Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 7 Sekmadienis
 

Ar šokantis Seimas neapvilia žmonių pasitikėjimo?

2010-10-20 10:37 | Naujienos | Komentarų (7)

Ar iš tiesų neatlygintina Seimo narių tarnystė televizijai neprieštarauja Konstitucijai? - klausia Seimo narys M.Zasčiurinskas (Seimo archyvo nuotr.)

Mečislovas Zasčiurinskas

Seimo Darbo partijos frakcijos narys

Kiekvieną savaitgalį televizijos Lietuvoje suteikia galimybę pasižiūrėti į šokančius, šokėjus ar dainininkus vertinančius bei laidas televizijoje vedančius Seimo narius. Nors dalį visuomenės tai piktina, televizijai dirbantys Seimo nariai tvirtina jokio pažeidimo nedarą, nes ši jų veikla nėra atlyginama. Ar iš tiesų neatlygintina Seimo narių tarnystė televizijai neprieštarauja Konstitucijai?

Pagal Seimo statutą išrinktas Seimo narys visas Tautos atstovo teises įgyja tik po to, kai Seimo posėdyje prisiekia visomis išgalėmis sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Konstitucija nustato, kad Seimo nario pareigos nesuderinamos su jo darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Tiek Seimo nario priesaika visas savo išgales skirti Lietuvos žmonių gerovei, tiek Konstitucijoje įtvirtintas kito darbo draudimas yra susiję su Seimo nario veiklos nepertraukiamumo garantija.

Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Konstitucijoje įtvirtintas draudimas dirbti verslo ir kitose privačiose įmonėse, apima bet kokią veiklą privačioje įstaigoje, įmonėje, organizacijoje, jeigu ši veikla yra susijusi su darbo atlikimu, kitų funkcijų vykdymu, užduočių atlikimu, “neatsižvelgiant į tai, ar ta veikla yra nuolatinė, ar laikina, ar vienkartinio pobūdžio (epizodinė), į tai, ar už tą veiklą yra atlyginama kokiomis nors išmokomis arba kaip nors kitaip, ar nėra atlyginama, į tai, ar ta veikla teisės aktuose yra įvardijama kaip darbas, ar kaip nors kitaip, į tai, ar toje įstaigoje, įmonėje, organizacijoje yra, ar nėra dar kitų asmenų, užsiimančių kokia nors veikla, į tai, ar ta veikla yra vadovaujanti, ar ne, į tai, ar asmuo tai veiklai yra renkamas, ar skiriamas, į tai, ar ta veikla yra įforminama kokia nors teisine sutartimi arba kitu teisės aktu, ar yra atliekama be teisinės sutarties arba kito teisės akto”.

Konstitucinis Teismas pažymėjo, kad Konstitucija Seimo narį traktuoja kaip profesionalų politiką, t.y. kaip tokį Tautos atstovą, kuriam darbas Seime yra jo profesinė veikla. Būtent Seimui yra pavedama pareiga užtikrinti, kad kiekvienas Seimo narys dirbtų tik Tautai ir Lietuvos valstybei, išvengtų valstybės interesų supriešinimo su Seimo nario asmeniniais interesais.

Konstitucinis Teismas aiškiai įvardino, kad tokia kontrolė yra būtina Konstitucijos nuostatos, kad Seimo nario įgaliojimas nutrūksta, kai jis pereina dirbti arba neatsisako darbo, nesuderinamo su Seimo nario pareigomis, įgyvendinimo sąlyga. Aiškus šios nuostatos įgyvendinimas leistų žmonėms patikėti, kad Seimo nariai vadovaujasi Konstitucija, teise ir joms paklūsta. Tai stiprintų Tautos pasitikėjimą Seimo nariais, kaip Tautos atstovais ir Seimu, kaip Tautos atstovybe.

2010-10-20

Komentarai

 

 

 
 1. primenu idiotų ir nusikaltėlių, 2009.11.17 balsavusių prieš IAE darbo pratęsimą, pavardes !
  taip pat parsidavėlių, nedalyvavusių balsavime !
  taip pat apgailėtinų klounų, kurie “susilaikė“ !

  įsidėmėkite tų niekšų pavardes ir partijas – tai išvien konservai, valinsko klounai, įvairiai parsidavę liberalai bei atskiri LDDPistai !

