Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 13 Ketvirtadienis
 

Artėjant Medininkų žudynių 24-osioms metinėms – K.Nikulino kreipimasis į šalies vadovus surasti tikruosius žudikus

2015-07-28 11:42 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (175)

K.Nikulinas laišku kreipėsi į šalies vadovus, prašydamas surasti tikruosius Medininkų žudikus. KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Artėjant liepos 31-ajai Konstantinas Nikulinas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę ir Lietuvos Apeliacinio Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką Aloyzą Kruopį, prašydamas nustatyti tikruosius Medininkų žudynių kaltininkus.

„Jūsų Ekscelencija, Gerbiamieji, Ponia Lietuvos Seimo Pirmininke ir Teisėjų Kolegijos Pirmininke,

kreipiuosi į Jus artėjant 1991 07 31 tragedijos Medininkuose 24-osioms metinėms, kviesdamas teisėtumui ir teisingumui kaip teisine, taip ir istorine prasmėmis.

Jokio nusikaltimo prieš Lietuvos Respublikos valstybę ir jos žmones nedariau ir nesu padaręs. Dėl šios priežasties 2011 05 11 Vilniaus apygardos teismo nuosprendis, kaip ir 8-us metus trunkantis mano laikymas Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalėjime, yra nepagrįsti ir neteisėti.

Apgailestaudamas privalau pažymėti ir atkreipti Jūsų dėmesį, kad, artėjant 24-osioms tragedijos metinėms, Lietuvos policijos ir muitinės pareigūnų nužudymas pasienio ir muitinės KPP „Medininkai-1“ – iki šiol neištirtas ir neatskleistas, o jo kaltininkai nenustatyti.

Tuo pačiu leiskite išreikšti Viltį, kad Lietuvos Respublikos Valstybei, jos Vadovams ir Teisingumui tikrosios šio tragedijos aplinkybės, jos organizatoriai, vykdytojai ir bendrininkai nėra tuščiomis reikšmėmis, o kvietimai teisingumui šioje byloje turi ne vien politinę reikšmę“, – rašoma Prezidentei, Seimo pirmininkei ir Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkui adresuotame Konstantino Nikulino laiške.

Kaip žinia, liepos 31-ąją sueis 24 metai nuo žiauraus Medininkų muitinės posto pareigūnų užpuolimo, kuomet poste buvo nužudyti šeši, o sužeisti du Lietuvos pareigūnai. Ričardo Rabavičiaus mirtį ligoninėje iki šiol gaubia įtarimų šešėlis, vienintelis likęs gyvas – Tomas Šernas.

Nors Generalinė prokuratūra teigia neva ištyrusi Medininkų žudynių bylą, tačiau bylos medžiaga ir dingę įkalčiai leidžia daryti pagrįstą prielaidą, jog nusikaltimas iki šiol taip ir neatskleistas.

Pagrindinis įrodymas, kuriuo remiantis ir „pagrįsta“ oficialioji šios bylos versija, – dviejų operatyvininkų pažyma, kurioje parašyta, jog šie operatyvininkai Rygoje susitiko su Rygos omonininku A.Kuzminu ir šis jiems išsakęs nuomonę, jog Medininkuose galėjo žudyti Rygos OMON „Delta-1“ grupė.

Tačiau, „Karšto komentaro“ duomenimis, A.Kuzminas Rygoje niekada nebuvo susitikęs su jokiais operatyvininkais iš Lietuvos. Galimai dėl to jis Lietuvos Generalinės prokuratūros dėl Lietuvos operatyvininkų surašytos pažymos turinio niekada nebuvo apklaustas.

Nepaisant to, kad operatyvinėje pažymoje tariamai cituojamas A.Kuzminas, Vilniaus apygardos teismas kategoriškai atsisakė patikrinti pažymoje surašytą turinį ir apklausti A.Kuzminą, nors pačią operatyvinę pažymą Vilniaus apygardos teismas savo nuosprendyje K.Nikulinui įvardijo kaip „A.Kuzmino parodymai“.

