Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Apie dvi Lietuvas

2017-10-24 11:37 | Nuomonių ringas | Komentarų (17)

Sigitas Martinavičius. Asm. albumo nuotr.

Sigitas Martinavičius 

Specialiai atsisėdau garsiajame „Ritz“ viešbutyje Paryžiuje, gal taip labiau būsiu išgirstas. Taip jau yra Lietuvoje, kad girdi ir parodo tik „savus“ arba tuos kurie provokuoja.

Viešint Paryžiuje ir iš šalies stebint įvykius Lietuvoje, labai aiškiai matomos dvi Lietuvos. Vieną pusę pavadinkime „Elito“ – ji atstovaujama žiniasklaidos pagrindinių portalų su Andriumi Tapinu, Rimvydu Valatka ir kitais puikiais žurnalistais priešakyje. Kita Lietuva – tai, anot Elito“, „Kvaili“ ir „Vatnikai“ su Gintautu Palucku ir Juozu Statkevičiumi, kurie kalba 60% lietuvaičių balsu.

Abi Lietuvos pusės nekenčia viena kitos, o svarbiausia – negirdi vieni kitų, tik piktinasi vieni kitais ir žemina vieni kitus.

Štai G. Paluckas pareiškė: „Siūlau 5 procentais padidinti įmonių pelno mokestį ir jį nukreipti į specialų valstybės ir profesinių sąjungų valdomą (per konkurso būdu atrinktus fondų administratorius) pensijų fondą. Pervesta suma būtų paskirstyta kiekvienam dirbančiajam į jo individualią sąskaitą proporcingai jo darbo užmokesčiui įmonėje“.

Sukilo „Elitas“: kaip taip galima, tai “Kvailiai“.

Nesigilinant, atrodo, abi pusės yra teisios. G. Paluckas, pasakęs tai, turėjo paaiškinti, kad tam reikia reorganizuoti visą valdžios valdymo sistemą, drastiškai sumažinti biurokratų skaičių ir mažinti darbo mokesčius, o sumažintą dalį darbdavys darbuotojui pervestų į jo pensijų fondą, taip yra Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse. Daug apie tai rašiau, tad nesiplėsiu, tik į akis krenta tos dvi abi sau teisios pusės.

Labai aiškiai dvi Lietuvas iliustruoja Juozo Statkevičiaus pasisakymai Rusijos žiniasklaidai. „Elitas“ turi suprasti, kad taip, kaip Juozas galvoja ir kalba, taip galvoja ir kalba dauguma visuomenės Lietuvoje. Deja, bet taip yra. Galima juos visus vertinti taip, kaip „Elitas“ vertina, ir jie yra teisūs. Bet negalima „Elitui“ negirdėti visada tai, ką kalba kita Lietuvos pusė, ir toliau tik tyčiotis.

„Elitas“ turi keistis ir keisti, tam jis ir „Elitas“. Gyvename demokratinėje šalyje, kur visi gali kalbėti tai, ką galvoja, ir niekas negali to uždrausti, galima tik gerais darbais keisti situaciją, kad nuomonė keistųsi.

Lietuvoje situacija pasikeis tik tada, kai abi Lietuvos pusės išmoks ne tik piktintis ir tyčiotis vieni iš kitų, bet išgirs vieni kitus.

Abi Lietuvos pusės yra teisios, tik negirdi vieni kitų ir čia gerą pavyzdį turi parodyti būtent „Elitas“ – labiau įsiklausyti į kitos pusės nuomonę, reaguoti į kitos pusės siūlymus ir pastabas, o svarbiausia – labiau tolerantiškai su empatija aiškinti apie pokyčius Lietuvoje. Tik tada išgirsime vieni kitus ir suprasime, tapsime viena Lietuva.

P.S. Tarp tų dviejų Lietuvos pusių tūno valdžia, kuri stebi, kas vyksta Lietuvoje, ir, deja, tingiai toliau nieko neveikia. Mes visi turime susivienyti ir priversti valdžią dirbti reikiamus Lietuvai darbus. Tada tapsime stipria, visiems miela Lietuva.

Štai toks vaizdelis stebint iš šalies. O koks vaizdelis Jums atrodo?

Komentarai

 

 

 
 1. Aha, tik iš Ritz viešbučio ir “rūpintis” skurstančiais Lietuvos žmonėmis.
  Gal geriau tegul nejuokina.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. Dėmesio,
  Lietuvos gynėjams, tikroji konstitucija buvo bei yra tik pirminio pavidalo, priimta 1992.10.25.
  Kai Vytautas Landsbergis pasirašė antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, bei kai Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo, tai bet kokie konstitucijos straipsnių keitimai Seime yra niekiniai.
  Lietuvos gynėjų tvirta nuostata – kelių partijų l. klastingi politikai neteisėtai pasisavino įstatymų kūrybos galias, įstatymų vykdymo (vyriausybines) galias.
  Daugiau va čia
  lietuva2.lt/pasiulymas/teisine-ne-tvarka/59d9a6560a1d0d0f1c286e2d

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Kai 30 procentu Lietuvos gyventoju gyvena skurde. Genijus siulo paimti is verslininku pinigus ir atiduoti pensiju fondams. Vistiek tie zmogeliai uzsilenks arba emigruos nesulauke pensijos

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

  plus.google.com/104930148289526971655/posts

  gražių paveiksliukų galerija:

  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

  Thumb up 3 Thumb down 1

 5. To Bum… jeigu tau cia visas s- sueina ir tu cia skaitai ir komentuoji,tai ar tu kitoks??? Jeigu cia visi s…. tai tuomet gali drasiai buti s—u s——das!!

  Thumb up 6 Thumb down 0

 6. Alė veido rimtumas Paryžiui matosi…kaip po daugiadienių
  Žinoma straipsnis kitaip vaizdzelis primalė šūdo ir tiek.
  Na bet čia tokis portalas kur visas š sueina…

  Thumb up 6 Thumb down 9

 7. 1.Beda ne ta kad tu neturtingas- beda kad ner tiesos,tvarkos.Elitas issigime per Partijas .Teismus…valdyme krachas…o valdo zydas per bala…su CZV,KGB.Mosad ir NATO….lietuviu neber net TV ekrane…o va juza augo pas zydus ir tas sulietuvejo…pasake tiesa tai sius rusu proletarjatui….Coda:tik lietuvis valdzioje…be zydo= Lietuvos ateitis!

  Thumb up 8 Thumb down 2

  • Tik nesutikime su tuo:
   – kad yra Lietuvoje elitas
   – kad elitas yra tik valdancioji gauja ir asmenys visuomenes ”virsuje”: turtingieji, valdantys ir visi kiti, kas ”malasi ir matosi” tarp ivairiu ”virsuniu”.
   – kad jie vadintusi elitu
   Tik pamastykime:
   – o kas turetu buti elito zmones
   – kokiu savybiu zmones turetu buti elitu
   —–
   Ar vadinamu ‘elitu’ zmones, kurie moraliskai ir dvasiskai yra smuke (daznai iskrype ir yra nusikalteliai) ir lyg sliuzai, gali buti, turi buti ir yra elitas ?! Na kiek mes busime kvaili ir sutiksime lyg tikri tie zydu-sionistu gainiojami gojai-goyim, vis kartosime tu sionistu primesta sau isskirtinumo ir turetinai buti garbinga varda – ELITAS ?!
   …deja; moraliskai tas ‘elitas’ dazniausiai yra suktos visuomenes atmatos, taja savo geba susikure gerove ir jega primetancios savo valdyma kitiems zmonems, krastams, tautoms ir sajungoms…

   Thumb up 7 Thumb down 1

   • Lietuvoje tera tik viena pora, kuria galima pavadinti ELITU.Ta pora yra Alma ir Valdas Adamkai.Neziurint kokiais keliais jis tapo prezidentu (mano nuomone tikrai neteisetai), bet manieromis, mandagumu tai tikrai yra “melynkraujai” zmones.Visas kitas, save laikantis “elitu” burys, viso labo tera pagal lietuviska patarle “is ubago – ponas”, zmones su menku intelektu.Ir neduok Dieve su tokiais tureti reikalu.Be kysiu ir sliauziojimo keliais prie ju nesiartink.Cia mano nuomone.

    Thumb up 1 Thumb down 1

 8. O vaizdelis pone iš Paryžiaus, tai labai nikoks. Nes visai neseniai pats su dar keliais prietrankom kitaip mąstančių sąrašus sudarinėjai ir saugumui skundei.
  Taigi, nenuoširdūs tie tavo paistalai, niekšeli neeilinis.

  Thumb up 9 Thumb down 5

 9. taip ir yra, viena turtingųjų, o kita skurdžių, o turtingi labai greitai pamiršo, kad ir jie ne visada buvo turtingi, bet taip jau yra, jeigu anais laikais buvai nomenklatūra arba KGB slaptasis, tai ir šiais laikais tau visur žalia šviesa. Kodėl neskelbiama, kiek žurnalistų anais laikais tarnavo KGB? Matyt todėl, kad ir šiais laikais ta medžiaga yra naudojama tarnystei vadinamajam “elitui”.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 10. Elitas is skurdziu.Apgailetinas tas Tapinas su valatkom.Ir kai toks “elitas” Statkeviciu isvadina skudurais,panasu kad cia pasisako tas “elitas” apie save.Va kodel as visada sakiau ir sakysiu,kad tas priimtas 75 metams islaptinimas tautos nieksu,turi kuo skubiau buti nuimtas.Atvirksciai,kiekvienas to saraso isverstaskuris turetu buti viesinamas.O tie,kurie parsiduodami okupantams susitepe rankas krauju ,turi buti teisiami padoraus teismo ir garbingu teiseju.va kai bus paviesinti tokie Tautos isdavikai,parsidaveliai,esu isitikines,kad tam “elitui” ateis sunkus laikai,ir sie nebeteks moralines teises kitus skudurinti.O Statkevicius Rusijos zurnalistui ne zodzio nepasake dergdamas Lietuva.Jis pasake 90 procentu lietuviu mintis.ir jeigu tas “elitas” tiek nutoles nuo Tautos,tai cia ju vargdieniu reikalas.O Statkevicius tokiems “elitams” yra nepasiekiamas.

  Thumb up 19 Thumb down 1

  • dabar vias “elitas” išplaukęs į paviršių šiūdo formoj ir užkamšęs vias skyles.

   Thumb up 4 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...