Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 20 Penktadienis
 

Ambasadorius: NATO turėtų aktyviau dalyvauti sprendžiant krizes

2016-06-22 12:34 | Krašto apsauga | Komentarų (24)

Kurt Volker. Nuotr. iš mccaininstitute.org

Didžiausią grėsmę NATO kelia mūsų neveiklumas ir nenoras ginti savo vertybes, pastebi buvęs NATO ambasadorius ir Arizonos valstijos universiteto McCaino tarptautinės lyderystės instituto vykdomasis direktorius Kurtas Volkeris. Baltijos–Amerikos laisvės fondo penktajam jubiliejui skirtame paminėti renginyje jis pristatė savo pranešimą „Kodėl Baltijos saugumas turėtų rūpėti Amerikai?“.

„Vienas didžiausių žmonijos pasiekimų bet kurioje pasaulio dalyje yra žmonių ir valdžios ryšys – ne kai stipresnis kontroliuoja silpnesnį, bet kai yra galimybė pasirinkti, kokioje santvarkoje gyventi, priimti sprendimus vadovaujantis sąžiningu demokratišku procesu, gyventi įstatymus gerbiančioje visuomenėje, saugoti asmens laisves. Nors JAV remiasi šiais idealais, daugiausia galimybių turime tada, kai šių vertybių laikosi visas pasaulis. Tai skatina bendruomenę, saugumą, prekybos partnerius, kitus žmones su idėjomis ir pastangomis, galinčius prisidėti prie didesnės bendruomenės“, – aiškino ambasadorius Kurtas Volkeris.

Jis tvirtina, kad JAV gerovė priklauso nuo demokratijos, rinkos ekonomikos ir apskritai nuo saugumo visame pasaulyje. Šiuo atžvilgiu Baltijos šalys yra tarsi vedlys: jei jos klesti, tuomet JAV ir visas pasaulis gali tikėti ateitimi. „Kodėl JAV turėtų rūpintis Baltijos šalių saugumu? Jei kokia nors šalis turi sunkumų, žinome, kad tik laiko klausimas, kada jų turėsime ir mes. Savo labui turime ginti laisvės pakraščius. Baltijos šalys yra įkvepiantis demokratinės raidos pavyzdys. Manau, svarbu, kad tie, kas dirba, toliau tęstų savo darbą. Blogiausia, kas gali nutikti, yra tai, kad žmonės gali pamiršti, laikytis nuošalyje, palikti šią pasaulio dalį iki galo neprijungtą prie transatlantinės ir demokratinės bendruomenės“, – sakė ambasadorius.

Kalbėdamas apie NATO vaidmenį, ambasadorius pažymi: „Tiesą sakant, didžiausia NATO saugumo problema esame mes patys. Jei neturime valios, pasitikėjimo ir galimybių laikytis savo vertybių, ginti žmonių, kurie laikosi tų pačių vertybių, ir kurti visiems atviros bendruomenės, keliame pavojų patys sau, nes tai atveria galimybių, kuriomis gali pasinaudoti kiti. Tai žinodami rengiamės kitą mėnesį Varšuvoje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Esu gana patenkintas tuo, kas vyksta. NATO priėmė sprendimų dėl JAV dalyvavimo Baltijos šalyse. Tai bus daugiašalės, operatyvios ir nuolatinės pastangos. Tai parodys, kad NATO nejuokauja, kad galime apsaugoti ir apsaugosime valstybes nares. Praėjus aštuoneriems metams nuo Albanijos ir Kroatijos prisijungimo prie organizacijos, NATO siekia, kad jos sąjungininke taptų ir Juodkalnija. Vis dėlto turiu pasakyti, kad man kelia nerimą keli dalykai. NATO nesiima aktyvių veiksmų, kad išspręstų krizes aplink savo teritoriją: Ukrainoje, Gruzijoje, Sirijoje, Libijoje, Afganistane ir pan. NATO viršūnių susitikimo pagrindinis tikslas yra dar kartą pabrėžti kolektyvinę gynybą ir taip atbaidyti bet kokią agresiją.“