Neatmetama galimybė, kad ši operatyvinė pažyma iš tiesų galėjo atsirasti tuomet, kai ją surašę operatyvininkai buvo nuteisti už įgaliojimų viršijimą (betardydami užmušė žmogų) ir 1993 metais buvo siekiama juos ištraukti iš kalėjimo – E.Bičkauskas ir B.Genzelis kreipėsi į tuometinį Prezidentą A.Brazauską, kad šiems operatyvininkams būtų suteikta Malonė. Motyvą pateikė VRM (ant dokumento – V.Račkausko parašas):  šie du operatyvininkai “tyrė Medininkų bylą”,  “išaiškino” nusikaltimą įvykdžiusius “teroristus”.

Gali būti, kad Prezidentas A.Brazauskas buvo apgautas, pateikiant Malonės komisijai melagingą informaciją apie “Medininkų nusikaltimą atskleidusius pareigūnus”: pagal pateiktą VRM medžiagą,  šiems dviems operatyvininkams buvo suteikta malonė.

Beje, tik 2013 metais Lietuvos Apeliacinis Teismas pagaliau nusprendė patenkinti advokatų prašymą – apklausti A.Kuzminą, su kuriuo tariamai buvo susitikę tie du operatyvininkai, kurie “ištyrė Medininkų bylą” (pasak Malonės komisijai pateiktos VRM medžiagos), tačiau klausimus A.Kuzminui nusiuntė į Latviją, kur jis jau apie 20 metų negyvena, nors K.Nikulinas iš anksto informavo teismą, kad A.Kuzminas Latvijoje negyvena, o gyvena Rusijoje.

Tik po metus trukusio susirašinėjimo su Latvija Lietuvos Apeliacinis teismas galiausiai nusprendė nusiųsti užklausimą dėl A.Kuzmino į Rusiją, tačiau šį kartą Lietuvos teisėsaugai nesugriauti tariamai ištirtos Medininkų bylos nusprendė padėti pati Rusijos Teisingumo ministerija: Lietuvos Apeliacinis teismas paprašė Rusijos Teisingumo ministerijos apklausti Medininkų byloje du buvusius omonininkus – V.Pužajų ir A.Kuzminą. V.Pužajų Rusija apklausė Tombovo srities teisme ir V.Pužajaus atsakymus atsiuntė Lietuvos Apeliaciniam teismui, tuo tarpu dėl A.Kuzmino atrašė, kad jį apklausti atsisako.

Tai rodo, kad toks tariamas Medininkų bylos ištyrimas tenkina ne tik Lietuvos, tačiau ir Rusijos teisėsaugą: kadangi Konstantino Nikulino ir dar trijų buvusių Rygos omonininkų – Ryžovo, Laktionovo ir Mlyniko nuteisimas (pastarųjų trijų – už akių) pagal, redakcijos šaltinių duomenimis, fiktyvią operatyvinę pažymą, oficialiai uždaro Medininkų bylą.

Tačiau Medininkų nusikaltimas iš tiesų nėra ištirtas – tai rodo ir pačios prokuratūros alogizmas kaltinimuose: patys prokurorai teisme tvirtino, kad Konstantinas Nikulinas patvirtino I.Gorbanio alibi 1991-ųjų liepos 31-ąją, jog tą naktį jie iš OMON bazės nebuvo išvykę. Tačiau tuo pačiu prokurorai teigė, kad K.Nikulinas buvo pirmas, kuris esą ir pradėjo Medininkuose šaudyti. Pasak prokurorų, K.Nikulinas pats pirmas automobilyje VAZ nušovė J.Janonį, o paskui (jau nušautą!), kartu su likusiais septyniais pareigūnais suvarė į namelį ir nušovė.

Tiesa, kuo remiantis prokurorai taip teigia, jie nesako: įrodymų – nei įvykio liudininkų, nei pėdsakų, DNR ir pan. – jokių neturi. Tiesiog teismui siūloma pasikliauti „prokurorų žodžiu“.

Tuo tarpu advokato A.Marcinkevičiaus teigimu, ne tik nusikaltimas, tačiau ir pati nusikaltimo vieta nėra ištirta.

Pasak advokato A.Marcinkevičiaus atliktos nusikaltimo vietos rekonstrukcijos, tik du pareigūnai buvo nušauti namelyje, visi kiti – sunešti į vidų. Pvz., Antanas Musteikis buvo suvarpytas kulkų iš visų pusių, tačiau namelyje kulkų nerasta. „Kur kulkos?“ – klausia advokatas.

