Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 13 Pirmadienis
 

Apklausa: 75 proc. gyventojų įsitikinę, kad gamtinių dujų kaina neteisinga

2011-06-21 10:40 | Naujienos | Komentarų (21)

Lietuvos energija (KK nuotr.)

Apklausos rezultatai parodė, kad Seimo narių nuomonė Lietuvos energetinės nepriklausomybės klausimu gerokai skiriasi nuo juos išrinkusių gyventojų nuomonės.

Manančių, jog Lietuva yra visiškai energetiškai priklausoma tarp verslininkų yra 82 proc., gyventojų – 88 proc., o tarp Seimo narių – 66 proc. Tiesa, nė vienas respondentas nepasirinko teiginio, kad Lietuva yra visiškai energetiškai nepriklausoma. 24,5 proc. Seimo narių Lietuvą įvardijo kaip energetiškai nepriklausomą tik iš dalies.

Tyrimą dėl Lietuvos energetinės padėties vertinimo birželio mėnesį atliko rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime consulting“. Apklausai dėl pastaruoju metu daug vertinimų viešojoje erdvėje sulaukusios temos buvo pasirinktos trys visuomenės grupės: šalies gyventojai, verslininkai ir Seimo nariai.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad gerus kaimyninius santykius su Rytų partneriais vardan energetinės nepriklausomybės aukoti linkę 12 proc. Seimo narių. Tuo tarpu 81 proc. Seimo narių mano, kad vienodai svarbu ir energetinė nepriklausomybė, ir geri kaimyniški santykiai su Rusija. 7 proc. Seimo narių geriau norėtų būti priklausomi, tačiau nesusipykę su kaimynais.

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ direktoriaus Sauliaus Olencevičiaus teigimu, klausiami apie suskystintų dujų terminalo reikalingumą, kuris leistų įsigyti dujas iš kitų pasaulio valstybių, respondentai buvo labiau vieningi – didžioji dauguma pritarė jo reikalingumui (89 proc. gyventojų, 91 proc. Seimo narių ir 89 proc. verslininkų).

Net 75 proc. gyventojų teigė manantys, jog dujų kaina Lietuvai nėra teisinga ir 79 proc. gyventojų norėtų, kad valstybė atskirtų dujų tiekimo veiklą nuo perdavimo veiklos magistraliniais vamzdynais, nes tuomet atsirastų sąlygos dujas tiekti daugiau įmonių.

Gyventojai, kurie teigė, kad dujų kaina Lietuvai nėra teisinga, ją lygino su kaina kitoms Europos šalims. Be to, jų teigimu, ji visiškai neatitinka pragyvenimo lygio šalyje. Tuo tarpu kainos teisingumu įsitikinę gyventojai nebuvo linkę jos apskritai vertinti. Pasak jų, dujos už tokią kainą yra perkamos tik todėl, kad šiuo metu paprasčiausiai nėra kito pasirinkimo“, – pasakojo S. Olencevičius.

Energetinio saugumo centro direktoriaus Audriaus Brūzgos komentaras:

Tyrimo rezultatai rodo, kad visuomenė atidžiai seka pastaruoju metu viešojoje erdvėje vykstančią diskusiją apie Lietuvos energetinį saugumą ir iš esmės palaiko Vyriausybės planus, nukreiptus į šalies energetinio saugumo stiprinimą.

Lietuvos energetinės nepriklausomybės klausimas šiandien yra kaip niekad aktualus. Mūsų šalis vis dar neturi alternatyvių dujų tiekėjų, moka brangiausiai už dujas ES, neturi elektros jungčių su ES, suskystintų dujų terminalo, o po Ignalinos AE uždarymo tapo dar labiau priklausoma nuo elektros importo iš vieno šaltinio. Europos Sąjungoje, ko gero, tik Latvijoje yra panašiai grėsminga padėtis.

Lietuvos Nacionalinėje energetikos strategijoje įtvirtinti prioritetai ir konkretūs žingsniai, kuriais siekiama energetinės nepriklausomybės. Iki 2020 m. planuojama diversifikuoti energijos importą, didinti vietinę elektros gamybą ir liberalizuoti rinką.

Per pastaruosius dvejus metus buvo itin daug padaryta stiprinant vidinį elektros perdavimo tinklą ir vystant tarptautinių elektros jungčių su Švedija ir Lenkija projektus. Labai svarbu, kad Seime neužstrigtų Dujų ir Elektros energetikos įstatymų svarstymai, kuriuos priėmus būtų galima vykdyti konkrečius darbus, reikalingus elektros rinkos vystymui ir dujų rinkos liberalizacijai.

Apklausa buvo atlikta gegužės-birželio mėnesiais. Jos metu buvo apklausti 1007 Lietuvos gyventojai, 512 verslininkų ir 102 Seimo nariai.

Apklausos rezultatai

1. Kaip manote, ar Lietuva šiuo metu yra energetiškai nepriklausoma nuo užsienio valstybių?

Seimo nariai (proc.) Gyventojai (proc.) Verslininkai (proc.)
Pilnai nepriklausoma

0

0 0
Nepriklausoma tik iš dalies

24,5

0 0,2
Nei priklausoma, nei nepriklausoma 1 0,3 1,4
Priklausoma iš dalies 8,8 11,8 16
Pilnai priklausoma 65,7 87,9 82,4

2. Ar reikia Lietuvai suskystintų dujų terminalo, kuris leistų dujas įsigyti pigiau iš daugelio užsienio valstybių?

Seimo nariai (proc.) Gyventojai (proc.) Verslininkai (proc.)
Taip

91,2

88,7 88,5
Ne

2,9

2,9 1,2
Nežinau 5,9 8,4 10,3

3. Ar dujų kaina teisinga?

Gyventojai (proc.)
Taip

21,4

Ne

75,4

Nežinau 3,2

4. Šiuo metu Lietuva dujas gali importuoti tik „Gazprom“ priklausančiais vamzdynais. Ar pritartumėte tam, kad valstybė atskirtų tiekimą nuo vamzdynų, ir dujas tiekti Lietuvoje galėtų daugiau įmonių?

Gyventojai (proc.)
Taip

78,8

Ne

6,5

Nežinau 14,7

5. Kas svarbiau: energetinė nepriklausomybė ar geri kaimyniški santykiai su Rytų partneriais?

Seimo nariai (proc.)
Energetinė nepriklausomybė svarbiau nei geri kaimyniški santykiai su Rytų partneriais

11,8

Vienodai svarbu ir energetinė nepriklausomybė, ir geri kaimyniški santykiai su Rytų partneriais

81,4

Geri kaimyniški santykiai su Rytų partneriais svarbiau nei energetinė nepriklausomybė 6,9

Komentarai

 

 

 
 1. Tai kaip čia dabar yra? Ir vėl negerai???
  Taigi buvo neteisinga dujų kaina. Sekmokas prižadėjo, kad padarys teisingą. Vargo žmogus, vargo ir galiausiai padarė…
  Ir vėl negerai?
  :)))))))))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Tokius klausimus patikėti apklausai -beprasmiška,nes tolygu avinų bliovimui beee. Straipsnyje aprašomus dalykus gali spręsti ne kiekvienas specialistas,o ką šnekėti apie avinų apklausą..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Jei tas dujas pirktų tiesiogaiai iš rusų tai ji būtų visia normali, bet kai Vilnaius energija perka per tarpininką UAB Dalkia Lietuva, tai bybiai pakelia tą kainą iki nežmoniško dydžio, štai todėl mes ir mokam kosmines kainas už šildymą. Koncervai, socdemai, liberalai ir visi kurie tie per 20 metų buvo valdžioje, leidžia Janukoniui ir jo zuokistų chebrai lobti iš tautos . Ei žmonės daugiau niekada nebalsuokite rinkimus už tuos kurie jau buvo valdžioje ir kurie padarė viską, kad būtų priimtas toks šilumos ūkio įstatymas, pagal kuri nėra jokios realios galimybės atsijungti nuo centralizuoto šilumos, ir pagal šį įstatymą turi visas galimybes lobti ir turtėti žmonių sąsakita

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Visada žavėjaus,kaip energingai ukrainiečiai draskės su maskoliais dėl kiekvienos kapeikos dujų kubo kainos.O juk pramoninė Ukraina kur kas labiau “priklausoma”.Ir kaip šlykščiai šiam kontekste mūsų pedikai atrodo.Tai ir nenuostabu,kad kai prezidentas Adamkus pabandė bent vargšam ukrainiečiam padėt,prieš jį prasidėjo tokia didžiulė šmeižto kampanija (net su Žydraisiais Albinais)-Na visai kaip prieš Venckienę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Aha. Tai jau tikrai. Adamkus vertas pagarbos? :))))))))))))))))))))
   Nebent tokių, kaip tu…

   Thumb up 0 Thumb down 0

     • Nieks neneigia.Anuo metu anonimkių ant savo vyrų daugiausia parašė būtent protingoji žmonijos dalis.Su kuo ir sveikinu.

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • Dėkui už sveikinimus. Kad ir nelabai pataikei, bet nieko tokio. Paimsiu. Menkniekis, bet vis tiek malonu… :))))
      O dėl tų vyrų, “ant kurių anonimkes rašė”, tai gal ir neverti jie gailesčio? Kam jie taip “ant savęs” rašyti leidosi?
      Tiesa, gal žinai, ant kurios vietos ten jiems rašė…? :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

 5. siandien ryte maciau straipsni apie pedofilija, kur tvirtinama, kad Stankunaite pardavinejo savo vaika pedofilams. Apanaviciute kaip is miego pabudus, trukst uz vadziu vel is pradziu pradejo tvirtinti tai ko jau visi atsikando, nes suprato, kad uz smeiztus gali brangiai moketi.Kur dingo tas straipsnis. Ar cia tik as jo nematau, ar istikruju karstas komentaras atsipeikejo ir iseme.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • vakar velai vakare buvo ideta ir galimai tos pacios personos, jos taip vadinamos satyros antroji dalis, taciau , galimai net pati redaktore pasistenge po penkiolikos minuciu ta “satyra” isimt…oj , nu koks satyros meistras saja, tokia satyra pamates , karste apsiverstu… j… perskaiciau…. manau, prokuratura ir prezidentura taip pat perskaite….ir beje, dar nelabai ir aisku, kaip apibrezti ta “sedevra” satyra pavadinta: satyros elementu nelabai randu… svelniai tariant, galbut groteskas, nors galimai tiksliau- paskvilis…

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Akliesiems ir šunims.-Ir niekur jis nedingo,ir visai matomoj vietoj padėtas.Ale,kai nenori,tai nė už ką nerasi.Visai kaip tas žymusis advokatas,bylos neperskaitęs jokios pedofilijos nerado.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • pons, algiirdai, kai kalbejau , kad galimai pati redaktore iseme, kalbejau apie isemima is vedamojo. dabar , tas straipsnis nustumtas i laisvosios kurybos skyreli. na netoli ostapenko straipsniu, kur ir vieta.

     Thumb up 0 Thumb down 0

 6. oj, ko redaktore neskuba pranesti, kad darbo partija kaip muse is barsciu ismestais valdanciosios koalicijos vilniuj?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • informuota ,kaip visada,matyt nelabai myli agurchika,o be reikalo,jis turtingas balionke,o tik tokie gali islaikyti tokias ,kaip tu (balionkes,babunes …)

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Siūlau vairuotojams testų pagalba pasitikrinti stabdymo reakcijos laiką . Tai galite
  rasti per paieškos sistemą įvedę žodžius “testai vairuotojui”.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...