- Reklama -
Mirė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. KK nuotr.
Mirė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. KK nuotr.

VUL Santariškių klinikos informuoja, jog po ilgo gydymo ir nenuilstamų pastangų 2016 metų spalio 16 naktį mirė LR Sveikatos apsaugos ministras Juras Požėla.
„Visa Santariškių klinikų medikų bendruomenė apgailestauja ir reiškia užuojauta ministro artimiesiems. Dėjome visas pastangas, kad išgelbėtume J. Požėlos gyvybę. Būklė per šiuos mėnesius kito ir kartais atrodė, jog galėsime drauge pasidžiaugti pasiektu laimėjimu. Deja, pankreatitas yra klastinga, sunkiai prognozuojama liga. Šiandien mums labai liūdna, jog kova su šia liga buvo nelygiavertė“, – apgailestavo VUL Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl sveikatos apsaugos ministro, Seimo nario Juro Poželos mirties.

Šalies vadovės užuojautoje sakoma, kad Lietuva neteko jauno perspektyvaus politiko, kuris, nepaisant jauno amžiaus, nemažai metų pelnydavo žmonių pasitikėjimą. Su J. Poželos vardu buvo siejama ir Lietuvos socialdemokratų partijos ateitis.

Prezidentė pareiškė užuojautą J. Poželos šeimai, draugams, visiems bendražygiams ir bendraminčiams.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Lietuvos Respublikos Seimo ir savo vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl Seimo nario Juro Poželos mirties jo šeimai, artimiesiems, draugams ir bendražygiams.
„Visada skaudu, kai mūsų visuomenę per anksti palieka jauni, veržlūs, talentingi žmonės. J. Požela buvo ryškus, teisingas ir atsakingas jaunosios politikų kartos atstovas, su kuriuo buvo sieta daug vilčių ir tikėjimo, kuriant pažangią ateities valstybę. Jo siekiai buvo kilnūs ir prasmingi, o sprendimai – drąsūs ir ambicingi. Tai didelė netektis tiek jo šeimai, tiek ir Lietuvai. Telydi Velionį Amžinybės šviesa, o jo brangiausius žmones – širdies paguoda ir stiprybė“, – teigiama Seimo Pirmininkės L. Graužinienės užuojautoje.

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela rugpjūčio pirmoje pusėje dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų skubos tvarka buvo hospitalizuotas į VUL Santariškių klinikas. Pacientui diagnozuotas ūminis biliarinės (tulžinės) kilmės pankreatitas (kasos uždegimas). Jam taikytas intensyvus gydymas Santariškių klinikų intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.

Apie ūminį pankreatitą
Ūminis pankreatitas – tai staiga prasidėjęs kasos uždegimas, dėl kurio gali būti pažeidžiami ir aplinkiniai audiniai, kiti organai bei ištisos organų sistemos.
Dažniausios ūminio pankreatito priežastys: akmenys tulžies pūslėje ar tulžies latakuose, dvylikapirštės žarnos ligos, chirurginės ir endoskopinės intervencijos, didelis riebalų, kalcio kiekis kraujyje, vaistų vartojimas, infekcinės ligos, alkoholis, pilvo trauma, sutrikusio imuniteto ligos, kraujotakos sutrikimai ir kt. Iki 20% atvejų pankreatito priežastis išlieka neaiški.
Pagrindinis ligos simptomas – įvairaus intensyvumo (dažniausiai labai stiprus) nuolatinis skausmas viršutinėje pilvo dalyje, juosiantis, plintantis į nugarą ar pilvo apačią. Labai dažnai būna pykinimas, vėmimas (po kurio nepalengvėja), pilvo pūtimas, įvairaus laipsnio bendrieji simptomai. Dėl visų šių reiškinių bendra ligonio savijauta būna bloga, o būklė – sunki.
Ūminis pankreatitas gali būti lengvas (pasveikstama be komplikacijų) arba sunkus. Sunkiam ūminiam pankreatitui būdingos įvairios komplikacijos: šokas, dauginis organų nepakankamumas (pvz. kvėpavimo sistemos, inkstų, kepenų veiklos sutrikimas). Vėlesnėje ligos stadijoje gali atsirasti pažeistų kasos bei aplinkinių audinių supūliavimas, ūminis kraujavimas į pilvo ertmę, gali būti kasos pseudocistų bei kitų komplikacijų. Praėjus ūminiam periodui daliai pacientų gali pasireikšti kasos veiklos nepakankamumas. Nemažai daliai pacientų kasos uždegimas praeina be ilgalaikių neigiamų sveikatos pasekmių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!