Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 18 Ketvirtadienis
 

Ar K.Masiulio nesantūrumas – politinė dorybė?

2007-09-29 12:11 | Komentarai | Komentarų (7)

Kęstutis Masiulis

Prieš metus įtartinomis aplinkybėmis žuvo bičiulis, kaip tik vyko jo mirties paminėjimo metinių renginys, priėjo žurnalistė prie liūdinčio žmogaus ir uždavė jam klausimą, ką šis mano apie Prezidento ir Premjero nedalyvavimą šiame renginyje. Tas žmogus (žmonės paprastai būna su jausmais) pratrūko ir nevisai gerai rinkdamas žodžius (gal žmogus su lengvu kalbos defektu?) ironiškai pasakė, kad gal tada dar priedo ir žudikus pakviesti reikėjo.

Palikime semantinius šių emocionalių žodžių tyrimus vienai KGB rezervistų gynimo partijai (kas moka skaityti – matė, kad nei Prezidentas, nei Premjeras nebuvo žudikais pavadinti), ir eikim prie šių žodžių autoriaus ir jo kalbos stiliaus.

Aš tai pavadinčiau: žmogišku nuoširdumu, tikėjimu tiesa ir teisingumu (kodėl turiu tylėti ir meiliai šypsotis, jeigu akivaizdi tiesa mano pusėje?), nebijojimu laužyti nusistovėjusius stereotipus, ar netgi iššūkiu gražbylystės ir intrigų persunktam politiniam pasauliui.

Sutinku, kad žodžiai turėjo būti švelnesni ir gražiau formuluojami, bet paprastai geriau būna nemalonus atvirumas, negu meilikavimas su akmeniu užantyje.

Ko šiandien labiausiai trūksta politikoje? Kokių savybių pasigenda paprastas žmogus mūsų išrinktuosiuose, kad galėtų jausti savo įtaką valdžios sprendimams?

Mano nuomone, nuoširdumo. Yra daug daug viešųjų ryšių, yra kažkiek kompetencijos, yra netgi truputis argumentavimo (idėjų) kovos, tačiau taip trūksta vadinamame pirmame politikos ešelone įtikėjimo savo sakomų žodžių tiesa. Pradeda lementi koks konjunktūrinis politikas savo išvedžiojimus, ir taip ir jaučiasi, kaip klaikiai jo teiginiai pritempti prie savo partijos pozicijos, kaip vienpusiškai maskuojami savų sprendimų trūkumai, kaip bandoma žūtbūt įrodyti, kad oponentai per visą savo politinį gyvenimą nepadarė nei pusės teigiamo žingsnio. Beje, ypatingai „nepalaužiamumu“ pasižymi partijos, kuriose toną užduoda – arba aukštųjų partinių mokyklų auklėtiniai, arba patyrę viešųjų ryšių specialistai – kas politikavimo prasme tarp šių grupių nesudaro didelio skirtumo.

O ieškodami to politinio nuoširdumo, retkarčiais ir susiduriame su baltomis varnomis, be kurių politinis Lietuvos gyvenimas būtų dar nykesnis ir beviltiškesnis. Ne kiekvienas pajėgus garsiai įvardinti dalykus, apie kuriuos daugelis seniai galvoja tyliai.

Turbūt nėra labiau už Kęstutį Masiulį tąsomo po teismus politiko už vieną ar kitą netiksliai pasakytą žodį, kas dar labiau patvirtina jo atvirą kalbėseną. O jeigu reiktų rinkti labiausiai savų ir svetimų smerkiamus konservatorius, tai, pasitraukus į dalinę pensiją V.Landsbergiui, pirmas trejetas turėtų atrodyti maždaug taip: A.Kubilius (kas esant pirmininku nėra nuostabu), K.Masiulis, V.Žiemelis (nesu tikras, ar jis dar TS narys).

Įdomiai nuskambėjo V.Landsbergis: „pasisakymą vertinu kaip apgailėtiną proto ir liežuvio nesantūrumą“. Paradoksas, bet būtent pats Nepriklausomybės Patriarchas pelnė pagarbą (kaip šalininkų, taip ir priešininkų) už tiesų ir taiklų žodį, ir dažnai dėl savo sparnuotų bekompromisinių teiginių pats ne kartą papuldavęs į dviprasmišką poziciją. Paskutinis kartas buvo, kai kvietimas į istorinę pergalę prieš sovietinį požiūrį į Lietuvos valstybę Vilniaus krašte buvo interpretuojamas nacionalinio skaldymo pagrindu (ką jau ką, bet TS vis dar yra didžiausiais dabartinės Lenkijos valdančiųjų draugais). Antroji paradokso pusė, kad už šią neva V.Landsbergio agitaciją būtent pats K.Masiulis vėliau ir atsiprašinėjo Vilniaus krašto lenkų.

K.Masiulis yra fenomenalus politikas. Jis niekada nebus nei Lietuvos premjeru, nei prezidentu, nei Seimo pirmininku, netaps jis greičiausiai nei konservatorių partijos pirmininku, nei eiliniu ministru – jo galimybių ribos yra nubrėžtos šia kreive: Vilniaus meras, Seimo narys (gal net frakcijos seniūnas), TS pirmasis pavaduotojas. Tačiau, turint tokią sunkią fizinę iškalbą (loginė iškalba pas K.Masiulį puiki) bei neįspūdingą išvaizdą, sugebėjimas prasimušti į įtakingiausių Vilniaus politikų trejetą yra unikalus reiškinys.

Ilgą laiką aš maniau, kad K.Masiuliui kažko trūksta, kad galėtų prilygti tokiems politikos grandams kaip R.Paksas ir A.Zuokas. Kol socialdemokratai mane sutriuškino paskelbdami, kad gelbės Vilnių ir vienodai įnirtingai kovos prieš R.Pakso, A.Zuoko ar K.Masiulio tapimą Vilniaus meru. Tai turėjo būti K.Masiulio triumfo valanda – turbūt 90% Lietuvos politikų atiduotų pusę turto (K.Masiuliui liepė sumokėti tik kelis varganus tūkstančius „Rubikonui“), kad kas juos pastatytų į vieną gretą (bent jau vilniečių akyse) su dvejais dukart buvusiais merais.

Kitas dalykas, kad galbūt socdemai šiuo savo pareiškimu norėjo atsikratyti savo politinio juokdario, ir kažkodėl į jo vietą prakišti vieną iš jo padėjėjų.

Dar vienas pastebėjimas. Nors lietuviškojo konservatyvizmo lopšiu daugelis vadina Kauną, bet įnirtinga kova dėl Vilniaus mero kėdės vyksta tik tarp 3-jų konservatorių augintinių. K.Masiulis yra dabartinis TS Vilniaus lyderis, R.Paksas tiesiogiai užaugintas konservatoriuose ir praktiškai visą savo kuriozinį politinį kapitalą susikrovė išdavystės ir apgaulės tėvyninės partijos atžvilgiu dėka, o A.Zuokas, kad ir ką jis kalbėtų, yra R.Pakso politinis kūdikis ir ilgametis TS politinis sąjungininkas Vilniuje.

Ech, duokit į politiką daugiau tokių kalbėsenos prastuolių kaip K.Masiulis… Politinė kultūra Lietuvoje progresuos tik tuomet, kai mažės skirtumas tarp politinės minties, politinio žodžio ir politinio veiksmo.

Dėl minties, žodžio ir veiksmo tapatumo labiausiai tenka pavydėti TS ideologams. Tai taip paprasta – atsiremi nugara į tiesą, į Vakarų demokratines normas ir Lietuvos patriotines vertybes, ir „rėži tiesą priešui į akis“. O kitų partijų viešųjų ryšių išminčiai pažiūri į TS, ir tada stato, konstruoja savo partines pozicijas priešingai konservatoriams (jei pritarsi – nuosavos partijos reitingai praras pagrindą), kažką kombinuoja, slepia oligarchines gijas, išvedžioja, nervuojasi, kreipia kalbas į penkto papunkčio paragrafo raidės dvasią…

Žinoma, dideliais pinigais arba ryšiais žiniasklaidoje ar teisėsaugos sistemoje daug ką galima kompensuoti. Netgi tiesą… ir tuo pačiu nuoširdumą.

Marius Staskevičius                         

 

 

Komentarai

 

 

 
 1. Thank you for another informative site. Where else may I am getting that type of info written in such an ideal way? I have a undertaking that I’m just now working on, and I have been on the look out for such information.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. I do enjoy the manner in which you have framed this particular problem plus it does provide me a lot of fodder for consideration. Nevertheless, coming from what precisely I have observed, I just trust as the commentary stack on that people today keep on point and in no way embark on a soap box involving the news of the day. Still, thank you for this fantastic piece and although I do not concur with it in totality, I regard your point of view.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Dabar “YouTube” vaizdo pamokos kokybė yra daug geresnis ir pranašesnis , todėl taimotyvas , kad aš stebiu šį vaizdo įrašą šioje vietoje .

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Good evening! I was surfing arround on Yahoo and came across your website. Some good information in here! I also have a website . Please feel free to leave a comment there.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. This is a rather informative and useful blog. I need to admit, i always follow your site which is brimming with various info, especially touching ones. While perusing this your entry I’ve found result-oriented information, which i’ve unfamiliar before.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Elektriniai katilai plačiam pasirinkimui
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras