Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

A. Paulauskas: pareigūnų organizuotas nusikalstamumas – mūsų valstybės žaizda

2013-01-24 16:27 | Nuomonių ringas | Komentarų (26)

Artūras Paulauskas. KK nuotr.

Atgavę nepriklausomybę 1991 metais, atrodo, atgavome ir pasitikėjimą savimi bei savo jėgomis, tapome suvereni valstybė su laisvais piliečiais. Kūrėme valstybingumo pamatus ir nuoširdžiai tikėjome mūsų valstybės ateitimi. Savomis rankomis parašytus ir priimtus įstatymus turėtume gerbti, puoselėti ir ginti. Tačiau apžvelgus šiandieninę situaciją galima daryti prielaidą, kad mūsų įstatymai yra laužomi mūsų pačių rankomis, pasinaudojant kiekviena atsiradusia galimybe pasilengvinti sau gyvenimą.

Organizuotas nusikalstamumas ir korupcija – atrodo be šių žodžių Lietuva nebemoka gyventi. Korupcijos šešėlis metamas ant kone visų valdžios institucijų, o iškylantys korumpuotų pareigūnų skandalai tik patvirtina visuomenėje sklandančią nuomonę apie parsidavusius valdininkus ir padėtimi besinaudojančius tarnautojus. Kurioje vietoje, kaip visuomenė, padarėme klaidą?

Šią savaitę lygiagrečiai nuskambėjusios dvi organizuoto nusikalstamumo istorijos sukėlė daug klausimų. Per policijos ir prokuratūros operaciją antradienį sulaikyti pagrindiniai ir svarbiausi Kauno „Agurkinių“ organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderiai ir nariai. Ilgą laiką veikusi nusikalstama grupuotė sustabdyta, o didžiausią smūgį teisėsauga kirto gaujos vadeivoms. Pasak policijos generalinio komisaro Saulius Skvernelio, kriminalinės policijos biuras parodė, kad yra pajėgus dirbti ir kontroliuoja padėtį šalyje. Tačiau dar skandalingesnės istorijos vyksta pačioje policijos sistemoje.

Didelį nerimą kelia beprecedentė situacija Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK). Ypač gausios policijos pajėgos tiria Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų galimų korupcijos apraiškų pobūdį ir mastą, nes gauta operatyvinė informacija nepraslydo pro pirštus Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnams. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, labai didelio narkotinių medžiagų kiekio užvaldymo, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, jų platinimo bei kitų nusikalstamų veikų, kurios tęsėsi ilgą laiką. Jau sulaikyti keturi Šiaulių VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro Narkotikų kontrolės skyriaus pareigūnai, tarp jų ir skyriaus viršininkas.

Netolimoje praeityje jau girdėjome su korupcija persipynusią istoriją, nutikusią taip pat Šiaulių teisėsaugos pašonėje, kaip tuo metu jau buvęs Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vidas Maigys pateko į teisėsaugininkų rankas dėl pasikėsinimo papirkti. Pareigūnų gretas drebinančios istorijos ir jų tęsiniai verčia manyti, kad Šiaulių teisėsaugininkų sistema yra ydingas ir savo funkcijų stabiliai neatliekantis darinys, į nusikalstamą veiką įtraukiantis net vadovaujančiuose postuose esančius pareigūnus.

Šiauliuose išaiškinus precedento neturintį pareigūnų nusikalstamumą, Šiaulių policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas vis tiek tvirtina, kad nusikaltimus padarę ir sulaikyti pareigūnai „dirbo gerai“. Tačiau tiek pats E. Lapinskas, tiek Šiaulių kriminalinės policijos vadovas Robertas Jagminas vienbalsiai tvirtina, kad policijos sistemoje negali dirbti nesąžiningi žmonės. Korumpuotų valstybės pareigūnų piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, neteisėtų veiksmų ir turto disponavimo faktų galėtų ir nebūti, bet tam reikalingas bendras supratimas ir atskiras sustiprintas dėmesys tam, kas vyksta žemesniuose policijos sistemos sluoksniuose.

Labai gerai pamename jau šiais, 2013 metais, Policijos departamente įsiplieskusį ir Imuniteto valdybos išaiškintą piktnaudžiavimo tarnyba skandalą, kai policijos darbuotojams, dirbantiems Policijos departamento Investicijų planavimų ir techninės plėtros valdyboje, taip pat dviem verslo atstovams, verslo, susijusio su prekyba automobiliais, atstovams buvo pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dėl kurstymo ir padėjimo piktnaudžiauti. Tarnyba policijoje tampa įrankiu daryti panašius nusikaltimus.

