Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 11 Ketvirtadienis
 

Ar žinojote, kad Vokietijos pareigūnai oficialiai nebepripažįsta Lietuvos Europos Sąjungos nare? [Kaip veikia “dviejų greičių” Europa]

2017-09-01 18:06 | Nuomonių ringas | Komentarų (94)

Kaip veikia Angelos Merkel "dviejų greičių" ES: Vokietijoje lietuviškas pasas -  signalas patyčioms. Nuotr. iš lrp.lt

Šių metų rugpjūčio mėn. 10 dieną aš su šeima keliavau į Jungtinę Karalystę nuosavu automobiliu. Važiuojant tranzitu per Vokietijos teritoriją, mus pradėjo stabdyti muitinės pareigūnai. Esu įstatymui paklusnus pilietis, todėl nieko pikta neįtardamas nusekiau paskui juos į laikiną Muitinės patikrinimo aikštelę, įrengtą prie autostrados stovėjimo aikštelėje.

Pareigūnai iš pat pradžių elgėsi mandagiai, nes mano automobilis yra registruotas Jungtinėje Karalystėje, bet kai tik jie pamatė, jog mes esame Lietuvos piliečiai, elgesys pasikeitė kardinaliai. Pradėjo grubiai klausinėti, ar turime kokių nors neleistinų daiktų: ginklų, narkotikų, alkoholio, pinigų ir cigarečių. Tuojau pat priėjo kažkokie pareigūnai su guminėmis pirštinėmis su ginklais.

Mano žmona ir keturi vaikai buvo tiesiog šokiruoti ir išgąsdinti šio pasikeitusio elgesio, jie nesuprato kas čia darosi, nes pradžioje kalbėję angliškai, po Lietuviškų pasų pateikimo, jie pradėjo kalbėti tik vokiečių kalba. Aš atsakiau pareigūnams, kad jokių neleistinų daiktų nevežu, bet turiu 10 blokų lietuviškų cigarečių su ES valstybės banderolėmis ir ES sumokėto mokesčio kvitu. Jie pareikalavo jas parodyti. Aš išėmiau maišelį su cigaretėmis ir taip pat pirkimo kvitą. Po to jie pareikalavo atidaryti visas automobilio duris ir bagažinę apžiūrai. Aš atidariau ir buvau vėl šokiruotas, nes jie be jokių ceremonijų pradėjo automobilio kratą.

Aš paklausiau, kas darosi, paprašiau jų prisistatyti ir pasakiau savo vyresniam sūnui ir žmonai pradėti filmuoti šį barbarišką elgesį. Kai mano sūnus pradėjo filmuoti, jų elgesys šiek tiek pasikeitė, bet tuojau pat atbėgo kažkoks vyresnysis pareigūnas ir pareikalavo nutraukti filmavimą ir ištrinti tai, kas nufilmuota. Aš atsakiau angliškai, kad jų elgesys yra pasibaisėtinas ir visiškai nepanašus į civilizuotos valstybės pareigūnų elgesį. Aš jį vertinu, kaip savo teisių pažeidimą, todėl filmavimo mes nenutrauksim. Numykęs kažką apie muitinės teritoriją ir draudimą joje filmuoti, bet gavęs iš manęs atsakymą, jog čia vieša erdvė ir autostrados stovėjimo aikštelė, šis pareigūnas pasitraukė.

Nieko neradę automobilyje, pareigūnai paėmė maišelį su cigaretėmis atskaičiavo tris blokus, numetė prie mano mašinos ir pasakė, kad tiek aš galiu vežtis. Nesupratau, kas čia darosi, nes prieš tai aš kalbėjau su Anglijos muitininkais ir jų klausiau, kiek aš galiu atsivežti europinių cigarečių į Angliją. Man buvo atsakyta, jog ne daugiau kaip 5 blokus asmeniui. Aš vėl paklausiau, ką jie daro. Į tai gavau atsakymą, kad kadangi tai cigaretės iš Lietuvos, jų galima vežtis tik 1,5 bloko asmeniui. Jei tai būtų iš Lenkijos, tada nebūtų jokių problemų.

