Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 17 Trečiadienis
 

Andrius Nevera paskirtas generalinio prokuroro pavaduotoju

2011-04-12 09:28 | Naujienos | Komentarų (22)

Andrius Nevera paskirtas generalinio prokuroro pavaduotoju (Prezidentūros archyvo nuotr)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir generalinio prokuroro Dariaus Valio teikimu, generalinio prokuroro pavaduotoju paskyrė dr. Andrių Neverą.

37-erių metų teisininkas šiuo metu dirba Aukščiausiojo teismo Teisės tyrimų ir apibendrinimo departamento direktoriaus pavaduotoju, anksčiau buvo šio bei Tarptautinės teisės ir ES teisės departamento direktoriumi. Išsilavinimą ir socialinių mokslų srities teisės krypties daktaro laipsnį Andrius Nevera įgijo M. Romerio universitete, šiuo metu taip pat yra šio universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios teisės ir kriminologijos katedros docentas.

A.Nevera turi 14 metų teisinio pedagoginio, mokslinio darbo patirtį, yra daugiau kaip dvidešimties mokslinių straipsnių autorius Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, yra Lietuvos mokslo tarybos ekspertas. Jis taip pat dalyvavo rengiant Baudžiamojo, Baudžiamojo proceso kodekso ir kitų teisės aktų projektus.

Viena svarbiausių generalinio prokuroro pavaduotojo atsakomybės sričių bus ikiteisminių tyrimų kontrolė. Prezidentės teigimu, Generalinės prokuratūros vadovybei tenka didelis iššūkis pertvarkant šalies prokuratūros sistemą, kad ji dirbtų skaidriai, atsakingai ir efektyviai. Kalbėdama su kandidatu Prezidentė pabrėžė įsisenėjusių, didelį atgarsį visuomenėje turinčių bylų tyrimų paspartinimo svarbą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Komentarai

 

 

 
 1. man atrodo, kad pasirinkimas tinkamas, kadangi gerb. Nevera kiek suprantu yra geras teoretikas, mokslininkas, docentas, o pavaduotojas teoretikas ir mokslininkas taip pat yra labai naudingas ir praktikoje. be to tai gal bene pirmasis pasirinkimas, kuomet GP dirbs teisininkas mokslininkas . gal net jų daugiau turinčių mokslinius laipsnius visose prokuratūrose reikėtų.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. NEVERA isvertus is rusu kalbos netikintis.turbut jis netiki,kad kedys uzspringo,o usas balutej paskendo,o pociunas per langa issoko…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. oks gi jis akademikas? Nerpagrįstas išaukštinimas. O praktinės patirties tai nėra. Be reikalo menkinami prokurorai. Jie turi patirties, o taip pat baigė ne tik MRUNI, bet svarbesnę teisininkų kalvę- Vilniaus Universitetą. Jie ir baudžiaqmąją teisę žino neblogiau už Nevėrą.Nusikaltimų kvalifikacijos tik teorinės žinios nėra svarbiausios organizuojant ikiteisminį tyrimą ir koordinuojant operatyvinę veiklą. Gerai, jeigu jis bus neaktyvus ir per daug nelįs prie bylų, neskaitys prokurorams pamokslų, netrukdys, kaip sakoma, dirbti. Jei bus aktyvus, kaip daugelis prieš tai buvusių nelabai patyrusių pavaduotojų, kančia GP procesinių padalinių vadovams ir teritorinių prokuratūrų vadams. Kantresniems teks tyliai klausytis jo nieko nesukuriančių samprotavimų, ir kiek galima viską daryti pagal savo supratimą, žiniais, patyrimą, įstatymus. Šiaip be reikalo šis postas išaukštintas. Generalinio prokuroro pavaduotojas savo darbu dubliuoja padalinių vadovus. Jo darbas lengvesnis – jis posėdžiauja, samprotauja, rašo tarpines rezoliucijas, o padalinio vadovas dirba betarpiškai, dirba su padalinio prokurorais ir dar aptarnauja kuratorių. Vienas dirba, o kitas jš kuruoja. Tai panašu kaip Čiapajevą prižiūrėjo komisaras bolševikas Klyčkovas.Generalinėje prokuratūroje reikalingas tik vienas generalinio prokuroro pavaduotojas.Už tam tikras sritis turėtų būti atsakingi padalinių vadovai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. niekada nesupratau kaip zmones, net nedirbe tikro savo darbo, gali uzimti visokias tokias pareigas. nei jis tardytoju (tyreju), nei prokuroru, nei teiseju dirbo!!! ar jis nors zino kaip baudz. bylos lapai susideda? sedejo sau siltai po policijos akademijos baigimo ten pat akademijoje, niekur net nesugebejo nueiti realiai dirbti kaip galbut priklausytu, ir prasau, dabar i pareigas. tai jei jis toks teoretikas su 14 metu patirtimi, tai kodel jis ir toliau nedirba to teorinio darbo – juk tame jis ir specialistas, tegul raso knygeles, straipsniukus, studentams ka papasakoja. kazkaip man cia viskas keistai vyksta. statomi zmones, kurie to darbo net neciupino. absurdas.
  Įvertink:
  1geras komentaras blogas komentaras

