Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Ar Amerika ir NATO gali pulti Siriją?

2012-12-10 09:40 | Naujienos | Komentarų (19)

Susprogdinta televizijos redakcija. SANA nuotr.


Ramūnas Alaunis

2012 gruodžio 4 dieną JAV prezidentas Obama, kalbėdamas Vašingtono Nacionalinės Gynybos Universitete, įspėjo Sirijos prezidentą Assadą nenaudoti cheminio ginklo prieš sukilėlius, pareikšdamas, kad „pasaulis viską stebi“. (Tarp kitko, pati Amerika naudojo cheminį ginklą Vietname ir atominį – Japonijoje).

Tą patį pirmadienį panašų pareiškimą paskelbė ir JAV Valstijų sekretorė Hillary Clinton. “Aš nesiruošiu detaliai perduoti, ką mes galėtume padaryti, jei būtų patikimi įrodymai, kad Assado režimas ėmėsi priemonių atnaujinti cheminį ginklą prieš savo žmones“, – sakė Clinton. – „Tačiau pakanka pasakyti, mes tikrai planuojame imtis priemonių, jei galų gale tai tikrai įvyktų.“

2012 gruodžio 6 dieną Amerikos laikraščio „Washingtono“ blogas paskelbė, kad „10 tūkstančių JAV karių – tarp jų Prancūzijos, Britanijos ir NATO karių – atplaukė prie Sirijos krantų kaip galimai karinei invazijai į Siriją”.

Prancūzijos laikraštis “Le Point” pranešė, kad Prancūzija ruošia savo specialiąsias pajėgas invazijai į Siriją ir kad karinėje operacijoje dalyvaus tik kai kurios NATO šalys, tarp jų Britanija ir Prancūzija. Karinė invazija į Siriją bus paremta invazijos į Libiją modeliu.

Prieš kelias dienas pasaulio visuomenė buvo gąsdinama, kad Sirija gali panaudoti cheminį ginklą, kuris gali būti kaip pretektas JAV/NATO įsiveržti į Siriją.

Gruodžio 6 d. Sirijos laikraštis “Sirija Tribune” paviešino medžiagą, kuroje buvo matomi Sirijos sukilėliai, nuodingomis cheminio ginklo medžiagomis žudantys triušius ir gąsdinantys panaudotis chemines medžiagas prieš Sirijos vyriausybės šalininkus. Video įrašas prasideda rodymu cheminių medžiagų, ant kurių konteinerių matosi Turkijos chemijos kompanijos “Tekkim” etiketė.

Aplinkui matosi kai kurie cheminės laboratorijos įrankiai. Tuomet stiklinėje dėžėje pasirodo du triušiai. Priešais siena su užrašu “Visagalė Vėjo Brigada” (“Kateebat A Reeh Al Sarsar”). Asmuo, dėvintis laboratorinį filtrą ant veido; po to jis pradeda maišyti chemikalus stiklinėje kolboje, įdėtoje į stiklinę dėžę; netrukus iš kolbos išsiskiria dujos. Po minutės, triušiai pradeda trūkčioti ir greit numiršta. Asmuo sako: “jūs matėte kas atsitiko? Tai bus jūsų mirtis.. jūs Alavitai… prisiekiu Allahu paversti jūsų mirtį kaip šių triušių, praėjus tik vienai minutei kai jūs įkvėpsite dujas.”

Žiūrint į triušius, tai turėtų būti nervus paraližuojančios dujos. Konteinerių skaičius rodo galėjimą pagaminti didelį kiekį dujų.

Ši “sukilėlių” brigade anksčiau nebuvo žinoma. NATO į šį vaizdo įrašą nereagavo. Turkija taip pat nekomentavo. Tad tai greičiausiai yra propagandinio psichologinio karo dalis.

Tačiau ar JAV/NATO karo grėsmė Sirijai yra reali?

Jei JAV ir NATO pradės karinę intervenciją į Siriją yra labai didelė tikimybė, kad Rusija ir Iranas, kartu su Hezbollah – išilgai Libano sienos su okupuota palestiniečių teritoriją, tiesiogiai dalyvaus kariniame konflikte. Būtent šios jėgos ir yra vienos iš pagrindinių kliūčių pradėti karą prieš Siriją jau seniai JAV suplanuotai invazijai.

Valstybių elgesys, kaip ir žmonių elgesys yra vedamas dviejų pagrindinių poreikių: fiziniu ir ontologiniu – prigimtiniu saugumu. Kai konfliktas gręsia abiems, tuo labiau jis tampa egzistenciniu. Jei JAV/NATO įsiverž į Siriją, tai grėsmė iškils ne tik Iranui ar strateginiams Rusijos interesams Sirijoje ir visame regione, bet tuo pačiu tai reikš egzistencinio karo pradžią. Atakos prieš Siriją sukurtos kaip atakos prieš Irano islamo socialistinę respubliką ir prieš palestiniečių pasipriešinimo judėjimą Hezbollah, kurie priešinasi Izraelio okupacijai. Tuo pačiu karas prieš Siriją sukeltų didelę grėsmę ir Rusijos saugumui, jei leistų įsigalėti Europos imperijos – ES ir JAV hegemonijai.

Nei Rusija, nei Iranas nepritaria JAV vadovaujamai, daugelio Arabų šalių vykdomai Naujosios Pasaulio Tvarkos primetamai hegemonijai, ir nepritaria idėjoms, kad Vakarai gali savo noru keisti kitų valstybių režimą. Jei JAV/NATO okupuotų Siriją, būtų smarkiai susilpninta Irano galia ir vėliau Amerikai nebūtų sunku susidoroti ir su Iranu.

Rusija JAV/NATO atakas prieš Siriją įžvelgtų kaip būsimą savo šalies saugumo destabilizaciją, galinčią kilti iš islamistų esančių Čečėnijoje ir Šiaurės Kaukaze, kurie būtų remiami ir padrasinami is Islamistų ar Sirijoje kariaujančių džihadistų. Karas taip pat galėtų pritraukti Vakarų įsikišimą Rusijos reikaluose, kaip dabar jie daro Irane. Taigi, abejoms šalims tai yra nacionalinio suverenumo klausimas.

Įdomu pažymėti, kad nei Rusija, nei Iranas neslepia savo dalyvavimo Sirijos reikaluose; Iranas netgi patvirtino apie savo “patarėjų” buvimą Sirijoje. Rusija kartas nuo kartą atskleidžia, po to paneigia įvairiausias istorijas, rodančias jos karinį dalyvavimą Sirijoje. Tai yra gryniausias psichologinis karas. Taigi, kol kas tai yra psichologinis karas.

Kitas dalykas yra JAV/NATO grasinimo įsiveržti į Siriją prigimtis. Čia akivaizdus gerai apgalvotas dvejojimas, kurį gruodžio pradžioje atskleidė Amerikos TV naujienų kanalo NBC pranešimas:

“Pirmadienį (gruodžio 3 d.) JAV pareigūnai pranešė, kad Sirijos vyriausybė davė įsakymą kariniams cheminio ginklo daliniams “būti pasiruošusiems”, kas buvo suprantama kaip nuodingų cheminių medžiagų ir jų dalies pradėjimą ruošti cheminiam ginklui.” Tačiau tas pas straipsnis pranešė, kad ”Pentagono aukštas gynybos pareigūnas antradienį (gruodžio 4 d.) pranešė NBC News TV kanalui, kad “dar nėra jokių įrodymų, jog Sirijos kariuomenė iš tikrųjų pradėjo ruošti chemikalus mirtinų nervus paraližuojančių Sarino dujų gamybą.”

Tuomet trečiadienį, gruodžio 5 d., NBC pranešė, kad „nors antradienį JAV vyriausybės atstovai pranešė, kad vis dar nėra įrodymų, jog nuodingų cheminių medžiagų maišymas jau prasidėjęs, tačiau trečiadienį jie paskelbė, kad jų blogiausia žinia pasitvirtino: nervus paraližuojantys reagentai buvo supilti ir jau įmontuoti į bombas.”

Taigi, pirmadienį (gruodžio 3 d.) JAV atstovai apkaltino Sirijos vyriausybę dėl tariamo nuodingų Sarino dujų pasirengimo cheminiam užtaisui. Tačiau antradienį JAV atstovai jau pranešė, kad nebuvo ruošiamos nuodingos medžiagos cheminiam ginklui. O trečiadienį JAV vėl paskelbė, kad Sirija bombas užildo cheminėmis medžiagomis. Šie pranešimai pasirodė kaip tik tuo metu, kai Belfaste (Britanijoje) buvo atnaujinti Rusijos užsienio reikalų ministro Lavrovo ir JAV Valstijų sekretorės Clinton susitikimai Sirijos klausimu.

Neįprastai atsargiu būdu Clinton paskelbė, kad kol ”JAV tiki, kad bet koks perėjimas į “demokratinę, suvienytą Siriją“ galimas daiktas negali įtraukti Assado,” JAV ketina palaikyti “kiekvieną partiją vienodu žmogaus teisių ir demokratinių vertybių standartu.“ “Tai ne tik vienpusis dialogas prieš Sirijos prezidento Basharo Assado režimą”, – sakė Clinton.

JAV Valstijų departamento planas priskirti Sirijoje kariaujančią karinę grupuotę „al-Nusra” prie užsienio teroristinių organizacijų turi būti suprastas kaip savaime prieštaraujantis karinei Invazijai. Pagal JAV, sukilimas Sirijoje gali ir toliau būti kaip “konstruktyvus chaosas”, bet ne daugiau. Su Al-Qaeda susijusių grupių ir džihadistų atakų intensyvumas ir apimtis Sirijoje tik padidėjo. Teroristų, pasivadinusių save “sukilėliais”, pasiruošimas nukreipti savižudiškas bombas prieš Vakarus ir JAV taikinius “išlaisvintoje” Sirijoje, be abejo, realiai padidina kai kurių JAV pareigūnų atsargumą. Be to, kai dar egzistuoja regioninė ar netgi tarptautinė grėsmė, karinė invazija, kuri sukeltų karą, ar karinė invazija, remiantis cheminio ginklo tariama grėsme, pradeda atrodyti netikra. Tai yra paprasčiausias gąsdinimas, kaip efektyvus politinis įrankis.

Komentarai

 

 

 
 1. Ar Amerika ir NATO gali pulti Siriją?

  Ne ar gali-o tikrai puls.Nereikia būt nei politologu ,kad to nematytum…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. 1948-ųjų birželį JAV NST buvo parengtas planas “Čarioter”: karas prasidės “nuo masinių atominių bombardavimų, vykdomų iš JAV oro pajėgų bazių, Vakarų pusrutulyje bei Didžiojoje Britanijoje… – ant 70 TSRS miestų bus numesta 133, o vėliau – dar 200 atominių bombų bei 250 TŪKSTANČIŲ TONŲ paprastų bombų.
  1949 m. balandį JAV kongreso Atstovų rūmų finansų komiteto pirmininkas Klerenas Kenonas pareiškė: “Mes privalome pulti Maskvą bei kitus TSRS miestus. Viskas, ko mums dabar reikia, – tai turėti lėktuvų bombų gabenimui, apginkluoti kitų tautų karius, tegu siunčia savo jaunimą, kad mums nereikėtų siųsti savo”.
  1949-jų rugsėjį,TSRS susprogdinus atominę bombą, Pentagonas sukūrė planą “Trojan” – puolimą pradėti 1950-ųjų metų sausio 1 d., bet JAV strategai perkėlė jį į 1957-uosius metus (planas “Dropšot”). Pagal naują JAV NST direktyvą rekomenduota “įgyvendinti puolimą ne tik per atvirąsias, bet ir per slaptąsias operacijas”. “Dropšot” plano koncepcijoje atsirado psichologinio, ekonominio bei pogrindinio karų strategavimas (planas “Liote”, t. y. savotiškas “lašas po lašo”).
  1962 m. Maskva per savo agentus gavo iš Prancūzijos slapčiausių NATO ir Pentagono dokumentų kopijas. Paketą atplėšė du žmonės, vienas iš jų, V. Pavlovas (1961 – 1966 m VSK/KGB Pirmosios Vyriausiosios Valdybos viršininko pavaduotojas), dalinasi prisiminimais: “Išvydau slapčiausių dokumentų kopijas, kuriose buvo nurodyti NATO bei JAV karinių pajėgų vadovybės numatyti atominių smūgių taikiniai – visi didžiausieji TSRS ir kitų socialistinių šalių miestai…” Bet… JAV buvo numačiusios smūgius ir savo pačių sąjungininkėms, tarp jų ir Vakarų Vokietijai. Buvo numatyta, kad į kai kurias Vakarų Europos šalis JAV atominiai smūgiai bus nukreipti ne tik ten įžengus tarybinei kariuomenei, bet ir prieš tai, “profilaktiškai”, norint paversti šalių teritorijas “išdegintos nepereinamos žemės zona”.
  TSRS pradėjo operaciją “Taifūnas”. Šios operacijos tikslu tapo “JAV slaptų planų viešinimas ir sužlugdymas bei agresyviosios politikos savo sąjungininkų Europoje atžvilgiu demaskavimas”. Lygiagretūs siekiai – “JAV pozicijų silpninimas Vakarų pasaulyje bei NATO viduje”. Pentagono kėslų paviešinimas sustiprino nepasitikėjimą JAV politika Europos šalyse, tarp jų ir esančiose NATO sudėtyje. Prancūzija net buvo išstojusi iš NATO. 1969 m. vasarį Vakarų Vokietijos žurnalai “Štern” bei “Špygel” išspausdino straipsnius, grindžiamus visiškai įslaptintais, Pentagono dokumentais. Taip buvo suduotas mirtinas smūgis JAV planams atominiu ginklu sunaikinti TSRS ir kitas socialistines valstybes.
  Operacija “Taifūnas” prisidėjo prie 1975 m. Helsinkio iniciatyvos prielaidų susikūrimo. 1975 m. Helsinkio Pasitarime dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje 35 valstybės pasirašė Taikos zonos Europoje susikūrimo sutartį. Taip buvo suvaržytos JAV galimybės visų NATO narių vardu eskaluoti branduolinę grėsmę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • “1962 m. Maskva per savo agentus gavo iš Prancūzijos slapčiausių NATO ir Pentagono dokumentų kopijas.”

   Maskva negalėjo gauti informacijos per savo agentus Prancūzijoje apie NATO ir Pentagono planus, kadangi Prancūzija tuo metu nebuvo NATO narė ir nedisponavo jokia NATO ir Pentagono informacija.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • …NATO privalo išsinešdinti iš šalies iki 1967 m. balandžio 1 dienos.
    Buvo likviduotos 189 bazės .Iš Prancūzijos išvyko 35 tūkstančiai
    kariškių …

    Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Galima paklausti kitaip,ar nato su europa gali pulti rusija,gali tik idomu kas po to dziaugsis.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 4. Taip gail, nes Sirija turi Naftos ir kaip šakštis subinėj kuriant Naują Pasaulio Tvarką.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 5. O.Wilnes filialo Krasnaja Zvezda darbuotojas.Kiek cecenu kaimu sudeginot? Ka jus ten Paneriuose sventet? Bandet irodyt, kad ne ruskiai daugiausia zydu sunaikino? Tai gerai.Visad tikintis Murzius su Laduska aprie Klevo jums pritars.
  Tik retas nacionalistas paburbes,kad jau kaip Lietuvoj kitatauciams gera,tai gal tik su USA galim rungtis.

  Thumb up 1 Thumb down 2

  • Algirdai, užeik pas Drižių ir pasiskaityk Vaišvilos straipsnį, kuris tavo širdžiai bus tikra atgaiva. Pasiskaitęs… tris dienas vaikščiosi pakylėtas ir net pamirši su kaimynais sveikintis.

   Thumb up 2 Thumb down 1

 6. taigi skraja liepaite,paprasyk ir atsius,o be to Lietuvai tikrai visai neaktuali si tema,tu geriau liepaite rasyk kas aktualu Lietuvai,o ne apie kita pasaulio krasta.

  Thumb up 3 Thumb down 1

 7. Įkėliau kelias ištraukas iš aiškiaregės Vangos ateities pranašysčių:
  ………
  2010 – Trečiojo pasaulinio karo pradžia. Karas prasidės lapkričio mėnesį ir baigsis 2014 metų spalį. Prasidėjusiame kaip paprastas karinis konfliktas kare paskui bus panaudoti iš pradžių branduolinis, vėliau ir cheminis ginklai.
  2011 – dėl radioaktyviųjų nuosėdų Šiauriniame žemės pusrutulyje nebeliks gyvūnijos ir augmenijos. Paskui musulmonų radikalai pradės cheminį puolimą prieš likusius gyvus europiečius.
  2014 – dauguma išlikusių planetos gyventojų sirgs odos vėžiu ir kitomis odos ligomis – tai bus cheminio ginklo panaudojimo pasekmė.
  2016 – Europoje beveik nebeliks žmonių.
  ………….
  Taigi, tikėti ar ne – jūsų reikalas. O kam tai įdomu, tai, plačiau apie tai galite pasiskaityti paguglinę „Vangos ateities pranašystės“.

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • Labai geras autorius. Nuolat laukiu jo straipsnių… Tikras politologas…

   Thumb up 3 Thumb down 3

 8. Tiems, kurie nenori paklusti JAV ir NATO – Kadafio likimo pamokos…
  Po Kadafio žūties visi Libijos “revoliucijos” veikėjai – su NATO”demokratijos” ir “krikščioniškųjų vertybių” nešėjais priešakyje – puolė savintis Kadafio nužudymo “laurus”.
  Priskaičiavau virš 10 jo mirties scenarijų:
  1. Buvo pranešta, kad Kadafis žuvo, bandydamas automobiliu pabėgti iš miesto;
  2. Prancūzai pranešė, kad Kadafis žuvo, NATO subombardavus automobilių vilkstinę, sukilėliams nurodžius, kad su ja sprunka Kadafis.
  3. Anglai pranešė, kad tai buvęs visiškas atsitiktinumas – niekas nežinojęs, kad jis buvo toje vlkstinėje.
  4. Vėliau pranešta, kad Kadafis buvo apsuptas ir aršiai priešinosi, todėl buvo nukautas.
  5. Dar vėliau, – kad per bomardavimą jis buvo sužeistas į kojas, o vežamas į ligoninę žuvo, kilus susišaudymui.
  6. Sekančiame pranešime jau kalbama, kad Kadafis bailiai slapstėsi kanalizacijos vamzdyje, ten buvo pašautas, o vežant į ligoninę žuvo per susišaudymą.
  7. Kitame pranešime, kad Kadafis buvo “išrūkytas” iš kanalizacijos vamzdžio, bandęs priešinis, ir buvo nukautas šūvais į pilvą.
  8. Atsirado 18-metis, kuris gyrėsi, kad iš kanalizacijos vamzdio išlindęs Kadafis, iškėlęs aukštyn rankas su auksiniu pistoletu vienoje ir automatu – kitoje, bailiai drebėjo. Jaunasis “revoliucionierius” drąsiai šovęs jam į galvą. 18-metis nedelsiant buvo paskelbtas Libijos didvyriu.
  9. Kitas kovotojas tai patvirtino ir sakė jau mirusiam Kadafiui batu trankęs per galvą, kas pagal musulmonus yra didžiausias įmanomas įžeidimas.
  10. Dar buvo keli skirtingi žūties variantai. Viename iš jų kalbėta, kad Kadfis buvo nušautas, bandydamas pasislėpti tarp griuvėsių, po to jo lavonas buvo tampomas gatvėmis, pririšus prie automobilio…
  Įdomu, kaip gi buvo iš tikrųjų…
  11. Galutinis variantas, parodytas per visas televizijas, buvo toks: M/ kadafis leisgyvis tampomas už plaukų, stumdomas, spardomas, kol vienas “revoliucionierius” jį nušauna (buvo pranešimų, jog tai buvo NATO “specnazo” smogikas iš Belgijos).
  Ne paslaptis, kad sukilėliams vadovavo persirengę JAV, Kataro, DB ir kt. NATO šalių “specnazo” smogikai.
  Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad, žuvo beveik 2000 DB “specnazo” smogikų, vadovavusių Libijos sukilėliams. Pranešta, kad taip pat žuvo beveik 500 prancūzų, apie 200 JAV ir virš 700 Kataro samdinių, persirengusių sukilėliais. Žuvo virš 50.000 Libijos gyventojų…

  Thumb up 7 Thumb down 1

 9. Sirijoje susitinka du pasauliai, tie kas nori uzvaldyti ji visa ir tie kurie mato kokia ju vergove laukia kritus Sirijos, Irano Rusijos Kinijos rezimams, del to kaikurie net siuncia savo spec pajegas padeti Assadui kovoti pries tariamus sukilelius, JAV ir NATO matant kad ju pajegos pralaimi iesko dingsties kaip pateisinti savo invazija, tai aisku kaip diena, tam galetu priestarauti nebent fasistuojanciu koncervu ruporelis Pikaselis.

  Thumb up 7 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...