Šis jų atsakymas dar labiau mane nustebino. Aš jiems priminiau, kad Lietuva – taip pat Europos Sąjungos narė. Į tai vyresnysis pareigūnas grubiai atsakė, kad tai ne jo reikalas, jis tik vykdo įstatymą. Pagal šį įstatymą, cigarečių iš Bulgarijos, Latvijos, Lietuvos, Vengrijos ir Rumunijos vežti į Vokietiją negalima, todėl galiu pasiimti savo tris blokus cigarečių ir važiuoti kur tinkamas.

Buvau apstulbęs, todėl pareikalavau pateikti šio įstatymo nuorašą ir viską įforminti oficialiai. Taip pat pareikalavau vertėjo. Po trijų valandų laukimo atvyko “vertėja” (pradžioje aš galvojau, jog ji oficiali pareigūnė, bet taip ne buvo). Vertėja buvo ne lietuvių, bet anglų kalbos. Susitaikęs su ta mintimi, jog Lietuvos piliečiai šiems pareigūnams tėra antrarūšiai žmonės, aš sutikau, jog vertėja verstų man į anglų kalbą, kokiais teisiniais pagrindais veikia šie pareigūnai.

Buvau nustebintas – pasirodo, tikrai yra toks oficialus Vokietijos muitinės vidaus normatyvinis aktas, nustatantis diskriminacines sąlygas piliečiams ir prekėms iš Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos, Vengrijos, Kroatijos ir Rumunijos, palyginus su kitomis Europos Bendrijos narėmis.

Po to Vokietijos pareigūnai dar kartą mane nustebino. Per vertėją man buvo pasakyta, jog aš galiu pasiimti visas savo cigaretes, jei sumokėsiu už jas mokestį. Tada aš paklausiau jų posto viršininko, ar jis reikalauja sumokėti mokestį už prekes, kurios jau buvo apmokestintos ES? Jis pasimetė ir atsakė, kad jis nereikalauja dar kartą sumokėti mokestį už ES prekes, o tik už prekes iš Lietuvos. Aš jam vėl priminiau, kad Lietuva yra ES narė. Jis pasiuto ir pradėjo sakyti, jog Lietuva nėra Europos Sąjungoje ir iš viso čia Vokietija ir jie turi savo tvarką.

Aš su juo nebesiginčijau, tik dar kartą per vertėją oficialiai deklaravau, jog aš vykstu tranzitu per Vokietiją ir joje nesirengiu šių prekių naudoti. Aš jo vėl paklausiau, ar tai yra TRANZITO mokestis. Jei TRANZITO, tuomet kiek kartų Europos Bendrijoje aš turėčiau mokėti tų tranzito mokesčių? Nes man toliau reikia dar vykti per Nyderlandus, Belgiją ir Prancūziją. Ar Vokietijoje sumokėtas TRANZITO mokestis galios tose šalyse ar ne?

Pareigūnas pastebimai sutriko, nubėgo kažkur skambinti, vėliau grįžęs pasakė, kad jie blogai apžiūrėjo mašiną ir pareikalavo dar kartą ją pateikti apžiūrai.

Aš išlaipinau verkiančią mažąją dukrytę, kuriai tik penkeri metai, taip pat nuraminau vyresnius savo vaikus, nes jie paklausė, ar vokiečiai neuždarys mūsų į Osvencimą (neseniai žiūrėjo dokumentinį filmą apie Vokiečių pareigūnų žiaurumus) ir pateikiau automobilį pakartotinai apžiūrai.

Beje, pažymėtina, jog visą šį laiką automobilį saugojo ginkluoti pareigūnai. Visą valandą vokiečiai kratė mūsų daiktus, visus vaikų rūbelius ir žaislus, žmonos asmeninę rankinę, atidarė net jos higieninių paketų dėžutę ir apžiūrėjo kiekvieną įklotą. Su pasibjaurėjimu filmavome ir stebėjome šią, antrąjį pasaulinį karą primenančią, sceną.

Per vertėją paklausiau pareigūnų, ar jie mus taip pat privers ir nusirengti? Ačiū Dievui, gavau neigiamą atsakymą. Kadangi visas šis veiksmas vyko viešoje erdvėje, autostrados stovėjimo aikštelėje, “nusikaltėlių” automobilio kratymo susirinko žiūrėti didelė minia žmonių. Aš, mano žmona ir vaikai stovėjome ir raudonavome iš gėdos.

