Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

Agnė Širinskienė: Rasa Jakilaitienė Privačių interesų deklaracijoje nė nenurodė savo vyro valdomų įmonių

2017-12-27 11:36 | Politika | Komentarų (16)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. KK nuotr.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė turi daug klausimų dėl valstybės tarnautojų ir su jais susijusių juridinių asmenų ryšių skaidrumo ir teisėtumo, ypač viešųjų pirkimų srityje.

“Šie metai Seime buvo kaip niekada aktyvūs sprendžiant korupcijos problemą. Rudens sesijoje priėmėme teisės aktų pakeitimus (tarp jų Baudžiamojo kodekso, Specialiųjų tarnybų, Prokuratūros įstatymų pataisas), kuriais padidinome atsakomybę už korupcinius nusikaltimus, stiprinome atsakomybės neišvengiamumą, plėtėme korupciją tiriančių tarnybų ir pareigūnų funkcijas. Parengtas naujas Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris garantuos konfidencialumą, nemokamą teisinę pagalbą, teisminių išlaidų kompensavimą tiems, kurie praneš apie korupcinius nusikaltimus. Daug kam nepatinka, kad į valdžią atėjo politinė jėga, kuri siekia, kad valstybėje nebeliktų tokių atvejų, kada “draugeliams” atiduodamos valstybės biudžeto lėšos, kurios paverčiamos stabilaus ir nepajudinamo biznio šaltiniu.

Prieš šventas Kalėdas žiniasklaidoje nuskambėjo vieši klausimai kai kuriems žiniasklaidos atstovams, susijusiems asmeniniais ir verslo ryšiais (Edmundui Jakilaičiui, Rasai Jakilaitienei, Laurynui Šeškui, Indrei Trakimaitei – Šeškuvienei, Jogailai Morkūnui). Iš tiesų – pasidomėjus viešai prieinama informacija apie viešuosius pirkimus, kyla daug klausimų.

Štai viešoji įstaiga “Pirmoji kava”, įsteigta 2000 metais, steigėjas Jogaila Morkūnas. Nuo 2013 iki 2017 metų ši viešoji įstaiga sėkmingai dalyvauja ne viename Užsienio reikalų ministerijos skelbiamame viešųjų pirkimų konkurse. Taip VšĮ “Pirmoji kava” 2013 01 30 pasirašė preliminarią sutartį daugiau nei 11 milijonų litų sumai (11688600 Lt) sumai (http://mw.eviesiejipirkimai.lt/…/vpt_pub_n5_vppa_print_form…). Tiesa, preliminarios sutartys šiame konkurse buvo sudarytos ir su dar keliomis įmonėmis.

2013 02 13 laimėtas dar vienas Užsienio reikalų ministerijos viešųjų pirkimų konkursas – 1166889 Lt sumai (http://mw.eviesiejipirkimai.lt/…/vpt_pub_n5_vppa_print_form…).

Taip jau sutapo, kad 2013 01 23 Užsienio reikalų Ministro patarėja visuomenės informavimo klausimais tampa Rasa Jakilaitienė, Edmundo Jakilaičio žmona. Tuo pat laikotarpiu Rasa Jakilaitienė dirbo Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai atstove spaudai Lietuvoje. Pirmasis iš aukščiau nurodytų URM viešojo pirkimo objektas vadinosi „Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai B susitikimų Lietuvoje organizavimo ir aptarnavimo paslaugos“, antrasis – „Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai A susitikimų Lietuvoje socialinės ir kultūrinės programos organizavimo ir aptarnavimo paslaugos“.

2017 01 09 Rasa Jakilaitienė vėl tampa Užsienio reikalų Ministro atstove spaudai. 2017 03 31 viešoji įstaiga “Pirmoji kava” laimi dar vieną viešųjų pirkimų konkursą, šį kartą 900000 eurų sumai ( http://mw.eviesiejipirkimai.lt/…/vpt_pub_n5_vppa_print_form…).

