Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

M.Bugakovas. Apie demokratus ir demokratiją

2013-01-29 17:16 | Nuomonių ringas | Komentarų (35)

Michailas Bugakovas. KK nuotr.


Michailas Bugakovas

Eilinį kartą nuo pirmadienio nutariau keisti gyvenimą. Kadangi vis dar neateina mano eilė tapti oficialiai pripažintu patriotu, panorau pasidaryti demokratu. Tokiu, kaip mūsų parlamentarai.

Kokių tik demokratų nėra ar nebuvo mūsų Seime. Socialdemokratai, liberaldemokratai, darbo demokratai, krikščionys demokratai, centro demokratai, konservatyvūs demokratai ir šiaip sau demokratai.

Tai bent vyrai, tai bent moterys! Mandagūs, tolerantiški, protingi, humaniški. Ir NATO jiems -demokratijos garantas. Ir serbų, irakiečių, afganistaniečių, libiečių bombardavimas – taikos ir demokratijos misija. Kapitalizmas – demokratijos ir civilizacijos viršūnė. 0 jau rinkos ekonomika – ir demokratija, ir duona jų kasdienė.

Ar pavyks man pasiekti tokių aukštumų? Trukdo tas baisus sovietinis mąstymas. Suprantu, kad skaičiuoti pinigus svetimoje kišenėje yra tipiškas sovietizmas, bet vis knieti palyginti savo mokytojišką algą su kokio nors valdininko ar mafijozo uždarbiais. Deja, tokiai sovietinei liekanai, kaip aš, net ir kyšių niekas nesiūlo.

Dar baisiau, kad vis trokštu surasti parduotuvėse pigesnių prekių, mažiau mokėti už karštą vandenį ir šilumą. Jei kas sužinotų apie tuos mano slaptus norus, kaip mat pasakytų, jog pasiilgau pigios dešros, ir šitaip prikaltų prie gėdos stulpo.

Bet dar blogiau, kad vakarais negaliu žiūrėti per televizorių nuotaikingų “siaubiakų” ir “milijonierių”. Nervai neišlaiko. Dėl šios priežasties galiu būti apskelbtas euroskeptiku. 0 tai jau būtų diagnozė! Atvažiuotų žmonės su baltais chalatais ir išvežtų nežinoma kryptimi. 0 ten dar, neduok die, sužinos, jog gyvenu sovietiniame name ir vaikštau sovietiniais šaligatviais šalia sovietinio pastato, kuriame posėdžiauja mūsų parlamentarai! Tada ne tik žmonės baltais chalatais, bet ir su žaliom uniformom gali susidomėti mano asmenybe.

Taigi, ką daryti? Kaip tapti demokratu?

Supratau, jog pirmiausia reikia suvokti demokratijos esmę. Pasitariau su pažįstamu politologu (žinoma, demokratu). Ir viskas tapo aišku. Pasirodo, tai gana paprastas dalykas.

Daug prekeivių – tai turgus. Daug “psichų” -tai beprotnamis. Daug nusikaltėlių – tai kalėjimas arba šv. Marijos žemė. Daug moterų – viešnamis. 0 daug partijų – tai demokratija. Kuo daugiau partijų, tuo daugiau demokratijos.

Tiesa, kilo tam tikrų neaiškumų. Jeigu visos tos partijos demokratinės, koks tada skirtumas: daug partijų ar viena? Pasirodo, yra kairesni ir dešinesni demokratai. Aišku, yra ir centro demokratai. Bet tai dar ne viskas. Vieni demokratai, pasirodo, demokratiškesni nei kiti. Yra ir tokių demokratų, kurie tik apsimeta demokratais, o iš tikrųjų jie -jokie ne demokratai. Kai kurie demokratai net supranta, kad kiti demokratai yra netikri demokratai, bet, būdami tikrais demokratais, apsimetėlių negali pavadinti ne demokratais. Nes tai būtų labai nedemokratiška. Tai būtų sovietinis mąstymas, kurio, kaip man paaiškino politologas, demokratai labiausiai bijo.

