Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 13 Antradienis
 

Anušauskas nori tirti Vaišnorą? Kaip gerai! Tik lygiagrečiai ištirkite ir Giržadą (Medininkų byloje)!

2013-05-27 18:34 | Naujienos | Komentarų (38)

Kada Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys A.Anušauskas Medininkų bylos tyrėjus pagaliau pradės tirti? Kai Rusija "Medininkų sąrašą" sudarys? KK nuotr.

Viena televizija pranešė, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai siūlo atlikti parlamentinį tyrimą dėl VSD generalinio direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro veiksmų – esą VSD pažyma, išvertusi iš postų FNTT vadovus, buvo galimai suklastota. Pažymos neatitikimą tikrovei esą įrodo faktas, jog Generalinė prokuratūra ikiteisminį tyrimą (dėl informacijos apie „Snorą“ „nutekinimo“) V.Giržado atžvilgiu nutraukė.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys A.Anušauskas vienai TV laidai sakė, kad „pažyma turi būti pagrįsta realiais dalykais, ne prielaidomis, ne spėliojimais, bet realiais dalykais“. O kita to paties komiteto narė Rasa Juknevičienė nori, kad Seimo NSGK būtų pateikta visa su ta VSD pažyma susijusi informacija.

Taigi, Lietuvos politinėje ir teisinėje padangėje – kažkas naujo: Generalinė prokuratūra pirmą kartą (turbūt) „nestūmė buldozerio“, o pamačiusi, kad gali „prisigrybauti“ (užkibus ant VSD pažymos kabliuko), žengė labai protingą žingsnį – to, ko negalima įrodyti, neįrodinėja (kitaip sakant, „nepritempinėja“), o tyrimą dėl informacijos apie „Snorą“ „nutekinimo“ tiria toliau (tiksliau – atidavė STT tirti).

Džiugina ir tai, kad ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai sujudo ir nori tą tiek daug vandens pridrumstusią VSD pažymą tirti.

Tačiau būtų dar džiugiau, kad pasinaudodami ta proga Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai ištirtų ir V.Giržado vadovautos operatyvinės ir kriminalinės policijos pareigūnų grupės darbą Medininkų byloje (Iš Seimo Antikorupcijos komisijos tyrimo stenogramos: V.Giržadas: „Aš galiu pasakyti taip, kad ir pagal Medininkų bylą ir pagal Pociūno nužudymą, nužudymą, taip yra byla pradėta, reiškia, man teko vadovauti operatyvinių ir kriminalinės policijos pareigūnų grupei. Vienu atveju, na, mūsų mažai buvo […] Abiem atvejais iš tikrųjų mes tyrimus perėmėme po VSD atliktų veiksmų ir aišku, manau, kad Medininkų iš tikrųjų mums sėkmingai pasisekė per keturis metus bendradarbiaujant ir su užsienio teisėsauga ir manau, tikrai atlikome sėkmingą darbą byloje… ir manau, kad tikrai daug padarėme toje byloje Medininkų, kas yra tikrai, manau, viena iš mūsų sėkmės dalykų.“). Mat dabar tas „sėkmingas darbas“ gali pavirsti didžiuliu tarptautiniu skandalu…

Paaiškėjo, kad nuteistasis Medininkų byloje buvo Latvijos spec.tarnybų bendradarbis, padėjęs išaiškinti nužudymą stambios kontrabandos byloje, buvo slaptas liudytojas ir jam pagal liudytojų apsaugos programą buvo pakeista tapatybė ir pilietybė – Michailovas tapo Latvijos piliečiu; kad byla „pastatyta“ ant operatyvinės dviejų buvusių policijos operatyvininkų pažymos, kurie Apeliaciniame Teisme aiškia lietuvių kalba prisipažino į pažymą surašę tik tai, ką vienas Rygos omonininkas vienoje kavinėje pasakė, tačiau faktų, ar taip buvo ar galėjo būti iš tiesų, net netikrino; kad dabar Michailovui siūloma susigrąžinti Rusijos pilietybę – ir tada Rusija Lietuvai sudarytų „Magnitskio sąrašo“ analogą – „Medininkų (Michailovo) sąrašą“, kuris per spaudimą Lietuvai būtų kaip įrankis šantažuoti ES.

