Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 6 Pirmadienis
 

Atviras laiškas dėl Vilniaus m. savivaldybės viešojo konkurso sąlygų, palankių „laimėti“ tik vienam dalyviui

2015-02-19 12:33 | Laiškai | Komentarų (29)

A.Zuoko vadovaujama Vilniaus m. savivaldybė rengia konkursą, kuriame akivaizdžiai sudaromos sąlygos laimėti tik vienai įmonei. KK nuotr.

Vilniaus m. savivaldybė vėl rengia konkursą, kuriame akivaizdžiai sudaromos sąlygos laimėti tik vienai įmonei. Taip galimai proteguojami verslo interesai, pažeidžiama viešųjų pirkimo konkursų organizavimo tvarka ir apeinamas viešasis interesas.

Bendradarbiavimas su visuomeninėmis organizacijomis jau net neimituojamas. Į ugdytinių tėvų organizacijų reiškiamą susirūpinimą visiškai nekreipiama dėmesio, nepaisoma rinkėjų interesų ir demokratijos principų.

Tokios išvados formuluojamos atsižvelgiant į žemiau paminėtus faktus.

„MAISTO PRODUKTŲ VILNIAUS MIESTO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOMS PIRKIMO ATVIRO KONKURSO BŪDU SĄLYGŲ“ pirkimo objektas skaidomas į 5 dalis:

Mėsa, paukštiena ir kiaušiniai;

Pienas ir pieno produktai;

Žuvis;

Duonos gaminai, miltai, kruopos, aliejus, cukrus, saldainiai, arbata ir kiti maisto produktai;

Vaisiai, daržovės, uogos, sultys ir bulvės.

Pagal tokį pirkimo išskaidymą tik į 5 dalis, negali dalyvauti nė viena Lietuvos mėsos perdirbėjų įmonė, nes tokios įmonės neturi teisės prekiauti vištiena ir kiaušiniais. Analogiškai paukštienos perdirbėjai negali prekiauti mėsa. Taip panaikinama galimybė dalyvauti visoms Lietuvos mėsos perdirbėjų ir augintojų įmonėms.

Tokia pati situacija yra duonos ir jos gaminių gamintojų atveju. Lietuvoje veikia tikrai daug kepyklų, kurios galėtų tiekti šviežią duoną tiesiai iš krosnies – kepyklos pačios pristato duoną net į mažiausias maisto prekių parduotuves. Tuo tarpu pagal taip sugrupuotas produktų rūšis nė viena kepykla negalės dalyvauti konkurse, nes privalo tiekti kartu ir kruopas, aliejų, makaronus, saldainius, arbatą ir kitus produktus.

Taip dirbtinai formuojama praktika, kai darželiai turės mėsą, duoną ir kitus maisto produktus pirkti iš perpardavinėjančių įmonių ir taip papildomai jas finansuoti, o švieži ir tiesiai iš gamintojų tiekiami produktai bus neprieinami. Produkcija keliaus iš vienų sandėlių į kitus ir „bekeliaudama“ iki vaikų stalo, žinoma, brangs ir sens. Produkcija gali būti nešviežia, didelė tikimybė, kad ji bus net nelietuviška. Akivaizdžiai siekiama eliminuoti kuo daugiau konkurentų.

Pažymėtinas dar vienas „apynasris“, neprileidžiantis daugiau galimų tiekėjų ir mažinantis konkurenciją yra „TIEKĖJŲ MINIMALŪS KVALIFIKACIJOS REIKALAVIMAI“:

„Tiekėjo patirtis – per paskutinius 3 metus arba per laiką nuo tiekėjo įregistravimo dienos (jeigu tiekėjas vykdė veiklą mažiau nei 3 metus) įvykdyta (ir) ar vykdoma bent 1 sutartis pagal kurią buvo tiekiami maisto produktai atitinkantys Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašui, patvirtintam Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 ir kurios vertė ne mažesnė kaip:

1 pirkimo daliai – 4399210 Eur be PVM;

2 pirkimo daliai – 3599900 Eur be PVM;

3 pirkimo daliai – 578260 Eur be PVM;

4 pirkimo daliai – 1521740 Eur be PVM;

5 pirkimo daliai – 1217390 Eur be PVM;

Teikiant pasiūlymą daugiau nei vienai pirkimo objekto daliai, sutarčių vertės turi būti sumuojamos.“

Tokios didelės apimties sutartys su viena įmone yra sudaromos itin retai.

