Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gegužė 23 Ketvirtadienis
 

A.Širinskienė: G.Landsbergis slepia informaciją apie didelės vertės sandorį ir toliau vaidina puolamą opozicijos lyderį

2019-03-13 14:40 | Naujienos | Komentarų (33)

Gabrielius Landsbergis nenori Seimo komisijai atsakyti į klausimus apie didelės vertės sandorį. KK nuotr.

Laikinosios komisijos pirmininkės Agnės Širinskienės teigimu, Komisijai išklausius liudytojų parodymus, paaiškėjo, kad Austėja Landsbergienė pardavė įmonę su jos valdoma žeme už vieną eurą. Tuo tarpu iš Registrų centro komisijos gauta žemės sklypo pirkimo sutartis liudija, jog dviejų hektarų sklypas Vilniaus mieste buvo įsigytas už 1,5 milijono eurų. Tiek Austėjai, tiek Gabrieliui Landsbergiams atsisakius Seimo nariams ir visuomenei paaiškinti, kas įvyko ir vakar G.Landsbergiui viešai paskelbus, kad komisija bando daryti įtaką opozicijos įvaizdžiui, komisijos pirmininkė A. Širinskienė sako, kad opozicija pati užsitraukia įtarimų šešėlį, o situacija, kuomet piktybiškai nedalyvaujama komisijos posėdžiuose, siekiant nuslėpti faktus apie galimai neskaidrias veikas, kuria demokratijai žalingą precedentą ir dar labiau mažina visuomenės pasitikėjimą politikais.

„Girdint liudytojo parodymus, už kiek žemė parduota, ir matant sutartį, už kiek ji buvo įsigyta, yra natūralu, kad ir komisijos nariams, kaip bet kuriam kitam žmogui, kyla klausimų dėl to, kas slypi už tokio sandorio. G. Landsbergis bei jo sutuoktinė yra vieši asmenys, kurie turėtų visuomenei paaiškinti tai, kas įvyko. Dabar matome priešingą elgesį – komisija, kuri kelia klausimus dėl sandorio aplinkybių, pradedama kaltinti vos ne politiniu susidorojimu.

Yra apgailėtina, kad konservatorių lyderis manipuliuoja kalbėdamas, jog komisija neva nedemokratinėmis priemonėmis daro jam politinį spaudimą, meluoja apie Seimo laikinosios komisijos darbą,  užuot atvykęs ir pateikęs Seimo komisijai paaiškinimus apie tai, kaip buvo vykdomas sandoris, kodėl jis pasirašytas būtent su „BaltCap“, kuriame yra ir pensijų fondų investicijos.

Lygiai taip pat atsisakoma paaiškinti, kokiomis aplinkybėmis TS-LKD frakcijos narių parašų dėka pensijų fondų advokatų rengti tekstai su menkais pakeitimais buvo perduoti į Konstitucinį Teismą,“ – sako Seimo laikinosios komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė, kuri šiandien buvo priversta atšaukti Komisijos posėdį dėl to, jog į jį neatvyko G. Landsbergis.

Pasak jos, Seimo laikinoji komisija jau dvi savaites susiduria su atviru ir sistemišku G. Landsbergio ir jo sutuoktinės Austėjos Landsbergienės bei su jais siejamų įmonių atsisakymu teikti tyrimui reikalingus dokumentus. Minėti asmenys vengia atvykti į komisiją ir  atsakyti į klausimus.

„Kadangi įžvelgiame Landsbergių šeimos norą išvengti jiems nepatogių klausimų, atsisakymą bendradarbiauti, į tyrimo atlikimą sieksime pasitelkti kitų valstybės institucijų pareigūnus, o ir Laikinųjų komisijų įstatymas nurodo, kad „Komisija, suderinusi su atitinkamų valstybės institucijų vadovais, tyrimui atlikti turi teisę pasitelkti prokuratūros, Valstybės kontrolės, <…> taip pat bet kurių kitų valstybės valdymo institucijų darbuotojus.“ Ir paprašysime jų įvertinti komisijos turimus duomenis,“ – teigia A. Širinskienė.

Laikinoji Seimo komisija tiria galimus politinės korupcijos atvejus ir Seimas ją įpareigojo ištirti 2008–2018 metų laikotarpiu suinteresuotų asmenų ir (ar) jų grupių galimai darytą neteisėtą įtaką ir (ar) poveikį šalies politiniams procesams, įskaitant galimą atstovavimą pensijų fondų interesams teisėkūros procese  ar kreipiantis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą.

Laikinųjų komisijų įstatymas numato, kad komisija turi teisę kviesti į komisijos posėdžius valstybės ir savivaldybių politikus, pareigūnus, tarnautojus, taip pat kitus valstybės ir savivaldybių institucijose dirbančius asmenis, išklausyti jų pranešimus ar paaiškinimus, reikalauti iš jų informacijos ar duomenų komisijos tiriamu klausimu ir juos gauti raštu ar žodžiu, o taip pat kviesti į komisijos posėdžius kitus asmenis ir prašyti juos komisijos tiriamu klausimu pateikti pranešimus, paaiškinimus, informaciją ar duomenis raštu ar žodžiu.

Komentarai

 

 

 
 1. DAVATKA geriau nei PASILIS , a ne ? o gereuse ką pasakė kolchozas tskants.

  Thumb up 2 Thumb down 12

  • FILM

   Davatka nuoga aria 35 000 ha, o jis jai ..yža į burną

   kiba ne tep ?

   Thumb up 2 Thumb down 12

   • Tavo svajones tik tau vienam (gal dar tavo Austejai) tera seksualios.

    Thumb up 11 Thumb down 0

 2. VAGIS šIMONYTĖ SODŲ BENDRIJOJE PASISTATĖ NAUJĄ TVARTELĮ. Įdomu, ar iš SNORO banko klientų sąskaitų išvogtų pinigų pasistatė ARKLIAGALVĖ KUTVELA šį namą, ar iš LR OBLIGACIJŲ , kurias išleido brangiai ŠVEDŲ BANKAMS PRASKOLINĘ LIETUVĄ, o po to kartu su KOLABORANTE GRYBAUSKAITE ir KUBILINIŲ VAGIMIS patys prisipirko ir uždirbo, iš tų pinigėlių pirko? Bendrai, koks skirtumas, – ir tie ir tie VOGTI!

  Thumb up 11 Thumb down 1

 3. Lietuvos valstybės bėda tame, kad Seimo nariai iki šiol nesuvokia elementarios faktinės tikrovės, kurioje randasi Respublikos Seimas ir jo patvirtinti įstatymai, kurioje randasi laikinųjų komisijų darbas ir jo rezultatai.

  Seimo nariams reikia ne, kaip donkichotams kovoti su vėjo malūnais – visokio plauko Seimo narių išsisukinėjimais, valstybės valdininkų savivaliavimais, o siekti, kad įstatymų leidėjas (šiandien visiškai bejėgė institucija), įgytų “įrankį”, kurio pagalba galėtų kontroliuoti savo paties išleistų įstatymų įgyvendinimo ir vykdymo procesą.

  Manytina tai galėtų būti Seimo įkurtas ir pavaldus tik Įstatymų leidėjui Valstybės valstybingumo komitetas visais aspektais stebintis, koordinuojantis, kontroliuojantis ir įgaliotas veikti, kad tinkamai būtų taikomi, vykdomi Lietuvos įstatymų leidėjo išleisti įstatymai.

  Tėra viena vienintelė problema, kuri ir yra visos šiandienės teisinės sistemos stabdis – Tai valdininko atsakomybės nebuvimas už savo, valstybės vardu priimtą sprendimą. Visi priimti sprendimai privalo remtis ir vadovautis Seimo – Įstatymo leidėjo patvirtintais įstatymais, o Seimas ir tik Seimas privalėtų turėti sau pavaldų veiksmingą kontrolės organą, kuris ir žiūrėtų – Ar tinkamai taikomi ir vykdomi jo paties priimti įstatymai.

  Teisinei valstybei to ir tereikia, kad visi būtų atsakingi už savo nuveiktus darbus. Gi logiška – Kuo svarbesnės pareigos, tuo atsakomybė didesnė. Kad būtų numatyta valdininko atsakomybė už savo nuveiktą veiką, žmonių pasaulyje – ELEMENTARU, aišku savaime išskyrus šiandienos Lietuvą ir to priežastis – Seimo išleistų įstatymų vykdytoju laisvas, pagal savo asmeninę nuomone įstatymų interpretavimas, taikymas ir vykdymas. Štai kur šiandienos mūsų valstybės esminė neganda, kurią būtina nedelsiant ištaisyti įsteigiant “Seimo įrankį” šiam pagal savo asmeninę nuomonę, įstatymų interpretavimui. Tai svarbu nes bet kurio valdininko asmeninė nuomonė pateikiama visuomenei valstybės vardu, tai yra faktinėje realybėje – Valstybės valdininkai įstatymo interpretacijų pagalba yra perėmę Seimo, tai yra Įstatymo leidėjo funkcijas.

  Kalba eina ne apie įstatymo vykdymą ar nevykdymą (blogą – gerą įstatymą vis tiek reikia vykdyti), kalba eina apie įstatymo vykdytojų “laisvą įstatymų interpretavimą” savo nuožiūra, ko pasekoj vykdymo procese realizuojama įtakingo valstybės raštininko asmeninė nuomonė o ne Įstatymo leidėjo patvirtintas įstatymas. Be to šią radikalią ribą: Įstatymas – Nuomonė gali nustatyti tik specialųjį, aukštą išsilavinimą turintis juristas ar jų grupė.

  Manau įstatymų laisvas interpretavimas valdininkų asmeninėmis nuomonėmis yra ženkliai pavojingesnė veika valstybei nei jo vykdymo – nevykdymo apibrėžta ir numatyta samprata…

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Jus visi puikiai zinote,kad Lietuva nuvalde Socdemai- Darbo porcija – Geriau gyventi naisiuose ir kiti bebrai ! Juk jie valde net 16 metu ! As tik zinau,kad Konservatoriai valde tik 8 metelius. Gyliausia ir juodziausia kryze paliko Kirkilinku sutve ! Kiek priskolinta,kas pridaryta,juk vieni pirmyn,o socdemai atgal. Saunus tas Gabrielius,jis musu ateitis.O dabar trirublyniai lokite ir minusuokite !!!!!*

  Thumb up 1 Thumb down 18

 5. O kai E.Gentvilas buvo Klaipėdos meru – jį vadino Žora 5 %. Tuo viskas ir pasakyta.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 6. Šiandien yra aišku, kaip du kart du, – kodėl D.Grybauskaitės įpėdinė I.Šimonytė stumiama į prezidentus – uždengti buvusias ir būsimas konservatorių aferas. Tai jiems žūtbūtinis klausimas. Todėl ypatingai svarbu, kad iki rinkimų būtų buvusios aferos paviešintos. Taip Lietuva išvengtų būsimų konservatorių aferų. Be to, Seimo Krizės komisijai ypač svarbu gauti atitinkamus dokumentus iš ES ir TVF, kad pagrįsti M.Starkevičiūtės parodymus ir dokumentiškai įrodyti prezidentės D.Grybauskaitės taip mylimų konservatorių machinacijas bei įrodyti, kas Lietuvoje iš to brangaus skolinimosi iš švedų bankų praturtėjo ir kas inicijavo Snoro ir Ūkio bankų bankrotus.

  Thumb up 20 Thumb down 2

 7. GAILA ,kad Lieytuva neturi Lyderio….jaunasisi anūkas gerasaktorius ir cinikas,pažiūrėkit,su kokiu patosu tyčiojasi iš valstiečių…o kuo šis cinikas skiriasi nuo 28 metus valdžiusiu karjeristų,niekuo,,,,manau valdžioje jo daugiau nebus……labai greitai

  Thumb up 22 Thumb down 1

 8. Vyr kasininkė jungtinėmis tvartelinių pastangomis dabar vėl stumiama į politikos viršūnėlę, kad pridengti konservų aferas. Man velniškai įdomu, – išvogti Snoro pingai konservams pasibaigė ar demonstruojama tiek nerimo dėl Karbauskio pradėtos ardyti kyšių sistemos???

  Thumb up 8 Thumb down 0

 9. Kiek ta Širinskienė bei kiti protingesni Seimo nariai terliosis su ta nusikalstama pseudokonservatorių tariama”partija”? Argi niekada neuždraus jos įstatymu? Ar ne laikas kviesti iš gilių pogrindžių J.Kristaus pasekėjų -Komunistų partiją,kad darytų tvarką? Pagalvokime‼

  Thumb up 19 Thumb down 1

 10. Ale ir dailios tos konservatorių moterys – Austėja, Šimonytė tiesiog pasaka.

  Thumb up 16 Thumb down 0

  • ŠIMONYTĖ YRA VAGIS. JI KARTU SU VASILIAUSKU IR KUBILINIAIS UŽGROBĖ SNORO BANKĄ, PASIKVIETĖ AFERISTUS FRIKLĮ SU KUPERIU IR IŠVOGĖ IŠ BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGUS. ŠIMONYTĖS VIETA TEISIAMŲJŲ SUOLE. BRUDŲ BRUDAI TIE KONSERVATORIAI.

   Thumb up 9 Thumb down 1

 11. SEB bankas išplatino Maximos obligacijų emisiją 600 milijonų €. Lanzbergiai perka SEB banko fondo investavimo produktą. SEB banko darbuotojas Gitanas Nausėda kandidatuoja į LR Prezidentus ir yra palaikomas žiniasklaidos, kuri kontroliuojama konservatorių ir jų draugų oligarchų. Tokie atsitiktiniai sutapimai, tik sumos ne vaikiškos. Patiko ir Simonytes frazė: ” pasitikėjo valstybe ir investavo į LR obligacijas D. Grybauskaitė”. Aišku, ko nepasitikėti, kaip būrai susiveržė diržus ir ištempė tą valstybę iš krizės.

  Thumb up 21 Thumb down 0

 12. Širinskienė – viena iš darbščiausių, protingiausių, sąžiningiausių Seimo narių.

  Thumb up 29 Thumb down 0

 13. saunuole Sirinskiene,nepasiduokit tu vagiu provokacijoms,sodinkit,uzteks vistgaidziui su savo boba apvagineti ir vaizduoti sventuolius,bjaurybes

  Thumb up 25 Thumb down 0

  • tikro, palygint didelius pinigus reikia mokėti tėvams Austėjos darželiuose, tai kokią teisę turi Šimašius skirti dar berods 6 ar 7 milijonus paramos kiekvienais metais, kodėl kiti darželiai nieko negauna

   Thumb up 24 Thumb down 0

   • Jeigu sikmasius nebutu bent vienais metais paskyres rentos austejos darzeliams tu keliu milijonu,manu,net kandidatu sekancioj kadencijoj nebutu.landsbergine gauja ne tik landsberginiai,bet ir pasluosteliai liberastai.Kol austejos verslo nebuvo,abonentas “pataikavo” tiesiog dedulei,fermeriui.net vaikus krykstiti patikedavo.Juk ne vienas meras nepateptas ir nepatepantis valdzios nieksu,nepatenka i didziuju miestu prievaizdus.??

    Thumb up 10 Thumb down 0

 14. ir apsitapsnojo. Abu su savo vagilka morda prisigriebe, bus ka is ju konfiskuot, juk ir mazam vaikui aisku, kad tiek turto uzsidirbt niekaip negalejo. Uztat siandien per LRT jau rekia, kad atsistatydint Misiunui

  Thumb up 28 Thumb down 0

 15. Jau greit bus 30 metu,kai landsbergiu dinastijai negalioja Lietuvos istatymai .Jiems nusispjauti i padoruma,sazine.Svarbiausia rekti ir spajudytis ugnimi ,kad tik butu proga visiems demonstruoti padoruma ,kurio sioj dinastijoj nei su ziburiu nerastum.Anukeli sugadino ne tik nuosava seniuke,bet ir “dedule” .Tiktu eilute is dedules filosofinio traktato apie shuda” shudas dar shudesnis” (cia apie anuka)

  Thumb up 28 Thumb down 0

 16. KGB budelis Dušanskis ……
  LIANSBERGAI , laukiu , laukiu ir nesulaukiu taves pragare ……
  Ar žinai , kad mirtis tai paskutinė kelionė ,,, galėsi atviruką nusiūsti tvirkintam anūkėliui Gabrieliui iš tos kelionės .

  Thumb up 18 Thumb down 0

 17. KGBisto anukas yra labia svarus,kodel pyko,kad neprisimenu kazkoks ministras nejo kvieciamas I jo partijos kvietima,jam yra kiti standartai

  Thumb up 25 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Skelbiama akcija LAISVĖ KŪJAIS NESUDAUŽOMA! 32
Tyrimas: kreiptis į psichologą pagalbos daugiau kaip pusei lietuvių vis dar nėra normalu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (15)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Sovietų kariuomenės nusikaltimai Lietuvoje: prieš ir po okupacijos (1)
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras internetinėje svetainėje www.kgbveikla.lt baigė publikuoti dokumentus apie nusikalstamą...

Rusijai gresia vadinamojo S. Magnitskio akto Europos variantas (13)
EP Užsienio reikalų komitete pirmadienį apie 17.30 val. Lietuvos laiku bus svarstoma rezoliucija...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
Seimo nariai kreipėsi į Vyriausybę ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą dėl suskystintų dujų pirkimo iš Rusijos (11)
Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir...
D.Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Ukrainos Prezidentą (19)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pergalės Ukrainos Prezidento rinkimuose proga...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
Neskundžiama nutartimi patvirtintas atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl M. Ivaškevičiaus romano „Žali“ (1)
Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
Išaugo šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis kariuomenėje
Auga šauktinių pasitenkinimas tarnybos sąlygomis. Lyginant su 2016 m., 2018...
 
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (20)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sirijoje – raketų smūgis, JT ST atmetė Rusijos parengtą rezoliuciją (26)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...
Netektis advokato Arūno Marcinkevičiaus šeimoje (7)
Advokato Arūno Marcinkevičiaus šeimoje – netektis: lapkričio 1 d. po...