Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

A. Širinskienė: „Konservatoriai slepia politinės reklamos sutartis su žiniasklaida“

2020-06-01 09:58 | Naujienos | Komentarų (7)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. KK nuotr.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją prašydama, kad pastaroji atliktų tyrimą ir įpareigotų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partiją viešai, kaip to ir reikalauja teisės aktai, paskelbti su žiniasklaidos priemonėmis sudarytas politinės reklamos sutartis.

„Nuo balandžio 24 dienos portale 15min. bei BNS intensyviai skleidžiama konservatorių politinė reklama, kuri, kaip nurodoma, bus arba yra apmokėta iš TS – LKD rinkimų sąskaitos. Nors teisės aktai įpareigoja, kad tokios reklamos sutartys būtų sudarytos raštu ir numato, kad iždininkas informaciją apie tokias sutartis paskelbtų Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklapyje per 10 darbo dienų nuo informacijos gavimo, to konservatoriai iki šiol nėra padarę. Nei visuomenė, nei kiti rinkimų kampanijos dalyviai negali susipažinti su konservatorių sudarytų sutarčių turiniu, nuo jų nuslėptas netgi pats sutarčių sudarymo faktas“, – teigia Seimo narė Agnė Širinskienė.

Seimo narė Agnė Širinskienė taip pat pastebi, kad viešai ir skaidriai per Įstatyme nustatytą laiką neišviešinus sutarčių, Lietuvos rinkėjai neturi galimybės įvertinti konservatorių ir žiniasklaidos priemonių finansinių įsipareigojimų mąsto bei apimties. Tad kyla natūralus klausimas – ką nori nuslėpti konservatoriai savo ir portalo 15min santykiuose, kad daugiau kaip mėnesį slepia sutartis su šiuo portalu?

Matydama susiklosčiusią situaciją, Seimo narė Agnė Širinskienė abejoja TS – LKD rinkimų kampanijos skaidrumu ir kviečia konservatorius būti visuomenei atvirais ir netaikyti dvigubų standartų.

„Kitiems taikydami išskirtinius skaidrumo reikalavimus ir kabinėdamiesi prie visokiausių smulkmenų, kurių net nereikalauja teisės aktai, savo rinkimų kampanijoje jie nemato esminių skaidrumo pažeidimų ir nedeklaruoja, kaip pagal transliuotos informacijos apimtis galima spręsti, didelės vertės sutarčių. Praktika rodo, kad net Vyriausiajai rinkimų komisijai pradėjus tyrimus, jie nebendradarbiauja ir vilkina tyrimus, laukdami senačių ir tokiu būdu išsigelbėdami nuo administracinis atsakomybės. Nebūtų keista, jei ir dabar, užuot pateikus sutartį ir išsklaidžius abejones konservatorių rinkimų kampanijos skaidrumu, jie imsis gynybinės pozicijos ir darys tai, ką puikiai moka – vilkins tyrimą. “ – sako A. Širinskienė.

Seimo narės rašte Vyriausiajai rinkimų komisijai nurodomi ir kiti galimi rinkimų kampanijos pažeidimai. Kaip antai, politinės reklamos žymėjimas „Politinė reklama apmokėta/ bus apmokėta iš TS – LKD rinkimų kampanijos sąskaitos“ matomas tik 15min. vykdytų konservatorių rinkiminių renginių transliacijų pradžioje, o vėliau yra paslepiamas, nors teisės aktai įpareigoja visą transliaciją tam, kad žiūrovas būtų tinkamai informuotas apie reklaminį turinį. Vienoje iš konservatorių rinkimų sąskaitos apmokėtų transliacijų buvo reklamuojami ir kitos partijos – Lietuvos liberalų sąjūdžio – keliami kandidatai, nors mokėjimas iš liberalų rinkimų sąskaitos nebuvo nurodytas.

Komentarai

 

 

 
 1. Nurimk, ,,ponia”, nurimk, konservatoriai toks pats niekalas, kaip ir ,,ponios” niekadėjai!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. O ką slepia Širinskienė? Tarpukaryje plisti Lietuvoje bolševikiniam virusui daug erdvės nebuvo palikta. SSRS pagal slaptą susitarimą su fašistais okupavus Lietuvą komunistų buvo gal tik pora šimtų. Inteligentijos atstovai toje terpėje nedominavo, tad kolaboruoti okupantams buvo pasiruošęs tik labai ribotas skaičius asmenų. Virusas buvo dirbtinai dauginamas ir pasiekė net 200 tūkstančių parteicų. Būtų klaida manyti kad tas virusas Laisvę atgavusioje Lietuvoje jau išnykės. Netgi priešingai. Lietuvą beveik nuolat valdant kairiosioms politinėms grupuotėms jis vėl tampa vis pavojingesniu mūsų laisvei ir kuriamai demokratijai. Keisti “gelbėtojai” keičiasi. Anksčiau buvę “hegemono” palikuonių “ginklanešiais”, dabar jie užima vedančias pozicijas. Nesunku suprasti kur visa tai veda.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 3. Širinskiene , ne tik konser-vatnykai kaip partija pažedinėja rinkiminės kompanijos reklamos istatymą ,,, bet ir anūkėlis Gabrielius asmeniškai pastoviai reklamuoja pedofiluso Austėjaus pantalonus ant nosies …

  Išrašyk anūkėliui Gabrieliui baudą , arba savo pantalonus užkabink …

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Lietuvos Respublikos Seimas iki šiol nesuvokia savo vietos valstybėje.

