Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 20 Ketvirtadienis
 

Apie bepročius ir vagis

2010-11-09 11:31 | Nuomonių ringas | Komentarų (27)

"Mūsų posovietiniai liberalai laisvę supranta kaip stipresniojo teisę, o ne kaip lygias galimybes visiems", - mano S.Stoma (KK nuotr.)

Saulius Stoma

Kartais politikams tai nutinka. Imi ir lepteli kažką viešoje vietoje, tarsi savo virtuvėje, o po to turi teisintis, kad visai ne tą norėjai pasakyti. Dažniausiai tai ir būna kaip tik tai, ką žmogus iš tikrųjų galvoja.

Savo žodžius gaudyti praėjusią savaitę turėjo ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Bandydamas pagrįsti norą didinti atlyginimus jo ministerijai priskiriamų įmonių vadovams, Liberalų sąjūdžio lyderis pasakė, kad už penkis tūkstančius litų dirbti gali tiktai beprotis arba vagis. Iki šiol tokių “bepročių ir vagių” jis rasdavo tarp savo partiečių ar šiaip gerų pažįstamų, bet atrodo, resursai išseko. Ypač po to, kai buvo areštuotas naujasis „Lietuvos pašto“ viršininkas.

Dėl didžiosios visuomenės dalies ir netgi eilinių parlamentarų įžeidimo jaunasis ministras jau gavo pylos, tad būtų galima daugiau nebekalbėti. Tačiau ne! Savaitgalį įvykęs Liberalų sąjūdžio tarybos posėdis buvo tarsi politiškai korektiškas šių žodžių aidas. Dar daugiau. Partijos pirmininko ir kitų lyderių kalbos, raginančios vienytis su kitais valdančiosios koalicijos “liberalais” ir spausti sutrikusius konservatorius-krikdemus link dar didesnio libertarizmo akivaizdžiai parodė didžiausią šios koalicijos bėdą.

Tai – su politine beprotybe besiribojanti socialinio jautrumo ir solidarumo stoka. Ir, žinoma – akivaizdus atitrūkimas nuo didžiosios visuomenės dalies norų bei supratimo, kaip reikėtų tvarkyti šitą visiems kol kas bendrą valstybę.

Į liberalų tarybos posėdžio filmuotą medžiagą per TV buvo malonu pažiūrėti. Inteligentiški, modernūs žmonės – reta kuri partija gali tuo labai pasigirti. Tačiau kas iš to? Mintys – tarsi iš propagandinio Laisvosios rinkos instituto lobistų atsišaukimo. Imi galvoti, kad šitie protingi žmonės gyvena keistame turtingų žmonių rezervate ir net žiniasklaidoje nepaskaito nieko, kas pakeistų jų iškreiptą valstybės suvokimą.

O pasiskaityti tikrai yra ką. Štai naujausi duomenys. Lapkričio mėnesį ES teikiamą paramą maisto produktais gaus 538 491 asmuo, įrašytas į labiausiai nepasiturinčiųjų sąrašą. Taigi jau daugiau nei pusės milijono lietuvių pajamos vienam šeimos nariui ar vienišam žmogui neviršija 525 litų!

Vidutiniškai vienam namų ūkio nariui per mėnesį tenka apie 838 Lt pajamų. Palyginus su 2008 metų duomenimis, jo išlaidos sumažėjo daugiau nei 15 proc. Iki 1 000 Lt pajamų per mėnesį gauna net 25 proc. namų ūkių (vidutinės mėnesinės pajamos šioje grupėje sudaro 786 Lt). Beje, tyrimai rodo, kad krizė per dvejus metus labiausiai paveikė kaip tik vidurinįjį visuomenės sluoksnį.

Be to, kaip nustatė tarptautinė bendrovė „Hay Group“, Lietuvoje egzistuoja bene didžiausias įmonių vadovų ir paprastų darbuotojų atlyginimų skirtumas – jie skiriasi vidutiniškai 7 kartus! Antai JAV aukščiausių vadovų ir darbuotojų atlyginimai vidutiniškai skiriasi 3,7 karto, Kanadoje ir Šveicarijoje – 2,7 karto, Norvegijoje – 2,3 karto. Net kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje įmonių vadovai tenkinasi gerokai mažesniu skirtumu. Latvijoje vadovų atlyginimai yra 5,4 karto, Estijoje – 4,7 karto didesni nei darbuotojų.

Liūdną vaizdą rodo ir tarptautinis Džinio (GINI) indeksas. Nepriklausomoje Lietuvoje drastiškai didėjęs atotrūkis tarp didesnes ir mažesnes pajamas gaunančių gyventojų, įstojus į ES, kelis metus buvo pradėjęs mažėti, tačiau nuo 2007 metų atskirties kreivė vėl staigiai šoko aukštyn.

Ir ką gi šioje apgailėtinoje padėtyje siūlo liberalai? Taigi – visai valstybei imti pavyzdį iš nevaržomai plėšraus „nuvorišų“ verslo! Kelti atlyginimus, tačiau tik vadovams. Varžyti smulkų privatų verslą ir sudaryti lengvatas monopolininkams – tokiems kaip „Lietuvos paštas“ ir panašiai.

