Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugsėjis 29 Antradienis
 

Afera viduryje baltos dienos: Seimas pritarė, bet iš tiesų nepritarė Prezidentės veto

2019-06-27 15:05 | Naujienos | Komentarų (23)

Seime priiminėjant Prezidentės vetuoto Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo naujai Prezidentės teiktas pataisas, jos iš įstatymo kažkur dingo. KK nuotr.

Prezidentei vetavus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, įteisinantį piliečių nuginklavimą nepaprastosios padėties ir karo atveju, bei pateikus Seimui šio įstatymo 41 str. 2 p. pataisas, Seimas šiandien plenariniame posėdyje neva priėmė Prezidentės pateiktas pataisas.

„Seimas priėmė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą su Respublikos Prezidentės pataisomis”, – teigiama šiandien Seimo paskelbtame pranešime spaudai.

„Seimas dar kartą priėmė naujos redakcijos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą (projektas Nr. XIIIP-2002GR), kurį Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo vetavusi. Šiandien posėdyje Seimo nariai balsavo už tai, kad įstatymas būtų patikslintas atsižvelgiant į šalies vadovės siūlymą.

Birželio 4 d. Seimo priimtame naujos redakcijos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme yra įtvirtinta, kad nepaprastosios ar karo padėties metu ginklai, jų priedėliai, šaudmenys, jų dalys yra laikinai paimami ar rekvizuojami.

Respublikos Prezidentė pasiūlė įstatyme numatyti vertybiškai kitokį teisinį reguliavimą, pagal kurį karo, nepaprastosios padėties atveju arba paskelbus mobilizaciją ginklų savininkams būtų paliekami teisėtai turimi ginklai ir šaudmenys, o valstybės institucijos juos galėtų laikinai paimti arba rekvizuoti tik dviem išimtiniais atvejais: kai tų ginklų ir šaudmenų reikia pačioms ginkluotosioms pajėgoms ir kai turima informacijos, kad ginklai, šaudmenys, kuriuos turi privatūs savininkai, gali būti panaudoti nusikalstamų veikų vykdymui.

„Šis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas atveria daugiau galimybių ir paprasčiau įsigyti ginklus, bet, žinoma, mes kartu turime įtvirtinti ir saugiklius, kurie apsaugotų mūsų visuomenę, mūsų valstybę nuo neteisėtos ginklų apyvartos. Tikrai įstatymas yra išdiskutuotas visais lygiais, jam pritarė bent jau komitete visų politinių partijų atstovai ir tikrai ramia sąžine galime balsuoti už“, – pritarti projektui posėdžio metu ragino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Už tai, kad Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo projektas būtų priimtas be Respublikos Prezidentės pataisų balsavo vienas, prieš – 82, susilaikė 16 Seimo narių.

Už tai, kad Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo projektas būtų priimtas su D. Grybauskaitės pataisomis buvo 77, prieš – 13, susilaikė 10 Seimo narių”, – teigiama Seimo pranešime spaudai.

Tačiau, kaip aiškėja, Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas iš tiesų buvo priimtas be Prezidentės pateiktų pataisų. Tai paaiškėjo „Karštam komentarui“ pasiteiravus kai kurių Seimo narių, kurie pritarė Prezidentės pataisoms, tačiau balsuojant plenarinių posėdžių salėje balsavo „prieš“ arba „susilaikė“, t.y.  kodėl jie Seimo plenarinių posėdžių balsavo kitaip. „Tai kad naujame įstatyme niekas nepasikeitė – nematome jokių Prezidentės teiktų pakeitimų“, – redakcijai atsakė po balsavimo kalbinti Seimo nariai.

Ir iš tikrųjų – grąžindama Seimui Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, Prezidentės siūlė šio įstatymo 41 str. 2 dalį pakeisti ir ją išdėstyti taip:

„Nepaprastosios, karo padėties metu ar paskelbus mobilizaciją ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys ir jų dalys paliekami teisę juos laikyti turintiems asmenims, išskyrus tuos atvejus, kai jie yra reikalingi ginkluotosioms pajėgoms ar yra informacijos, kad jie gali būti panaudoti nusikalstamų veikų darymui. Šioje dalyje nustatytais atvejais ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys ir jų dalys gali būti laikinai paimami ar rekvizuojami nepaprastąją ar karo padėtį reglamentuojančių įstatymų nustatyta tvarka.“Tuo tarpu šiandien Seime priimtame Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme, kuris pateikiamas Seimo svetainėje prie balsavimo rezultatų ir kur nurodoma, kad įstatymą parengė Lietuvos Respublikos Prezidentas,  41 str. 2 dalis yra tokia:

Nepaprastosios ar karo padėties metu ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis, jų dalis policijos įstaigos ir kitos įstatymų įgaliotos valstybės institucijos laikinai paima ar rekvizuoja nepaprastąją ar karo padėtį reglamentuojančių įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis.Klausimas: kaip ir kodėl iš įstatymo dingo Prezidentės pasiūlyta nuostata?

Komentarai

 

 

 
 1. Dviguba afera:
  Seimas pritare, ber nepritare
  Grybauskaite – burokevicinio raudonumo komuniste, bet isvis ne komuniste.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Nuo kada Lietuvoje patriotais vadinamos komunistų garbintojai ? Gaila nėra Vanago , Kraujelio ir Vėtros būtų tokius landzbergisnius kolaborantus ” patriotus ” ant šakos pakabinę. Pasaulis apsivertė Lietuvoje , buvusius kgbistus ir komunistus garbina.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. TULPEI VADOVAUJANT, ARKLIADANTĖ KUTVELA ŠIMONYTĖ IR KUR.VOS KONSERVATORIAI IŠVOGĖ VIEN IŠ SNORO BANKO JAU 1,2 MILIJARDO EURŲ. VA, JUMS IR GEROVĖS VALSTYBĖ, BRUDAI!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. bijo judos ,kad nesukiltu liaudis,nes tie šaunikai tik tokiems reikalams tinka,o ne su rusu kariaut,rusams tik juoka sukelia tas birdankiu dalinimas ir dar po kelis šovinius na artistai kitaip nepavadinsi,21 amziuje ,o jie dar su kačergom nori su rusu kariauti…vergus maudo kaip ciuckius,parode šaunika,o neduoda….

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • venesuelą,cubą,angolą, siriją, egiptą, mozambiką, vietnamą, iraną, N.korėją, Pol potą ir t.toliau

   o kas išgelbės TAVE ?

   Thumb up 0 Thumb down 2

 5. Pamenu, pradžioje, kai išaiškėjo susirašinėjimas “tulpių paštu” su E.Masiuliu, buvo kilęs skandalas, ir Dalia Grybayskaitė buvo puolusi į paniką (iš baimės vos ne.apsimyžo!) – nurodė prezidentūros kanceliarijai sunaikinti visus savo elektroninio susirašinėjimo pėdsakus, ištrinant prezidentūros serverius. Kartu ji pareiškė negalinti patvirtinti laiškų, esą rašytų tuometiniam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui, autentiškumo. Atrodo, kad „valstiečiai“ rudenį buvo labai suerzinti tokio ekscelencijos elgesio, ir rimtai grasino jos veiklos tyrimu, tačiau vėliau viskas nurimo, o prezidentė iš karto patvirtino Seimo priimtą biudžetą.

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Tulpių paštas: „Patrauk nuo manęs tą skaliką“ – dar 2016 m. nurodė Dalia Grybauskaitė Eligijui Masiuliui, kalbėdama apie žurnalistą Tomą Dapkų, kurio rengiami reportažai apie prezidentės Seimui siūlomus mafijos kandidatus į generalinius prokurorus kėlė neviltį ekscelencijai. Tada „tulpės“ paprašė E.Masiulio, kad jis „perduotų linkėjimus“ koncerno „MG Baltic“ prezidentui Dariui Mockui, kad jis „patrauktų savo skaliką“. E.Masiulis perdavė šią žinią LNK vadovui, ir T.Dapkus buvo patrauktas – jo laidos „Savaitė“ neliko LNK eteryje. Tokia savo komanda D.Grybauskaitė padarė nusikaltimą, kuris BK įvardijamas kaip „piktnaudžiavimas tarnyba“ (1. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų).

   Thumb up 6 Thumb down 0

   • Tai cia su skaliku Dapkumi tik vienas epizodas.O kiek tokiu epizodu ir tokiu skaliku patraukta per 10 metu tos tulpiu pasto virsininkes???Teisinej valstybej ,isaiskejus tokiam nusikaltimui,butu tulpiu pasto virsininke patraukta i sali jau sekancia diena.Bet Lietuvoje juk nera pedofilijos,nera vaiku prekybos,nera ir teismu ,kurie gintu valstybes interesa,kurie gintu istatyma ir Konstitucija nuo nieksu .Nuo nieksu ,kurie per mela,per apgaule priselino prie valstybes lovio ,kartais galbut net dar nenusisluoste zmoniu krauju savo suteptu galuniu ?/

    Thumb up 2 Thumb down 0

 6. Šungrybiui sutręšus, pusiau debilus policininkas, pasodintas į tos pasakų šalies premjero kėdę, paskyrė jam 4 tarnus-baudžiauninkus ir liuks klasės automobilį, būrį apsauginių, kurie, it šunyčiai, saugos šį parazitinį šungrybį dieną naktį. Be to, šungrybiui yra paskirta 3700 eurų renta, 700 eurų pensija. Dar jis gaus 3900 eurų už savo šalies griovimą iš Briuselio.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 7. Demokratinėje valstybėje pilietis teisėtai išrinktąją valdžią privalo PRIPAŽINTI, bet neprivalo jos GERBTI. Štai kodėl kažkada tiesiai šviesiai pasakiau, ką galvojau (ir tebegalvoju) apie Dalią Grybauskaitę – BOBA. (galiu pridurti ir dar vieną tikslesnį apibūdinimą, tai personažas iš kadaise labai Lietuvoje populiaraus australų juodojo humoro serialo „Lai kraujas liejasi laisvai“ – KALĖ INTRIGANTĖ).

  Thumb up 5 Thumb down 0

 8. Ne pirmu roz. Seimo istorijoje jau to būta, kai priimdavo vienokio turinio įstatymus, o raštiška jų forma įgaudavo kitokį, kartais net priešingą turinį… Kažin, KAM to reikėjo, KAS tuo pasirūpina? Valstiečiai, kurkit komisiją sau patiems ištirti!

  Thumb up 4 Thumb down 0

 9. Valdžia mūsų išprotėjus nebežino ką daryt:
  Kaip supuvusiais liežuviais žydui šikną išlaižyt?
  Prisikvieskim siauraakių, palmolivų-tinginių,
  Lai suėda mūsų duoną ir dar priperi vaikų.
  Valgyt kai nebus ant stalo, rėks: „Dar skirkit mums lėšų“!,
  Kad galėtų jie nedirbti ir mums šikti lig ausų.
  Atsiveš jie čia granatų, dar šachido gal diržų –
  Ir išlėksim mes į orą šerti žemės kirminų.
  Pristatys svečiai mečečių, iš bažnyčių mus išvys…
  Kokią gi dar riebią kiaulę jie po čiužiniu pakiš?!
  Reikia tart kolaborantams: „Mums nereikia visokių!“,
  Prisiimkit jų po dešimt arba čiuožkit po velnių!!
  Ką mums pasakytų bočiai, jei galėtų pamatyt
  Kiek pridirbo tautos srutos? Duotų bybį jiems praryt.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. Grybas pramušė dugną. Filmas, knyga ir net koncertas. Kaip kokiam Tadžikistane. Liko mauzoliejus

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • Blynnnn, ziema vasara, diena vakara, 30C karščio, 10 metų su tuo paciu melynu chalatu ir dar kelnemis! Kaip Siaures Korejos Kimas! Ar ten po apacia kokie sarvai, nes atrodo kaip koks nutukes krokodilas! Kaip ji ten iskencia? Gal ten koks spec. karinis vedinimas?

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Cia Josifo Vasarijonaviciaus modelis.O kad tas modelis vertinamas,tai turejome ne tik 10 metu laiko isitikinti.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 11. bijo ginklus palikti zmoniu rankose kad karo metu jie nepradetu issauditi zidu ar seip kokiu valdyninku

  Thumb up 8 Thumb down 0

 12. Siūlau visiems būtinai pasižiūrėti visą konservatorių bendruomenę labai sudominusią ir stipriai papiktinusią vaizdo juostą „Хозяйка Литвы“ (Lietuvos šeimininkė). Gal jis atsibus, gal jam akys atsivers, gal jis sužinos, kad teisingumas Lietuvoje vykdomas Daukanto aikštės rūmų kabinetuose??? Pagoglink straipsnį “Filmo apie Lietuvos šeimininkę kūrėja išvyta iš Latvijos, gavus prašymą iš Lietuvos”, nes vėl buvo rodoma „Хозяйка Литвы“, ten yra pridėta Video.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Kalbama, kad viena Leningrado Ždanovo universiteto buvusi absolventė yra, ne tai, KGB agentė ir turėjo net kelis slapyvardžius “Magnolija”, “Lisica” (lapė) ir “Beločka” (voveraitė). Sakykite . ar tai tiesa?

   Thumb up 2 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Vilniaus universitetas baltarusių studentams siūlys nemokamas studijas ir stipendijas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (7)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Naujų potyrių miegamajame suteiks vibratoriai poroms (1)
Kas yra vibratorius, greičiausiai, sakyti nereikia. Šis malonumų šaltinis paprastai...
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (2)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...