Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

Ar „Samsonas“ pradės gaminti „Teisėjo Buzelio“ dešreles?

2016-04-11 15:43 | Teisėsauga | Komentarų (24)

Už tokį "didvyrišką" Kauno apygardos teismo teisėjo sprendimą H.Urbšta teisėjo garbei galėtų pradėti gaminti "Buzelio dešreles". KK montažas


Giedrė Gorienė

Kai UAB „Samsonas“ prezidentas Alfredas Rimidis kreipėsi į STT, prašydamas ištirti galimai korupcinę teisėsaugą Kaune – mat kažkaip stebuklingai visos civilinės bylos, susijusios su UAB „Samsonas“ valdymu, atsidurdavo pas tuos pačius Kauno teismų teisėjus, STT tiesiog mandagiai atsirašė: tai kad nematome, ką čia tirti. Nors Alfredas Rimidis, atrodytų, pakankamai aiškiai ir argumentuotai atskleidė, kokia galima bendrovės užvaldymo schema ir koks galimas atskirų teisėsaugos atstovų ir teisininkų vaidmuo joje.

Ką gi, kol STT miegojo, „Kauno Respublikoje“ virė tolimesni įvykiai.

Prašymas, kad STT atkreiptų dėmesį į galimą „užsakymų stalą“ Kauno teisėsaugoje iš tiesų, kaip galima susidaryti nuomonę, turėjo pagrindą: mat H.Urbštai, kuris siekė perimti bendrovės valdymą, savo buvusioje darbovietėje atstovavo buvęs Kauno apygardos teismo kancleris. Kas leido daryti prielaidą apie galimą pasinaudojimą ryšiais. Nes kas atsitiko? Būtent Kauno apygardos teismo teisėjas R.Buzelis skubos tvarka padarė tai, ko dėl neištaisytų ieškinio trūkumų neapsiėmė daryti (du kartus ieškinį atmetė) Kauno apylinkės teismo teisėjai – nušalino nuo UAB „Samsonas“ prezidento pareigų A.Rimidį ir iš esmės per statytinį „pastatė“ faktiniu bendrovės vadovu H.Urštą. Tą patį, kuris šiuo metu Kauno apylinkės teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje yra kaltinamasis dėl akcijų klastojimo (R.Buzelio nuo „Samsono“ nušalintas A.Rimidis šioje baudžiamojoje byloje yra pripažintas nukentėjusiuoju).

Balandžio 7 d. jau pavakaryje į UAB „Samsonas“ patalpas atvyko naujasis Kauno apygardos teismo teisėjo R.Buzelio paskirtas bendrovės prezidentas – bankroto administratorius A.Valaitis. Atvyko ne vienas – su antstoliu ir pastiprinimu: saugos tarnybos vyrukais ir policijos ekipažais.

Kaip jau rašėme balandžio 7 d., į vidų nebuvo įleisti „Pūko TV“ žurnalistai, kurie norėjo pakalbinti teisėjo R.Buzelio paskirtą UAB „Samsonas“ „vadovą“.

Kodėl rašome „vadovą“? Todėl, kad yra pagrindo manyti, jog teisėjas R.Buzelis UAB „Samsono“ vadovu paskyrė „statytinį“ – jo administravimas galimai yra tik apsimestinis. Ir tokią prielaidą daryti leidžia kelių UAB „Samsonas“ darbuotojų rašytiniai paaiškinimai: parodžius darbuotojams teisėjo R.Buzelio nutartį, jiems buvo paaiškinta, kad A.Valaitis realiai neužsiims įmonės valdymu, o tą darys H.Urbšta.

Tas pats, kuris, kaip teigiama prokuratūros kaltinamajame akte šiuo metu Kauno apylinkės teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, įtariamas akcijų įsigijimo sutarčių suklastojimu, siekiant vienasmeniškai perimti UAB „Samsonas“ valdymą.

Taigi, panašu, kadangi dėl baudžiamosios bylos H.Urbštai vienasmeniškas UAB „Samsono“ valdymas nusikėlė nežinia kuriam laikui (o ir tokia perspektyva apskritai miglota), tai Kauno apygardos teismo teisėjas R.Buzelis savo nutartimi per statytinį padėjo H.Urbštai tapti „Samsono“ vadovu. Apeinant tiek baudžiamąją bylą, tiek akcininkų susirinkimą (kuriame ir sprendžiamas bendrovės vadovo klausimas).