Nepagrįstai orientuojant reikalavimus į vieną sutartį, o ne į įmonės sutarčių apimtis, neatspindimos logistikos galimybės. Laimėjusiam konkursą maisto produktų tiekimas vyks ne į centralizuotus sandėlius, o atskirai į kiekvieną darželį.

Neaiškus tikslas reikalauti iš konkurso dalyvių, norinčių dalyvauti pvz. mėsos pirkimo dalyje, pateikti būtent vieną sutartį, kurios vertė su PVM ne mažesnė nei 5.323.044,10 Eurų, t. y. 18.379.406 Lt; pieno dalyje – 4.355.879 Eurų, t. y. 15.039.979,1 Lt ir t. t. Todėl kyla klausimas, kodėl negalima pateikti keleto sutarčių nurodytai konkurse sumai, kas įrodytų teikėjo pajėgumą įvykdyti sutartį.

Vilniaus miesto savivaldybės vienos sutarties reikalavimas, žinoma, panaikina daugelio pajėgių gamintojų dalyvavimo konkurse galimybes taip apribojant konkurenciją. O juk dažnai būtent smulkusis verslas ir nedidelės įmonės gali patiekti daug šviežesnius produktus, lanksčiai reaguoti į darželio poreikius ir pasiūlyti mažiausią kainą.

Ir pagaliau visas Vilniaus m. savivaldybės Konkurso rengėjų užmačias vainikuoja Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijų nepaisymas kai Konkurso sąlygose reikalaujama iš tiekėjo būti įdiegus „socialinio atsakingumo SA 8000 standarto reikalavimus arba lygiavertės socialinio atsakingumo vadybos sistemos reikalavimus.“

Anot Viešųjų pirkimų tarnybos atsakymo, perkančioji organizacija, vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymų 37 str. 1 d. nuostatomis, pirkimo dokumentuose numatyti reikalavimo, kad tiekėjas turi būti įdiegęs socialinės atsakomybės vadybos sistemą SA 8000 arba lygiavertę, negali.

„SA 8000 yra socialinės atsakomybės vadybos sistema, kuri yra skirta vaikų darbo, priverstinio darbo prevencijos, profesinės sveikatos ir saugos, darbuotojų organizacijų laisvės ir kolektyvinių derybų, diskriminavimo, nuobaudų praktikos, darbo valandų ir pan., reikalavimams, o ne įstaigos vykdomos vadybos kokybei užtikrinti. Įstatymo nuostatos negali būti aiškinamos plečiamai, todėl šiuo atveju perkančioji organizacija gali reikalauti tik sertifikatų, patvirtinančių, kad tiekėjas laikosi tam tikrų kokybės vadybos sistemos standartų.“

Atkreiptinas dėmesys į įmones, kurios 2015-01-01 duomenimis turėjo SA 8000 sertifikatą. Tarp jų, maisto produktus gaminančios ar tiekiančios yra tik trys įmonės, tai UAB „Pontem“, UAB „Rokiškio pienas“ bei AB „Nordic Sugar Kėdainiai“.

Kaip žinia, UAB „Rokiškio pienas“ specializuojasi pieno produktų gamyboje, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ cukraus gamyboje, todėl dalyvauti konkurse gali tik dalinai, ir tik tada, jei išpildys kitus „specialius“ Konkurso tvarkoje numatytus suvaržymus.

Akivaizdu, kad Mero A. Zuoko vadovaujamos Vilniaus m. savivaldybės ruošto Konkurso sąlygos yra akibrokštas, demonstruojantis nesiskaitymą su rinkėjais, su darželių auklėtinių tėvais, mokančiais už tokiu būdu „pigiai“ perkamą maistą, su įstatymų reikalavimais ir su paprasčiausia sąžine, paminantis visus demokratijos principus ir demonstruojantis galimus korupcinius ryšius.

Pažymėtina, kad tokiu būdu yrasudaromos sąlygos konkurse laimėti tai pačiai įmonei, kuri metai iš metų vis laimi konkursus ir tiekia maisto produktus į ikimokyklines ugdymo įstaigas, nepaisant to, kad ne vieną kartą buvo nustatyti šios įmonės tiekiamo maisto kokybės neatitikimai ir pažeidimai.

Reikalaujame nutraukti viešąjį interesą pažeidžiantį Konkursą ir sudaryti galimybes vaikus maitinti šviežiais produktais gamintojo, o ne perpardavinėtojo kainomis.

Naują konkursą reikalaujame organizuoti atsižvelgiant į 2014-02-25 kreipimesi į Vilniaus m. Merą ir savivaldybės Tarybos narius išsakytus prašymus:

Atsižvelgiant į VPĮ reikalavimus ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. gegužės 4 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. 3K-3-126/2010, išaiškinimą, kad konkurso sąlygų reikalavimai neturi būti didesni, nei būtini atsižvelgiant į perkamų paslaugų pobūdį ir apimtį, atšaukti šiuo metu paskelbtą centralizuotą Konkursą.

Pirkimo objektą suskaidyti į grupes, kad tiesiogiai galėtų dalyvauti maisto produktų (mėsos, pieno, duonos ir kt.) gamintojai.

Sudaryti sąlygas kiekvienai ugdymo įstaigai pagal įstaigos ar/ir įstaigos tėvų bendruomenės pageidavimą pasirinktinai Konkursą organizuoti savarankiškai.

Savarankiškai organizuoti Konkurso nepanorusioms įstaigoms, besinaudojančioms centralizuoto konkurso metu pasirinkto tiekėjo paslaugomis, sudaryti galimybę keisti tiekėją esant pagrįstam poreikiui.

Organizuoti tiekėjų apklausą, kurios pagrindu sudarytu sąrašu ugdymo įstaigos galėtų naudotis rinkdamosis tiekėjus.

Įstaigos bendruomenei paprašius pagalbos, padėti organizuoti Konkursą.

Sudaryti Vilniaus savivaldybės tarybai atskaitingą darbo grupę naujo Konkurso sąlygoms parengti.

Dar kartą prašome Vilniaus savivaldybės mero A. Zuoko atsakyti:

ar bus atsižvelgta į minėto 2014-02-25 LTF rašte nurodytus prašymus?

jei nebus atsižvelgta ar atsižvelgta dalinai, prašome išsamaus paaiškinimo, kuo remiantis atsisakoma išpildyti tėvų, kaip mokesčių mokėtojų ir rinkėjų, lūkesčius.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad lauksime atsakymo į kiekvieną prašymo punktą. Prašome atsakyti nedelsiant.

Lietuvos tėvų forumo, Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio vardu

Lietuvos tėvų forumo pirmininkas

Audrius Murauskas

Komentarai

 

 

 
 1. keista kad zuokas pasirenka vel sanus vagys tokius kaip ciaplikas ir kiti kurie buvo isvyti is ministru tai tokia partija daugiau negalima tyketi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ponai apie ka mes kalbame. Kodel vaikus skriaudziame , juk tai mato geriausai vaiku tevai nei savivaldybes klerkai, ir reikia isiklausyti i tevu nuomone. Beje Zuokai tu esi daug nusizenges Vilniui. Tu esi melagis , aferistas ir visame kame. Vardinti tavo nesamones ir t.t tektu visa diena , kodel man dabar vargti nes jau daug esu parases feicbuke. Gaila man tik senu zmoniu kurie tiki tavo nesamonem ir jaunimo kuriems viskas pochui.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. ir N.Puteiki. Tai padoriu zmoniu partija. N.Puteikis ne karta irode padoruma, sveika nuovoka. Pasirasykime peticijos.com/kreipimasis_vardan_lietuvos

  Thumb up 3 Thumb down 2

    • Kalbėsiu tik savo vardu. Manau, kad V.Janukovičiui labai pasisekė, kad spėjo laiku pasprukti iš Kijevo. Jei būtų pagavę, tai lietuviškų strategų kurstomi maidanovcai ne tik būtų N.Puteikio dovanotu benzopiūklu jam galvą nupjovę, bet gal net ir gyvą sučvertavoję.

     Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Kiek galima suprasti iš Audriaus Murausko kreipimosi, susidariusį kainos skirtumą [daugiau tiekėjų daugiai išlaidų] KOMPENSUOTŲ aktyvių mamų-tėvų sambūris.
  Taigi Zuokui reikėtų su JAIS pasirašyti sutartį [rekalingas dokumentas bet ne lia-lia] ir PIRMYN.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 5. protegavimas,piktnaudziavimas tarnyba,valstybes tarnautojo vardo menkinimas ir t.t. Tai kuz ziuri stt. Ogal mineta tarnyba galimai stoguoja abonenta. Manau kad taip ir yra.Visi laikrasciai raso apie abonento zygdarbius,o nuo jo viskas kaip nuo zasies vanduo

  Thumb up 5 Thumb down 0

 6. kokie kvietkai gražūs. Tu man taip suderink. Geltona spalva viduramžiais reiškė išdavystę, veidmainystę, degradaciją, melą, godumą, pinigų, pavydo simbolį (Judo drabužiai, o kartais geltoni vaizduojami Šv. Petro ir Šv. Juozapo drabužiai). Šia spalva buvo žymimos maro epidemijų vietos, Irane – užkrečiamųjų ligų įvaizdis. Su violetine spalva siejamas optimizmas ir nusivylimas, pasitikėjimas ir apgaulė, realybė ir miražas, aistra ir kančia, ramybė ir drama, sėkmė ir nesėkmė, džiaugsmas ir gedulas, nuodėmė ir atgaila (Marijos Magdalietės drabužių, advento ir gavėnios spalva).

  Thumb up 4 Thumb down 0

 7. Cia teveliai ir mamos uzciuope stambu ziulikystes kasni.Bet ar tokio masto kasni atsisakys abonentas ir nuo jo stalo trupinius susirenkantys uztarejai?? O juk cia ne tik kad istatymu pazeidimai,bet ir prasilenkta su blaiviu protu.O kencia patys maziausi,nes jiems sviezio maisto pagal tokiuos biurokratu reikalavimus tikrai nematyti ir nepajusti.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • populistas, kuris tik liežuviu mala, bet nieko nedaro. be to, neturi komandos, taigi TIKRAI NIEKO NEPADARYS

   Thumb up 1 Thumb down 2

   • TEISINGAI KALBI TAIP IR TOLIAU BALSUOK UŽ VAGIS PEDOFILUS O UŽ TOKIUS GARBINGUS ŽMONES KAIP PUTEIKIS NEBALSUOK.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Zuokulas paklius i Gineso rekordu knyga, kaip zmogus Tarybu Sajunga aplenkes!
  -Prie ruskio nieks nesigule duonos nepavalges, bet…
  -eileje prie batono ne vienam po darbo yra teke dvi valandas eileje pastovet. Dievaz!
  -Taip ir cia; ir sugebek tu man surengti vaiku darzeliu deficita visuotinio pertekliaus salygom.
  Turbut labai pelninga. Juk del savo vaiko mama ir paskutines kelnaites nusiims.
  Asen tai gal uz Pinsku balsuosiu…
  O Jus?

  Thumb up 2 Thumb down 1

  • Galite Algirdai balsuoti už bet kurį patinkanti ,.visa bėda kad visų jų išeities receptai tiek panašus , kad apsisprendimo teise matyt lems paprastos prostitutės argumentas .. kas brangiau pasiūlys .:) o jei rimtai nei vienas iš čia oponuojančių Zuokuliui neturį rimtos patirties tokį miesta tvarkyti , be pinigų :) o su pinigais ir pats galėtumėte to darbo imtis .;) tai tiek tos išminties ..

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • nežinau Algirdai, kuriame sovietijos pakampyje gyvenote, jei dėl batono po dvi valandas eilėse stovėjote.

   Thumb up 2 Thumb down 0

 9. zuokula,kur padejai prospekto akmenis,kada atstatysi i vieta ta ka sugriovei,visgi kiek debilu lietuvoj ir savickas sedi ten kur jo smegenys,o gal visai nera,tik raumenys

  Thumb up 4 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...