Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 23 Trečiadienis
 

Argi laisvi taip elgiasi?

2015-01-13 13:55 | Nuomonių ringas | Komentarų (63)

Juozas Dapšauskas

Sausio 13 d. prisimename visus rizikavusius savo gyvybėmis dėl kilnaus tikslo bei pagerbiame tuos, kurie už Lietuvos laisvę paguldė savo gyvybę. Paskutinių savaičių įvykiai daug byloja apie tikrosios laisvės nebuvimą, apie gyvybių praradimus. Metų sandūra buvo pažymėta tokiomis netektimis, galiausiai visų dėmesį prikaustė įvykiai Prancūzijoje. Atrodo, įprasta – pilkos savaitės, juodieji savaitgaliai (kai avarijose žuvo 10 žmonių) ar dar juodesnės šventės aplaistytos alkoholiu ir jo pasekmėmis.

Atgimimo laikotarpiu dažnai skambėjusi Kęstučio Genio daina “Pabudome ir kelkimės“ klausia: „Argi laisvi taip elgiasi?“ Bet ar ne mes patys tapom budeliai per šiuos laisvės metus?

Kiek žmonių mūsų valstybėje išžudyta dėl efektyvios alkoholio vartojimo kontrolės nebuvimo? Kiek pirmalaikių mirčių dėl nesveiko gyvenimo būdo? Kas savaitę apie 20 žmonių Lietuvoje nusižudo! Ar atkreipiamas dėmesys tik tada, kai nusižudo (ar yra nužudomas) koks žinomas žmogus, o jau visa kita – tik statistika, kuri, kaip taisyklė, politiniam elitui visai neįdomi? Ar už tokią laisvę dėjo galvą Sausio 13-osios įvykių dalyviai?

Tačiau kalbėsiu ne tik apie tragišką Lietuvos nykimą – nesveikai gyvename, esame depresuoti, niekiname vienas kitą, išsižudome, be jokios agresijos iš Rusijos, karo turime apie milijoną pabėgėlių iš Lietuvos.

Truputėlį atkreipsiu dėmesį į visą pasaulį sukrėtusias žudynes Paryžiuje. Prancūzija – laisvės, tolerancijos simbolis, tačiau vis labiau aštrėja kultūriniai skirtumai. Lietuvoje kai kas po šių įvykių išėjo į gatves su plakatais „Tolerancija žudo“ ir panašiai. Kaip mes tą toleranciją suprantame? Nors gal geriau vartoti lietuvišką žodį – pakantumas. Kam pakantumas? Pakantumas ar nepakantumas žudynėms, patyčioms, paniekai, svaigalų, narkotikų propagandai, nepagarbai, neapykantai, kitokiai nuomonei, asmeniui, tautybei, religijai ir panašiai?

Rašytojas Salmanas Rushdie teigia (prie jo prisidėti pasišovė dar ne vienas), kad šių įvykių kontekste reikia rodyti nepagarbą religijai. Pirmiausia nedviprasmiškai pasakysiu, kad esu už kritinio mąstymo formavimą, laisvą ir aštrų tiesos žodį, kultūringą satyra, ironiją, karikatūrą. Tačiau visai kas kita yra cinizmas ir patyčios, prisidengiant žodžio ir išraiškos laisve.

Kai kas teigia, kad yra tokių šventų dalykų, kurių negalima liesti, kritikuoti (partija, religija, valstybės institucija). Mano galva, kad nėra tokių išskirtinių sferų, nes viskas pasaulyje gali būti šventa, jei turėsime teisingą santykį su tais „nešventais“, „suteptais“ dalykais. Viską galima „liesti“, bet nieko negalima išteplioti, apdrabstyti netiesos purvais. O čia kūrėjams, besinaudojantiems išraiškos laisve, yra didelis pavojus. Kartais kritika, žodžio laisvė tampa tik drabstymasis purvais, paniekos ir neapykantos kurstymu, patyčiomis ir panašiai.

Neretai atkreipiamas dėmesys į mokyklose pasitaikantį patyčių reiškinį, bet ar tų patyčių nesimokoma iš viešosios erdvės, politikų, žurnalistų, kitų suaugusiųjų? Ar ne po šių patyčių seka ir kitos žudymo formos?

Gal tikrai laisvi taip nesielgia? Bent jau Sausio 13-osios dalyviai norėtų, kad nebūtų taip elgiamasi.

Juozas Dapšauskas

Komentarai

 

 

 
 1. Charlie karikatūra lietuviška versija:
  Centre gimdo faktinis vadovas. Viena ranka jis groja fortepionu. Kita ranka laiko mažiuką anūką. Jam iš švarko kišenės išlindes TSRS profesoriaus diplomas. Su moteriška berete. Iš gimdos vadui lenda Valstybės nepriklausomybė. Violetiniu švarkeliu. Iš violetinio švarkelio kišenės išlindęs leidimas į Burokevičiaus partijos rūmus.
  Gimdymo procesą stebi apsirengę baltais chalatais kgbistas-rezervistas URM ministras labai mažo ūgio Antanas , kgbistas-rezervistas viso saugumo vadas Arvydas(berods) ir TSRS komjaunuolis Linas.
  Antrame plane susirinko Sausio 13 kovų dalyviai – apie 1000 žmonių. Jie rankose laiko lozungus: ,,ne valdininkų privilegijoms,, ,,šalin KGB,, ,,Mes norim būt laisvi,, .Visi skanduoja ,,Landsbergis Landsbergis…,, ir ,,laisvė laisvė,,
  Dar toliau stovi namai.Ant namo stogo Mosino šautuvu su snaiperio taikikliu Paleckiukas šaudo į savus…
  Už namų matosi didžiausia valstybės eglė…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • susiaurinote iki savo kiemo chebros :) na gal taip ir paprasčiau viska suprasti tik ar teisinga ? Z.Vaišvilos vietoje netgi isižeisčiau ..:))

   Thumb up 0 Thumb down 1

 2. Polikarpovnos girna eilini karta nepraleido progos apsidurnint:
  -katik per LRT psichopata Breivik pavadines teroristu.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. Geriausios temos pajuokavimui būtų netradicinė seksualinė orientacija, tos pačios lyties santuokos, tėvai nr. 1 ir Nr.2 ir pan. :)

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Argi niekinti kito asmens švenčiausius jausmus yra Laisvė? Kas taip mano neturi supratimo apie Laisvę. Laisvė tai ir yra būti laisvam nuo tokių pažeminimų. Nepritariu teroristams, bet pranašo Mahometo niekintojai stovi viename lygyje su jais ir tai yra DEMONIZMAS. Kodėl Islamo išpažintojai neatsako tuo pačiu , t.y. Jėzaus karikatūromis ? Atsakau, todėl, kad pranašas Mahometas Jėzų vadina Didžiu Alacho pasiustu Pranašu (nors Krikščionys jį laiko Dievu) ir niekada jo nežemins. Korane minimas ne tik Jėzus, ten visa Mozės ir Žydų tautos istorija ir dar daug dalykų, kuriuos žinome iš Biblijos. Tarp Islamo ir Krikščionybės daugiau bendro nei jūs manote.

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • Nenoriu įžeisti tamstos jausmus , bet tai ką rašote panašiau į savotiška šių dienų stabmeldyste ,.ne būdas išreikšti mintis nusako tų minčių verte, o siekiami tikslai …pasitelkiant viena ar kita būdą. Satyra..tai galimybė pavaizduoti kritika..kritika sau , aplinkai , gyvenimo būdui …bet tai nereikšią kad ja galima prilyginti terorizmo sąvokai ..Skirtingos ne tik projektuojamos pasekmės, bet ir keliami jai tikslai. Abejoti nėra blogai ..jei ta abejonė nuoširdi ir nukreipta ne tik į išore, bet ir į save. Pagal mane, religiją kalbant apie krikščioniška,.. daug liberalesnė ..savo siekių skiepyti visuomenei dievobaimingumą nei islamas kuriam paliekamas labai siauras ruožas rasti sau vieta šiuolaikinėje Europos visuomenėje, kas reiškia tolesnes problemas .