Toliau dar gražiau. Socialines išlaidas vyriausybės pateiktame kitų metų biudžete įsisiautėję „liberalai“ siūlo mažinti dar 10 procentų. Mat atsirado piktnaudžiautojų!

Dėl piktnaudžiautojų jie teisūs. Apie prabangiais automobiliais labdaros atvažiuojančius vyrukus kalba ir socialiniai darbuotojai. Tačiau ar dėl tokių sukčiautojų kentėti turėtų visi kiti? Gal geriau reikėtų stiprinti apskaitą ir kontrolę?

Bet apskaita ir kontrolė mūsų laisviesiems liberalams ne prie širdies. Laisvės nuo mokesčių akmenį jie norėtų ridenti jau kokį sausio mėnesį, o žmones priverstų už viską mokėti iš savo kišenės. Ir už mokslą, ir už mediciną, ir už visa kita. Vienintelė likusi kliūtis jiems – Lietuvos Konstitucija.

Libertarų propaguojama minimalistinė valstybė gal ir geras dalykas tokiose šalyse kaip JAV, kur ji turi gilias tradicijas ir nemažą visuomenės paramą. Tačiau net ir tokia valstybė visų pirma turi būti stipri. Ogi mūsų posovietiniai liberalai laisvę supranta kaip stipresniojo teisę, o ne kaip lygias galimybes visiems. Jų šūkis “mes jums duodame meškeres, o ne žuvis” Lietuvoje reiškia tik vieną – alkanos minios sambūrį prie tvenkinio, kurio žuvis jau vakar gudresni išgaudė tinklais.

Ir čia vėl reikia kalbėti apie mūsų šiuo atveju jau modernaus „elito“ galvose įsitvirtinusią gudresniųjų panieką visiems kitiems. Tai veda tik į visuomenės ir valstybės išsivaikščiojimą. Bet gal bent jau sveikas protas pagaliau privers atsitokėti?

Juk vargu ar politikos viršūnėje pamatę “Dviračio šou” milijonierių Saulių Pošką, imtume laikyti jį labai protingu ir gerbtinu?

Nors tas personažas žavus kaip tik dėl savo atvirumo…

Komentarai

 

 

 
 1. tikrai Jonai”Nors aplamai Lietuvoje partiju nera tik nusikalstami susivienijimai. Visu ideologija svyruoja pagal dolerio kursa.” teisybė Bet noris pridurti, kad su doleriu ir baigsis. O tai jau ne už kalnų…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ir su tais rinkimais labai idomu,ko klausi niekas nebalsavo uz kaikurios asmenis,o visi piniguocei sedi seme.kaip suprasti,nusiperkami balsaoii.ar verta is vis eiti balsuoti,kelia dauk klausimu,ir vaigausko darbeliai kelia itarimu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. PINIGU NEDAVE stoma teisejui ir pasodino,ziurekit andriukaitis dave ir isteisintas juk buvo itariamas,be reikalo neitars sugebejo isisukti,o del ko vieni sedi,o zmogzudzei teismu atmetamos bylos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. as noreciau Masiulio paklausti,i kokia beprociu vieta priskirtu zmones ,kurie dirba uz minimalu atlygi..tas pakelima algos turi buti ne is karto atejus ,o pagal veiklos rezultata,koki atlygi gauna eiliniai darbuotojai atlyginima reikia uzsidirbti,o ne ji gauti.o ka Masiulis kalba apie privaciu imoniu atlyginimus,juk zmones isnaudojami dirba uz minimalu ir dar po pusmeti nemokami atlyginimai,tai tokia yra tiesa o atlyginima patys pasiskiria30000 nors imone ant bankroto ribos,kol vadai neuzsidirbs ,o pasiskirs sau atlyginimus,vieni skurs.o kiti pusis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Jus man ir keisti ir apgailetini su savo pasisakymais ,verkslenimais ,kurie tesiasi 20 metu,matot nesamone gaunasi,nebalsuokit,gadinkit biuletenius,nedalyvaukit tam durniu laive ir jausites neapgauti ir durniu laivas prakiurs,tokio bukumo as nesuvokiu ir nera ka suvokt.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Dabar norėčiau pasidalinti paskutinėmis mano sukauptos informacijos ir padarytomis išvadomis apie emigracija. Labai gaila, bet mane slegia didžiulis nerimas, kad šitos vilkų bendruomenės sluoksnio (besmegeniai) jau padarė, labai juodą darbą ir sunaikino mūsų (Bitučių) bendruomenės sluoksnio idėjinio, patriotinio ir psichologinio klimato terpę ir šitas sluoksnis Lietuvoje tirpsta, kaip sniegas karštos saulės atokaitoje. Ką aš pamačiau Anglijoje ir kiek gavau informacijos iš kitų šaltinių , Norvegijos ,Airijos. Tai galiu drąsiai pareikšti, jeigu, mūsų tautiečiai, tai apie 90 proc. atvažiavo į tas šalis ir išlieka juose metus. Kai įsitvirtina, tai juos sugrąžinti atgalios bus neįmanoma. Nebent kokius 10 pr.arba senatvėje. Čia atvažiuoja pati kūrybingiausia ir darbščiausia tautos dalis pradedant valytojus ir baigiant kvalifikuotą personalą. Jie labai greitai prisitaiko ir yra gerai vertinamas jų darbas ir jų sugebėjimai.
  Jau dabar ta kritinė masė jau perkopė į neigiamą reikšmę Lietuvoje jau liko gerokai mažiau tu( bitučių) bendruomenės atstovų negu svetur. Aš galėčiau apytiksliai pasakyti, kad vien tik Londone Lietuvaičių yra daugiau kaip 300- 500 tūks. ( Londone ne įmanoma nesutikti Lietuvaičių gatvėse ir parduotuvėse ,po tris po penkis ir daugiau. Vien tik viename easthamo rajone apie 5 lietuviškos parduotuvės , o kituose nemažiau Vaikų darželiai,poliklinikos, mokyklos ir kito pobūdžio viešosios įstaigos Lietuvių kalba , o kiek Airijoje ( 300)tūk. Norvegijoje ( 100)tūk. ,o dar kitose pasaulio valstybėse. Statistikos departamentas pateikia visiškai neatitinkančius tikrovės skaičius. Šitas filtras labai gerai sijoje ir geriausius tautos atstovus jau mes praradome amžiams. Statistikos departamentas mums meluoja, mano kukliais paskaičiavimais šiose paminėtose šalyse jau gyvena apie 1,2 milij. Tautiečių. Jeigu iki 2011m rugsėjo mėn. Nebus padidinti Lietuvoje atlyginimai -Minimalus atmetus mokesčius 1500lt , vidutinis kvalifikuoto darbininko nuo 2500- 4000 atmetus mokesčius ,inžinerinio personalo nuo 3500-6000lt , labai aukštos kvalifikacijos personalo 8000-1000lt . Tai Lietuvą per sekančius metus paliks dar apie 200 Tūkstančių gyventojų. Čia ir yra (Lietuvių tautos tragedija.)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Jai nors vienas žmogus pagalvotu, kad į karstą nieko neišsineši, gal visiems tada užtektu visko. Valdžia apgailėtina savo morale, vagys ir tiek

