Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 26 Pirmadienis
 

Ar Lietuva iš tiesų „paspringo“ norvegiškomis dujomis?

2015-06-22 15:42 | Ekonomika | Komentarų (97)

Ar iš tiesų Lietuva "paspringo" norvegiškomis dujomis?

„Norėdama įrodyti savo ekonominę nepriklausomybę nuo Rusijos, Lietuva pati save įvarė į spąstus“, – taip skelbiama Rusijos žiniasklaidoje apie Lietuvos suskystintų dujų terminalą (SDT).

Lietuvos SDT lyginamas su skrynia be rankenų: esą panešti neįmanoma, o numesti – negalima, nes pasirašytos brangių dujų pirkimo iš Norvegijos sutartys.

Teigiama, kad Lietuva, statydama SDT, planavo dujas tiekti Estijai ir Latvijai, tačiau jos pirkti 1,5 karto brangesnes dujas atsisakė.

Pati Lietuva pereiti vien tik prie suskystintų dujų negali, kadangi  žymiai pabrangtų šildymas, o pramonė taptų nerentabili.

„Lietuva bandė tiekti dujas į Ukrainą, tačiau „Gazpromas“ ir Baltarusija atsisakė suteikti savo dujų transporto sistemą, kas nenustebino, kadangi su kaimynais reikia gyventi draugiškai, o Lietuva seniai tai pamiršo“, – SDT nesėkme džiaugiamasi Rusijos žiniasklaidoje.

Pažymima, kad liko vienintelė išeitis – „Klaipėdos nafta“, kuri yra SDT „Independence“ operatorius, kreipėsi į Norvegijos kompaniją „Statoil“, prašydama sumažinti perkamų dujų kiekį.

Pagal ilgalaikes suskystintų dujų tiekimo sutartis, kurias pasirašė Lietuva, „Statoil“ per penkerius metus kasmet patieks 0,54 mlrd. kubinių metrų dujų.

„Tai yra privalomas mažiausias kiekis – mažiau Lietuva pirkti negali“, – pažymima Rusijos žiniasklaidoje. Ir patikslinama – esą mažiau Lietuva gali pirkti, tačiau vis tiek turės mokėti kaip už 540 milijonų kubinių metrų.

„Pasirodo, ne vienas „Gazpromas“ reikalauja vykdyti sutartyje numatytus įsipareigojimus – Vakarų kompanijos ne prasčiau sugeba rankas išsukinėti“, – pažymima straipsnyje apie Lietuvos SDT.

Tuo tarpu brangių norvegiškų dujų Lietuva esą neturi kur dėti. „Neoficialiais duomenimis, jau šiais metais „Litgas“ turės 150-200 milijonų kubinių metrų dujų, nupirktų iš Norvegijos, perteklių. Kitais metais situacija bus dar blogesnė – neparduotas dujų kiekis sudarys 240 milijonų kubinių metrų. Ir kur tą kiekį reikės dėti – išmesti į atmosferą?“ – ironizuojami mūsų politikų sprendimai.

„Taigi, SDT „Independence“ („Nepriklausomybė“) pavadinimas dabar labai simbolinis. Lietuvos valstybė tapo priklausoma nuo savo pačios skubotų ir neapgalvotų veiksmų“, – konstatuojama Rusijos žiniasklaidoje.

Ten pateikiami ir tokie Lietuvos SDT dujų kainos skaičiai: norvegiškų dujų kaina – 328,9-365,5 JAV dol. už 1000 kubinių metrų. SDT papildomos išlaidos – dar 145 JAV dol. už 1000 kubinių metrų. Dar 60 dolerių už 1000 kubinių metrų kainuoja dujų suskystinimas/išskystinimas. O jeigu būtų pridedama dar nors 5 doleriai pelno, galutinė kaina būtų 539-576 JAV dol.

„O „Gazpromas“ tiekia dujas už 370 JAV dolerių. Ir tai jau galutinė kaina. Štai ir gaunasi, kad rusiškos dujos yra 1,5 karto pigesnės už norvegiškas“, – suskaičiavo lietuviškąjį norvegiškų dujų biznį Rusijoje.

Komentarai

 

 

 
 1. Nori laisves mokek as sutinku moket ir dvigubai kad tik buciau LAISVAS ir NEPRIKLOUSOMAS nuo kremliaus.

  Thumb up 0 Thumb down 20

 2. Man asmeniskai keisciausiai vienas dalykas, kad mano tautieciai “kurmiai” vis dar sapalioja apie gresmes is rusios nebuvima.Rusai puola, rusai puola….Kur tie rusai , klausia jie.Perskele Gruzija ir sukele kara.Perskele Ukraina ir sukele kara…Jei jiems pavyks Ukrainoje seks Lietuva su Klaipeda ir vartais i Karaliauciu…Latvija su Daugpiliais , ir Estija su Narvomis. apetitas ateina bevalgant. Ei kurmiai !!!!! Prasikrapstykite akutes ir isiplaukite ausis !!!

  Thumb up 2 Thumb down 21

 3. GALIU TIK PASIDZIAUGTI PAGALIAU ZINIOMIS IS SEIMO NARIU IR VYRIAUSYBES (KAS GARSIAI NEAFISUOJAMA), kad daugumai ten sedintiems jau baigia “daesti” sitos isterikes ispuoliai ir salies alinimas, kad baigiasi pas juos kantrybe taikstytis prie jos klimaksiniu nuotaiku ir sprendimu,su sveiku protu prasilenkianciu, kad nusibodo sukandus dantis tyleti ir jai nesipriesinti! DZIUGU! Panasu, kad artejame prie pasikeitimu!

  Thumb up 29 Thumb down 1

  • arteja susireiksminusios personos, Leningrado viesbuciuose savu laiku visu, kas netingi, pamyletos gelytes-magnolytes psichozes eros pabaiga!

   Thumb up 24 Thumb down 1

   • – prajuokinote ..jei tam reikėjo ištisų 7 metų ..tai žirafa tokio ilgo kakto tikrai neturį, tada matyt kitame problema . Pagyvensime ir pamatysime ,kas links iš to “atsibodo” klimaksas,.. laikas grįžti į senas vadžias :)

    Thumb up 8 Thumb down 3

 4. Dėl tų brangių dujų nepergyvenkite. Už tai kokybė kokia! Tik pauostykit – koks švelnus Vakarų dvelksmas nosį kutena. Kokybiškas daiktas visada brangus. Kaip ir Versači kvepalai…
  O gazprominės… Pauostykit gazpromines, na ir kas, kad jos žymiai pigesnės, bet rusiškais bezdalais smirda. Kaip tokias į savo gryčią įsileisti,- visą ne tik namą, bet ir aplinką užtručins. Kaimynai užuodę ne tik nesilabins, bet ir visai su tokiu ubagu nesišnekės ir praeis pro tokį gazprominį vartotoją, kaip pro telefono stulpą. Daiktas turi būti firminis, brangus ir kokybiškas. O sakote, dujos, kaip ir pinigai, nekvepia… Dar ir kaip kvepia. Ypač politikams.

  Thumb up 25 Thumb down 1

 5. jie savo biznius padare, o moketi reikia mums! Tai mums mauna paskutines kelnes, nes jau nebeliko ka is musu visu atimti. Tegul paspringsta godus sudvabaliai. KAI NETEISINGUMAS TAMPA TEISE, PASIPRIESINIMAS TAMPA PAREIGA!!!

  Thumb up 36 Thumb down 1

 6. SGD ,,PINDENCE,,-tai konservų ir Magnolijos LESYKLĖLĖ….Tik beprotis gali ,,mokėtį,, nuomą, kuri prilygsta laivo kainai..

  Thumb up 41 Thumb down 4

  • Pataisėlė:
   Už dešimties metų nuomos kainą, galima tris tokius „išpindėnincus“ nusipirkti.
   Išeitų, kad visi mes bepročiai, nes mokame. Ne taip jau ir daug – po pusę milijono kasdien. O su visu išlaikymu, apsauga, aptarnavimu, atriedėjimais partijoms, – tikriausiai net A.Kubilius su Tata ir jo anūkėliu tiksliai nežino. Tai iš kur mums, paprastiems mirtingiesiems žinoti?
   Bendrai,- čia ne bobų reikalas ir žinoti, kiek valdžia ant ruso baimės kasdien ištaško. Valdžia taško, valdžia – žino! Mums belieka pasirinkimas tik ja pasitikėti ir naiviai tikėti, kad neparduos mūsų valstybės už skolas iš varžytinių kokiam Mozambikui.

   Thumb up 32 Thumb down 3

   • bet AN-2 ištraukti iš dugno valdžiagyviams ,,brangu,, …

    Thumb up 24 Thumb down 1

    • Kaip Tamsta nesupranti, kad ne kainoje čia esmė? Esmė tame, kad Oleka bijo, jog ištraukus tą lėktuvėlį gali tekti cekaunai publikai parodyti skyles, kurias padarė bežaisdami manevrus mūsų vakariečiai draugai, kaimynai ar net mes patys, paleidę seriją iš kokio minininko, į „gyvą“ taikinį ar palaikę tą „kukurūzniką“ už personalinį Putino lainerį. Juk visus čia tas Putinas varo iš proto, o kai protas aptemęs…
     Va todėl iškėlė, apžiūrėjo ir vėl nugramzdino, kad tikroji priežastis niekada nepaaiškėtų, o pinigai čia ik priedanga.

     Thumb up 30 Thumb down 1

 7. Protingi žmonės dar nepradėjus statyti terminalo sakė, kad šitos dujos bus ne mažiau kaip 1,5 karto brangesnės.

  Thumb up 42 Thumb down 2

 8. naivuoliui
  2015-06-22 – 19:47
  Ne mes juos išsirinkome, o amerikonai mums juos išrinko.
  ————————————————————————————-
  – šios savaitės ‘smakaliausias’ komentaras .JA NI VINAVATA.. ON SAM PRIŠOL .
  Sveikiname nugalėtoją… barankos skylė bus atsiusta paštu .

  Thumb up 5 Thumb down 11 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip išsirinkti SPA centrą?
Kovai su žurnalistų persekiojimu – siūlomos naujos priemonės
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...