Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 23 Trečiadienis
 

A.Marcinkevičius: Siekiant sklandaus ir natūraliai nestringančio teisingumo proceso, neišvengiamai būtina spręsti šį klausimą kompleksiškai

2013-02-04 16:24 | Nuomonių ringas | Komentarų (59)

Advokatas Arūnas Marcinkevičius. KK nuotr.


Advokatas Arūnas Marcinkevičius

Pranešta, kad šiandien Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su atsakingais pareigūnais, su kuriais aptarė teismų reformos eigą ir galimybes spartinti bylų nagrinėjimą.

Panašiai, kaip ir kiekviena lazda turi du galus, taip ir kiekviena moneta – dvi puses.

Kalbant apie bylų nagrinėjimo spartą, būtina nepamiršti, kad skubotas teisingumo procesas yra pats brangiausias sukeliamomis pasekmėmis. Nuo seno žinoma: “skubėk lėtai“, “skubią naudą – kipšas gaudo” arba “paskubėsi, žmones prajuokinsi“.

Todėl, siekiant sklandaus ir natūraliai nestringančio teisingumo proceso, ypač baudžiamosiose bylose, neišvengiamai būtina spręsti šį klausimą kompleksiškai.

Tik tuomet, kai tiriant nusikaltimus kokybiškai tiksliai, kruopščiai ir visapusiškai bei kompleksiškai bus atliekami visi tyrimo veiksmai, pradedant nuo operatyvinio ir ikiteisminio tyrimo, bus galima kalbėti apie teisminio nagrinėjimo sklandumą ir spartą.

Tai reiškia, kad Valstybė privalo neatidėliotinai ir atsakingai pripažinti, jog operatyvinį ir ikiteisminį tyrimą būtina patikėti ir pavesti tik itin aukštos teisinės kvalifikacijos specialistams, mažiausiai turintiems gerai įvertintą aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą.

Šiuo, t.y. tinkamo išsilavinimo aspekto prasme, būtina teisės ir poįstatyminiuose aktuose įtvirtinti reikalavimą operatyvininkams, tyrėjams, prokurorams ir teisėjams turėti nuosekliai ir nepertraukiamai įgytą dvipakopį arba vienpakopį teisinį išsilavinimą.

Be to, operatyvinę veiklą vykdančių ikiteisminio tyrimo institucijų uždavinius, tikslus ir kompetenciją reglamentuojančiuose poįstatyminiuose teisės aktuose privalo būti sugrąžinti reikalavimai, aiškiai reglamentuojantys operatyvininkų, tyrėjų, prokurorų ir teisėjų kilimą karjeros laiptais ir jų saugikliai, suteiksiantys Valstybei galimybę užsitikrinti tinkamos kompetencijos, kvalifikacijos ir profesionalumo lygio specialistų buvimą aukštesnėse instancijose ir jų institucijose.

Dabar gi šito nėra, nors skaičiuojame jau trečiąjį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dešimtmetį. Manytina, būtų jau pats laikas ir palankus laikotarpis esminiams žingsniams Lietuvos teisėtvarkos ir teisingumo sistemose, norint pasiekti ne vien tik ydingai spartų neprofesionalių sprendimų priėmimą, bet ir maksimalias Žmogaus teisių bei laisvių garantijas Lietuvos Teisingumo procese.

Ar kas nors linkęs manyti kitaip ir tebetęsti demokratiniame Pasaulyje analogų neturinčius eksperimentus mūsų Valstybės, Visuomenės ir Žmonių saugumo srityse, ardant konstitucinius pamatus?