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. kad į Prezidentūrą žengia jauni, nauji žmonės. Gal pagaliau įvyks stebuklas žemiškas ir tapsime teisine Valstybe?…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Buvau nuėjus į Ūso šermenis. Aišku, tik, pažiūrėt, ar ten jis, dėl vaizdo net gėlę nunešiau, prie karsto pastovėjau. Artimieji akim spigino. Na ką galiu pasakyt , guli karste lavonas (turbūt), veido bruožai Ūso, panašus, bet – labai jau smulkus veidas, visa galva maža nei žandų, nei pasmakrės nukarusios, lyg būtų riebalų nusiurbimo operaciją pasidaręs, žodžiu smulkus veidelis su ūso bruožais, rankos tokios keistos, pajuodusios, ne kaip lavono, bet kaip žmogaus dirbusio fizinį darbą. Nežinau, vertinant visas kitas aplinkybes gal ten tikrai ne ūsas. Gal kas dar matėt, pasidalinkit mintim apie išvaizdą, ir dar tas, kad karstą labai lengvai nešė…
  DAROME IŠVADAS: labai abejotina kad ten Ūsas, artimieji labai ramūs, Stankūnaitė išsiviepus , neįprastai geros nuotaikos. O juk turėtų susirūpinti savo ateitimi? O jei ji žino kad Ūsą ištraukė, vadinasi dabar yra garantuota kad ir ją ištrauks.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • kai Uso mirties diena jo brolis pasake, “aisku sava mirtimi mire” tai ir pagalvojau, kad gyvas arba gal pats nudaigojo ar zudikus pazinojo?. Atsiprasau artimuju, bet nenormalu taip sakyti. Gal as nesuprantu kazko, bet as iskart rekciau, kad meno broli NUZUDE, gi aplinkybes kokios.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • taip, lavonai sukrenta, ypac ant veido tas gerai matosi, atrodo nosis mazesne, lupos siauresnes. Taip yra.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Kaip ten bebutu, apie mirusiji reikia kalbeti tik gerai arba nieko. O jeigu yra kažkokia pagieza tam mirusiajam, tai i jo laidotuves geriau visai neiti ir mirusiojo nekankinti. Ir ne zmogus teisia, o Dievas teisia. ;)Zmones nesiliauja stebine vaidindami dievus. Bet Biblijoje yra parasyta: “Tegul meta akmeni i mane tas, kuris be nuodemes.” Turbut butu nelengva rasti toki zmogu, kuris butu vertas mesti akmeni. 😉

