Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 27 Ketvirtadienis
 

Apie šeško „dvokutį“ ir prezidentinį viliotinį

2009-03-18 12:49 | Komentarai | Komentarų (22)

Kalbama, jog šeškas blogą kvapą paleidžia ne tik susijaudinęs. Plėšrūnas šitą ypatybę naudoja vištukėms galabyti. Pasmirsta vištidėje, o raibosios ar kanapėtosios apsvaigsta ,,iš laimės“ ir pačios nukrenta nuo laktų žemėn. Paukštienos mėgėjui belieka tik joms galvas nukramtyti… Nežinau, kiek tose kalbose yra tiesos. Tačiau apie gyvūno ,,dvokutį“, bent jau iš mobiliojo ryšio reklamų, žino bene kiekvienas.

Kuo šeško maitinimosi strategija panaši į prasidedančią LR Prezidento rinkimų kampaniją? Ogi tuo, kad paleistas labai galingas ,,dvokutis“. Netgi sunkoka palyginti su plėšrūnėlio ,,bezdalais“. Yra daug apsvaigusių iš laimės, nekantriai belaukiančių vienintelio Mesijo atėjimo, stebuklų išsipildymo. Gal ir gerai žmonėms nors trumpai pagyventi svajonių ir iliuzijų pasaulyje, sunkmečiu turėti vilties kibirkštėlę. Neminėsiu šito kandidato nei vardo, nei pavardės. Tą asmenybę žino visi. Būčiau linkęs patylėti, jeigu jau nebūtų to dvoko aukų.

Pakruojo rajone apsireiškė du apsukrūs vyriokai. Važinėja po kaimus automobiliu ir siūlo pirkti malkų. Nebrangiai. Atseit, pigias malkas dalina tas geidžiamiausias, laukiamiausias kandidatas, jau faktiškai beveik išrinktas Prezidentas. Paima mulkintojai iš patiklesnių žmonių po 100 litų. Tolesnį scenarijų, manau, jaučiate patys. Anei malkų, anei pinigėlių… ,,Gudručių“ pėdsakai užfiksuoti Gailioniuose, Lašmenpamūšyje, Rozalimo apylinkėse. Kas žino, kiek dar žmonių pavyks apmulkinti, kol juos sučiups policija?

Ar nėra mulkinimo požymių ir vieno asmens sudievinimo, į dangų kėlimo ceremonijoje? Ar nepasijus nemažai žmonių, svaiguliui praėjus, vištukių vietoje? Neturiu nieko prieš Absoliutu daromą asmenį kaip asmenybę. Tačiau turiu teisę pasvarstyti apie nerimą keliančius faktus. Kaip eilinis pilietis ir rinkėjas. Atsiribosiu nuo emocijų bei visokių euforijų, įžvalgas pagrįsiu argumentais ir faktais.

Daugiausia abejonių kelia kandidato nepriklausomumas. Manote, kad už ačiū šitokias odes bei ditirambus gieda televizijos, kita žiniasklaida, buria visokie astrologai ir burtininkai? Vienam asmeniui populiarinti sutelktos didžiulės pajėgos, skirtos tikrai nemažos lėšos. Be didelės sumos didelio geidulio nesukursi…

Gal pinigai tam tikslui skirti iš ,,už balos?“ Juk dvi kadencijas turėjome statytinį Prezidentą. Prisiminkite šlepečių istoriją ir per kitus rinkimus ,,užlūžusius“ kompiuterius. Ar mums reikia pažo, vykdančio užjūrio pono politiką ar netgi nurodymus? Pamėginsiu pagrįsti tokius samprotavimus.

Kodėl iš pareigų buvo pašalintas Tautos išrinktas Prezidentas Rolandas Paksas ir ,,išrinktas“ tas, kurio reikia? Esmė ne Prezidento R. Pakso kaltume ar nekaltume. Iš posto būtų lėkęs bet kuris. Nes išrinkome ne tą, ,,kurio reikia“.Pamąstykite apie tai. Pompastiškai propagandai galbūt skirtos oligarchų ir monopolistų lėšos. Teisingiau, mūsų pačių pinigėliai.Manote, kad bus pajudinti monopolistai bei oligarchai, pradėti ardyti susibūrę klanai? Naivoka to tikėtis. Taigi vėl grįšiu prie Prezidento R. Pakso apkaltos. Ką jis padarė, būdamas aukščiausiame poste? Ogi pajudino teisėjų, žemgrobių, diplomatų klanus, ėmė domėtis,,Alitos“ privatizacija. Ne J.Borisovui suteikta pilietybė buvo pretekstas E. Kūrio kompanijai ,,pasikalbėti“ su svarbiausio įstatymo dvasiomis, o pajudinti klanai. Už tai paskirta bausmė visam gyvenimui.

Kodėl ponas A. Kubilius nedrįsta paliesti turčių, spustelėti monopolistų? Todėl, kad išlėktų kaip kamštis iš savo posto kartu su visa komanda.Premjeras gali tą daryti tiesiogiai, nes tai grynai ekonominiai dalykai. Gali, bet nedaro.Kyla natūralus klausimas: kokia sistema, galingi dariniai, stumia vieną asmenį į aukščiausią postą?

Štai kokios kyla abejonės. Jas labai aiškiai turėtų išsklaidyti kažkieno stipriai proteguojamas kandidatas.

Dar trumpai apie populiarumą ir reitingus.Nepasiduokite visuotiniam kvaituliui ir aklai netikėkite visokių apklausų duomenimis. Pagrįsiu faktais.

Ar prisimenate tokį poną E. Bičkauską? Ilgą laiką puikavosi įvairių reitingų viršūnėse, dažnai žymiai aplenkdamas Prezidentą A.M. Brazauską.

Po vienų eilinių Prezidento rinkimų reitingai staiga ėmė mažėti ir visai išnyko. Kas galėtų paneigti, kad taip nebuvo ruošiamas,,reikalingas“ Prezidentas?

Nepasiduokite makiaveliškam elgesiui, kai manipuliuojama Jūsų jausmais, nuomonėmis, kažkam siekiant geidžiamo rezultato.

Ar kištumėte ranką į ugnį, jeigu aplink visi kalbėtų, jog jie kiš? Manau, kad ne. Lygiai taip pat reikėtų elgtis ir per rinkimus. Kiekvienam galvoti pačiam, turėti savo nuomonę ir pasirinkti tinkamiausią kandidatą.

Sidintas Stokcevičius

2009-03-18

Komentarai

 

 

 
 1. Tikra tiesa ir mano mintys visu 100 proc, sutampa su autoriaus mintimis,bet zmones vis renkasi vis nori geriau bet gaunasi kaip visada, labaijau ten isikerojes valdanciuju klanas kuri pajudinti praktiskai nera jokiu galimybiu perdaug isikibe i lovi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. O taip, paziurekit, kaip saugumas graziai Grybauskaites konkurentus naikina! Tikra amerikonokratija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. kaip lieps is uz balos taip ir bus.:). Na dar pas pona Vaigauska "suges" kompiuteriai…:):):)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Galima būtų su daugelių išsakytų minčių sutikti, tik negaliu sutikti su mintimi:"Ar kištumėte ranką į ugnį, jeigu aplink visi kalbėtų, jog jie kiš?", nes būtent bandos principu kol kas atkūrėme ir statome valstybę. Argi gali galvojantis žmogus sutikti su partijų finansavimu iš biudžeto, kandidatų į Prezidentus reklamavimąsi ( per VRK ) biudžeto pinigais, ir t.t.
  Taigi, kol kas … kiš … o štai kai nustosime tai daryti .. traukinys gali ir pajudėti, pradėdamas pirmiausiai MAŽINTI SEIMŪNŲ KIEKĮ,, PRIVERSTI SEIMŪNUS LANKYTIS POSĖDŽIUOSE, ĮVESTI SEIME PRAVAIKŠTŲ SISTEMĄ, PANAIKINTI SEIMŪNAMS IR MINISTERIAMS KALCELIARINES IŠLAIDAS, SUTVARKYTI PADĖJĖJŲ PRIĖMIMA TAIP ,KAD JIE TURĖTŲ PRIKLAUSOMĄ PROFESINĮ LYGĮ ir t.t,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Apie kokia demokratija cia svaigstat? Nebuvo tokio dalyko, nera ir nebus. Visada bus kokia nors priklausomybe, ar tai nuo rytu, ar tai nuo vakaru. Taskas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Taigi ir dabar galima balsuoti pries visus: nuejai ir visas pavardes isbraukei…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Ir kada tie lietuviški "balsavimai" sudemokratės iki tiek, kad rinkimų biuleteniuose atsiras galimybė pasirinkti: "Balsuoju prieš visus"? Iki tokio pasirinkimo nėra – kalbėti apie demokratinius rinkimus (ir juose dalyvauti)iš viso neverta…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Tokia jau ta Lietuvėlė – na, negalim mes turėti savo prezidento, negalim… Esame Rusijos ir Amerikos geopolitinių interesų kryžkelėje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Man pavyzdziui jokio skirtumo kas valdzioje: pederastai, pederastes, zoofilai ar krokodilai – svarbiausia kad dirbu Lietuvai. Tik kad jie bestijos dazniausiai dirba svetimiems.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. na matot ir zulikams nauda is piarinto kandidato – is zmoniu pinigeliu pasirenka, vis vogti nereikia :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Na, vasara maciau Bickauska Palangoje su vienu vyru… Betgi tai nebutinai pederaztizmas – tai gali buti ir paprastas sugerovas, ar ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Jo, turim gera sistema, ka ir bepasakysi – vienas kandidatas, viskas is anksto nuspresta… Tik tu prezidentus turejom normalius – Brazauska ir Paksa. O tas kitas tai aisku kokiam klubui priklause…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Dar neprasidėjus rinkimų kompanijai Ji jau "išrinkta". Tas pat kaip sovietmečiu iš vieno ir vienintelio kandidato. Aišku bus ir kiti, bet kad jau ji surinkusi "daugumą" BALSŲ, TAI KAM DAR PINIGUS IŠLAIDAUTI?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Taip, Bickauskas lygiai taip pat buvo ruosiamas i prezidentus, kaip ir dabar grybauskaite. Taciau po vieno apsilankymo viename bare vienoje uzsienio salyje reikejo ieskoti kito kandidato.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Perskaičiau ir džiaugiasi širdis – šaunuolis! pasirodo, dar yra Lietuvoje neužhipnotizuotų, nenuzombintų žmonių!

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Viskas, ką reikėtų žinoti apie universalias padangas
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...