Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 2 Antradienis
 

Agnė Širinskienė: I. Šimonytė ir G. Nausėda yra nedeklaravę gautų didelės vertės aukų rinkimų kampanijai

2019-03-26 08:04 | Naujienos | Komentarų (15)

Agnė Širinskienė . KK nuotr.

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją prašydama įvertinti, ar kandidatai į Prezidentus  Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda tinkamai vykdo jiems įstatymų nustatytas pareigas kai privačių interesų deklaracijoje nedeklaruoja reikšmingas sumas rinkimams padovanojusių asmenų.

„Auka Civiliniame kodekse suprantama kaip viena iš dovanos formų, o kandidatai į Prezidentus  yra registravęsi kaip savarankiški kampanijos dalyviai, taigi jie turi asmenines, jų vardu, atidarytas banko sąskaitas ir aukas gauna tiesiogiai į savo sąskaitą. Tuo tarpu įstatymas numato Seimo narių ir kandidatų į Prezidentus pareigą privačių interesų deklaracijoje nurodyti dovanų, kurios viršija 150 eur., gavimą bei dovanotojus. To nei vienas iš kandidatų nėra padaręs, nors, pavyzdžiui, Ingrida Šimonytė į jos asmeniniu vardu atidarytą sąskaitą yra gavusi aukų, kurių bendra suma viršija 100 tūkst. eurų, o, atskirų aukotojų atveju, aukos dydis siekia gerokai per 150 eurų. Pvz. 2018-12-27 gauta auka 3500 eur. auka, 2019-01-22 – 2000 eur. auka, 2019-02-15 – 8000 eur. auka ir t.t. Interesų konflikto situaciją dar labiau paaštrina tas faktas, kad kandidatė į Prezidentus yra kartu ir Seimo narė, kuri gali dalyvauti priimant su aukotojais susijusius įstatymus”, – sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.Seimo narė atkreipia dėmesį, kad nemaža dalis I. Šimonytei dideles aukas dovanojusių asmenų yra įmonių vadovai ar verslų atstovai. Pavyzdžiui, Giedrius Jocius, I. Šimonytės politinei kampanijai paaukojęs 5000 eur, sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos yra UAB “KTD group“ vadovas. Kaip matyti iš viešoje erdvėje prieinamos informacijos šios UAB specializacija – kelių tiesimas. Kitas asmuo, vėlgi sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos, Lietuvos draudimo brokerių asociacijos prezidentas Robertas Šaltis, politinei kampanijai paaukojo 1250 eurų, Martynas Majeris – viešojoje erdvėje nurodytas kaip IT technologijomis prekiaujančios UAB Solmetra vadovas  – 1000 eur., 8850 eurų kampaniją parėmė Monika Variakojienė, galimai dirbanti JAV įmonėje „Slant“. Aukotojų sąraše yra ir Ignas Staškevičius, paaukojęs 3000 eur. Sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos, tai – vienas iš VP Market akcininkų ir t.t. Seimo narė taip pat pastebi, kad panaši situacija yra ir su G. Nausėdos privačioje deklaracijoje nedeklaruotomis aukomis bei aukotojais.A. Širinskienės kreipimesi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją taip pat prašoma pateikti Seimo narei I. Šimonytei rekomendacijas, kaip ji turėtų elgtis Lietuvos Respublikos Seime svarstydama su jai asmeniškai aukojusiais žmonėmis bei jų vadovaujamomis įmonėmis susijusius klausimus.

Komentarai

 

 

 
 1. kur bepažiūrėsi-visur teisėsaugos įstaigose sukišti konservatorių pakalikai,-tai kas begali ginti viešąjį interesą ?

  Thumb up 10 Thumb down 0

 2. Nieko nereikia daryti,nes lietuviai labai myli koncervus.Juk lansbergiene netgi neina kvieciama paaiskinti,atsakyti i itartinus klausimus.Jos vyrelis taip pat.Rinkejai,mylintys koncervus nesiputokit,juk patys isrinkot i savivaldybes nemazai tu,reikia tiketi,kad ir prezidente bus koncervatore,ar koks lyberis.Lietuviai dosnus,aria uz minimuma 30 m.,krauna i biudzeta,o koncervai jums SPYGA.Tik zmones kalti,kad taip gyvename,jokie valstieciai nekalti.Gaila tautieciu,jei ka isimyli,tai visam gyvenimui.Tfuuuuu.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 3. Kai palygini Vaitkaus atleidimo motyvus, su A. Širinskienės pateiktais faktais, tai Šimonytė ir Nausėda turėtų atšaukti save iš kadidatų į Prezidento kėdę.

  Thumb up 17 Thumb down 0

 4. valio Sirinskienei,nors vienas zmogus dar atsiranda,kuris nebijo atskleisti tu supuvusiu ar prijaucianciu konservams aferu.Uzuot tyleje sie aferu megejai baisiai mato kitus,matomai galvoja,kad nebus nieko,nes juos pridengia dedule su savo svita.Baisuokliai,todel didziausia pagarba Sirinskienei

  Thumb up 20 Thumb down 0

  • iš tiesų atrodo, kad jinai tik viena toje partijoje ir dirba, kitų nei matosi, nei jaučiasi

   Thumb up 12 Thumb down 0

 5. Bet kodėl V.Gaidys kažkieno tai paliepimu taip ”išaugina” jų reitingus? Nesitiki jog žmonės nežinotų,kiek swedbanko ne antraeilis klerkas bei finmino vadovė yra pridarę Lietuvai ir jos žmonėms finansinių nuostolių.Arba juos aukština nieko nenutuokiantys debilai (girdėjau – viena moterėlė iš Klaipėdos porino,kad balsuos už Gitaną todėl,jog jis žemietis,kita,-kad Ingrida graži ir gražiai kalba….) Kitaip,kaip debilizmu to nepavadinsi.Po to tos pačios moterėlės dejuos,jog blogas gyvenimas.Kitas dalykas jeigu daugiau rinkėjų palaikytų V.Andriukaitį,S.Skvernelį,N.Puteikį bei kitus… Tačiau jie,deja,”ne tokie gražūs”ir ne taip gražiai kalba,ir svarbiausia – jų nepuola rusai,jie nori draugiškų santykių su pasauliu ir visuotinės taikos.Nejaugi sveikas protas nenugalės?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 6. Landsberginiams kandidatams istatymai negalioja.Net prezidentu kandidatai,nesiskaito su istatymais.ir cia jau nei senis dedule nei anukas broileris viesai nebepasisako,ir per nosies polypus juokeliais nebeprunkscia.Tiesiog pas juos tai kasdienis reiskinys.Ir anuko-broilerio nusispjvimas ant Seimo Komisijos ir zymiosios mokytojos su “pasauline”praktika nedalyvavimas komisijai kvieciant ,rodo iki kokio lygio supuvusi si teroristine vagiu landsbergine partgauja.O paskaicius tuos aukotojus,tai tik belieka paklausti,ar sie buvo priversti prievarta per koki tulpiu pasta aukoti Simonytei,ar aukojo su tikslu po ivykusio fakto atsiimti su kaupu?? O gal tai senu skolu grazinimas?? Apgailetina,kai dar neisrinktas prezidentas ,o jau tapes elgeta-bomzu,kuriam reikia susirinkti duoles.Ir atvirksciai,zmones kurie neturi ko valgyti baudziami uz tai ,kad sedi prie sventoriaus prasydami ismaldos.net ir cia seimo “ponai” sugebejo istatymais sukurti dvygubus standartus.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 7. NIEKO BAISSIAU NĖRA_kai nėra waldžios -K A I T O S….DAR “WALSTYBIUNINKAI”29 METUS SĖDĖJĘ kad valstybė – S T AG N U O T Ų,SU BUVUSIIAS,……juk U B A G U S ,geriausia valdyti, …tik gali tie ubagai daugiau nebeateiti balsuoti,už “milijonieriais ” tapusiais “ubagais”…TURIM JAUNIMĄ,pačius geriausius baigusius teisę pasiusti apmokyti į angliją ,vokietiją,kad pakeistų isisenėjusius,…juk niekas nesikeis,kada WALDOMI ŽMONĖS KOMPROMATAIS,o metai eina……..kiti sako eis balsuoti,kad sunaikintų lapelį,kad buvusieji nepasinaudotų jais…o Landzbergis,tai tik dėl grožio,geriau tiktų į “bolivudą” filmuotis,ta šypsena iškreipta,tokio “grožio”,kad tik bolivudui tiktų…..visokie kubiliai,degutienės,sėdi nesidrovėdami..kiti sėdi tik ,laukdami -“PENSIJOS” O ant valstybės ir žmonių nusispjauti,todėl valstybė nuo galo antra,ir jaunimas išvažiuoja,juk gabūs netinkami valdžiai,ten tik “marionetės” reikalingos….60 proc atleistų,tikrai pasikeiustų viskas ,dabar taip primena ,RASOS RTAIP “NEMĖGIAMĄ” RUSIJĄ,……kodėl latviai ,netgi suy savais”pedofilais “susitvarkė ,ivardijo net pavardes,o musiškiai viską islaptina…..tai elitas negali tauta žinoti,negi tauta tokia “kvaila” kad už tokius eitų “balsuoti”…..

  Thumb up 10 Thumb down 0

 8. Tegul suspenduoja rinkimų kompaniją kol nepateiks visos info apie “aukotojus”.
  O VMI tegul atlieka detalią privataus fondo buhalterinę apskaitos vedimo patikrą.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 9. Tai Liansberginiams kandidatams po-x-ui ant įstatymų , LRGP jų kišenėje , jei nevisa tai greit ir likusius nupirks …..
  Na jei žagintas Liansbergiukas tyrimą , dėl jo ir pedofilės-eidukologės Austėjos aferų su pensijų fondu vadina politiniu puolimu , o LRGP tyli kaip ir su ,,NotaBene,, auksinių šaukštų ir darželių afera , tai aišku kieno kišenėje sėdi LRGP .
  Kodėl LR Seimui neišsikvietus LRGP Pašilio , kad duotų paaiškinimus , dėl viešo intereso gynimo ?

  Thumb up 15 Thumb down 0

 10. Konservatu statytiniai juk nepakaltinami kaip ir pati nepotine dinastija, bei josios paveldimoji neissilavinusiu, neturtingu, parsigerusiu, bet istikimu kaimieciu klika.

  Thumb up 12 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...