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. 15 klausimu

  1) Kai Kedys metus laiko varste teisesaugos duris visi buvo akli.
  2) Kai mergaite buvo paimta ir neteisetai patalpinta i vaiku psichuske tokie, apie tai kazkodel nerase.
  3) Kai nevykdomas Vilniaus teismo sprendimas:Pareiksti itarimus Stankunaite; niekas neatsako kodel. Visi bijo net sio klausimo.
  4) Kai pareiskiami itarimai Usui, bet Stankunaitei ne, niekas nepaaiskino kokiu budu tas Usas tvirkino be motinos zinios. Gal mergaite pati pas ji nubegdavo, motinai nezinant?
  5) Kai prokurorai paskelbe Kedi zudiku, tokie, kaip Sakalas pamirso apie nekaltumo prezumcija ir apie tai kad ne Kedzio pedsakai ant sautuvo, nors ir dabar jis bando dar vadovautis sia prokuroru “klaida”.
  6) Kai liudininkai sioje byloje vienas po kito keistai atsisako savo parodymu irgi nieko keista, juk taip buna daug kur.
  7) Kai Versackas paskelbe nuosprendi: Grazinti ir nedelsiant; visi reke, kad teismai ir prokurorai nepriklausomi ir esame teisine valstybe, todel turime gerbti tuos sprendimus. Jau nebekalbu sioje vietoje apie mergaites norus su kuo ji noretu gyventi, apie kuriuos teisejo buvo sumeluota.
  8) Kai likus 3 dienoms iki teismo buvo nuzudytas….tfu..;”nuskendes baloje”; Usas, niekas nesigilino i sias keistas aplinkybes, bet uzkase ir pamirso apie tai.
  9) Kai rezonansinei pedofilijos bylai nagrineti paskiriami ne geriausios reputacijos teisejai, nieko tai nejaudina(kalbu apie Panevezio teisma ir laidas apie siuos teisejus).
  10) Kai nutraukiama pedofilijos byla, tai normalu, juk kaltinamasis jau nebegyvas, ka cia beteisti? Taciau, kad mergaite bus sugrazinta galimai ja pardavinejusiai motinai, niekam neidomu.
  11) Kai Stankunaite isiverzia i apklausos kambari ir susukus;TYLEK, NIEKO NESAKYK!; nutraukia mergaites apklausa, niekas sito nenori pastebeti.
  12) Kai visame pasaulyje isaiskinami pedofilu tinklai, PAS MUSU JO NEGALI BUTI…TAI SAPNAS… rekauja visi pedofilijos bylos veikeju uztarejai.
  13) Zinote pavargau berasyti, nors mintyse dar labai daug ;.
  14) Bet stai, kada vienas vienintelis teismo Siauliu teismo sprendimas vercia kazkam viska aukstyn kojomis, priversdamas tirti Stankunaites poveiki mergaitei, tai JAU VISU BALSU SAUKIAMA, KAD NERINGAI VENSKIENEI PAKLUSTA TEISMAI IR PROKURORAI!!!
  15) KADA BAIGSIS TA VELNIAVA (velniai apsedo) SIOJE SALYJE???? GAL UZTEKS JAU VISUS ZMONES BUKAPROCIAIS LAIKYTI!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Labai aiškiai surašyta, kaip teisėsauga naudojasi savo neliečiamumu. O reikėtų ją kaip reikalas supurtyti už tokį tyčiojimąsi iš teisingumo!