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Visi žinokit, jei dirbi už mažiau nei 5000Lt tai esi beprotis, geriausiu atveju vagis. Argi neaišku kuo mus laiko dešinieji ir dešinieji socdemai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Vagies nuotrauka ties straipsnio pavadininimu. O gal sukčiaus (tiksliai neatsimenu už ką teistas Stoma). O bepročių nuotraukų pilnas portalas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • niekas nekreipia demesio i tavo nesamones:))Jau visi priprato,kad visur jas rasai:)

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Gerai tam kas tiki,kad cia mes juos renkam ir kokie mes runkeliai.Net neziurint i tai,kad vakar Venckiene pasake,kokios Ziobienes skaiciuoja musu balsus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. pasižiūrėkit, ką masiulis savo gyvenime yra nuveikęs – tik protą tautai pisa. Jokio realaus darbo jis gyvenime nėra dirbęs

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. bet nieko nauja. Liberalai ir pasižymi savo godumu.O Masiulis yra tik geras savo partijos atstovas – benras godumo tendencijas dar paryškina ir asmeninis ministro ciniškumas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. nori siekti karjeros,bet kokia kaina.Panėrę stačia galva į globalizacijos liūną,priimdami iš ten bele ką,kad tik įtiktų ir patiktų,savo deklaruojama ideologija kelia pavojų Lietuvos tradicijų ir moralės saugomoms vertybėms.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. žmonės tapo įžvalgesni ir reiklesni,labiau domisi ir partijom,jų ideologija ir partijų narių veikla.Liberalų sąjūdis savo ideologija nepriimtini.Reikia,kad Lietuva,kaip maža valstybė saugotų savo pamartines vertybes,saugotų kiekvieną vaiką ir jį ugdytu,augintų pilnaverčiu visuomenės piliečių. ir ug itodėl i.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Duok Dieve,….gal bent jau sveikas protas pagaliau privers atsitokėti?
  Kubilius-komunisto profesoriaus vaikis važinėjo dviračiu, kai Dievas dalijo protą,todėl jo darbeliai sveikam protui nesuvokiami.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Jūs mokėkit mokesčius,o parazitai sugalvos kaip suėsti.Džiugina tai,kad parazitų laukia masinė žūtis,kai baigiasi maistas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. As visa laika sakiau, kad didziausi nusikalteliai tai liberalai. Tai plesiku partija. Bet zmones yra tamsus ir jiems tas pats kas vadovauja, jiems svarbiausia kad grazei sneka ir juos renka. Nors aplamai Lietuvoje partiju nera tik nusikalstami susivienijimai. Visu ideologija svyruoja pagal dolerio kursa.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...