- Reklama -

Apklausos rodo, jog vienas nemaloniausių dalykų žmogaus kasdienybėje – vizitai pas gydytojus. Be to, kaip žinia, dažnai to vizito tenka laukti ne vieną dieną ar net mėnesį. Todėl labai dažnai sunegalavę žmonės skuba tiesiog į vaistinę ir remdamiesi vaistininko rekomendacijomis gydosi savarankiškai. Kai kuriais atvejais tai tikrai nėra toks jau neteisingas sprendimas. Tačiau dera būti labai atsargiems ir atsakingai atsižvelgti, kokius negalavimo simptomus jaučiate. Galbūt jums reikalinga profesionalesnė pagalba, o ne vien tik vaistininko pasiūlyti nereceptiniai vaistai. 

Patyriau traumą: gydytis namuose ar skubėti pas traumatologą?

Pasak gydytojų traumatologų, ne visos traumos yra vienodai pavojingos sveikatai ar net gyvybei. Beje, medikai pabrėžia, nors paprastiems pacientams tai gali nuskambėti keistai, žiemą patirtos traumos yra mažiau pavojingos nei kitu metų laiku. Taip yra todėl, jog paslydus ant ledo dažniausiai lūžta ne stambieji kaulai.  Paprastai lūžta arba yra traumuojama būtent ta kūno dalis, kuria žmogus remiasi griūdamas arba slysdamas. Žinoma, jau visai kita situacija, kai patiriama galvos trauma. Gali grėsti ir sąmonės praradimas, smegenų sutrenkimas, vidinis kraujavimas į kaukolės ertmę. Tokiais atvejais traumatologo konsultacija išties būtina. 

Taigi, kaip atskirti kada reikėtų kreiptis rimtesnės pagalbos, o kada galima gydytis namuose? Medikai pataria pritaikyti paprastas nesudėtingas taisykles. Sumuštą ar patemptą vietą rekomenduojama šaldyti ir palaikyti pakeltą, išgerti nereceptinių, t.y. mažiau stiprių skausmą ir uždegimą mažinančių vaistų ir šiek tiek palaukti. Jeigu pažeista galūne galite remtis, skausmas sumažėja, tikėtina, jog patyrėte nedidelę ir nepavojingą traumą. Šiandien preparatai be recepto yra lengvai prieinami ir labai įvairūs. Tad tokiais atvejais vaistininko rekomenduoti tepalai ir vaistai nuo skausmo tikrai turėtų padėti. 

Tuo atveju, kai skausmas visai nemažėja ar net plinta į kitas kūno vietas, remtis pažeista vieta labai skausminga, nedelskite ir kreipkitės į traumatologą. O patyrus galvos traumą ir jaučiant pykinimą bei svaigimą, būtina nedelsiant vykti į skubios pagalbos skyrių. 

Sutriko virškinimas: kaip gydytis?

Virškinimo sutikimas – vienos dažniausių problemų, kurias žmonės linkę gydyti namuose. Vėlgi, svarbu atkreipti dėmesį, kokius simptomus jaučiate. Jeigu kamuoja bent parą nesiliaujantis pykinimas ir vėmimas, svaigsta galva, tarsi laužo visą kūną – gydytojo konsultacija būtina. Tačiau jeigu po šventinių vaišių ar sotesnės vakarienės kitą dieną jaučiate nedidelį skausmą ar sunkumą skrandžio ar žarnyno srityje, tuomet galima išbandyti nereceptinius vaistus ir bandyti patiems pasigydyti namuose. 

Medikai primygtinai rekomenduoja nesigriebti cheminių vaistų, o išbandyti augalinius preparatus. Pateiksime keletą rekomendacijų:

  • Jeigu padidėjo skrandžio sulčių  rūgštingumas – labai tinkamas vartoti ramunėlių žiedų, pipirmėčių lapų ir saldymedžių šaknų mišinys.
  • Kankinant trumpalaikiam vidurių užkietėjimui arba po išeinamosios angos, tiesiosios žarnos operacijų nepamainomi gali būti  kalendrų vaisių, šaltekšnių žievės, senų lapų ir kraujažolių žolės mišiniai.
  • Kai kankina ilgalaikis vidurių užkietėjimas, pasitelkite į pagalbą balkšvųjų gysločių sėklų luobeles ar kitokias natūralias maistines skaidulas. 
  • Na ir žinoma dažnai pasitaikantis negalavimas – sustojo skrandis. Egzistuoja daug vaistų, kurie padeda gerinti virškinimą. Vaistininkas jums tikrai parinks tinkamą ir ne per daug stiprų preparatą. 

Vargina jautri oda: ką daryti?

Įvairūs odos sutrikimai: niežulys, šerpetojimas, bėrimas, gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Tai ir oro kaita, netinkama mityba, odai nepriimtini drabužių audiniai, lėtinių ligų pasekmės ir kita. Jeigu tokie negalavimai kankina vos kelias dienas, bandykite gydytis kremais, tepalais ar vaistiniais geriamais preparatais. Žinoma, kai simptomai nepraeina jau po dešimties dienų, – dermatologo konsultacija labai praverstų. Paprastas odos bėrimas ar šerpetojimas, kai šie dalykai negydomi tinkamai, gali tapti rimtomis lėtinėmis ligomis. Kaip ir kalbėjome apie virškinimą, taip ir šiuo atveju pirmiausia reikėtų išbandyti augalinius preparatus. Na, žinoma, labai svarbu tinkama mityba ir kuo natūralesnių audinių drabužiai.  

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!