   Thumb up 72 Thumb down 0

 8. nuo to, kad Laimutė Stankunaitė sako, kad nepažinojo nei Andriaus Ūso, nei Jono Furmanavičiaus. Bet aiškėja visiškai priešingai. Į smulkmenas per daug nesigilinkime.
  Faktas lieka faktu, kad mūsų teisėsauga nekreipia į tai dėmesio:
  L.Stankūnaitė Kaune gyveno Ukmergės g. (adresas žinomas). Kartu su ja gyveno ir V. Naruševičienė, butas priklausė V. Naruševičienės uošviams. Ši Ukmergės g. ribojasi ir kertasi su Žukausko g. , o pastarojoje gyveno A. Ūsas. Net namai stovi netoli vienas kito – kampu. Ukmergės g. gyveno ir toks veikėjas, kuris važinėjo raudonu automobiliu. Tai Vaidas Milinis. Taip, tai tas pats teisėjo Milinio posūnis, kuris buvo rastas nušautas miškelyje. Kaip žinome, iš mažosios mergaitės pasakojimų, L.Stankūnaitė leisdavo ją išsivežti „dėdei“ raudonu automobiliu. Pasak pasakojimų, vairuotojas buvo šviesiaplaukis, vardu Aidas ar Vaidas. Mažas vaikas gali suklysti, juk skiriasi tik viena raidė. O tuo labiau, kai tas „dėdė“ sukeldavo baimę ir blogus prisiminimus. Noriu pabrėžti, kad čia TIK ĮTARIMAI. Žinoma, mes paprasti mirtingieji, dabar to automobilio, kurio valstybiniai numeriai JJJ 500, „neatkasime“. Nes pradėjus aiškėti faktams ir bylai išlindus į viešumą, automobilis buvo skubiai parduotas už 500Lt.
  * Kaip įvardijama „buvusios“ L.Stankūnaitės ir A. Ūso advokatės L. Kraujutaitienės kontoros-buto (Kęstučio g. 66, Kaune), kaiminystė su G. Bašinsko butu toje pačioje gatvėje (adresas žinomas). G. Bašinskas – tas pats asmuo, kurio sodybos apylinkėse, po audringai praleisto savaitgalio buvo rastas A. Ūso lavonas. Nors L.Kraujutaitienės ir Bašinsko namo nr skiriasi, tačiau jie sujungti į vieną.
  * Namai šalia, tai šalia, bet paaiškinkite, kaip galima rasti nepažįstamo žmogaus sodybą, esančia kitame rajone, kažkokiame kaime? Tačiau Kraujutaitienė iš Kauno per 15 min. atvyko į Alytaus raj. bei sugebėjo rasti ne tik kaimą ar sodybą, bet kaimo prieigose ir „avarijos“ vietą. Ir kas iš „nepažįstamuju“ jai pranešė? Nors tuo metu ponia advokatė galėjo būti savo namuose Kaune, Sargėnuose, netoli IX forto ir „kapstytis rūtų darželyje“ prie savo didingujų namų arba būti sporto klube, Kauno pakraštyje – Šilainiuose.
  * Kuo toliau, tuo idomiau. G.Bašinskas, kaip manoma, kažkada dirbo viename iš saugumo skyrių, kuris rinko informaciją ir kompromatą apie asmenis, ju seksualinius nukrypimus bei visą kitą. Pasirodo, šio pono sodyba, kaip netyčia, yra nušauto teisėjo J. Furmanavičiaus tėviškėje.
  * Dar vienas faktas, L.Stankūnaitės ir A.Ūso advokatas Vasiliauskas yra nužudytojo teisejo J.Furmanavičiaus kaimynas (durys priešais).
  * Puikiai žinome ir barą-klubą „Žemyn upe“, kur „dėdės“ bei „geroji mamytė“ rinkdavosi pašvęsti prie stalo, esančio prie pat įėjimo. Ten direktore dirba tokia ponia N.Vilpišauskienė. Ši ponia tokio gero būdo, kad imdavo vaikus iš vaikų globos namų savaitgaliams. Vesdavo juos į kirpyklas ir visaip kitaip puošdavo. Tačiau mirus A.Ūsui ir J. Furmanavičiui, jos geras būdas kažkaip išblėso. Gal per daug „apsišvietė“ dalyvaudama J.Furmanavičiaus laidotuvėse, eidama priekyje ir nešdama mirusiojo fotografija? Kaip žinome, „Žemyn upe“ įmonė turi kavinę ir po Kauno miesto apygardos teismu, tad su teisėjais „draugauja“. Per 2008-2009 metus įmonės apyvarta buvo 1,5 – 2 mln litų.
  * Kylame iš kavinės į patį teismą. Ten teisėja dirba tokia R. Palubinskaitė. Ji turi pusbrolius Palubinskus, kurie, kaip itariama, galimai užsiėmė ne tik prekyba žmonėmis (vienas už tai buvo teisiamas), bet ir veždavo vaikus į užsienį. Vėliau jiems teko parduoti mamos paliktas žemes „pakišoms“ ir pusbroliukams bėgti iš Lietuvos. Šios teisėjos sūnus I. Černiauskas priklauso “Žalgirio jachtklubui“, Gimbutienės g. 35. Tuo pačiu adresu registruotas ir motelis „Baltos burės“, kurio direktorė E. Usaitė. Ar yra koks nors ryšys su A.Ūsų? Mūsų teisėsauga atsisako iš archyvų ištraukti geneologinį medį. Telieka spėlioti kodėl…
  * Dar yra tokių duomenų, kad Konstitucinio teismo teisėjas Abromavičius kartu su teisėjais (nužudytuoju J. Furmanavičiumi bei Miliumi) galimai atostogaudavp Jūrmaloje.
  Tad kaip matome visi šie asmenys tarpusavyje yra glaudžiai susije.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Pedofilijos byloje yra visa medžiaga,telefonų išklotinės.Ten yra įsegti ir mergaitės parodymai prieš motiną.Mirus Ūsui ,tyrimas turi tęstis iki pilno tiesos atskleidimo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Tai kas iš to jog byloje nefiguruoja Furmonavičius ir nėra jo išklotinių ? Ką ištirsi jei vienitėlio įrtariamojo jau nebėra o kitų negali būti.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 10. faktas nr 1 -tai purvasklaida-lrytas ir lzinios dabar tures ka veikti-los los los ir dar karta los-nes juk tai ruporas visokiu vagiu,aferiugu,ir aisku pedofilu -ka galima pavadinti dviem zidziais-oligarchijos ruporas……bet faktas nr2 idomesnis-juk pradejo svilti subines visu situ veikeju,kad taip rekia ir loja per prostitucina purvasklaida,oi kaip loja,juk blogai kad nebegales greitai vogti nebaudziami……..