Taip, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariams tirti tikrai yra ką. (O atliekant tą Medininkų bylos tyrimo tyrimą, žiūrėk, kad tik nepaaiškėtų, jog policijos sistemoje būta (o gal dar ir yra) tokių užsienio kalbų poliglotų – ypatingai gerai mokančių  vieną, “argumentum baculinum“,  kalbą, jog net VSD pažymos nublanksta prieš tokius talentus kaip šis).

Beje, jeigu bus atliekamas parlamentinis tyrimas, būtina padaryti ir išvažiuojamąjį posėdį į Lukiškių kalėjimą – pas vienintelį nuteistąjį Medininkų byloje. Nes Policijos departamento vieno kabineto, kuriame buvo Osamos bin Ladeno statulėlė, sienos Seimo nariams tikrai nieko nepasakys…

Komentarai

 

 

 
 1. Ar ne Giržado kabinete ant lentynėlės stovėjo ta keramikinė O..bin Ladeno statulėlė? Atrodo, kad tiksliai ten. Ta KK užuomina atrodo, kažką svarbaus reiškia.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. galima suklastoti melo detektoriaus parodymus? Jie juk neatšaukti. Giržadas įvertintas kaip meluojantis asmuo. Tai gal tirkite tą detektorių. Ir kas panaikino kaltinimnus, net nepranešęs STT, kuri tyrė tą reikalą.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. bretšnaideriai, negi nematot, kad jūsų pasakomis net mažieji nebetiki? Geriau pakalbėkit apie Mikės Pūkuotuko sveiką protą, nes kai kalbat apie baisias teroristes kusaites, arba apie išdavikus majorus ir apsimyžusius pulkininkus skraiduolius, tai ir mano utelės kūšplaukiuose juokiasi…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. dar neištirta? Žmogus iki gyvos galvos nuteistas, o Giržado grupės darbas neištirtas? ???????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. str rase vienintele laikrascio zurnaliste. negi neaisku, o kad ji dirba kontoroje, tai argi irgi neaisku? isteriskas pavadinimas, isteriskas ir straipsnis

  Thumb up 4 Thumb down 2

 6. Bet kiek atsiranda psichinių, kurie tiki kažkokio anoniminėm net nepasirašytom paplavom, “straipsniais” vadinasi. Faktų lygiai nulis, bet papila kelis raktažodžius ant įkaitusių smegenėlių, ir suburbuliuoja. Visi genijai perskaito ir iš karto viską “žino”, pradeda grandiozines teorijas kurti nuo a iki z, nors nei vienas nei iš tolo nieko nematė ir net neįsivaizduoja, kaip viskas vyksta.

  Thumb up 7 Thumb down 3

 7. Komitetui vadovauja jusu mylimas ir didziai gerbiamas p. Paulauskas. I ji ir kreipkites. kam jums tas Anusauskas?

  Thumb up 7 Thumb down 2

  • negali tirti, nes jį patį reikia tirti – kur jo vadovavimo GP metu dingo iš Medininkų bylos įkalčiai? Net Landsbergis viešai klausė: Paulauskai, kur dingo įkalčiai, o Paulauskas tyli ir ką tu jam? Komiteto pirmininkas matai… O būtų principinga teisėsauga, tai Paulauską patį pirmą ištirtų. Bet ten kažkokie bestuburinių klasės atstovai, toks jausmas kartais, susirinko….

   Thumb up 3 Thumb down 0

 8. Vaišnora negali būti šventesnis už Romos popiežių. Tirti būtina.
  Anksčiau buvo kalbėta, kad Michailovas buvo susijęs su nužudymu Latvijoje?
  Ar tas faktas jau paneigtas?

  Thumb up 7 Thumb down 4

  • Su kokiu dar nužudymu Latvijoje? Nejuokaukim. Latvija dar nėra Lietuvos provincija, ar jau tokia patapo? O gal Lietuvos prokurorai ir teisėjai jau ir už latvius, jiems nežinant teisingumą Latvijoje vykdyti pradėjo?

   Thumb up 3 Thumb down 0

 9. Man zodis -istirs- skamba kaip keiksmazodis.Ka sis ponas su savo grupe istyre? Kazkaip neatsimenu.O argi tyrimo vaizdavima galima vadinti tyrimu? Pastoviai girdziu kalbas,speliojimus.O as megstu tiesa,karcia ,suria,baisia,gedinga ar dar kokia.kai norisi ka nors pasiklausyti ar pamatyti menisko ,einu i teatra,i parodas i susitikimus.Kas liecia girzada,noriu konkreciai zinoti ,kokia suma jam privales teismo nuoroda ismoketi,ir kokias sumas kaltieji ismokes is savo asmeniniu kiseniu.

  Thumb up 16 Thumb down 1

  • Dar reikia palaukti , kiek Michailovas Strasbūre prisiteis, o tada paskirstyti visiems pagal “Medininkų sąrašiuką”

   Thumb up 11 Thumb down 2

  • O tai ką neištyrė? Ką galėjo ištyrė, pasiekiamą veikėją pasodino ir sėdės jis ilgai. Kad Rusija savo teroristus globoja, tai ką jai padarysi, visada taip buvo. Diržius irgi suprantu putojasi, kad liudininkai įslaptinti ir jam niekas apie juos nieko nepasakoja. Gal Diržius ir kitų sumetimų turi, neaiški jo asmenybė, bet koks dabar skirtumas, šuo loja, karavanas eina. Jei nebūtų to sėdinčio bendrai liudiję, tai joks teismas nebūtų jo nuteisęs vien dėl kažkokio operų pasakojimo, net nekalbant apie atmestas apeliacijas.

   Thumb up 0 Thumb down 3

 10. Jeigu ir reikia dėl ko sudaryti komisiją, tai dėl Medininkų bylos. Čia tai FAKTAS

  Thumb up 9 Thumb down 2

 11. bėda, kad kitaip tirti nemoka…. Kai reikia surinkti normaliai įrodymus – ir piššššš

  Thumb up 9 Thumb down 2

 12. Galų gale ledai turi pajudėti.Išlys visi galai ,kas turi išlysti.Kas vilkino,kas elgėsi gėdingai,tas turi atsakyti.

  Thumb up 11 Thumb down 2

 13. Palietus vieną ima klibėti kita kaladėlė…O kad bylos kurpiamos naudojant lazdos metodiką (argumentum baculinum) tai jau tapo taip įprasta ypač rezonansinėse bylose…Tegul jie demaskuoja vienas kitą …Ir anot Landsbergio:”di­de­li įvy­kiai, su­lau­kią di­de­lio, nors ir lai­ki­no, vie­šo­jo re­zo­nan­so, vis grįž­ta ir grįž­ta spau­don. Kar­tais rim­tai, kar­tais at­sai­niai. Kai at­sai­niai, ta­da ma­tai ir fel­je­to­niš­kų par­adok­sų ar­ba sa­vai­mi­nio, nė ne­ke­tin­to, juo­do­jo hu­mo­ro.Nė­ra jo­kio hu­mo­ro, kai skai­tai, pa­vyz­džiui, ži­no­mo Lie­tu­vos po­li­ti­ko Ni­ko­la­jaus Med­ve­de­vo dvi­de­šimt me­tų slėp­tą liu­di­ji­mą apie Me­di­nin­kų žu­dy­nes. Hu­mo­ris­ti­nę (?!) pro­ku­ro­ri­nio ty­ri­mo iš­va­dą, kad Vy­tau­tas Po­ciū­nas nie­kaip ne­ga­lė­jo pats iš­kris­ti pro lan­gą, ta­čiau iš­kri­to pats, to­liau ste­bė­si­me taip pat be hu­mo­ro, nes kaž­kas tei­sėt­var­ko­je jo vi­sai ne­ju­to, o ir Lie­tu­vos gai­la.”

  Thumb up 14 Thumb down 1

 14. Na pavarote ponai – Osamos ben Ladeno statulėlė viename iš policijos departmento kabinetų. Tai gal ten dar yra užsilikę Berijos, Stalino ir kitų siaubunų statulėlių. Tai kas čia tada ponas Anušauskai per šiuolaikinė policija ir į ką ji orientuota?

  Thumb up 14 Thumb down 1

   • nuo kada nusikaltimo slepimas broku vadinamas? Broka batsiuvys daro, o nusikaltimas istiriamas, neistiriamas arba dangstomas /klaidinamas tyrimas, kurpiamos bylos ir t.t…./.

    Thumb up 4 Thumb down 0

   • gal zinojimas neskaniu dalyku Medininku byloje padeda teismuose? Juk sie eina lyg per sviesta? Ir kompensacijos solidzios nusimato. Matyt jautru mygtuka paspaude vyrux? Net medvedas suskydo po 20 metu tylejimo…

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • uz ka tu ji gerbi tavo reikalas,gal turi asmeniniu reikalu,tik gali nesidziaugti,nes jis eilini karta nieko neistirs ir nieko nera istyres,pamals tuscias girnas ir tiek ziniu

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...