  Lietuvos valstybės bėda ne atskiruose valstybingumo pažeidimuose tai yra, kad per 30 metų nesusiformavo teisinė sistema vykdanti teisingumą, kad teisėjai iki šiol vadovaujasi ne valstybės įstatymais, bet asmeninėmis savo nuomonėmis, kad iki šiol nėra valstybės prokuroro ginančio valstybės interesą, (ginama tik prokurorams naudinga veika), kad Iki šiol nėra vaikų apsaugos sistemos, kuri būtų priimtina visuomenei, (visiškai nepagrįstai iš tėvų atimami vaikai ir išvežami ten kur nei valstybė, nei tėvai negali kontroliuoti ar jie auginami ir auklėjami, ar naudojami kitiems interesams).
  Tai yra – šiandienė valstybės problema slypi tame, kad Respublikos Seimas iki šiol nesuvokia savo vietos Lietuvos valstybėje.

  Taip… Seimo nariai iki šiol nesuvokia elementarios faktinės tikrovės, kurioje randasi Lietuvos Respublikos Seimas ir jo patvirtinti įstatymai. Manytina, Seimo nariams reikia ne, kaip donkichotams kovoti su vėjo malūnais – visokio plauko valstybės korumpuotais valdininkais, o siekti kad įstatymų leidėjas – Seimas (šiandien visiškai bejėgė institucija), įgytų “įrankį”, kurio pagalba galėtų kontroliuoti savo paties išleistų įstatymų įgyvendinimo ir vykdymo procesą.
  Manytina tai galėtų būti Seimo įkurtas ir pavaldus tik Įstatymų leidėjui Valstybės valstybingumo komitetas visais aspektais stebintis, koordinuojantis, kontroliuojantis ir įgaliotas veikti, kad tinkamai būtų taikomi, vykdomi Lietuvos įstatymų leidėjo – Seimo išleisti įstatymai.

  Tėra viena vienintelė problema, kuri ir yra visos šiandienės teisinės sistemos stabdis – Tai valdininko atsakomybės nebuvimas už savo, valstybės vardu priimtą sprendimą. Visi priimti sprendimai privalo remtis ir vadovautis Įstatymo leidėjo patvirtintais įstatymais, o Seimas ir tik Seimas privalėtų turėti sau pavaldų veiksmingą kontrolės organą, kuris ir žiūrėtų – Ar tinkamai taikomi ir vykdomi jo paties priimti įstatymai.

  Teisinei valstybei to ir tereikia, kad visi būtų atsakingi už savo Lietuvai nuveiktus darbus. Gi logiška – Kuo svarbesnės pareigos, tuo atsakomybė didesnė. Kad būtų numatyta valdininko atsakomybė už savo nuveiktą veiką, žmonių pasaulyje – ELEMENTARU, aišku savaime išskyrus šiandienos Lietuvą ir to priežastis – Lietuvos Respublikos Seimo išleistų įstatymų vykdytoju laisvas, pagal savo asmeninę nuomone, įstatymų interpretavimas, taikymas ir vykdymas. Štai kur šiandienos mūsų visų valstybės esminė neganda, kurią būtina nedelsiant ištaisyti įsteigiant “Seimo įrankį” šiam pagal savo asmeninę nuomonę, įstatymų interpretavimui suvaldyti. Tai svarbu nes, bet kurio valdininko asmeninė nuomonė pateikiama visuomenei Lietuvos valstybės vardu, tai yra faktinėje realybėje – Valstybės valdininkai įstatymo interpretacijų pagalba yra perėmę Seimo, tai yra Įstatymo leidėjo funkcijas.

  Kalba eina ne apie įstatymo vykdymą ar nevykdymą (blogą – gerą įstatymą vis tiek reikia vykdyti), kalba eina apie įstatymo vykdytojų: teisėjų, prokurorų “laisvą įstatymų interpretavimą” savo nuožiūra, ko pasekoj vykdymo procese realizuojama įtakingo valstybės raštininko asmeninė nuomonė o ne Įstatymo leidėjo patvirtintas įstatymas. Be to šią radikalią ribą: Įstatymas – Nuomonė gali nustatyti tik specialųjį, aukštą išsilavinimą turintis juristas ar jų grupė.

  Manau įstatymų laisvas interpretavimas vykdomas valdininkų asmeninėmis nuomonėmis yra ženkliai pavojingesnė veika valstybei nei jo vykdymo – nevykdymo apibrėžta ir numatyta samprata…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 5. Sirinskiene,Jusu abejingas,Jusu apsileidimas nieko nedarant ir nesiimant priemoniu uzkisti kelia milijardinems landsbergines huntos vagystems.Jus,karbauskis,valstieciai,ir pocij,net nebandet issiaiskinti tikruju duju geeldos vagiu ir aferistu,kurie bujoja jau tiek metu ir dar kiek verz kilpas ant Lietuvos zmoniu kaklu,kai tuo tarpu istatymu pazeidimai netgi ir runkeliams bado akis.Paminetu atveju ,valstybe moka per ofshora,kas netgi istatymuose draudziama.Svarbiausia nezino kam moka?? Karbauskininkai net netyret,kiek milijonu isplauta per Ignalinos atomine,per triskart didesnius paskolos procentus,ir t.t.t O cia tie keli milijonai landsbergines huntos pamoketi vogtais ir nesaziningais milijonais,tai tik lasas visame aferistu veiksme ,nukreiptame pries Lietuva ir Lietuvos zmones.

  Thumb up 12 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...