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Na palauksime, nelosime, kol pradės svilti tos sūbinės, o gal niekad nepradės tik eilinį kartą paiškės jog visa tai tik nutildyti visuomenės daliai kiton pusėn lojančius.
   Tad iškur toks optimizmas ir tas laukimas kol Grybauskaitė tvarką padarys ir Brazauskas darė ir Adamkus, na tik Paksas nespėjo.
   :)

   Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Andrius Nevera. Nenuteisto mirusiojo reabilitacija yra beprasmiška
  2010-06-23
  Rubrikose: Politika » Komentarai ir pokalbiai Politika » Teisėtvarka

  Kauno pedofilijos byloje mirus vieninteliam įtariamajam Andriui Ūsui, prabilta apie teisinę galimybę nenutraukti pradėto baudžiamojo proceso ir po mirties reabilituoti asmenį, kuriam buvo pareikšti įtarimai dėl mažametės tvirkinimo. Kas žinotina apie asmens gero vardo atkūrimą? Komentuoja Andrius Nevera – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Teisės tyrimų ir apibendrinimo departamento direktoriaus pavaduotojas.

  INFOLEX: Kas yra įtariamojo (kaltinamojo ar nuteistojo) reabilitacija po jo mirties ir kodėl ji reikalinga?

  A. Nevera: 2002 m. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 3 straipsnio 1 dalies 7 punkte nustatyta, kad baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas mirusiajam, išskyrus tuos atvejus, kai byla reikalinga mirusiajam reabilituoti arba kitų asmenų bylai atnaujinti dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių.

  Pažymėtina, kad ši BPK norma iš esmės yra 1961 m. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 5 str. 1 d. 8 p. atspindys. Šiai nuostatai, pasak BPK rengėjų, buvo pritarta kaip niekam netrukdančiai teorinei galimybei. Atsižvelgiant į šios normos kilmę, galima teigti, kad ji yra ankstesnių – tarybinių – laikų palikimas. Šio laikotarpio tiesiogiai neišgyvenusių Europos Sąjungos valstybių baudžiamojo proceso (arba tiesiog proceso) įstatymuose atitinkamų normų nėra. Galiojančiame Rusijos Federacijos baudžiamojo proceso kodekse reabilitacijos klausimas reglamentuotas 18 dalyje.

  INFOLEX: Kokiais atvejais galime kalbėti apie asmens reabilitaciją po jo mirties?

  A. Nevera:Modeliuojant būtų galima sukurti situacijas, kada mirus nusikalstamos veikos subjektui yra poreikis baudžiamąjį procesą tęsti arba pradėti naują. Toks poreikis galėtų būti tada, kai mirus ikiteisminio tyrimo pareigūnui, prokurorui ar teisėjui išaiškėtų, kad dėl kurio nors jų neteisėto poelgio baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas nekaltas asmuo, o tikrasis kaltininkas liko nenubaustas.

  Jis būtų ir tada, kai asmeniui priimamas apkaltinamasis nuosprendis, jis įsiteisėja ir nuteistasis miršta po to, kai paduoda kasacinį skundą. Įmanomi ir kiti teoriniai konkrečių situacijų modeliai. Kitaip tariant, turi kilti poreikis asmenį reabilituoti – atkurti neteisingai nuteisto asmens gerą vardą. Na, o jeigu neteisingo nuteisimo nebuvo, tai nėra poreikio atkurti asmens gerą vardą. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

  Ši norma įtvirtina gerai žinomą nekaltumo prezumpciją, kurios taikymas mirusiam įtariamajam arba kaltinamajam reiškia, kad baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutraukiamas. Jeigu manytume kitaip, tai susidurtumėme su gana keista arba net iškreipta baudžiamojo proceso eiga, nes jame nedalyvauja vienas iš svarbiausių baudžiamojo proceso dalyvių – įtariamasis arba kaltinamasis. Juk būtent šie proceso dalyviai, atliekant ikiteisminį tyrimą arba bylą nagrinėjant teisme, imasi visų teisėtų būdų, kad atremtų jiems pareikštus įtarimus ar kaltinimus. Vykstant procesui, kiltų ir galutinio teismo sprendimo problema. Akivaizdu, kad apkaltinamojo nuosprendžio priimti negalima, todėl neaišku, kokia būtų tokio proceso prasmė?..

  Mirus įtariamajam, kaltinamajam ar nuteistajam, kyla ir su baudžiamojo proceso pradžios arba tolesnio vyksmo sprendimo klausimas. BPK nereglamentuotas mirusio asmens teisių perėmimas, nes, atsižvelgiant į baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso specifiką, įtariamojo, kaltinamojo ar nuteistojo teisių perimti neįmanoma. Kita vertus, artimiausias nagrinėjamam klausimui būtų atstovavimo institutas, tačiau, atidžiau panagrinėjus BPK 54 straipsnį, matyti, kad ir jų dalyvavimas baudžiamajame procese susietas su gyvu atstovaujamuoju asmeniu.

  INFOLEX: Ar Lietuvos teismų praktikoje yra kada nors taikytas asmens reabilitacijos po jo mirties institutas? Jei taip, ar galite prisiminti, kokia tai buvo situacija?

  A. Nevera: Lietuvoje vienas žinomiausių pavyzdžių, kada buvo taikytas 1961 m. BPK 5 straipsnio 1 dalies 8 punktas, yra M. S. atvejis. Tačiau šioje baudžiamojoje byloje kaltinamųjų buvo daugiau, todėl 2003 m. balandžio 24 d. kaltinamajam M. S. mirus teismas pagrįstai tęsėsi. Dar vienas šios bylos specifinis aspektas yra tas, kad visi kaltinamieji buvo kaltinami dalyvavimu nusikalstamo susivienijimo veikloje ir kontrabanda. Vykdant šią neteisėtą veiklą buvo įgyta daug turto, todėl tokio turto konfiskavimo klausimą teismas galėjo išspręsti tik išnagrinėjęs bylą iki galo. Kita vertus, atkreiptinas dėmesys į tai, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas 2009 m. lapkričio 10 d. priėmė nutarimą, kuriuo pripažino priimtinais antrosios pareiškėjos J. Silickienės skundus pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnį ir Konvencijos 1 Protokolo 1 straipsnį (pareiškimo Nr. 20496/02). Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo dėl šių skundų esmės dar teks palaukti.

  INFOLEX: Dėkojame už komentarą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • bet tai vienintelis budas pareiksti itarimus ir kitiems (gyviems) zmonem susijusiems siu itariamojo, kaltinamojo veika, jeigu reabilitacija nepavyktu (neirodytu nekaltumo). Atvertus byla gali paaisketi nauji itariamijei, visgi ir liudininkai turi pasisakyti. Toks jausmas, kad tam Usa ir nuzude, kad nutraukt byla, taip stengesi taip stenegesi, sirgo, “tvarkesi” dokus, nutraukinejo byla, kad jau kito kelio nebebuvo, kaip tik kaltinamojo mirtis (nes liudininko mirtis bylos nesustabdo, nebent nukentejusiojo, bet sioje byloje tai butu neabejotinas pedofilijos fakto irodymas).

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • ar tai, kad Nevera buvo idejinis konsultantas kaip issukt itariamaji, surengus jo mirties imitacija? vargu, KGB’snikai tai mokejo nuo seno.

   Thumb up 72 Thumb down 0



 
Video reportažas



Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas










Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras