Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 17 Antradienis
 

Ambasadorius: NATO turėtų aktyviau dalyvauti sprendžiant krizes

2016-06-22 12:34 | Krašto apsauga | Komentarų (24)

Kurt Volker. Nuotr. iš mccaininstitute.org

Didžiausią grėsmę NATO kelia mūsų neveiklumas ir nenoras ginti savo vertybes, pastebi buvęs NATO ambasadorius ir Arizonos valstijos universiteto McCaino tarptautinės lyderystės instituto vykdomasis direktorius Kurtas Volkeris. Baltijos–Amerikos laisvės fondo penktajam jubiliejui skirtame paminėti renginyje jis pristatė savo pranešimą „Kodėl Baltijos saugumas turėtų rūpėti Amerikai?“.

„Vienas didžiausių žmonijos pasiekimų bet kurioje pasaulio dalyje yra žmonių ir valdžios ryšys – ne kai stipresnis kontroliuoja silpnesnį, bet kai yra galimybė pasirinkti, kokioje santvarkoje gyventi, priimti sprendimus vadovaujantis sąžiningu demokratišku procesu, gyventi įstatymus gerbiančioje visuomenėje, saugoti asmens laisves. Nors JAV remiasi šiais idealais, daugiausia galimybių turime tada, kai šių vertybių laikosi visas pasaulis. Tai skatina bendruomenę, saugumą, prekybos partnerius, kitus žmones su idėjomis ir pastangomis, galinčius prisidėti prie didesnės bendruomenės“, – aiškino ambasadorius Kurtas Volkeris.

Jis tvirtina, kad JAV gerovė priklauso nuo demokratijos, rinkos ekonomikos ir apskritai nuo saugumo visame pasaulyje. Šiuo atžvilgiu Baltijos šalys yra tarsi vedlys: jei jos klesti, tuomet JAV ir visas pasaulis gali tikėti ateitimi. „Kodėl JAV turėtų rūpintis Baltijos šalių saugumu? Jei kokia nors šalis turi sunkumų, žinome, kad tik laiko klausimas, kada jų turėsime ir mes. Savo labui turime ginti laisvės pakraščius. Baltijos šalys yra įkvepiantis demokratinės raidos pavyzdys. Manau, svarbu, kad tie, kas dirba, toliau tęstų savo darbą. Blogiausia, kas gali nutikti, yra tai, kad žmonės gali pamiršti, laikytis nuošalyje, palikti šią pasaulio dalį iki galo neprijungtą prie transatlantinės ir demokratinės bendruomenės“, – sakė ambasadorius.

Kalbėdamas apie NATO vaidmenį, ambasadorius pažymi: „Tiesą sakant, didžiausia NATO saugumo problema esame mes patys. Jei neturime valios, pasitikėjimo ir galimybių laikytis savo vertybių, ginti žmonių, kurie laikosi tų pačių vertybių, ir kurti visiems atviros bendruomenės, keliame pavojų patys sau, nes tai atveria galimybių, kuriomis gali pasinaudoti kiti. Tai žinodami rengiamės kitą mėnesį Varšuvoje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Esu gana patenkintas tuo, kas vyksta. NATO priėmė sprendimų dėl JAV dalyvavimo Baltijos šalyse. Tai bus daugiašalės, operatyvios ir nuolatinės pastangos. Tai parodys, kad NATO nejuokauja, kad galime apsaugoti ir apsaugosime valstybes nares. Praėjus aštuoneriems metams nuo Albanijos ir Kroatijos prisijungimo prie organizacijos, NATO siekia, kad jos sąjungininke taptų ir Juodkalnija. Vis dėlto turiu pasakyti, kad man kelia nerimą keli dalykai. NATO nesiima aktyvių veiksmų, kad išspręstų krizes aplink savo teritoriją: Ukrainoje, Gruzijoje, Sirijoje, Libijoje, Afganistane ir pan. NATO viršūnių susitikimo pagrindinis tikslas yra dar kartą pabrėžti kolektyvinę gynybą ir taip atbaidyti bet kokią agresiją.“

Ambasadorius Kurtas Volkeris yra pagrindinis JAV užsienio ir nacionalinio saugumo politikos ekspertas, turintis apie 30 metų patirtį valdžios, akademinio ir privačiojo sektorių pajėgumų srityje. Jis yra Vašingtone įsikūrusio Arizonos valstijos universiteto McCaino tarptautinės lyderystės instituto vykdomasis direktorius. Jis taip pat yra Džono Hopkinso universiteto Pažangiųjų tarptautinių studijų mokyklos Transatlantinių santykių centro vyresnysis mokslinis bendradarbis (nerezidentas), Atlanto Tarybos vyriausiasis patarėjas ir Provanso Ekso IAU koledžo (Prancūzija) patikėtinis. Kurtas Volkeris yra konsultantas tarptautinio verslo klausimams, „Capital Guardian Funds Trust“ direktorių tarybos narys, buvęs „BGR Group“ tarptautinės grupės vykdomasis direktorius. Jis dėstė transatlantinius santykius Džordžo Vašingtono universiteto Elioto tarptautinių santykių mokykloje.

Komentarai

 

 

 
 1. Leiskite paklausti: prie ko čia tas Natas, dėl mūsų krizių? Taikdarys, mat, atsirado…

  Thumb up 4 Thumb down 1

 2. Metamorfozė.
  Socializmo laikais buvo toks populiarus šūkis:
  Komjaunuolišku autoprabėgimu trenksime per bekelę!
  Kapitalizmo:
  Kaikario sviestu suteptais tankais trenksime per balistines atomines raketas!
  Išvystyto socializmo laikais:
  Dirbsiu kiek galėsiu, ir dar tiek, kiek reikės!
  Išvystyto kapitalizmo:
  Po svietą klajosiu – darbo ieškosiu! Dirbsiu tik tada, jei tenkins alga! Veltui nesėdėsiu – iš kitų atiminėsiu!

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. Klausyk,Saulių,kur kiekvieno tėvyne,jis pats žino,o štai tokiems kaip tu vertėtų gerai kailį iškaršti ,nes savo epitetas ir savo vištos protelį ir pradedi sukurti tokia atmosferą ,kurioje vieni kitiems del skirtingu pažiūrų greit imsim snukius daužyti.O anas ambasadorius nevertas,kad del jo pjautumes.Atvirai kalbant,taiką jo rangas įspūdingas,o galvelė…….

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Prieš skaitydamas komentarą siūlau pažiūrėti laiką kada komentaras parašytas
   2016-06-23 02:01

   ir tuomet bus aišku koks “saulius ar paulius” rašo.
   Kai Lietuvoje naktis, Amerikoje diena. To amerikono tikslas toks -kiršinti, šaipytis iš lietuvių ir priš….i į dūšią. Jam rusas nuolat vaidenasi-matyt bus kaip tam Amerikos generolui, kur per langą iššoko klykdamas “rusas puola” :)

   Thumb up 4 Thumb down 2

 4. idijotas,na ir kiek ta nato kriziu suvalde???lygiai taip pat kaip ir konservinis kubilas vadinamas “specialistu kriziu valdime”na juodas jumoras ne kitaip,vien pliurpalai ir jokio faktisko veiksmo,taip ir reikia runkeliam ka norejo ta ir gavo ,”nepriklausoma”independina su puse milijono litu kiekviena para,na tikrai “nepriklausomi”kai kurie ka nori ta daro ,o runkeliai toliau sedi ir bezda ir laukia kada kepti karveliai ikris i srebtuve,tai vergu tautele dievuleliau sventas tokiu daugiau ant svieto nera,kagi baudziaunikas jis ir lieka baudziauniku,jam ka pasako jis ta nuolankiai ir daro,tpfu ble…

  Thumb up 8 Thumb down 1

 5. VEZYS IRGI GALVOJA, KAD TAS ZMOGAUS KUNAS APLINK JI YRA BLOGIS SU KURIUO REIKIA KOVOTI IR KAD JO PASKIRTIS YRA TIK MAITINTI VEZI…
  TAIP ELGIASI IR JAV (USA) – NATO, LYG TAS VEZYS…
  SAKANT KAD NATO ‘SUPANCIAS’ VALSTYBES TURETU “TVARKYTI” NATO.
  BETGI IR ARKLIUI AISKU KAD BUTENT TA JAV (USA) ORG SUPA OR TERORIZUOJA TAS KITAS VALSTYBES NEBA SUPANCIAS TA NATO MONSTRAA…
  JAV NATO BAZES SUPA RUSIJAA TIESIOG RATU…
  IR TIK IDIOTAS KAIP TIE MINIMI STRAIPSNYJE AMERIKONAI GALI SKLEISTI MINTIS KAD KITOS VALSTYBES SUPA NATO BLOKAA…
  TAI NATO BLOKAS DABAR YRA GRESME PASAULIUI LYG KADAISE HITLERINE VOKIETIJA.

