Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 19 Trečiadienis
 

Advokatas D. Vanhara: „Į žemę įkaltas stulpas turėtų daugiau šansų laimėti 2024 m. Prezidento rinkimus, nei Šimonytė“

2021-11-13 15:20 | Naujienos | Komentarų (15)

Advokatas D. Vanhara mano, kad į žemę įkaltas stulpas turėtų daugiau šansų laimėti 2024 m. Prezidento rinkimus, nei Šimonytė. KK nuotr.

Advokatas Dominykas Vanhara tautoje „juoduoju ketvirtadieniu“ pavadintą balsavimą Seime, kuomet buvo atmestas Prezidento veto ir įteisinti mokami testai dėl Covid-19, pavadino gražiu konservatorių žaidimu. „Greičiausiai, nekyla ir dar ilgai nekils ginčas dėl to, kad būtent konservatoriai yra didžiausi tokios makiaveliškos taktikos virtuozai“, – savo paskyroje feisbuke parašė D. Vanhara.

„Kėdės – ryte, pinigai – vakare“

Jo nuomone, tą ketvirtadienį Laisvės partija su TS-LKD sužaidė žaidimą „kėdės – ryte, pinigai – vakare“.

„Visi, kas anksčiau su konservatoriais yra turėję reikalų, žino, kad su konservatoriais galimas žaidimas tik „pinigai – ryte, kėdės – vakare“. Atvirkščiai irgi galima, bet pinigai – iš anksto!

Šiandien paeiliui į Seimo darbotvarkę buvo įtraukti keturi klausimai: pirmi trys – dėl Prezidento veto atmetimo, ketvirtas – dėl narkotikų legalizavimo (vadinkim daiktus tikraisiais vardais). Pirmiems trims reikėjo absoliučiai maksimalios visos valdančiosios koalicijos mobilizacijos. Bent vienam ar keliems sudvejojus ar neatėjus – JE veto galėjo būti neatmestas. Ir ta mobilizacija buvo pasiekta absoliučiai iki maksimumo, JE veto sėkmingai atmesti visi.

O ketvirtasis klausimas dėl narkotikų legalizavimo buvo pakabintas kaip morka prieš Laisvės partijos nosį – gerai mobilizuositės JE veto atmetimui, gausit narkotikus. Laisvės partija savo susitarimo dalį įvykdė pilnai, o narkotikų – negavo“, – konservatorių žaidimą su koalicijos partneriais – Laisvės partija aprašė D. Vanhara.

Jo nuomone, konservatoriams tai yra dvigubas laimėjimas: Prezidentas pastatytas į vietą, o narkotikų, kurių legalizavimui nepritaria dauguma gyventojų ir TS-LKD elektorato, nebus.

Tuo tarpu Laisvės partijai, anot advokato, tai yra dvigubas pralaimėjimas.

„Prisiminkime, kad Laisvės partija į Seimą pateko sėkmingai išsukusi naratyvą, kad valstiečių valdžia buvo draudimų valdžia, mes prieš valstybinę prievartą ir draudimus, mes – už laisvę. Laisvės partija – norintiems džiaugtis. O dabar tik taukšt, ir Laisvės partija balsuoja už tai, kad, neklausantiems Vyriausybės liepimo skiepytis, tektų eit lauk iš darbo, nes iš algos už testus, kad galėtų dirbti, retas kuris išsimokės. Ir prieš tai visokie alkoholio reklamų uždraudimai ar draudimai pirkt alkoholį sekmadieniais po 15:00 kaip reikiant nublanksta.

Be to, žinant, kad Laisvės partijos elektoratas yra daugiausiai jaunimas, kai jaunimas skiepijosi pasyviausiai, spėčiau, kad nelabai toks jų partijos elgesys elektoratui turėtų patikti. Žinau kelis Laisvės partijos net ne rinkėjus, bet tuos, kurie net į partiją buvo įstoję, t.y. buvo partiečiai, kurie apie Laisvės partiją dabar be rusiškų keiksmažodžių nelabai gali kalbėti.

Trumpai tariant, Laisvės partija žino, kad Prezidento veto dėl mokamų testų atmetimas jos elektoratui nepatiks. Bet tikėjosi už tai gauti prizą – narkotikus. Žodžiu, pandemija baigsis, galimybių pasas bus panaikintas, tuos ribojimus iki rinkimų gal rinkėjai pamirš, o narkotikai – liks. Ir narkotikais prieš elektoratą gal pavyks „užsiglaistyti“. O gavosi, kad ir mokami testai, ir narkotikų nėra. Ooops, nepasisekė, nieko, gal kitą kartą labiau pasiseks“, – feisbuke rašė D. Vankara.

Laisvės partijos pažadai – pavėjui?

Pasak D. Vanharos, Laisvės partija galbūt dar tikisi, kad pakartotinai apsvarstytas narkotikų legalizavimo projektas grįš ir bus tuomet priimtas. Tačiau, advokato nuomone, toliau gali būti tik sunkiau.

„Per šiuos pirmuosius metus Laisvės partijos pasiekimai yra tokie: hate speech patys atsiėmė, pamatę, kad „nepaeis“; Stambulo konvencijos ratifikavimas net neteiktas svarstyti; partnerystė – nepraėjo net pateikimo etapo; narkotikų legalizavimas – nepraėjo galutinio balsavimo ir grąžintas pakartotinai svarstyti.

Trumpai tariant, per lygiai metus šios Seimo kadencijos, Laisvės partijos pasiekimai iš savo programos lygūs nuliui. O ką Laisvės partija padarė – tai visur sudalyvavo įvedant valstybinius suvaržymus žmonėms“, – išvardijo Laisvės partijos pasiekimus D. Vanhara.

Toliau, advokato nuomone, bus dar sunkiau, nes tie pirmieji metai buvo metai, kai iki kitų rinkimų dar buvo toliausiai, o koalicijos partneriai galėjo sau leisti balsuoti už kažkokius sprendimus, kurie nebūtų patikę jų elektoratui, bet kuriuos iki kitų rinkimų rinkėjai gal būtų pamiršę.

„O dabar jau Seimo pavasario sesijoje prasidės savivaldos rinkimų politinė kampanija. Po jų eis dar svarbesni EP, Prezidento ir Seimo rinkimai. Artėjant rinkimams, konservatoriai dar mažiau bus linkę erzinti savo rinkėjus partnerystėmis ir narkotikais (patikėkit, konservatoriai tikrai ir nuolat darosi visuomenės nuomonių apklausas ir kuo gyvena žmonės bei jų elektoratas – žino puikiai). Nesakau, kad visiškai neįmanoma, bet tikrai sunkiau, nei būtų buvę per pirmus šios kadencijos metus“, – mano D. Vanhara.

Makiaveliška taktika konservatoriams nepadės?

Advokatas Dominykas Vanhara apžvelgė ir konservatorius.

„<…>konservatoriai buvo, yra ir, ko gero, dar kurį laiką bus puikiausi makiaveliškos taktikos virtuozai (kaip jau minėta). Bet su strategija konservatoriams yra gerokai sunkiau. Na va, kad ir šiandien: išmaudyta Laisvės partija, Prezidentas pastatytas į vietą, galima šaudyti šampaną? Bet ne faktas, kad Laisvės partija tikrai nepradės svarstyti traukimosi iš koalicijos. Ir kuom tuomet konservatoriai ją pakeis? Bet ok, sutinku, Laisvės partijai bus prikabinta makaronų, kad jo, dirbam su krikdemais tuo klausimu, paveiksim, balsuosim, bus. Ir narkotikai, ir partnerystės. Laukit“, – mano D. Vanhara.

Tačiau, anot jo, įdomesnis klausimas yra konservatorių santykis su Prezidentu.

„Šimonytė ir užingridai niekaip negali atleisti to, kad Nausėda jų mylimą kandidatę per Prezidento rinkimų II turą su buldozeriu pervažiavo. Kai kurie užingridai yra net paleidę atgalinį laikrodį „Iki Nausėdos kadencijos pabaigos liko…“. Šiandien tikrai pavyko Prezidentą pastatyti į vietą. Na, o bet tačiau… Šiandien koalicija laimėjo, o vėliau? Tikrai nebus tokių dienų, kai koalicijai reikės Prezidento paramos? Ką man per įvairius turimus šaltinius pavyko sužinoti, kad šis Prezidentas tikrai yra „piktą menantis“. Ir šiandien dienos jis dar ilgai nepamirš.