Iki tapdama Užsienio reikalų ministerijos darbuotoja, Rasa Jakilaitienė vadovavo UAB “Media 3”, kuriai dabar vadovauja jos vyras Edmundas Jakilaitis. UAB “Media 3” 2009 metais įsteigė Rasa Jakilaitienė, Indrė Trakimaitė Šeškuvienė ir viešosios įstaigos “Pirmoji kava” steigėjas Jogaila Morkūnas. 2010 11 10 Jogaila Morkūnas ir Indrė Trakimaitė Šeškuvienė akcijas perleido Rasai Jakilaitienei, kuri jas, jau tapusi URM darbuotoja, 2013 02 01 perleidžia UAB “TV Play”, kurių akcininkai yra Edmundas Jakilaitis ir Laurynas Šeškus. 2016 06 16 UAB “Media 3” akcininkai keičiasi dar kartą ir jais tampa Laurynas Šeškus ir Edmundas Jakilaitis.

Viešosios įstaigos “Pirmoji kava” sėkmė viešuosiuose pirkimuose toli gražu neapsiriboja Užsienio reikalų ministerija, ką rodo duomenys rekvizitai.lthttps://rekvizitai.vz.lt/m/imone/pirmoji_kava/konkursai/ bei viešųjų pirkimų tarnybos informacija http://www.freedata.lt/vpt/listByParticipant?q=Pirmoji+kava .

Akys krypsta ir į buvusią viešosios įstaigos “Pirmoji kava” steigėjo Jogailos Morkūno verslo partnerę Indrę Trakimaitę Šeškuvienę, kurios vyras Laurynas Šeškus yra Rasos Jakilaitienės vyro Edmundo Jakilaičio verslo partneris bent trejose UAB. Indrė Trakimaitė Šeškuvienė nuo 2015 metų dirbo Valstybiniame turizmo departamente prie Ūkio ministerijos, vietinio turizmo poskyrio vadove. 2016 04 29 viešoji įstaiga “Pirmoji kava”, dalyvavusi viešosios įstaigos “Versli Lietuva”, kurios steigėjas – Ūkio ministerija, skelbtame viešajame konkurse, pasirašė preliminarią sutartį 3 630 000 eurų sumai (http://mw.eviesiejipirkimai.lt/…/vpt_pub_n5_vppa_print_form…, analogiškas sutartis pasirašė dar kelios įmonės).

Šiuo metu Lauryno Šeškaus žmona Indrė Trakimaitė Šeškuvienė laikinai eina Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorės pareigas. Vėlgi taip sutampa, kad Lauryno Šeškaus žmonai dirbant įstaigose prie Ūkio ministerijos UAB “Media 3” laimi Ūkio ministerijos ir Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos rengiamus konkursus (https://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_media_3/konkursai/). Kitai Edmundo Jakilaičio ir Lauryno Šeškaus įmonei, UAB “Tv Play”, taip pat gerai sekasi – kaip matyti iš viešos informacijos (https://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_tv_play/konkursai/), UAB “Tv Play” pasirašytos sutarties (ar kelių sutarčių) su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, kurios steigėjas yra Ūkio ministerija, suma viršija 200 000 eurų.

Beje, Rasa Jakilaitienė Privačių interesų deklaracijoje nė nenurodė savo vyro valdomų įmonių, tame tarpe ir vyro akcijų UAB “Media 3”, UAB „TV Play Content Marketing“ ir UAB “TV Play”. Deklaracijoje nenurodyti ir ryšiai, galintys sukelti interesų konfliktą, su buvusiu verslo partneriu Jogaila Morkūnu, viešosios įstaigos “Pirmoji kava” steigėju, asmeniu, kuris jam nuosavybės teise priklausančias patalpas suteikia E. Jakilaičio įmonei kaip buveinę. Rekvizitai.lt taip pat nurodyta, jog didžiausia paslaugų teikėja viešajai įmonei “Pirmoji kava” yra būtent UAB “TV Play”, kurios vienas iš akcininkų yra R. Jakilaitienės sutuoktinis E. Jakilaitis. Vien už laidos “Tūkstantmečio vaikai” kūrimą 2011-2017 metų laikotarpyje viešoji įstaiga “Pirmoji kava” UAB “TV Play” sumokėjo 1 325325,59 eurų (http://www.freedata.lt/vpt/searchContracts?q=TV+Play). Toks atsainus R. Jakilaitienės elgesys nedeklaruojant ryšių itin stebina ir atsižvelgiant į jos sutuoktinio E. Jakilaičio požiūrį į kitų asmenų ryšius. Pvz., aplinkybė, kad Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas studijų metu gyveno viename bendrabučio kambaryje su kitu studentu – Irmantu Norkumi, kurio vadovaujama advokatų kontora teikė teisines paslaugas Ūkio banko bankroto proceso metu, E. Jakilaičiui atrodė itin reikšminga, rodanti interesų konfliktą (https://www.delfi.lt/…/laikinasis-ukio-banko-administratori…).

Pastebėtina, jog kai kuriuose viešųjų pirkimų konkursuose vienu metu dalyvauja UAB “Media 3” (direktorius – E. Jakilaitis) ir UAB “TV Play” (direktorius – L. Šeškus), kurių akcininkai yra L. Šeškus ir E. Jakilaitis (http://mw.eviesiejipirkimai.lt/…/vpt_pub_n5_vppa_print_form…).  Ar iš tiesų šios tų pačių akcininkų valdomos įmonės konkuruoja tarpusavyje? O gal tokiu būdu siekiama kitokių tikslų, pvz., nesąžiningai nulemti viešojo pirkimo baigtį?

Gaila, kad negaliu pateikti informacijos, ar prodiuserines paslaugas LRT teikia UAB “Tv Play” ir UAB “Media 3”, nes tai – Seimo nariams LRT pateiktos konfidencialios informacijos dalis, bet būtinai prašysiu, kad tą informaciją visuomenei pateiktų pati LRT.

Visa išvardinta informacija sukelia daug klausimų dėl valstybės tarnautojų ir su jais susijusių juridinių asmenų ryšių skaidrumo ir teisėtumo, ypač viešųjų pirkimų srityje. Tikiuosi, kad atitinkamos institucijos, į kurias planuoju kreiptis artimiausiu metu, ištirs šias ir kitas žinomas aplinkybes”, – parašė Agnė Širinskienė.

Komentarai

 

 

 
 1. visas landby.rku klanas tvartelyje savose srutose prigers…tiek ju intensyviai dabar pradejo gaminti po Karbauskio nekalto uzklausimo LRT

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. saldi porelė, vartanti mokesčių mokėtojų pinigus , pasijuto virš visų ir visko, bet iš tikrųjų – tai žemiau plintuso. Gal vietoj vienašališkos kritikos reikėtų ir nors lašelio savikritikos?

  Thumb up 18 Thumb down 0

 3. Va, todėl konservai su savais šunyčiais, tipo jakilaitis, ir puola , net mažiausiai progai pasitaikius. Jau jiems ateina galas. Galima sakyti konservų šutvė pakratė kojas.

  Thumb up 20 Thumb down 0

 4. Ir ko gi tyli Lietuvos skaistumo ir skaidrumo simbolis mėlynu žiponu? Ko gi negiria pradėtų tyrimų LRT atžvilgiu? Juk skaidru turi būti ne tik partijoje Tvarka ir teisingumas, ar Darbo partijoje, bet ir piliečių išlaikomoje LRT

  Thumb up 25 Thumb down 0

 5. sprendžiu, kad KARVYTĖS bus nemilžtos, ir dirvos neartos, nes melžėjai sėdi ČIA – Valstiečių Laikraštyję.

  Už lietuvą, DRAUGAI !

  Thumb up 0 Thumb down 24

 6. SAUNUOLIAI VALSTIECIAI KAD SUJUDINO DAR VIENO KLANO PAMATUS. O TAI SIURBIA SYVUS IS VALSTYBES IR DAR IS VISU TYCIOJASI TIK KODEL KONSERVATORIU BALTOS PIRSTINES TYLI?

  Thumb up 28 Thumb down 1

 7. TURĖTŲ RIMTAI IŠTIRTI SEIMO ANTIKORUPCIJOS KOMISIJA
  PADARYTI MONITORINGĄ, KĄ JAKILAITIS TIK KRITIKUOJA, O KĄ GIRIA IR KVIEČIA Į LAIDAS KAD ATSIPLAUTŲ IR T.T.

  Thumb up 29 Thumb down 1

 8. Koks būtų klyksmas, jeigu tai būtų žaliuosius valstiečius palaikantys, o ne kritikuojantys žurnalistai, Kubilius su Šimonyte jau triūbytų ant visos Lietuvos.

  Thumb up 23 Thumb down 1

 9. Ar nepanasu jog tarp siu verslo magnatu viskas suderinta iki smulkmenu ir tai daroma vienam tikslui-isvengti mokesciu.O idomu ar siems zmonems buvo issiusti VMI vysninei vokeliai?? Tarkim ,kad ir neuzpyldytu deklaraciju??? esu isitikines kad ne.Nes uztenka pakviesti viena galinga ponia is tokiu instituciju,ir uz “dalyvavima” apmoketi solidziai.Argi cia ne kysiai tokiuo atveju? O galinga poniute ,suprantama,tokiuo atveju niekada nelieps tikrinti tokio verslininko,o atvirksciai,lauks kvietimo sudalyvauti vel brangiai apmokamoje laidoje.O privatus siauruseviciu lrt komitetas,netgi i seimo paklausima,atsako arba rusiskai zodziu is triju raidziu,arba parodo seimunams spyga.ir ka,niekas nebegali tikrinti kiek milijonu aferistai pasidalino tarp saves,nes siauruseviciaus televizija jau senai tapusi valstybe valstybeje.idomu,kokiu veiksmu imsis seimo Sirinskienes komitetas,siai ,ypac stambiai afiorai,isaiskinti.manau prokurorai atsakys kaip iki siolei,kad cia nieko nusikalstamo??? Nors ,manau,vien tas faktas,kad milijonieriaus zmona “uzmirso uzpyldyti sutuoktinio pajamas deklaracijoje,yra jau grubus nusikaltimas.

  Thumb up 29 Thumb down 1

 10. Pagaliau Naujasis Seimas uzsieme isardyti KONSERVATORIU stabiliai Valdoma ir Finansuojama LRT- kuris per ilgametes sutartis Finansuojama per Konservatoriu Statytinius, esanciu ivairiose Ministerijose. O taip pat Konservatoriai per tas ivairias Firmeles sau uzsigarantuoja NELEGALU KONSERVATORIU PARTIJOS FINANSAVIMA. Gal pagaliau bus uzdaryta si Konservatoriu Partijos LESYKLELE ???.

  Thumb up 34 Thumb down 1

 11. Suprantama, kodėl ant valstiečių pilamas purvas, taigi jie pajudino valdiškas įmones. Kuri iš jų neša pelną? O va geležinkeliai vietoj vien nuostolių, šymet turi 17 milijonų pelno, nes išvaikė tą socialkonserliberastų šėryklą, dabar judina ir LRT, kur ją valdantieji patapo milijonieriais, tai bent algos, o mes juos išlaikom. Jei valstiečiai ir toliau atsilaikys prieš tuos Lietuvos žudikus, tai atsiras viltis, kad ir vaikai grįš iš anglijų

  Thumb up 41 Thumb down 2

  • mociute nezinot,kad 1,5 tukst zmoniu paliuosavo gelezinkeliai ir darbininkai atsidure darbo birzoje.tamsta dziaugiesi,kad pries sv, kaledas zmones badauja…

   Thumb up 0 Thumb down 2

   • tai ką jie ten darė, jei geležinkeliai nesugriuvo ir dirba toliau, kodėl aš turiu jiems uždirbti, tegu eina prie bažnyčios

    Thumb up 1 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...