Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 21 Penktadienis
 

Ar Lietuva – nepriklausoma valstybė?

2009-08-03 19:52 | Politikų tribūna | Komentarų (25)

Ekonomikos mokslų daktaras, Pilietinės demokratijos partijos pirmininkas

Dr. Algimantas Matulevičius

Neseniai teko analizuoti mūsų šalies valdžių labai mėgstamą blogybę – perdėtai garbinti užsieniečius ir jų ne visada mums tinkamą gyvenimo būdą. Šiame straipsnyje, remiantis tik dviem labai skirtingais pavyzdžiais, noriu pakviesti skaitytojus į diskusiją: ar artėjant atkurtos nepriklausomybės dvidešimtmečiui mes dar esame savarankiška, suvereni valstybė?

Tai ne retorinis klausimas. Tai esminis mūsų bendruomenės, kurios vardas – Lietuva, savasties supratimo ir likimo klausimas. Abejonių kelia ne tik mūsų mintys, bet ir labai konkretūs gyvenimo įvykiai, reiškiniai ir reakcija į juos.

Pradėsiu nuo labai svarbaus ir krizę sukėlusio ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, bankinio ekonomikos sektoriaus. Savo prigimtimi ir darbo pasidalinimo tarp visuomenės narių – tai finansinių paslaugų institucijos. Bankas surenka laisvas finansines lėšas iš įmonių ir žmonių ir jas už tam tikrą užmokestį perskolina kitiems bei atlieka kitas reikalingas paslaugas. Ši veikla svarbi šiuolaikinės ekonomikos, kuri ne tik tapo globali, bet ir sparčiai besivystanti sudėtinė dalis. Jeigu bankus rimtai ir atsakingai kontroliuoja valstybės priežiūros institucijos (Lietuvoje – Lietuvos bankas), jie negali patys savaime sukelti ūkio krizės. Krizė ištinka, kai bankai nesilaiko griežtų savo veiklos taisyklių ir kai jų nekontroliuoja valstybė.

Dabar labai madinga krizės priežastis versti abstrakčiai pasaulinei krizei arba čia, Lietuvoje, kaltinti savo politinius oponentus. Tarp kitko, pamirštant, kad tuos pačius oponentus dabartiniai valdantieji rėmė bei stengėsi lėšas ateičiai kartu dalinti į kairę ir į dešinę, kad tik paskubinti buvusios valdžios žlugimą, nekreipiant dėmesio į pasekmes valstybei.

Lygiai taip pat neatsakingai elgėsi įvairios politinės valdžios, kai buvo už grašius parduodami šalies bankai užsieniečiams. Didžiausias nuostolis valstybei finansinėje – bankinėje sferoje nusikalstamas valstybinio – komercinio banko nusavinimas veikėjų iš liūdnai pagarsėjusio EBSW. Suprantama, politikams aktyviai padedant. Vėliau dirbtinai sukelta bankų griūtis. Galutinai palaidotas bet koks šalies finansinis savarankiškumas – tai pusvelčiui parduoti taupomasis ir žemės ūkio bankai užsieniečiams. Ir taip vadinamo valiutų tarybos modelio įvedimas, kuris pririšo litą prie dolerio, o vėliau prie euro. Visa tai įvyko dalyvaujant įvairių pakraipų politikams ir iš šalies stebint (bet nieko nedarant šalies naudai) Lietuvos bankui.

Visi kažkodėl tyli ir apie tai, kad Skandinavijos ir būtent Švedijos bankų koncentracija pažeidžia šalies nacionalinio saugumo pagrindų įstatymą, kuris draudžia vienos šalies dominavimą viename ūkio sektoriuje. Tačiau Lietuvoje viskas galima, juk čia Lietuva!

Lietuva, kaip valstybė, neaišku kodėl, bet paklusniai įvykdė Tarptautinio valiutos fondo reikalavimus dėl valiutų tarybos modelio ir, net turėdama galimybę augant ekonomikai jo atsisakyti, to nepadarė. Be to, vėlgi su didžiausiu nuostoliu valstybei ir jos žmonėms atsisakė turėti nors keletą savų bankų. O užsieniečiai elgiasi kaip jiems geriau ir nereaguoja į Lietuvos Prezidentės nuolankius prašymus. Jie ir toliau nefinansuoja šalies ūkio, tuo pačiu gilindami krizę ir vesdami mūsų ekonomiką į dar didesnį nuosmukį.