Ambasadorius Kurtas Volkeris yra pagrindinis JAV užsienio ir nacionalinio saugumo politikos ekspertas, turintis apie 30 metų patirtį valdžios, akademinio ir privačiojo sektorių pajėgumų srityje. Jis yra Vašingtone įsikūrusio Arizonos valstijos universiteto McCaino tarptautinės lyderystės instituto vykdomasis direktorius. Jis taip pat yra Džono Hopkinso universiteto Pažangiųjų tarptautinių studijų mokyklos Transatlantinių santykių centro vyresnysis mokslinis bendradarbis (nerezidentas), Atlanto Tarybos vyriausiasis patarėjas ir Provanso Ekso IAU koledžo (Prancūzija) patikėtinis. Kurtas Volkeris yra konsultantas tarptautinio verslo klausimams, „Capital Guardian Funds Trust“ direktorių tarybos narys, buvęs „BGR Group“ tarptautinės grupės vykdomasis direktorius. Jis dėstė transatlantinius santykius Džordžo Vašingtono universiteto Elioto tarptautinių santykių mokykloje.

Komentarai

 

 

 
 1. Leiskite paklausti: prie ko čia tas Natas, dėl mūsų krizių? Taikdarys, mat, atsirado…

  Thumb up 72 Thumb down 1

 2. Metamorfozė.
  Socializmo laikais buvo toks populiarus šūkis:
  Komjaunuolišku autoprabėgimu trenksime per bekelę!
  Kapitalizmo:
  Kaikario sviestu suteptais tankais trenksime per balistines atomines raketas!
  Išvystyto socializmo laikais:
  Dirbsiu kiek galėsiu, ir dar tiek, kiek reikės!
  Išvystyto kapitalizmo:
  Po svietą klajosiu – darbo ieškosiu! Dirbsiu tik tada, jei tenkins alga! Veltui nesėdėsiu – iš kitų atiminėsiu!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Klausyk,Saulių,kur kiekvieno tėvyne,jis pats žino,o štai tokiems kaip tu vertėtų gerai kailį iškaršti ,nes savo epitetas ir savo vištos protelį ir pradedi sukurti tokia atmosferą ,kurioje vieni kitiems del skirtingu pažiūrų greit imsim snukius daužyti.O anas ambasadorius nevertas,kad del jo pjautumes.Atvirai kalbant,taiką jo rangas įspūdingas,o galvelė…….

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Prieš skaitydamas komentarą siūlau pažiūrėti laiką kada komentaras parašytas
   2016-06-23 02:01

   ir tuomet bus aišku koks “saulius ar paulius” rašo.
   Kai Lietuvoje naktis, Amerikoje diena. To amerikono tikslas toks -kiršinti, šaipytis iš lietuvių ir priš….i į dūšią. Jam rusas nuolat vaidenasi-matyt bus kaip tam Amerikos generolui, kur per langą iššoko klykdamas “rusas puola” :)

   Thumb up 72 Thumb down 2

 4. idijotas,na ir kiek ta nato kriziu suvalde???lygiai taip pat kaip ir konservinis kubilas vadinamas “specialistu kriziu valdime”na juodas jumoras ne kitaip,vien pliurpalai ir jokio faktisko veiksmo,taip ir reikia runkeliam ka norejo ta ir gavo ,”nepriklausoma”independina su puse milijono litu kiekviena para,na tikrai “nepriklausomi”kai kurie ka nori ta daro ,o runkeliai toliau sedi ir bezda ir laukia kada kepti karveliai ikris i srebtuve,tai vergu tautele dievuleliau sventas tokiu daugiau ant svieto nera,kagi baudziaunikas jis ir lieka baudziauniku,jam ka pasako jis ta nuolankiai ir daro,tpfu ble…