Nieko nesuradę, pareigūnai vėl grįžo prie protokolo rašymo. Aš dar kartą paklausiau apie TRANZITO mokestį ir ar šis mokestis galios Nyderlanduose, Belgijoje ir Prancūzijoje. Pareigūnai neatsakinėjo į klausimus, tik pateikė pasirašyti kažkokius dokumentus. Aš paprašiau vertėjos išversti. Kuomet ji išvertė, aš paprašiau jos pasirašyti, jog ji išvertė teisingai. Čia vėl nustebino vokiečių pareigūnų viršininkas, jis pasakė, kad niekas nieko nepasirašinės, o jei aš nepasirašysiu, tuomet visus popierius jie atsiųs man paštu.

Norėdamas gauti bent kokį nors šio siaubingo elgesio patvirtinimo dokumentą, aš pasirašiau su prierašu, jog vertėjo nebuvo. O kadangi pareigūnas man negarantavo, jog sumokėtas mokestis galios kitose ES valstybėse ir man vėl gali tekti mokėti, aš palikau cigaretes ir paprašiau atsiųsti oficialų dokumentą, pagal kurį man reikėtų sumokėti mokesčius.

Prieš kelias dienas gavau iš Vokietijos laišką su reikalavimu sumokėti mokesčius už cigaretes. Tuo pagrindu kreipiausi Vokietijos ambasadą, taip pat į mūsų Užsienio reikalų ministeriją ir Lietuvos europarlamentarus, prašydamas išaiškinti man, kaip Europos Bendrijos šalies piliečiui, ar Vokietijos pareigūnai elgėsi tinkamai, ar šis jų paskaičiuotas mokestis yra teisėtas, nes aš jau vieną kartą esu sumokėjęs visus Europos Sąjungos mokesčius už šias prekes?

Jei šis mokestis yra už prekių tranzitą per Vokietiją, tuomet ar jis galios taip pat Nyderlanduose, Belgijoje ir Prancūzijoje, ar tų šalių pareigūnai taip pat turi teisę mane dar kartą apmokestinti? Jei vis dėl to šis TRANZITO mokestis yra teisėtas, tuomet prašyčiau informuoti, nuo kada nustojo galioti pagrindinis Europos Sąjungos laisvo prekių ir paslaugų judėjimo principas?

Kadangi nei vienas pareigūnas neprisistatė (įskaitant ir vertėją), nors aš ne kartą reikalavau, aš nutariau paviešinti protokolo numerį K1/365/2017 ir protokole nurodytą muitinės adresą: Hauptzollamt Magdeburg, Ihlenburger Str. 4, 39126, Magdeburg. el. pastas: poststelle.hza-magdeburg@zoll.bund.de. Įvykio data 10.08.2017.

P.S. Jei manote, jog tai yra vienetinis atvejis, turiu jus nuliūdinti. Po šio akibrokšto pradėjau domėtis pas kitus Lietuvos piliečius, kurie buvo susidūrę su Vokietijos pareigūnais. Pasakojimai mane pribloškė. Pasirodo, lietuviškas pasas yra kaip signalas patyčioms.

Vienas keleivinio “mikriuko” vairuotojas pasakojo, jog vokiečių muitininkai nubaudė jį už kažkokį pažeidimą 600 eurų bauda. Jis tuojau pat vietoje susimokėjo, gavo kvituką ir ramus išvažiavo. Po metų jį sustabdė kiti muitininkai ir patikrinę duomenų bazėje pranešė, jog jis skolingas baudą. Jis atsakė, jog susimokėjo. Pareigūnai pareikalavo kvito. Vairuotojas vėl atsakė, kad praėjo jau metai ir natūralu, kad kvito jis neturi. Tada buvo iškviesti policijos pareigūnai, kurie apieškojo vairuotoją, rado piniginę su 1000 eurų, atskaičiavo iš ten 600 eurų ir numetę jam, kaip šuniui, piniginę, išrašė kvituką apie sumokėtą baudą. Kitas kelyje sustabdytas “mikriuko” vairuotojas pasakojo, jog ne kartą buvo atsitikimas, kai tikrinant rankines, neatsidarė užtrauktukas. Vokiečių muitininkai be ceremonijų peiliu prapjaudavo rankinės šoną ir iškratydavo daiktus. Ir tai tik kelios istorijos, kurias man papasakojo.

