Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 10 Penktadienis
 

Advokatas A.Marcinkevičius: „Grįžtame į inkvizicijos laikus?“

2014-07-04 13:42 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (159)

Advokatas A.Marcinkevičius mano, kad teisėsaugoje grįžtama į inkvizicijos laikus. KK nuotr.

Advokatas Arūnas Marcinkevičius įsitikinęs, kad Lietuvos teisėsauga grįžta į inkvizicijos laikus. Tokią nuomonę jis išsakė savo interviu „Karštam komentarui“.

-Pagal kokius įrodymus Medininkų byloje yra nuteistas Konstantinas Nikulinas?

-Įrodymų nėra absoliučiai jokių: nei subjektyvių, nei objektyvių, nei tiesioginių, nei šalutinių arba netiesioginių.

Įvykio vietoje nėra rasta nei Nikulino pirštų pėdsakų, jokio plauko, odos ar nago gabalo, pagal kurį būtų galima nustatyti DNR ir pagal DNR identifikuoti žmogų. Nėra nei prakaito lašų, nei kvapų. Nei kas nors iš liudininkų jį ten matė.

Juo labiau: nėra įvykio vietoje rasta Konstantinui Nikulinui priklausančio ginklo kulkų ar tūtelių. Nors dar 1991 metais vasario-kovo mėn., kai sausio 20-ąją – kaip pas mus buvo sausio 13-oji, Latvijoje buvo sausio 20-oji, buvo šturmuojami VRM rūmai, žurnalistai žuvo ant bastiono kalnelio, TSRS prokuratūra ir Latvijos Respublikos nepriklausoma prokuratūra atšaudė visus Rygos OMONo ginklus: ir tabelinius, t. y. tarnybinius, ir tuos, kuriuos jie buvo iš kažko išėmę.

Taigi noriu pasakyti, kad Lietuvos prokuratūra, kadangi su latviais bendradarbiauja šitoje byloje labai tampriai, turėjo pilną galimybę sulyginti nusikaltimo vietoje Medininkuose rastas kulkas ir tūteles su Rygos OMONo atšaudytais ginklais.

Jeigu bent viena kulka ar tūtelė būtų atitikusi Konstantino Nikulino tarnybinio ginklo kultų ar tūtelių pėdsakus, ar kokio kito Rygos omonininko, jokių ginčų ir klausimų, kas tą padarė, nebūtų. Bet…

Kai mes paprašėme, kad šie duomenys būtų išreikalauti, mūsų prašymas buvo atmestas: „O ką tai duos?“ Jiems net neįdomu.

-Dėl liudininkų. Sakote, kad byloje nėra nė vieno liudininko. O kiek yra anoniminių liudininkų?

-Liudytojų, kuriems taikomas anonimiškumas, mes byloje matome du apklausos protokolus. Vienas vadinasi „Vienuoliktu“, kitas vadinasi „Dvyliktu“.

-Ką jie paliudijo? Jie šalia Konstantino Nikulino buvo, matė nusikaltimą?

-Ne, nei vienas iš jų nebuvo Medininkuose, nei vienas negirdėjo jokių nurodymų ir tik daro įvairias prielaidas ir išvadas.

Esmė yra ta, kad vienas iš anoniminių liudytojų pasakė, kad „tą naktį Konstantino Nikulino nematė“.

Klausimas: ar tas anoniminis liudytojas apėjo visą pastatą ir ar jis K.Nikulino ieškojo?

-Jūs teisme uždavėte tą klausimą?

-Vienas iš anoniminių liudytojų teismo iš viso liko neapklaustas, nes, matote, dėl jo atvažiavimo į Lietuvą gali kilti pavojus jo gyvybei.

Kai šie abu anoniminiai liudytojai buvo apklausti Vilniaus apylinkės teisme ikiteisminio tyrimo metu, mes neturėjome jokios galimybės pateikti visų klausimų, nes mums nebuvo žinoma bylos medžiaga. Mums niekas jos nerodė.

Dar vienas dalykas: aš nežinau, ar jie apskritai buvo apklausti teisme.

-Kaip tai?

-Noriu pasakyti, kad aš nežinau, ar jie apskritai buvo apklausti ir, štai, paaiškinsiu dėl ko.

Liudytojo, kuriam taikomas anonimiškumas, apklausa reikalauja, kad šalys turėtų realią galimybę įsitikinti, kad tokio asmens apklausa yra realiai vykdoma. Tai yra atliekama naudojant specialiąsias vaizdo ir garso priemones su vaizdo ir garso iškraipymais. Mes aiškiai turėjome matyti teisėją, žmogų – kad jie yra tik vieni du kabinete, o ne dar kas nors, kaip, pvz., airio byloje, apklausinėja anonimą, o, žiūri advokatai, šalia anonimo vaikšto kažkoks asmuo ir pasakinėja.

O kas buvo mūsų atveju? Salėje sėdi teisėjas, prokuroras ir advokatai. Ir teisėjas pareiškia: „Aš dabar išeinu į kitą kabinetą apklausti anoniminių liudytojų. Kai baigsiu apklausą, ateisiu“.

Grįžta ir sako: „Apklausiau“.

-Tai teisėjas išėjo, apklausė ar neva apklausė tuos anoniminius liudytojus, ir sugrįžo?

-Taip, teisėjas G.Viederis. Jis mums net garso įrašo, kai Konstantiną Nikuliną apklausinėjo pirmą kartą teisme – kada K.Nikulinui skyrė suėmimą, kai žmogui nuoširdžiai, ties ašarų riba įtikinėjo, kad nesupranta, kas čia vyksta, kad jis čia ne prie ko, – neleido daryti: „Tai yra slapta!“

-Tai jūs abejojate, kad tokia anoniminių liudytojų apklausa apskritai buvo?

-Aš žinau tik vieną dalyką: kad teisėjas buvo salėje, teisėjas išėjo, teisėjas sugrįžo. Neturiu jokio pagrindo tikėti, kad jis su kuo nors kalbėjo.

Ir kodėl aš privalėčiau tikėti? Jie gi netiki, kad mano ginamasis yra nekaltas? Nors jiems įrodymai ant stalo padėti. O čia, kad būtų apklausti anoniminiai liudytojai, aš jokių įrodymų neturiu.

Vilniaus apygardos teisme, kai jie apklausinėjo „Dvyliktą“, – lygiai tas pats: nes „Vienuoliktas“ atvažiuoti negalėjo.

Dabar su byla mes buvome susipažinę ir pateikėme klausimus.

Klausimas: „Kas tą naktį buvo budintysis Vilniaus OMONe?“, buvo nušalintas, nes „jis gali atskleisti įslaptinto liudytojo tapatybę“.

Su kokia mašina kažkas tai važiavo – nušalintas, nes gali atskleisti liudytojo tapatybę.

Kurioje vietoje žiūrėjote, ką matėte, ką girdėjote? – klausimai „nuimami“, gali būti atskleista liudytojo tapatybė.

Palaukite, gerbiamieji, aš lygiai taip pat galiu pasakyti: mes nematėme, kad teismas tą liudytoją iš viso apklausinėtų.

Kai mes prašėme, kad būtų naudojamos visos priemonės, kurias teismas ir turi – Vilniaus apygardos teisme yra specialūs kambariai, buvo pasakyta: „Nėra techninių galimybių“.

Tai atidėkit apklausą! Darykit, kai bus techninės galimybės!

-Tai vėl buvo taip? Išeita ir sugrįžta?

-Taip. Įsivaizduokit: aš išeinu per duris, sugrįžtu ir sakau: „Mes pasitarėme“. Klausimas: su kuo tu tareisi? „Mes pasitarėme“.

Čia iš tos serijos: „Daktare, man dantį skauda“. „Gerai, gulkis, pjausim pilvą“. „Bet, daktare, man dantį skauda, ne pilvą“. „Tu ką, daktaru nepasitiki? Gulkis, pjausim pilvą. Daktaras geriau žino, ką daryti“.

Štai, patys ir pagalvokite: tai apie ką čia galima šnekėti?

-O kiek byloje tomų?

-Prokuratūra į teismą perdavė 40 tomų, šiuo metu teisme medžiagos yra 79-80 tomų.

-O konkrečiai apie Konstantiną Nikuliną (Michailovą)?

-Nei vieno lapo, nei vieno puslapio, nei vienos eilutės: išskyrus tai, kad jis pats dar 1992 metais prisipažino, kad jis buvo Vilniuje. Ir jo apklausos protokolai.

Tai apie kokius įrodymus mes kalbame?

Kalbant apie įslaptintus liudytojus, tai normaliose, civiluozotose valstybėse – ar tai pažvelgtume į Jungtines Amerikos Valstijas ar net į kaimyninę Latviją, apie liudininkų apsaugą ir įslaptinimą kalba yra tik po to, kada jis savo vardu ir pavarde atvirai paliudija teisme tai, ką jis turi pasakyti svarbaus. Ir tik po to yra sprendžiama, ar gali dėl to kilti grėsmė, negali, ir imamasi jo apsaugos. Jeigu reikia apsaugos prieš apklausiant, jis saugomas, bet iki apklausos jo niekas neįslaptina. Tik po to, jeigu reikia, jam keičiama tapatybė.