  Thumb up 72 Thumb down 1

 5. VEZYS IRGI GALVOJA, KAD TAS ZMOGAUS KUNAS APLINK JI YRA BLOGIS SU KURIUO REIKIA KOVOTI IR KAD JO PASKIRTIS YRA TIK MAITINTI VEZI…
  TAIP ELGIASI IR JAV (USA) – NATO, LYG TAS VEZYS…
  SAKANT KAD NATO ‘SUPANCIAS’ VALSTYBES TURETU “TVARKYTI” NATO.
  BETGI IR ARKLIUI AISKU KAD BUTENT TA JAV (USA) ORG SUPA OR TERORIZUOJA TAS KITAS VALSTYBES NEBA SUPANCIAS TA NATO MONSTRAA…
  JAV NATO BAZES SUPA RUSIJAA TIESIOG RATU…
  IR TIK IDIOTAS KAIP TIE MINIMI STRAIPSNYJE AMERIKONAI GALI SKLEISTI MINTIS KAD KITOS VALSTYBES SUPA NATO BLOKAA…
  TAI NATO BLOKAS DABAR YRA GRESME PASAULIUI LYG KADAISE HITLERINE VOKIETIJA.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Vatnike, neklyk, niekam jūs nerūpit. Jūsų tėvynė Rusija yra pasaulio pajuokos objektas.

   Thumb up 72 Thumb down 13

 6. O ką ginsime- kokias Europietiškas vertybes-ŽEMĘ PARDUODAMĄ UŽSIENIEČIAMS AR GENDERIO PROGRAMAS MOKYKLOSE IR DARŽELIUOSE AR MULTIKULTŪRINĮ SĄMBŪVĮ?
  800 baziu po pasauli, visur kur tik NATO ikelia koja ten tankai, raketos, karai, perversmai…. Kam tie NATO lektuvnesiai? Tai agresijos, bauginimo irankis, net povandeniniai USA laivai statomi pagal puolamaja o ne gynybyne strategija.Ne mus ginti reikia, o nuo jūsų gintis…

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • Kaip tai ką ginsime? Solidariai ginsime, pradedant vaikais jau paeinančiais ir baigiant pensininkais dar paeinančiais su lazdomis, ES ir NATO, kad nesubyrėtų.

   Thumb up 72 Thumb down 2

   • Ar ginsim ar ne, ES subyrės, tai tik laiko klausimas :)
    O kam reikalinga NATO kai nebėra (VSO) – karinio socialistinių Vidurio ir Rytų Europos valstybių bloko, susiformavusio kaip atsvaros Šaltojo karo metu nelabai aišku …

    Thumb up 72 Thumb down 0

    • tranines motinėles, varliarišį, taukašarvį, buvusių komunistų smaigalį iš b raidės, šlepetes,visus tranus ir tranų ganyklas

     Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Mielas pone, mes norim gyventi su kaimynais draugiškai. Gal sakau turim tokią teisę ar jau nebe ?Karas yra biznis , jis ne mūsų, o tų, kurie prisigaminę ginklų nebeturi kur jų kišti. Kariaukit savo teritorijoje su kuo tik širdis geidžia, BET NE LIETUVOJE. Europos žmonės pamena karą, kurį Vokietija pradėjo prieš 75 metus ir nematau norinčių karo nei vienoje šalyje.Ginti Lietuvą( visų pirma neaišku nuo ko) neturint Lietuvoje darbo, gaunant minimumą ir garantuotą skurdą senatvėje – reiškia ginti bedarbystę Lietuvoje, minimumą vedantį į fizinę ir moralinę degradaciją ir beviltišką skurdą senatvėje, migraciją ? O gal turėtume ginti milijonierius seime ir jų turtus”? Ką ginti ir nuo ko ruošiatės ginti ?Nebuvo NATO Lietuvoje, niekas mūsų nepuolė, o dabar vis “puola ir puola”.Tokia tad mano nuomonė. Mums karo nereikia, mes norim TAIKOS!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Prisigyvenome iki to, kad visas gaminamas garas išleidžiamas per švilpuką: dešimtys milijardų eurų išleidžiama ginkluotei menamo priešo, kuris niekada nieko neužpuolė, atgrasymui ir net anei vieno euro cento draugiškų kontaktų paieškai ir normaliam sugyvenimui su kaimynu, kurio nepasirinksi.
  Ir kodėl Lietuvos valdžia taip lengvai pasidavė ir nuėjo ant JAV karo su Rusija provokavimo pavadėlio? Juk trečiojo Pasaulinio karo atveju, pirmiausia, „šlapia vieta“ liks iš Lietuvos. Kodėl apie tai niekas negalvoja?
  Ar ne pigiau ir geriau būtų su visais gyventi draugiškai, kaip šveicarai?

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Okupantams ir jų šiknialaižiams išprovokavus karą, nei vienas Rusijos kareivis nežengtų į Lietuvą: užtektų porą raketų.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Užtektų ir vienos nedidelės ant nebaigtos sugriauti IAE. Iš tų visų atgrasinimui prisipirktų už milijardus išsilydžiusių šarvuočių ir haubicų liktu tik skarda padengtas Lietuvos žemės lopinėlis žemėlapiuose.
    Tos atgrasinimo techninės baidyklės tai lygiai tas pats, kaip Budionovo laikais susėdus ant arklių mosuoti kardais prieš puolančius tankus. Jei ne kur kas dar beviltiškiau.
    Bet reikia gi kažkur tuos pinigus sukišti. Kaip kitaip nuskurdinsi valstybę, kuri kuo skurdesnė, tuo labiau nuo naujo globėjo priklausomesnė.

    Thumb up 72 Thumb down 2

    • Kodel?
     Detalizuoju:
     caras Putka turi dvi zmonas,dvi dukteris,galimai ir sunu ir kale.Visa ta savo turta ,isskyrus pirma zmona jis labai labai myli.Tai va ,dabar pagalvokiti kokia skynia jis visa ta harema uzdarys,kad butu saugu joms gyventi ant sutrukosio Zemes rutulio?

     Thumb up 72 Thumb down 12

     • Italų rašytojas ir visuomenės veikėjas Džiuljetto Kjeza nesenai pristatė savo naują knygą “Rusofobija 2.0”. Džiuljetto Kjeza savo knygoje bando atskleisti “iš kur auga rusofobijos ir putinofobijos isterijos “kojos”? Kur gali ji nuvesti Europą ir pasaulį? Kokią rolę tame vaidina Baltijos šalys?”. Aš skaitau, kad ši rusofobijos banga sukelta tam, kad paruošti žmones tikram karui. Tai bandymas sukurti masinę neapykantą Rusijai ir Putinui ir paruošti dirvą realiems susidūrimams.
      Aš kiekvieną dieną skaitau vakarų spaudą. Ir iš kiekvienų trijų straipsnių dviejose kalbama apie tai, kad Rusija ruošiasi užpulti Baltijos valstybes. Tai juokinga. Tuo gali tikėti tiktai žmonės, kurie apgauti, kuriais manipuliuoja.
      Prie trijų valstybių su isteriška rusofobija priklauso ir Lenkija. Ir ką tai reiškia Europai? Formaliai šios keturios valstybės priklauso Europai. Bet prie to demonstruoja visiškai ne europinį mastymą. Tokių nuotaikų NEEGZISTUOJA Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Portugalijoje.
      Tai visiškai kita psichologija, kitokia sielos būklė. Europa eina kita kryptimi, pas ją kitos problemos. Niekas Italijoje negalvoja, kad mes turime kovoti Rusijoje. Niekas. Netgi premjeras. Niekas Italijoje nenori sankcijų prieš Rusiją. Bet mes jas pasirašėme todėl, kad Amerika diktuoja, štai ir viskas.
      Jeigu Europa veiks ir toliau pagal JAV diktatą, ji – pasmerkta”.
      Citatos iš knygos.

      Taip mąsto italai, o ką tu čia rašai susikišk į anusą.

      Thumb up 72 Thumb down 1

     • kas tave is palatos isleido?kur ziuri sanitarai,uz ka jie pinigus gauna?

      Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Ir kur tu matei demokratija Lietuvoje K. Volkeri? Tai partiniu gauju ikaitu paimta Lietuva. Ir maziau darykite tvarka pasaulyje , nes tokio chaoso kaip dabar nera buve pasaulyje.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Kokias krizes gali spersti BANDITAI jeigu tas krizes patys sukuria. Amerika nori kad Lietuva kariautu pries Rusija Lietuvoje. Aciu svolociai. NESULAUKSIT.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 11. NATOvcai nori,kad lietuviai pradėtų karą?Ar teisingai suprantu?Rusai mūsų broliai ir nesiruošiame su jais kariauti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Manau, kad NATO nori ne, kad lietuviai pradėtų karą, o kad išprovokuotų, kad jiems būtų galimybė ateiti lietuviams į “pagalbą”.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras