Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 19 Pirmadienis
 

Algis Avižienis: Trumpui gresia pavojus įklimpti į nesibaigiančias kovas su elitu

2016-11-11 09:06 | Užsienis | Komentarų (10)

Algis Avižienis. Asmeninio albumo nuotr.

Rinkimai JAV, kuriuose užtikrintai laimėjo D.Trumpas, sukėlė nemenką šurmulį ir Lietuvoje. Vienpusiškas rinkimų kampanijos nušvietimas stambioje komercinėje žiniasklaidoje sukūrė situaciją, kuomet dažnas lietuvis nežino kaip reaguoti ir apskritai ganėtinai menkai žino apie JAV rinkimų ir politinės sistemos ypatumus.

Su klausimu „Who is Mister Trump? „ ir kaip JAV rinkimai paveiks padėtį pasaulyje, kreipiamės į ekspertą, buvusi ilgametį JAV diplomatą, o dabar asociacijos „Nacionalinis Interesas“ koordinatorių užsienio ryšiams Algį Avižienį.

-Gerb. Algi, tai vis tik D.Trumpo išrinkimas tikrai yra unikalus įvykis ar JAV istorijoje buvę ir daugiau tokių netikėtumų ?

-Unikalu JAV istorijoje tai, kad šiam kandidatui į prezidentus pavyko laimėti, nežiūrint tai, kad beveik visas politinis, ekonominis ir kultūrinis elitas buvo nusistatęs prieš jį. Prezidentas Reaganas laimėjo 1980 m., nežiūrint didžiulės liberalios opozicijos jam. Bet Reaganą palaikė nemenkos ir pasiturinčios konservatorių jėgos. Tik dalis elito buvo prieš jį. O Trumpo atveju beveik visa taip vadinama politinė klasė su panieka žiūrėjo į jo prezidentinius gebėjimus, programą ir šansus laimėti.

Kas įvyko per paskutinius tris dešimtmečius nuo Reagano laikų? Manau, kad politinės klasės pažiūrų spektras labai susitraukė, sustabarėjo, įsivyravo taip vadinamas „politinis korektiškumas.“ Per tą laiką įvyko didelė ekonominės finansinės jėgos ir kartu su tuo žiniasklaidos kontrolės koncentracija. Stambusis, tarptautinis kapitalas labai sustiprėjo per šį laikotarpį ir tapo nepaprastai arogantiškas. Globalizacijos procesas, kurį aš šiaip vadinčiau pasaulio užvaldymo procesą, įgavo kone dievišką aspektą, tapo „nesustabdomu“ reiškiniu, jį pradėjo traktuoti lyg tai būtų koks gamtos dėsnis, panašus į žemės traukos jėgą arba saulės spinduliavimą. Prieštaravimas globalizacijai buvo laikomas kova prieš vėjo malūnus arba net iššūkiu prieš Dievą. Globalizacijos atmetimas tapo beveik nemoraliu reiškiniu. Į globalizacijos oponentus pradėta žiūrėti kaip į moraliai pakrikusius žmones, neva skatinantys neapykantą, ksenofobiją. Įtariama, kad, apsaugok Dieve, nacionalistai – tai užsimaskavę naciai.

Trumpas, kuris yra finansiškai nepriklausomas (nes milijardierius), nebijojo pradėti agresyvų puolimą prieš globalizaciją, laisvą prekybą, stambius finansininkus ir globalizaciją palaikantį elitą. Jis įžvelgė globalizacijos žalą jo mylimai Amerikai, globalizacijos silpnąsias vietas, ir jas smerkė ryžtingai, nevyniodamas žodžių į vatą. Jo mintims pritarė maždaug pusšimtas milijonų tautiečių, ypač baltieji darbininkai, kurių darbo vietas globalistai perkėlė į Kiniją ir Meksiką. Ten, tame Amerikos „Rust Belt“ (rūdžių ruožo) regione, kur stūkso apleisti gyvenamieji namai, tušti fabrikai ir uždaryti sandėliai, Trumpas skyrė daugiausia dėmesio, laiko ir pinigų; ten jis rado rinkiminę pergalę. Beveik kiekvieną progą, Trumpas kartojo, kad vardan globalistų pelno, 70 000 JAV gamyklų buvo perkelta į Kiniją, Meksiką ir kitas užsienio šalis. Gamyklų savininkams ir stambiems finansininkams – tai didžiulis pelnas, o paprastiems amerikiečiams tai atnešė bedarbystę, nusikaltimo bangą, narkotikų prekybą netikrumo dėl ateities jausmą. Trumpas pakartotinai įspėjo finansininkus ir stambius vadybininkus, kad jis uždės 35 proc. muitą importuojamiems į JAV produktams, jei tie produktai bus pagaminti užsienio gamyklose, kurias savininkai perkėlė iš JAV.

-Kiek realu, kad naujasis prezidentas įvykdys pažadus ? Ir kiek JAV prezidentus įtakoja aplinka?

-Geras klausimas. Atvykęs į Vašingtoną, Trumpas susirems su armija biurokratų, galingais lobistais, finansininkų talkininkais, milžinišką įtaką turinčia komercine spauda, NVO, politiniais akademikais, užsienio šalių atstovais. Jis bus verčiamas švelninti savo poziciją, ieškoti kompromisų, susitaikyti su „status quo.“ Jo komanda yra sulipdyta iš ne ypatingai revoliucinių elementų. Tai stambesnių firmų vadybininkai, respublikonai, kurių šaknys yra įaugusios į tą patį JAV elitą. Jo politiniai patarėjai jam patars elgtis atsargiai. Tūkstančiai biurokratų/vykdytojų bus pasiruošę sabotuoti jo radikalesnius veiksmus.

Manau, kad jis bandys bent kažkiek apriboti laisvą prekybą JAV naudai (tai galima vadinti protekcionizmu), sugriežtins valdžios veiksmus prieš nelegalius imigrantus, bandys pakeisti labai brangia tapusia Obamos sveikatos draudimo programą, paruošti šalies senstančios infrastruktūros modernizavimo programą, sumažins mokestinę naštą verslui, ypač smulkesniems ir vidutiniams verslininkams. Bet čia greitų pokyčių nesimato. Juk ir Kongresas turi daug kam pritarti. Visur vyks nuožmi kova su „status quo“ suinteresuotais rėmėjais.

Man tiesiog atrodo, kad Trumpui gresia pavojus įklimpti į nesibaigiančias kovas su labai galingu ir giliai Vašingtone ir New Yorke įsišaknijusiu elitu. Jei šios kovos tęsis per ilgai, ir ryškių pergalių nebus, paprastų amerikiečių laukia nusivylimas ir galbūt nusigręžimas nuo naujai išrinkto prezidento. Komercinė spauda nepraleis progos pateikti Trumpo iniciatyvas kuo tamsesnėje šviesoje.

Jei Trumpas nuoširdžiai norės iškovoti kardinalių pokyčių, jam reikės sukurti kažką panašaus į „Amerikos aljansą“, JAV piliečių judėjimą arba organizacinę struktūrą, kuri būtų įsikūrusi visoje JAV ir kuri būtų paremta alternatyviąja žiniasklaida ir nepriklausomu finansavimu.

Trumpas rinkiminės kampanijos metu dažnai kalbėjo apie jo suburtą piliečių judėjimą prieš Vašingtono ir „Wall Street“ elitą. Jei jis norės patvarių pasiekimų, jis turės šią idėjinę koncepciją paversti organizacine realybe. Tada, kai elitinės jėgos pradės blokuoti jo programą, jis galės vėl leistis į keliones po JAV miestus, kur ir vėl suburtų savo rėmėjų gretas ir darytų kontrspaudimą elitui. Jei to nepadarys, tai visai įmanoma, kad Trumpo vaidmuo liks daugiau principinis, simbolinis. Aišku, ir tai geriau nei H. Clinton pergalė, kitaip sakant, „status quo“ palaiminimas per šiuos rinkimus.

-JAV yra labai stiprus ginklų gamintojų „lobby“, o tuo tarpu D.Trumpas žada mažinti karines operacijas užsienyje. Ar jam pavyks perlipti per karo pramonės interesus?

-Rinkiminės kampanijos metu, Trumpas nuolat kartojo, kad jis neparėmė JAV puolimo prieš Iraką. Tai yra optimistinis ženklas. Bet jis taip pat dažnai kritikavo Obamos pastangas sureguliuoti santykius su Iranu. Tad man neaišku ar jis nori grįžti prie konfrontacijos su Iranu. Tai būtų didžiulė nelaimė JAV ir likusiam pasauliui.

Trumpo parama Izraeliui yra akivaizdi ir jis susilaukė stambios pro-Izraelio „lobby“ paramos. Todėl lieka didelis klausimas, ar jis norės sureguliuoti karinę įtampą Vidurio Rytų regione, spausti Izraelį, kad nebeplėstų savo teritorijos arabų žemių sąskaita.

Prezidento Obamos Vidurio Rytų politiką Trumpas kritikavo kaip nemokšišką, bet deja, Trumpas aiškiai nepasisakė už tai, kad JAV turėtų sumažinti karinę intervenciją Vidurio Rytų regione. Juk dalinai dėl šių nelaimingų JAV iniciatyvų, kilo pabėgėlių krizė, susikaupė milžiniška JAV skola, kurią Trumpas nuolat smerkė.

Naujai išrinktasis prezidentas taip pat daug kalbėjo apie tai, kad neva JAV karinės pajėgos yra smarkiai nusilpusios. Tuo tarpu yra aišku, kad pasaulyje nėra karinės jėgos, kuri būtų stipresnė nei JAV. Šioje srityje man lieka daug neatsakytų, labai svarbių klausimų.

-Rusijos klausimas buvo vienas iš dažniausiai keliamas rinkimų debatų metu ir net D.Trumpo priešininkai aktyviai skleidė teiginius esą kandidatas „prorusiškas“. Ar JAV apskritai yra bent teorinė galimybė, kad aukštas politikas gali veikti kitos valstybės naudai?