Kyšininkavimo ir neteisėtų pareigūnų veikų išaiškinime savo funkcijas nepriekaištingai atliko Imuniteto valdyba prie Vidaus reikalų ministerijos. Žinome, kaip sunkiai kūrėsi ši tarnyba, kurios kūrimosi priešistorėje buvo svarstoma, ar išvis tokia tarnyba Lietuvos policijos sistemoje yra reikalinga, išaiškinusi neteisėtų sandorių ir pareigūnų nusikalstamumo atvejus. Imuniteto valdyba, nors ir neturėdama didelių resursų bei gausaus personalo, pagrindė savo reikalingumą. Policijos sistemos viduje egzistuojanti korupcija turi būti stabdoma visais įmanomais būdais, tiek apjungiant dideles skirtingų kvalifikacijų pareigūnų pajėgas, tiek šviečiant ir edukuojant pačią visuomenę, ugdant sąžiningus ir kompetentingus pareigūnus, vykdant sustiprintą prevenciją prieš pareigūnų korupcinio pobūdžio nusikaltimus, ginant piliečių teises bei skrupulingai baudžiant įstatymų pažeidėjus, taip pat organizuojant policijos darbą kaip įmanoma efektyviau ir skaidriau, kalbant apie tai viešai. Korupcija turi būti pažabota, o nusikaltimus darę pareigūnai – atitinkamai nubausti.

Teisėsauginis mechanizmas sukasi kartais nukirsdamas vieną kitą atsakingo asmens galvą, tačiau jį tvarkyti reikia iš pagrindų, nesiteisinant, kad visos bylos yra svarbios, o susidėliojant prioritetus, iš kurių bene svarbiausias turėtų būti arčiausiai esantis – teisėsaugos, kurią užtikrina ir vykdo pareigūnai, skaidrumas. Tam reikia skirti dar daugiau ypač kompetentingų specialistų, skirti papildomą finansavimą ir organizuoti vidinės korupcijos tyrimus visoje šalyje taip, kad pareigūnai atsisakytų rizikuoti savo garbe ir žeminti policijos vardą darydami nusikaltimus.

Šiandiena parodė, kad policijos sistemos viduje vis dar yra pareigūnų kontrolės ir jų veiklos vertinimo klaidų. Korumpuotų pareigūnų, dažnai dangstančių nusikalstamas grupuotes, buvimas teisėsaugoje yra netoleruotinas ir turi būti panaikintas. Tik išsprendus vidines sistemos problemas, bus galima užtikrinti kiekvieno Lietuvos piliečio bei valstybės saugumą, pasitikint sąžiningais, atsidavusiais ir pagarbos vertais pareigūnais.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas

Artūras Paulauskas

Komentarai

 

 

 
 1. Keista,kad kysininkavimas matomas policijoje, o N.Venskienė pasakiusi kad korumpuota teisėsauga padarė patį didžiausią nusikaltimą – teisėja įvardijo galimai jai gerai žinomą problemą teisėsaugoje.(spaudoje nemažai aprašyta susikompromitavusių teisėtvarkos veikėjų). Aplamai korupcija Lietuvoje labai rimta problema ir apima daugelį sričių, korupcijos indeksas palyginti aukštas.
  Todėl minėti korupciją reiktų plačiau ir nevadinti “pūliniu” pilietį pasakiusį tiesą.
  Kažkodėl korumpuoti policijos pareigūnai nebuvo pavadinti pūliniu sveikame organizacijos kūne.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Manau, kad paulauskui reiktu tylėti kaip pelei užpečkėje, kol užsimirš jo šunybės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Beprasmės demagogijos lozungų rinkinėlis. Žodžių daugybė, o nei esmės, nei prasmės nerasta. Puikiai apibūdina tokio pareiškimo autorių. Matyt neturi etatinio kalbų rašytojo :(

  Thumb up 1 Thumb down 1

 4. Pone Paulauskai ar neiteiktumėte viešai papasakoti kaip, kodėl ir kieno sumanymu 1993-1995 metais buvo išardytas ir išvaikytas Generalinės prokuratūros tardytojų korpusas? Kieno valią vykdėte tuo metu? Kodėl reikėjo paralyžiuoti nusikaltimų tyrimo darbą?

  Thumb up 0 Thumb down 1

 5. Paulauskas nori tik pasirodyti, o is tikruju cia ir yra jo sukurta ta korumpuota visa teisesauga. Sadeckas ir paulauskas ir valdo visa klana. Sakoma kas turi informacija tas ir valdo situacija. Visi yra paristi nes visi iklimpe iki kalo sude ir bijo ka nors issizioti. Neissivaizduojama kad mafijozas butu seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. Sakes Lietuvai!!!!!!!!!

  Thumb up 5 Thumb down 1

 6. Paulauskas tuščiai ir garsiai muša būgną. O pats stipriai surištas nuo senų senovės su Klanu.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 7. šiandien Lietuvoje “draugų” nebėra ! Pastarieji pikti išvažiavo – liko tik jų mėšlas raudoni kirminai ,persidažę žaliai …

  Thumb up 6 Thumb down 1

 8. Nusikalstomo ir korumpulu pasaulio pergale-kai i nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posta pastatytas manomai su nusikalstomu pasauliu suristas buves prokuroras ir juos gynes advokatas A.Paulauskas.Jo ausys aiskiai kyso ir Medininku byloje ir labai nemalonu matyti kai prie valstybes vieno is auksciausiu postu vairo stovi sis pareigunas.Ir tikrai tai nedaro garbes naujajai koalicijai ir matomai jis privaloma tvarka buvo pastatytas tu-kurie tiek metu po nepriklausomybes faktiskai valdo musu Valstybe patys neiseidami i viesuma.Labai gaila kai po Lietuvos saule nieko naujo -jie neisejo o dar labiau stiprina savo pozicijas.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 9. Atsimenu keistą dalyką. Pries kelis metus narkoprekeiviai atiminejo is signatares Hofertienes buta Klaipedoje.Tai Klaipėdos narkoprekeivių advokatas buvo Vilniuje gyvenantis ir advokatu tuo metu dirbantis Artūras Paulauskas. Ni čto nezabyto, ni kto ne zabyt. Pasiklauskite Hofertienės, ji tikrai nepamiršo kiek turejo vargti per šitą advokatą. Bet kol Lietuvoje nebus išvalyta sistema, – tokie tipai nei ugny degs, nei vandeny skęs. O kas turėjo ištirti Medininkų bylą? Ar ne Generaliniu prokuroru tuo meu dirbęs Artūras Paulauskas?
  A čia dar kažkas šlovina…

  Thumb up 13 Thumb down 1

 10. ypač Vilniaus rajono prokuratūros ir policijos organizuotas pareigūnu nusikalstamumas bendradarbiaujant ir vykdant ekskomisaru biuro nusikalstamus nurodymus šiurpina. Taipogi vagiami dokumentai iš bylu, klastojami parašai, fabrikuojami, falsifikuojami įkalčiai. Viskas kaip 1937-1991 m.pagrindinis vykdytojas vilius paulauskas.
  Apie dvigubu standartu ir istatymu iškreipimą kaip kas dieninį prokuratūros darbo tikslą net kalbėti neverta apie tai žino kiek vienas susiduręs su nusikalstama sistema.

  Dar vilius paulauskas sėkmingai dangsto ir stoguoja įmonės ( draugus ) vedančias dviguba-juoda buhalterija, grobstančias mokesčius, atlyginimus mokančias vokeliuose, klastojančias dokumentus, darančias kitus nusikaltimus.
  Nemažai įrodymu pateiktą antikorupcijos komisijai.
  Klausymas, kada šitie nusikaltimai bus tinkamai įvertinti ?!!

  Thumb up 3 Thumb down 1

 11. ypac “Organizuotas nusikalstamumas ir korupcija”. Tik kas tiki tuo, kad kas nors keisis link tiesos ir teisingumo? Korupcija juk reiskia, kad susivije yra nuo apacios bandiugu iki virsuneliu su armani kostiumais. Jie nieko nekeis.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 12. Gerb. Paulauskai, tai sukviesk mafijozus į konferenciją ir paliepk, kad liautųsi.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 13. Nepatikimas Paulauskas, ne toks jisai yra koks dedasi…Tegul zurnalistai kurie visoki brieda ir purva pila ant Kedziu seimynos ir ju giminiu, tegul pasiknaisioja po paulausku….

  Thumb up 11 Thumb down 1

 14. Teisngai Artūras kalba. Būtų jis policijos vadas, pareigūnai ir 100 litų kyšį bijotų paimti!!!

  Thumb up 1 Thumb down 8

 15. Artūriuk, ar galiu tavęs paklausti: nagi, kada pagaliau tavo chėbrytė parengs įstatymus, kuriais remiantis policija bus perduota tavo draugeliui Sadeckui? Teko skaityti, kad pasienio ruožus “Ekskomisarų biuras” jau kontroliuoja ir jiems tai daryti apsimoka, nes Vyriausybė už tai gana gerai mokama. Tačiau pačiai policijai atlikti savo funkcijas neapsimoka….
  Tai aš ir mastau, atiduok Sadeckui visas policijos funkcijas ir ramu. Pažeidimų nebus girdėti ir pederastai bei pedofilai bus patenkinti.

  Thumb up 14 Thumb down 2

 16. Didžiausia valstybės žaizda – tai Artūras Paulauskas Seimo NSGK pirmininko poste

  Thumb up 13 Thumb down 2



 
Video reportažas



Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas










Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...