Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Alkoholizmas yra liga

2017-11-10 21:16 | Nuomonių ringas | Komentarų (23)

S.Martinavičius. KK nuotr.

Sigitas Martinavičius

Sakykite, jei Seimo narys susirgs cukralige, ar jis irgi turi palikti Seimą?

Paskutinių dienų įvykiai rodo, kokio akmens amžiaus suvokimas visuomenėje apie šią ligą. Gal dabar Seimo nariai susimąstys ir skirs finansavimą specialistų paruošimui ir padarys ligos gydymą prieinamą lengvai visiems.

Dažniausiai ligonis pats negali nustoti gerti, todėl jam reikia padėti. Reikia kalbėtis, kad jis sutiktų taikyti abstinencijos gydymą. Tai turi būti medikamentinis, stacionarus gydymas, kuris trunka iki 14 d. Tuo metu valomas organizmas, padedama pacientui pasijusti geriau. Su juo kalbasi psichologas, socialinis darbuotojas, kurie bando motyvuoti, nes dažnas, pasijutęs fiziškai geriau, mano, kad pasveiko, ir tolesnė pagalba jam nebereikalinga.

Po abstinencijos gydymo būtinas psichosocialinis gydymas. Su ligoniu turi dirbti psichologai, psichiatrai, ergoterapeutai, vyksta komandinis darbas. Tai grupinis ir individualus darbus. Per užsiėmimus ligoniui sukuriama saugi aplinka, išmokstama pripažinti priklausomybę ir su ja gyventi. Toliau būtina psichosocialinė reabilitacija, kuri trunka 15 d. Jos metu ieškoma, kaip kitaip, be alkoholio, suvaldyti kylančią įtampą.

Jei visuose etapuose dirbama profesionaliai, ligonis pasveiksta. Deja, Lietuvoje nėra pakankamai paruoštų specialistų. Gydymas yra labai apsunkintas biurokratizmo ir sunkiai prieinamas.

Taigi, ne akmenimis ligonį reikia užmėtyti, o padėti jam.

Komentarai

 

 

 
 1. Taip, labai teisingas pono S. M. komentaras. Tyčiojasi čia tie, kas su tokiais ligoniais artimoj aplinkoj nesusidūrė. Ir tolesnė pagalba (išėjus iš ligoninės) pas mus tikrai skurdoka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. kaip tai iš ŽEMĖS dalinimo tarnybos Turiu užmaišęs m3 vandens su Natrio Chloridu. Operacija neskausminga, nes leidžiu per šikną.su pompa (ru patikima)

  Balsiui padarysiu nuolaidą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • galiu rekomenduoti gerb.psichopatą Verygą. Adreso nežinau, bet įtariu,kad sanatorija randasi kažkur netoli Šiaulių Naisio fermose.

   Receptas kainuos 5 eurus. Maistą ir uniformą reikia turėti su savimi.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. parvešite N.Venckienę ir kada baigsite tąsyti senus ŽMONES. Gal jaučiate malonumą kaip černiauskas, matydamas kaip Deimantė siusiuką darė.

  Tegyvuoja ( da zdrastvūjet) respublika,

  Nesuprantu, kodėl tie žmonės bėga … Juk mėlyną paltą ir Juozukas gali pasiūti veltui, kaip uniformas mokiniams.

  Nieko nesuprantu.

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • tai nelauksiu KYŠIO visus metus bonkėse kaip koks TEŠLIUS Masiulys.

   Noriu nuomoti xatą Neringoje.

   Ai nu i ką aš čia šneku. Balsys juk BLAIVAS slepiasi nuo mentų. Aš blaivas irgi slepiuosi. Nuo musyčių, nes jos baltos skraido, o aš toks protingas ,kad net ŽALIAS.

   Thumb up 4 Thumb down 0

   • bėga kuo toliau.

    Reikia Seime sudaryti darbo grupę klausymui apsvarstyti, ir numatyti lėšas biudžete 2020 metams, nes 2018 viskas suskaičiuota kultūros traktoriams Belorūsj iki kopeekos.

    Thumb up 3 Thumb down 0

  • Seniai suprantama, kol valdys Landsbergiai per savo Statytine, mergaite venckiene bus saugi.
   Suprantami tavo venckakedopedistiniai “pergyvenimai”. Iprastai negali isgyventi be smeizto. Tik kodel “palikti ramybej” nutrijos isgimdytojus, kurie padare ir itariami padare nusikaltimus, o visus kitus nusikaltelius ir itariamuosius bausti ir teisti? ?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. sako kad ir ATR lenkai su lietuviais dėl šnapso prapylė, išrinktieji kaip įrankį ATR visuomenei pavergti naudojo alkoholį, galiausiai alkoholiu apnuodyta ATR nušluojama nuo žemės paviršiaus trijų imperijų Austrijos, Prūsijos, Rusijos.Žydai papuolė į Rusijos imperijos sudėtį kur lygybe nė nekvepėjo ir dar caras buvo įvedęs bausmes homoseksulaistams – visa tai privedė prie 1917 m. spalio žydiškosios bolševikinės revoliucijos, Lenino žydiškos vyriausybės,apie tai internete “„Kelias į 1917 m.bolševikinę revoliuciją“Rusijoje atėję į valdžią žydai vėl pradėjo TSRS tautų girdymą sukurdami vodkos imperiją…. aidas aidi po šiai dienai iki seimo ir lietuvių pastogių , raginama reklamomis alkoholintis, net Lietuvos nepriklausomybę lietuviai prapylė dėl alkoholio per garsųjį alaus ir proškų referendumą.