-Tokie kaltinimai yra nerimti. Spėčiau, kad Trumpas rimtai pabandys atstatyti konstruktyvesnius ryšius su Rusija. O Rusija, manau, yra suinteresuota tuo, kad pasibaigtų ekonominės sankcijos prieš ją. Esminis klausimas bus Ukraina. Nuo Ukrainos krizės ir prasidėjo dabar jau tapusia rimta įtampa tarp Vakarų ir Rusijos. Dėl jos ir mūsų elitas nuolat nerimauja dėl Lietuvos saugumo. Bet Ukrainos krizė kilo dėl Vakarų pastangų įtraukti Ukrainą į NATO ir ES. Rusijos veiksmų aš nepateisinu, bet galiu suprasti, kad čia esama daug reagavimo į Vakarų ekspansiją aspektų.

Spėčiau, kad Trumpas eventualiai bandys pripažinti Rusijos Krymo ir rytinių Ukrainos sričių aneksiją mainais už Maskvos palankesnę politiką Vidurio Rytuose, Kinijoje ir Rytų Europoje apskritai. Jei tai pavyktų, tai JAV galėtų sutaupyti daug lėšų, tarkime savo infrastruktūros taisymui ir naujų darbo vietų kūrimui. Tada ir JAV kariuomenę būtų galima modernizuoti racionaliau, jei tai apskritai yra reikalinga, bet nereikėtų bankrutuoti JAV iždo rungtyniaujant ginklavimosi srityje su Rusija.

-Rinkimų kampanijos metu buvote JAV. Ar tai, ką pamatėte, buvo lygiavertė kova? Kaip kandidatų atžvilgiu laikėsi JAV didžioji žiniasklaida?

-Apie stambiosios žiniasklaidos vaidmenį šiek tiek jau užsiminiau anksčiau. Mano nuomone, dar niekada JAV žiniasklaida nebuvo tokia šališka kaip per šią pasibaigusią rinkiminę kampaniją. Panašiai kaip ir Vokietijoje, kur opoziciniai judėjimai nuolat kalba apie „Lugenpresse“ (meluojanti žiniasklaida), taip ir Trumpas nepraleido progos pulti komercinės žiniasklaidos neobjektyvumą jo atžvilgiu. Rinkiminės kampanijos metu, beveik kiekvienos kalbos metu, Trumpas atkreipė savo klausytojų dėmesį į „nesąžiningus“ žurnalistus, kurie paprastai stovėdavo jiems specialiai skirtuose aptvaruose salėse ir kitose susirinkimo vietose. Po tokių „pasveikinimų“ publika gana piktokai nušvilpdavo susirinkusius žurnalistus.

Stambiosios žiniasklaidos priešiškumas nacionalistams niekur nedings, nei JAV nei Europoje. Kaip jau minėjau anksčiau, Trumpui vertėtų įdėti dideles pastangas į alternatyvios žiniasklaidos plėtrą. Kiti nacionalinių valstybių šalininkai Europoje ir pas mus turėtų stengtis dar daugiau stiprinti alternatyvius žinių perdavimo kanalus.

-D.Trumpo išrinkimas neišvengiamai įtakos procesus Europoje. Kokie tai gali būti procesai?

-Čia galima labai ilgai kalbėti apie platų spektrą problemų, bet sustosiu prie mums (nacionalinių valstybių šalininkų) rūpimų klausimų. Žinoma, Trumpo pergalė labai teigiamas psichologinis momentas mums ir neigiamas poveikis globalizacijos (vieno pasaulio valstybės kūrėjų) puoselėtojams. Dabar jau matome visą eilę globalistų rinkiminių katastrofų eigą (nacionalistų judėjimų iškilimas į pirmaujančias vietas visoje eilėje Europos šalių), Brexit referendumas, būsimieji rinkimai Austrijoje ir Prancūzijoje. Įdomu tai, kad stipriausius smūgius globalistai patiria tose šalyse, kuriose tarptautinė bei tariamai laisva prekyba ir finansai ilgiausiai ir stipriausiai yra įsišakniję (Anglijoje ir JAV). Matyt, ten ir paprasti žmonės daugiausia pajunta neigiamas globalizacijos pasekmes.

Politinėje kovoje labai svarbi yra įsibėgėjusi jėga. Jeigu paprasti piliečiai mato, kad globalizaciją (arba ją galima Lietuvoje pavadinti ir integraciją į Vakarų struktūras) vis daugiau atmeta kitų šalių balsuotojai, tai padrąsina oponuojančius aktyviau veikti ir savo šalyje. Eilinis žmogus nenori remti pralaimėjančios pozicijos, jis nori žengti kartu su laimėtojais.

Itin džiaugsmingai Trumpą pasveikino Anglijos politikas N. Farage, Brexit krikštatėvis ir artimas Trumpo bendražygis, bei Prancūzijos Nacionalinio Fronto vadė M. Le Pen. N. Farage pareiškė, kad Trumpo sėkmė yra dar reikšmingesnė pergalė nacionalinių valstybių šalininkams nei pats Brexit referendumas. Le Pen atstovas pareiškė, kad JAV rinkimai rodo, kad globalistų pasaulis griūna o nacionalistų pasaulis yra sparčiai statomas.

Labai stiprų psichologinį smūgį patyrė Vokietijos A. Merkel su savo katastrofiška „atvirų durų“ migrantams pozicija. Merkel dabar nebeturės vieno iš savo pagrindinių užsienio rėmėjų, JAV Prezidento Obamos. Trumpas ne kartą yra griežtai ir net žiaurokai pasmerkęs Merkel vedamą migrantams palankų kursą.

-Ar Lietuvos elitas ir stambioji žiniasklaida nepadarė klaidos ypatingai atvirai remdama H.Clinton? Kokias pasekmes mums turės D.Trumpo išrinkimas?

-Nemanau, kad Trumpo administracija ims taikyti mums sankcijas dėl Clinton rėmimo. Bet stebina lietuvių elito atstovų aklumas statant visas kortas ant globalistų pergalės ir JAV neo-konservatorių militaristinės programos. Pastarieji neo-konservatoriai yra galingi, bet jų nepalaiko masė amerikiečių. Dauguma JAV piliečių net nežino, kas tai per sektą yra neo-konservatoriai. Turėjo tik atsirasti tinkamas politikas, kuris sugebėtų išnaudoti šio elito silpnąsias pusės, suduoti stipresnį smūgį, ir jau visas Vakarų pasaulis dreba nuo patirto šoko.

Nacionalizmas grįžta, tai yra rimta jėga, jis remiasi stipresne logika nei globalistų vizijos. Juk logiška sutelkti dėmesį ir jėgas į savo artimiausią aplinką ir neišsklaidyti energijos po visą pasaulį. Juk būtent šitą kelią mums siūlo globalistai. Trumpas privers mūsų elitą rimčiau pažiūrėti į nacionalizmą. Bet ar jis ko nors išmoks, tenka abejoti. Man pradeda atrodyti, kad Lietuvos valdantieji liks tarp paskutiniųjų keleivių skęstančiame globalistų laive. Todėl mūsų visuomenė turi sustiprinti jėgas aštresnei kovai prieš šitą pasaulio nelaimę.

-Ačiū už pokalbį.

Kalbino Vitalijus Balkus

Komentarai

 

 

 
 1. Algirdai, parašyk knygą, ji yra labai reikalinga Lietuvoje ir manau bus išgraibstyta. Reikia mūsų tautą auklėti ir ruošti lemiamam susidūrimui! Dar daug kas į valdžią Lietuvoje kolaborantus renka ir garbina juos.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Supratingajam Dociui ir Kitiems:

   _______KODEL MUMS REIKIA ZINOTI ?!______

   Docy,
   nezinau…, gal kada ir parasysiu knyga ir as… Bet deja kol kas as dar vis tik skaitau, klausau, ziuriu – mokausi, pleciu savo zinias… O knygos jau yra parasytos ir butent tu zmoniu, kuriu Video ir dokumentus as studijuoju. As manau kad kol as isstudijuosiu ir jei nieko blogo nenutiks, tai bus jau per velu man rasyti…, o gal ir jau nebegalesiu…
   Sitai ka as cia skelbiu yra tik lyg mano emociju protrukis ir davimas Kitiems suprasti – ieskokite ziniu, naujienu, suvokimo !…, skaitykite, ziurekite, klausykite kad zinotumete kas is tikro vyksta apie jus, jusu kraste, Europoje ir pasaulyje…
   Nes klaida yra manyti kad tai jusu neliecia ar nepalies ir kad jus galite rupintis tiktai savo gerbuviu, tiktai atlikti savo darbus ir kad kita vyks tik kazkur apie jus ir uz jusu intereso ir ”kiemo” ribu…
   Deja bet yra kitaip; visa visa jusu gyvenime yra susije su tuo, kas jusu manymu lyg turetu buti ne jusu interesas ir vyksta kazkur apie jus, uz jusu gyvenimo sferos ribu…
   Todel reikia dometis, kad mes nebutume tie sionistu vadinami ”gojai” iki gyvulio lygmens sukvailinti senuju Siono zydu isminciu rastuose – Zion Protocols ir siu laiku rabinu poziuryje i mus ne zydus, ne sionistus…
   Mes nezinojome anksciau, mes lyg ”kalejime” gime ir auge…toje Tarybu Sajungoje, kai mums teike daug ziniu ir propagandos, mokymu…, bet kadangi mes buvome is tikro kaip okupuoti svetimoje mums sajungoje, kuri mums primesta tarptautines (…) klastos ir intervencijos, mes gaudami tuos TSRS mokymus viduje pergyvenome tarsi dvasine ir mentaline ”pasyviaja rezistencija” ir savyje nepriememe TSKP Suvaziavimu medziagos, K. Markso bei Lenino mokymu, mokslinio komunizmo, ateizmo ir viso kito…
   Ir tik maza dalis tai prieme ir tam tarnavo…, tame tarpe netgi ir dabartine Lietuvos Prezidente J.E. D. Grybauskaite bei nemaza dalis esamo ir buvusio parlamento nariu, kitu valdininku, kurie kartais bendradarbiavo netgi su KGB, o ne tik kad buvo TSKP nariais…
   Atejo ”Perestroika”, Sajudis, kuriuos inicijavo, vede ir kure TSKP ir KGB…
   I ”Sajudi” isijunge ir visai neutralus politiskai, bet patriotiskai nusiteikusieji, uzsidege remti Lietuvos Nepriklausomybes ideja… Daugelis is ju buvo prisiklause ”balsu” ir tevu, seneliu apie ikikarine Lietuva, kara ir okupacijas…
   Daugelis siu zmoniu zinojo tai, ka gavo is tevu, seneliu bei balsu…
   Tokiu tarpe buvau ir as…
   Bet mes nezinojome tai, ka zinojo TSKP nariai ar ypac gera ”priejima” prie tikroviskos ir patikrintos info apie pasauli tureje KGB zmones !…
   Isirus TSRS daugelis ju pasikeite ”kaili” ar nutilo, isvyko svetur…
   Tie is partiniu bei KGB ex’u, kurie vyste naujaja politine veikla Lietuvoje slepe tikrove nuo musu ir skelbe tik idejas skirtas zmoniu apkvailinimui arba savo savanaudiskos ekonomines ar politines veiklos pateisinimui ir panasiu gudrociu susivienijimui kelyje i nauju plesriausiuju ir sukciausiuju Lietuvos Istorijoje politiku bei turciu diktatura…
   Ir tiktai mes isvykusieji, palike Lietuva savo akimis pamateme vakarus tokiais, kokie jie yra, pazinome tikrove apie ”realiaja demokratija” bei vakarus. Gi likus Lietuvoje tektu pasikliauti tik Lietuvos media arba fantazuoti galbut tik internete pasiskaicius apie vakaru tikrove…
   Kaip gali neregejes, negyvenes vakaruos atskirti kas yra tikra, o kas ne ?!
   Tai nera paprasta…
   Tai gal ir gali vienas kitas tikrai nuolatos ir giliai domejesis…, bet dauguma visvien yra manipuliuojama oficiozines media, kurios istakos max daugumoje yra is vadinamos MURDOCH medijos valdomos JAV sionistu ‘demokratu’ centro…
   Todel liberalizmas ir tolerancija ju, jau yra mums brukama tiesiog prievartos budu ir bandymai gincyti naujas vakaru ”vertibes” yra daznai kaltinimas mums netolerancija ”demokratijos vertybems” bei nesantaikos, rasizmo ar net smurto kurstymu…neleidziant isvis net diskutuoti tam tikromis temomis…
   Tam sedinciam savo kraste ar neisigilinusiam i povandenines politines sroves, atrodyti gali, kad is tikro tie kaltintojai gali buti teisus…, nes nezino tie neisigiline, nestudijuojantys slaptosios – ”konspiracines” Tikroves, kad tu ”draudziamu temu” ir su tuo susijusiu reiskiniu istakos yra uzslaptintos tyciskai kadangi tos Tikroves yra labai pavojingos ir nusikalstamos max daugumos valstybes zmoniu atzvilgiu…, na ir aisku kad – ”nepaklusniuju valstybiu” atzvilgiu…
   Nes nezino zmones, kad labai auksto lygmens tiesiog satanistines nusikalstamos strukturos yra uzvalde vakaru valstybiu (ir ne tik) vadinamus ”demokratijos centrus”…
   Zmonems diegiama ir jau yra stiprokai idiegta ideja i mastyma ir suvokima, kad visa kas yra kalbama blogo apie tuos centrus yra tiktai prorusiskos ”konspiracijos teorijos”, kurios visai neturi pagrindo ir kad tuose vakaru ”demokratijos” centruose sedi auksciausiu humanizmu nesini ypac edukuoto elito zmones bei iskilieji daug pasiekusieji politikoje, versle ir kad mes esame isvis netgi nekompetetingi diskutuoti bet kuria kiek aukstesnio ju veikla lieciancio lygmens tema…
   Vienz yra ziauriai ”uzpudruojami” zmoniu smegenys ir istatymo ”pries netolerancijas”, uzciaupiamos burnos ir demokratijos esme…
   Todel zmones tampa lyg vistomis; jie tik kapstineja zemes (dirba), lesa (maitinasi), mylisi ir narkotizuojasi (dauginasi ir ‘relaxuoja’), o elitas jiems virs galvos lyg lape vistoms savo dantis, pakabines yra media ir istatymo giljotina, neleidziant zmogui netgi mintimis pazvelgti dangun, kad tik neisvystu pavojaus sau ir savos vergoves nesuvoktu, kad manytu kad tas kapstymas, tas palesimas ir sexas yra viskas ko tik reikia ir gali reikti zmogui… Zmogus paverciamas tarsi i tikra vista, kurios mintis normaliai yra ir gali buti nukreipta tik i savo vistiska (gojini) interesa visai jau negebant ir negalint bei neturint teises pagalvoti apie tuos kieno teritorijoje yra tas musu vistinykas (zona, gardas ar konclageris). Idiegta mums tarsi Bibline tiesa – „Atiduokite taI, kas ciesoriaus, ciesoriui, o kas Dievo – Dievui“…, kas reiskia, kad reikia besalygiskai paklusti Dievui ir ”ciesoriams”. Zmogui lyg ir nebelieka laisves ir tikros teises, o tik egzistencija ta saavo fizinio pasitenkinimo ir tarnystes ”ciesoriui”, prasme…
   Taciau tie ”ciesoriai” ir ju artimieji sau yra prisiskyre kita ”egzistencializmo” supratima, suvokima bei veikima. Ju egzistencializmas yra credo – Tikslas pateisina priemones ! Ir tai yra elgesys pasaulyje su tomis ”vistomis” ir ”gojais” – mumis pagal bet kuri ju interesa ar nora be jokiu apribojimu pagal ju ”a-moralinio kodekso” nuo musu slepiamas nuostatas…
   Na, o ju nuostatos…, to sionistinio ar prosionistisko ‘elito’, yra senieji neva musu ”rusisku vistu” isgalvoti SIONO PROTOKOLAI (Zion Protocols), kuris yra matyt kad pats baisiausias ir TIKRAS dokumentas – veikimo nuostatos tam tikrai sionistinei zmoniu grupei, visu kitu zmoniu (goju) atzvilgiu…
   Mano minetieji du filmai (serijalai Youtube apie iliuminatu – sionistu veikla JAV) yra :
   – Illuminati Wife Tells All – Par1 mp4 (2,3,4) (trukmes 1:55:47. 42:03. 1:59:40. 1:54:50). (mazdaug 7 valandos visumoje; kalba Catherine Polard Griggs)
   – Retired HEAD OF FBI Tells ALL Illuminati, Satanism, Pedophile Rings mp4 (1:03:34) (kalba jis pats – Ted Gunderson – buves FBI vadovas)
   Rekomenduoju paziureti ir :
   Ted Gunderson FBI Whistleblower Killed By The Illuminati mp4 (23:47)
   Visa tai tikrai yra ispudinga ir pritrenkia psichologiskai…
   Taciau tai yra tik miniatiurine dalele interneto ir YOUTUBE turtu apie Tiesa pasaulyje…
   Sekmes visiems !

