Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 15 Penktadienis
 

Agnė Širinskienė: I. Šimonytė ir G. Nausėda yra nedeklaravę gautų didelės vertės aukų rinkimų kampanijai

2019-03-26 08:04 | Naujienos | Komentarų (15)

Agnė Širinskienė . KK nuotr.

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją prašydama įvertinti, ar kandidatai į Prezidentus  Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda tinkamai vykdo jiems įstatymų nustatytas pareigas kai privačių interesų deklaracijoje nedeklaruoja reikšmingas sumas rinkimams padovanojusių asmenų.

„Auka Civiliniame kodekse suprantama kaip viena iš dovanos formų, o kandidatai į Prezidentus  yra registravęsi kaip savarankiški kampanijos dalyviai, taigi jie turi asmenines, jų vardu, atidarytas banko sąskaitas ir aukas gauna tiesiogiai į savo sąskaitą. Tuo tarpu įstatymas numato Seimo narių ir kandidatų į Prezidentus pareigą privačių interesų deklaracijoje nurodyti dovanų, kurios viršija 150 eur., gavimą bei dovanotojus. To nei vienas iš kandidatų nėra padaręs, nors, pavyzdžiui, Ingrida Šimonytė į jos asmeniniu vardu atidarytą sąskaitą yra gavusi aukų, kurių bendra suma viršija 100 tūkst. eurų, o, atskirų aukotojų atveju, aukos dydis siekia gerokai per 150 eurų. Pvz. 2018-12-27 gauta auka 3500 eur. auka, 2019-01-22 – 2000 eur. auka, 2019-02-15 – 8000 eur. auka ir t.t. Interesų konflikto situaciją dar labiau paaštrina tas faktas, kad kandidatė į Prezidentus yra kartu ir Seimo narė, kuri gali dalyvauti priimant su aukotojais susijusius įstatymus”, – sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.Seimo narė atkreipia dėmesį, kad nemaža dalis I. Šimonytei dideles aukas dovanojusių asmenų yra įmonių vadovai ar verslų atstovai. Pavyzdžiui, Giedrius Jocius, I. Šimonytės politinei kampanijai paaukojęs 5000 eur, sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos yra UAB “KTD group“ vadovas. Kaip matyti iš viešoje erdvėje prieinamos informacijos šios UAB specializacija – kelių tiesimas. Kitas asmuo, vėlgi sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos, Lietuvos draudimo brokerių asociacijos prezidentas Robertas Šaltis, politinei kampanijai paaukojo 1250 eurų, Martynas Majeris – viešojoje erdvėje nurodytas kaip IT technologijomis prekiaujančios UAB Solmetra vadovas  – 1000 eur., 8850 eurų kampaniją parėmė Monika Variakojienė, galimai dirbanti JAV įmonėje „Slant“. Aukotojų sąraše yra ir Ignas Staškevičius, paaukojęs 3000 eur. Sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos, tai – vienas iš VP Market akcininkų ir t.t. Seimo narė taip pat pastebi, kad panaši situacija yra ir su G. Nausėdos privačioje deklaracijoje nedeklaruotomis aukomis bei aukotojais.A. Širinskienės kreipimesi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją taip pat prašoma pateikti Seimo narei I. Šimonytei rekomendacijas, kaip ji turėtų elgtis Lietuvos Respublikos Seime svarstydama su jai asmeniškai aukojusiais žmonėmis bei jų vadovaujamomis įmonėmis susijusius klausimus.

Komentarai

 

 

 
 1. kur bepažiūrėsi-visur teisėsaugos įstaigose sukišti konservatorių pakalikai,-tai kas begali ginti viešąjį interesą ?

  Thumb up 10 Thumb down 0

 2. Nieko nereikia daryti,nes lietuviai labai myli koncervus.Juk lansbergiene netgi neina kvieciama paaiskinti,atsakyti i itartinus klausimus.Jos vyrelis taip pat.Rinkejai,mylintys koncervus nesiputokit,juk patys isrinkot i savivaldybes nemazai tu,reikia tiketi,kad ir prezidente bus koncervatore,ar koks lyberis.Lietuviai dosnus,aria uz minimuma 30 m.,krauna i biudzeta,o koncervai jums SPYGA.Tik zmones kalti,kad taip gyvename,jokie valstieciai nekalti.Gaila tautieciu,jei ka isimyli,tai visam gyvenimui.Tfuuuuu.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 3. Kai palygini Vaitkaus atleidimo motyvus, su A. Širinskienės pateiktais faktais, tai Šimonytė ir Nausėda turėtų atšaukti save iš kadidatų į Prezidento kėdę.

  Thumb up 17 Thumb down 0

 4. valio Sirinskienei,nors vienas zmogus dar atsiranda,kuris nebijo atskleisti tu supuvusiu ar prijaucianciu konservams aferu.Uzuot tyleje sie aferu megejai baisiai mato kitus,matomai galvoja,kad nebus nieko,nes juos pridengia dedule su savo svita.Baisuokliai,todel didziausia pagarba Sirinskienei

  Thumb up 20 Thumb down 0

  • iš tiesų atrodo, kad jinai tik viena toje partijoje ir dirba, kitų nei matosi, nei jaučiasi

   Thumb up 12 Thumb down 0

 5. Bet kodėl V.Gaidys kažkieno tai paliepimu taip ”išaugina” jų reitingus? Nesitiki jog žmonės nežinotų,kiek swedbanko ne antraeilis klerkas bei finmino vadovė yra pridarę Lietuvai ir jos žmonėms finansinių nuostolių.Arba juos aukština nieko nenutuokiantys debilai (girdėjau – viena moterėlė iš Klaipėdos porino,kad balsuos už Gitaną todėl,jog jis žemietis,kita,-kad Ingrida graži ir gražiai kalba….) Kitaip,kaip debilizmu to nepavadinsi.Po to tos pačios moterėlės dejuos,jog blogas gyvenimas.Kitas dalykas jeigu daugiau rinkėjų palaikytų V.Andriukaitį,S.Skvernelį,N.Puteikį bei kitus… Tačiau jie,deja,”ne tokie gražūs”ir ne taip gražiai kalba,ir svarbiausia – jų nepuola rusai,jie nori draugiškų santykių su pasauliu ir visuotinės taikos.Nejaugi sveikas protas nenugalės?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 6. Landsberginiams kandidatams istatymai negalioja.Net prezidentu kandidatai,nesiskaito su istatymais.ir cia jau nei senis dedule nei anukas broileris viesai nebepasisako,ir per nosies polypus juokeliais nebeprunkscia.Tiesiog pas juos tai kasdienis reiskinys.Ir anuko-broilerio nusispjvimas ant Seimo Komisijos ir zymiosios mokytojos su “pasauline”praktika nedalyvavimas komisijai kvieciant ,rodo iki kokio lygio supuvusi si teroristine vagiu landsbergine partgauja.O paskaicius tuos aukotojus,tai tik belieka paklausti,ar sie buvo priversti prievarta per koki tulpiu pasta aukoti Simonytei,ar aukojo su tikslu po ivykusio fakto atsiimti su kaupu?? O gal tai senu skolu grazinimas?? Apgailetina,kai dar neisrinktas prezidentas ,o jau tapes elgeta-bomzu,kuriam reikia susirinkti duoles.Ir atvirksciai,zmones kurie neturi ko valgyti baudziami uz tai ,kad sedi prie sventoriaus prasydami ismaldos.net ir cia seimo “ponai” sugebejo istatymais sukurti dvygubus standartus.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 7. NIEKO BAISSIAU NĖRA_kai nėra waldžios -K A I T O S….DAR “WALSTYBIUNINKAI”29 METUS SĖDĖJĘ kad valstybė – S T AG N U O T Ų,SU BUVUSIIAS,……juk U B A G U S ,geriausia valdyti, …tik gali tie ubagai daugiau nebeateiti balsuoti,už “milijonieriais ” tapusiais “ubagais”…TURIM JAUNIMĄ,pačius geriausius baigusius teisę pasiusti apmokyti į angliją ,vokietiją,kad pakeistų isisenėjusius,…juk niekas nesikeis,kada WALDOMI ŽMONĖS KOMPROMATAIS,o metai eina……..kiti sako eis balsuoti,kad sunaikintų lapelį,kad buvusieji nepasinaudotų jais…o Landzbergis,tai tik dėl grožio,geriau tiktų į “bolivudą” filmuotis,ta šypsena iškreipta,tokio “grožio”,kad tik bolivudui tiktų…..visokie kubiliai,degutienės,sėdi nesidrovėdami..kiti sėdi tik ,laukdami -“PENSIJOS” O ant valstybės ir žmonių nusispjauti,todėl valstybė nuo galo antra,ir jaunimas išvažiuoja,juk gabūs netinkami valdžiai,ten tik “marionetės” reikalingos….60 proc atleistų,tikrai pasikeiustų viskas ,dabar taip primena ,RASOS RTAIP “NEMĖGIAMĄ” RUSIJĄ,……kodėl latviai ,netgi suy savais”pedofilais “susitvarkė ,ivardijo net pavardes,o musiškiai viską islaptina…..tai elitas negali tauta žinoti,negi tauta tokia “kvaila” kad už tokius eitų “balsuoti”…..

  Thumb up 10 Thumb down 0

 8. Tegul suspenduoja rinkimų kompaniją kol nepateiks visos info apie “aukotojus”.
  O VMI tegul atlieka detalią privataus fondo buhalterinę apskaitos vedimo patikrą.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 9. Tai Liansberginiams kandidatams po-x-ui ant įstatymų , LRGP jų kišenėje , jei nevisa tai greit ir likusius nupirks …..
  Na jei žagintas Liansbergiukas tyrimą , dėl jo ir pedofilės-eidukologės Austėjos aferų su pensijų fondu vadina politiniu puolimu , o LRGP tyli kaip ir su ,,NotaBene,, auksinių šaukštų ir darželių afera , tai aišku kieno kišenėje sėdi LRGP .
  Kodėl LR Seimui neišsikvietus LRGP Pašilio , kad duotų paaiškinimus , dėl viešo intereso gynimo ?

  Thumb up 15 Thumb down 0

 10. Konservatu statytiniai juk nepakaltinami kaip ir pati nepotine dinastija, bei josios paveldimoji neissilavinusiu, neturtingu, parsigerusiu, bet istikimu kaimieciu klika.

  Thumb up 12 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...