Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 5 Sekmadienis
 

A.Zuokas gali atsipūsti: savivaldybės taryba pritarė „Vilniaus energijos“ akcijų perleidimui neaiškiai prancūzų bendrovei

2011-06-13 15:36 | Naujienos | Komentarų (26)

Artūras Zuokas. Tiesiog be komentarų (KK nuotr.)

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje po pusantro mėnesio trukusių mūšių pagaliau buvo nuspręsta, kad šimtamilijoninį turtą valdančios „Vilniaus energijos“ 100 proc. akcijų turi būti perleista neaiškiai prancūzų bendrovei „Societe Valmy Defense 22“.

Už tokį sprendimą balsavo 24 Vilniaus valdančiosios koalicijos tarybos nariai, vienas – nužudytą S.Novikovą pakeitęs A.Zaremba nebalsavo, kadangi yra vienas iš aukštas pareigas užimančių „Vilniaus energijos“ darbuotojų, tačiau posėdžių salėje buvo, o vienas –  susilaikė. Darbietis Šarūnas Birutis posėdyje nedalyvavo.

Taigi, tiek ilgai nerimavę Prancūzijos ir Rusijos ambasadų atstovai dabar gali gerti šampaną – Lietuvos ir vilniečių sąskaita dabar galės įgyvendinti savo energetinius projektus Rusijoje ir buvusiose NVS šalyse, o 2017 metais gal galės perimti ir Vilniaus šilumos ūkį į savo rankas.

R.Alekna: „Vilniečiai jau gali pradėti kaupti pinigus“

-Ką duos šis „Vilniaus energijos“ akcijų perleidimas tai neaiškiai prancūzų bendrovei „Societe Valmy Defense 22“? – paklausė „Karštas komentaras“ buvusio Vilniaus mero, Vilniaus miesto tarybos nario Raimundo Aleknos.

-Aš manau, kad vilniečiai jau gali pradėti kaupti pinigus, kurie bus reikalingi tuo atveju, jeigu Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutartį 2017 metais laimėtų kita bendrovė, o ne „Dalkia“, arba, jeigu Vilniaus miesto savivaldybės taryba sugalvotų perimti tą ūkį ir valdyti pati. Nes pagal 2002 metų sutartį yra numatyta, kad viską, kas yra virš tų investicijų, kurios yra numatytos investicijų plane, savivaldybė turi išsipirkti. O šiuo atveju nauja bendrovė kuriama tam, kad galėtų vykdyti plėtrą, kad galėtų daryti investicijas.

Akivaizdu, kad „Vilniaus energija“, kaip „Dalkia“ dukterinė įmonė, gailėjo lėšų daryti investicijas į šilumos ūkį, tačiau nauja bendrovė kartu su Pasaulio banku ir Europos plėtros ir rekonstrukcijos banku su skolintais pinigais gali drąsiai daryti investicijas. O pagal 2002 metų sutartį, kurios 16.4 punktas, kalbantis apie naujų, virš investicinių lėšų darymą, suderinant su nuomotoju, yra labai nekonkretus. Todėl tai leis padaryti tokias investicijas, kurios yra sunkiai suskaičiuojamos, nes, kaip žinote, didelė dalis šilumos ūkio yra po žeme, ir tie darbai yra sunkiai įvertinami bei sunkiai kontroliuojami, ir dėl to ta bendrovė galės pateikti tokias sąskaitas, kokios jiems atrodys įmanomos. Ir galutiniame rezultate mes turėsime jų padarytas investicijas išpirkti.

-Praėjusį kartą opozicija sugriovė kvorumą ir balsavimas dėl akcijų perleidimo žlugo. O kaip buvo šį kartą?

-Mes mėginome griauti kvorumą, tačiau dalyvaujant naujam tarybos nariui A.Zarembai, kuris yra tiesiogiai suinteresuotas – kuris yra „Vilniaus energijos“ atstovas, to kvorumo užteko. Nors A.Zaremba nebalsavo, tačiau jis fiziškai buvo posėdžių salėje ir buvo laikomas kaip posėdžio dalyvis. Todėl kvorumo pakako.

-Kodėl jūs prieštaravote „Vilniaus energijos“ akcijų perleidimui?

-Mes nesutikome dėl 2002 metų labai nekonkrečios sutarties. Dėl tokios nekonkrečios sutarties atsirado galimybė padaryti tas investicijas, kurios bus išperkamos. Mūsų siūlymas buvo pakoreguoti sutartį – sudėti saugiklius, kad taip nenutiktų, kad nepablogėtų derybinės pozicijos, kai 2017 metais baigsis šilumos ūkio nuomos sutartis. Bet jie nesutiko ir „buldozeriu“ šitą klausimą patvirtino.

V.Urbonavičius: „Yra Generalinė prokuratūra, kuri ir turi atlikti savo funkciją“

-Prieš keletą savaičių Vilniaus miesto savivaldybės TS-LKD frakcija dėl šio akcijų sandorio kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Sakykite, ar gavote atsakymą iš Generalinės prokuratūros? – paklausė „Karštas komentaras“ Vilniaus miesto savivaldybės tarybos frakcijos seniūno Vido Urbonavičiaus.

-Atsakymo mes dar negavome. Mes gavome iš prokuratūros prašymą patikslinti duomenis, pateikti septyni klausimai. Ir mums buvo duotas atsakyti 10 dienų terminas, tačiau visą tą laiką savivaldybės administracija prokuratūros raštą pralaikė ir man įteikė tiktai penktadienį. Nepaisant to, aš atsakymus vis tiek paruošiu ir nusiųsiu. Tik man kylas, kodėl Generalinė prokuratūra šį raštą siuntė savivaldybės administracijai, o ne tiesiai frakcijai.

-Gal galite detalizuoti, ko jūsų frakcija prašė Generalinės prokuratūros dėl šio akcijų perleidimo sandorio?

-Mes prašėme pradėti ikiteisminį tyrimą ir pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones tuo metu dar nepriimtam, o dabar jau priimtam sprendimui. Ir tai, kas šiandien įvyko, šitą motyvaciją taip pat prokuratūrai papildomai pridėsime.

-Visą tą laiką, kai buvo kalbama apie „Vilniaus energijos“ akcijų perleidimą neaiškiai Prancūzijos įmonei, mes girdėjome gražias kalbas apie investicijas. Ar jums, kaip Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui, „Dalkia“ pateikė konkrečius paskaičiavimus – kokios sumos ir į ką konkrečiai bus investuota?

-Yra oficiali informacija, kuri yra paskelbta tarptautinėje finansų korporacijoje, ir ten aiškiai yra parašyta – kad investuojama bus į Rusiją. Ir todėl „Dalkia“ čia absoliučiai nieko nepateikė apie jokias investicijas Vilniuje. Be to, tokioms investicijoms vėl reikėtų tarybos pritarimo. Nes nepaisant to, kad tos investicijos įsiskaičiuotų visiems gyventojams į tarifą – tai reiškia, kad akivaizdžiai brangtų šiluma, Vilniaus savivaldybė po to turėtų išpirkti, tai yra sumokėti tuos pinigus. Galiu pasakyti, kad dvigubai apvogtų mus.

-Jeigu yra tokia informacija, kad investicijos bus daromos Rusijoje, o klausimai, susiję su energetika, yra nacionalinio saugumo reikalas, ar nesirengia jūsų frakcija kreiptis į Valstybės saugumo departamentą?

-Valstybės saugumo departamentas, tokiam triukšmui kilus, pats turėjo sureaguoti. Jeigu jie nesureagavo, nematau prasmės kreiptis. Yra Generalinė prokuratūra, kuri ir turi atlikti savo funkciją.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. be darbo ,todel ir stumtelejo bizniuka ,kas cia neaisku ,tik jei bus kaip su wiljamsu ,bus blogai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Baisu, baisu, baisu!!!!! Vargšeliai lietuviai, artėja galutinė, vėl priverstinė okupacija…Juk tai daroma specialiai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. liko tik -pppizdiec.ar taryboj visiški debilai?žinoma ne , ten gudruliai, isides sau i kišenę 1000, 10000, nu 300000 bet i SAVO ir parduos lietuva užsimerke ir jam “glubako naplevat” kad tauta pasmerkta skurdui.nu pasakykit ar yra dar didesniu parsidavėliu, išverstaskurių , apsimetėlių , apsišikusių kaip lietuviai.manau kad nera.kur besi pirštu -ten šūdas.gėda kad esu lietuvis(nors nevagiu, nepriklausau klanui), bet lietuvis ir tai jau baisu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Nera zodziu kaip girdziu zmoniu samprotavimus kad Zuokas blogas bet geresniu uz ji nera, todel gerai kad ji isrinko. Na stai pirma dovana Zuokas jau iteike zmonems atsilygindamas uz isrinkima (nors as abejoju kad ji isrinko cia suveike kiti svertai). Kai bus isgyditas Lietuvos teisingumas tai Zuokas atsidurs ten kur jam priklauso, jei nespes i Libija pabegti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Tai gal Zuokas atidavė Dalkiai,Dalkija atidavė prancūzų rusams-tada netik Vilnių,bet ir visą Lietuvą atiduokim Zuokui ir tolimesnė eiga bus ta pati.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. To is Kanados….Sios akcijos priklauso Dalkia, o ne savivaldybei. Savivaldybe tik pritaria perleidimui. Pagal 2002 metu sutarti negalima trukdyti piktavaliskai neleisti perduoti akciju. Aisku reikejo Vilniaus merui pabandyti pasiderteti su Dalkia ir pabandyti pagerinti sutarties salygas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Na gal dabar ir visiškiems durniam bus aišku – kieno penį čiulpia VSD ir GP…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Vilniu paeme prorusiškos jėgos? Zuokas+rusai+uspaskich (kur slapstėsi???), o lia lia…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Stebėtinai vangi VSD ir Grybauskaitės reakcija.Apie GP net nesinori kalbėti,visi viską puikiai supranta,kad bus atsakyta “Vsio zakonno!”. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. As nesuprantu vieno: kodel visos akcijos perduodamos, o ne parduodamos? Bent savivaldybe papildytu savo biudzeta. O dabar?
  Nejaugi LR Vyriausybe negali uzkardyti toki sprendima? O ir is Prezidentes nieko negirdeti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Kai “ateis laikas”, bus vėlu. Ir taip viskas išparduota arba išdalinta, arba pasiimta…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Vytautai, ne balvonai ten sėdi.Gudrūs, oi kokie gudrūs. Taigi jų palsavimas milijonais apkaišytas. Argi iki šiol nesupratai, kas darosi Lietuvoje?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. jei jauni issilavine ir suprantantys kas darosi lietuvoj nesustabdys tu partiju ir daleis kad jas su visais uspaskeis kubileis prunskienem zuokais paulauskais butkeviciais paksais ir kitais senais vilkais nesustabdys to ju verzimosi i seima ir savivaldybes mes liksim be ateities ATSIPEIKEKIM

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Idomu ,kokia kaina mokama uz tokiuos triukus?Juk cia aiskiai apvogiami vartotojai?Cia tokia pat afiora kaip buvo su LEO.Ir graziausiai ,kad neatsirado tarnybos,kuri uzkirstu kelia tokio masto afiorai.O abonenta lieka tik pasveikinti .Juk ne kiekvienas sugeba prasukti tokio masto shuler-bizni?Kad taip a……..m Lietuvos sostines gyventojus ir net visa lIetuva,reikia tureti nepamatuojama talenta ir su didziausia meile savo piniginei,neapkesti Vilniaus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. suskaičiuokim
  2011-06-13 – 15:52 VSD – neturim, STT – neturim, GP pagal šiandieninį balsavimą ir Zuoko tapimą meru irgi atrodo neturim.
  Patikslinu: dėl VSD ir STT nekomentuosiu, o dėl GP tai neturime tik laikinai, nes pagal čia komentaruose dažnai pasireiškiančio tokio Vlado Lukoševičiaus prievartinį nurodymą, apsiginklavę kalašnikovais visi prokurorai išlėkė Babos gaudyti. Kol tą Babą pagaus, meras A.Zuokas gali ramiai savo biznelius pravedinėti – net plaukelis nuo jo pradedančios žilti galvelės nenukris. Kaip tokia proga nepasinaudoti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

   • Jin pavaro.Kai anądien kreipiausi į seną,pliką pidarasą,josios balionkė kaip mat atsiliepė.Du viename?

    Thumb up 0 Thumb down 0

 15. liudna,kad tokie dalykai dedasi LT,bet,is kitos puses,KUR ZMONES??????!!!!!!!jei jiems tas pats kas dedasi,tai lai krauna turtus tokiems kaip zuoka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. VSD – neturim, STT – neturim, GP pagal šiandieninį balsavimą ir Zuoko tapimą meru irgi atrodo neturim

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...