  Thumb up 7 Thumb down 2

  • Vatnike, neklyk, niekam jūs nerūpit. Jūsų tėvynė Rusija yra pasaulio pajuokos objektas.

   Thumb up 1 Thumb down 13

 6. O ką ginsime- kokias Europietiškas vertybes-ŽEMĘ PARDUODAMĄ UŽSIENIEČIAMS AR GENDERIO PROGRAMAS MOKYKLOSE IR DARŽELIUOSE AR MULTIKULTŪRINĮ SĄMBŪVĮ?
  800 baziu po pasauli, visur kur tik NATO ikelia koja ten tankai, raketos, karai, perversmai…. Kam tie NATO lektuvnesiai? Tai agresijos, bauginimo irankis, net povandeniniai USA laivai statomi pagal puolamaja o ne gynybyne strategija.Ne mus ginti reikia, o nuo jūsų gintis…

  Thumb up 14 Thumb down 1

  • Kaip tai ką ginsime? Solidariai ginsime, pradedant vaikais jau paeinančiais ir baigiant pensininkais dar paeinančiais su lazdomis, ES ir NATO, kad nesubyrėtų.

   Thumb up 12 Thumb down 2

   • Ar ginsim ar ne, ES subyrės, tai tik laiko klausimas :)
    O kam reikalinga NATO kai nebėra (VSO) – karinio socialistinių Vidurio ir Rytų Europos valstybių bloko, susiformavusio kaip atsvaros Šaltojo karo metu nelabai aišku …

    Thumb up 7 Thumb down 0

    • tranines motinėles, varliarišį, taukašarvį, buvusių komunistų smaigalį iš b raidės, šlepetes,visus tranus ir tranų ganyklas

     Thumb up 4 Thumb down 0

 7. Mielas pone, mes norim gyventi su kaimynais draugiškai. Gal sakau turim tokią teisę ar jau nebe ?Karas yra biznis , jis ne mūsų, o tų, kurie prisigaminę ginklų nebeturi kur jų kišti. Kariaukit savo teritorijoje su kuo tik širdis geidžia, BET NE LIETUVOJE. Europos žmonės pamena karą, kurį Vokietija pradėjo prieš 75 metus ir nematau norinčių karo nei vienoje šalyje.Ginti Lietuvą( visų pirma neaišku nuo ko) neturint Lietuvoje darbo, gaunant minimumą ir garantuotą skurdą senatvėje – reiškia ginti bedarbystę Lietuvoje, minimumą vedantį į fizinę ir moralinę degradaciją ir beviltišką skurdą senatvėje, migraciją ? O gal turėtume ginti milijonierius seime ir jų turtus”? Ką ginti ir nuo ko ruošiatės ginti ?Nebuvo NATO Lietuvoje, niekas mūsų nepuolė, o dabar vis “puola ir puola”.Tokia tad mano nuomonė. Mums karo nereikia, mes norim TAIKOS!

  Thumb up 14 Thumb down 0

 8. Prisigyvenome iki to, kad visas gaminamas garas išleidžiamas per švilpuką: dešimtys milijardų eurų išleidžiama ginkluotei menamo priešo, kuris niekada nieko neužpuolė, atgrasymui ir net anei vieno euro cento draugiškų kontaktų paieškai ir normaliam sugyvenimui su kaimynu, kurio nepasirinksi.
  Ir kodėl Lietuvos valdžia taip lengvai pasidavė ir nuėjo ant JAV karo su Rusija provokavimo pavadėlio? Juk trečiojo Pasaulinio karo atveju, pirmiausia, „šlapia vieta“ liks iš Lietuvos. Kodėl apie tai niekas negalvoja?
  Ar ne pigiau ir geriau būtų su visais gyventi draugiškai, kaip šveicarai?

  Thumb up 20 Thumb down 2

  • Okupantams ir jų šiknialaižiams išprovokavus karą, nei vienas Rusijos kareivis nežengtų į Lietuvą: užtektų porą raketų.

   Thumb up 12 Thumb down 0

   • Užtektų ir vienos nedidelės ant nebaigtos sugriauti IAE. Iš tų visų atgrasinimui prisipirktų už milijardus išsilydžiusių šarvuočių ir haubicų liktu tik skarda padengtas Lietuvos žemės lopinėlis žemėlapiuose.
    Tos atgrasinimo techninės baidyklės tai lygiai tas pats, kaip Budionovo laikais susėdus ant arklių mosuoti kardais prieš puolančius tankus. Jei ne kur kas dar beviltiškiau.
    Bet reikia gi kažkur tuos pinigus sukišti. Kaip kitaip nuskurdinsi valstybę, kuri kuo skurdesnė, tuo labiau nuo naujo globėjo priklausomesnė.

    Thumb up 11 Thumb down 2

    • Kodel?
     Detalizuoju:
     caras Putka turi dvi zmonas,dvi dukteris,galimai ir sunu ir kale.Visa ta savo turta ,isskyrus pirma zmona jis labai labai myli.Tai va ,dabar pagalvokiti kokia skynia jis visa ta harema uzdarys,kad butu saugu joms gyventi ant sutrukosio Zemes rutulio?

     Thumb up 1 Thumb down 12

     • Italų rašytojas ir visuomenės veikėjas Džiuljetto Kjeza nesenai pristatė savo naują knygą “Rusofobija 2.0”. Džiuljetto Kjeza savo knygoje bando atskleisti “iš kur auga rusofobijos ir putinofobijos isterijos “kojos”? Kur gali ji nuvesti Europą ir pasaulį? Kokią rolę tame vaidina Baltijos šalys?”. Aš skaitau, kad ši rusofobijos banga sukelta tam, kad paruošti žmones tikram karui. Tai bandymas sukurti masinę neapykantą Rusijai ir Putinui ir paruošti dirvą realiems susidūrimams.
      Aš kiekvieną dieną skaitau vakarų spaudą. Ir iš kiekvienų trijų straipsnių dviejose kalbama apie tai, kad Rusija ruošiasi užpulti Baltijos valstybes. Tai juokinga. Tuo gali tikėti tiktai žmonės, kurie apgauti, kuriais manipuliuoja.
      Prie trijų valstybių su isteriška rusofobija priklauso ir Lenkija. Ir ką tai reiškia Europai? Formaliai šios keturios valstybės priklauso Europai. Bet prie to demonstruoja visiškai ne europinį mastymą. Tokių nuotaikų NEEGZISTUOJA Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Portugalijoje.
      Tai visiškai kita psichologija, kitokia sielos būklė. Europa eina kita kryptimi, pas ją kitos problemos. Niekas Italijoje negalvoja, kad mes turime kovoti Rusijoje. Niekas. Netgi premjeras. Niekas Italijoje nenori sankcijų prieš Rusiją. Bet mes jas pasirašėme todėl, kad Amerika diktuoja, štai ir viskas.
      Jeigu Europa veiks ir toliau pagal JAV diktatą, ji – pasmerkta”.
      Citatos iš knygos.

      Taip mąsto italai, o ką tu čia rašai susikišk į anusą.

      Thumb up 12 Thumb down 1

     • kas tave is palatos isleido?kur ziuri sanitarai,uz ka jie pinigus gauna?

      Thumb up 4 Thumb down 0

 9. Ir kur tu matei demokratija Lietuvoje K. Volkeri? Tai partiniu gauju ikaitu paimta Lietuva. Ir maziau darykite tvarka pasaulyje , nes tokio chaoso kaip dabar nera buve pasaulyje.

  Thumb up 17 Thumb down 0

 10. Kokias krizes gali spersti BANDITAI jeigu tas krizes patys sukuria. Amerika nori kad Lietuva kariautu pries Rusija Lietuvoje. Aciu svolociai. NESULAUKSIT.

  Thumb up 20 Thumb down 1

 11. NATOvcai nori,kad lietuviai pradėtų karą?Ar teisingai suprantu?Rusai mūsų broliai ir nesiruošiame su jais kariauti.

  Thumb up 20 Thumb down 0

  • Manau, kad NATO nori ne, kad lietuviai pradėtų karą, o kad išprovokuotų, kad jiems būtų galimybė ateiti lietuviams į “pagalbą”.

   Thumb up 13 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...