Tačiau į visus klausimus, į kuriuos negali atsakyti, prokurorai turi vieną atsakymą: „Advokato teiginiai vertintini kritiškai“.

Taigi, liepos 31-ąją sueis 24 metai nuo Medininkų žudynių, o Lietuvos teisėsauga ne tik, kad žudikų nenustatė, tačiau iki šiol visuomenei meluoja ir apie pačią nusikaltimo vietą: seka pasakas apie „suvarytus į namelį visus aštuonis ir sušaudytus“.

Tai – nepagarba ir pasityčiojimas iš žuvusiųjų, jų artimųjų, galiausiai – iš pačios valstybės.

P.S. Vytautas Landsbergis ne kartą viešai teigė, kad reikia tirti Medininkų bylos tyrėjus. Aš pridurčiau: ir pradėti – nuo malonės suteikimo dviem operatyvininkams bylos (1993 m.).

Komentarai

 

 

 
 1. KIEK BUVO SIŪSTA VSD AGENTŲ Į DK IR KITAS AKCIJAS , KAD KURSTYTI ŽMONES IR ŠNIPINĖTI ?

  PASIŽIŪRĖKITE MANO FACEBOOK sienoje visose akcijose pastoviai išsišiepes Algirdas Onaitis , kas nepažystate ,,, susipažinkite .
  Fotografavosi su M. Kuprevičiumi ir Keršiu , na tokie visada žino apie savus bendradarbius .
  DK violetinę kepure pastoviai nešiojo , net prie savivaldybės . Ikėliau šito iškrypėlio dvokiančio alum ir myžalais nuotraukas .
  RETAS BRUDAS , stovėdavo su plakatais ir lojo , o dabar pakeitė ne tik pažiūras , bet ir orentaciją .

  Thumb up 5 Thumb down 3

  • .Nu malacius.
   Apsikai su sena pletkininke Janina visus Pirmuosius kedofilus ne prasciau uz Baba ar net pati Gaideni. O as lyg siol didziuodamasis nesioju UZTARNAUTA Patvorinio maikute. ir didziausia Pagarba reikiu Pirmiesiems. Astai, Mariui, Vitalkai, Olgai, Stomai, musu draugui V.K. Giedrei ir jos vyrui su vaiku…
   O tau ir toliau su Baba ziopsoti Chuilo tv ir keikti Maidano didvyrius svajont apie kolorado ivadavima.

   Thumb up 0 Thumb down 4

 2. Jeigu prokurorus domintų, kas iš tiesų buvo tie žudikai, tai išryškinti būtų paprasta, kaip penki centai. Laikinasis pamainos vadas V.Petruškevičius, kuris nakties metu dėstė ir filmavo „įkalčius“ bei paryčiais atkomandiruotas įvykio vieton įsitikinti ir atraportuoti parlamentaras N.Medvedjev’as ne tik sveikinosi su vykdytojais, bet su jais ir aptarinėjo tolimesnę liaudžiai žudynių scenarijaus rodyklės nukreipimo Rytų kryptimi inscenizaciją. Kodėl taip ėmus (ant „ponto“), ir jų nepaklausus?Tikriausiai nedomina todėl, kad tie, kuriems suinteresuoti, ir taip viską žino.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 3. – Alio, cia greitoji? Skubiai atvykite! Mano draugui Algirdui Onaiciui prasidejo Baltoji Karstlige.
  – O kas yra, baltus arklius mato?
  – Ne, kaip tik jis ju nemato, kai kambaryje pilna baltu arkliu!

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • Kai nusauna darbe girta, kaip galvoji, ar zmonai priklauso valstybine pensija, seimai kompensacijos???

   Thumb up 7 Thumb down 0

    • Na ir kas gi čia toks protingas , prisidenginėja mano vardu ir pavarde ?

     Thumb up 3 Thumb down 2

     • Kas kitas, jei ne as – Algirdas Ononaitis.
      As toks gudrus, kad vienas cia surasu puse komentaru ivairiais vardais ir galvoju, kad to niekas nesupranta.
      Skazy, Serioga.

      Thumb up 2 Thumb down 3

 4. Lietuvos pilieciai,vaikai liko be tevu ,zmonos be vyru ,motinos be sunu ,valstybe be gyneju ,o baba nepatenkinta ,kad kacapas Nikulinas pasodintas ,stai ir visas patriotizmas ,nemanau ,kad ji ne Lietuve.

  Thumb up 1 Thumb down 13

 5. tegul Nikulinas nedaro klounados .tegul ivardyja bendrininkus.ir geriau tegul sedi uzdarytas o tai ne 10 metru nuo vartu nenueis padla.

  Thumb up 1 Thumb down 12

  • Tu tuos pasieniečius sušaudei, tu ir įvardink. Arba mudvi su Antaniene pranešime prokuratūrai ir sėdėsi, kaip pabučiuotas, jei savo nekaltybės neįrodysi, iki gyvos savo kvailos galvelės, kol akytes ant amžių amžinųjų užmerksi. Amen.

   Thumb up 11 Thumb down 0

  • Pasiklausk pas Landsbergį kam jis nusiuntė į Medininkus Medviedievą? Patikrinti vykdytojų darbo kokybės? Pa juos ir pasiklausk kas buvo tie žmogžudžiai ir kodėl juos ten pasiuntė?

   Thumb up 6 Thumb down 0

  • Klounadą daro politikai su teisėjais ir prokurorais apšaukę žudiku žmogų ir jį be įrodymų nuteisę. Taip galimą bet ką pasigauti gatvėje ir kryžavoti, ba nepasako su kuo kartu žudė ir kas yra kiti žudikai. O kas iš tiesų tuose Medininkuose žudė iki šiol jokių įrodymų – migla?

   Thumb up 3 Thumb down 0

  • tu ten, tada buvai, viską matei? skubėk į teismą papasakoti, nes dar nebuvo nei vieno, ką nors ten mačiusio

   Thumb up 0 Thumb down 1

 6. Kai nušovė žurnalistą V.Lingį, Generalinis prokuroras A.Paulauskas „sušaudė“ ne žudiką Achremovą (kuris jau laisvėje), o užsakovu paskelbtą B.Dekanidzę. Kai sušaudė Medininkų pasienio postą, tas pats buvęs Genprokas rekomenduoja iki gyvos galvos pasodinti pirmą po ranka pakliuvusį atpirkimo ožį, kuris nežino net kur tie Medininkai, o apie užsakovus niekas net neprasižioja.
  Pagavote kampą, kuom skiriasi paprastas kriminalas nuo politinio?

  Thumb up 15 Thumb down 2

  • Meluoji.
   Prokuroras Paulauskas prase teismo susaudyti ir terorista Achremov.
   Tik jau LAIKAI keitesi. Humanizmo era, tskant.
   Gerai tai ar blogai?
   stalinistai saude saude, pakol patys viens kito neissaude.
   Tuom komunizmas ir baigesi…
   piutinxyilo!!

   Thumb up 0 Thumb down 11

  • Šauktukas. Jau!!!
   Atsakė abidvi vienodai:
   – Mes tai tikrai Medininkų pasienio posto sargybinių nežudėme! Ir nematėme, kas juos nužudė. Galimai – Putin’as. Kas dar galėjo užsakyti ir žudyti? Negi Puškinas?

   Thumb up 10 Thumb down 1

 7. “Laukti,laukti ir dar kahrtą laukti”-atsiųstų dekretą Leninas iš Razlyvo.
  Išaiškinu:
  laukti 75 metus po to,kai visi užsakovai , vykdytojai ir jų vaikai nusipers paskutinį kartą.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 8. Perskaitai, supranti politinės-teisinės sistemos supūvimo laipsnį. Darosi siaubinga ir baisiai graudu už Lietuvą ir mūsų ateitį dėl tokių neteisingų teismų, dėl sąžines praradusių politikų ir jiems pataikaujančių valdininkijos padlaižių. Dieve, pasigailėki mūsų Lietuvos ir atleiski …

  Thumb up 14 Thumb down 1

 9. Buvo graži legenda apie didvyriškai pasiaukojusius Medininkų pasieniečius. Buvo, bet … yla visada išlenda iš maišo :(

  Thumb up 16 Thumb down 0

  • teisėsaugos toks ir tikslas: sugriauti legendą? Kaip ten sakoma, o kas gali paneigti, kad…?

   Thumb up 10 Thumb down 2

    • Natūralių pasekmių metodas

     2015-07-28 – 16:37

     Kiekvienas turėtų pats mokėti už savo kvailystes, antraip niekada taip ir nepasimokys.

     Thumb up 7 Thumb down 0

 10. Kuo toliau tuo gražiau:
  “Antanas Musteikis buvo suvarpytas kulkų iš visų pusių, tačiau namelyje kulkų nerasta”

  Thumb up 12 Thumb down 0

 11. Mūsų su Antaniene kvailu supratimu, reikėtų ieškoti ne žudikų, o užsakovų, kurie užsakė tą Medininkų pasienio postą išžudyti. Juk ne patys tie žudikai, kas jie bebūtų, ne iš kokių tai asmeninių paskatų šiaip nei iš šio, nei iš to, sugalvojo ir nuėjo žudyti. Kuo jiems tas Medininkų postas užkliuvo? Kažkas tai iš politikų ar valdžios juos turėjo pasiųsti. Ir, tikriausiai, ne už ačiū. Negi ir čia Putinas savo nagus prikišo? Nors ne, Tėvelis buvo užsimojęs pasodinti už tai Michail’ą Sergejevič’ių Gorbačiov’ą.
  Beja, o juk geriausiai ir tiksliausiai, kas užsakė Medininkų pasienio postą žino trijulė: V.Landsbergis – A.Butkevičius – A.Paulauskas bei jų tuo metu buvę pavaldiniai. Bet jie niekada to nepasakys. Kodėl? Todėl, kad nėra dar temidinėje sistemoje tokio narsaus savižudžio, kuris išdrįstų jų paklausti.
  Kur jau ten jų, kai net prisipažinusio blogai atlikus savo pareigą N.Medvedjevo neišdrįsta pašnekinti…
  Užtenka jiems ir to, prielaidomis apkaltinto vieno atpirkimo ožiu padaryto Michailov’o su Nikulin’u, nors patys dar nežino,ne tik kuris iš jų kaltas, bet ar tai du viename, ar kaltas vienas iš jų ir kaip jis vienas tai sugebėjo padaryti. Ai, tiesa, prokurorai iš žvaigždžių nustatė, kad jis pirmas pradėjo, nors nebuvo iš Vilniaus kojos iškėlęs.
  Nuteis tą Konstantiną Nikulin- Michailovą – „kak pitj datj“. Bet kas bus tada, kai kada nors paaiškės, kad kaltas ne jis, o koks tai konkretus „Putinas“? Vėl kompenacijas dengs LR piliečiai iš savo asmeninių piniginių?

  Thumb up 18 Thumb down 0

    • Kviesti gaisrinę kur? Į Seimą? Į Prezidentūrą? Į TS-LKDP štabo būstinę? Į kreivalangį pastatą? Į Kremlių? Etc.?

     Thumb up 10 Thumb down 0

 12. man tai labiausiai patiko tas bajeris: nušovė mašinoje, paskui nuvarė į namelį ir dar kartą nušovė :) juokiamės šeimoje iki šiol :)

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Čia jau verkti labiau reikėtų, nei juoktis. Kol iš tokių dalykų juokiatės, tol iš jūsų visokie politikų įtakojami teisėjai ir tyčiojasi, slėpdami ir dangstydami tikruosius nusikaltėlius.

   Thumb up 14 Thumb down 0

 13. O jūs patys ar turite bile kokius įrodymus kas tą padarė ir, kad padarė šitas, ne kažkas kitas?

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • Jei tokie būtų, senai visi jie būtų viešai paskelbti, o advokatai ir pasakyti nieko nebeturėtų.

   Thumb up 8 Thumb down 1

 14. Reikalaujate įrodymų iš prokurorų? O įrodymus, kad ne šitas Mikhailovas ir ne Rygos OMONAS žudė Medininkuose ar pristatėte prokurorams ir teisėjams? Be įrodymų patys kalbate, o iš kitų reikalaujate įrodymų? Atneškit įrodymus ir pasakykit kas kitas žudė Medininkuose, jeigu ne šitas padla. Tada pasižiūrėsim.

  Thumb up 1 Thumb down 15

  • Tai pasičiupkit graikišką rusų bajorą Nikolaša Medviedjevą, pasičiupkit bėchėeseso muitininką Valerijoną Valicką, Kazakevičių, Mizgaitį, Bilvaisą su Karką , uždarykit juos Lukiškėse ir kvoskit savo malonumui. Jie tikrai turės ką papasakoti apie tikruosius žudikus.

   Thumb up 14 Thumb down 0

  • Siūlote barterį – pasakykite, kas, ir Nikulinas bus paleistas?
   Gal čia prokuratūros darbas, alio?

   Thumb up 11 Thumb down 0

  • Ar buvo atlikta Adiklio ir Pukenio akistata su Kuzminu?
   Ne.
   Ar Kuzminas buvo apklaustas pagal Adiklio ir Pukenio pažymą?
   Ne.
   Ar pagal tą pažymą buvo suteikta jiems malonė?
   Taip.
   Kas tuo metu buvo Prezidento Brazausko patarėjas nacionalinio saugumo klausimas?
   Tas pats, kas buvo Paulausko seimo vadovavimo metu Seimo NSGK pirmininkas.
   Kokias pareigas tuo metu ėjo Račkauskas?
   Kas išsidalino 500 000 rublių premijų už bylos ištyrimą?
   Pirmyn. Ir rasite visus įrodymus, kas ir kaip.

   Thumb up 14 Thumb down 0

   • Legendoms įrodymų nereikia. Jos maitinamos gandais ir girdomos naiviai aklu tikėjimu ….

    Thumb up 12 Thumb down 0

  • Jei paimti ir pasodinti visus, kurie iki 1990 m. kovo 11-osios buvo tarnavę Sovietinėje kariuomenėje, visus komsomolcus, komsomolkas ir komunigas, tuos, kurie mokėjo šaudyti ir dar neturi įrodymų kur patys buvo 1991 m. liepos 30-31 d. naktį, tikrai kas nors pasakys apie žudikus arba pats prisipažins, jei pirštelius tarpduryje pamaigysit? Ir bylos nereikės tirti, ir įrodymų rinkti nereikės. Kaip jums toks variantas? Tinka?

   Thumb up 5 Thumb down 0

   • Jo…jo… gal ir tinka… Patį pirmą reikia poną Butkevičių- buvusį karo ministrą, dabartinį perversmų organizatorių, po to apsišaukelį-prezidentą, tarybinio saugumo stokačių. Tai čia organizatoriai.

    Thumb up 9 Thumb down 0

  • atomazgos sulauksi. Sulaukite nuosprendžio, atšvęskite su šampanu. O paskui… Nuo aukščiau skaudžiau kristi.

   Thumb up 7 Thumb down 0

  • Konstitucijoje yra toks reikalas kaip nekaltumo prezumpcija. Prokurorai privalo surinkti ir duoti teismui įrodymus dėl kaltės, bet ne žmogus turi įrodinėti savo nekaltumą.

   Thumb up 9 Thumb down 0

  • Kai patys nieko nesugebat, tai svetimomis rankomis norit žarijas žarstyti? Neverskit savo bėdų kitiems ant galų.

   Thumb up 3 Thumb down 0

   • Tegul bent kartą pasamdo profesionalius prokurorus rezonansinėms byloms ištirti.

    Thumb up 8 Thumb down 0

   • Senai visiems, išskyrus asmeniškai suinteresuotiems, aišku, kad įrodymų nėra.

    Thumb up 7 Thumb down 0

  • Kaip parašei “žudiko” advokatai, kaip tik tai dirba labai konkrečiai su įrodymais. Pasiskaityti ir pasižiūrėti jutubėje nepatingėk. Tikrai pamatysi.

   Thumb up 6 Thumb down 0

 15. “K.Nikulinas tą naktį iš Vilniaus OMON bazės išvykęs nebuvo, bet jis pirmas pradėjo šaudyti Medininkuose”

  Thumb up 12 Thumb down 0

 16. Baisią nuodėmę ant savo galvų imasi bylos tyrimo ir kaltinimo klastotojai, o dar baisesnę- tie, kas jiems tą padaryti liepė.

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • Iš kur mažutėje Lietuvoje radosi šitiek karminių savižudžių ir ateities kartų žudikų?