Beje, taip buvo ir Konstantinui Nikulinui, kada jis Latvijoje liudijo Kononovo (Latvijos nusikalstamo pasaulio autoritetas – KK past.) byloje: jis liudijo savo vardu ir pavarde. Tik po liudijimo teisme jam buvo pakeista tapatybė: tapo Konstantinu Michailovu.

O mes ką? Grįžtame į inkvizijos laikus? Kažkas liudija, kad tamsta esi ragana, o aš manau, kad tamsta esi ragana, tai man gali kilti pavojus – užslaptinkit mane iš karto!?

Parengta pagal laikraštį “Karštas komentaras”

Komentarai

 

 

 
 1. Kaimynas Saška nelegaliai klauso ruskiu propagandos. Tai ir aš pro rakto skylute pora valandu paziurejau. Ir pas juos lygiai tas pats.
  Vova našistams pasakoja, kad ir ji kas nakt amerikonai puola.

  Thumb up 3 Thumb down 4

 2. Uzsakovui is artel Naprasny Trud.
  Kai kolorado vabalai gyne burokeviciutes nelieciamybe prie part skolos, kita ginkluota ruseliu gauja neileido p.Paulausko i gen.Prokuratura.
  Baba neduos sumeluot -faktas.
  Kodel neileido? Kad nepaziuretu i akis ten saugomiem biboviciam-marcinkeviciam. Kad netrukdytu maksvon rasyt laiska “nuo melzejos”. -Nuo Landsbergio fasistu gelbet.
  …atrodo isgelbejo.

  Thumb up 3 Thumb down 3

 3. Anonymous 2014-07-04 – 15:34
  Sąžinę pardavęs šūdadvokatis vėl trolina protus?
  ———————–
  Anonymous 2014-07-04 – 18:12
  Kokia tikroji šito advokato pavardė? Jis kartais ne rusas?
  ——————–
  Anonymous 2014-07-04 – 18:58
  jis ne kgbistas?
  ——————-
  Anonymous 2014-07-04 – 16:28
  Tokia gynyba turėtų nepigiai kainuoti? Kas moka advokatams? Kas moka žurnalistams? Iš kokių pinigų? Tas michailovas ar nikulinas sėdi cypėj ir tokių pinigų nuo gimimo nėra net sapnuose regėjęs?
  ———————
  siauraminti 2014-07-04 – 19:21
  siauramincio plepalai. Garbe Lietuvai, kad nustate zulika ir ji nuteise
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  Tikrai puikūs “argumentai” !!!!!
  P.S. Ir apie paskutinį. Tame ir esmė, kad nenustatė. Paskyrė ir nuteisė.
  Jei būtų nustatytas, nuteistas pagal įrodymus, būtų garbė.
  Šiuo atveju, tai didelė gėda. Kai politinė valstybės vadovybė nurodo kas turi būti kaltas ir pasodintas – ar tai garbė?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. kad grįžta inkvizicijos laikai. Mielai užkursiu laužą visiems Lietuvos išgamoms marcikevičiams, mikalauskams, gyliams, paleckiams, venckams, kedžiams, gajauskaitems, sadunaitems, pankams ir panašiems šlykštiems šliužams.

  Thumb up 0 Thumb down 17

 5. Ko jūs norit?
  Juk visų galų meistras “Dėdulė” tą patį žudynių rytą ištyrė ir paskelbė pasauliui žinią,kad žudė Maskvos ranka.
  Mokykitės, tovarišči,zasratj mozgi.

  Thumb up 10 Thumb down 6

 6. Nu gi ne durnas tas Marcinkevičius, na, kaip ir tas juodkauskas nuo Kėdainių.Nu nenešė aa Deimantėlės už kojičių, nors tu ką.Nu ne durniai tie advokatai, kitokių klanai nesamdys.Tik superprotingus.Ir už super kainą. Moralė?Kuri nebėra dimemsija šiuolaikiniam Lietuvos egzistenciniam periode????
  Kai kur, kai kas
  Ir pavarde apsišvarvajas nauja
  Be sažinės, kyšių lupikai.
  Kas naujo, ponai karininkai ir pulko damos po 70 metų?Po kam šiuolaikinių padvėsusio asilo ausys?

  Thumb up 5 Thumb down 5

 7. Jei anonyminiam liudytojui dėl jo atvažiavimo į Lietuvą galėj kilti pavojus jo gyvybei, tai tas lidytojas man labia įtartinas. Jei esi nekaltas, tai ko bijoti, niekas jo nenuskriaustų.

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Kaip tik – atvirkščiai. Visi tokį liudytoją turėtų netgi labai gerbti, nes visi be galo ištroškę tiesos, kuri kol kas dešimtimi spynų užrakinta prokuratūrų stalčiuose. Tai kokia prasmė žudyti, kai net patys žudynių užsakovai apsimeta ieškantys tiesos. Tik, va, neaišku, kokios tos tiesos jie norėtų surasti?
   Problema tame, kad čia dvi tiesos dominuoja – tikroji ir strateginė. Pastaroji daug kam iš valdžios olimpo daug arčiau prie dūšios. Yra tų tiesų prikurta ir daugiau. Todėl taip jau gaunasi, kad tikroji tiesa skandinama menamose. Ir šansų tikrajai išplaukti paviršiun galimybės labai jau mizerinės.

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Aha, sukarkit ant jo viską. Ir Lietuvos bolševikizaciją 1918-ais, ir LitBelo kūrimą, ir fašistinį perversmą,ir Vilniaus krašto atėmimą, lenkinimą, pilsudskizaciją, ir okupaciją, stalinizacija, chruščiovizacija, brežnevizacija, andropovizacija, černenkovizacija, gorbačiovizacija ir landsbergizaciją, o tada, tikrai, pakarkit jį kartuvėse Liepos 31-ąją tiesiai prie Medininkų posto. Gal pajusit tada pasitenkinimą?

    Thumb up 8 Thumb down 1

 8. Kas kam progines kalbas rašo: Landsbergis – Grybauskaitei ar Grybauskaitė -Landsbergiui?

  Thumb up 7 Thumb down 1

 9. šaulys 2014-07-04 – 18:10

  Dabar tos pasakos apie Rygos OMONą ir tą Nikuliną jau ne tik visiai kvailai, bet iki beprotybės absurdiškai skamba. Darosi panašu, kad jų skleidėjai yra siaubingai rimtais ligoniais, pabėgusiais iš beprotnamio.

  kas yra kas ir iš kur,…….

  Thumb up 5 Thumb down 0

 10. ira normaliai. Asilas prokuroras puola , kad advokatas gina ? Jis ir turi gint bet kokiom priemonėm – netgi melu.

  Tai akmen cement tegul įrodinėja. Aš neprivalau nieko ĮRODINĖTI.

  Thumb up 2 Thumb down 4

 11. Perskaičiau šiandieninį KK ir supratau, kad pagrindinis teisėjas šioje byloje yra Grybauskaitė, ar teisingai supratau?

  Thumb up 7 Thumb down 1

 12. Sedėjo ir sėdės šitas omonininkas iki paties Strasburo sprendimo dienos ir po jos dar ilgai.

  Thumb up 1 Thumb down 8

 13. Tokia gynyba turėtų nepigiai kainuoti? Kas moka advokatams? Kas moka žurnalistams? Iš kokių pinigų? Tas michailovas ar nikulinas sėdi cypėj ir tokių pinigų nuo gimimo nėra net sapnuose regėjęs?

  Thumb up 1 Thumb down 7

 14. Artėja liepos 31-os minėjimas. Įdomu ką šį kartą apie Medininkus pašnekės mūsų išrinktieji, nesikišantys į bylą, bet siekiantys teisybės ir teisingumo?

  Thumb up 7 Thumb down 1

 15. Paskutinis politinės mados klyksmas:
  Na, pedofilų klane, na palauk!
  Neringa iš Amerikės net JAV karinių jūrų pajėgų eskadrinį minininką ,,Oscar Austin” atsiuntė Lietuvos pedofilų klaną minomis apmėtyti. Žinos nenaudėliai, kaip mūsų vaikus skriausti. Net pati JE ginkluotę ir kovinę parengtį patikrino, kad be jokių užsikirtimų…Nusibodo iki koktumo visokių „vice’ių“ galvas kapoti. Sako pirmąjį pedofilą iš to minininko patrankos norėtų pati ištaškyti. Jūs tik atveskit ir pastatykit ant kalniuko, o jau ji kaip trenks iš visų pabūklų… Šakės pedofilų klanui. Kaip mat baltą vėliavą iškels.
  Galėtų prie to paties ir tą K.Nikulin’ą sušaudyti. Kitų vistiek nei besuras, nei benustatys.Tai nors tą ant Tėvynės aukuro ištaškytų. Koks skirtumas: kaltas jis ar ne? Juk reikia kažkam ir svetimas kaltes atpirkti…
  Kaip ten kažkada sakė poetas Krylov’as apie „Vilką ir Ėriuką“- „jau kaltas vien todėl, kad valgyti aš noriu…“

  Thumb up 2 Thumb down 4

 16. Jeigu yra slaptieji liudytojai 11 ir 12 , tai reiškia, kad turi būti 1, 2,3…. ir 10. O ką jie sako? Ar ne prieš Vilniaus OMONĄ liudija?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 17. Stebina politikų, prokurorų ir teismo trio. Ar prokurorai neprivalo tiksliai viską ištirti iki galo? Ar teismas neturėtų būti neutralus? Ar politikai turi teisę nurodynėti teismui ir prokurorams?

  Thumb up 5 Thumb down 0

   • Deja, ir kitose Rytų Europos šalyse būdavo politinių procesų. Jų būna visur, kur būdavo santvarkos lūžių. Jų nėra tik tose šalyse, kur per pastarąjį šimtmetį nebūdavo politinių kataklizmų. Nors…Paimkime JAV. Ar Gvantanamo koncentracijos stovykloje be jokio teismo tik kaltuosius laiko?
    Todėl nereikia turėt iliuzijų, jog “taip būna tik Lietuvoje”. Tai provincialus požiūris…

    Thumb up 9 Thumb down 1

 18. Labai vertingi gerbiamo advokato pastebėjimai ir mintys. Žaviuosi drąsiu jo atvirumu. Visi advokatai privalo būti tokie!

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • Inkvizicija niekada, niekur nebuvo dingusi. Ji pakeitė savo forma, išvaizdą, apsirengimą, bet esmė jos liko kokia buvus :(

   Thumb up 8 Thumb down 0

 19. kad pasitaise KK ir neliko jokiu dviprasmybiu,mazeja prezidenturos liaupsinimas ko gero turesim antra laikrasti kovoje uz tiesa,pagarba

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • Ten, kur yra politika, įrodymai irgi yra politiniai. Nugalėjusieji teisūs pagal apibrėžimą, “kita pusė” pagal apibrėžimą kalta.
   Galima išmėtyti visus įkalčius, pradanginti “pirminius parodymus”, ir t.t., bet politinė byla vis tiek bus “tiriama” taip, kaip to reikia politinei vadovybei.

   Thumb up 7 Thumb down 0

  • šiandieniniame KK numeryje kaip tik apie tai ir rašoma, kaip nei ji, nei Profesorius “nesikiša” :)

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Jei įvyktų stebuklas, ir teismas išteisintų Michailovą, tai būtent “profesorius” užsipultų teismą bei teisėjus, kad jie paleido omonininką.
    Ir dar. Tavim dėtas, nebūčiau toks tikras, jog jie “nesikiša’. Jie “viešai” nesikiša. O neviešai…Kas gali paneigti, kad…?

    Thumb up 9 Thumb down 1

     • stebuklas jau yra. pasaka apie ryga sugriuvo vos per 3 metus. o juk kūrė ją visus 20 metų?

      Thumb up 2 Thumb down 1

  • O kas gali paneigt, kad ji buvo įsikišusi?
   Ji yra teisinės bei demokratinės valstybės vadovė. Manau, jog ji visiškai nenori “parodyti pasauliui”, jog prieš trejus metus pas mus buvo iki gyvos galvos nuteistas nekaltas žmogus. Nes…Kaip ji po to kitas šalis mokys “priešintis selektyviam teisingumui?
   Pas mus “nėra nekaltai nuteistų”. Ypač, kai prezidentauja “didžioji reformatorė”.

   Thumb up 11 Thumb down 1

  • Ko jai kištis, kai Landsbergis, Adamkus ir ji pati aiškiai ir nekartą jau pasakė, kad pagaliau pagautas bent vienas žudikas? Kaip dabar pakeisti? Bus negražu ir kvailai atrodys.

   Thumb up 4 Thumb down 1

   • Dabar tos pasakos apie Rygos OMONą ir tą Nikuliną jau ne tik visiai kvailai, bet iki beprotybės absurdiškai skamba. Darosi panašu, kad jų skleidėjai yra siaubingai rimtais ligoniais, pabėgusiais iš beprotnamio. :(

    Thumb up 3 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...