  Adomėnas Mantas TSLKDF
  Aleknaitė Abramikienė Vilija TSLKDF
  Andriukaitis Vytenis Povilas LSDPF +
  Anušauskas Arvydas TSLKDF
  Auštrevičius Petras LSF
  Ažubalis Audronius TSLKDF
  Bacevičius Vaidotas TSLKDF
  Bekintienė Danutė TSLKDF
  Bilotaitė Agnė TSLKDF
  Bogušis Vytautas LCSF
  Bucevičius Saulius DPF
  Butkevičius Algirdas LSDPF
  Čaplikas Algis LCSF
  Čigriejienė Vida Marija TSLKDF
  Dagys Rimantas Jonas TSLKDF
  Dautartas Julius TSLKDF
  Degutienė Irena TSLKDF
  Dumčius Arimantas TSLKDF
  Endzinas Audrius LSF
  Gapšys Vytautas DPF
  Grubliauskas Vytautas LSF
  Jankauskas Donatas TSLKDF
  Jonyla Edmundas LSDPF
  Juknevičienė Rasa TSLKDF
  Jurkevičius Evaldas TSLKDF
  Karosas Justinas LSDPF
  Kašėta Algis LSF
  Kazulėnas Algis TSLKDF
  Kubilius Andrius TSLKDF
  Kuodytė Dalia LSF
  Kupčinskas Rytas TSLKDF
  Kuzminskas Kazimieras TSLKDF
  Lydeka Arminas LCSF
  Liesys Jonas LCSF
  Luomanas Petras TSLKDF
  Margevičienė Vincė Vaidevutė TSLKDF
  Masiulis Eligijus LSF
  Masiulis Kęstutis TSLKDF
  Matulas Antanas TSLKDF
  Matuzas Vitas TSLKDF
  Mazuronis Andrius TTF !!!!!!!!!
  Melianas Artūras LCSF
  Navaitis Gediminas LSF
  Nedzinskas Antanas TPPF +
  Olekas Juozas LSDPF
  Pečeliūnas Saulius TSLKDF
  Pupinis Edmundas TSLKDF
  Ramanauskaitė-Skokauskienė Auksutė TSLKDF
  Ramelis Konstantas MG
  Razma Jurgis TSLKDF
  Rutkelytė Rūta TSLKDF
  Sabatauskas Julius LSDPF
  Sabutis Liudvikas TSLKDF
  Saudargas Paulius TSLKDF
  Songaila Gintaras TSLKDF
  Stancikienė Aurelija TSLKDF
  Stanevičius Jonas VLF
  Stankevičius Česlovas Vytautas TSLKDF
  Starkevičius Kazys TSLKDF
  Steponavičius Gintaras LSF
  Stirblytė Arūnė TPPF +
  Stoma Saulius TSLKDF
  Stundys Valentinas TSLKDF
  Šedbaras Stasys TSLKDF
  Šedžius Andrius LSDPF
  Šilgalis Žilvinas LCSF
  Šimėnas Jonas TSLKDF
  Šukys Raimondas LCSF +
  Tamašauskas Erikas LSF
  Teišerskytė Dalia LSF
  Uoka Kazimieras TSLKDF
  Urbanavičius Justinas TSLKDF
  Užlytė Zita VLF +
  Valinskas Arūnas TPPF +
  Valinskienė Ingrida TPPF +
  Vareikis Egidijus TSLKDF
  Vidžiūnas Arvydas TSLKDF
  Zingeris Emanuelis TSLKDF
  Zuokas Artūras LCSF
  Žeimys Pranas TSLKDF
  Žiemelis Vidmantas TSLKDF
  Žilinskas Rokas VLF

  uždarius IAE Lietuva, užuot gaminusi energiją sau ir eksportui, perka dujas ir elektrą už skolintus pinigus , už kuriuos kapsi baisiniai procentai ! ir visa tai atsiliepia mūsų visų kišenems elektros, paslaugų ir prekių kainomis, toliau skatina emigraciją, mažina ir taip nustekentos ekonomikos konkurentabilumą, o minimalus uždarbis užtikrintai ritasi link paties žemiausio europoje !

  ir niekas neprivers manęs šiuos tiesiogine ir perkeltine prasme taukais aptinusius individus, vadinti kitaip, kaip tik – IŠSIGIMĖLIAI !
  kaip ir tuos, kurie sugebės po šiuo komentaru dėti minusus !
  reikia būti absoliučiu avinu, kad galėtum džiaugtis IAE uždarymu ar nuolankiai su tuo susitaikyti, kai to uždarymo žala lietuvai sieks milijardus litų, kurių nekompensuos jokia veidmainiškos europos “labdara“ elgetoms lietuviškiems chalujams !

  vėl artėja rinkimai – nepamirškime pavardžių ir partijų, kurioms turime “atsidėkot“ už viską !!

