jei nebus atsižvelgta ar atsižvelgta dalinai, prašome išsamaus paaiškinimo, kuo remiantis atsisakoma išpildyti tėvų, kaip mokesčių mokėtojų ir rinkėjų, lūkesčius.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad lauksime atsakymo į kiekvieną prašymo punktą. Prašome atsakyti nedelsiant.

Lietuvos tėvų forumo, Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio vardu

Lietuvos tėvų forumo pirmininkas

Audrius Murauskas

Komentarai

 

 

 
 1. keista kad zuokas pasirenka vel sanus vagys tokius kaip ciaplikas ir kiti kurie buvo isvyti is ministru tai tokia partija daugiau negalima tyketi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ponai apie ka mes kalbame. Kodel vaikus skriaudziame , juk tai mato geriausai vaiku tevai nei savivaldybes klerkai, ir reikia isiklausyti i tevu nuomone. Beje Zuokai tu esi daug nusizenges Vilniui. Tu esi melagis , aferistas ir visame kame. Vardinti tavo nesamones ir t.t tektu visa diena , kodel man dabar vargti nes jau daug esu parases feicbuke. Gaila man tik senu zmoniu kurie tiki tavo nesamonem ir jaunimo kuriems viskas pochui.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. ir N.Puteiki. Tai padoriu zmoniu partija. N.Puteikis ne karta irode padoruma, sveika nuovoka. Pasirasykime peticijos.com/kreipimasis_vardan_lietuvos

  Thumb up 3 Thumb down 2

    • Kalbėsiu tik savo vardu. Manau, kad V.Janukovičiui labai pasisekė, kad spėjo laiku pasprukti iš Kijevo. Jei būtų pagavę, tai lietuviškų strategų kurstomi maidanovcai ne tik būtų N.Puteikio dovanotu benzopiūklu jam galvą nupjovę, bet gal net ir gyvą sučvertavoję.

     Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Kiek galima suprasti iš Audriaus Murausko kreipimosi, susidariusį kainos skirtumą [daugiau tiekėjų daugiai išlaidų] KOMPENSUOTŲ aktyvių mamų-tėvų sambūris.
  Taigi Zuokui reikėtų su JAIS pasirašyti sutartį [rekalingas dokumentas bet ne lia-lia] ir PIRMYN.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 5. protegavimas,piktnaudziavimas tarnyba,valstybes tarnautojo vardo menkinimas ir t.t. Tai kuz ziuri stt. Ogal mineta tarnyba galimai stoguoja abonenta. Manau kad taip ir yra.Visi laikrasciai raso apie abonento zygdarbius,o nuo jo viskas kaip nuo zasies vanduo

  Thumb up 5 Thumb down 0

 6. kokie kvietkai gražūs. Tu man taip suderink. Geltona spalva viduramžiais reiškė išdavystę, veidmainystę, degradaciją, melą, godumą, pinigų, pavydo simbolį (Judo drabužiai, o kartais geltoni vaizduojami Šv. Petro ir Šv. Juozapo drabužiai). Šia spalva buvo žymimos maro epidemijų vietos, Irane – užkrečiamųjų ligų įvaizdis. Su violetine spalva siejamas optimizmas ir nusivylimas, pasitikėjimas ir apgaulė, realybė ir miražas, aistra ir kančia, ramybė ir drama, sėkmė ir nesėkmė, džiaugsmas ir gedulas, nuodėmė ir atgaila (Marijos Magdalietės drabužių, advento ir gavėnios spalva).

  Thumb up 4 Thumb down 0

 7. Cia teveliai ir mamos uzciuope stambu ziulikystes kasni.Bet ar tokio masto kasni atsisakys abonentas ir nuo jo stalo trupinius susirenkantys uztarejai?? O juk cia ne tik kad istatymu pazeidimai,bet ir prasilenkta su blaiviu protu.O kencia patys maziausi,nes jiems sviezio maisto pagal tokiuos biurokratu reikalavimus tikrai nematyti ir nepajusti.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • populistas, kuris tik liežuviu mala, bet nieko nedaro. be to, neturi komandos, taigi TIKRAI NIEKO NEPADARYS

   Thumb up 1 Thumb down 2

   • TEISINGAI KALBI TAIP IR TOLIAU BALSUOK UŽ VAGIS PEDOFILUS O UŽ TOKIUS GARBINGUS ŽMONES KAIP PUTEIKIS NEBALSUOK.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Zuokulas paklius i Gineso rekordu knyga, kaip zmogus Tarybu Sajunga aplenkes!
  -Prie ruskio nieks nesigule duonos nepavalges, bet…
  -eileje prie batono ne vienam po darbo yra teke dvi valandas eileje pastovet. Dievaz!
  -Taip ir cia; ir sugebek tu man surengti vaiku darzeliu deficita visuotinio pertekliaus salygom.
  Turbut labai pelninga. Juk del savo vaiko mama ir paskutines kelnaites nusiims.
  Asen tai gal uz Pinsku balsuosiu…
  O Jus?

  Thumb up 2 Thumb down 1

  • Galite Algirdai balsuoti už bet kurį patinkanti ,.visa bėda kad visų jų išeities receptai tiek panašus , kad apsisprendimo teise matyt lems paprastos prostitutės argumentas .. kas brangiau pasiūlys .:) o jei rimtai nei vienas iš čia oponuojančių Zuokuliui neturį rimtos patirties tokį miesta tvarkyti , be pinigų :) o su pinigais ir pats galėtumėte to darbo imtis .;) tai tiek tos išminties ..

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • nežinau Algirdai, kuriame sovietijos pakampyje gyvenote, jei dėl batono po dvi valandas eilėse stovėjote.

   Thumb up 2 Thumb down 0

 9. zuokula,kur padejai prospekto akmenis,kada atstatysi i vieta ta ka sugriovei,visgi kiek debilu lietuvoj ir savickas sedi ten kur jo smegenys,o gal visai nera,tik raumenys

  Thumb up 4 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...