Žodžiu, demokratai yra demokratai ne todėl, kad jie demokratai, o todėl, kad bijo būti ne demokratais. Vadinasi, jie tokie pat žmonės, kaip aš! Aš irgi bijau. Aš bijau, vadinasi, aš demokratas! Jei išspausdins šį mano rašinį, bijosiu dar daugiau, – vadinasi, visiškai sudemokratėsiu!..

Komentarai

 

 

 
 1. Plano (A. Daleso doktrinos) autorius A. Dalesas (Allan W.Dullas -1893 –1969) – nuo 1947m. (įkūrimo) dirbo JAV CŽV. 1942-1945m. vadovavo politinei žvalgybai Europoje. 1953-1961 m. – CŽV direktorius. „Šaltojo karo“ ideologas, vienas iš žvalgybinės veiklos prieš TSRS ir kitas socialistines valstybes organizatorių.
  Ištrauka:

  ” __Pasibaigs karas, viskas nurims ir nusistovės. Ir mes visas turimas jėgas: visą auksą, visą savo materialinę galią skirsime žmonių bukinimui ir apkvailinimui! Žmogaus smegenys ir sąmonė turi gebėjimą keistis, todėl pasėję Tarybų Sąjungoje chaosą, mes nepastebimai pakeisime tikras vertybes netikromis ir priversime žmones tomis netikromis vertybėmis tikėti.
  Kaip? Mes subursime aplink save bendraminčius, surasime sąjungininkus pačioje Rusijoje. Epizodas po epizodo bus pradėta vykdyti grandiozinė pačios nepaklusniausios Žemėje tautos žūties tragedija, galutinis ir nesugrąžinamas tautos sąmonės užgesinimas. Pavyzdžiui, iš meno ir literatūros mes palaipsniui išguisime jo socialinę esmę; dailininkus ir rašytojus atpratinsime domėtis išraiška ir tyrinėjimu procesų, kurie vyksta tautos gelmėse. Literatūra, teatras, kinas – viskas vaizduos ir šlovins pačius žemiausius žmogiškus jausmus. Mes visokeriopai palaikysime ir padėsime taip vadinamiems dailininkams, kurie įkyriai kals į žmonių sąmonę sekso, smurto, sadizmo, išdavystės kultą – žodžiu, visokį amoralumą.
  Valstybės valdyme sukursime chaosą ir sumaištį. Nepastebimai, bet aktyviai ir nuolatos sudarysime sąlygas valdininkų despotiškumo klestėjimui. Biurokratizmas ir vilkinimas bus laikomi dorybėmis. Sąžiningumas ir padorumas – išjuokiami – taps niekam nereikalingi ir virs praeities atgyvenomis. Įžūlumas, akiplėšiškumas, melas, apgaulė, girtuoklystė, narkomanija, gyvuliška baimė vienas kito ir begėdiškumas, išdavystė, nacionalizmas, priešiškumas kitoms tautoms – visų pirma priešiškumas ir neapykanta rusų tautai – visa tai mes kultivuosime vikriai ir nepastebimai, kol visa tai suvešės ir įsitvirtins.
  Tik nedaugelis, visai nedaugelis įtars ar net supras, kas vyksta. Bet tuos žmones mes įstumsime į beviltišką padėtį, paversime juos pajuokos objektais, rasime būdų juos apjuodinti ir paskelbti visuomenės atmatomis. Rausime dvasines šaknis, suvulgarinsime ir naikinsime tautinės doros pagrindus.
  Taip mes naikinsime kartą po kartos. Pradėsime nuo vaikų ir bręstančių paauglių – skaldysime, demoralizuosime ir morališkai smukdysime jaunus žmones. Mes padarysime juos cinikais, nepraustaburniais ir kosmopolitais*.
  Štai taip mes tai padarysime!”

  A.Dalesas (A. Dullas)__

  P. S. Planas formaliai nebuvo įgyvendinamas, bet JAV prieš TSRS metė visą propagandinės mašinos galią – vien antitarybinių radijo stočių, kuriose dirbo rinktiniai melo ir propagandos specai, išlaikymui kasmet skirdavo apie 1 milijardą tuometinių dolerių (dabar būtų kokie 4-5 mlrd.) – bei taikė ekonominę blokadą.

  Šaltinis: “JAV CŽV direktorius Alenas Dalesas”, 2007 m.
  Knygą anglų klb. išleistą JAV, pagal 2004 m. išslaptintus CŽV archyvus, buvo galima nusipirkti “amazon”.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 2. Kaip gražu samprotauti apie demokratiją. Gali pasityčioti, pasišaipyti, tačiau už vakarų tipo demokratiją kol kas nieko geresnio nesugalvota. Naudojiesi demokratijos privalumais, o svajoji apie vieną nuomonę, vieną tiesą, tipo “odobriam”. O klausimas paprastas – kodėl SLF portalas neturi nuomonių? Todėl kad M.Bugakovui ir į jį panašiems socialistams kitos nuomonės nereikalingos. Užtenka vienos. O demokratija turi privalumą bent tuo, kad iš jos galima ir pasišaipyti.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 3. Puikus straipsnis su galingu humoro ir satyros užtaisu. Visiems “to antanams” reikėtu atsikratyti sajudetiško bolževizmo įpročio vertinti ne tūrinį, o autorių. Daugiau tokiu straipsnių ir visuomenė pamažu pradės sveikti.

  Thumb up 3 Thumb down 2

 4. “Vienas pilietis ir suko galvą kodėl jo gero patrioto neišleido į užsienį? ”

  Tai vis dar nežinai, kad į užsienį vykstant nereikia niekieno leidimo. Tai taip ir gyveni Trumpo VKP(B) kurso idėjomis. O gal pats buvai komisijoje, kuri sprendė, kas gali ir kas negali sovietmečiu vykti į užsienį.
  Tokie kaip M.Bugakovas, M.Burokevičiaus įkurto Politologijos Centro darbuotojas, rašo, o kiti, tokie patys skaito ir džiaugiasi, kad dar yra tokių pačių kaip jie patys.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 5. JAUNIMAS NE SUPRATO IR BANDO PASITYCIUOTI , O VYRESNI ZMONES , KURIE GYVENO PRIE RUSU VISKA SUPRATO IR ISVADA VIENA – AR TOKIOS DEMOKRATIJOS MES NORIME , AR DEL TO STOJOME GINTI SAVO MYLIMA KRASTA , KAD PO 22 METU TAPTUME PRIKLAUSOMI NUO VISU IR NUO VISKO ??? ACIU AUTORIUI – PROTINGI SUPRATO , O DURNIAMS IR TAIP GERAI .

  Thumb up 4 Thumb down 3

 6. idomiai parašyta ir teisingai, tik ….. kodėl sovietinis, juk tokio nebuvo, nes buvo tarybinis.Pagarbiai

  Thumb up 2 Thumb down 3

 7. Šiandien jau portalai džiaugiasi, kad tie JAV demokratijos institutai iš Rusijos persikelia su visais darbuotojais į Lietuvą. Taigi tapsime absoliučios amerikinės demokratijos šalimi.

  Thumb up 2 Thumb down 2

 8. O kokiems galams parduotuvės pardavinėjamos tarybinės dešrelės ir tarybiniai batonai? Visus kurie užeina į tokias parduotuves ir perka tuos gaminius manau filmavimo kameros įtraukia į pasitikėjimą praradusių “tarybinių” valgytojų sąrašą. Vienas pilietis ir suko galvą kodėl jo gero patrioto neišleido į užsienį? Tikriausiai šitos parduotuvės kaip spąstai demokratijos išbandymui. Kad ir pigiau – nepirk. Čia manau vystomas kaip dabar priimta tarnybose vadinti “nusikalstamos valgytojų veikos modelis”. Ir vaistų rusiškų nuo kosulio nepirk, nes manau kameros fiksuoja. Ar nejuokinga?

  Thumb up 2 Thumb down 1

 9. Neseniai maciau M.Bugakova LRT laidoje, kur jis pabande pasakyti kelis sakinius, buvo isvadintas melagiu, is jo buvo pareikalauta pagristi savo smeiztus. Ir jis po to visa laida tylejo, negalejo suvirskinti, kas jam ir kodel buvo pasakyta. Tokie kaip M.Bugakovas vis dar negali isisamoninti, kad viena yra sneketi prie butelio ir visai kas kita, kai viesai reikia savo mintis pagristi.

  Thumb up 5 Thumb down 4

 10. Пришли депутаты к Лигачеву, спрашивают:

  – Егор Кузьмич, как вы понимаете социализм?

  – Это когда все бедные и все молчат.

  – А если дать людям свободу слова и сделать их зажиточными?

  – Это уже будет капитализм. А с ним. как известно, нам не по пути.

  Прибалтийская средняя школа.

  – Дети, что означает голубая полоса на нашем флаге? Да, отвечай, Янис.

  – Это наше небо, котоpое пачкают пpоклятые советские оккупанты!

  – Дети, а что такое чеpная полоса на нашем флаге? Да, Петеpс.

  – Это наша земля, котоpую топчут пpоклятые советские оккупанты.

  – Дети, а что такое белая полоса на нашем флаге? Да, Вовочка.

  – А это – сибиpский снег, котоpый будут убиpать Янис с Петеpсом.

  Последние русские цари: Владимир Самозванец, Иосиф Грозный, Никита Чудотворец, Леонид Летописец, Юрий Долгорукий, Константин Тишайший и Михаил Златоуст…

  😀

  )

  Thumb up 7 Thumb down 0

 11. geras jumoristinis straipsnelis,priverte pasijuokti is pacio ryto,aciu ,nes mazai besijuokiam,o juoktis labai sveika…

  Thumb up 4 Thumb down 5

  • kai tas jumoras kyla is tikro gyvenimo. Gal, todel ir rusu kino komedijos buvo ir yra pacios juokingiausios pasaulyje.

   Thumb up 6 Thumb down 1

 12. zm,
  2010 09 17 10:28
  Dabartiniai ponai, būdami sovietiniais draugais, atvirai baisėjosi kapitalistiniu darbo žmonių išnaudojimu Vakaruose, ten nuolat kylančiomis kainomis, klestinčia prostitucija, prekyba žmonėmis, įvairiomis turčių privilegijomis . Įdomu – kada jie melavo: sovietmečiu ar dabar: Juk visa tai po 1990 turime ir Lietuvoje?
  Tuometinės jų privilegijos buvo tiesiog juokingos, lyginant su dabartinių ponų privilegijom. Sakysim, buvusioje Sniečkaus viloje, Turniškėse, šiuolaikiniai bonzos savo šuns nelaikytų. O ir ponų (gaunančių 500-600 rub. atlyginimus) tais laikais buvo nepalyginamai mažiau.
  Taip pat reikia prisiminti, kad ne kas kitas, o šie ponai paskelbė esant jei ne valstybės (biurokratų) nuosavybe, tai bent jau valstybės (biurokratų) disponavimo objektu, ne tik bendrą sovietmečiu visų dirbančiųjų sukurtą turtą, bet ir individualias piliečių žemės valdas. Taip dirbtinai buvo sukurta situacija, kuomet valdžios savivalės poveikio objektai (eiliniai piliečiai) neturi jokio pasirinkimo ir yra priversti eiti ta kryptimi – kurią nurodo poreikis eilintį kartą pavalgyti ir pamaitinti savo vaikus.
  Žmonės prieš 22 m. buvo begėdiškai apgauti

  Thumb up 9 Thumb down 4

 13. Трудящийся приходит домой и застает жену с любовником.
  – Вот ты здесь глупостями занимаешься, а во дворе напротив апельсины дают!

  – Мяса нет, колбасы нет, молока нет. Кругом посмотришь
  – и чего у нас только нет!

  – Какая разница между “Правдой” и “Известиями”?
  – В “Правде” нет известий, а в “Известиях” нет правды.

  😀
  )

  Thumb up 7 Thumb down 2

 14. Šauniai ir įtikinamai išjuokia. Man patiko. Nepatiko tiktai demokratams.

  Thumb up 11 Thumb down 5

 15. Pažiūrėjus į veidą matosi, kad tarybinis rojus galvoje pas ponuli, ar ne? Ne vienas, ponuli mokytojau, gailėsi tarybinės dešros, vietoje kurios (keletą metelių prieš atsiskyriant Lietuvai) mėsos parduotuvių lentynose gulėjo karvių kanopos.
  Apie ką pasakoji, ponuli, mokiniams, kokia gera tarybinė dešra buvo? Pasirodo tau, ponuli, mūsų Lietuva ( straipsnyje įvardinta šv. Marijos žemė) tolygu kalėjimui? Tai, kas trukdo ponuliui varyti į savo tikrąją tėvynę (galimai Rusija), kur nėra ,,daug nusikaltėlių”, t.y. kalėjimo – šv. Marijos žemės, ir kurioje puikiai gyvuoja tikroji demokratija, t.y. Putino demokratija?
  O pabaigai, ponuli (jei mokytojas esi, tai tamystos žiniai šv. reikia rašyti iš didžiosios raidės), tie, kurie ieško parduotuvėse pigesnių prekių, nevaikšto su tokiais kostiumais, kaip tamysta.

  Thumb up 6 Thumb down 10

  • į tamstos komentarą pažiūrėjus, matosi, kad esi iš Reigano namų, kokia nors demokrato paklodė :)

   Thumb up 11 Thumb down 4

   • Nei iš Reigano namų (Reagan), nei demokratų paklodė, tačiau turiu akis ir matau, kas parašyta ir kokiu tikslu. Be to, matau ponulį autorių su puikios, brangios medžiagos kostiumu. Vargstantys žmones nevaiksto su tokiais kostiumais.
    Visa autoriaus povyza spinduliuoja neapykanta šaliai, kurioje gyvena ir dideliu noru grąžinti atgal, kai mėsos parduotuvių lentynose matėme karvių kanopas, o Lietuvoje užauginta kiauliena vagonais dardėjo Maskvon.

    Thumb up 3 Thumb down 3

    • O ką dabar matai? Aibę spalvotų popierėlių, su dar spalvingesniais užrašais?
     Išmesk viską iš lentynų kas kenksminga sveikatai, pjuvenų faršą sintetinėje žarnoje, pavadinimu -dešra ir t.t ir t.t.
     Kas liks lentynose?
     Nieko!
     Nes net minėtos kanopos sumaltos į aukščiausios kokybės “dešrą”…
     :))

     Thumb up 4 Thumb down 3

 16. Ką besakytume, o patys demokratiškiausi iš visų, selekciniu būdu iš komunistų išvestų demokratų, yra konservuoti demokratai, be jokio širdagraužio išsidalinę, iššvaistę ir išdovanoję viską, ką buvome sūriu prakaitu sukūrę sovietmečiu, vadovaujant jų kamieniniams komunistams.

  Thumb up 11 Thumb down 6

 17. Demokratiia turi buti demokratiska! Partijos plenumo nutarimus-I gyvenima!;)

  Thumb up 4 Thumb down 2

 18. Demokratija,-tai pridengta buržuazijos diktatūros forma, diktato bei masių valdymo (išnaudojimo) svertas. Kartu demokratiją galima apibrėžti ir kaip vyksmą, kurio esmė- “JUDĖJIMAS- VISKAS, GALINIS TIKSLAS- NIEKAS” “Niekas” šiuo atveju- darbo liaudžiai…Tik judėjimas, vilčių bei iliuzijų kupinas…Ir todėl, kad ir kokia nauja partija beatsirastų, ji kaipmat žada kovoti už “tikrą demokratiją”…
  TARSI APGAULĖ GALI BŪTI TIKRA AR TARIAMA…..

  Thumb up 13 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...