Komentarai

 

 

 
 1. Kalti privalo būtio rasti, o nekaltas paleisti iš kalėjimo. Advokatas malačius, kad kaunasi dėl savo kliento rankų nenuleisdamas ir nepasiduodamas šitai pragariškos neteisybės mašinai. Daugiau tokių advokatų reikia Lietuvai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Advokatas visiškai teisus. Profesionalumo prokuratūros darbe ir su žiburiu nesurasi, nes profesionalų ten neliko. Vienus išstūmė, kitus išgujo, trečius išvarė. Liko paulausko padlaižiai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Išsakytos advokato Arūno M. mintys dėl ikiteisminio tyrimo kompetencijos ir teisinio išsilavinimo stygiaus, visiškai teisingos ir čia yra esminė baudžiamųjų bylų strigimo teismuose priežastis. Tačiau juk jų darbą kontroliuoja ir galų gale patį kaltinimo aktą surašo prokuroras, kuris turi teisinį išsilavinimą ir negana to atsiskaitinėja aukštesniam prokurorui, taigi tenka konstatuoti, jog visų problemų priežastis kišeninių prokurorų vertikalė, kur klesti padlaižavimas bei savų protegavimas (kad ir durnas, bet savas) ir nustatytas teisinis reglamentavimas, kai jie iš esmės niekam neatsiskaito, pasislėpdami po ikiteisminio tyrimo slaptumo skraiste….todėl Arūnas duria pirštu ne visai į tą vietą, kur reikėtų :)

  kita vertus, Arūnas turėtų pasižiūrėti ir į veidrodį – jeigu prisimenate, jis gynė, o gal ir tebegina omonininką “Nikuliną”, kuris dalyvavo muitininkų žudynėse Medininkuose. Nors advokato pareiga ginti bet kokį asmenį, kuris tokios pagalbos prašo (ir apmoka), tai nereiškia, jog advokato pareiga išsukti nusikaltėlį nuo bausmės, jeigu byloje pakanka įrodymų, kad tas asmuo (didelė tikybė) padarė nusikaltimą. Advokato pareiga suteikti tokiam asmeniui tik teisinę pagalbą, kad jo procesinės teisės nebūtų pažeistos, o ne užsiimti proceso vilkinimu bei pretenzijų Lietuvai reiškimu….todėl jo veiksmai toje byloje akivaizdžiai išeina už advokatūros įstatymo ribų….todėl Arūnas, spręsdamas klausimą “kompleksiškai”, privalėjo pirštu bakstelėti ir į advokatų luomą, kadangi antra svari priežastis dėl bylų vilkinimo yra būtent čia……..

  Thumb up 0 Thumb down 1

  • O man nepanašu, kad tas advokatas kažką “išsukinėtų”. Kai paskaitau pasisakymus internete, kokių tik visažinių ten nesurasi. Viską jie žino viską nujaučia, kiaurai sienas mato. O kai reikia arčiau reikalo ir konkrečiai, tada jų ir pėdos ataušta. Kuris, kažin, išskyrus gerb. Kęstutį Adomaitį, pageidautų būti nuteistas be įrodymų pagal kieno nors įsivaizduojamą tikimybę? Savanorių į Lukiškes visam gyvenimui nėra? 😀 Reiškiu pagarbą advokatams, dorai ir principingai dirbantiems savo darbą. Kuo daugiau tokių bus, tuo bus geriau ir saugiau visiems.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • teisingumo procese? baik juokus. klausimas paprastas: yra įrodymai ar jų nėra? apie kokią čia tikimybę tauziji niekus?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Tai ir spręskite! dabar ir šiandien! Kiek galima leisti tyčiotis iš žmonių?
  Jokie kiti reikalai šiandien man nerūpi!
  Gelbėkite Kusaitę! Ir nesakykite, kad tai teisėsaugos reikalas ir tiesos saugotojai gali savivaliauti kaip nori. Jūs visi- noromis ar ne- mūsų išrinktieji, skubiai imkitės priemonių Kusaitei išlaisvinti! Netikusius prokurorus, teisėjus ir kitus nedirbančius Teisingumo ir Tautos labui kuo greičiau išjunkite iš teisėsaugos sistemos – tegu emigruoja braškių rinkti į svetimus kraštus!

  Thumb up 0 Thumb down 1

  • Gal ir geras advokatas, nieko nesakau, bet geriausia kai advokatai dirba savo, o prokurorai- savo darbus.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. FNTT pagamino netikrą “mailiaus” bylą ir nieko, visi tyli. Наш паровоз в перед летит, в комуне – остановка… :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Teisėjas labai supyksta, jeigu proceso dalyvis pacituoja LR Konstituciją. Teisėjas paprastai vieną proceso pusę girdi, kitos – negirdi.