Tai, kad čia galimai vyksta nešvarus žaidimas, daryti prielaidą leidžia ir šis faktas: laikinasis „Samsono“ vadovas A.Valaitis (pagal darbuotojų paaiškinimus, tik „popierinis“ valdytojas) atvykęs į įmonę pateikė teisėjo R.Buzelio nutartį dėl A.Rimidžio nušalinimo Nr.eB2-1778-260/2016. Tačiau kai A.Rimidžio advokatai bandė surasti tokią civilinę bylą teismų sistemoje, jog galėtų apskųsti, nutarties su tokiu numeriu nerado. Kaip vėliau paaiškėjo, tos nutarties numeris iš tiesų yra Nr. e2-1778-260/2016, t. y. be raidės „B“. Techninė klaida? Galima ir taip sakyti. Tačiau tokia „techninė klaida“ atitolino galimybę greičiau apskųsti teisėjo R.Buzelio nutartį, o naujiems „vadovams“ suteikė daugiau laiko „pasitvarkyti“ įmonėje.

O kodėl reikėtų ką nors „tvarkytis“? Kaip rašėme, Kauno apylinkės teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kur kaltinamųjų suole sėdi į UAB „Samsono“ valdymą per statytinį teisėjo R.Buzelio “pastatytas” H.Urbšta. O juk tai UAB „Samsono“ prezidentas A.Rimidis kreipėsi dėl galimo akcijų suklastojimo į prokuratūrą, todėl kas gali paneigti, kad dabar bendrovėje nedings tam tikri dokumentai ir apskritai bendrovei nebus padaryta milžiniška žala?

Beje, H.Urbšta nuslėpė nuo teisėjo R.Buzelio svarbų faktą – 2010 m. liepos 15 d. UAB „Samsonas“ akcininkų susirinkimo protokolą, pagal kurį matosi, kad tada būtent H.Urbšta balsavo už tai, kad bendrovės prezidento ir generalinio direktoriaus rotacija nebūtų keičiama, nors dabar A.Rimidį prašė nušalinti tuo pagrindu, kad rotacija nesikeičia nuo 2007 m. gruodžio 28 d.

Nors kažin, ar tas bei dar kiti nuo teismo nuslėpti faktai būtų pakeitę teisėjo R.Buzelio sprendimą. Nes, kol STT miega, „Kaunas ir lieka Kaunu“, kaip sako tenykščiai teisininkai. Ten veikia visai kiti „įstatymai“, kurių pagrindinis, manoma, – „ryšiai“.

Komentarai

 

 

 
 1. Tegyvuoja pats teisingiausias teismas!Rašo apie Rusijos teismus,kokie korumpuoti.Lietuvoje teisma be kontrolės kas daugiau duos.O aukščiausi teismai iš1500 paima svarstyti tik 300,Apeliaciniai tik raštu svarsto žmogaus nemato tik popierių ir daro ką nori.Aukščiausi teismai nesilaiko savų sprendimų praktikų bardakas visus senius atleisti dalis jų pakabinti kgb policijos

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Per anksti Jo Ekscelenciją Prezidentą Samsonidį pasiuntė šunims šėko pjauti. Nespėjo savo nesėkmių metraštininkės garbei pavadinti kad ir šlapianką. Juk taip nepatriotiškai pavadinta gaminių linija “Tarybinės”. O štai “Gorie (rus. – vargo) sasiskos” skambėtų žymiai geriau. Nors irgi ne kas, nes rusai sako – Горе не беда (Gorienė – bėda). O štai Buzelio – lietuviška ir patriotiška.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 3. pavadinimas gali būti pavyzdžiui ir “Buzi -Buzi” – tai būtų atskira linija vaikams. Taip būtų vaikai supažindami su skaidriu ir sąžiningu teismų darbu :)

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. kvepia pavasariu ir nauja produkcijos linija: Buzelio dešrelėmis ir Alberto šašlykais 😉

  Thumb up 3 Thumb down 0

 5. gal kai skirstė kompiuteris bylas, įvedant tą bylą į kompiuterį prie skaičiaus parašyta B, kad byla patektų pas Buzelį, o paskui jau netyčia pamiršo tą raidę ištrinti? nes tie, kas dirba teismuose, sakė, kad yra kažkokia sistema, kaip padaryti, kad byla patektų pas reikalingą teisėją

  Thumb up 3 Thumb down 0

 6. Ko taip KK ..plesosi..del tu Samsono desreliu,yra gi daugiau tu desreliu….Gal jus alkani.

  Thumb up 2 Thumb down 2

  • kad taip žmonės rašo lyg tai nereikėtu matyti – eikite i redakcija ir prašau praneškite ka žinote…

   Thumb up 2 Thumb down 0

 7. Vat cia nereikia atskleisti kremliui naudinga informacija o tai kremlius pirštais užbadys.

  Thumb up 8 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...