Taigi, klausimas visiškai teisėtas. Jeigu valstybė nebeturi įtakos savo valiutai ir šalyje veikiantiems bankams, ar tai tikrai realiai valdanti ir kontroliuojanti situaciją šioje teritorijoje pilnavertė valdžia, ar tik tos valdžios miražas? Jeigu vienintelė valdžios galia – tai didinant mokesčius, mažinant algas ir pensijas skriausti savo šalies gyventojus, o tuo tarpu kaltus už sukeltą krizę ir iš to pasipelniusius palikti nuošalyje, tuomet teisėta abejonė: ar tai tikrai mūsų Tautos atstovų valdžia? Pagal dabartinius scenarijus tai daugiau panašu į turtingųjų ir svetimųjų valdžią.

Antras pavyzdys – visai iš kitos, bet ne mažiau aktualios gyvenimo sferos. Dėl nepilnamečių apsaugos nuo blogos įtakos įstatymo pataisų. Nesismulkinant į įstatymo teisines formuluotes norisi keleto bendresnio pobūdžio pastebėjimų. Per dvidešimt metų šalies oligarchų valdomą žiniasklaidą bene pirmą kartą pabandyta truputį sureglamentuoti dėl labai mažos, bet svarbios įtakos sferos, t.y. nepilnamečių nors formalaus apsaugojimo nuo žalingos smurto, jėgos kulto, sekso propagandos. Kokia kilo pasipiktinimo banga, kokios pajėgos mestos. Oligarchų žiniasklaidą galima suprasti, jų tikslas – pinigai, koks jiems skirtumas, kad tie pinigai aplaistyti mamų ir vaikų ašaromis, jiems „dzin“. Tačiau nebesuprantu, kaip gali mums, lyg tai nepriklausomai valstybei, nurodinėti kitų šalių politikai?

Tai – tiesioginis kišimasis į mūsų valstybės vidaus reikalus. Visiškai nesuprantami ir grasinimai, kad šį įstatymą svarstys ES komisija. Europos Komisija yra ES vykdomoji institucija ir ji neturi teisės revizuoti nacionalinių parlamentų priimtų įstatymų. Be to, šio įstatymo reglamentuojami klausimai yra vėlgi Lietuvos, o ne ES teisės reguliavimo sfera. O vainikuoja visą šią istoriją, kai „lyg dar“ nepriklausomos valstybės Prezidentė Švedijoje atsiprašinėja už Seimo priimtą įstatymą ir pasižada jį taisyti.

Gerbiami žmonės, iki kokio laipsnio mes dar galime nusižeminti ir save sumenkinti? Ir vardan ko? Būkime atviri. Ne dėl vaikų gerovės rūpinasi dideli politikai ir politikės, o dėl neaiškios lytinės orientacijos ponų ir ponių. Neduok, Dieve, jie įsižeis. Gal vieną kartą išsiaiškinkim ne per nupirktą ar valdomą žiniasklaidą, o per tikrai nešališką apklausą, kokias vertybes pripažįsta dauguma Lietuvos gyventojų? Galiu užtikrintai teigti, kad 2/3 – už tradicines, šimtmečių patikrintas vertybes. Lietuvoje, nežiūrint per prievartą brukamų svetimų vertybių ir aiškinimų, kad tradicinės vertybės eina į užmarštį, sveiko proto logika ir gyvenimo patirtis nugali. Tai nuteikia optimistiškai. Vadinasi, turime gan sveiką visuomenės dalį (ne oligarchų pseudoelitą), kuri neleis, kad mūsų auganti karta būtų dirbtinai dvasiškai luošinama ir vedama klystkeliais. Tuo mes ir esame stiprūs – tai savo vertės suvokimu ir oriu elgesiu prieš nieką nekeliaklupsčiaujant.

Labai norisi, kad ir mūsų politikai savo neatsakingais sprendimais, aklai pataikaujantys užsieniečiams, nepaverstų mūsų valstybės galingųjų tarnaite ir nevisiškai aiškiu dariniu prie didžiųjų sąjungų.

Ankščiau pateikti tik du pavyzdžiai verčia rimtai susimąstyti, nes tokių pavyzdžių sąrašą, beje, galima tęsti ir tęsti. Manau, kad dabartinė krizė su savo žlugdančiomis pasekmėmis tuo pačiu yra ir gera proga suprasti, pripažinti ir ištaisyti padarytas klaidas. Tai suteiks galimybę greičiau įveikti krizę ir išsiugdyti savus gebėjimus, kurti savo ateitį savoje, nepriklausomoje valstybėje. Niekas už mus mūsų darbų nenuveiks, taip pat kaip ir mūsų gyvenimo nenugyvens. Būkime išmintingi, darbštūs ir save gerbiantys, tada mus gerbs ir kiti.

2009-08-03

Komentarai

 

 

 
 1. Norite būti valstybe, nereikia lysti į sąjungas, o jeigu įlindote, tai laikykitės sąjungos taisyklių. Parsiduoda kaip prostitutės, o paskui nepatenkinti, kad už pinigus reikia atitarnauti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ne, cia rimtas juokas! Matulevicius, prabalsaves uz Lisabona, dar drista cia pamokslauti? Teko skaityti jo knyga, joje nieko gera, idomiu faktu savadas tik. Ha ha, gal Matulevicius visai ne Matulevicius, o kun. Matulevicius? Geriau tiktu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Pasvarstykit kiek mes turime išsivanusį,tutinčių gerą gyvenimo patirtį ir suprantančių žmonių rūpesčius politikų?Tikrai tokių kaip Algimantas mažai.Negi jo supratimui apie valstybės ir žmonių reikalus gali prilygti Zuokas ar Valinskas su Baukute ir Co???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Algimantą Matulevičių – į "Frontą"! Gal "Frontas" mažiau "raudonuotų", o daugiau dirbtų!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Pažystu Algimantą seniai,tai didelio takto,retos išminties ir supratimo apie gyvenimą ne iš knygo ,o iš praktinės patirties žmogus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Matulevičius protingas ir padorus politikas,geras žmogus,gaila ,kad lietuviai labiau vertina klounus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Nesvarbu,kad esam ES mes vistiek esame valstybė ir turim elgtis,kaip pridera valstybei,o mūsų valdžia subinlaižiai.
  Autorius tesus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Nesvarbu,kad esam ES mes vistiek esame valstybė ir turim elgtis,kaip pridera valstybei,o mūsų valdžia subinlaižiai.
  Autorius tesus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Re: "Nuomonei – 2009 08 04 19:05" Ar Jums niekam nekyla tokia mintis – kad skalbimo miltelių mėgėjai neturi jokios teisės (už tuos miltelius) parduoti kitų žmonių prigimtinę teisę į laisvę? Be to masinis organizuotas rinkėjų papirkinėjimas – "referendumo" rezultatus automatiškai paverčia niekiniais…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Kuo bebūtų buvęs p. A. Matulevičius, jis teisus, bet dauguma, manau, ir be jo dviejų pavyzdžių žinome, kad nesame nepriklausomi, nes savo noru dalį suvereniteto atidavėme dar vienai Sąjungai, juk tai buvo pagrindinė sąlyga stojant į ES. O svarbiausia blogybė yra ES įstatymų viršenybė vietos įstatymų atžvilgiu. Kaip okupantus dėl to smerkėme ir koliojame, o dabar – še tau!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Manau, kad ir beveik kiekvienas sau turime už tai "padėkoti"…Tikrai, niekas varu nevarė balsuoti, niekas nevertė balsuoti "už", nes netgi už gavusiųjų skalbimo miltelių nugarų niekas nestovėjo balsavimo kabinose. Kaip nestovi beveik visais atvejais, kada perkami balsai. Agituoju visus piliečius: duoda ponai pinigus už balsą – imkite, tačiau balsuokite pagal savo nuomonę…Gal prieš Dievą ir nuodėmė, tačiau daug mažesnė už to, kuris balsus perka, nes perka tam, kad apvogtų…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Buvimas bet kokios sajungos sudetyje nera nepriklausomybe. Taigi, Lietuva yra okupuota. Tarp kitko, i sita okupacija patys ilindome be muilo i viena vieta uz skalbimo milteliu pokeli. Uz tai turime pasakyti "aciu" musu valdziai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Faktų ir prielaidų konstatavimas įkyrėjo tarsi karti ropė.Tokiu būddu,ponas Matulevičiau,populiarumo neužkariausite.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Kažkaip jau labai susireikšminęs tas veikėjas "daktaras" Matulevičius. Kažką mala kaip darželinukas, bet nieko konkretaus nepasako

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Man regis, kad vietoje abstrakčių pamąstymų derėtų užsiimti labai konkrečia, kaip dabar priimta daryti, STUDIJA – kas tai yra pasaulio bankas ir tarptautinis valiutos fondas, jų atsiradimo priežastys ir poveikis pasauliniai ekonomikai. Tiesa, apie teigiamybes būtų paraįytą labai daug ( finansuotų magnatai ) apie neigiamybes, ko gero beveik nieko, nes nefinansuotų niekas, nebent atsirastų koks nors turtingas mecenatas, kuriam idomus pats analizės procesas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Matulevičius,siekdamas prezidento kėdės,labai įtaigiai aiškino,kaip tas nenaudėlis Leninas sumanė,kad valstybę gali valdyti virėja.Ar dabar ponas Algimantas nemano,kad virėja visgi būtų buvusi geriau negu tie,kuriuos turime?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Zenonas Jurgelevičius – 2009 08 03 22:47

  Pone Algimantai, Jūs būdamas LR Seimo nariu parašėte atsakymą į mano "Prašymą" LR Seimo pirmininkui V. Muntianui dėl tariamo nuosavybės teisių "teisinio atkūrimo" teisinio nepagrįstumo (posovietiniuose LR įstatymuose minimos visuotinės ir vienalaikės visos piliečiams nuosavybės teise priklausiusios žemės nacionalizacijos sovietmečiu niekuomet nebuvo – todėl nereikalingas ir leidžiantis žemės išgrobstymą "atkūrimas"). Aš taip pat rašiau apie 136 ha Ringaudais vadinamo Lietuvos savanorių kaimo žemės visiškai neteisėtą išgrobstymą, apie atvirą teismų dalyvavimą šiose veikose ir t.t. Jūs atsakėte – kad jokios nusikaltimo sudėties teisėtų žemės savininkų apiplėšimuose ir genocidą primenančiose to apiplėšimo pasekmėse nėra. 136 milijonų litų vertės prieškarinės Lietuvos savanorių žemės išgrobstyme ir mažažemių žmonių pavertime pono "ant savo galvos" ieškotis priverstais vergai – taip pat jokio nusikaltimo "neįžiūrėjote"… Suprantu, kad Jūs ir Jūsų bendraminčiai mūsų nelaikote žmonėmis – bet įdomu – ar Jūs pats save (kaip žmogų) gerbiate? Tikiuosi kad šis mano pateiktas posovietinėje Lietuvoje klestinčio blogio pavyzdys Jus įtikins – kad amžinai meluoti ir apsimetinėti dar niekam nepavyko ir nepavyks.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Pone Algimantai,
  Jūs būdamas Seimo nariu parašėte atsakymą į mano "Prašymą" LR Seimo pirmininkui dėl tariamo nuosavybės teisių "teisinio atkūrimo" teisinio nepagrįstumo (posovietiniuose LR įstatymuose minimos visuotinės ir vienalaikės visos piliečiams nuosavybės teise priklausiusios žemės nacionalizacijos sovietmečiu niekuomet nebuvo). Aš taip pat rašiau apie 136 Ringaudais vadinamo Lietuvos savanorių kaimo žemės visiškai neteisėtą išgrobstymą, apie atvirą teismų dalyvavimą šiose veikose ir t.t. Jūs atsakėte – kad jokios nusikaltimo sudėties teisėtų žemės savininkų apiplėšimuose ir genocidą primenančiose to apiplėšimo pasekmėse nėra. 136 milijonų litų vertės prieškarinės Lietuvos savanorių žemės išgrobstyme ir mažažemių žmonių pavertime pono "ant savo galvos" ieškotis priverstais vergai – taip pat jokio nusikaltimo "neįžiūrėjote"… Suprantu, kad Jūs ir Jūsų bendraminčiai mūsų nelaikote žmonėmis – bet įdomu – ar Jūs pats save kaip žmogų gerbiate? Tikiuosi kad šis mano pateiktas posovietinėje Lietuvoje klestinčio blogio pavyzdys Jus įtikins – kad amžinai meluoti ir apsimetinėti dar niekam nepavyko nepavyks.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Šioje svetainėje Jasukaitytės skyrelyje yra labai geras straipsnis "Jokia Europos sąjunga nenustatys mums pederastų kvotų". Šis straipsnis buvo paskelbtas dar tuomet, kai p, Algimantas buvo Seimo narys. Ir tuomet buvo aktuali ši tema, tik tada buvęs seimo narys kliedėjo tik apie damulius ir braziulius. Na, bet kaip sako patarlė, geriau vėliau, negu niekada, todėl belieka tik nuoširdžiai pasidžiaugti, kad p. Algimantas neabejingas Lietuvos likimui ir pradėjo labai aktualią diskusiją. Pagarbiai,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Juoką kelia, kada buvęs seimūnas, balsavęs už Lisabonos sutartį, pradeda rūpintis Lietuvos nepriklausomybe. Juokinga, kad politikas vis dar nesupranta už ką balsavo 2003 m. gegužės 10-11 d. referendume. Juk patys politikai norėjo būti priklausomi, patiems reikėjo sąjungos, todėl gal gana kaip mažvaikiams verkšlenti dėl pačių savanoriškai atiduotos valstybės nepriklausomybės.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...