Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 18 Penktadienis
 

Atsisveikinimo metas

2006-08-31 19:30 | Redakcijos skiltis | Komentarų

Daug metų agurkais ir ledais masinęs rinkėjus, Viktoras Uspaskichas atsisveikino su Lietuva – savo atsisveikinimo laišką jis paskelbė keliuose šalies dienraščiuose. Kaip galima suprasti iš laiško, į Lietuvą jis jau nebegrįš, Lietuvos politikoje nebesimaskatuos, o visas atsiduos motulei Rusijai, t.y. savo verslui, kurį jis perkėlė iš Lietuvos ten.

Taigi Viktoras Uspaskichas nuo šiol tik dar vienas statistinis vienetas, palikęs savo tautiečius šioje ašarų ir korupcijos kupinoje Lietuvos pakalnėje. Kitaip sakant, pabėgo.

Šitas Viktoro Uspaskicho atsisveikinimo laiškas, be jokios abejonės, nustelbė pasaulio futbolo čempionato finalines varžybas, po kurių Lietuva, pamiršusi, kad jau trečią mėnesį neturi savo Vyriausybės, svarstė, ką tokio per finalines varžybas pasakė italas M.Materazi prancūzų rinktinėje žaidusiam alžyriečiui Z.Zidanui, kad šis galva smūgiavo italui į krūtinę ir todėl buvo pašalintas iš futbolo aikštės. Kažkoks užsienio dienraštis net mokantį skaityti iš lūpų pasamdė, kuris perskaitė, kad italas, atseit, kažką nepadoraus pasakė apie alžyriečio mamą. Kitą dieną mūsų laikraščiai kaip vos ne svarbiausią naujieną pranešė: Zidano mama pareikalavo italo kiaušinių ant lėkštutės. Ir t.t., ir t.t. Taigi pasaulio futbolo čempionatas, pasibaigęs italų pergale, dar nesibaigė – atrodo, pasaulis dar kurį laiką stebės, kuo baigsis šitas Zidano ir Materazio konfliktas, kuris buvo tarsi Zidano atsisveikinimo su karjera laiškas savo gerbėjams.

Tuo tarpu pas mūsų kaimynus baltarusius – visiškai ne futboliškos nuotaikos. Tiesa, jų Prezidentui nereikia teisintis, kad jis neėmė iš Uspaskicho nė penkių kapeikų, – jį kamuoja visai kitos bėdos.

Štai Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos šeima, sako, susirūpinusi, kad nuolat tenka atrėminėti įvairaus plauko demokratijos nešėjų iš už balelės provokacijas, kurios vis labiau panašėja į rengtas prieš Kubos lyderį Fidelį Kastro. Tiesa, nors ir kokią daugybę kartų amerikoniškoji CŽV stengėsi “padėti į vietą” Kubos lyderį, pro Kubos saugumiečius nė viena provokacija jau daugelį metų taip ir nepraslydo. Dabar ypatingas išbandymas laukia Baltarusijos spec.tarnybų, nes, sako, jau teko joms aptikti ir kažkokiais nuodingais chemikalais ištrintus tam tikrus dokumentus.

Ar po šito įvykio Aleksandras Lukašenka varto dokumentus su pirštinėmis, ar už jį kažkas tai daro iš apsaugos, “Karšto komentaro” šaltiniai sakė nežinantys. Na, gal nenorėjo sakyti, nes baltarusiams žodžių frazė “žurnalistas iš Lietuvos” asocijuojasi su viena įstaiga, turinčia skambų pavadinimą – Lietuvos Valstybės saugumo departamentu.

Pasirodo, kai kurie mūsų garsieji žurnalistai, kuriuos dažnai tenka matyti įvairiose politinėse laidose skelbiant savo politinius komentarus, jau ne kartą bandė atlikti, kaip įtaria baltarusiai, mūsų saugumo pavedimą – prisidengę Lietuvos žurnalisto pažymėjimu, jie norėjo gauti atsakymus į tam tikrus specifinius klausimus iš sausio įvykių liudininko generolo Uschopčiko. Bandė ir žurnalistė iš vieno dienraščio, bandė ir žurnalistas iš vieno žurnalo. Tačiau kadangi VSD gali apkaltinti mus išdavus jų agentus, tai šitų žurnalistų pavardžių mes neviešinsime. Tačiau apmaudu, kad per tokius, atseit, žurnalistus, o iš tikrųjų – spec.tarnybų bendradarbius, prisidengusius žurnalisto pažymėjimais, tikrieji žurnalistai negali normaliai dirbti savo darbo.

Spec.tarnyboms dirbančių mūsų žurnalistų sąrašas – gana ilgas. Redakcijos žiniomis, jis buvo sudarytas 2003 metais ir pateiktas tuometiniam Prezidentui Rolandui Paksui, o taip pat išdalintas Lietuvoje reziduojantiems užsienio šalių ambasadoriams – tarp kitko, kad jeigu kas, jog žinotų, su kuo reikalą turi.

Grįžtant prie Baltarusijos, norėtųsi pastebėti, kad nors Aleksandras Lukašenka ir tituluojamas “paskutiniu Europos diktatoriumi”, tačiau vis tik jo aplinka, išsiaiškinusi svetimos šalies žurnalistus-šnipus, nenupjovė jiems galvų, kaip kad buvo pasielgta 2002 metais Pakistane su CŽV dirbusiu amerikiečių žurnalistu, o paprasčiausiai neatsakė į jų klausimus. Taigi jeigu Rusijoje, kaip per G-8 susitikimą pasakė JAV prezidentas Džordžas Bušas, egzistuoja “rusiška demokratija”, tai gal Baltarusijoje taip pat nė jokia diktatūra, o tik paprasčiausia baltarusiška demokratija? Nes ta demokratija, kaip ir Dievas, kiekvieno akimis žiūrint vis kitokia – juk nepaisant to, kad krikščionims aukščiausiasis – Dievas, o musulmonams – Alachas, bendrai paėmus jie tiki tuo, kas yra “aukščiau”. Tad kodėl amerikiečiai nori pasauliui įbrukti savo politinę religiją – amerikietišką demokratiją, jei ji gali ir turi būti kiekvienoje šalyje savita – Rusijoje rusiška, o Baltarusijoje – baltarusiška. Juk svarbiausia – kad karo nebūtų. Deja, amerikoniškoji demokratija brukama būtent per žudynes ir kraujus – kaip kadaise kryžiuočiai nešė per Europą krikščionybę ant kardų, žudydami visus, kurie neišpažino jų naujojo Dievo, taip šiais laikais amerikiečiai neša savo “religiją” per okupaciją ir išžudo tuos, kurie neišpažįsta jų nešamos politinės religijos – amerikoniškosios demokratijos – “dievo”. Tad kokia čia, po perkūnais, demokratija?…

Su didžiąja Lietuvos politika, atrodo, atsisveikino ir buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, kurio partija pagal reitingus blaškosi tolimoje šeštoje ar septintoje vietoje, ir jeigu šiandien būtų rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą, tai Artūro Paulausko partija 5 proc. rinkimų barjero neperžengtų. Taigi kaip ir V.Muntiano vadovaujami pilietininkai demokratai liktų už borto – į Seimą nepatektų… Ar tik nereikės rudeniop dar vienų politinių vestuvių kelti ir su V.Muntiano partija į savivaldybių rinkimus eiti?…

Vasarai įpusėjus, su nemokšiškumu ir nekompetencija pagaliau nutarė atsisveikinti ir lietuviškoji prokuratūra – Seime svarstomas Prokuratūros įstatymo pakeitimo projektas, pagal kurį “prokuroras, neturintis reikiamo išsilavinimo, turi jį įgyti per trejus metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos”, “iš tarnybos neatleidžiamas prokuroras, kuriam iki reikiamo išsilavinimo įgijimo liko mažiau negu pusė šioje dalyje nustatyto termino ir kuris reikiamą išsilavinimą įgis iki 2008 m. sausio 1 d.”.

Tiesiog fantastiška – iki šiol ir dar trejus metus prokuratūroje gali dirbti, atsiprašant, bet kuri melžėja, atėjusi tirti bylų tiesiai nuo karvės Žibutės, ar koks kiaulių šėrikas, atėjęs iš kokios kiaulių auginimo fermos. O paskui mes vis stebimės, kaip čia taip atsitinka, kad tie prokurorai kaltinamuosius aktus ne taip surašo, ne tuos Baudžiamojo Kodekso straipsnius pritaiko ar nesugeba ištirti bent kiek smegenų reikalaujančių bylų…

Pasirodo, tokia buvo valstybės politika. Pasirodo, taip geriau – nes kuo daugiau beraščių prokuratūroje, tuo lengviau jiems nurodinėti, kaip ir kokias bylas tirti ir neištirti, taigi kaip “gerus” dėdes ar tetas nuo baudžiamosios atsakomybės išsukti, o “blogus” berniukus vietoj “gerųjų” į kalėjimą įgrūsti…

Taigi štai ant tokių besmegenių, pasirodo, laikėsi ir kol kas dar laikosi teisinis mūsų valstybės pamatas. Kitaip sakant, to pamato nėra – jis kiauras. O kiauroje terpėja būtent ir veši tai, ką mes vadiname politikų ir pareigūnų nusikalstamą susivienijimą jungiančiu bendru vardikliu – korupcija, kurios mums nepadeda išnaikinti nei mūsų didžiausias draugas – NATO. O dar prieš Lietuvai įstojant į šią karinę organizaciją geri dėdės iš Amerikos sakė: oi, naikinsim, oi, išnaikinsim… Taigi dėl kažkokių kelių desietkų Lietuvos karių JAV okupuotame Irake gerieji dėdės iš Amerikos pasiryžę jokios korupcijos pas mus nematyti.

Klausimas: jei, kaip Leninas sakė, šalį gali valdyti bet kuri melžėja, o Lietuva, kaip rodo Prokuratūros įstatymo svarstymas Seime, šį sparnuotą posakį perfrazavo taip – kad melžėja gali būti ir kokia nors ypatingai svarbių bylų tyrėja, tai koks skirtumas yra tarp Lenino ir mūsų Valdo Adamkaus vykdomos politikos?

Atsakymas: jokio. Jųdviejų vykdomos politikos vardiklis yra bendras – beraštingumas. Nes kuo daugiau kvailelių, tuo juos lengviau valdyti – jie net nesupras, kodėl, rinkimų naktį “užlūžus” kompiuteriams, staiga rezultatai ima ir pasikeičia Valdo Adamkaus naudai…

Tad gal ir mes pagaliau atsisveikinkime su mūsų visų kvailinimu ir parodykime tiems mūsų kvailintojams jų vietą? Atrodo, ir laikas dabar būtų pats tas – juk vyksta atsisveikinimų metas…

Komentarai

 

 

 


 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...