Magnis yra labai svarbus mikroelementas kiekvienam žmogui. Jis dalyvauja įvairiuose organizmo procesuose, pvz., širdies ar nervų sistemos veikloje. Magnio trūkumas gali neigiamai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę. Vis dėlto daugelis net nesusimąsto, jog dėl tam tikrų simptomų galima kaltinti šio mineralo trūkumą. Jeigu norite sužinoti, kokie požymiai rodo, kad jūsų organizmui trūksta magnio, skaitykite straipsnį toliau.
Kuo mums naudingas magnis?
Magnis – tai vienas iš svarbiausių mineralų, būtinas raumenims, kaulams ir nervams. Jis palaiko nervinių impulsų perdavimą, padeda atpalaiduoti raumenis, reguliuoja širdies ritmą, stiprina kaulus, mažina nerimą. Tyrimai rodo, kad magnis gali sumažinti uždegimą organizme, kuris siejamas su daugeliu lėtinių ligų. Jis taip pat naudingas susidūrus su vidurių užkietėjimu, nemiga, dirglumu.
Magnio galima rasti tam tikruose maisto produktuose, pvz., lapinėse daržovėse, riešutuose, sėklose ir pan. Kita vertus, kai kuriems žmonėms to gali nepakakti. Tuomet jiems reikalingi magnio papildai. Jie parduodami skirtingais pavidalais. Tai gali būti tabletės, paketėliai, ampulės, kapsulės ir pan. Taigi belieka pasirinkti labiausiai jums tinkantį variantą.
Dažniausi magnio trūkumo požymiai
Magnio trūkumas gali pasireikšti itin įvairiais požymiais. Dažniausiai susiduriama su raumenų spazmais, mėšlungiu, nuovargiu ir padidėjusiu dirglumu. Aptarkime šiuos požymius šiek tiek plačiau.
Raumenų spazmai ir mėšlungis
Raumenų spazmai ir mėšlungis yra pagrindiniai požymiai, kurie gali rodyti, kad jums trūksta magnio. Teigiama, kad šiuos simptomus sukelia didesnis kalcio srautas į nervų ląsteles, kuris per stipriai stimuliuoja raumenų nervus. Sunkesniais magnio trūkumo atvejais žmogui net gali prasidėti traukuliai ar konvulsijos. Vis dėlto dažniausiai susiduriama su nevalingu trūkčiojimu ir drebuliu.
Nuovargis
Nuovargis pats savaime gali būti ne tik magnio trūkumo požymis. Vis dėlto kartais jis signalizuoja būtent apie nepakankamą šio mineralo kiekį organizme. Mažas magnio kiekis paveikia daugelį organizmo procesų, o tai prisideda prie padidėjusio nuovargio.
Padidėjęs dirglumas
Padidėjęs dirglumas gali būti vienas iš požymių, kad jūsų organizme trūksta magnio. Šis mineralas palaiko tinkamą nervų sistemos darbą, todėl jo trūkumas gali paveikti emocinę būklę. Dažniausiai, esant jo trūkumui, susiduriama su staigiais nuotaikų svyravimais, nerimu, irzlumu dėl smulkmenų ir pan. Kai kuriems žmonėms taip pat sutrinka miegas.
Kiti požymiai
Apie magnio trūkumą taip pat gali signalizuoti tokie požymiai kaip pykinimas, pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimas. Kai kurie asmenys taip pat jaučia įvairius širdies sutrikimus, pvz., skausmą ar greitesnį plakimą. Magnio trūkumas gali neigiamai paveikti ir plaukų, kaulų, nagų būklę. Dalis žmonių taip pat susiduria su sąnarių skausmais.
Žinoma, aptarti požymiai ne visuomet signalizuoja būtent magnio trūkumą. Taigi visuomet rekomenduojama kreiptis į gydytojus ir pirmiausia atlikti visus reikalingus tyrimus.