  Thumb up 4 Thumb down 2

 5. Mano komentaru apie si pona kazkodel nepraleidzia, nors as rasau mandagiai – nesikeikiu, nesikolioju…Is KK to nesitikejau.Galimai “rasytojas” to praso…

  Thumb up 4 Thumb down 0

 6. tik ant šnapso ir kaba. nes seniai būtų nukritę kaip BLUSOS iš autų.

  Jie net ” silvos ” kojinių 1 dienai neperka, o viniojasi kojas skudurais. Paskui kelia kojas į nosies lygį ir daužo kojom asfaltą.

  Maša su dideliu pilvu, kuris apaugo papus laukia pobediteliaus gatovo.

  Žvanga ordinai. Moj mūžik polziot do chaty.

  S prazdnikom bičiuliai, rašykite, bet ne memuarus r(kowno)

  Thumb up 0 Thumb down 6

 7. Kaip pažiūrėti. Nuvežkite kokį džiovininką ir alkoholoką į negyvenamą salą. Po kažkiek laiko – džiovininkas kritęs, o alkoholikas sveikutėlis, atsigavęs… Tai kokia čia liga?

  Thumb up 8 Thumb down 0

 8. Sigitas taip gerai nusimano ir BVP aritmetikoje ir ligose ? Gal jam Gie drulė padeda ? Nors su jo skaičiais man vistiek neaišku, kažkoks grybas supjautas.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 9. Va, čia, aš su Martinavičiumi sutinku. Alkoholizmas yra liga, kurią išsigydo tik valingi žmonės

  Thumb up 15 Thumb down 0

 10. Uzjauciu ji…
  Atsiprasau, buvau toks grieztas jam savo ankstesniais komentarais…
  Ziuriu tikrai; is veido ten nuotraukoje auksciau, matos kad pageria…
  Rodos ka tik nuotraukose daug geriau atrode…, kazkaip net perstaigiai paseno… Oi matyt pagere, oi pagere siom dienelem… ! Galvoju gal zmogus pergyvena del padeties Lietuvoje, raminasi degtine ir vis po kiekvieno straipsnio luzta kur nors netoli nuo KK redakcijos… ir kai issiguli – vel i redakcija su nauju straipsniu atropoja… Idejas iskloja, ka susapnavo girtas knarkdamas kazkur tarp MAXIMA ir KK..
  Gerai kad zmogus pakovoja uz save, gi darbo netektis jam butu visai beda…
  Dabar gi ten kazka gauna, o ir KK gal uz straipsniukus koki grasi numeta…
  Vis dar zmogui yra uz ka buteliuka nusipirkti ir ikvepima atgauti…
  Taip, teisingai jis raso kad su tokiu zmogum turi dirbti psichologai, psichiatrai, sociologai, psichopatologai, nekrologai, analogai, politologai, narkologai ir sexologai,… Na suprantama, kad visi turi jam padeti, visi kas tik tuo metu negeria, kas laisvas, nes gerimas dalykas yra sventas, kaip ir gerimo namai yra sventi. Kur zmones eina ? – i barus, snapsines ! Neina juk i baznycia, o eina ten, tad barai ir snapsines, reiskia yra svarbesni ir sventesni ! Net Seime, sako palaka kazkur posedziu metu nueje… Gerimas sventesnis dalykas nei darbas !
  Visokie ten abstinentai kovoja su alkoholio gerimu, kaip kadais komunistai su kapitalizmu. Siulo priemones pakeiciancias alkoholi, tai kazka ten pagaminta ar is kanapiu, ar durnaropiu…, bet geriausia butu suvaldyti kylancia itampa, tai butu psichosocialines terapijos pagalba isteigus kuo daugiau sekso paslaugu kabinetu ir kuo arciau. Na nuo tokiu dalyku neatsisakytu net seimunai, lektu ”uzsidrosti” ”ikale” ir balsuotu po to be jokiu itampu uz teise gerti ka tik kas nori ir uz teise dirbti tai, ka kas tik nori…
  Padeti zmonems reikia buti laimingiems ir patenkintiems, o ne viska jiems drausti, susapnavo sikart jis ir vel graziai surase.

  Thumb up 12 Thumb down 2

  • Sorriukas autoriui, jei kazkiek zeidziau. Viskas OK, nuomone tamstos buvo visai normali, tik aisku nuotrauku kaitaliojimas mazumele keistas. O del isvaizdos, juk as matyt kad ne jaunesnis…

   Thumb up 3 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...