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • Kaipgi nepyks.Konstituciją priėmė visuotiniu balsavimu tauta.Pompastiškai įvardinama suverenu.Bet tauta tai runkeliai ir mužikai, kaip pastoviai pabrėžia nerunkeliai.Tad ar gali nerunkeliai vadovautis minios patvirtintu teisės aktu?Tegul minia skaito savo patvirtintą KONSTITUCIJĄ, rengia jos žinojimo konkursus ir tikisi tikisi…NERUNKELIAI niekados nenusižemins iki mužikų primesto tskant pagrindinio teisės akto skaitymo ir juo lab jo laikymosi.Reikalui esant susirinks n bolvonų, pasivadins konstituciniu teismu ir nuteis ją kaip nusikaltėlį.Arba išaiškins bet kurį jos straipsnį pagal poreikį.Kadangi tai padarys teismas tad runkeliams ir privalu jo sprendimo laikytis ir nemurmėti.Na ir toliau lai skaito tą savo knygutę ir dalyvauja varžytuvėse.NERUNKELIAI yra ne skaitytojai, o rašytojai.Ir kada mužikai supras savo vietą?

   Thumb up 9 Thumb down 0

 7. ardyti teisesaugos mafijinius pamatus!!!O ne gaudytis su antrankiais TAkuri iskele i viesuma kam ir kaip dirba Lietuvos teisesauginku klanas???Jokiu pokyciu nebus kol teisesaugai driguos “puliniai” :)

  Thumb up 10 Thumb down 0

 8. Lieuvos teisejais o jie ne ik toliau dirba ,be kazur skuba???Kur???sudoroti tuos kurie iskele i viesuma kaip ir kam jie dirba?????????????????????

  Thumb up 7 Thumb down 0

 9. is viso Lietuvoje dar moka dirbti pagal Konstitucija ir istatymus???Ar kryptingai vykdo uzsakomuosius “sudorojimus”?????????????

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. skuba tik vienoje byloje:) su suklastotais irodymais ir bylom apkaltinti gerbiama N.venckiene:) Jiems vieningai tai gerai sekasi :) bet….ar tai teisinga??? ir kas sustabdys ju savivale???? Po Neringos ju taikinyje jai gen. prokuroras ir Prezidente :)

  Thumb up 1 Thumb down 1

 11. tik spartinti teismu eiga ,bet ir skaidrinti. Bylas nagrineti ,bet ne trupinius imti is bylu ir sprendimus rasyti….Reikia kokybisko teismo,bet ne delto ,kad teismas butu baigtas ,bet isnagrinetas ir kaltininkai nubausti…O dabar viskas vyksta atvirksciai…nuomone

  Thumb up 7 Thumb down 0

 12. Klausimai dėl operatyvinio ir ikiteisminio tyriamojo darbo kokybės tikrai dar nebuvo aptarinėjami interneto tinklapiuose ir jų komentarų skiltyse. Kiek žinau, norit tikėkit, norit-ne, bet ne vieną kartą jie buvo keliami atsakingų institucijų įvairiuose lygmenyse. Pernelyg akivaizdu buvo, kad ši tema kada nors išsiverš į plačiąją visuomenę.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • Teisėjai yra suvaržyti savo padėties. Jie negali leisti sau rašytnėti komentarus, net norėdami.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Labai SUTINKU…. Prisimenu, kada po atgavimo nepriklausomybės, mūsų Policininkai apsirengė žaliai ir išdižiai patruliavo, buvo gražu žiūrėti ir buvo pagarba iš abiejų pusių…paskui girdėjosi kažkokios REFORMOS ir skundai, kad geriausius išgrūda…..tai va po truputį , po truputį ir liko , kas liko…..Komisariatai, ažšnerkrti, be remonto, be mašinų, be racijos, benzinui nėra pinigų….Nežinau kas dedasi policijoje, bet Maxsimų apsauga iš vis be jokių normatyvų, tipo samdomi, tai gali galvą narkomanui už 5 lt. suskaldyt negyvai ir nebus kaltas, na gal pereis į kitą vietą, kad nesikabinėtų……ATranka, jeigu tokia kaip papasakojo per laidą komisaras, tai lieka VIENETAI … Ateina jau į susigyvenusį kolektyvą ir turi arba prisitaikyt, arba patį taip pamokys, kad nieko nenorėsi……..korupcija, ir kokia, kaip paskutiniu metu GIRDIM oho….. Mokosi vaikinukai, tikisi būti super , o ateina ir TIKROVĖ – oho, – eik ir tasyk mergaitę, daužyk ramiai mitinguojančius, kas čia MILICIJA ar POLICIJA??? uniformos spalva tik ir liko… :(

  Thumb up 4 Thumb down 0

 14. Labai geras straipsnis, nes ikiteisminio tyrimo kokybė tikrai yra problema. Pažiūrėkite į Medininkų bylą, juk teismas turi tyrimą atlikinėti.

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Teko girdėti, kad teisėjai senai ir gana atvirai kalba apie ikiteisminio tyrimo organizavimo ir vykdymo kokybės problemas.

   Klausimas: ar juos kas nors girdi ir teikiasi išklausyti?

   Dabartiniu metu, dažniausiai, viskas suverčiama teismams, ant teisėjų pečių, o kai priimamas išteisinamasis nuosprendis, tada prasideda priekaištai dėl nebūtos korupcijos.

   Dėl pasibaisėtinai žemo lygio teismams perduodamų bylų kokybės, niekada garsiai ir viešai nekalbama.

   Apie ikiteisminio, o ypač operatyvinio tyrimo kokybę bylose užsispyrusiai tylima, nes tai valstybinė paslaptis.

   Tiesiog, atkakliai formuojama visuomenės ir politikų nuomonė, kad jei jau prokuratūra perdavė bylą teismui, tai, nežiūrint nieko, žmogus privalo būti nuteistas.

   Daugelis teisėjų paprasčiausiai vengia būti linksniuojamais žiniasklaidoje ir valstybės institucijose kaip kažkokie korupcionieriai ar pan.

   Beje, nuo to kiek žmonių išteisinta ir kiek jų nuteista itin dažnai priklauso teisėjų ateitis: kadencijų trukmė, karjera ir viskas, kas tiesiogiai su tuo susiję.

   Jeigu kada nors pagaliau valdžios viršūnėse bus suvoktos tikrosios išteisinamųjų nuosprendžių priežastys, ir liautasi viešai skalpuoti teisėjus dėl kiekvieno paleistojo ar išteisintojo, tada gal būt kas nors ir pradės keistis į žmoniškąją pusę.

   Thumb up 1 Thumb down 0

   • Manau, kad teisėjų pataikavimas prokurorams yra didžiausia problema. Advokatai apie tai kalba tik tyliai, nes advokatūra irgi yra monopolis. Tačiau tokias diskusijas dėl ikiteisminio tyrimo kokybės tikrai reikia inicijuoti. Ir kalbėti kuo daugiau bei garsiai, nes tai jau tokia problema, kad blogiau jau nėra kur.

    Thumb up 4 Thumb down 0

   • prie ko čia valdžia ar kaip valdžia pažiūrės? Jeigu teisėjas priims nuosprendį pagal įrodymus, o viešųjų ryšių pateiks tinkamai – kad nebuvo įrodymų tiesioginių, o tik buvo taip ar taip, tai tie politikai ar kas ten kaip pažiūrės visuomenei bus neįdomu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • gal tegul teisėjai nors kartą sukiša prokuratūrai jų darbo broką? O dabar dėl teismų taikstymosi su prokuratūros prasta ikiteisminio tyrimo kokybe tame mėšle murdosi visa Lietuva.

    Thumb up 3 Thumb down 0

   • Blogas ir nekokybiškas teisėsaugininkų darbas – valstybinė paslaptis? Kad, jį kur balon :(

    Thumb up 2 Thumb down 0

 15. Ką manote apie privalomojo logikos egzamino įvedimą policininkams, prokurorams ir teisėjams?

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Bet kas pritars, kad klausimas vertas 10 balų. Tai privalėtų būti savaime suprantama, o jei taip nėra, tai labai graudu ir net baisu.

   Thumb up 4 Thumb down 0

  • Advokatas pareiškė savo nuomonę labai aiškiai ir suprantamai. Teismų sprendimai privalo būti aiškūs, tikslūs, išamiai argumentuoti ir pagrįsti faktais, o ne pletkais. Taip, kad čia be tikslaus loginio mastymo niekaip neapseisi.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Kaip tau teisėjai galėtų priiminėti idealius nusprendimus, kai išanksto gauna sukląstojamas bylas ir dar paliepimą būtinai nuteisti?

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • Apie spartumą bus galima kalbėti kai tyriamąjį darbą dirbs kvalifikuoti ir profesionalūs specialistai, o ne visokios buvusios sandėlininkės, valytojos, mokytojos ar panašiai.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 16. kad taip turi buti. Turi. O kada paruos, kaip turi buti?O kada istatyma patvirtins, kaip turi buti? Kada tas istatymas isiteisins, kaip turi buti? Nepraeis ne metai, kaip sako liaudis, ir turesim, kaip turi buti. Zmogau,kurs sedi iki gyvos galvos, ilgai laukes dar palauk, busi laisvej is tiesu. O gerb. Prezidente labai gerbiu, kodel tik ji vis turi visus muzikus stumti, kad dirbtu savo darba.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Perskaitęs advokato nuomonę, neaptikau, kad jis prieštarautų Prezidentės pastangoms įmanomai paspartinti bylų nagrinėjimą teismuose. Niekur neradau, kad Prezidentė lieptų ar siūlytų nagrinėti bylas nekokybiškai arba pažeidžiant Žmogaus teises. Galima sakyti, kad šiuokart advokato pastebėjimai atkreipia dėmesį į galimas, aklo skubėjimo pasėkmes ir siūlo, kaip būtų galima nuo to apsisaugoti. Pagarba advokatui!

   Thumb up 1 Thumb down 0

   • Tai, kad advokato nuomonė papildo Prezidentės poziciją, sutinku. O kas iš to? Kam tai rūpi? Gal Prezidentei? Netikiu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Iš esmės labai teisingi pastebėjimai. Gaila, kad spręsti problemas amžinai pradedame “ne nuo to galo”.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • O kas tame keisto? Juk Lietuvoje daugelis dalykų daroma visai iš kito galo. Laikas prie to priprasti.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 18. kadencija jau baiginėjasi o ji tik bylu nagrinėjimą greitinti susiruošė.
  GREITUMAS REIKALINGAS TIK BLUSES GAUDANT.
  Apie kokybe bylu nagrinėjimo kas nors galvoja ?
  Kaip galima iš vis kalbėti apie teisingumą kai 30 % “tyrėju” neturi jokio teisinio išsilavinimo o kiti 70 procentu galimai turi tik neaišku kokiomis aplinkybėmis įsigijo.
  Durnių laivas plaukia ir toliau……

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Jei atsirastų priesiekusiųjų teismas, tai dauguma bylų tektų išmesti į šiukšlių dėžę. Todėl, šito nebus leista.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kad dar ir kokia kliūtis.Kuo labiau issilavinęs žmogus,tuo mažesnė tikimybė,kad jis bus įtrauktas į korupcinius ryšius.Juk tik bukaprotis gali nesuvokti,kad tas ratas sukasi,ir atsisuks prieš jį patį.Juo labiau į tamsius sanderius neis aukšto lygio savos srities specialistas,nes jam nėra tam jokio reikalo.Jis žino,kad visada užsidirbs savo žiniomis ir darbu.

   Thumb up 5 Thumb down 3

  • Visi garsiai baugina vieni kitus korupciniu baubu, o Prisiekusiųjų, kuriuos papirkti realiai labai sudėtinga ir beveim neįmanoma, teismo net Prezidentė nenori leisti? Tai absoliuti loginė priešprieša. Ar nekeista?

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...