   Thumb up 0 Thumb down 7

 5. Sausio 13-oji iškovojo nesuvokiamo dydžio pensijas visokiem teisėjam (kad kreivai teistų – taip kaip reikia pakrypusiem, kurie nebežino kiek prisiplėšė visko) ir kitiem “nusipelniusiem”, o aš atidirbusi 40 metų, užauginusi ir išleidusi į mokslus keturis vaikus (2 užsienyje, trečias ruošiasi vykti, nes su min nepramaitina vaikų, o diplomo kaip ir niekam nereikia) gaunu 757 Lt pensijos, nesiskundžiu. Tik širdį skauda, kai pagalvoju, ką pasakytų AA Loreta ir kiti žuvę tą baisią dieną, jei būtų pamatę Jų iškovotos laisvės dieną Garliavoje, mindomą kerzavais batais trispalvę, mušamus žmones, giegančius himną ,klykiančią “iš laimės” Mergaitę.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 6. Patekę į pekla, du teroristai klausia: „O kur 70 nekaltų mergelių?“.
  -Algirdas-
  Patekę į Gruz 200 du teroristai klausia: „O kur 70 dėžių vodkės?“.

  Thumb up 1 Thumb down 6

 7. Tamstos straipsnio mintys labai netikėtai, neužbagtai nutrūko. Jaučiasi, kad nebaigėte išsakyti pagrindinės minties: o ką daryti, kaip toliau gyventi, kaip bendrauti su plačiuoju pasauliu, jei jis mūsų netenkina savo veiksmais, užmojais, jei mes nespėjame iš paskos bėgti, jau net nesvajojame būt pirmi. O taip norėtųs… Vo tep, vo. Ir taškas.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 8. Patiko str. ypač ta vieta kur autorius priminė , kad turimę žodžiui tolerancija savo atitikmenį ..kuris pakankamai aiškiai nusako to žodžio reikšme,..ir iš tykro ..ar mes visada suprantame ka vienas ar kitas pasikolintas žodis reiškia. ? ir kokia to žodžio tikroji reikšmė ?…o.”pakantumas” nuostabus žodis .

  Thumb up 4 Thumb down 1

 9. ukrainieciai duoda jums i sikna
  koloradai gaista simtais.taip jiems ir reikia.
  o varge rublis ir toliau krenta
  o ju huilo rankas lauzo .

  Thumb up 0 Thumb down 15

 10. Kiek Leninas ir Stalinas kolorado issaude,- net Anka pulimiotcitca tiek nesuskaiciuos; denikinas kornilovas vrangelis judenicius kolcakas…parutcik Galicin. kornet Obolenski.

  Thumb up 0 Thumb down 9

 11. kai rusai pripazins stalino nusikaltimus savo ir kitoms tautoms, tada ju gyvenimo lygis pakils, kaip vokieciu

  Thumb up 2 Thumb down 9

  • jaiceniuchas jau paskelbė “naują kryptį europos” ir adolfas buvo demokratiškai išrinktas… ir monstrai sovietai jį vijo iš rusijos iki berlyno… gerb. kolega o ką apie visa tai sako Žydai?

   Thumb up 4 Thumb down 2

   • Žydai ir jankiai primokino ruskius sprukti is fasistines Pribaltikos net iki Volgos.
    Pakol pas feldmarsala Pauliu benzinas baigesi…

    Thumb up 0 Thumb down 6

  • ————— kodėl diplomatas nereikalauja atsiprašyti ir Ukrainos, Baltarusijos, Azerbaidžano, Armėnijos, Gruzijos, Kazachijos, Kirgizijos dabartinių vadovų?? Juk TSRS 1940 metais buvo sudaryta iš šitų valstybių… Tegul pavaikšto keliais prieš Lietuvos vadovus – gal pasigailės…
   Rusijos federacija viena iš pirmųjų pripažino Lietuvos nepriklausomybę

   Thumb up 7 Thumb down 0

 12. Kazin, kaip ta nusipelniusiu LTSR menininku Komisija nusprende,
  ar nuims rusiskus balvonus nuo Zaliojo tilto,
  ar…kolorado isvaduotoju dar palauks?

  Thumb up 0 Thumb down 9

  • “dėdulė” manau duos pakaunės miškiniam įsąkymą – su visu tiltu tas figūras “nuims” :)

   Thumb up 10 Thumb down 3

 13. Amerika tai pagarbos verta salis.
  Rusija-tik pasislykstejimo verta..mele pasiklydusi ir iskrypusi salis.

  Thumb up 0 Thumb down 15

  • :) ir ulbinytė nekalta…ir rockefellerio gėlė atlape…pasaka tik čipų laukiam :) (arba tau jie moka,arba tu paskutinis Asilo galva?

   Thumb up 9 Thumb down 2

 14. Aukščiausioji Ukrainos akademinė taryba Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę paskelbė Metų žmogumi.
  joppa! Vova huilo.

  Thumb up 0 Thumb down 11

  • nuo šiol pasisveikinimas ant lietuvos-pakeliant ištiestą ranką…

   Thumb up 5 Thumb down 2

   • Pries maskoliu zurnalist gali kad ir kelnes nusimaut,
    o As, grizdamas is vaistines, jadinstvenika Saska sveikinu iskeles vidurini pirsta, kai kitoj rankoj 5 Eurai.

    Thumb up 1 Thumb down 5

  • Algirdai, tu gyvenime dar ką nors veiki ar tik klaviatūrą maigai ir dešine dirbi, asile ?

   Thumb up 5 Thumb down 0

 15. nemoku piešt.ale bet jeigu nupiešt dalę kaip orališkai tenkina bezdžionę ar tai bus žodžio laisvė?

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Paisyk watinuk, ka Leninas ismoke:
   -kaip koloradas ukrainiecius nuo Europos gina.

   Thumb up 0 Thumb down 6

   • vatnykas-yra tas kuris už “dešrą ir žirnelius” keičia savo “spalvą” (pagal situaciją) o aš esu prisiekęs ginti tėvynę! o ne grybolandzberginę vatą! …ir jų tvartelius…

    Thumb up 7 Thumb down 2

    • tu esi prisiekes tupeti krumuose, kaip sudas po lapu, jankiu okupuotas ir sapnuoti kolorada isvadutoja.

     Thumb up 0 Thumb down 4

     • gerbiamasis,jei bandėte įžeisti-tai žinokite kad nepavyko :) o tėvynę pradėsim ginti kai išdalins valdžia šaunykus :) (ir nuo bezdžionės ir nuo putkos ginsim…

      Thumb up 2 Thumb down 0

     • nuo bezdžionės putkos kolorado ginsim…
      Jau ginam, tarp kitko.

      Thumb up 0 Thumb down 6

     • Lengva ginti, kai nieks nepuola. Ne vienas “begindamas” kažkaip netyčia ir triobelę susirentė ir šiaip kiek prasigyveno. Ant valstybės meilės…
      :))

      Thumb up 6 Thumb down 0

     • Lengva ginti, kai nieks nepuola. Ne vienas “begindamas” kažkaip netyčia ir triobelę susirentė ir šiaip kiek prasigyveno. Ant valstybės meilės…
      :))

      YANKEE GO HOME!

      Thumb up 6 Thumb down 0

   • Algirdai varyk nx greičiau į Donbasą , ten kariniai veiksmai prasidėjo, ko čia sėdi kaip šūdas po lapais.

    Thumb up 4 Thumb down 0

 16. -Laimingi uz Laisve numire…
  …o hrenowas “taip ir kankinsis tukstanti metu, -pakol numirs”.- V.Visocki.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 17. Pritariu autoriaus mintims.Ji visada atkreipia dėmesį į tai kas pražutingai įtakoja ir ardo mūsų visuomenę,moralę,sveikatą,sąmonę,kūnus.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 18. tartum solidu ir pagrįsta, bet kaip suprasti “Bent jau Sausio 13-osios dalyviai norėtų, kad nebūtų taip elgiamasi.” Asmeniškai man tai visiškai neaišku, kas jie tokie, kad gali reikšti savo išskirtinę nuomonę?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 19. Diplomato( ?…) kalba – Aš stebiuosi kaip ęsant tokiems diplomatams valstybė vis dar nekariauja karo su visais kaimynais…
  Na bet ne apie tai – kodėl diplomatas nereikalauja atsiprašyti ir Ukrainos, Baltarusijos, Azerbaidžano, Armėnijos, Gruzijos, Kazachijos, Kirgizijos dabartinių vadovų?? Juk TSRS 1940 metais buvo sudaryta iš šitų valstybių… Tegul pavaikšto keliais prieš Lietuvos vadovus – gal pasigailės…
  Rusijos federacija viena iš pirmųjų pripažino Lietuvos nepriklausomybę… Įsivaizduokim svečių ložėje sėdinti Rusijos prezidentą ir klausanti Vaitiekūno:

  – Matau, kad artėja tas laikas, kai iš šios tribūnos bus pasakyti žodžiai, nuskambės oficialus Rusijos atsiprašymas už Lietuvos sovietinę okupaciją”, – įsitikinęs P. Vaitiekūnas.
  “Kodėl tie šimtai milijonų Rytuose nesutinka su šituo ir nori užgesinti šitą laisvę, atnešti kitą? (…) Visų pirma – skurdas. Skurdas ir tamsumas. Propagandistinė smarvė. (…) Jie yra apnuodyti propagandistinio melo”, – tęsė ambasadorius.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 20. Bėda ta,kad dabar jau pasirodo egzistuoja “sausio 13 – osios dalyviai”ir,matyt,ne dalyviai.Man rodos į aikštę šalia Seimo ir aplink jį gali tilpti,geriausiu atveju,koks 10 – 20 tūkstančių ir,tikriausiai,tai ir yra “dalyviai”,o visi kiti,kurie stovėjo savo miestų ir rajonų aikštėse ar prikaustyti prie televizoriaus ekranų ar radijo apratų,jau nebėra dalyviais?Palaukite,bet tai absoliuti dauguma Lietuvos.Gaunasi,kad tik tie keli ar keliasdešimt tūkstančių iškovojo Lietuvai laisvę,o visi kiti……- durniaus vietoje.Ar autorius ne per daug sau leidžia,kalbėdamas dabar kaip iš tribūnos,kuri aukščiau visų likusių.Matyt,visas dabrties blogybes sukūrė eiliniai,o visa kas gera – išrinktieji.Idomus požiūris.

  Thumb up 16 Thumb down 2

  • Tamstai vertėtų įsidėmėti, kad nei tie susirinkę Seimo aikštėje, nei kitų miestų ir miestelių aikštėse, absoliučiai nei kovojo, nei ką iškovojo. Lietuvai nepriklausomybę iškovojo Vytautas Profesorius Landsbergis, ir tuo viskas pasakyta.
   Kadangi nebuvo herojus tinkamai pagerbtas bei įvertintas ir neišrinktas iki gyvos galvos prezidentu, tai dabar savo teisėtas nuoskaudas Lietuvai reiškia per savo partiją, prezidentinius sąmokslus, kitų partijų žlugdymus, ekskėgėbistų bei visokių partškolininkų į valdžią prastuminėjimus, Rusijos užsipuldinėjimus, etc., Daro viską, kad tik Lietuvai būtų kuo blogiau. Juk reikia kažkaip už tai Lietuvai atsilyginti? Ar ne taip? Tiek kruvinos procės įdėta, o laurus užgrobė ir pasidabino jais kiti.

   Thumb up 12 Thumb down 2

   • tik landzbergas po to gali infarkta gauti ,ir as busiu apkaltintaskokia nors nesamone ,geriau pabandyk suprasti ka as nutylejau.

    Thumb up 4 Thumb down 0

    • Susilaikymas, gal ir dorybė, bet labai kenkia sveikatai. Ir tai gyvenimo tikrai neprailgina…

     Thumb up 5 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...