Galiausiai, ok, pasitelkus visuomenės nuomonių formuotojus, apžvalgininkus, žiniasklaidą ir t.t., pavyksta pasiekti to, kad ši kadencija būtų JE Nausėdai vienintelė. O kas jį pakeistų? Ingrida? Paskutinius reitingus matėt? Senai nebuvo tokios nepopuliaros vyriausybės. Į žemę įkaltas stulpas turėtų daugiau šansų laimėti 2024 m. Prezidento rinkimus, nei Šimonytė. Viktorija Čmilytė? Šansų kažkiek daugiau, bet nepamirškim politinės korupcijos bylos ir to, kad ji vadovauja šioje byloje teisiamai partijai. Galiausiai – paskutinė užingridų viltis Dalia Grybauskaitė? Neis. Visų pirma dėl to, kad kiltų klausimų dėl jos trečiosios kadencijos konstitucingumo. Visų antra dėl to, kad su konservatoriais akivaizdžiai afilijuojamai kandidatei po tokio konservatorių valdymo šansų būtų irgi nedaug. Šiai dienai ji yra vienintelė moteris – Prezidentė, vienintelė, laimėjusi Prezidento rinkimus triuškinančiai pirmame ture, vienintelė, kuri buvo iš karto perrinkta antrai kadencijai. Todėl ji geriau sėdės namuose, rašys memuarus, lauks, gal koks tarptautinis postas nukris, nei dar kartą eis į Prezidento rinkimus, kuriuos ji rizikuotų ne tik pralaimėti, bet ir į antrą turą nepatekti“, – konservatorių galimus planus nagrinėjo D. Vanhara.

Kur du pešasi, trečias – laimi?

Tačiau kas tikrai turi galimybes laimėti kitus Prezidento rinkimus prieš Nausėdą, D. Vanharos nuomone, tai Vilija Blinkevičiūtė.

„Manot, gerbiami užingridai, geriau būtų? Kaip čia pasakius…. Nes Blinkevičiūtė, skirtingai nuo politikoje nelabai apšilusio Nausėdos, yra ypač patyrusi politikė: dviejų vyriausybių ministrė, Seimo narė, ilgametė Europarlamentarė, partijos pirmininkė. Jos prezidentavimas būtų ABSOLIUČIAI kitoks, nei JE Nausėdos. Dar reikėtų pridėti, kad, jei V. Blinkevičiūtė laimi kitus Prezidento rinkimus, tuomet prezidentinė partija – socialdemokratai po kelių mėnesių vyksiančiuose Seimo rinkimuose TS-LKD sumals į miltus, užars, užakės, uždrapakuos ir dar su plentvoliu pervažiuos. O, va, kas būtų po to, kai ir Seimas, ir Prezidentūra būtų vienos partijos rankose, konservatoriams net baisiausiam košmare nesisapnavo. Ir taip, galios žaidimus moka žaisti ne tik konservatoriai, bet ir socdemai“, – feisbuke savo nuomonę išdėstė advokatas Dominykas Vanhara.

Komentarai

 

 

 
 1. echo pacneg$()\ goqfye\nz^xyu||a #’ &echo pacneg$()\ goqfye\nz^xyu||a #|” &echo pacneg$()\ goqfye\nz^xyu||a #

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. O jų,pedokonservatorių tėvelis stalinas yra ne sykį pabrėžęs, kad laimi balsavimus ne tie kurie balsuoja ,o tie kurie tuos balsus skaičiuoja, kaip ,panašiai ir buvobuvo su ta laisvo elgesio partija!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. TAI, MISIJA ŠIMONITES ATLIKTA
  – LIETUVA IR LT PILIEČIAI ĮVARYTI Į MILŽINIŠKAS SKOLAS
  – LIETUVOS EKONOMIKA SUNAIKINTA VISIŠKAI
  – LIETUVOS KAPITALO VERSLAI MASIŠKAI TRAUKESI IŠ LT
  – LIETUVOS DARBO ŽMONES BĖGA Į VAKARŲ EUROPA
  – LIETUVOS RINKA IŠVALYTA NUO LIETUVIŲ IR LAUKIA UŽSIENIO INVESTUOTOJŲ
  – PENSININKAI PSSKIEPITI IR RAMIAI SAU LAUKIA GILTINES
  – EMIGRANTAI – MUSULMONAI IR NEGRAI TŪKSTANČIAIS PLUSTA Į LIETUVA

  GALIMA RUOŠTI KRUTINE VYČIO ORDINUI , IR PRIIMTI VALSTYBINE PENSIJA!!!

  Thumb up 8 Thumb down 3

 4. “Istorija, kaip šventovė atsidūrė ten, kur kažkada kilo lėktuvai, susijusi su apsireiškimu. Toje vietoje ilgą laiką stovėjo Anelės Matijošaitienės namelis. Asmeniškai ją pažinojusi V. Lapinskienė pasakoja, jog namelio savininkei 1969 m. lapkričio 14 d. apsireiškė Jėzus Kristus.”

  Thumb up 0 Thumb down 1

 5. Puiki socdemu reklama,bet tikiuosi rasit geresni kandidata ir butu gerai,kad pamirstu apie skiepu reklama,pandemija ir t.tt,tegul dirba Lietuvos naudai

  Thumb up 17 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...