   Thumb up 6 Thumb down 0

  • Eilinį kartą pasidžiaugs, kad vienas jau nuteistas, o kitus greit pagausim ir nuteisim. :(

   Thumb up 12 Thumb down 0

   • čia jau toks ir džiaugsmas, kai kiekvieną kartą jiems bus priminta, kad ne tą pasodino

    Thumb up 10 Thumb down 0

    • Kiekvienas turėtų pats mokėti už savo kvailystes, antraip niekada taip ir nepasimokys.

     Thumb up 3 Thumb down 0

   • Ką pagaus? Ką nuteis? Kvailių gąsdinimai, nežinant kur ir ko reikia ieškoti, ką reikia gaudyti ir ką teisti. Išaiškinkit nusikaltimą, paskui galėsit gąsdinti.

    Thumb up 4 Thumb down 0

    • Ar bus ką pagąsdinti, kai paaiškės, kad visi jie puikiai kalba lietuviškai, o ne rusiškai?

     Thumb up 6 Thumb down 0

 17. Manau, kad reikia ištirti ir patį “profesorių”, ji indėlį į visas tragedijas.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 18. kodėl Mizgaičio neapklausia? Juk jo pavaldiniai tą naktį prieš pat užpuolimą buvo atšaukti į Vilnių, nors turėjo budėti visą naktį iki ryto.

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • Pakratykit Kazakevičių. Tegul papasakojo kodėl tą parą kai buvo užpuolimas jam netikėtai užsireikė neiti į darbą? Iš anksto viską žinojo ar kaip?

   Thumb up 6 Thumb down 0

 19. Kodėl Nikolajaus Medvedevo neapklausia? Gal prisimintų kieno nurodymu jis iš karto po žudynių į Medininkus nusibeldė. Amžius jo jau įpareigoja nemeluoti.
  Bet kad matosi, byla piktybiškai nutiriama ne į tą pusę.

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • Uždarykit į kaliūzę, kaip tą ruskelį, gal net su juo vienoj kameroj, spėju, staigiai viską prisimins.

   Thumb up 8 Thumb down 0

   • statyčiau kvortą alaus su užkanda, kad nė to nereikėtų, jei tik sužinotų, kad taip su juo bus, jei neprisimins geruoju.

    Thumb up 6 Thumb down 0

 20. …bet isejo i balkoneli Tata:
  -Kariniams nusikaltimams Nera senaties!
  A koks pakilo subruzdimas kolorado gretose:
  Viena plika boba tuoj cemodaneli KGB “kompromato” prisimine pamirsus.
  Pediku parado lyderiai tuoj pradejo rekti, kad jis Venckiene mate…
  Net pravieniskiu kvailelis Vladas Lukosevicius nepraleidzia progos patyleti.

  Thumb up 0 Thumb down 9

  • cia neseniai du kaziolai laukuose ganesi, vis badytis lindo, bet pakasiau uz ragu tai labai jiems patiko, nepasiekia gi jie ten su savo kanopom.

   Thumb up 6 Thumb down 2

 21. Alvydas Sadeckas – 1993 m. – Lietuvos Respublikos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

  Thumb up 10 Thumb down 2

   • 1988 m. birželio 3 d. profesorius buvo išrinktas į Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinę grupę, o Sąjūdžio Steigiamajame suvažiavime, vykusiame spalio 22-23 d., – į jo Seimą ir Seimo Tarybą.

    Nuo 1988 m. lapkričio 25 d. iki 1990 m. balandžio 21 d. Vytautas Landsbergis buvo Sąjūdžio Seimo Tarybos pirmininkas, o nuo 1991 m. gruodžio 15 d. – Sąjūdžio garbės pirmininkas.

    Thumb up 4 Thumb down 0

   • A.Brazauskas 1992 m. spalio mėnesį LDDP laimėjus rinkimus į Seimą, buvo išrinktas Seimo pirmininku. Įsigaliojus naujai Konstitucijai jis kaip Seimo pirmininkas lapkričio 25 d. ėmė laikinai eiti prezidento pareigas.

    1993 m. vasario 14 d. laimėjo prezidento rinkimus 5 metų kadencijai, už jį balsavo 60 % rinkėjų.

    Thumb up 6 Thumb down 0

   • Svarbiausia nepaminėjote :
    NEIŠRINKTAS.
    Visur ir visada Valstybės vadovai yra renkami…Už V.Landsbergį niekas nebalsavo, rinkimų nebuvo.

    Thumb up 12 Thumb down 1

     • Vaikų darželio auklėtinio mąstysena. Gal suauk ir rašyk kaip vyras.

      Thumb up 6 Thumb down 3

     • Taškas, taškas. Ir pasidėkite tašką patys ten, kur dar nėra taško …

      Thumb up 3 Thumb down 3

     • Mes ne prie ko. Taškus sudėjo didžioji dauguma Tautos, neišrinkusi Prezidentu.

      Thumb up 4 Thumb down 0

    • Tuomet dar galiojo kolchozo paniatijos:
     – Tuza renka grupe draugu.
     …ir tik po to,
     – ir tik Ne Ambaliniu deka,
     Zmogai sau Viercha rinktis pradejo…
     pst. dlia osobo tupych.
     Kol kas sekasi kaip tam kolchoze…
     b.d.

     Thumb up 1 Thumb down 5

     • nepastatysim valstybės, jeigu klastosim bylas. Gali žmogaus nemėgti, nekęsti, tačiau turi suprasti: melas gimdo vis didesnį melą. Ir tame mele gali paskęsti ne tik žmogus, bet ir valstybė. Kas ir vyksta.

      Thumb up 11 Thumb down 0

 22. Argi varnas varnui kada akį kerta??? Žudikus reikia ieškoti nusikaltėlių-konservatorių chuntoje. Nors gal ir ne tik joje. Manau tiek landsbergis, tierk tuop metu min istru buvęs, dabar “spalvotųjų revoliucijų” organizatorius ir vykdytojas…Viską riša viena virvė: sausio 13… Medininkai…pakaunės įvykiai…J.Abromavičiaus nužudymas… tilto per Bražuolės upelį sprogdinimas. Tokia mano nuomonė.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 23. Pirmai viskas ejosi gerai.
  Nenumaldomai artejo ir praejo senaties terminas ir mikulinas mikailovas bibovicius makutinovcius ramiai sau svilpavo Mars Slavianki lietuviskos pelendricos su kontrabandine vodke prisproges…
  Bet prasiziojo Tata…

  Thumb up 1 Thumb down 8

 24. Dar pamiršau. Ir nekalbant apie sugriautą šalį, supjudytą tautą, tūkstančius žuvusių, šimtus tūkstančių pabėgėlių, sugriautų gyvenimų, štai grožėkitės menkystos politikai savo darbo vaisiais. Patys niekšai visą tai pradėjot, o vėliau viską bandot suverst ant pašalinių pusių, ant Rusijos.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 25. Čia kaip ir Ukrainoje , kur po Maidano revoliucijos niekas nebuvo ištirta, visi 100 žuvę Maidano aikštėje, Odesos žmonių sudeginimas, vėliau masiškai pradėjo “žudytis” buvę parlamentarai bei sričių vadovai ir daug kitų atvejų. Paskutinis buvo pasikėsinimas į dvasininką, kai dvi kulkos buvo paleistos į galvą. Jokie nusikaltimai nebuvo ištirti, visa jų teisinė sistema primena visišką pasityčiojimą iš teisingumo. Tik visiškas debas gali nesuprasti , kad ten dabar pseudo teisingumas , valdžioje sėdi oligarchiniai politieriai, kurie įkaitais laiko visą Ukrainos tautą. Štai prie ko privedė šita revoliucija ir mūsų parsidavę poilitikieriai visą tai aktyviai palaikė. Niekas neužmiršta gerbiamieji, atpildo valanda manau kažkada turėtų ateiti.

  Thumb up 16 Thumb down 1

  • Kaip tai niekas neištirta? Apie Maidano įvykius tuoj pat buvo viskas ištirta. Žudė Maidane ir degino – Putinas. Keleivinį Boing’ą nukalė – Putinas. Ukraina užpuolė – Putinas. Lietuvą užpulti ruošiasi – Putinas. Kokio dar tikslesnio tyrimo pageidautumėte, kai ir taip viskas sustatyta į savo lentynėles?

   P.s. Įdomu, kad taip organizavus internetinę apklausą Lietuvoje, ką žmonės pasirinktų Prezidentu? Ukrainoje 84% apklausoje dalyvavusių, pasirinko Putiną.
   Už Porošenką prabalsavo tik 1% . Siaubas!

   Thumb up 8 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...