  _amžina gėda idiotams, uždariusiems Ignalinos AE !_

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. visokie susikti valdininkeliai pravoge lietuvos biudzeta, prakeikti nusikalteliai, kurie vaiksto ysispraude y kostiuma, versio snukiu debso durna snuki nustate, pripampe tiek kad pagurklis per marskinius kaip sudu maisas is krutines isvirtes teliuskuoja, musu litus y lagamina susikrove statosi vilas musu tevu ir proteviu garbingoi zemei, po to ten drasko velena sventuose miskuose, pila savo trenkiancias ismatas tiesiai i skaidrius ezerus is kuriu gerdavom mazi budami, aptveria pievas kuriomis vaikysteje begiojai, prisiukslina pamiskes kuriose zaizdavai, ju benkartai vaikai issigimeliskai zvengia sudauze anties lizde rupestyngai saugotus kiausinius, spjaudo makdonaldines ismatas is savo burnu, springsta nuo viso meslo, kuri bruka ju vagys tevai. Vadina jie visa tai laimyngu gyvenimu. Slepia savo surugusius, nuo pyndejimo supurtusius snukius uz prabangios masinos vairo
  Taip ir bega laikas ilgesingam kaime kuriam uzaugai lietuvi.
  Ilgai kentesi?
  Sendien uzdirbi 2500lt ir jautiesi sotus ?
  Kitur tai net y minimuma ne is tolo nepanasu.
  Yperki kokiu 2000m. masina ir jautiesi jog ji turi didziule verte? Atsikvosek, jai jau 10 metu.
  Apsipirkineji maximoj ir isdidziai zvelgi i vargingesnius zmones einancius y turgu ? Atsikvosek, trenk sau veidan ! Tai tavo broliai ir seserys eda kruopas ir bulves. Tai musu visu nustekenta liaudis, suskaldyta visuomene, kuri nekencia pati saves ! Nustok vaidines gera gyvenima, nes kopi sudu kalnu ir virsuneje rasi ne ka kita, o tik susmilkusia smarve. Atsisuk nuo tau brukamos pornografijos televizoriuje, iseik y gatve, cia tavo gyvenimas ! O Ne susmirdus spalvota deze.
  Klausi ka daryti ?

  Mastyk ir nebuk abejingas broliui kuris luzusia koja neatsistoja, nes ateis diena kada tu krisi ir neatsistosi ! Niekas nepries ir nepades. Pradek nuo saves, sukurk branduoline reakcija, tegul visi lietuviai susikabina rankomis ir uzdainuoja, tegul gyvenimas nusvinta ne sudu tvaiku, o saule !
  Lietuviai pabuskit, neluosinkit savo ateities !!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. jau soktu podarbo seimo nariai, nei is po stalo gurksnotu.Pasisoke , issikrove jie yra darbingesni , negu tie , kurie negali seime be alkoholio [turi po stalu ]ir nori bufete nusipirkti , o kita diena skaudanciom galvom nieko nemasto

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Tegul šoka, juolab, kad seime didelė dalis profesonalių aktorių. Nebandykit nukreipti visuomenės dėmesio į smulkmenas, mes "neužkibsim".

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Manau kad tikrai tiek daug tu seimunu nereikia nes jie neturi ko veikt seime tai ieskosi papildomos veiklos.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Ir iš kur toks darbiečių aktyvumas pastaruoju metu? Gapšys nori Seime įrengti kūdikių kambarį (matyt) Baukutei, Baltraitienė nurodo prezidentei užsienio politikos gaires, Zasčiurinskas reiškia rūpestį dėl klumpakojų moralinio veido… Čia kažin jie iš savęs tokie aktyvūs ar Viktoras "ukazą izdal"?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. aplamai tas seimas ir šoka ir dainuoja ir komisijose vos laidų vedejai dedasi,gerai Valinskas sakė jus prisidirbote dabar mums leiskite prisidirbti – rupuže nemelavo!:)

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras