Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 14 Ketvirtadienis
 

Atsargiai – sugrįžta baudžiamoji psichiatrija!

2015-01-16 11:02 | Naujienos | Komentarų (59)

Psichiatrinė ligoninė. KK nuotr.

Sovietinis reliktas

„Baudžiamoji psichiatrija“ arba „baudžiamoji medicina“ – tai terminai, atėję iš sovietinių laikų. Tada valdžia, naikindama disidentus, griebdavosi žiauraus, ciniško metodo – aktyviai besipriešinančius tarybinei sistemai priverstinai uždarydavo į „psichuškes“ ir ten „gydydavo“. Komunistų valdžios supratimu, kovoti prieš kone idealią socialistinę valstybę galėjo tik kvailiai – psichikos ligoniai, neadekračiai suvokiantys tikrovę, nesuprantantys savo veiksmų pasekmių. Ir valdžia dažnai pasiekdavo norimą tikslą – žmogus, gavęs arklinę dozę aminazino, kitų „vaistų“, išėjęs į laisvę jau nenorėdavo galvoti apie politiką – jis negalėdavo net ir normaliai gyventi, dirbti – psichiką ardantys vaistai palikdavo pasekmes visam gyvenimui. Taigi, uždarymas į „psichuškes“ buvo vienas iš metodų, kuriuos efektyviai ir sadistiškai naudojo komunistinė nomenklatūra kovoje su kitaminčiais.

Stebint dabartinį nepriklausomos Lietuvos gyvenimą tenka konstatuoti, kad „baudžiamąją psichitriją“ vis dažniau naudoja mūsų teisėsauga. Ryškėja tendencija, kad žmones, besipriešinančius neteisybei, prokurorų, policijos savivalei, stengiamasi palaužti įkišant juos į psichiatrines ligonines, sužalojant sveikatą ir užklijuojant „psichiškai nesveiko“ etiketę. Teisėsaugos mąstymas analogiškas sovietinių prokurorų – jeigu esi nepatenkintas, eini prieš teisinės valstybės teisėsaugą – vadinasi, tau galvoje kažkas netvarkoj.

Deja, iki teisinės valstybės mums labai toli, o valdžios savivalė pasiekė siaubingus mastus.

Tokia padėtis man, kaip Geštalto psichologui, kelia didelį rūpestį. Teisėsaugos piktnaudžiavimas su žmogaus psichika susijusioje srityje meta šešėlį ir ant sąžiningai dirbančių ekspertų, medikų, psichologų. Nematyti šios problemos, nutylėti man neleidžia ir „Geštalto“ psichologo Garbės Kodeksas – draudžiantis specifines mokslo žinias panaudoti piktam ir įpareigojantis tokių veiksmų netoleruoti.

Tikslus skaičius asmenų, prieš kuriuos panaudota ar bandyta pritaikyti baudž. psichiatriją, visuomenei nėra žinomas, bet ir spaudoje paviešinti konkretūs faktai neabejotinai leidžia daryti išvadą, kad į Lietuvą sugrįžta baudžiamosios psichiatrijos laikai. Konkretūs pavyzdžiai tą įrodo.

Baudžiamosios psichiatrijos aukos

Nuo mūsų teisėsaugos, kuri neteisėtai veikė piktnaudžiaudama psichiatrija, nukentėjo visa krūva Lietuvos piliečių. Chrestomatinis spaudoje gana smulkiai aprašytas atvejis – tai J. K. istorija. Net septynerius metus dėl suklastotos baudžiamosios bylos neteisėtai tampyta po teismus, laikyta „psichuškėse“, J. K. galop pabėgo į D. Britaniją ir ten pasiprašė prieglobsčio. Tai, kad su J. K. elgtasi neteisėtai, pripažino net Lietuvos – Panevėžio apygardos teismas, priteisęs jai simbolinę 7000 litų kompensaciją. Būtent simbolinę, nes sveiko žmogaus uždarymas į psichiatrinę ligoninę, jo sveikatai padaryta žala neįkainojama jokiais pinigais.

Pabėgti iš šalies, kurioje atgimsta baudžiamoji psichiatrija, išvengti kalėjimo tipo įstaigos pasisekė ir A. R., kuriam teismo nutartimi jau buvo paskelbta stacionari ilgalaikė psichiatrinė ekspertizė. Kovotojas su klanine, korumpuota teisėsauga žinojo, kad „psichuškėje“ jis būtų „tikslingai“ tiriamas, po ko taptų „daržove“, jei iš viso dar gyvas išeitų!

Kad A. R. baimė pagrįsta, įrodo liūdnas garsaus menininko K. V. Žaltausko likimas – menininkas per psichiatrinę ligoninę nukeliavusio į kapus.

K. V. Žaltauskas – žinomas Kauno dalininkas vitražistas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1987 m. dalyvavęs įvairiose parodose, sukūręs daug unikalių meno darbų. Ir dar daug būtų sukūręs, nes mirė vos 49 metų. Jo sveikatą visiškai palaužė būtent ilgalaikė stacionarinė psichiatrinė ekspertizė, po kurios neilgai trukus K. V. Žaltauskas mirė.

Kelio į tragišką baigtį pradžia buvo niekinga smulkmena – esą K. V. Žaltauskas dviračiu nubrozdino vienos pilietės automobilį. Beje, po ilgiausio tyrimo paaiškėjo, kad K. V. Žaltauskas net ir to nepadarė! Tačiau K. V. Žaltauskas, susidūręs su Kauno policija, prokurorais, patyrė daug absurdo, pažeminimo, patyčių – jo – menininko siela – to negalėjo pakelti, pradėjo sparčiai blogėti sveikata. Dėl nuolatinio streso, nepagrįstų absurdiškų kaltinimų ypač padidėjo kraujo spaudimas, dėl ko dailininkas prarado 75% regėjimo ir buvo pripažintas 2 grupės invalidu.

Bet kankintojams ir to dar buvo maža. Praėjus pusantrų metų, prokurorams reikalaujant, K. V. Žaltauskas buvo dviem mėnesiams uždarytas į kalėjimą su kriminaliniais nusikaltėliais – neva dėl psichiatrinės ekspertizės. Tačiau ekspertizė nebuvo vykdoma – nes ten buvo daromas remontas, o kalinys, negaudamas jam nuolat reikalingų, būtinų vaistų, turėjo 50 dienų laukti remonto pabaigos. Be to, 2-os grupės invalidas 8 kartus buvo konvojuojamas maršrutu Kaunas – Vilnius – Utena.

Net ir atlikus psichiatrinę ekspertizę K. V. Žaltauskas nebuvo išleistas namo, o dar kelias dienas laikomas uždarytas.

Sugrįžęs iš psichiatrinės eskpertizės, po tokių kančių K. V. Žaltausko sveikata galutinai suiro – jam buvo nustatytas jau 80% nedarbingumas (1 invalidumo grupė). Neužilgo ištiko ir mirtis.

Kiek geriau „pasisekė“ K. V. Žaltausko draugui L. Hermanui – tas irgi tampytas toje pačioje byloje su menininku. L. Hermanui taipogi paskirta psichiatrinė ekspertizė, tačiau vyriškis liko gyvas. Bet žala padaryta – teko asmeniškai ne kartą bendrauti su L. Hermanu ir kaip Geštalto psichologas galiu konstatuoti – pasekmės buvimo „psichuškėje“ liko. Ir reikės ne vienerių metų, didelių pastangų, kad šio jaunuolio sveikata būtų atstatyta.

Dar vienas viešai žinomas asmuo, nukentėjęs nuo baudž. psichiatrijos, – tai pilietis J. Jankauskas. Neseniai jis paskelbė atvirą „Pareiškimą Prezidentei“. Iš jo beviltiško pagalbos šauksmo suprantame, kad žmogų pažemino, paniekino jam skirtos „teisinės – psichologinės ekspertizės“. Pasak J. Jankausko, jis tokios nykios, grubios kaip „darytos gestapo ar gūdžiais rusų laikais“. Negana to dar prokuroras subjektyviai įžvelgia esant J. Jankauską ligoniu ir jam paskirta papildoma medicininė – psichiatrinė ekspertizė. Ko gero – stacionarinė, nes prokuroras J. Jankauskui grasina suėmimu. Taigi, prognozės šiai eilinei baudžiamos psichiatrijos aukai labai liūdnos.

Kita nukentėjusi – A. Simutytė. Ji kreipėsi į žiniasklaidą pagalbos turėdama vilties, kad viešumas sustabdys teisėjų ir prokurorų savivalę. Moteriai, vienai auginančiai 5 metų sūnų, teismo nutartimi paskirta ilgalaikė stacionarinė eskpertizė. A. Simutytė nėra nei pavojinga visuomenei, nei padariusi kokį sunkų smurtinį nusikaltimą – tiesiog yra patyrusi daug persekiojimų, streso, dėl ko jai diagnozuota „lengva depresija“. Taip, ta pati depresija, kurią dažnas jaučiame rudenį ar žiemą. Bet ar tai yra tokia baisi psichinė liga, kad motiną reikia atskirti nuo vaiko, ilgam laikui atimti laisvę, uždaryti į Utenos ekspertinį skyrių? Žinoma, kad A. Simutytė turi tą patvirtinančių kompetetingo specialisto pažymą. Tačiau teismas turi savo, galutinę neapskundžiamą nuomonę ir „Nutartimi“ siunčia A. Simutytę į kalėjimą.

Galima drąsiai teigti, kad čia paminėti asmenys – tai tik dalelė nukentėjusių, iš nevilties, kaip skęstantis siaubo, besigriebiantys viešumo. Šiaip jau lietuviai, turėję reikalų su psichiatrais ar net psichologais, vengia afišuotis. Apklausos rodo, kad mūsų šalies gyventojai yra ypač nepakantūs turintiems proto bei psichikos negalias. Todėl tikėtina, kad ne vienas, patyręs teisėsaugos piktnaudžiavimą psichiatrija, linkęs patylėti, laikyti tą savyje, tad skaičiais nukentėjusių yra žymiai didesnis.

Deklaracija ir tikrovė

Mūsų įstatymai, liečiantys asmens psichinę sveikatą, yra gana humaniški. Taip, žmogaus psichinė sveikata gali būtų tikrinama tik jam pačiam sutinkant, išskyrus kai kuriuos įstatymais apibrėžtas išimtis. Tokios išimtys gali būti, kai suabejojama „įtariamojo“ sveikata ikiteisminiame tyrime ar „kaltinamojo“ sveikata bylą nagrinėjant teisme. Tai kaip ir teisinga – juk negalima bausti ligonio, kuris nesupranta savo veiksmų pasekmių. Išsiaiškinant, ar asmuo yra „sveikas“, ar „nepakaltinamas“ ar „ribotai pakaltinamas“, skiriamos ekspertizės.

Pagal BPK 209, prokuroras, pripažinęs būtinumą skirti ekspertizę, raštu apie tai praneša įtariamajam, jo gynėjui ir kitiems ekspertizės rezultatais suinteresuotais proceso dalyviams ir nurodo terminą, per kurį šie asmenys gali būti pateikti prašymus dėl klausimų ekspertui, dėl konkretaus eksperto skyrimo ir pateikti papildomą medžiagą ekspertizei. Po to prokuroras – su pareiškimu dėl ekspertizės kreipiasi į ikiteisminio tyrimo teisėją. Prie pareiškimo pridedama proceso dalyvių prašymai arba jame nurodoma, kad prašymų negauta. Toliau ikiteisminio tyrimo teisėjas, nusprendęs, kad būtina skirti ekspertizę, priima nutartį skirti ekspertizę, o nusprendęs, jog ekspertizės skirti nebūtina, – nutartį atsisakyti „skirti ekspertizę“.

Teisėjo nutartyje skirti ekspertizę nurodoma nusikalstamos veikos aplinkybės, pagrindas ekspertizei skirti, atlikti ekspertizę paskiriama ekspertizės įstaiga arba ekspertas, klausimai ekspertui, ekspertui pateikiama medžiaga. Nutartis skirti ekspertizę nusiunčiama į ekspertizės įstaigą arba įteikiama ekspertui. Ekspertizės įstaigose ekspertizės atliekamos laikantis šių įstaigų nuostatuose nustatytos tvarkos.

Deja, tai, kas išdėstyta kodekse, yra tik deklaracija, kaip turėtų vykti medicininės ekspertizė, o realybėje yra viskas kitaip. Gal tik bylą nagrinėjant teisme, iškilus abejonėms dėl „kaltinamojo“ sveikatos, kiek prisilaikoma šio kodekso normų – vis tik viešumas, teismas. Gi ikiteisminiame tyrime tiek tyrimą atliekantis pareigūnas, teik prokuroras daro ką nori ir ką jiems reikia, nekreipdami dėmesio į įstatymus.

Nors BPK ir reikalauja, prokuroras nepraneša įtariamajam ir jo gynėjui apie jam skiriamą medicinę ekspertizę – nei žodžiu, nei raštu. Kai bylos fabrikuojamos, dažnai „įtariamasis“ net nėra girdėjęs, kas tas jo prokuroras, nes bendrauja tik su ikiteisminio tyrimo pareigūnu, o tas viską slepia. Atsitinka ir taip, kad atvykus į apklausą „įtariamasis“ nieko jam nežinant, nieko jam nesakant, su sargyba nugabenamas į medicininę ekspertizę – tiksliai žinau, yra tokių faktų! Tai apie kokius prašymus ar prokuroro veiksmų apskundimą „dėl ekspertizės būtinumo“ dar iki pačios ekspertizės čia galima kalbėti?

Be abejo, prokuroras su pareiškimu dėl ekspertizės skyrimo kreipiasi į ikiteisminio tyrimo teisėją – jam reikalinga „nutartis“. Ir dažniausiai palaiminimą ekspertizei gauna.

Iš kur ikiteisminio tyrimo teisėjas gali žinoti apie „įtariamojo“ sveikatos būklę? Tik iš prokuroro pareiškimo, kuris jau nustatė – „pripažino būtinumą“ skirti ekspertizę, todėl teisėjas turi tikėti prokuroru.

Toliau – jau teisėjas standartiškai, formaliai surašo nutartį ir paskiria ekspertizei vietą – VTPT (Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba), kur tradiciškai atliekamas ambulatorinės psichiatrijos ekspertizės. Po to, kai atliekama ekspertizė, – „post factum“ – įtariamasis gali skųstis dėl padarytų jo atžvilgiu BPK pažeidimų, bet tas nieko nekeičia.

Pseudoekspertai

Gilinantis į šią problemą neišvengiamai iškyla klausimas: o kaip prokuroras pajaučia, pamato, nustato ir, pagal BPK 209 str., „pripažįsta būtinumą“ skirti medicininę ekspertizę? Kaip jam iškyla abejonės dėl įtariamojo psichinės sveikatos, jeigu jis pats ikiteisminiame tyrime konkrečių veiksmų neatlieka, tik organizuoja, vadovauja tyrimui? Tik išskirtinėse, rimtose bylose prokurorai kontaktuoja su įtariamaisiais, o paprastuose – prokuroro ir „įtariamojo“ kontaktas minimalus, epizodinis. Tiesiogiai su įtariamuoju bendrauja ikiteisminio tyrimo pareigūnas, nes būtent jis atlieka praktinius ikiteisminio tyrimo veiksmus. Todėl prokuroras „pripažįsta būtinumą skirti medicininę ekspertizę remdamasis būtent ikiteisminio tyrimo pareigūno informacija – jo tarnybiniu pranešimu“ ar pasakymais žodžiu. Būtent ikiteisminio tyrimo pareigūnas suabejoja įtariamojo psichinės sveikatos būkle ir tą jis perduoda prokurorui.

Įvertinti asmens psichinę būklę nėra paprasta – tam reikalingas specialus medikas, psichologijos žinios. O dažnas tyrėjas turi vos vidurinį išsilavinimą, nėra nė uostęs nei psichologijos, nei medicinos, bet atlieka kvalifikuoto žinovo funkcijas!

Dabartinė situacija teisėsaugoje yra tokia, kad dažnam policijos pareigūnui, tyrėjui ir pačiam reikia psichologo. Perkrauti darbais, užguiti viršininkų, iš menko atlyginimo nepajėgiantys išmaitinti savo šeimų, būdami nuolatiniame strese ir tą stresą neretai malšinantys alkoholiu – jie yra specialistai, įvertinantys kito asmens psichinę būklę! Ir tokiais „specais“ – eiliniais specifinių žinių neturinčiais tyrėjais, kaip patikimu šaltiniu, kaip rimtu pagrindu remiasi ir prokuroras, „pripažinęs ekspertizės būtinumą“, ir teisėjas, priimdamas „nutartį“ skirti medicininę ekspertizę. Būtent ikiteisminio tyrimo pareigūnai ir yra tie krovėjai, išmetantys įtariamąjį ant konvejerio, kuris gali auką nutransportuoti į uždarą psichiatrinės stacionarą.

Stresuoto, pervargusio, žemo intelekto žmogaus pasaulio matymas yra visai kitoks, nei inteligento, baigusio kelias aukštąsias. Ir tyrėjui gali pasirodyti, kad tas išprusėlis yra kažkoks, na, truputį „keistokas“.

Menininkas, peckiojantis nesuprantamus abrozdėlius ir dar kliedintis, kad tą daro įkvėptas „Kūrėjo“ – irgi ne šio pasaulio persona, o gal net ligonis. Taip greičiausiai ir atsitiko dailininkui K. V. Žaltauskui.

Parapsichologas, bioenergetikas, kalbantis su „medžiais ir akmenimis“ – irgi aiškiai nenormalus.

Neturintis teisinių žinių, reikalaujantis, kad jo psichinės būklės tyrime dalyvautų Saugumo Departamento (VSD) atstovai – argi ne kvailys?

Arba vis ieškantis tiesos, nepatenkintas valdžia, teisėsauga – ar gali toks adekvačiai suvokti tikrovę? Kam jis taip liguistai elgiasi, paranojiškai skundus rašinėja – juk kiekvienas normalus žmogus žino, kad mes gyvename teisinėje valstybėje! O teisinės valstybės ir teisėsauga – teisingai dirba. Kas nesupranta – tam galvoje blogai!

Esu įsitikinęs, kad taip ir panašiai būna ne viename ikiteisminiame tyrime.

Tokia situacija, kai nekvalifikuotas žmogus lenda į labai privačią žmogaus psichikos sritį, yra netoleruotina ir ydinga. Tą galėtų pristabdyti teisėjai, gerai suprantantys, kad pirminiai tyrėjų „diagnozavimai“ gali būti ir subjektyvūs, ir klaidingi. Bet jie lengva ranka patvirtina pirmines išvadas ir štampuoja „Nutartis“ – siuntinius ekspertizėms, gal tikėdamiesi, kad tikri medikai profesionalai viską išsiaiškins. Gali ir išsiaiškinti, o gali ir kaip dailininką K. V. Žaltauską nuvaryti į kapus.

Kitas dalykas, kad tokia tvarka – tai puikiausia tarpe klestėti tyrėjų, prokurorų, teisėjų piktnaudžiavimui tarnyba.

Cinizmui ir savivalei nėra ribų

Toliau čia pateikiama dar viena istorija, verta smulkesnio aptarimo. Net sunku patikėti, net šiurpas ima, kai sužinai, ką daro mūsų teisėsauga piktnaudžiaudama psichiatrija – pareigūnai nesibodi nei melo, nei apgavysčių, jų cinizmas ir savivalė neturi ribų. Ką ten kalbėti apie įstatymus ir kažkokį BPK! Būtent taip elgėsi Kauno VPK pareigūnai, siekdami atkeršyti jiems neįtikusiam žmogui.

Kauno gyventojas A. V., būdamas pilietiškai aktyvus, kartais reikšdavo nepasitenkinimą netinkamais teisėsaugos veiksmais. Ir – faktas – jo pareiškimai adresuoti LR Generalinei prokuratūrai, Policijos departamentui pasitvirtindavo! Taip po atliktų tyrimų lėkė iš darbo keli Kauno VPK policininkai, didelių nemalonumų turėjo vienos apylinkės prokuratūros prokuroras, dėl savo abejotinų sprendimų aiškinosi visuomenei tuometinio Kauno VPK viršininkas A. Kaminskas.

Suprantama, nepatenkinti liko ir tie pareigūnai, ir jų kolegos, ir, žinoma, „griežė dantį“ ant to žmogaus. Kažkuriuo metu vienas policininkas, kuris ir buvo paminėtas piliečio A. V. pareiškimuose, kreipėsi į savo kolegas, prašydamas iškelti baudž. bylą lyg tai už šmeižtą, lyg tai už įžeidimą. Greičiausiai jis tą padarė ne savo iniciatyva, o paragintas viršininkų, todėl pradėti ikiteisminį tyrimą problemų nekilo. Šiaip jau garbingi žmonės savo garbę gina civiline ar privataus kaltinimo tvarka, bet žinia – su kolegų pagalba – kitos galimybės. Tas pareiškimų rašytojas – didysis nusikaltėlis – nieko nežinojo apie jam iškeltą baudž. bylą, jis net neįtarė kad tokia yra. O toliau ir prasidėjo…

2014 vasario 19 d. A. V. buvo sulaikytas ir pristatytas į Kauno VPK „Transporto policijos“ skyrių, adresu Kaunas, Vytauto pr. 12. Čia šio skyriaus tyrėja G. B. pilietį informavo, kad jam yra iškelta baudž. byla pagal BK 290 str (pareigūno įžeidimas). Tyrėja taip pat pareiškė, kad jau yra po 17 valandos, o ji galinti atlikti „procesinius veiksmus“ tik iki 17 valandos, mat jie kompiuteriais sujungti su prokurorais, o šie dirba tik iki 17 valandos. Todėl A. V. naktį turės praleisti VPK areštinėje, nes paleistas į namus jis galįs pabėgti. O sekančią dieną iš pat ankstaus ryto bus apklaustas, po ko paleistas namo.

Vėliau paaiškėjo, kad tyrėja G. B. melavo ir į areštinę A. V. įgrūdo dėl visai kitų priežasčių. Ne juokais išsigandęs, nesuprasdamas, prie ko čia „Transporto policija“ ir „įžeidimas“, žmogus bandė protestuoti – prie savęs turįs asmens dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, juos galįs palikti arba bet ką pasirašyti, kad nepabėgs. Dar aiškino esąs 2-os grupės invalidas, sergąs širdies ligomis, cukralige, todėl jam būtina gerti vaistus, kurių prie savęs neturi. Tačiau tyrėja G. B. buvo neperkalbama – kitaip neišeina, o gydytojas yra ir areštinėje – jei reikės, suteiks kvalifikuotą pagalbą.

Toliau A. V., saugomas dviejų to paties skyriaus pareigūnų T.M. ir S.C. buvo nukonvojuotas į Kauno VPK areštinę Vytauto pr. 91. Važiuojant policininkas S. C. vis aiškino A.V., kad šiam nieko nereikia bijoti, nereikia nervintis, panikuoti, bandyti pabėgti, o tik paprašyti, kad areštinėje neįmestų į kamerą kartu su sunkiais nusikaltėliais, recidyvistais, žmogžudžiais, nes tie, žinai, -oi-oi-! – gali bet ką padaryti!

Jau areštinėje paaiškėjo, kad S. C. tik sąmoningai gąsdino – paprašius areštinės pareigūno, kad patalpintų su „lengvesniais“, tas paaiškino, kad pas juos sunkių nusikaltėlių, sadistų, banditų ir nėra – tie uždaromi į Mickevičiaus g. Nr 11 (Tardymo izoliatorius). Aišku, tą puikiai žinojo S. C., bet tyčia gąsdino. Nebuvo areštinėje ir jokių daktarų. Iš ryto ateina paprasta medicinos sesuo, o iki to – kapstykis kaip nori. Beje, tik pasišaipymas buvo ir tas jos „gydymas“ – pasiskundus dėl spaudimo, galvos svaigimo, ši tik burbtelėjo: „nereikėjo vakar prisigerti – galvos neskaudėtų!“

Sergančiam ligoniui areštinės kamera – kančių vieta, kurioje neįmanoma nė trupučio pailsėti. Sąlygos – antisanitarinės, nėra jokios patalynės, o pliki čiužiniai, skirti gulėti, – suvemti, sudeginti, dėmės ant dėmių. Kaip kokiame CŽV kalėjime į akis ištisai spigina šviesa, neįmanoma užmigti. Atviras tualetas toje pačioje kameroje vos už kelių metrų nuo lovos – net ir nusisukęs girdi, kaip kaimynas tuštinasi.

Laikomas tokiomis sąlygomis A. V. tenorėjo vieno – šiaip taip sulaukti tyrėjos G. B., kuo greičiau ištrūkti ir kreiptis į medikus. Tačiau iš pačio ankstyvo ryto, kaip buvo žadėjusi, tyrėja G. B. neatėjo – tad teko paragauti ir areštinės maisto, kurio net valkataujantis šuo neėstų.

Jau gerokai po pietų atvyko ir tyrėja – kartu su nemokamos teisinės pagalbos advokatu V.K. Specialiai apklausai skirtoje vietoje šiam prisėdus arčiau, A. V. nuo advokato dvoktelėjo panaši į alkoholį smarvė – tą turėjo pajusti ir tyrėja. Bet jai tas netrukdė – ji padavė A. V. akinius, kurie išvakarėse liko transporto policijos skyriuje, ir pakišo skaityti kažkokį popierių. Tačiau akiniai buvo skirti žiūrėti „į tolį“ ir pagyvenęs, silpno regėjimo A. V. nepajėgė nieko įžiūrėti. Tada advokatas V. K. pagelbėjo, davė savo akinius, bet šie netiko – buvo per silpni. Advokatas ir vėl bandė taisyti padėtį, ėmė pats skaityti tekstą, bet jam pynėsi liežuvis.

A. V. aiškiai išgirdo tik kelis sakinius, kurie prasidėjo žodžiais „neva“ jis kažką padarė. Tas „neva“ ir užsifiksavo, nes „neva padarė“ nėra joks tvirtinimas. Galop tas cirkas nusibodo ir tyrėjai G. B. – ji aiškiai kažkur skubėjo. Paliepė A. V. ant lapo pasirašyti – A. V. žabalinėdamas ir surašė, taip kaip buvo – kad yra be akinių, nieko nemato, negali perskaityti, kad jam pakilęs kraujospūdis, kad dėl ligų prastai jaučiasi, svaigsta galva, mirga akyse. Tuo ir baigėsi neaišku koks tyrėjos G. B. atliktas „procesinis veiksmas“ – A. V. buvo sugrąžintas į kamerą. Šį kartą neilgam – durys greit vėl atsidarė, paliepta susukti čiužinį, ir A. V. suprato, kad yra paleidžiamas. Vėliau paaiškėjo, kad uždarymas į areštinę buvo tik įžanga prieš žymiai rimtesnius dalykus.

Psichiatrinė ekspertizė

Išleistas iš areštinės A. V. negalėjo vykti namo, nes prie išėjimo jo laukė ir tyrėja, ir tie patys du transporto policijos pareigūnai, išvakarėse atvežę jį į areštinę. Apsuptas šios sargybos žmogus vėl nieko nesuprasdamas buvo įsodintas į jų automašiną Nr. ABP 062 tamsios spalvos – tą jis įsidėmėjo, nes su akiniais „į tolį“ jau gerai matė. Niekas jam nieko neaiškino, nei kur veža, nei kokiu tikslu veža. Ir tik atvykus į kažkokią vietą, vis dar su sargyba įvedamas į pastatą, A. V. pastebėjo iškabą – Valstybinė teismo medicinos tarnyba, Kauno 1 teismo psichiatrijos skyrius.

Įėjus į nedidelę salę pasitiko pagyvenęs vyriškis, atvestąjį pakvietė sėsti, bet irgi nieko neaiškino, vos pratarė: „na, mes truputį pasikalbėsime“. Nebuvo čia jokio advokato, tik viena tyrėja G. B. ir kiek šone keletas jaunesnių moterų, kaip vėliau paaiškėjo – ekspertinės komisijos narių. Pats ekspertas nuteikė nemaloniai – jau „pensijinis“, gal dar dirbęs tas laikais, kai Romui Kalantai po mirties psichiatrai šizofreniją nustatė. Tačiau pasirinkimo nebuvo – teko atsakinėti į klausimus.

Iš esmės jie nesudėtingi, paprasti, bet kai kurie ir stebino. Taip ekspertas primygtinai spaudė: o kodėl bėgote? O ko jūs išsigandote? A. V. nesuprato – kur, kada jis bėgo? Todėl pasakė: „Norėčiau pasitarti su advokatu“.

Dar labiau psichiatras „užsiciklino“ klausinėdamas A. V. apie išsilavinimą: „Kodėl jūs giriatės baigęs net du aukštuosius?“ Paprašė išvardyti, kur, kokius mokslus baigė. Kai A. V. pasakė baigęs tris aukštuosius – du dar tarybiniais laikais, o vieną jau nepriklausomoje Lietuvoje, tai ekspertas niekaip negalėjo patikėti. Ypač jis suabejojo dėl trečiojo – būdamas seno rango specialistas, gal net negirdėjo, kad tokių mokslų esama. Jam vis kamantinėjant dėl to trečiojo aukštojo mokslo – neiškentusios įsikišo ir komisijos narės, kone choru nutraukusios ekspertą ir jam patvirtindamos, kad toks mokslas ir tokios studijos Lietuvoje yra.

Tai buvo ekspertizės kulminacija. „Nusodintas“ kolegų, psichiatrus dar paklausė: o kaip jis, „kaltinamasis“, matąs savo situaciją? Čia ekspertas buvo pataisytas – A.V. Esąs ne „kaltinamasis“, o tik įtariamasis na, o viską išsiaiškins teismas. Dar kartą pasitikslinęs, ar tikrai A. V. tikįs teismais, išgirdęs teigiamą atsakymą, teismo psichiatras darbą baigė.

Tyrėja G. B., sėdėjusi šone, buvo taip priblokšta, kad net apsižioplino įteikti šaukimą apklausai, nekišo jokių popierių pasirašyti – ji aiškiai tikėjosi kitokių ekspertizės rezultatų.

Žinoma, ji buvo įsitikinusi, kad psichiatras suabejos „apklausiamojo“ sveikatos būkle, jo „veiksnumu“ ir „Akte“ rekomenduos ilgalaikį stebėjimą stacionaro sąlygomis. Tokia psichiatro išvada būtų tiesiausias kelias į uždarą Utenos ekspertinį skyrių, nes „teismas“ jam turėtų rimtą argumentą ir neabejotinai „Nutartimi“ pasiųstų A. V. į tą kalėjimą, ko ir buvo siekta šia keršto akcija. Mat vien trumpos ambulatorinės ekspertizės, įvertinant asmens „veiksmumą“, pagal įstatymus per maža, reikia žymiai ilgesnių tyrimų. Va, būtent to ir reikėjo, piktnaudžiaujantiems tarnyba pareigūnams. Bet nepasisekė, užstrigo.

Aišku, kad darydami šį „blickrigą“, kurio tikslas buvo nuvaryti jiems neįtikusį asmenį į „psichuškę“, „tyrėja“, „prokuroras“ naudojosi standartinėmis, jau ne kartą – kitiems – pritaikytomis frazėmis. Iš čia ir keisti teismo psichiatro klausimai: „kodėl bėgote?“, „ko bijojote?“, ypač „užsiciklinimas“: „kodėl giriatės nebūtais mokslais?“ Nei „tyrėja“ nei „prokuroras“ nemanė, kad paprastas žmogutis gali būti baigęs net kelis aukštuosius mokslus.

O apgalvota, pasiruošta kruopščiai. Į areštinę uždarė ne dėl to, kad po 17 val. tyrėja G. B. negalėjo atlikti procesinių veiksmų – reikėjo laiko. Reikėjo laiko sukurti, surašyti pirminį tarnybinį pranešimą prokurorui, kad A. V. neadekvatus, kad kažkur bėgo, kažko bijo, turi didybės maniją – giriasi kažkokiais nebūtais mokslais.

Prokurorui – reikėjo laiko, kad jis, gavęs tyrėjos popierius ir „pripažinęs būtinumą skirti med. Ekspertizę“, kreiptųsi su „Pareiškimu dėl ekspertizės“ į teisėją. Ir „teisėjui“ reikėjo laiko, kad jis, „įvertinęs prokuroro prašymą“, surašytų „Nutartį“ skirti ambulatorinę psichiatrinę ekspertizę. Todėl tyrėja tik po pietų suspėjo į areštinę, čia ilgai nesitrukdė, neįteikė nei „pranešimo apie įtarimą“, neatliko „apklausos“, nes skubėjo į svarbiausią vietą – Kauno 1-ą teismo psichiatrijos skyrių. Ir vos, vos prieš pat įstaigos darbo pabaigą suspėjo. Būtent dėl to ir buvo A. V. įmestas į areštinę, kad palauktų, kol visi formalumai dėl ekspertizės bus sutvarkyti.

Areštinė gerai ir tam, kad nemiegojęs, stresuotas, pervargęs žmogus toks ir pasirodytų psichiatrui ir būtent tokią jo „emocinę būklę“ užfiksuotų psichiatras. Gal dar A. V. pradėtų skųstis teismais, teisėsauga – tai būtų natūrali reakcija žmogaus, ką tik išėjusio iš areštinės. Didelė tikimybė, kad ekspertas pažiūrėtų formaliai ir rekomenduotų tyrimą uždarame stacionare, ko ir reikėjo įstatymus laužantiems pareigūnams.

Būtina užkirsti kelią

Čia aprašytas tikros istorijos nepaneigiamai liudija, kad į Lietuvą sugrįžta baudžiamosios psichiatrijos laikai. Galima į tą pažiūrėti skeptiškai, numoti ranka. Bet kaip vertinti garsaus dailininko K. V. Žaltausko tragišką likimą? Teisėsaugos iniciatyva, be kaltės įmestas į psichiatrinę ligoninę – kalėjimą, patyręs daug kančių, K. V. Žaltauskas mirė. O kaltų – nėra! Bet kurioje normalioje demokratijoje šalyje po tokio įvykio lėktų ir teisėsaugos, ir sveikatos apsaugos vadukų galvos. Pas mus tyla, kaltė net neieškota!

Dailininko K. V. Žaltausko mirtis – ne pavienis atvejis, ne tragiškas atsitiktinumas. Faktai rodo, kad teisėsaugos piktnaudžiavimas psichiatrija pasiekė tokį lygį, kad šį pavojingą visuomenei reiškinį tenka vertinti kaip baudžiamosios psichiatrijos sugrįžimą. Kaip užkirsti tam kelią, kokios yra šios grėsmės priežastys?

Pirmiausia – tai pareigūnų piktnaudžiavimo tarnyba problema. Įstatymų nebuvimas arba labai liberalus esančių traktavimas neleidžia įžvelgti pareigūnų tyčinio veikimo ir jie nebaudžiami pagal BK. Todėl jie nebijo neteisėtai elgtis ir piktnaudžiauja psichiatrija. Ši problema yra esminė, ant jos kaip šerdies raizgosi ir kitos problemos.

Teismų praktika, skiriant stacionarines medicinines ekspertizes, yra aiškiai per griežta. Kompetetingų ekspertų nuomone, stacionari teismo psichiatrinė ekspertizė turi būti atliekama tik ypatingais atvejais, kai padarytas sunkus nusikaltimas ir kai yra neaiški psichikos būsena. Taigi, sunkus nusikaltimas yra privaloma sąlyga, kad asmuo būtų uždarytas medicininei ekspertizei stacionare. Dabar gi Utenos ekspertiniame skyriuje gali atsidurti net žmogus, neatsargiai pakomentavęs kokį abejotiną pareigūno veiksmą.

Yra ir kitokio pobūdžio problemų. 2012 m. buvo LR sveikatos apsaugos sistemos įstatymo 29 str. pakeitimas, kuriame teigiama, kad teismo psichiatrines ekspertizes gali atlikti ne tik valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos, bet ir kiti asmenys – turintys teismo psichiatro-eksperto kvalifikaciją ir įrašyti į Lietuvos respublikos teismo ekspertų sąrašą. Tačiau teisėjai tradiciškai siunčia ekspertizės atlikti į VTPT, kiti asmenys, turintys teisę atlikti medicininę ekspertizę, – faktiškai ignoruojami. Todėl per ilgesnį laiką galimas „teisėjo“ ir VTPT psichiatro „susigyvenimas“ ir galimas neobjektyvus, paviršutiniškas teismo psichiatro darbas. Be to, Valstybinėse teismo psichiatrijos tarnybose nuo seno dirbama konservatyviai, vengiama psichiatrijos mokslo pasiekimus taikyti savo praktikoje. Teismai legaliai veikiančių – nepriklausomų teismo psichiatrijos tarnybų faktiškai nepripažįsta, jų išduodamas pažymas, medicininių ekspertizių išvadas laiko niekinėmis. Diskriminuodami nepriklausomas teismo psichiatrijos tarnybas teismai dėl ekspertizių į šias įstaigas nesikreipia, nors būtent nepriklausomi ekspertai yra daug pažangesni ir tiksliau reflektuoja tai, kas vyksta „čia ir dabar“.

Be abejo, yra ir daugiau problemų, joms įvardyti reikia kompetetingų specialistų pastangų. Sulaužyti teisėsaugos aukų gyvenimai, tragiškas dailininko K. V. Žaltausko likimas įpareigoja mus užkirsti kelią baudžiamosios psichiatrijos sugrįžimui.

Valdas Valiūnas

Komentarai

 

 

 
 1. PO NARKOTINIU IR TOKSINIU MEDZIAGU PALIPERIDONAS “TYRIMU“

  Slepiami dar žiauresni tyrimai:

  TAI DIDELIO MĄSTO LIETUVOS “VISUOMENĖS“ DEBILIZAVIMAS IR VADINAMASIS GENETINIS EKSPERIMENTAS(eugenika)

  ITRAUKTA UŽ KYŠIUS NEMAŽAI VADINAMUJU MEDICINOS STUDENTU IR AUSTESNIO MOKSLINIO ISSILAVINIMO MEDICINOS DARBUOTOJU BEI KITŲ SPECIALYBIU ATSTOVŲ- įtraukiami ir mažas pajamas turintys žmonės-jiems nurodomi taikiniai ir jie terorizuojami-per kurį laiką arba pasiekiamas rezultatas arba nepasiekiamas- mirtiname pavojuje nuo tų
  eksperimentų yra mažiausiai du trečdaliai Lietuvos žmonių populiacijos.

  Štai kokiam pavojuje yra lietuviai yra dabar

  Vienas jungtinis vadinamasis mokslinių tyrimų centras yra Šiauliuose ir Akmenės rajone bei kitos vadinamosios psichiatrijos istaigos ar pensionatai.

  Teko matyti ir patirti kaip elgiasi medikai psichiatrai, somatinių ligų medikas ir sanitarai su žmonėmis Šiaulių psichiatrijos klinikoje, Akmenės rajono psichikos sveikatos centre ir Akmenės rajono ligoninės medikė su kauke 2014-12-05 d:

  Šie psichiatrų ir medikų moksliniai klinikiniai biomedicininiai tyrimai akivaizdžiai naudingi neonaciams(hitlerio mokslo pasekėjams) bei jų slaptiems financiniams rėmėjams tiek vakaruose, lietuvoje ir rytuose…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Su Vasario 16-ja tyliai

  Atviras Klausimas Dariui Valiui bei kitiems anonimams prokurorams, medikams ir teisesaugininkams

  Ar Jus turite igaliojimu kreiptis i Xeplion 100 mg rinkodaros teisiu turetoja

  Janssen-Cilag International N.V.
  Turnhoutseveg 30
  B-2340 Beerse
  Belgija

  http://www.ema.europe.eu

  Kad butu sustabdytas nuodingu ir toksisku medikamentu tiekimas Lietuvai,kurie nesa tik zala ir pavoju Lietuvai ir jos ivaizdziui

  Lietuvoje medicininiai tyrimai daromi imituojant medicina bei imituojant teisesaugos darba-nieko nedaroma del zmoniu

  Pavojus visiems sveikai mastantiems pilieciams-teisesaugos ir medicinos
  Lietuvoje savivale yra tiek iskreipta ir nusikalstama

  Tie medikamentai-tai zmoniu Lietuvoje ir pasaulyje zombinimo programos dalis.

  Pagarbiai
  Adolis Navickas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Pavardės;

  Vytautas Bartkevičius-buvęs Akmenės PSC direktorius
  Rita Balkevičienė-N.Akmenės Psichologinės Tarnybos vadė
  Vidmantas Stilbys, Aurijus Jusys Akmenės raj. Policija
  Petras Volkovas. Arūnas Rimkus, -ŠPL- Medikai
  Asta Vasylienė. Arūnas Germanavičius, Eugenijus Mikaliūnas,-Klinikinių bandymų autoriai
  Algina Giniotienė. Darius Valys-Akmenės raj. Apylinkės prokuratųra
  Virginija Jokubauskienė-Akmenės raj. Apylinkės Teismo teisėja
  Beje Klinikiniai Bandymai nebuvo nutraukti 2005-08-18 man atsisakius juose dalyvauti. toliau buvo vykdomi jau prieš mano valią
  Pagal Havajų Deklaracijos 3 punktą psichiatras matydamas žalingą poveikį asmens organizmui privalėjo nutraukti bet kokius mokslinius bandymus tą pačią minutę, kai buvo atsisakyta dalyvauti-tačiau jie to
  nepadarė-toliau vykdė mokslinius bandymus ir eksperimentus.
  Virginija Kristinaitienė,-Akmenės PSC direktorė
  Reda Mažeikienė-gyd. psichiatrė

  2014-01-28 d.10.48 C.N. skambutis policijai-C.N, tikiu-aš buvau tarsi suparalyžuotas. o policijoje užregistruota-esą agresyvus. Tokia prokuroru ir policijos bei psichiatrų versija.
  Apie žmogaus teisęs psichiatrai ir teisėsauga išvis yra linkę patylėti

  Beje tai kad susirgau Hepatitu A B sužinojau iš lentos pakabintos med.
  personalo kabinete.
  Petras Volkovas su Eugenijum Mikaliūnu bei Arūnu Rimkumi nė žodžio apie tai.man pasiteiravus Petro Volkovo apie tą ligą jis atseit apie tai neišmano

  Beje dėl nuodingų ir toksiškų medikamentų

  Sąžiningai nuodus Xeplion 100 mg.-Paliperidone Palmitati leido Volkovo nurodymu, o EKG nė karto nedarė. tik kartą Volkovo nurodymu buvo padarytas kraujo tyrimas, dar pasiteiravau sesučiu-kokia liga? Jokios-sako-bendras kraujo tyrimas,

  Deja-ir dabar tam tikrais laiko intervalais sekundžių tikslumu leidžiamos neaiškios kilmės dujos į butą siekiant prokurorams ir medikams įrodyti. kad atseit būnant namuose sveikata pablogėja o ne priešingai -psichiatrijos
  įstaigoje.

  Beje-Volkovo ir jo patikėtinių metodai-tikrai kgbistiniai ir kuo toliau tuo labiau aiškėja jų strategiškai nusikalstamos schemos kartu su teisėsauga-vadinamoji teisinė valstybė

  Beje-kodėl vis dėlto mūsų sveikatos apsaugos ministerija neskuba išversti į lietuvių kalbą ET MK Rekomendaciją Rec(2004)10, kurią privalo vykdyti visos Europos Tarybos šalys-narės. nes Lietuvą vis dėlto yra ir Europos Tarybos narė( ne vien Europos Sąjungos ir Nato narė).

  Pagarbiai
  Adolis Navickas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Xeplion 100 mg. arba Paliperidoni Palmitati 100 mg.

  Šalutinis poveikis

  Bendro peršalimo simptomai,šlapimo
  takų infekcija, į sirgimą gripu panašus
  pojūtis;

  XEPLION gali padidinti hormono
  prolaktino koncentraciją, kuri randama
  atlikus tyrimą( tai gali sukelti simptomus
  arba ne). Atsiradus didelės prolaktino
  koncentracijos simptomams, tarp jų vyrams
  gali būti krūtų pabrinkimas,
  sunkumas patiriant ir išlaikant erekciją
  arba kiti lytinės funkcijos sutrikimai.
  Moterims gali būti krūtų diskomfortas,
  pieno išsiskyrimas iš krūtū, praleistos
  mėnesinės ar kitos problemos
  su mėnesiniū ciklu;

  didelis cukraus kiekis kraujyje,
  kūno svorio padidėjimas, kūno svorio
  sumažėjimas,didelis triglicidų
  (riebalų) kiekis kraujyje;

  irzlumas, depresija;nerimas:

  parkinsonizmas: ši būklė gali pasireikšti
  lėtu arba sutrikusiu judėjimu, raumenų
  sustingimu ar įtempimo pojūčiu
  (judesiai tampa trūkčiojantys), o kartais
  netgi judesių sustingimo ir tolimesnio
  atsinaujinimo pojūčių. Tarp kitų
  parkinsonizmo požymių yra lėta
  šlepsinti eisena, drebulys ramybėje,
  sustiprėjęs seilių išsiskirymas ir (arba)
  seilėtekis, ir veido išraiškos praradimas;

  neramumas, miegustumo
  ar sumažėjusio budrumo pojūtis;

  distonija:ši būklė gali apimti bet kurią kūno
  dalį(ir gali pasireikšti nenormalia kūno
  laikysena), distonija dažnai apima
  veido raumenis, įskaitant nenormalius
  akių. akių, burnos,liežuvio ar žandikaulio
  judesius;

  galvos svaigimas;

  diskinezija: ši būklė apima nevalingus
  raumenų judesius ir gali pasireikšti
  pasikartojančiais, spazminiais arba
  sukamaisiais judesiais, ar trūkšiojimu:

  tremoras(drebulys)

  retas širdies plakimas: dažnas širdies
  plakimas;

  padidėjęs kraujospūdis,

  kosulys, užgulta nosis;

  pilvo skausmas, vėmimas, pykinimas,
  vidurių užkietėjimas,viduriavimas,
  nevirškinimas, dantų skausmas;

  padidėjes transaminazių aktyvumas
  Jūsų kraujyje;

  išbėrimas:

  kaulų ar raumenų skausmas, nugaros
  skausmas;

  karsčiavimas, silpnumas, nuovargis;

  injekcijos vietos reakcija, įskaitant
  niežulį. skausmą ar patinimą.

  Štai kokie NUODINGI IR TOKSIŠKI MEDIKAMENTAI XEPLION 100 mg
  Psichotropiniai medikamentai negydo o sukelia kai kuriuos somatinius simptomus ir ne bet kada o pagal tam tikra laika minuciu bei sekundziu tikslumu.

  Toliau ivairiu provokaciniu cituaciju priedangu budu po ivairiais simptomais
  slepiamas esminis dalykas-palauzti asmens valia, tuo siekiant psichiatrams patvirtinti savo kliedesius.

  Stai tokios yra naikinancios ir griaunancios zmoniu likimus netikrinamos ir imituojancios medicina psichiatrijos istaigos bei pensionatai graziai pervadinti i soc. globos namus.

  Bet esme yra tame, kad i suaugusiu pacientu zombinimo programa yra itraukiama vis daugiau asmenu su ivairiais sutrikimais.

  Kokiame pavojuje yra asmenys, kuriems leidziami bei tabletemis girdomi XEPLION tipo medikamentais. Taciau tie duomenys kiek asmenu susidure su tuo medikamentu yra kruopsciai slepiami psichiatru ir farmacijos firmos labui.

  2005 birzelio ir rugpjucio men. klinikiniu bandymu su tuomet neregistruotu Lietuvoje medikamentu Paliperidonas teisetumu prokurorai ir teiseja galimai ir netyre, o 2007 sausio 31 d. man nedalyvaujant teisme nustate neveiksnuma.

  Toji teiseja viename dokumente giriasi, kad Akmenes rajono apylinkes teisme neegzistuoja korupcija. Betgi yra ivairiu galimybiu pasireiksti korupcijai, pvz. pazadeti kuriam nors zmogui palypeti karjeros laiptais.!!!

  Pagarbiai
  Adolis Navickas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. tai yra skandinaviskas modelis, o ne rusiskas. Norvegijoj ir svedijoj pilieciam naudojamas. o kalejimai- daugiausia uzsienieciam ar migrantam.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kokiu pavardziu nori? Nuvaziuok i Utenos ekspr. , nuvazuok i Rokiski, visi beveik daktarai yra dar tarybiniais metas padeja parasus KGB sarasuose, teismai, psichiatrines ligonines yra atsitvere siena, ten savi istatimai, pasalieciai i tas istaigas nepakliuna

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Neblogai bet kodėl neįvardinami pilnomis pavardėmis asmenys kurie pasinaudodami tarnybine padėtimi vykdė nusikalstamus veiksmus?Duokit pavardes konkrečias tų pareigūnų.Kas čia per paslaptys?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 8. ta jauciu ir as,tiesiogiai laukant isejus,i kiema ar siaip kur..tai labai paruosta ,pritaikyta zodziais…. o jei iseinu is namu,tai namai ”privaromi dulkiu,visur i patalyne,i sekcija..visur

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. ar nereikėtų psichiatrinės ekspertizės ekspertams, kurie ekspertizės akte nurodo kad liudytojai matė kiaurai durų ir kiaurai sienų kad buvo žudomas žmogus, nors specialistas duoda išvadą kad objaktyviai smaugimo žymių nenustatyta? Ir po to teismai vadovaujasi liudininkių, kurie nieko nematė parodymais, nusnustatinėja faktinių aplinkybių kur buvo liudytojai ir ką matė, neatlieka prašomo ekperimento.
  Štai taip fabrikuojamos bylos psichiatrų pagalba, kai reikia susidoroti kai demaskuojamas nuolatinis viešas ir privatus intersų pažeidimas komiunistų partijos palikuonių

  Thumb up 2 Thumb down 0

 10. DĖL “KGB PSICHIATRIJOS”

  Dar 1990-siais, kai “daugumą” tuometinėje LR Aukščiausioje Taryboje laimėjo ( kaip tada sakydavo) sąjūdis, ir buvo pakeista santvarka, buvo mėginama ieškoti kaltų psichiatrų, “vykdžiusių KGB užsakymus”. Bet…Taip nieko ir nerado.
  Raganų medžioklė daug ką palietė. “Išknisa” ir buvusius trėmimų dalyvius ( iešmininkus), ir visokius “kolaboravusius asmenis”. O psichiatro…anei vieno! Nors dar “nepriklausomybės aušroj” taip norėjosi surasti, taip norėjosi…
  Paaiškinimo būta tik vien- NERADO NEI FAKTŲ, NEI ĮRODYMŲ. Nors buvo parašyta daugybė straipsnių, net knygų…Nebuvo faktų, įrodymais pagrįstų, nors tu ką!
  Kitas dalykas, kad psichiatrija nėra visiškai tobulas mokslas. Ir psichiatrų piktnaudžiavimų yra. Jų buvo ir yra. Ir Lietuvoj, ir kitose šalyse.
  Ir žmonių nuomonė dėl “psichiatrinio užkardymo” yra nevienareikšmė. Kas turi kaimyną-ligonį, kuris nuolat trukdo ramybę ( bet “neperžengia ribos”), piktinasi, jog “dabar negalima prievarta gydyti”. O patys ligoniai ( anot jų pačių jie yra sveiki) bet kokį psichiatrinį “spaudimą” laikytų teisių pažeidimu…
  Taigi, ne viskas taip paprasta. O dėl straipsnyje pateiktų faktų, tai…labai trūksta duomenų, kad galėtum ką nors pasakyti. Bet.. Čia aprašyti įvykiai yra iš NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS, o ne iš “baisiojo sovietmečio” tikrovės…

  Thumb up 0 Thumb down 2

 11. VISIEMS VISIEMS VISIEMS

  Priešingai, ne pacientas tampa zombiu, o beprotis “profesorius“ Teneįsižeidžia “profesorius“ Arūnas Germanavičius,“medikai“ Asta Vaslienė, bei Eugenijus Mikaliūnas (turiu omeny-2005-08-04 d “sutartį“nr. R076477-SCH-701,Dėl Paliperidono tyrimo. kuriame aiškiai nurodoma, kad nuo JAV farmacijos firmos Johson and Johson Research and Development -mirtiname pavojuje dėl šio tyrimo yra 144 ir 163 suaugę LR piliečiai, bei jų artimieji. kurių duomenys yra kruopčiai slepiami-galima pilnai nuspėti-kodėl7Todėl, kad tame “farmacijos“ monopolyje bei lobizme sukasi milijonai nelegalių, niekur oficialiai neuždeklaruotų dolerių.
  Juk neblogai bųtų išprotėjusiems “medikams“ bei “farmacininkams“ pasipelnyti bei legalizuoti atseit “genų inžinerinį“ atradimą, kad “vangi“ transformuojasi į paranoidinė
  Reikia STABDYTI TUOS NUSIKALSTAMUS KLINIKINIUS TYRIMUS SU ŽMONĖMIS

  PAGARBIAI
  Adolis Navickas
  V,Kudirkos g. 14-34
  LT-85170. Naujoji Akmenė

  Thumb up 1 Thumb down 0

 12. Cininas prasitarė, kad Lietuvoje vykdomi psichiatrijos nusikatimai. Atminties trynimas – čia jums ne virtuvinė įtaiga ar “įkyrūs pokalbiai”. Čia ne kodavimas nuo rūkymo. Jei atmintį būtų galima trinti Venckų virtuvės sąlygomis, tą jau seniai darytų kiekviena pasaulio žvalgyba ant kiekvieno kampo. Bet kol kas patvirtintų saugių oficialių vaistų atminties trynimui pasaulyje dar NĖRA, eksperimentai vyksta tik su gyvūnais ir yra pradinėse stadijose. Vadinasi, su vaiku yra daromi uždrausti, kriminaliniai psichotropinių vaistų bandymai, ir/arba taikomas elektrošokas (per smegenis). Nes kol kas psichiatrijoje žinomi metodai yra būtent tokie. Ir jie visi yra UŽDRAUSTI. Deja po jų pacientas praktiškai virsta zombiu

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • KGB specialistai savo laiku labai daug nuveikė specialiosios psichiatrijos srityje. Buvo išrasti preparatai ir metodai veikti žmogaus sąmonę, tame tarpe ir atminties dalinis ar negrįžtamas blokavimas, liaudyje vadinamu “atminties ištrinimu”. Bet tokie preparatai niekad nebuvo ir nebus oficialiai kur nors ir kada nors pripažinti ar patvirtinti. Tyrimai su žmogaus sąmone vykdomi toliau ne tik Rusijos, bet ir kitų specialiųjų tarnybų laboratorijose.

   Thumb up 2 Thumb down 0

 13. PEDOFILŲ – ŽUDIKŲ BENDRININKEI APKALTĄ
  ________________
  SU PEDOFILŲ MAMOS D. GRYBUSKAITĖS PALAIMINIMU PAREIGŪNAI SUSIJĘ SU PEDOFILIJOS BYLA IR SUNKIŲ NUSIKALTIMŲ PRIEŠ VAIKUS , BEI NUŽUDYMŲ DANGSTYMU KYLA KARJEROS LAIPTAIS.

  1. – R. ŠALAŠAVIČIŪTĖ tapo ministre už Pikeliškių , pefofilijos bylą ir kitų sunkių nusikaltimų dangstymą prieš vaikus.
  2. – A. VALANTINAS tapo Vilnius m. apygardos teismo teisėju už V. Pociūno , pefofilijos bylą bei organizuoto teroro ir pefofilų dangstymą .
  3. – S. SKVERNELIS tapo ministru už pedofilijos bylą ir už tai kog dangstė sunkius nusikaltimus Vilniaus ,, Minties ,, vaiko globos namuose.
  4. – S. JUOCEVIČIU buvo paskyrusi Vilniaus m. 1 apylinkės teismo pirmininku , už tai jog jis dangstė sunkius nusikaltimus prieš kūdykius ir orgnizuotus VSD nužudymus bei terorą .
  Aš jau seniai rašiau jog ji yra pedofilų ir žudikų bendrininkė tiesiai į prezidentūrą , bet ji nesikreipia į teismą , nes bijo viešumo.
  5. – E. ŽIOBIENĖ tapo vaiko teisių kontroliere už tai jog propogavo pederastiją ir bandė skiepyti vaikams iškreiptą gyvenimo būdą su iškrypėlių programomis . Dabar ji dengia sunkius nusikaltimus Vilniaus m. ,, Minties ,, vaikų globos namuose.

  TAI KAS L.R. GENERALINIS PROKURORAS D. VALYS , KORUMPUOTAS PAREIGŪNAS , PIGUS IŠKRYPĖLIS AR ELITINIS PEDOFILAS , SLEPIANTIS SUNKIUS NUSIKALTIMUS PRIEŠ MAŽAMEČIUS VAIKUS ?

  Greitai išviešinsiu naujus nusikaltimų irodymus , ir kaip buvo susidorota su vaiku A. M. kuris atskleidė nemažai D. Misevičienės nusikaltimų , apie kuriuos jis pasakoja YouTube mano Facebook sienoje .

  Thumb up 10 Thumb down 1

 14. Tai ką darė iš Naujosios Akmenės kilęs dabartinis LR GP (2006 metais lapkrity buves Akmenės rajono apylinkės prokuratūros vyr. prokuroras Darius Valys slapta susitares su tuometiniu Akmenės psichikos sveikatos centro direktoriumi Vytautu Bartkevičiumi bei slapta susitarę su tuometiniu Šiaulių Psichiatrijos ligoninės direktoriumi Eugenijumi Mikaliūnu bei teisėja Virginija Jokubauskiene, nedalyvaujant advokatui nei kitiems suinterisuotiems asmenims akivaizdžiai korupciniais tikslais( dar 2004-11-04 prievartinio vežimo metu į Šiaulių Psichiatrijos ligoninė akivaizdžiai dėl diagnozės perrašymui iš “vangios šizofrenijos“ politiniais motyvais į paranoidinę nusikalstamais “gydytojų“ Petro Volkovo ir Arūno Rimkaus veiksmais, kaip vėliau paaiškėjo pateisinti savo kliedesius, kad “vangi sizofrenija“ transformuojasi į paranoidinė sizofreniją ir siam tikslui įveldami JAV farmacijos fimą Johnson and Johnson prisidengdami naujo medikamento paliperidonas “tyrimu“-o iš tiesų farmacininku klano lobizmui ir savo kišenių storumui
  O su straipsnio autoriaus mintimis pilnai sutinku-reikia užkirsti kelią baudžiamąjai nusikalstamai psichiatrijai ir nekaltų LR piliečių terorizavimui prisidengiant “humaniškiausia profesija“
  Tai ką vykdo Laisvos2Lietuvos psichiatrai-prilygsta genocidui ir nusikaltimams žmoniškumui!!!…

  Pagarbiai
  Adolis Navickas
  V.Kudirkos g. 14-34, Naujoji Akmenė.
  LT-85170

  Thumb up 7 Thumb down 0

 15. Autoriau, mano atvejis lengvesnis, nors irgi išbuvau Rokiškyje 2,5 metų. Nežymų prasižengimą tikrai buvau padaręs, tačiau sąmoningai, turėdamas politinį tikslą ir būdamas sveiko proto. Tokiais atvejais paprastai skirama tik administracinė bausmė. Jūsų straipsnis rimtas. Gal apjunkime mūsų jėgas? jurij.radovich@gmail.com

  Thumb up 5 Thumb down 1

 16. zydelkai ciuozejai dave Lietuvos pilietybe ,o is Lietuvio Ilgausko ateme.kame reikalas,ar ten sedi psihai ar sionistai ,vienas is dvieju.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 17. Ne Nikulinui reikia taikyt BK str. del nusikaltimo zmogiskumui, bet KGB Lietuvos psichiatrams, ekspertams, taijie nusikalsta zmogiskumui pries zmogu. Kodel nepamiineta kokius pinigus gauna psichiatrines ligonines , ekspertiniai sk. uz bandomuosius vaistus, kuriuos naudoja pacientams, ir kokias kancias sukelia tie vaistai. N Vilnioj buvo sukelta sumaistis, bet kaip visada musu teisesauga iskalbe mediku chalatus ir viskas nurimo. Zmones to nezinodami gauna biocheminius vaistus ir patiria jiems nezinomas kancias. Musu didysis olekas budamas svekatos ministru isledo tokiu istatimu, kad europos salys negali patiket, kad tokie dalykai vyksta. Nors tose ligoninese vyksta dar baisesni dalykai, zmones bijokite musu lietuvos psichiatriniu kalejimu, nes nezinai kokiu vaistu gausi ten guledamas, net ir savanoriskai atsigules.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 18. Lietuviskas teisingumas? Argi tokie teisininkai gali dirbti ? Manau aprasyti atvejai labai tiksliai parodo,kas tokie dirba tyrejais,policininkais,pagaliau prokurorais,teisejais?Juk menininka pasiunte i anapyli zmones turetu atsakyti kaip zudikai???? Ar cia vienintelis toks atvejis? Aisku ne.Mano tolima giminaiti dviese policininkai arestineje vietoj kriauses buvo pastate,ir tiek pridauze,kad tas sekancia diena mire.O visa kalte buvo,kad ejo i namus isgeres.Ir kiek zmoniu ,kartais visiskai niekuo neprasikaltusiu,policininku ir ju padejeju rankomis,palydima i anapili.???Gal prades koks prokuroras tyrima ir del sio menininko pribaigimo???? Ar policininkai ir teisininkai visada nekalti ir nepakaltinami???

  Thumb up 13 Thumb down 0

 19. žinot nėra žodžių apibūdinti šitiems veikėjams,labai viliuosi,kad jiems anksčiau ar vėliau atsilygins pats gyvenimas jei ne jiems tai jų vaikams ,iš kur pas žmones toks žiaurumas,bukaprotiškumas,kokios mamos juos pagimdo,nejaugi normalios,mano nuomone tik alkoholikės ,o dievo bausmė kartais smogia visu gražumu,to jiems ir linki dauguma normalių žmonių,teisybė turi nugalėti

  Thumb up 11 Thumb down 1

  • Žinot, nėra žodžių apibūdinti tokiems komentatoriams, kurie labai viliasi, kad kažkam už kažką anksčiau ar vėliau atsilygins pats gyvenimas. Jei ne jiems tai jų vaikams.
   Kokiu tūpiu ir žiauriu reikia būti, kad linkėti blogio vaikams. Kaip tie maži ar dar negimę vaikai gali įtakoti tėvų poelgius ir kodėl jie už tėvus turi atsakyti?
   Tai grynai komunistinis požiūris, kai, jei kas iš giminės gyveno užsienyje, visa giminė buvo santvarkos priešais laikoma.
   Suprask pagaliau, žmogeli, kad kiekvienas atsako individualiai tik pats už save ir niekas kitas už tave atsakyti nesiruošia.

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • Mano nuomones daznai su baba sutinkaSiuo atveju prisidesiu,tik .O kodel nepagalvojate,kaip gyvenime jauciasi ir gyvena vaikai tu,kuriu tevams buvo ,priverstinai naudota psihiatrine bausme,ir ne vienus metus???Kokias kancias patiria tokie vaiaki,ypac mazesniuose miesteliuose,kur vienas kita pazista?Isivaizduokite,kaimyno vistos,rade tvoroje landa,sulindo i kokio svieziai iskepto prokuroriuko ar teisejuko darza.Sis noredamas pasirodyti pries kitus,bent jau ne del vistos adarytu nuostoliu,isveza ,pilna ta zodzio prasme isveza,triju vaiku motina,i rokiskio ar utenos “gydymo” istaiga.Na,motina isgerdavo,bet tikrai ne daugiau,nei policijos komisariato “sveciu” kambariuke pats prokuroriukas su chebra.Ir vaikai,paskirstomi po Lietuvos “ugdymo “istaigas,po kiek laiko giminaite susirenka.Isivaizduokite,kiek tokiems vaikams buta kanciu.O jus sakote,kiekvienas atsako uz save.Tai kokia kalte tu vaiku?Jeigu vista kalta,tai reikejo ta vista deti i puoda gal???O siaip,manau,kad seimose vaikai tampa tuomi,kuomi jie auklejami.Paziurekit kiek teisininku vaiku pasirenka tevu takus,kartais net per prievarta visiskas atsilikelis mokykloje,per tevu pinigus ir per prievarta ismkomas net iki teiseju.O ko tiketis is tokio teisejo teisingumo ,ar verta net kalbeti??? Galeciau ir gyvu pavyzdziu pateikti,bet juk uztampys negyvai,arba panaudos psihine bausme.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 20. O ar tokie išvardinti metodai nepagelbėtų kubiloidinės partijos šulams ir jos proteguojamai panelei, kuriems jau keli metai kaip „rusas puola“ ar „Putinas – teroristas“?

  Thumb up 13 Thumb down 2

 21. Sutinku su komentatoriumi, kuris teigia- “niekas niekur nebuvo iseje”-Lietuva valdo komunistai, KGB ir tikrai niekur jie nedingo, jie dabar musu politinis “elitas”

  Thumb up 17 Thumb down 0

  • Kad dar ir 2015-ais metais valdo “komunistai” su “KGB” – čia taip pat yra kliedesys, tik nežinia kam skirtas. Teisėsaugoje gausu vidutinio ir jauno amžiaus žmonių, tai kaip tik nauja nusikaltėlių karta, jau “demokratinė”.

   Thumb up 2 Thumb down 1

 22. ŠVENTAS NAIVUMAS

  Citata: “Bet kurioje normalioje demokratijoje šalyje po tokio įvykio lėktų ir teisėsaugos, ir sveikatos apsaugos vadukų galvos. Pas mus tyla, kaltė net neieškota!…”
  Naivu. Ar autorius galėtų pateikti bent vieną pavyzdį, kai kurioj nors šaly būtų “lėkusios” kokių nors “vadukų” galvos dėl “tokių įvykių”? Ar yra hipotetiškai manoma, kad ten tokių įvykių tiesiog nebūna?

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • Tikrai taip. Baudžiamoji psichiatrija buvo kartais naudojama ir Vakaruose tais pačiais metais, kaip TSRS. O dabar Amerikojeyra gausybė medžiagos apie psichiatrinius susidorojimus, kurių šiuo metu net Rusijoje nėra (nors irgi vėl bus, nes Rusija slenka į totalitarizma). Tik Amerikoje visa tai niekuomet nepatenka į mainstryminę (pagrindinę daugiatiražę) žiniasklaidą, o yra tik atskiruose websaituose, apie kuriuos mažai kas išvis žino, todėl net tenykštė visuomenė nežino (o ir bijo sužinoti), kas dedasi, ką jau bekalbėti apie likusį pasaulį.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 23. TAI NE NAUJIENA , pasžiūrėkite mano facebook sienoje , aš apie tai išviešinau 2013 metais, ,,MINTIES,, vaikų globos namuose vaikai glušinami Truksaliu , kad neduotų parodymų prieš auklėtojas
  kurios bendradarbiauna su pedofilais .

  PASIKLAUSYKITE , ČIA IRODYMAI JOG VAIKAI VILNIAUS m. ,,MINTIES,, VAIKŲ GLOBOS NAMUOSE YRA GLUŠINAMI STIPRIAIS PSICHIKĄ VEIKIANČIAIS VAISTAIS ,, TRUKSAL,, .

  Čia ikeliu padarytą klipuką , jame sujungti 4 audio irašai kuriuose vaikai pasakoja apie tai kaip gauna stiprius slopinamuosius vaistus . Šių globos namų psichologė ROSITA veža vaikus pas psichiatrę į Antakalnio polikliniką kur vaikų psichiatrė BAUBLYTĖ išrašo jiems stipriai psichiką veikiančių vaistų . Turiu net 2 valandų pokalbį su psichologe kuri veža vaikus pas psichiatrę , ji dengė nepilnametės prostitutės JUSTĖS nusikaltimus su kurios pagalba buvo tyčiojimasi iš vaikų , ne vienas buvo stupriai sumuštas , ji pastoviai girtaudavo globos namuose , jei buvo leista išeiti iš globos namų gyventi pas 27 metų sugulovą kuris buvo išvežes vaiką ANDRIŲ į mišką prie Antavilių ežero ir grasino jam susidorojimu . Jis bus atiduotas į LRGP . VILNIAUS m. ,,MINTIES,, VAIKŲ GLOBOS NAMAI YRA 2 PIKELIŠKĖS . šiuose vaiko globos namuose vaikai traumuojami ne tik psichiškai , bet ir fiziškai . Čia buvo suklastotas ir tvirkinimo faktas ( greit išviešinsiu ) , buvo suklastoti ir bandomi nuslėpti vaikų mušimo bei tyčiojimosi iš jų faktai .
  Visas čia vykdomas nusikalstamas veikas bando nuslėti LRGP D. Valys , Vilniaus m. Apylinkės vyr prokuroras G. Bernotavičius , E. Žiobienė ir Vilniaus m. Apylinkės teismo teisėja JŪRATĖ TRINKŪNIENĖ .

  Truxal
  Chlorprotiksenas, 50mg, plėvele dengtos tabletės

  Vartojimas: vartoti per burną
  Registratorius: H.Lundbeck A/S, Danija
  Receptinis: Receptinis

  Sudedamosios medžiagos:
  Chlorprotiksenas

  Pakuotės:
  tablečių talpyklė N50
  1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
  Truxal 50 mg plėvele dengtos tabletės
  2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
  Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg chlorprotikseno hidrochlorido.
  Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
  3. FARMACINĖ FORMA
  Plėvele dengta tabletė (tabletė)
  Ovali, abipus išgaubta, tamsiai ruda plėvele dengta tabletė.
  4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
  4.1 Terapinės indikacijos
  Šizofrenija ir kitos psichozės.
  4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
  Suaugusieji
  Dozę reikia parinkti individualiai, atsižvelgiant į paciento būklę. Paprastai iš pradžių skiriama maža dozė, paskui kuo greičiau ji didinama iki optimalios, atsižvelgiant į tai, kaip ligonio organizmas reaguoja į gydymą.
  Šizofrenija ir kitokios psichozės.
  Pradinė dozė 50 100 mg per parą, toliau ji palaipsniui didinama, kol pasireiškia optimalus poveikis. Dažniausiai optimali dozė 300 mg per parą, bet kartais gali prireikti vartoti iki 1200 mg dozę per parą.
  Įprastinė palaikomoji dozė 100 200 mg per parą.
  Dėl ryškaus slopinamojo vaistinio preparato poveikio dozę reikia padalyti, mažesnę dalį skiriant dienos metu ir didesnę vakare.
  Ligoniai, kurių sutrikusi inkstų funkcija
  Kruopščiai parinkti dozę ir, jei įmanoma, tirti vaistinio preparato koncentraciją serume.
  Ligoniai, kurių sutrikusi kepenų funkcija
  Kruopščiai parinkti dozę ir, jei įmanoma, tirti vaistinio preparato koncentraciją serume.
  Vartojimo metodas
  Tabletės nuryjamos užsigeriant vandeniu.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 24. ir tai Lietuvoje?? akuienai…. Taigis čia demokratija ir CŽV slapti kalėjimai… teroristams…

  Thumb up 21 Thumb down 0

  • Iš dalies taip, vienas kitas aukščiausių psichiatrinių viršininkų tikrai yra seni, tačiau jie tarnauja jau “naujai demokratijai”, o jų pavaldiniai jau visai nauji jaunesni žmonės.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 25. kitaip pakalbeti jau lietuskos propagandos nuzonbintuju rate.I tave bus ismeiktas klaikus zvilgsniai ir pasipils zodziai- Jis durnas Ji gydyti reikia.-JIS DEBILAS.Jokie argumentai nepriimami.IR NEDSKUTUOTI SU DURNIU NESIRUOSIAMA O jei tokie aukstuose teisesaugos ir valdzios strukturose?.Zinama kad kitaip mananciu vieta pagal juos tik psihcuskes

  Thumb up 24 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...