Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Apie Lietuvą, skudurus ir KGB profesionalų darbą

2017-10-27 12:06 | Nuomonių ringas | Komentarų (102)

Sigitas Martinavičius. asm. albumo nuotr.

Sigitas Martinavičius 

Paskutiniame šimtmetyje matau tris labai rimtus įvykius Lietuvai, apie kuriuos kalbant sukyla pasididžiavimo jausmas Lietuva ir Lietuvos didvyriais. Nerašau, kad didžiuojuosi visuomene – ne, nes visi tie įvykiai buvo ne visos visuomenės rezultatas, o tik aktyviosios dalies, kuri, aukodama savo saugumą ir net gyvybes, gyveno dėl Lietuvos laisvės. Tai trys įvykiai, atvedę Lietuvą į šiandienos Lietuvą:

1. 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės paskelbimas.

2. Partizaninis priešinimasis okupacijai.

3. 1990 m. Kovo 11 d. Nepriklausomybės atkūrimas.

Visi tie procesai buvo įvykdyti Lietuvos didvyrių, kurių vardais turime vadinti mokyklas. Deja, ir po 27 metų Nepriklausomybės dar yra okupacinio režimo bendrininkų mokyklų, kaip Juliaus Janonio ar Salomėjos Nėries. Dar vis pagarboje laikomi pseudo rašytojai, kurie žemina Lietuvą, vykdydami iki šiol KGB užduotis. Dar nesame subrendę laisvei, kaip Tauta, todėl šlubuoja ekonomika ir valdžioje turime komunistuojančių politikų.

KGB dirba profesionaliai ir šiandien plaunant lietuvių smegenis. Tam naudojami įvairiausi metodai, papirkinėjami politikai, meno žmonės, kurie gudriai skleidžia melą, įvyniotą į tiesą. Nebrandi visuomenė nesugeba tam priešinti ir dalis tuo tiki.

Vieni ryškesnių šiandienos veikėjų – Rūta Vanagaitė su savo sugyventiniu Efraimu Zuroffu bando klastoti Lietuvos istoriją, šmeiždami mūsų didvyrius. Naudojama KGB medžiaga, kuri sukurta tam, kad nuodytų lietuvių smegenis.

Paskutinis išpuolis prieš  A. Ramanauską Vanagą – tai išpuolis prieš vieną ryškiausių Lietuvos didvyrių, kuris 1947 m. rudenį perėmė vadovavimą Dainavos apygardai, o 1948 m. buvo išrinktas Pietų Lietuvos (Nemuno) partizanų srities vadu. 1949 m. vasario mėn. Prisikėlimo apygardos teritorijoje tarp Radviliškio ir Baisogalos A. Ramanauskas-Vanagas dalyvavo visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavime, kuriame vasario 16 d. buvo priimta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracija. Suvažiavime A. Ramanauskas paskirtas LLKS tarybos prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio-Vytauto pavaduotoju, o 1950 m. pradžioje – LLKS gynybos pajėgų vadu, jam suteiktas partizanų pulkininko laipsnis.

A. Ramanausko-Vanago priešinimasis okupacijai tęsėsi net iki 1956 m., jo paieškai ir likvidavimui KGB skyrė ypač daug dėmesio. Iš kvalifikuočiausių KGB darbuotojų buvo sudaryta nuolatinė operatyvinė grupė. Vien 1956 m. užverbuota 30 agentų, vėl užmegztas ryšys su 20 agentų, jau išbrauktų iš agentūrinių sąrašų. A. Ramanausko paieškoms vadovavo Rainių budelis, KGB 4-osios valdybos viršininkas Petras Raslanas ir tos pačios valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Nachmanas Dušanskis. 1956 m. spalio 12 d. A. Ramanauskas ir jo žmona Birutė Mažeikaitė-Ramanauskienė buvo išduoti ir suimti Kaune ir iš karto išvežti į LSSR KGB.

Nuo pat pirmųjų tardymo valandų partizanų vadas buvo žiauriai kankinamas, jis buvo iškastruotas, išdurta akis. Po kelių kankinimo valandų itin sunkios būklės A. Ramanauskas buvo nugabentas į kalėjimo ligoninę – saugumiečiai bijojo, kad tardomasis neišgyvens.

Šiandien Rūta Vanagaitė teigia, kad Vanagas išsikastravo ir akį išsidūrė pats ir bendradarbiavo su KGB, taip tapo Lietuvos išdaviku. Atrodytų, nesveiko žmogaus kliedesiai, bet, pasirodo, daugeliui lietuvių toks žiaurus melas limpa. Net Andrius Tapinas, skudurais vadindamas savo nuomonę apie Rusijos menininkus pasisakiusius, nuleidęs akis tyli. Tyli ir daugelis Lietuvos politikų. Deja, tyli ir teisėtvarka…

Kol taip tylėsime, dar vis būsime okupuoti, pavergtos mūsų smegenys, o po to verkiame apie mažas algas ir pensijas. Verksite tol, kol mokyklos bus okupantų bendražygių vardais vadinamos ir garbinsite KGB melo skleidėjus ir bendradarbius.

Nesiplėsiu  daugiau, nes liūdna dėl nebrandžios visuomenės abejingumo savo likimui…

Komentarai

 

 

 
 1. Man labai patiko p. Vytauto Landsbergio šios temos komentaras apie viešoje vietoje paliktą dvokiantį š…. ir kad neverta dėl to š….. reaguoti, tik reikia įvardinti, kad tai š…..ir pakomentuoti, kaip tokie žmonės vadinami, kurie viešumoje palieka tą savąjį dvokiantį š….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. LR Konstitucijos 46 str. sako. Kad valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei. Valstybė remia visuomenei naudingas ūkines pastangas. Tad prie panašių Konstitucijų pas latvius, estus ir lenkus didesnės pensijos ir altyginimai. Rodo ten pagarba parastam žmogui didesnė nei Lietuvoj. Kur Lietuvoj jei neseniai skurdo kas 5, dabar rašo jau kas 3 skursta? Tad kur Tauta, kuri pagal Konstitucijos 2 str. kuria valstybę? Pagal 4 str. aukščiausią suvenerią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai rinktus atstovus. Kaip ir pagal 2 str. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bent kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką. Kur turi valdžia dirbt žmonėms, kad gerint jų bendrą gerbūvį.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 3. Lietuvoje užduokite sau klausimą, Kodėl latviai su estais ir lenkais panašiose sąlygose daug rimčiau atrodo savo valstybių valdyme? Ten ir Tauta kuria valstybę ir kaip atsakingai renkas ir kontroliuojas savo rinktų valdžių veiklą, taip ir turi. Tad ten pagarba paprastam žmogui daug didesnė. Net ir savo valstybei didesnė. Na o Lietuvoj įsigali nesiskaitymas su paprastu žmogum.. Viršuj valdžioj kaip stresuose ir kaip nuprotėję tik užgniaužt.. Vienok čia silpnų bruožas. Ir kas dalyvavo nors kokiuose rinkimuose matė -ar žmonėms išties rūpi savo valstybės, tame tarpe savo pačių ir jų vaikų išgyvenimai Lietuvoj. NEMAČIAU ir nesimato.. Apart sau bent kokiom priemonėm ir po jų nors ir tvanas.. Ir tas nevieningumas…

  Thumb up 5 Thumb down 1

 4. 4. Suvereninė Lietuvos valdžia priklauso tautai.
  (1949 vasario 16, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracija, pasirašyta lietuvišku krauju)
  Pagarba:
  Petrui Bartkui-Žadgailai, Leonui Grigoniui-Užpaliui, Aleksandrui Grybinui-Faustui, Vytautui Gužui-Kardui, Bronislovui Liesiui-Nakčiai, Adolfui Ramanauskui-Vanagui, Juozui Šibailai-Merainiui ir Jonui Žemaičiui-Vytautui.

  Thumb up 4 Thumb down 5

 5. Mes, lietuviai, esam Lietuvos šeimininkai (suvereninė Lietuvos valdžia priklauso mums). Nuolat, bandantys pavergti mus visokie maskvėnai, varšaviakai, briuseliokai, vatikaniokai, vašingtoniokai ir jųjų padlaižiai atsidurs mums po padu, anksčiau ar vėliau. Valdovų mūruose (rūmuose), vyriausybėje, seime kažkada bus mūsų stiprūs pagalbininkai, mūsų tikslams įgyvendinti. Prezidentūros mums nereikia, nes prezidentas – pre_žydo_tas. Dabar, labai sudėtingom aplinkybėm, mūsų bemaž svarbiausias rūpestis – išlikti žmonėmis, kad išsaugoti lietuviškumą, lietuvišką valstybę bekuriant.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 6. Kuo toliau, tuo labiau imu tikėti, kad mus visus apgavo. Patiklūs durneliai, mes stovėjome Baltijos Kelyje, manydami, jog sukursime kitokią LIETUVĄ. Mums žadėjo demokratiją ir žodžio laisvę. Žadėjo susitarimą ir susitaikymą dėl praeities, vardan Lietuvos ATEITIES. Ir ką matome? Prasidėjusią “raganų medžioklę”, persekiojimus dėl kitokios nuomonės, išvogtą ir išprievartautą LIETUVĄ , augantį skurdą ir didėjančia socialinę atskirtį, nepakantumą kitai nuomonei, nuolatinę karo propagandą ir visišką ŽODŽIO NELAISVĘ. Teliko sulaukti represijų dėl “galimo nepatikimumo” ir “galimos grėsmės”… Aš, kaip nujausdamas patvoryje jau pasidėjau vėzdą … juk atsarga gėdos nedaro …

  Thumb up 8 Thumb down 1

 7. Vytautas Profesorius Landsbergis nurode naujai zvelgti i istorija.
  Kaip iprasta, jo pacientai-sektantai, apimti karstligisko noro itikti savo dievukui, vykdo nurodymus net su kaupu. Istorija perdirbineja iki absurdu, banditus vercia didvyriais, isdrisusius pasakyti netinkamus rezimui faktus pasiruose sudeginti ant lauzu, iskilius zmones, menininkus daro nusikalteliais..
  Slykstus sis pacientas Sigitas, bet ka padarysi pries liga….

  Thumb up 8 Thumb down 5

 8. Polikarpovnos sąskaitose sukasi iš Snoro banko Vasiliausko ir Cooperio pavogti pinigai!

  Thumb up 6 Thumb down 3

 9. Sigitas tiki vienais istorijos pasakotojais,kiti tiki kitais. Kaip sužinoti kurie pasakoriai yra arčiausiai tiesos,jei pats tuo metu negyvenai ir tuose įvykiuose nebuvai?

  Thumb up 2 Thumb down 5

 10. Kodel tylim? Nes tas pats zydas klauso,kuris treme…tas pats valdo su savo NATO tankais,o kur dingo KGB ,NKVD,CZV…taigi ju valdomi.2.Blogiausia kad jie valdo ir JAV:saujele zydu groja Amerikoj….spauzdina $,ir visa karine struktura=zydu politikai islaikyti…ka gali su sakem!Nusaus ta pacia akimirka…Lojo loja los…patys save nugalabys…jei atimtume TV …bet tegu durniuoja…

  Thumb up 8 Thumb down 4

 11. Jei karštas komentaras nebūtų prezidentūros ruporu ir taip uoliai neskalbtų mėlyno chalato dėmių, tai seniai būtų bankrutavę. Todėl Gorienė pastoviai “lesa” iš kolaborantės Burokevičiūtės delno…

  Thumb up 7 Thumb down 4 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...