   Thumb up 3 Thumb down 0

 2. _______O KAS YRA TIE NEOKONAI, PONAS ALGI AVIZIENI ?_______

  Geras straipsnis, pakankamai informatyvus lietuviams, kadangi nepakanka Lietuvos medijoje tikroviskesnes ir nepropagandines info apie procesus Amerikoje. Straipsnyje netgi neokonai pamineti. Pasiekimas :)
  Na o kas is tikro valdo JAV ir kas is tikro joje isigalejo ?!
  Kodel staiga amerikieciai lyg sukilo ?!
  Kodel Trump’as iskilo ir… ?!
  …na Trump’as gal iskilo butent del spektaklio siekiant sudaryti ispudi, kad JAV vyksta kova tarp Gerio ir Blogio ir kad neva atsirado sansas laimeti Geriui isrinkus nauja JAV Prezidenta…
  Betgi netgi Izraelio Premjeras Netanjahu uzvakar sake dziugia kalba, kad isrinktas jo draugas Trump’as, kuris daug padejes Izraeliui…ir palinkejo palaimos JAV ir Izraeliui bei ju draugystei, kuri turi buti vaisinga butent del tos draugystes…
  Ir tai tuo metu kai yra Palestina vis labiau tarsi smaugiama, kai po senosios Balfour Deklaracijos ir SNO priemimu Izraelis visai pamirso sutarima ikurti Palestinos Valstybe ir vietoje to diskriminuoja ir naikina palestiniecius…
  Taigi kokia Tiesa nes Trump’as jei jis ignoruoja Palestinos interesa esanti vienu is baisiausiu Izraelio veiku ?! Kokia tiesa nes Trump’as pasauliui ir JAV kai juk Izraelis yra pagrindinis JAV lobistas ir politikos uzsakovas, o ”izraelitai” juk baisu ka isdarineja pasaulyje ir pacioje JAV…
  Trump’as ”zavi” nutraukose su zydu rabinais…
  Beje brangieji skaitytojai, o ir gerb. Autoriau, juk ir Putinas ”zavi” nuotraukose su rabinais; vietiniais Rusijoje ir Izraelyje, kur buvo ne karta ir sudare svarbias sutartis kuriancias tarsi draugyste su Izraeliu…
  Ir butent cia atrodo kad lyg Trump’o ir Putino interesai harmonizuojasi, butent sioje temoje atrodo kad abu labu yra geri ”velniai” ignoruojantys Palestinos interesa ir tuo – ignoruojantys Izraelio politikos amoraluma !
  Ir tai yra ypac blogas zenklas !
  Todel itariama kad Putinas (galimai esantis ”nevisai” rusu) kartu su JAV pasaulyje ivedineja NWO (Naujaja Pasaulio Tvarka) ir kad vadinamas BRICS blokas yra tik fikcija skirta apgauti pasauliui jog neva sukurta kazkas opozicisko JAV doleriui ir ROTCHCHILDS vadovaujamai pasaulinei JAV finansinei sistemai… Juk IMF (TVF) po jo ikurimo pervede 100 tonu aukso i jo fonda, o kas valdo IMF ?! …juk gi tie patys, kurie ir doleri…tie patys sionistai…
  Tad kas valdo ta doleri, kas valdo JAV, kas yra tie neokonai ir …abi JAV vedancios partijos ?!
  Is tikro tai yra sistema atitinkanti sionistini iliuminatu ta trikampi su akimi centre esantii daug kur, o ir ant dolerio…
  Virsuje trikampio sedi Rothchilds, Rockfelers ir panasus…, kiek zemiau klubas – Komitetas 300…, na ir dar zemiau masonai su ju parlamentais ir pan. org. …
  Iliuminatai, masonai ir pan., apie kuriuos nutyli Autorius yra daug blogiau nei kazkokios tiktai politines organizacijos, nes tai yra slaptos sionistiskai satanistines, krauju ir spec-stanistiniais ritualais itvirtintos ir pazymetos senos ir slaptos organizacijos, kuriu tikslas yra Nauja Pasaulio Tvarka itvirtinant savo totalitaritine komunistiskai fasistine ir statanistine galia ne tik JAV…, o visame pasaulyje…
  Informacijos apie tai yra begales internete; YOUTUBE ir kitur…
  Tai yra absoliuciai pagrista daugeliu atveju, nes opozicija daznai yra buve ypac zymus JAV, JK ir kt valstybiu zmones…
  Pvz. JAV Paul Craig Roberts, kuris tarnaves Reigano patareju…
  Galite rasti ir buvusio FTB direktoriaus (ten ir jis pats kalba ilgai, ir matomas, tad nera netikra tai !) filma apie jo ir Co atskleista ir istirta JAV iliuminatu – masonu susietu su valdzia organizuota masini ilgameti JAV vaiku ir vyresniuju grobima, zudyma, naudojima sekso vergijoje… Ten daugybe informacijos ne tik apie tai ir viskas itikima kadangi persona yra izymi – valstybinio JAV lygmens. Kita yra pvz. moteris atskleidusi JAV iliuminatu veikla. Ji buvo vieno slaptuju tarnybu generolo zmona besisukusi tarp valdziu… Serijalas apie tai yra keturi filmai – viso mazdaug 7 valandos pilnos pavardziu ir ivykiu vardijimo pagristo dokumentais, faktais. Minimos netgi tokios kaip homosexualisto H. Kisindzerio pavardes, o tu spectarnybu ”kileriu” pedofilu ir geju, svelniai sakant, pavardziu gausybe liecianti net Clinton seima… Tai vadinami ”egzistencialistai”, kuriu veiklos credo yra ”tikslas pateisina priemones” ! , kai egzistencijos tikslas yra pateisinimas bet kokiai veiklai butinai iskaitant ir zudymus, narkotiku platinima, plesikavima, neistikimybe, biseksualizma, mela, deinformacija, perversmus valstybese, karus ir t.t. …
  Pasirodo kad JAV spectarnybos, zvalgyba ir net kariuomene yra pilna tokiu ziauriu geju ir .t.t., nelegalios prekybos ginklais ir narkotikais fantaistiskais mastais ! …ir kad tai masiskai isigalejo ne taip senai…na gal tik pries kelis desimtmecius, kai tie iliumnatiniai masoniniai gejai zudikai paeme valdzias daugumoje karo istaigu, universitetu ir net valdziu, kai is military service perejo i politika… Skamba isvis baisiai kai suzinai, kad Princton Uni. ivaldytas tokiu veikeju ir kad kai kurios tokiu agentu-snipu-diversantu grupes po studiju baigimo privalo kaip irodyma kad yra pasiruose ivykdyti viska reikiamai, turi akivaizdziai nuzudyti zmogu ir kur nors isilauzti, apiplesti, na pvz, i savo generolo namus ir dingti lyg be pedsaku… Vieni is tokiu ivairiu heroju buvo…na ten minimi zymus politikai, daug ju ir aisku tampa kas valdo JAV !
  Betgi tai tik du serijalai, kurie yra YOUTUBE ir kuriu kopijas as turiu…
  Ju yra begales ir begales jau turiu as…
  Na, o zmogus pazistaas JAV – A. Avizienis, pamini tik NEOKONUS bendruoju ir nieko nei gero nei blogo nesakanciu pavadinimu, kai tai yra is tikro baisu baisu !…
  Tai yra permazai gerb. Auoriau…siaubingai permazai…, kai jau raudonuoja JAV miestai nuo ugnies pasvaisciu ar pilni tu agresyviu iliuminatu ”uzzombintu” Clinton palaikytoju zadanciu JAV paversti i Sirija ar bent maidana Ukrainoje (tie patys REZISIERIAI, juk !!!)…, kurie net gal patys nezino ka is tikro jie ten klykdami paremia… Nes juk JAV kaip ir daugumoje Vakaru jau deja bet isugdyta ”kitas zmogus”, kitos kartos, kurios nepriima nieko ”gilesnio”, kadangi lyg ant spenio isauge yra tos veidmainiskos ir klastingos MURDOCH’ines media deka…
  Jie yra tarsi zombiai, kuriems ikaltas bedieviskumas, beideologiskumas ir bemoralumas, bedvasizmas, kartu idiegus prosatanistines paziuras vadinant jas liberaliomis… Idiegta kad ju ”gojinis’ gyvuliskas gyvenimo budas yra tarsi pavyzdinis modelis pasauliui ir kad visa kita kas yra neamerikoniska, kas yra kazkaip kitaip, kad yra priesiska, negera ir naikintina su ginklu tradiciskai pagal naujaja pastaruju keliu desimtmeciu JAV kariaunu veiklos istorija pasaulyje…
  JAV elgdamasi lyg pasaulio zandaras ir teroriste panaudojanti dargi ir FALSE FLAG metodus, vadina kad nesa pasauliui demokratija…, kai tuo tarpu ten kur JAV aktyviau ”pasisukineja”, pasaulis pamato griuvesius, pabegeliu srautus ir chaosa lydima nuzmogejusiu JAV apmokytu teroristu lyg Ukrainoje, Afganistane, Irake, Libijoje, Sirijoje,…,…
  Tai atskleidziama internete ir netgi vien tik tu dvieju mano minetu video serijalu pakaktu kad galima butu JAV uzdeti JAV pasauliui pavojingiausios valstybes ”titula” !
  …ir gaila man dabar kad kadais kai klausiau ”balsus” dar tarybiniais laikais as taip tikejau jais…, gaila kad kai remiau Sajudi ir buvau toks naivus lengvatikis…, nes tada man nezinant, jau JAV mietuose veike iliuminatai ir pagal ”isrinktosios tautos” tradicijas atlikinejo kraujo ritualus su pagrobtaisiais tukstanciais vaiku…, kai jau tada pries kelis desimtmecius JAV marines vadai ir ivairiu zvalgybu zmones saltakraujiskai zude netgi amerikiecius perdaug zinancius, isgirdusius, pamaciusius ir daznai net savus is military services…
  Daug galima butu dar apie tai…
  Tik gaila kad ir tokie intelektualai kaip Autorius, tiktai tiek mazai tiesos tegeba atskleisti apie tikrove, kuri yra JAV, kuri gresia jau Amerikai pilietiniu karu ir Revoliucija, o Europai ir pasauliui pasauliniu karu del tu pat amerikiniu jegu kaip ir pries I-ji ir Antraji Pasauliniu Karus sudarius situacija ir karo propaganda, kad tik karas ivyktu…
  Dabar butent amerikieciai kariskiai ir politikai, tie patys lyg, bet jau visai suiliuminateje ir bejausmiskai suzombeje, kurie zude JAV Prezidentus ir suorganizavo garsiausius terorus net savo kraste, sukure visai nepagrista itampa Europoje su Rusija…ir nenuilstamai kuria eilini Europos ir ne tik, naikinima…
  Ir tie amerikieciai yra ne siaip sau vadinami neokonai kaip makkeinai ir panasus, bet tai yra bedieviai zudikai – kabalistiniai satanistai – iliuminatai ir masonai, iliuminatiniu finansiniu, kariniu ir kitu bizniu bei politikos strukturu zmones siekia iki keliu simtu milijonu ”depopulizuoti” zmonijos gyventojus, ivesti vieninga zmonijos pilietybe, totalia kontrole…kitaip sakant NWO pagal savo iskrypusi antzmogiska zombiskuma…
  Tai tvirtina visa savo terabaitu galia galingasis AMERIKINIS Internetas…, tai tvirtina jau isbujojusi opozicija net ir JAV…ir tik Lietuvos delfiai lyg gebelsiniai vis gieda sventa giesme savai Amerikai ir visai JAV blogybei, kuria jau nori nuversti daugiau nei puse susamonejusiu amerikieciu…
  Sekmes Autoriui – drasejant ir parasant daug daugiau, placiau ir butinai giliau !

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Pagal kolaborantinių išverstaskūrių Lietuvoje madą, reikėtų rašyti – ,,Klintonė”!

  Thumb up 7 Thumb down 0

 4. Šaunuolis, avižienis, viskas daug maž taip ir yra. Dorasis pasaulis susirėmė su sionistų užvaldytuoju. Dabar mes atvirai pamatėme, kad valdantieji kolaborantai stovi anoje pusėje, labai toli nuo savo valstybės ir tautos lokesčių, kad jų priesaika mūsų konstitucijai yra fiktyvi, ir faktiškai prieš ją nukreipta. Laužančiojo priesaiką konstitucijai vieta ne valdžioje, o Lukiškėse.
  Tautiečiai, sveikinkime Amerikoje išrinktąjį prezidentą, susitelkime neužilgo rinkdami savąjį ir vavo veiksmais sugrąžinkime mūsų pastangas Lietuvos stiprinimui, o taip pat į pirmą vietą iškelkime savo tautos, kalbos , papročių, gyvenimo lygio pakėlimo svarbą. Lauk kolaborantus iš Lietuvos valdžios.
  ,,Tautos gerovė, tavo gerovė”! ,,Tautos jėga vienybėje”!

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • Pateik pasiūlymus, sąlygas kokiomis siūlai tą gyvenimą ir spręsim ar tiks jūsų siūlomas gyvenimas Aliaskoje.

   Thumb up 1 Thumb down 3

 5. Kodėl D.Trumpas, o o ne D.Trampas (ar tiksliau D.Tramph)? Tuomet ir karo maitvanagės rašykit H. Klinton (Klintonienė…:) )

  Thumb up 5 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...