Nemanau, kad šioje situacijoje “tyla yra gera byla”. Jei nebus jokio atoveiksmio, kiekvienas Lietuvos pilietis tampa potencialiu objektu patyčioms.

Vladimiras Troščenka

Komentarai

 

 

 
 1. Patys lietuviai yra savo darbais uzsitarnave toki poziuri, pilnai suprantu vokieciu poziuri, nes statistika rodo, kad straipsnyje minetu saliu pilieciai lyderiai tarp nusikalstamu veiku. Vokietijos spauda ir oficiali statistika mirga situ saliu pilieciu “zygiais” Vokietijoje.

  Thumb up 72 Thumb down 5

  • bet dabar ne Hitlerio laikai, kai už vieną prisidirbusį visą kaimą iššaudydavo. Kodėl už vieną turi būti baudžiama visa tauta?

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • Jo niekas nenubaude, o apie “mandagus/nemandagus” ir kiti “pojuciai” sito veikejo, tai cia subjektyvus poziuris jo. O del diskriminacijos, juk ne visos salys ir dirbt galejo DE is karto, ir kitu dalyku yra, kurie skiriasi viduje EU, o dar veikejas is straipsnio pamirso, kad UK nera Sengeno zonoj, tada sienos kirtimo ypatumai gali skirtis, o jis apeliuoja, kad jei UK kazka leidzia, butinai leist turi DE? Dar tegu pradeda reikalauti, kad vokieciai svarus priimtu apeliuodamas i EU. Reikia skaityt taisykles ir ypac ju isimtis, nera taisykliu be isimciu beveik, o individas is straipsnio vaizduoja teisines zinias ju neturedamas. Tokia kombinacija visada atnesa problemu.

    Thumb up 72 Thumb down 3

 2. Visu pirma, rastininkui reiktu susipazinti su istatymais ir istatymais tos salies i kuria ivaziuoja. Maziau skirsi ir baisesies.
  O kad vakaru europieciai i mus ziuri kaip i antrarusius, nieko naujo nepasakei.

  Thumb up 72 Thumb down 7

   • Tranzite ru tranzite, pirma issiaiskink kas tai yra ir koie yra prekiu gabenimo tranzitu reikalavimai. O dabar nugirdo kur tai zodi ir pasipylr.O kas tai ir apie ka, net nesusigaudo.

    Thumb up 72 Thumb down 7

 3. 18metu dirbau tolimuju reisu vairuotoju ir galiu patvirtinti, jog rytu vokieciu pareigunu elgesys su LT pilieciais yra tragiskas, daznai nusikalstamas. Ypac, naktiniu “tikrinimu” metu , kada esi vienas. Yra ir “geru” prisiminimu- rytu vokieciu pareigunai, daznas neviesumoje, neblogai kalbantis rusiskai, mielai kysio formoje “priima”, puse sugeneruotos baudos.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 4. Labai tikiuosi, kad tie nacių veiksmai bus tinkamai ivertinti. Norėtūsi, kad atsakingi pareigūnai būtų už juos nubausti. Galiausiai , gal kadanors visa ta diskriminacija baigsis. Labai prašau, raskit laiko, ši situacija privalo būti žinoma visiem. Galėčiau prie tolesnio vystymo prisidėti finansiškai, paremti Jūsų iniciatyvą, nes tai yra labai svarbu daugeliui lietuvių. Jei tik reikės, kreipkitės
  Stiprybės Jums

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Man tik klausimas is kur tokie loxiukai rastininkai lenda “pasibaiseja is siaubo”. Kur anglijos muitininku leidimu vezas cigarus per europa “tranzitu”. O tu gal namuose TIR karneta gal nusipiesiai ?
   As tai pasibaisejas tokiais bukaprociais, neva savo teisiu zonovais.

   Thumb up 72 Thumb down 10

 5. Kas cia naujo? Visada vokieciai su lietuviais taip elgesi.ir olandai taip elgiasi.tik pamate LT numerius ir lauk savivales ir grubaus zeminimo. Tai ko jus pykstat? Lietuvoj su lietuviais 100 kart blogiau elgiasi ir ka ??? Cia 10 bl. Cigareciu,apie 500€ .o LT be bilietuko trolike neturek (uz 1€) mentai rankas islauzys.paziurekit,cia tai tiktai yra video.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Pritariu jums, pirmiau i savus pasiziurekit, o po ant kitu varykit…
   …o ir Vokietijoje tvarkos keiciasi, vokietijos rusas keikia mus lietuvius, kad is ju darbo vietas atememe, ah ir ko tik nematau normaliame vokieciu gyvenime!
   Visur gerai kur musu nera

   Thumb up 72 Thumb down 1

 6. Dar kartą perskaičiau “tipo”straipsnį…
  100% pasaka! O vaikai nesenai žiūrėjo filmą apie vokiečių pareigūnų žiaurumus…
  Da būt gerai filmuką pažiūrėt kur jis filmavo…
  Pasakorius!!!

  Thumb up 72 Thumb down 25

  • Kaip sako kai kam ir kumele zmona,tai ir su tavim,ar tu durnas ar siaip turi smegenu liga,ar skaityti nemoki,tai nuvaziuok i vokietija ir pasiziurek,beproti

   Thumb up 72 Thumb down 2

 7. Dėl tokios diskriminacijos kreipkitės į Grybauskaitę. Ji yra Merkel draugė-visada šalia fotografuojasi. Matyt, jai nusispjaut į diskriminaciją. Svarbu, kad Merkel jai leidžia šalia papozuot

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. tai tiesa,man teko susidurt su su vokieciu SS fasistais(policija),penkias valandas tikrino visaip bande kabinetis,galop paleido ir nei euro neuzdejo.Zodziu mes tik meslo kruva ES

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Nesąmonė, nusišvilpt Strasbūro teismui kad vokiečių muitininkai nepagarbiai elgėsi su kontrabandininku Vladimiru.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Vežtis į Britaniją 5 blokus 1 asm jokia kontrabanda, tai yra legalu. Britanijoje tai yra leistina. Ir net Vokietijoje leistina, jei cigaretės būtų pirktos Lenkijoje.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Vokietijos pareigūnai šitaip elgtis neturejo teisės. Sakyčiau tokie pareigūnų veiksmai privalo būti įvertinti Strasbūro teisme ir taipogi Vokietijos požiūris į Lietuvos valstybę kaip į ES narę. Tylėt šiuo atveju tikrai neverta, privalo būt atlyginta moralinė žala. O kas liečia kriminalinius nusižengimus, tai tokių veikėjų būna kiekvienoje tautoje.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 11. Turiu dvi pilietybes – Lietuvos ir JAV. Europoje ir visose vakarietiskos kulturos salyse rodau tik JAV pasa, nes tada pagarbiai ziuri ir graziai elgiasi. Lietuviska pateikiu tik musulmonu valstybese nes ten daug kas nekencia amerikieciu ir skurdziose P. Amerikos ir Pietryciu Azijos valstybese kur visi galvoja kad jankiai yra labai turtingi todel juos apsimoka apvogti ar apiplesti o Lithuania tai jiems kaip kokia Mauritania – negirdeta ir greiciausiai ubagu valstybe.

  Thumb up 72 Thumb down 3

  • Pagal LR KONSTITUCIJĄ dvigubą pilietybę galima turėti tik „įstatymo numatytais atskirais atvejais“.Lietuvoje nėra įteisinta dviguba pilietybė.

   Jei turi 2 pasus, kurie yra galiojantys, tai nereiškia, jog turi dvi pilietybes :) nekabink makaronų ant ausų naktini hmzai-keliautojau.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Kontrabandininkas iš Lietuvos, žinomos kaip kontrabandininkų, sukčių ir vagių šalies, vežantis krūvas žmonių sveikatą žlugdančius nuodus – cigaretes (pabandykite tiek jų vežtis į JAV ar kad ir į Filipinus ir tuoj gausite antrankius už nugaros ir važiuosite į kalėjimą), na ir dar toks, kurio vardas Vladimir – ko galite tikėtis? Beje, patikėkite, Vladimir pasaulyje labiau nekenčiamas vardas už kokį Mohammed ar Hassan. Tokiam tik į broliškąją Kubą, Š. Korėją, matušką Rossiją saugu ir ramu važiuoti. Net Kinijoje tokių tipų nemėgsta ir negerbia.

  Thumb up 72 Thumb down 19

  • Vokieciams nesvarbu koks vardas, vladimiras ar vytautas, jei turi LR pasa tai tu apriori kaltas. Vienintele tavo teise pas juos yra tyleti. Linkiui tau su jais susidurti ir, kad jie atliktu tau visu kuno angu apziura – viesai.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Privet vata, kur tas video toks ispudingas? O video kaip su 5 metu vaiku filma dokumentini su dukra ziurejo tevas irgi gal bus, troliai raminkites su tokiu Audi vertu straipsniu

  Thumb up 72 Thumb down 17

 14. Vata darbavosi, bet kazkoks straipsnis, net dukterecia trecioke geresni isimk tu, rasau dvejeta, o tas jaudinantis sukraitum verkia ir klause at vokiecai neuzdarys I osvencina, nes ble matai su dukra 5 metu ziurejo filma dokumentini apie konclageri, ta teva paru sodinti reiketu uz toki vaiku auklejima jei tikrai ziurejo, o siaip pusvalandis ir suraitau geresni straipsni tikrai antroko darbas, vata-nepaliete tavo paistalai

  Thumb up 72 Thumb down 21

 15. Tikrai taip Lietuviai DE zinomi kaip AUTOMOBILIU VAGYS o ne kaip rupintueliu drozejai… ir i DE galima isivezti 1,5 bloko.
  Taip cia Lietuvos politikos Ziurkes dejo ant visu… Gaila kad taip su seima pasielge… taip neturetu buti.
  Ir pacioj Anglijoi zinau kad LTU Abasada duoda visa informacija UK Teisesaugai apie lietuvius gyvenancius UK. Ko negali daryti teisiskai Angliskas Advokatas nera mates ir girdejas per savo karjiera kad kokia nors UK uzsienio ambasada duotu taip lengvabudiskai visa informacia apie savo piliecius.. Musu visi politikai yra prostitutes gyvos taukuotos ziurkes. Liknkejai Lietuvos Zmonems

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • Tu rimtai patikejai, kad su 5 metu dukra tevas dokumentika apie osvencina ziurejo, isplautos jau smegeneles nrmaliai

   Thumb up 72 Thumb down 12

   • Asile, skaityk straipsni. 5 metu vaikas verke, o vyresni vaikai paklause apie osvencima. Prasiblaivyk elfe…

    Thumb up 72 Thumb down 2

 16. Nereikėjo lietuviams apsisikti su savo vagystėmis Vokietijoje ir viskas būtų gerai buvę

  Thumb up 72 Thumb down 7

  • Jeigu taip sakai tai ir tu ten prisisikai nes atostogų gali nevažiuoti bus paitycojama ir is tavęs nes esi lietuvė .koks skirtumas lietuvis lenkas ànglas turi būt zmogiskumas

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Jeigu butume elgesi zmoniskai tai ir su mumis elgtusi zmoniskai, bet kai vagys , banditai ir zulikai prisidirbo ir sedime sude iki kaklo tai ko noreti. Kaip sakoma ir saukstas deguto visa statine medaus sugadina. Pagalvokime kodel tik tas salis vokieciai isskyre ir bus aisku ir gal nesipiktinkime o tik atsiprasinekime uz savu pridarytas klaidas. Ir dar ne tik vokieciai bet daug Europos saliu ziuri I mus kaip I nusikaltelius. Kodel zmones ieskodami darbo kartais nenori prisipazinti , kad is Lietuvos. Tad elkimes kaip visu kulturingu saliu pilieciai tai ir mus gerbs.

    Thumb up 72 Thumb down 1

 17. Lietuva yra kolonija!!! Dekui Lansbergiui uz tai pasakykit,pardave mus visus su visom utelem i vergija…

  Thumb up 72 Thumb down 1

 18. vokietijoje galima tik 1,5 bloko, o anglijoj gal ir penkis, bet jei tu vaziuoji per vokietija tai gali tik pusantro tureti,cia tas pats kai veztum is kaliningrado i maskva cigaretes ir lietuviai nieko nesakytu,antras dalykas,kol bus veikeju kurie derks musu visu tautieciu vardu kutose salyse tol ir is tu saliu instituciju busime po stiklu

  Thumb up 72 Thumb down 7

 19. Baisu. Iš tikrųjų nesvarbu iš kur žmogus kilęs, bet reikia su pagarba skaitytis su kitais žmonėmis ir ypač pareigūnams. Čia Vokietijoje tiek pabėgėlių, pabandytų jie pasiskųsti, tai išmestų ne tik juos iš darbo. ..

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Na straipsnis debilu skiedalai…. dažnai važinėju po Vokietiją ir toliau pas anglus,tokių pasakų neteko girdėti,be to komentarai tai debilu skiedalai,ir vatnykų pasakos.
  Jei nabagėliai vatnykai važiuojantys į užsienį tokiais dalykais užsiimama ….na jų bėdos..

  Thumb up 72 Thumb down 24

  • nesivargink,tavo pezalai nei kiek neprotingesni,tau iki jo kaip iki menulio pesciomis,daugiausia ka tu gali tai palot ir lyztelt vakaru subines

   Thumb up 72 Thumb down 3

  • Klausyk tu ne vatnike as skaitau tavo komentarus ir noris tau tail trinktelėti kad pamirstum ta zodi visam gyvenimui .ir kas tu per zmogus jai negerbi kitu tautu ir zmoniu . Nejau tik tas senas Ozys visiem ne vatnikam tos savo smarves prileido kad bijot rusu tautybes zmoniu . O as ju ne viena pazystu ir tai nuostabus zmonės ,draugiskumo jus tie nevatnikai turetumet pavydėt,

   Thumb up 72 Thumb down 2

   • Sėkmės laižant!!
    Bėja ‘Lietuvis’tau iš vis niekad nieko niekas niekur niekada nebuvo sakyta,brisiau-būdon!

    Thumb up 72 Thumb down 4

 21. Ne karte teko vaziuoti i Vokietija, pasitaike, kad tikrinami tarptautiniu autobuso keleiviu bagazas.Man taip pat tikrino, pradzioj pasieme visu pasus, patikrino, toliau tikrino tik lietuvius ir latvius. Iskniso kaip parsai visa lagamina ir dingo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 22. Lygiai taip pat prieš kelias savaites teko jaustis Latvijoje, kai kelių policina nepripažino mano visoje Europos sąjungoje galiojančios Neįgaliu asmenų automobilių statymo kortelės, pasakė, kad jų šalyje ji negalioja ir liepė rašyti prašymą būtinai LATVIŲ kalba….

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Na, kad siek tiek sokiravo, tai tikrai.Bet jei pareigunu elgesys toks, valdzios atstovai pareiskia, kad Lietuva ne ES , tai gal ir bus kazkas?……..kieno bus LT?…..

   Thumb up 72 Thumb down 0

 23. aiškiai propogandinis ir kiršinantis tekstukas apie nieką, daugiau kaip 10 metų važinėju po vokietiją lietuvoje registruotu automobiliu ir niekada neturėjau jokių problemų su vokietijos policija.

  p.s. šiaip cigaretės parsiduoda ant kiekvieno kampo, man neteko matyt vokiečio kelionei įsimetusio 50 pakelių cigarečių, visi mes žinome kur atsiduria dalis tokių cigarečių, kai mes elgsimės kaip europiečiai tada ir laikys mus europiečiais

  Thumb up 72 Thumb down 20

  • kiek pažįstu gyvenančių Anglijoje, visi rūkantys čia Lietuvoje nusiperka po 5 blokus cigarečių, nes tiek leidžia įsivežti į Angliją, nes čia cigaretės pigesnės. Klausimas straipsnyje gana aktualus: kodėl iš Lenkijos galima pirkti po 5 blokus, o iš Lietuvos tik 1,5 ?
   Kas dar per normatyviniai aktai?
   Manau, kad iš tiesų aktualūs klausimai. Ypač negražiai atrodo tame 2 greičių fone.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 24. Kokie Lietuvos vadovai,toks ir požiūris į Lietuvą, jos piliečius. Bėgiojimas ir vergiškas lankstymasis ES ir NATO biurokratams, kaulijant išgrobstomų paramų ir apsaugos, pavertė Lietuvą bananine respubliką. Jau greitai ir Afrika nesiskaitys su eurolietuviais. Su sankcionuojamais Rusijos piliečiais Europoje elgiamasi padoriau ir mandagiau.Lankydamasis Berlyne, Liuksenburge ar Paryžiuje pats mačiau. Juokas ima iš eurolietuviškų parlamentarų. Jie kelnes ir andarokus trina bei rankeles pakilnoja, nes juos išrinko eurolietuviai,kad tenai, už gaunamus gerus pinigus, atsišertų.

  Thumb up 72 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras