Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 30 Penktadienis
 

Aplinkos ministerija teigia sugriežtinusi skalūnų dujų ir naftos žvalgybą ir gavybą

2013-09-16 14:44 | Politika | Komentarų (3)

Aplinkos ministerija. KK nuotr.

Pirmadienį Aplinkos ministerijoje vykusiame angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso komisijos posėdyje priimtas sprendimas rekomenduoti Vyriausybei išduoti leidimą UAB „Chevron Exploration & Production Lietuva“ naudoti tradicinių ir išsklaidytųjų angliavandenilių išteklius Šilutės-Tauragės plote.

„Šiandien komisija rekomendavo Vyriausybei pripažinti „Chevron Exploration &Production Lietuva“ nugalėtoja. Kitokį sprendimą priimti esamoje situacijoje teisiškai nebuvo įmanoma. Bet didesnė naujiena yra kita – šiandien sugriežtinome aplinkosauginius reikalavimus skalūninių dujų ir naftos paieškų ir gavybos darbams.

Galima sakyti, kad tapome pirmąja Europos Sąjungos valstybe, kurioje aiškiai, tiksliai ir griežtai užtikrinome saugų angliavandenilių išteklių eksploatavimą. Galiu tik pridurti, kad Europos Parlamentas dar tik svarsto priimti tokius sprendimus, o mes jau priėmėme“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Priėmus Žemės gelmių įstatymo pataisas, susijusias su netradicinių angliavandenilių žvalgyba ir gavyba, Aplinkos ministerija parengė poįstatyminius teisės aktų projektus, kuriais tokios veiklos vykdymui numatomi griežtesni aplinkosauginiai reikalavimai.

Vykdant skalūnų dujų ar naftos žvalgybą ir gavybą, privalomas Kompleksinis monitoringas – oro, požeminio ir paviršinio vandens, žemės gelmių stebėsena.

Monitoringo metu giluminiais gręžiniais bus stebima požeminio vandens išteklių būklė, tikrinama kastinių šulinių vandens kokybė 5 km atstumu nuo gręžinio aikštelės. Vykdant hidraulinio ardymo darbus taip pat bus reikalaujama stebėti žemės gelmių seisminį aktyvumą.

Prieš pradedant žvalgybos darbus, veiklą vykdanti įmonė turės pranešti Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentams, Lietuvos geologijos tarnybai, Visuomenės sveikatos centrui apskrityje, Radiacinės saugos centrui apie chemines medžiagas ir tikslią jų sudėtį bei kiekį.

Susidariusios kasybos pramonės atliekos (hidraulinis ardymo skystis, gręžinio kirtavietės šlamas) turės būti tvarkomos pagal ES Kasybos pramonės atliekų tvarkymo direktyvą, kuri yra perkelta į Lietuvos nacionalinę teisę.

Angliavandenilių išteklių projekte privaloma numatyti pažeistos žemės rekultivavimą ir kitų aplinkos elementų atkūrimą, priemones žmonių sveikatai ir saugumui užtikrinti, apsaugoti požeminio vandens telkinius, numatyti kasybos pramonės ir gamtinės kilmės radioaktyvių atliekų tvarkymo būdus.

Pagal naują Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo redakciją netradicinių angliavandenilių išteklių žvalgybos ir gavybos procesui privaloma atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras. Vadinasi, jau pasiruošimo žvalgybos darbams stadijoje visuomenė galės susipažinti ir teikti savo pastabas dėl planuojamos ūkinės veiklos.

Esant neigiamam sprendimui, jokia veikla negalės būti vykdoma.

AM Visuomenės informavimo skyrius

Komentarai

 

 

 
 1. Rimanto Petriko komentare viskas pasakyta. Jei žmonės nepabus ir neatsikratys parsidavėliais ir amoraliomis viršūnėmis, ilgainiui Lietuvos nei pavadinimo neliks.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. Tomas Haseltonas yra labai gudrus žmogus
  ir neieško Lietuvoje senai atrastų skalūnų dujų klodų,
  CHEVRON pasaulyje ieško iki kaulo čiulpų korumpuotų valstybių.

  Ekspertai teigia, kad skalūnų telkiniai senei Lietuvoje išžvalgyti ir skalūnų dujų žvalgyba yra tik apgaulė, nukreipianti visuomenės dėmesį nuo skalūnų dujų gavybos.
  Shevron Lietuvoje išgautas dujas parduos Lietuvai rinkos kainomis, o atplukdytos skalūnų dujos į Klaipėdos uostą bus parduodamos taip pat rinkos kainomis. Pasaulinė prekybos dujomis konjunktūra neleidžia nė vienai bendrovei savo nuožiūra nustatinėti rinkos kainų, tai kokiam tikslui reikia užteršti valstybės tūkstantmečiais tyro požeminio vandens šaltinius?

  Atsakymas vienas – korumpuotam valstybės raštininkui reikia užteršti, sudrumsti viską, išvogti viską, sugriauti iki pamatų valstybę, nes – Lietuvos valstybė ir jos valstybingumas – Kriminalui yra baisiausias priešas. Manau, kad ir Valentinas Mazuronis važiavo į Jungtines Amerikos Valstijas ne žvalgyti skalūnų dujų gamybos pasekmių, kurios ir taip visiškai visiems aiškios, bet toli nuo tėvynės budrių akių, susikišti į storą savo užpakalinę kišenę Tomo Haseltono “žalios spalvos” dovanų.

  Pagrindinė visuomenės pasipriešinimo skalūnų dujų gavybai priežastis yra ne tik gamtos aplinkos ir tyro vandens išsaugojimas, bet Lietuvos žmonių karti patirtis, absoliučiai aiškus žinojimas, kad skalūnų dujų gavyba neduos visuomenei jokios, net mažiausios materialinės naudos. Pelnas bus korumpuoto valstybės raštininko išvogtas ir išvežtas iš valstybės. Taip, ne išvogtas ir investuotas į Lietuvos ekonomiką, bet išvogtas ir išvežtas – investuotas į normalių valstybių bankus ir ekonomiką.

  Žmonės aiškiai suvokia, kad skalūnų dujų gavyba dar daug syk sustiprins korumpuotos valstybės korupciją, o su ja sustiprės ir taip jau beprecedentė savivalė. Bus dar daugiau tyčiojamasi iš piliečių, bus dar daugiau nuskurdinta valstybė ir jos žmonės. Užteršus švarų geriamą vandenį – Lietuvos auksą, lietuviai bus priversti dar didesniais tempais emigruoti, bus dar švariau išvaloma Lietuvos teritorija nuo jos etninių gyventojų.

  Kadangi Lietuva yra Europoje tarp korumpuotų vagių valstybių Nr. 1 ir negali nei derėtis su galingomis firmomis, nei kontroliuoti įtakingų firmų veiklos, tai skalūnų dujų gavyba tik subjauros mūsų gamtą, iškreips ir taip merdinčią ekonomiką, sunaikins lietuvių šviesesnės ateities viziją.

  Lietuva siekdama tapti valstybe tarpe valstybių,
  turi uždrausti CHEVRON skalūnų dujų žvalgybą – gavybą.

  Štai šalys visiškai ar dalinai uždraudusios arba sustabdžiusios skalūninių dujų gavybą: Prancūzija, Bulgarija, Rumunija, Pietų Afrikos respublika, Vokietija, Čekija, Ispanija, Šveicarija, Austrija, Italija, Šiaurės Airija, Airija, Jungtinė Karalystė, Olandija, Australija, Naujoji Zelandija, Kanada, JAV.

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • JAV, UK, Ispanija, Australija, Vokietija nėra uždraudusios, nereikia meluoti. Čekija neturi potencialo, bandė tyrinėti savo anglių klodus dėl coalbed gas, bet nieko nerado, Olandija kaip ir Norvegija išgauna tradicines dujas, aišku jiems tą yra pigiau daryti, tai nemato reikalo mokėti brangiau už techniškai sunkiau išgaunamus išteklius. Australija domisi galimybėmis išgauti coal seam gas.
   Ir spėkit kaip tokie ištekliai iš mažai laidžių uolienų išgaunami – hidraulinio ardymo metodu, gudriau nieko dar nesugalvojo, pati technologija yra prieštaringai vertinama.
   Mūsų problema ne todėl, kad Chevron ateina, o todėl, kad žmonės apskritai nusivylę valdžia, joks rimtesnis projektas nėra nusisekęs. Verslo interesas visada aiškus – pelnas, ir nebūkim šitoje vietoje nekaltos mergelės. Gerai, kad žmonės domisi tokiais dalykais, bet mūsų valstybėje reikia kovoti už savo teises aiškia argumentų kalba – didinkit mokesčius, duokit uždirbtus pinigus savivaldoms iš išteklių naudojimo ir t.t., bet šiuo metu pas mus kažkoks fanatizmas, radikalizmas tvyro… Spauskite savo išrinktus atstovus, derėkitės su ateinančia kompanija, siekit maksimalios naudos ar vis dar tikitės, kad valstybė tą padarys?

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...