Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2021 Gruodis 3 Penktadienis
 

Atsargiai – sugrįžta baudžiamoji psichiatrija!

2015-01-16 11:02 | Naujienos | Komentarų (59)

Psichiatrinė ligoninė. KK nuotr.

Sovietinis reliktas

„Baudžiamoji psichiatrija“ arba „baudžiamoji medicina“ – tai terminai, atėję iš sovietinių laikų. Tada valdžia, naikindama disidentus, griebdavosi žiauraus, ciniško metodo – aktyviai besipriešinančius tarybinei sistemai priverstinai uždarydavo į „psichuškes“ ir ten „gydydavo“. Komunistų valdžios supratimu, kovoti prieš kone idealią socialistinę valstybę galėjo tik kvailiai – psichikos ligoniai, neadekračiai suvokiantys tikrovę, nesuprantantys savo veiksmų pasekmių. Ir valdžia dažnai pasiekdavo norimą tikslą – žmogus, gavęs arklinę dozę aminazino, kitų „vaistų“, išėjęs į laisvę jau nenorėdavo galvoti apie politiką – jis negalėdavo net ir normaliai gyventi, dirbti – psichiką ardantys vaistai palikdavo pasekmes visam gyvenimui. Taigi, uždarymas į „psichuškes“ buvo vienas iš metodų, kuriuos efektyviai ir sadistiškai naudojo komunistinė nomenklatūra kovoje su kitaminčiais.

Stebint dabartinį nepriklausomos Lietuvos gyvenimą tenka konstatuoti, kad „baudžiamąją psichitriją“ vis dažniau naudoja mūsų teisėsauga. Ryškėja tendencija, kad žmones, besipriešinančius neteisybei, prokurorų, policijos savivalei, stengiamasi palaužti įkišant juos į psichiatrines ligonines, sužalojant sveikatą ir užklijuojant „psichiškai nesveiko“ etiketę. Teisėsaugos mąstymas analogiškas sovietinių prokurorų – jeigu esi nepatenkintas, eini prieš teisinės valstybės teisėsaugą – vadinasi, tau galvoje kažkas netvarkoj.

Deja, iki teisinės valstybės mums labai toli, o valdžios savivalė pasiekė siaubingus mastus.

Tokia padėtis man, kaip Geštalto psichologui, kelia didelį rūpestį. Teisėsaugos piktnaudžiavimas su žmogaus psichika susijusioje srityje meta šešėlį ir ant sąžiningai dirbančių ekspertų, medikų, psichologų. Nematyti šios problemos, nutylėti man neleidžia ir „Geštalto“ psichologo Garbės Kodeksas – draudžiantis specifines mokslo žinias panaudoti piktam ir įpareigojantis tokių veiksmų netoleruoti.

Tikslus skaičius asmenų, prieš kuriuos panaudota ar bandyta pritaikyti baudž. psichiatriją, visuomenei nėra žinomas, bet ir spaudoje paviešinti konkretūs faktai neabejotinai leidžia daryti išvadą, kad į Lietuvą sugrįžta baudžiamosios psichiatrijos laikai. Konkretūs pavyzdžiai tą įrodo.

Baudžiamosios psichiatrijos aukos

Nuo mūsų teisėsaugos, kuri neteisėtai veikė piktnaudžiaudama psichiatrija, nukentėjo visa krūva Lietuvos piliečių. Chrestomatinis spaudoje gana smulkiai aprašytas atvejis – tai J. K. istorija. Net septynerius metus dėl suklastotos baudžiamosios bylos neteisėtai tampyta po teismus, laikyta „psichuškėse“, J. K. galop pabėgo į D. Britaniją ir ten pasiprašė prieglobsčio. Tai, kad su J. K. elgtasi neteisėtai, pripažino net Lietuvos – Panevėžio apygardos teismas, priteisęs jai simbolinę 7000 litų kompensaciją. Būtent simbolinę, nes sveiko žmogaus uždarymas į psichiatrinę ligoninę, jo sveikatai padaryta žala neįkainojama jokiais pinigais.

Pabėgti iš šalies, kurioje atgimsta baudžiamoji psichiatrija, išvengti kalėjimo tipo įstaigos pasisekė ir A. R., kuriam teismo nutartimi jau buvo paskelbta stacionari ilgalaikė psichiatrinė ekspertizė. Kovotojas su klanine, korumpuota teisėsauga žinojo, kad „psichuškėje“ jis būtų „tikslingai“ tiriamas, po ko taptų „daržove“, jei iš viso dar gyvas išeitų!

Kad A. R. baimė pagrįsta, įrodo liūdnas garsaus menininko K. V. Žaltausko likimas – menininkas per psichiatrinę ligoninę nukeliavusio į kapus.

K. V. Žaltauskas – žinomas Kauno dalininkas vitražistas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1987 m. dalyvavęs įvairiose parodose, sukūręs daug unikalių meno darbų. Ir dar daug būtų sukūręs, nes mirė vos 49 metų. Jo sveikatą visiškai palaužė būtent ilgalaikė stacionarinė psichiatrinė ekspertizė, po kurios neilgai trukus K. V. Žaltauskas mirė.

Kelio į tragišką baigtį pradžia buvo niekinga smulkmena – esą K. V. Žaltauskas dviračiu nubrozdino vienos pilietės automobilį. Beje, po ilgiausio tyrimo paaiškėjo, kad K. V. Žaltauskas net ir to nepadarė! Tačiau K. V. Žaltauskas, susidūręs su Kauno policija, prokurorais, patyrė daug absurdo, pažeminimo, patyčių – jo – menininko siela – to negalėjo pakelti, pradėjo sparčiai blogėti sveikata. Dėl nuolatinio streso, nepagrįstų absurdiškų kaltinimų ypač padidėjo kraujo spaudimas, dėl ko dailininkas prarado 75% regėjimo ir buvo pripažintas 2 grupės invalidu.

Bet kankintojams ir to dar buvo maža. Praėjus pusantrų metų, prokurorams reikalaujant, K. V. Žaltauskas buvo dviem mėnesiams uždarytas į kalėjimą su kriminaliniais nusikaltėliais – neva dėl psichiatrinės ekspertizės. Tačiau ekspertizė nebuvo vykdoma – nes ten buvo daromas remontas, o kalinys, negaudamas jam nuolat reikalingų, būtinų vaistų, turėjo 50 dienų laukti remonto pabaigos. Be to, 2-os grupės invalidas 8 kartus buvo konvojuojamas maršrutu Kaunas – Vilnius – Utena.

Net ir atlikus psichiatrinę ekspertizę K. V. Žaltauskas nebuvo išleistas namo, o dar kelias dienas laikomas uždarytas.

Sugrįžęs iš psichiatrinės eskpertizės, po tokių kančių K. V. Žaltausko sveikata galutinai suiro – jam buvo nustatytas jau 80% nedarbingumas (1 invalidumo grupė). Neužilgo ištiko ir mirtis.

Kiek geriau „pasisekė“ K. V. Žaltausko draugui L. Hermanui – tas irgi tampytas toje pačioje byloje su menininku. L. Hermanui taipogi paskirta psichiatrinė ekspertizė, tačiau vyriškis liko gyvas. Bet žala padaryta – teko asmeniškai ne kartą bendrauti su L. Hermanu ir kaip Geštalto psichologas galiu konstatuoti – pasekmės buvimo „psichuškėje“ liko. Ir reikės ne vienerių metų, didelių pastangų, kad šio jaunuolio sveikata būtų atstatyta.

Dar vienas viešai žinomas asmuo, nukentėjęs nuo baudž. psichiatrijos, – tai pilietis J. Jankauskas. Neseniai jis paskelbė atvirą „Pareiškimą Prezidentei“. Iš jo beviltiško pagalbos šauksmo suprantame, kad žmogų pažemino, paniekino jam skirtos „teisinės – psichologinės ekspertizės“. Pasak J. Jankausko, jis tokios nykios, grubios kaip „darytos gestapo ar gūdžiais rusų laikais“. Negana to dar prokuroras subjektyviai įžvelgia esant J. Jankauską ligoniu ir jam paskirta papildoma medicininė – psichiatrinė ekspertizė. Ko gero – stacionarinė, nes prokuroras J. Jankauskui grasina suėmimu. Taigi, prognozės šiai eilinei baudžiamos psichiatrijos aukai labai liūdnos.

Kita nukentėjusi – A. Simutytė. Ji kreipėsi į žiniasklaidą pagalbos turėdama vilties, kad viešumas sustabdys teisėjų ir prokurorų savivalę. Moteriai, vienai auginančiai 5 metų sūnų, teismo nutartimi paskirta ilgalaikė stacionarinė eskpertizė. A. Simutytė nėra nei pavojinga visuomenei, nei padariusi kokį sunkų smurtinį nusikaltimą – tiesiog yra patyrusi daug persekiojimų, streso, dėl ko jai diagnozuota „lengva depresija“. Taip, ta pati depresija, kurią dažnas jaučiame rudenį ar žiemą. Bet ar tai yra tokia baisi psichinė liga, kad motiną reikia atskirti nuo vaiko, ilgam laikui atimti laisvę, uždaryti į Utenos ekspertinį skyrių? Žinoma, kad A. Simutytė turi tą patvirtinančių kompetetingo specialisto pažymą. Tačiau teismas turi savo, galutinę neapskundžiamą nuomonę ir „Nutartimi“ siunčia A. Simutytę į kalėjimą.

Galima drąsiai teigti, kad čia paminėti asmenys – tai tik dalelė nukentėjusių, iš nevilties, kaip skęstantis siaubo, besigriebiantys viešumo. Šiaip jau lietuviai, turėję reikalų su psichiatrais ar net psichologais, vengia afišuotis. Apklausos rodo, kad mūsų šalies gyventojai yra ypač nepakantūs turintiems proto bei psichikos negalias. Todėl tikėtina, kad ne vienas, patyręs teisėsaugos piktnaudžiavimą psichiatrija, linkęs patylėti, laikyti tą savyje, tad skaičiais nukentėjusių yra žymiai didesnis.

Deklaracija ir tikrovė

Mūsų įstatymai, liečiantys asmens psichinę sveikatą, yra gana humaniški. Taip, žmogaus psichinė sveikata gali būtų tikrinama tik jam pačiam sutinkant, išskyrus kai kuriuos įstatymais apibrėžtas išimtis. Tokios išimtys gali būti, kai suabejojama „įtariamojo“ sveikata ikiteisminiame tyrime ar „kaltinamojo“ sveikata bylą nagrinėjant teisme. Tai kaip ir teisinga – juk negalima bausti ligonio, kuris nesupranta savo veiksmų pasekmių. Išsiaiškinant, ar asmuo yra „sveikas“, ar „nepakaltinamas“ ar „ribotai pakaltinamas“, skiriamos ekspertizės.

Pagal BPK 209, prokuroras, pripažinęs būtinumą skirti ekspertizę, raštu apie tai praneša įtariamajam, jo gynėjui ir kitiems ekspertizės rezultatais suinteresuotais proceso dalyviams ir nurodo terminą, per kurį šie asmenys gali būti pateikti prašymus dėl klausimų ekspertui, dėl konkretaus eksperto skyrimo ir pateikti papildomą medžiagą ekspertizei. Po to prokuroras – su pareiškimu dėl ekspertizės kreipiasi į ikiteisminio tyrimo teisėją. Prie pareiškimo pridedama proceso dalyvių prašymai arba jame nurodoma, kad prašymų negauta. Toliau ikiteisminio tyrimo teisėjas, nusprendęs, kad būtina skirti ekspertizę, priima nutartį skirti ekspertizę, o nusprendęs, jog ekspertizės skirti nebūtina, – nutartį atsisakyti „skirti ekspertizę“.

Teisėjo nutartyje skirti ekspertizę nurodoma nusikalstamos veikos aplinkybės, pagrindas ekspertizei skirti, atlikti ekspertizę paskiriama ekspertizės įstaiga arba ekspertas, klausimai ekspertui, ekspertui pateikiama medžiaga. Nutartis skirti ekspertizę nusiunčiama į ekspertizės įstaigą arba įteikiama ekspertui. Ekspertizės įstaigose ekspertizės atliekamos laikantis šių įstaigų nuostatuose nustatytos tvarkos.

Deja, tai, kas išdėstyta kodekse, yra tik deklaracija, kaip turėtų vykti medicininės ekspertizė, o realybėje yra viskas kitaip. Gal tik bylą nagrinėjant teisme, iškilus abejonėms dėl „kaltinamojo“ sveikatos, kiek prisilaikoma šio kodekso normų – vis tik viešumas, teismas. Gi ikiteisminiame tyrime tiek tyrimą atliekantis pareigūnas, teik prokuroras daro ką nori ir ką jiems reikia, nekreipdami dėmesio į įstatymus.

Nors BPK ir reikalauja, prokuroras nepraneša įtariamajam ir jo gynėjui apie jam skiriamą medicinę ekspertizę – nei žodžiu, nei raštu. Kai bylos fabrikuojamos, dažnai „įtariamasis“ net nėra girdėjęs, kas tas jo prokuroras, nes bendrauja tik su ikiteisminio tyrimo pareigūnu, o tas viską slepia. Atsitinka ir taip, kad atvykus į apklausą „įtariamasis“ nieko jam nežinant, nieko jam nesakant, su sargyba nugabenamas į medicininę ekspertizę – tiksliai žinau, yra tokių faktų! Tai apie kokius prašymus ar prokuroro veiksmų apskundimą „dėl ekspertizės būtinumo“ dar iki pačios ekspertizės čia galima kalbėti?

Be abejo, prokuroras su pareiškimu dėl ekspertizės skyrimo kreipiasi į ikiteisminio tyrimo teisėją – jam reikalinga „nutartis“. Ir dažniausiai palaiminimą ekspertizei gauna.

Iš kur ikiteisminio tyrimo teisėjas gali žinoti apie „įtariamojo“ sveikatos būklę? Tik iš prokuroro pareiškimo, kuris jau nustatė – „pripažino būtinumą“ skirti ekspertizę, todėl teisėjas turi tikėti prokuroru.

Toliau – jau teisėjas standartiškai, formaliai surašo nutartį ir paskiria ekspertizei vietą – VTPT (Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba), kur tradiciškai atliekamas ambulatorinės psichiatrijos ekspertizės. Po to, kai atliekama ekspertizė, – „post factum“ – įtariamasis gali skųstis dėl padarytų jo atžvilgiu BPK pažeidimų, bet tas nieko nekeičia.

Pseudoekspertai

Gilinantis į šią problemą neišvengiamai iškyla klausimas: o kaip prokuroras pajaučia, pamato, nustato ir, pagal BPK 209 str., „pripažįsta būtinumą“ skirti medicininę ekspertizę? Kaip jam iškyla abejonės dėl įtariamojo psichinės sveikatos, jeigu jis pats ikiteisminiame tyrime konkrečių veiksmų neatlieka, tik organizuoja, vadovauja tyrimui? Tik išskirtinėse, rimtose bylose prokurorai kontaktuoja su įtariamaisiais, o paprastuose – prokuroro ir „įtariamojo“ kontaktas minimalus, epizodinis. Tiesiogiai su įtariamuoju bendrauja ikiteisminio tyrimo pareigūnas, nes būtent jis atlieka praktinius ikiteisminio tyrimo veiksmus. Todėl prokuroras „pripažįsta būtinumą skirti medicininę ekspertizę remdamasis būtent ikiteisminio tyrimo pareigūno informacija – jo tarnybiniu pranešimu“ ar pasakymais žodžiu. Būtent ikiteisminio tyrimo pareigūnas suabejoja įtariamojo psichinės sveikatos būkle ir tą jis perduoda prokurorui.

Įvertinti asmens psichinę būklę nėra paprasta – tam reikalingas specialus medikas, psichologijos žinios. O dažnas tyrėjas turi vos vidurinį išsilavinimą, nėra nė uostęs nei psichologijos, nei medicinos, bet atlieka kvalifikuoto žinovo funkcijas!

Dabartinė situacija teisėsaugoje yra tokia, kad dažnam policijos pareigūnui, tyrėjui ir pačiam reikia psichologo. Perkrauti darbais, užguiti viršininkų, iš menko atlyginimo nepajėgiantys išmaitinti savo šeimų, būdami nuolatiniame strese ir tą stresą neretai malšinantys alkoholiu – jie yra specialistai, įvertinantys kito asmens psichinę būklę! Ir tokiais „specais“ – eiliniais specifinių žinių neturinčiais tyrėjais, kaip patikimu šaltiniu, kaip rimtu pagrindu remiasi ir prokuroras, „pripažinęs ekspertizės būtinumą“, ir teisėjas, priimdamas „nutartį“ skirti medicininę ekspertizę. Būtent ikiteisminio tyrimo pareigūnai ir yra tie krovėjai, išmetantys įtariamąjį ant konvejerio, kuris gali auką nutransportuoti į uždarą psichiatrinės stacionarą.

Stresuoto, pervargusio, žemo intelekto žmogaus pasaulio matymas yra visai kitoks, nei inteligento, baigusio kelias aukštąsias. Ir tyrėjui gali pasirodyti, kad tas išprusėlis yra kažkoks, na, truputį „keistokas“.

Menininkas, peckiojantis nesuprantamus abrozdėlius ir dar kliedintis, kad tą daro įkvėptas „Kūrėjo“ – irgi ne šio pasaulio persona, o gal net ligonis. Taip greičiausiai ir atsitiko dailininkui K. V. Žaltauskui.

Parapsichologas, bioenergetikas, kalbantis su „medžiais ir akmenimis“ – irgi aiškiai nenormalus.

Neturintis teisinių žinių, reikalaujantis, kad jo psichinės būklės tyrime dalyvautų Saugumo Departamento (VSD) atstovai – argi ne kvailys?

Arba vis ieškantis tiesos, nepatenkintas valdžia, teisėsauga – ar gali toks adekvačiai suvokti tikrovę? Kam jis taip liguistai elgiasi, paranojiškai skundus rašinėja – juk kiekvienas normalus žmogus žino, kad mes gyvename teisinėje valstybėje! O teisinės valstybės ir teisėsauga – teisingai dirba. Kas nesupranta – tam galvoje blogai!

Esu įsitikinęs, kad taip ir panašiai būna ne viename ikiteisminiame tyrime.

Tokia situacija, kai nekvalifikuotas žmogus lenda į labai privačią žmogaus psichikos sritį, yra netoleruotina ir ydinga. Tą galėtų pristabdyti teisėjai, gerai suprantantys, kad pirminiai tyrėjų „diagnozavimai“ gali būti ir subjektyvūs, ir klaidingi. Bet jie lengva ranka patvirtina pirmines išvadas ir štampuoja „Nutartis“ – siuntinius ekspertizėms, gal tikėdamiesi, kad tikri medikai profesionalai viską išsiaiškins. Gali ir išsiaiškinti, o gali ir kaip dailininką K. V. Žaltauską nuvaryti į kapus.

Kitas dalykas, kad tokia tvarka – tai puikiausia tarpe klestėti tyrėjų, prokurorų, teisėjų piktnaudžiavimui tarnyba.

Cinizmui ir savivalei nėra ribų

Toliau čia pateikiama dar viena istorija, verta smulkesnio aptarimo. Net sunku patikėti, net šiurpas ima, kai sužinai, ką daro mūsų teisėsauga piktnaudžiaudama psichiatrija – pareigūnai nesibodi nei melo, nei apgavysčių, jų cinizmas ir savivalė neturi ribų. Ką ten kalbėti apie įstatymus ir kažkokį BPK! Būtent taip elgėsi Kauno VPK pareigūnai, siekdami atkeršyti jiems neįtikusiam žmogui.

Kauno gyventojas A. V., būdamas pilietiškai aktyvus, kartais reikšdavo nepasitenkinimą netinkamais teisėsaugos veiksmais. Ir – faktas – jo pareiškimai adresuoti LR Generalinei prokuratūrai, Policijos departamentui pasitvirtindavo! Taip po atliktų tyrimų lėkė iš darbo keli Kauno VPK policininkai, didelių nemalonumų turėjo vienos apylinkės prokuratūros prokuroras, dėl savo abejotinų sprendimų aiškinosi visuomenei tuometinio Kauno VPK viršininkas A. Kaminskas.

Suprantama, nepatenkinti liko ir tie pareigūnai, ir jų kolegos, ir, žinoma, „griežė dantį“ ant to žmogaus. Kažkuriuo metu vienas policininkas, kuris ir buvo paminėtas piliečio A. V. pareiškimuose, kreipėsi į savo kolegas, prašydamas iškelti baudž. bylą lyg tai už šmeižtą, lyg tai už įžeidimą. Greičiausiai jis tą padarė ne savo iniciatyva, o paragintas viršininkų, todėl pradėti ikiteisminį tyrimą problemų nekilo. Šiaip jau garbingi žmonės savo garbę gina civiline ar privataus kaltinimo tvarka, bet žinia – su kolegų pagalba – kitos galimybės. Tas pareiškimų rašytojas – didysis nusikaltėlis – nieko nežinojo apie jam iškeltą baudž. bylą, jis net neįtarė kad tokia yra. O toliau ir prasidėjo…

2014 vasario 19 d. A. V. buvo sulaikytas ir pristatytas į Kauno VPK „Transporto policijos“ skyrių, adresu Kaunas, Vytauto pr. 12. Čia šio skyriaus tyrėja G. B. pilietį informavo, kad jam yra iškelta baudž. byla pagal BK 290 str (pareigūno įžeidimas). Tyrėja taip pat pareiškė, kad jau yra po 17 valandos, o ji galinti atlikti „procesinius veiksmus“ tik iki 17 valandos, mat jie kompiuteriais sujungti su prokurorais, o šie dirba tik iki 17 valandos. Todėl A. V. naktį turės praleisti VPK areštinėje, nes paleistas į namus jis galįs pabėgti. O sekančią dieną iš pat ankstaus ryto bus apklaustas, po ko paleistas namo.

Vėliau paaiškėjo, kad tyrėja G. B. melavo ir į areštinę A. V. įgrūdo dėl visai kitų priežasčių. Ne juokais išsigandęs, nesuprasdamas, prie ko čia „Transporto policija“ ir „įžeidimas“, žmogus bandė protestuoti – prie savęs turįs asmens dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, juos galįs palikti arba bet ką pasirašyti, kad nepabėgs. Dar aiškino esąs 2-os grupės invalidas, sergąs širdies ligomis, cukralige, todėl jam būtina gerti vaistus, kurių prie savęs neturi. Tačiau tyrėja G. B. buvo neperkalbama – kitaip neišeina, o gydytojas yra ir areštinėje – jei reikės, suteiks kvalifikuotą pagalbą.

Toliau A. V., saugomas dviejų to paties skyriaus pareigūnų T.M. ir S.C. buvo nukonvojuotas į Kauno VPK areštinę Vytauto pr. 91. Važiuojant policininkas S. C. vis aiškino A.V., kad šiam nieko nereikia bijoti, nereikia nervintis, panikuoti, bandyti pabėgti, o tik paprašyti, kad areštinėje neįmestų į kamerą kartu su sunkiais nusikaltėliais, recidyvistais, žmogžudžiais, nes tie, žinai, -oi-oi-! – gali bet ką padaryti!

Jau areštinėje paaiškėjo, kad S. C. tik sąmoningai gąsdino – paprašius areštinės pareigūno, kad patalpintų su „lengvesniais“, tas paaiškino, kad pas juos sunkių nusikaltėlių, sadistų, banditų ir nėra – tie uždaromi į Mickevičiaus g. Nr 11 (Tardymo izoliatorius). Aišku, tą puikiai žinojo S. C., bet tyčia gąsdino. Nebuvo areštinėje ir jokių daktarų. Iš ryto ateina paprasta medicinos sesuo, o iki to – kapstykis kaip nori. Beje, tik pasišaipymas buvo ir tas jos „gydymas“ – pasiskundus dėl spaudimo, galvos svaigimo, ši tik burbtelėjo: „nereikėjo vakar prisigerti – galvos neskaudėtų!“

Sergančiam ligoniui areštinės kamera – kančių vieta, kurioje neįmanoma nė trupučio pailsėti. Sąlygos – antisanitarinės, nėra jokios patalynės, o pliki čiužiniai, skirti gulėti, – suvemti, sudeginti, dėmės ant dėmių. Kaip kokiame CŽV kalėjime į akis ištisai spigina šviesa, neįmanoma užmigti. Atviras tualetas toje pačioje kameroje vos už kelių metrų nuo lovos – net ir nusisukęs girdi, kaip kaimynas tuštinasi.

Laikomas tokiomis sąlygomis A. V. tenorėjo vieno – šiaip taip sulaukti tyrėjos G. B., kuo greičiau ištrūkti ir kreiptis į medikus. Tačiau iš pačio ankstyvo ryto, kaip buvo žadėjusi, tyrėja G. B. neatėjo – tad teko paragauti ir areštinės maisto, kurio net valkataujantis šuo neėstų.

Jau gerokai po pietų atvyko ir tyrėja – kartu su nemokamos teisinės pagalbos advokatu V.K. Specialiai apklausai skirtoje vietoje šiam prisėdus arčiau, A. V. nuo advokato dvoktelėjo panaši į alkoholį smarvė – tą turėjo pajusti ir tyrėja. Bet jai tas netrukdė – ji padavė A. V. akinius, kurie išvakarėse liko transporto policijos skyriuje, ir pakišo skaityti kažkokį popierių. Tačiau akiniai buvo skirti žiūrėti „į tolį“ ir pagyvenęs, silpno regėjimo A. V. nepajėgė nieko įžiūrėti. Tada advokatas V. K. pagelbėjo, davė savo akinius, bet šie netiko – buvo per silpni. Advokatas ir vėl bandė taisyti padėtį, ėmė pats skaityti tekstą, bet jam pynėsi liežuvis.

A. V. aiškiai išgirdo tik kelis sakinius, kurie prasidėjo žodžiais „neva“ jis kažką padarė. Tas „neva“ ir užsifiksavo, nes „neva padarė“ nėra joks tvirtinimas. Galop tas cirkas nusibodo ir tyrėjai G. B. – ji aiškiai kažkur skubėjo. Paliepė A. V. ant lapo pasirašyti – A. V. žabalinėdamas ir surašė, taip kaip buvo – kad yra be akinių, nieko nemato, negali perskaityti, kad jam pakilęs kraujospūdis, kad dėl ligų prastai jaučiasi, svaigsta galva, mirga akyse. Tuo ir baigėsi neaišku koks tyrėjos G. B. atliktas „procesinis veiksmas“ – A. V. buvo sugrąžintas į kamerą. Šį kartą neilgam – durys greit vėl atsidarė, paliepta susukti čiužinį, ir A. V. suprato, kad yra paleidžiamas. Vėliau paaiškėjo, kad uždarymas į areštinę buvo tik įžanga prieš žymiai rimtesnius dalykus.

Psichiatrinė ekspertizė

Išleistas iš areštinės A. V. negalėjo vykti namo, nes prie išėjimo jo laukė ir tyrėja, ir tie patys du transporto policijos pareigūnai, išvakarėse atvežę jį į areštinę. Apsuptas šios sargybos žmogus vėl nieko nesuprasdamas buvo įsodintas į jų automašiną Nr. ABP 062 tamsios spalvos – tą jis įsidėmėjo, nes su akiniais „į tolį“ jau gerai matė. Niekas jam nieko neaiškino, nei kur veža, nei kokiu tikslu veža. Ir tik atvykus į kažkokią vietą, vis dar su sargyba įvedamas į pastatą, A. V. pastebėjo iškabą – Valstybinė teismo medicinos tarnyba, Kauno 1 teismo psichiatrijos skyrius.

Įėjus į nedidelę salę pasitiko pagyvenęs vyriškis, atvestąjį pakvietė sėsti, bet irgi nieko neaiškino, vos pratarė: „na, mes truputį pasikalbėsime“. Nebuvo čia jokio advokato, tik viena tyrėja G. B. ir kiek šone keletas jaunesnių moterų, kaip vėliau paaiškėjo – ekspertinės komisijos narių. Pats ekspertas nuteikė nemaloniai – jau „pensijinis“, gal dar dirbęs tas laikais, kai Romui Kalantai po mirties psichiatrai šizofreniją nustatė. Tačiau pasirinkimo nebuvo – teko atsakinėti į klausimus.

Iš esmės jie nesudėtingi, paprasti, bet kai kurie ir stebino. Taip ekspertas primygtinai spaudė: o kodėl bėgote? O ko jūs išsigandote? A. V. nesuprato – kur, kada jis bėgo? Todėl pasakė: „Norėčiau pasitarti su advokatu“.

Dar labiau psichiatras „užsiciklino“ klausinėdamas A. V. apie išsilavinimą: „Kodėl jūs giriatės baigęs net du aukštuosius?“ Paprašė išvardyti, kur, kokius mokslus baigė. Kai A. V. pasakė baigęs tris aukštuosius – du dar tarybiniais laikais, o vieną jau nepriklausomoje Lietuvoje, tai ekspertas niekaip negalėjo patikėti. Ypač jis suabejojo dėl trečiojo – būdamas seno rango specialistas, gal net negirdėjo, kad tokių mokslų esama. Jam vis kamantinėjant dėl to trečiojo aukštojo mokslo – neiškentusios įsikišo ir komisijos narės, kone choru nutraukusios ekspertą ir jam patvirtindamos, kad toks mokslas ir tokios studijos Lietuvoje yra.

Tai buvo ekspertizės kulminacija. „Nusodintas“ kolegų, psichiatrus dar paklausė: o kaip jis, „kaltinamasis“, matąs savo situaciją? Čia ekspertas buvo pataisytas – A.V. Esąs ne „kaltinamasis“, o tik įtariamasis na, o viską išsiaiškins teismas. Dar kartą pasitikslinęs, ar tikrai A. V. tikįs teismais, išgirdęs teigiamą atsakymą, teismo psichiatras darbą baigė.

Tyrėja G. B., sėdėjusi šone, buvo taip priblokšta, kad net apsižioplino įteikti šaukimą apklausai, nekišo jokių popierių pasirašyti – ji aiškiai tikėjosi kitokių ekspertizės rezultatų.

Žinoma, ji buvo įsitikinusi, kad psichiatras suabejos „apklausiamojo“ sveikatos būkle, jo „veiksnumu“ ir „Akte“ rekomenduos ilgalaikį stebėjimą stacionaro sąlygomis. Tokia psichiatro išvada būtų tiesiausias kelias į uždarą Utenos ekspertinį skyrių, nes „teismas“ jam turėtų rimtą argumentą ir neabejotinai „Nutartimi“ pasiųstų A. V. į tą kalėjimą, ko ir buvo siekta šia keršto akcija. Mat vien trumpos ambulatorinės ekspertizės, įvertinant asmens „veiksmumą“, pagal įstatymus per maža, reikia žymiai ilgesnių tyrimų. Va, būtent to ir reikėjo, piktnaudžiaujantiems tarnyba pareigūnams. Bet nepasisekė, užstrigo.

Aišku, kad darydami šį „blickrigą“, kurio tikslas buvo nuvaryti jiems neįtikusį asmenį į „psichuškę“, „tyrėja“, „prokuroras“ naudojosi standartinėmis, jau ne kartą – kitiems – pritaikytomis frazėmis. Iš čia ir keisti teismo psichiatro klausimai: „kodėl bėgote?“, „ko bijojote?“, ypač „užsiciklinimas“: „kodėl giriatės nebūtais mokslais?“ Nei „tyrėja“ nei „prokuroras“ nemanė, kad paprastas žmogutis gali būti baigęs net kelis aukštuosius mokslus.

O apgalvota, pasiruošta kruopščiai. Į areštinę uždarė ne dėl to, kad po 17 val. tyrėja G. B. negalėjo atlikti procesinių veiksmų – reikėjo laiko. Reikėjo laiko sukurti, surašyti pirminį tarnybinį pranešimą prokurorui, kad A. V. neadekvatus, kad kažkur bėgo, kažko bijo, turi didybės maniją – giriasi kažkokiais nebūtais mokslais.

Prokurorui – reikėjo laiko, kad jis, gavęs tyrėjos popierius ir „pripažinęs būtinumą skirti med. Ekspertizę“, kreiptųsi su „Pareiškimu dėl ekspertizės“ į teisėją. Ir „teisėjui“ reikėjo laiko, kad jis, „įvertinęs prokuroro prašymą“, surašytų „Nutartį“ skirti ambulatorinę psichiatrinę ekspertizę. Todėl tyrėja tik po pietų suspėjo į areštinę, čia ilgai nesitrukdė, neįteikė nei „pranešimo apie įtarimą“, neatliko „apklausos“, nes skubėjo į svarbiausią vietą – Kauno 1-ą teismo psichiatrijos skyrių. Ir vos, vos prieš pat įstaigos darbo pabaigą suspėjo. Būtent dėl to ir buvo A. V. įmestas į areštinę, kad palauktų, kol visi formalumai dėl ekspertizės bus sutvarkyti.

Areštinė gerai ir tam, kad nemiegojęs, stresuotas, pervargęs žmogus toks ir pasirodytų psichiatrui ir būtent tokią jo „emocinę būklę“ užfiksuotų psichiatras. Gal dar A. V. pradėtų skųstis teismais, teisėsauga – tai būtų natūrali reakcija žmogaus, ką tik išėjusio iš areštinės. Didelė tikimybė, kad ekspertas pažiūrėtų formaliai ir rekomenduotų tyrimą uždarame stacionare, ko ir reikėjo įstatymus laužantiems pareigūnams.

Būtina užkirsti kelią

Čia aprašytas tikros istorijos nepaneigiamai liudija, kad į Lietuvą sugrįžta baudžiamosios psichiatrijos laikai. Galima į tą pažiūrėti skeptiškai, numoti ranka. Bet kaip vertinti garsaus dailininko K. V. Žaltausko tragišką likimą? Teisėsaugos iniciatyva, be kaltės įmestas į psichiatrinę ligoninę – kalėjimą, patyręs daug kančių, K. V. Žaltauskas mirė. O kaltų – nėra! Bet kurioje normalioje demokratijoje šalyje po tokio įvykio lėktų ir teisėsaugos, ir sveikatos apsaugos vadukų galvos. Pas mus tyla, kaltė net neieškota!

Dailininko K. V. Žaltausko mirtis – ne pavienis atvejis, ne tragiškas atsitiktinumas. Faktai rodo, kad teisėsaugos piktnaudžiavimas psichiatrija pasiekė tokį lygį, kad šį pavojingą visuomenei reiškinį tenka vertinti kaip baudžiamosios psichiatrijos sugrįžimą. Kaip užkirsti tam kelią, kokios yra šios grėsmės priežastys?

Pirmiausia – tai pareigūnų piktnaudžiavimo tarnyba problema. Įstatymų nebuvimas arba labai liberalus esančių traktavimas neleidžia įžvelgti pareigūnų tyčinio veikimo ir jie nebaudžiami pagal BK. Todėl jie nebijo neteisėtai elgtis ir piktnaudžiauja psichiatrija. Ši problema yra esminė, ant jos kaip šerdies raizgosi ir kitos problemos.

Teismų praktika, skiriant stacionarines medicinines ekspertizes, yra aiškiai per griežta. Kompetetingų ekspertų nuomone, stacionari teismo psichiatrinė ekspertizė turi būti atliekama tik ypatingais atvejais, kai padarytas sunkus nusikaltimas ir kai yra neaiški psichikos būsena. Taigi, sunkus nusikaltimas yra privaloma sąlyga, kad asmuo būtų uždarytas medicininei ekspertizei stacionare. Dabar gi Utenos ekspertiniame skyriuje gali atsidurti net žmogus, neatsargiai pakomentavęs kokį abejotiną pareigūno veiksmą.

Yra ir kitokio pobūdžio problemų. 2012 m. buvo LR sveikatos apsaugos sistemos įstatymo 29 str. pakeitimas, kuriame teigiama, kad teismo psichiatrines ekspertizes gali atlikti ne tik valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos, bet ir kiti asmenys – turintys teismo psichiatro-eksperto kvalifikaciją ir įrašyti į Lietuvos respublikos teismo ekspertų sąrašą. Tačiau teisėjai tradiciškai siunčia ekspertizės atlikti į VTPT, kiti asmenys, turintys teisę atlikti medicininę ekspertizę, – faktiškai ignoruojami. Todėl per ilgesnį laiką galimas „teisėjo“ ir VTPT psichiatro „susigyvenimas“ ir galimas neobjektyvus, paviršutiniškas teismo psichiatro darbas. Be to, Valstybinėse teismo psichiatrijos tarnybose nuo seno dirbama konservatyviai, vengiama psichiatrijos mokslo pasiekimus taikyti savo praktikoje. Teismai legaliai veikiančių – nepriklausomų teismo psichiatrijos tarnybų faktiškai nepripažįsta, jų išduodamas pažymas, medicininių ekspertizių išvadas laiko niekinėmis. Diskriminuodami nepriklausomas teismo psichiatrijos tarnybas teismai dėl ekspertizių į šias įstaigas nesikreipia, nors būtent nepriklausomi ekspertai yra daug pažangesni ir tiksliau reflektuoja tai, kas vyksta „čia ir dabar“.

Be abejo, yra ir daugiau problemų, joms įvardyti reikia kompetetingų specialistų pastangų. Sulaužyti teisėsaugos aukų gyvenimai, tragiškas dailininko K. V. Žaltausko likimas įpareigoja mus užkirsti kelią baudžiamosios psichiatrijos sugrįžimui.

Valdas Valiūnas

Komentarai

 

 

 
 1. Lietuvai dar toli iki Demokratinės šalies.Šalyje vieni psichiatrijos ekspertai :teisėjai ,prokurorai.Aš įsivaizduoju
  kas nutiktų,jei žmogus prisipažintu,kad tiki į Dievą.Tai atimtų vaikus,o tėvus į psichuškę.Vadinama “Demokratija”.Tylėk ir drebėk

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Mano sūnus sirgo depresija. Jam ” pripaišė “, kad nubrozdino kitą mašiną. Joniškio policija pridavė teismui administracinei nuobaudai. Mašina buvo registruota tėvo vardu. Policija tėvui nepranešė. Sūnus teismo dieną nusinuodijo išmetamosiomis mašinos dujomis. Visiems dzin. Ponui policijoje, poniai dantų technikei , kuri pati užvažiavo ant mūsų mašinos, tik rado pretekstą suvartyti ant mūsų sūnaus. Tegu visiems žmonių teisingumas ir Dievo bausmė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. kgb -vsd kiseninis fiureris toliau vykdo savo nusikaltimus zmoniskumus

  V.Kudirkos g. 14-33, Naujoji Akmene, rasant 08.43 zodi kgb sio buto kgb inamis grubiai sureagavo belsdamas i siena

  V.Kudirkos g. 14-38, Naujoji Akmene buto kgb inamiai taip pat sureagavo pradedamas leisti paralyziuojancias dujas bei naudoti kitus anksciau isvardintus ginklus

  Kudirkos g. 14-35 Nujoji Akmene kgb taip pat piktai reaguoja

  buvusiu kgb nebuna

  NATO kariai Lietuvoje, rusijos neetatine kgb inamiai taip pat Lietuvoje

  http://www.vvkk.lt/lit/73023

  KGB neteiseti medicininiai tyrimai

  pagarbiai

  09.38

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. minetu naujosios akmenes butu kgbistiniai sovietiniai kgbistiniai inamiai(korumpuoti peniuksliainedelsiant privalo demontuoti savo neteiseta sovietine kgbistine karo medicinos aparatura.

  ju veiksmai neteiseti ir niekada nebuvo tokie

  20.58-20.05 neteisetas lazerio naudojimas is 38 buto

  nedelsiant privalo nutraukti neteisetus medicinius-fasrmakologinius fasistinius bandymus

  21.29.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 5. dar vienas sovietines kgbistines vsdistines lietuvos psixitijos metodu:
  man isejus is nusipirkti maisto produktu-po kurio laiko esant reikalui nuejus i maxima grizus rasdavau i kai kuriuos maisto produktus:pvz kava iberti tam tikri
  priedai su specifiniu skoniu nebudingu kavai,
  antra:man isejus i maxima randu specialiai sugadinta santechnika virtuveje

  visa tai sovietiniu kgbistiniu vsdistiniu psixitru ir sovietiniu teisesaugos pareigunu darbas siekiant nuslepti savo vykdomus neteisetus medicininius-farmakologinius tyrimus

  neseniai vienoje tv laidoje sovietiniai kgbistiniai vsdistiniai psixitrai apsiskelbe apie savo veidmainiska “geranoriskuma”-is tiesu kaip sovietu laikais siautejo ir tebesiauteja iki siol.

  kgb-czv-vsd kalejimai ir ju filialai visoje lietuvoje.

  fasizmas lietuvoje su visomis jo apraiskomis.

  15.58 neteisetas fotografavimas
  15.59- 16.10 nuodai ir narkotikai ir paralyziuojancios dujos.

  sovietiniai kgbistiniai vsdistiniai atejunai privalo nutraukti savo sovietines karo pramones ir medicinos aparaturos veikima.naujoje akmeneje kudirkos 14 name.

  17.24

  j

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. dar vienas is sovietiniu pareigunu ir sovietiniu mediku metodu-nusipirkus tam
  tikra kieki maisto esant reikalui iseiti i miesta jiems turint visrakti skubiai pamainomi maisto produktai-pvz. i kava bei kitus produktus ipilama arba idedama tam tikru neaiskios kilmes milteliu, teko pastebeti kaip man isejus i maxima-grizus radau specialiai sugadinta santechnika virtuveje-kuris lietuvos sovietiniis-kgbistinis-vsdistinis psixitras irodys,, kad tai savaime ivyksta
  teko pastebeti, kad isejus is buto -o grizus rasdavau ivairius vabzdzius ir blakes

  taip jie slepia savo etatiniu ir neetatiniu veiketu vykdomus nusikaltimus zmoniskumui susijusius su neteisetais mediciniais -farmakologiniais bandymais.

  vienoje tv- laidoje sovietiniai kgbistiniai-vsdistiniai psixitrai jau apsiskelbe
  esantys”geranoriski” – is tiesu jie-kanibalai…
  pradedant bartkevicium ir jo kgbistiniais korumpuotais peniuksliais bei kitomis minetomis pavardemis-korumpuotos kgbistines sunaujos atstovais.(ypac prisiminius sovietines psixitres kristinaitienes pomegi-dresuoti sunis ir stebeti ju elgesi.

  Ju teroristu ir aferistu vieta-czv-vsd kalejime ir ju filialuose-ir ne kaip priziuretojai bet kaip kaliniai -tegul kgbistines sunaujos atstovai pajaucia ka daugelis zmoniu patyre sovietu laikais ir ka ju patiria ju ikaitai siomis dienomis

  masine psichoze kelia fiureris landsbergis ir jo kgbistine korumpuota sunauja dar 2014 metais is anksto surezizuotoje vienoje tv laidoje kartu su ponaiciu dapkumi

  slapti kgb-czv-vsd kalejimo filialai-pirmas -siauliu psixitrijos dispanseris
  antras – naujoji akmene
  taciau man gerai ir savo bute-
  o atejunai sovietai-kgbistai-vsdesnikai privalo nutraukti savo neteisetos sovietines kgbistines karo pramones aparaturos naudojima pries civilius piliecius

  neteisetais kgb-vsd-czv metodais nuodijamas kiekviena diena.

  15-58 neteisetas fotografavimas
  laikotarpyje nuo
  15-59 iki 16-10 neteisetai leidziami nuodai ir paralyziuojancios dujos

  visos isvardytos nuodu ir ginklu rusys minimos tarptautinese sutartyse kurias ratifikavo ie lietuva taciau ciniskai ir piktavaliskai tarptautiniu sutarciu nesilaiko

  daugelis zmoniu-sovietines fasistines lietuvos valdzios ikaitai……………..
  …………

  pagarbiai

  16.44

  j

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. naujoje akmeneje slaptas CZV-VSD kalejimo filialas

  VYKDOMI NETEISETI KANKINIMAI

  kankinimus atlieka- v. kudirkos 14-33, 14-38, 14-35

  uzsakovai ir – korumpuoti mineti pareigunai ir sovietiniai medikai bei minetos istaigos

  09.50

  Thumb up 2 Thumb down 0

 8. sovietines fasistines teisesaugos ir sovietiniu prokuroru bei sovietiniu fasistu mediku iniciatyva sistemingai zalojami ir mano artimieji

  Pagarbiai

  07-32

  Thumb up 1 Thumb down 0

 9. 2015-08-08 savo bute pasasiau pareiskima, kuriame juodu ant balto isdesciau visas pavardes tampriai (korupcijos) rysiais su ta farmacijos firma ir sistemingais(karo pramones)medicininiais bandymais akmenes rajono policijos virsininkui egidijui meiziui susijusiu asmenu pavardes:vytauto bartkeviciaus, petro volkovo,aruno rimkaus, renato kenstaviciaus, vidmanto stilbio, astos vasylienes,aruno germanaviciaus alginos giniotienes, dariaus valio, redos mazeikienes, virginijos kristinaitienes.

  mimetu v.kudirkos g. 14 naujoji akmene namo butuose neteisetai irengta slapta stebejimo irengta ir neteiseta karo pramones aparatura kankinti zmones medicininemis-farmakologinemis priemonemis.

  vsd ir sovietiniu mediku neteisetai naudojamas psichotroninis,lazerinis, biologinis, bakteriologinis ginklai.

  vakar 22.04,fotografavimas
  siryt 05.48,nuodai
  06.02,nuodai
  06-04,nuodai
  06-33,nuodai
  06-33,nuodai
  06-37,38 nuodai
  06-42,nuodai
  06-48,lazerinis ginklas
  06-54,nuodai

  sovietine lietuvos karo medicinos pramone nukreipta pries paprastus beginklius zmones.

  Pareiskiu-ju veiksmai niekada nebuvo teiseti ir dabar tebera neteiseti.

  iki kito prisijungimo…

  Pagarbiai

  07.00

  Thumb up 1 Thumb down 0

 10. dar nenutraukti neteiseti sistemingai nusikalstamai medicinininiai-farmakologiniai tyrimai.

  medicinius tyrimus sistemingai nusikalstamai vykdo minetu naujosios kudirkos gatves butu inamiai-inamiai-spec tarnybu atstovai.

  Pagarbiai…

  22.42

  Thumb up 0 Thumb down 1

 11. ar vadinamoji o is tiesu kisenine narkomafijos teisesauga ir vadinamoji o is tiesu mafijine prokuratura patikrins legalius mafijinius gamintojus ir medikus kurie platina uzkreciamas ligas.

  Kudirkos g. 14-38 N.Akmene
  Kudirkos g.14-33 N.Akmene
  Kudirkos g.16

  tarptautinis mafijos vienas tevu yra bepavardis invegos vyr.financininkas

  19:05.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 12. musu didenybes kgbistines+strbistynes+fasistines valdzios strukturos tebesliauzioja pries sovietines-kgbistines psixitrijos neribotus financinius apetitus.

  Zmogaus teises pazeidziamos kiekviena diena.

  Daromos neteisetos kratos vos tik iseinu is namu,
  dingsta dokumentai.

  ir tai atseit savarankisku akmenes rajono policijos pareiguniu darbeliai..

  neteiseti moksliniai teroristu psixitru paliperidono bandymai tesiami.

  asta vasyliene, arunas germanavicius,arunas rimkus bei kiti etatiniai ir neetatiniai moksliniai veikejai ir korumpuoti pareigunai

  naujojeje akmeneje tylusis profasistinis perversmas

  naudojamas psichotronis ginklas pries sveikus zmones

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. privalot nutraukti neteisetus mokslinius bandymus ir eksperimentus su beginkliais zmonemis

  Kadangi 2005 birzelio 16 bei rugpjucio 4 apgaules budu pakista sutartis vadinamosios paliperidono aferos autoriai elementariausiai atsekami po kai kuriu vadinamuju demokratiniu istatymu ypac kas liecia pataikunu sovietinei nomenklaturiniai valdziai sovietiniu psixitru bei ivairiais korupcijos rysiais susijusiu treciuju asmenu.susijusiu su sovietine farmacija ir medicina.

  nelegalus rusijos rubliai doleriai ir eurai.

  Dabar mineti asmenys tampriai susije su kai anonimais treciaisiais asmenimis vadinamuju sovietinio-marksistinio mokslo pasekeju vadinamieji akamemikai tera komercijos agentai- kupli+prodai isvertus i lietuviu pirk+parduok.

  Is to neteiseta potencialiu organu donoru medziokle is to neteiseta organu donoryste.

  viena siauliu osoba is siauliu respublikines ligonines,kad vienas rase potencialus organu donoras gali isgelbeti septyniu zmoniu( lietuvoje tai vadinama septyniu fiureriu gyvybes), toji osoba ne bet kas o is garsiu katku gimines- vargse psixitru ir valdzios pataikune ir idomia data pasirinko osoba

  Kyla klausimas-koks nusikalteliu fiureris jai diktavo-kas tas iskrypelis fasistas mokslininkas.

  Teisingumas privalo apklausti visus tiesiogiai ir netiesiogiai dalyvavusius toje paliperidono aferoje kas liecia mano neteiseta dalyvavima-visa vadinamaja svaria bet iskrypusiu sovietiniu psixitru bendruomene siauliu apskrityje bei
  ju bendrininkus-jie visi buve kgb bendradarbiai

  Naudojamas psichologinis-psichotronins-bakteriologinis-lazerinis ginklai

  SOVIETINIU PSICHIATRU NURODYMU SAMONINGAS Apnuodijimas medikamentais

  Nurodyma dave per viena tv laida nuosekliai tarnaujantis rusijai bet ne rusams sovietinis vadinamasis profesorius landzbergis.

  GAL PRISIPAZINSI LANDZBERGI KAIP UZSAKINEJI SAVO ULTRA ZUDIKAMS
  muzika zudyti begiklius niekada neturejusius rankose ginklo zmones.jir visa tai tai darai is gobsumo. begedis savanaudis isakinedamas vykdyti neteisetas kratas, beje irodyta kad seseri nuzude tavo ultrazudikai, nes tai buvo naudinga tau ir tavo parcijos politikieriams Vykdai politika-nera zmoniu, nera ptoblemu

  Beje bioetikos komitetas jau gali pradeti svilinti neteisetai gautus irasus kadangi 2005 birzelio 16 apgaules budu buvo pakista ir iki siol vykdomos neteisetai

  kaip sakoma tai viena medalio puse bet vargsas bioetikos komitetas kazkaip uzmirso pridet valdzios.akivaizdu kad perdaug ispampes bioetikos komitetas.

  tie irasai negaliojantis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. tai ko fiurerio landzbergio sunys duru dar neateina . laukiu nesulaukiu

  jau praejo nemazia laiko, juk tavo fiureristine sunaujos gauja visai netoli.

  duok fiureri isakyma, nors jau senai esi daves ta isakyma lauzk duris fiureri

  PRISIMINK FIURERI kiek prisivogei,prisiminkn usikalteliu fiurei savo aukas,

  juk prie kiekvieno tavo fiureristines parcijos etatiniu ir neatiniu nariu po du rusijos kgbistus stovi ir atidirbineji rusijai uz rublius dolerius ir eurus

  pagarbiai
  Adolis Navickas

  9.39

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. landzberginiu,AMBaliniu, adamsiniu ir grybauskiniu politikieriu sutve leido i apyvarta nelegalius rusijos rublius, dolerius, eurus nuodu ir narkotiku gamybai!

  Istatatymais naudojosi vadinamosio tarpzinybines institucijos,ir mediku suyve

  belieka atsakyti i klausima?-kas visuomenes debilai?

  atsakymas aiskus-du trecdaliai vadinamosios visuomenes veikeju sutininku debilu.

  PALIPERIDONO AFERA

  Pagarbiai
  Adolis Navickas

  O dabar lanzberginiu, ambaliniu, adamsiniu ir grybauskiniu SUTVE jei norite galite lauzti duris ir dauzyti langus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. landzbergis+lsdp+grybauskaite lygu fasizmas

  griaudekit kgbitai-komunistai-fasistai ivairaus plauko lietuvos
  politikieriai

  Pagarbiai
  Adolis Navickas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. fasistiniai šuniukai tupi visai netoli ir diena nakti nemiega

  Kudirkos g. 14-33, N.Akmene 85170
  Kudirkos g. 14-38, N.Akmene 85170
  Kudirkos g. 14-35, N.Akmene 85170

  taip pat ir Kudirkos g. 16 name 85170

  Tad kaip sakoma laikausi pries sovietini-kgbistini-demokratini totalitarizma.
  laisvoje?fasistineje lietuvoje

  Zmogaus teises pazeidinejamos kiekviena diena ir nakti.

  Ju veiksmus skaitau neteietais ir nusikalstamais

  Pagarbiai
  Adolis Navickai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. nusikalsteliu sulu valdomus vadinamosios teisines(sovietines fasistines) valstybes kuri gina tik legalius vadinamuosius nuodu ir narkotiku mokslinius centrus, vadinamuosius mokslininkus ir ju patiketinius,

  zinau kad vargsas sovietinis fasistas gestapininkas prokurelis valys yra priklausomas nuo rusijos pinigu, vargse jokubauskiene taip pat priklausoma nuo rusijos pinigu
  vargses kristinaitiene ir mazeikiene taip pat priklausomos nuo rusijos pinigu

  vargse sovietine gestapininke giniotiene priklausoma nuo rusijos pinigu

  vargsai sovietiniai fasistai stilbys ir jusys priklausomi nuo rusijos pinigu

  vargsai sovietiniai fasistai rimkus volkovas vasyliene balkeviciene barktkevicius priklausomi nuo rusijos pinigu

  o vargse sovietine fasistine 1990-2015 akmenes rajono savivaldybe taip pat priklausoma nuo rusijos pinigu

  vargse sovietiniu fasistu irstva siauliu respublikine ligonine.

  2015 liepos 6 nuejau i akmenes rajono sovietini fasistini policaju komisariata paduoti pareiskimo del sesers R.N. nuzudymo 2012-12-29 siauliu respublikineje ligonineje tai akmenes rajono sovietiniai fasistiniai policajai pasisaipe-jie nuzudymu netiria

  o sesuo RITA isties nuzudyta ir NUKANKITA, beje 36 metu amziaus.

  ATMINTIS JAI

  STOP FASIZMUI IR GENOCIDUI SOVIETINIU FASISTU OKUPUOTOJE LIETUVOJE.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Šių dienų realijos ir bandymai vykdomi Akmenės PSC ir Šiaulių psichiatrijos klinikoje bei ligoninėse….Taip pat ir vadinamojoje teisėsaugoje

  1. Paliperidono tyrimas
  2. Xeplion 100 mg. nuodai ir toksiškumas. vadinamieji neuromediatoriai, kurie dar tik kūrimo stadijoje. o tai jau “afišuojama“kaip “mokslinis“atradimas.
  3.Dėl mirties prižasties nuo paliperidono tai teroristai psichiatrai ir medikai
  nusikalstamai meluoja-puikiai medikai teroristai žino tų nelaimingųjų mirties priežastį(dirbtinai sukeldami simptomus…). Į tai įsivėlusi ir teroristinė organizacija-Lietuvos Psichiatrų Asociacija su savo patikėtiniais…
  4.VISUOMENĖS DEBILIZAVIMAS IR GENETINIS EKSPERIMENTAS.

  5..Slapti eksperimentai su zmonėmis. Siekis įsibrauti į žmogaus sąmonę ir pasamonę
  zaidziameziniasklaida.blogpost.com/…/slapti-eksperimentai-su-zmonėmis…
  6. PSICHIATRINIS TERORIZMAS

  7. NETEISĖTA ORGANŲ DONORYSTĖ…

  Pagarbiai…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...