Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

A.Paleckio ir Sausio 13-osios skandalas – pedofilijos bylos pridengimui?

2010-12-31 17:56 | Naujienos | Komentarų (106)

Įdomu, apie ką per Garliavos įvykius kalbėjosi marksistas A.Paleckis ir kunigas J.Varkala? (KK nuotr.)


Giedrė Gorienė

Tarybiniais laikais būdavo taip: jeigu jau nukrinta nuo šakos koks žvirblis, vadinasi, tai suplanuota. Gal todėl labai nepatikliai žiūriu į politinius „šou“ (skandalus) ir, kai tai prasideda, iš karto bandau atsakyti į klausimus: o kam tai naudinga? (kas užsakovas?); kodėl būtent dabar?; kas vykdytojas?; prieš ką ir kodėl nukreipta?

Būtent šie klausimai kilo dabar, kai žiniasklaida netikėtai pradėjo plyšauti dėl ikiteisminio tyrimo, kurį Naujųjų metų išvakarėse dėl A.Paleckio pasisakymo apie Sausio 13-osios įvykius pradėjo Generalinė prokuratūra pagal konservatoriaus Seimo nario Kęstučio Masiulio pareiškimą.

Taigi, vykdytojai aiškūs: Seimo narys Kęstutis Masiulis ir Generalinė prokuratūra.

Kodėl susidarė prielaida, jog toks K.Masiulio žingsnis gali būti kažkieno užsakymas? Elementari logika: Algirdas Paleckis nepasakė nieko naujo. Sausio 13-osios įvykius savo knygoje „Durnių laivas“ aprašė ir a.a. rašytojas Vytautas Petkevičius, ir dėl šių teiginių, dėl kurių dabar po prokuratūras tampomas Algirdas Paleckis, rašytojas tampomas nebuvo. Priešingai – susidarė įspūdis, kad, pasirodžius knygai, iš viso buvo siekiama neeskaluoti šių abejonių (kas ir iš kur tada šaudė), ir buvo pasirinkta labai įdomi taktika – šią rašytojo V.Petkevičiaus knygos vietą tiesiog nutylėti. V.Petkevičius buvo tampomas po teismus tik dėl to, kad šioje knygoje V.Landsbergio tėvas buvo pavadintas „Hitlerio draugu“.

Lygiai tie patys faktai apie Sausio 13-osios įvykius buvo aprašomi ir Lietuvoje leidžiamame savaitraštyje „Obzor“, ir A.Plukio knygoje „Juoda ir balta. Kur tiesa?“.

Bet konservatorius Seimo narys Kęstutis Masiulis į Generalinę prokuratūrą – kad ne taip aprašomi Sausio 13-osios įvykiai – nei dėl publikacijų, nei dėl knygos nesikreipė.

Štai tada iškyla antras klausimas: tai kodėl K.Masiuliui ši tema parūpo būtent dabar? Kai Algirdas Paleckis tik pacitavo tai, kas dar prieš 10 metų mūsų žiniasklaidoje buvo rašyta?

Pabandykime sudėlioti tokią faktų dėlionę.

Kęstutis Masiulis 1999 metais dirbo Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus Mečio Laurinkaus patarėju.

Mečys Laurinkus – geras Generalinės prokuratūros ONKT departamento vyr.prokuroro Algimanto Kliunkos bičiulis (visgi tiek laiko bendradarbiavę – būtent per A.Kliunką (jo vadovaujamą departamentą) , kaip anksčiau viename straipsnyje yra paaiškinęs buvęs prokuroras S.Stulpinas, vyksta prokuratūros bendradarbiavimas su VSD).

Būtent iš A.Kliunkos departamento buvo kuruojama garsioji Kauno pedofilijos byla, būtent A.Kliunkos departamente tiriamos Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybės.

Kaip yra rašęs eksprokuroras S.Stulpinas, Andrius Ūsas galimai buvo vertingas VSD agentas, galimai infiltruotas į Darbo partiją ir reikiamu momentu galimai suvaidinęs lemiamą vaidmenį – ją suskaldęs (išvedęs būrį žmonių į Pilietinės demokratijos partiją).

Nuo pirmų garsiosios pedofilijos bylos minučių matėsi nematomos, tačiau puikiai jaučiamos pastangos – šią bylą „nugesinti“. Buvo nematomas, tačiau jaučiamas VSD „pėdsakas“ šioje byloje. Per metus – keturi lavonai (a la „x failai“), o mergaitės biologinė motina – saugoma valstybės.

Ir štai artėja pedofilijos bylos ir mergaitės likimo kulminacija. Panevėžio miesto apylinkės teismas prokuratūros prašymu nutraukia pedofilijos bylą. Ji Apeliacinio Teismo sprendimu, Panevėžio apygardos teismui nusišalinus nuo mergaitės globėjos ir A.Ūso našlės skundų nagrinėjimo, bus nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

Gruodžio 20 dieną Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininkas V.Kondratjevas pradeda nagrinėti civilinę bylą – su kuo gyvens mažoji Drąsiaus Kedžio dukrelė: su savo teta ar su biologine motina? D.Kedžio dukrelės teta pareiškia Kėdainių r. apylinkės teismui nušalinimą šioje civilinėje byloje. Panevėžio apygardos teismas pareiškia: mergaitės globėjos skundas bus išnagrinėtas per kelias dienas. Pagrindinis žiniasklaidos dėmesys – į šią bylą: kuo gi baigsis ši D.Kedžio dukrelės istorijos drama?

Tačiau gruodžio 21 d. kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkia naujas – didžiulis – skandalas: Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Algirdo Paleckio pasisakymo apie Sausio 13-osios įvykius. Žiniasklaidos centre – „patriotas“ Kęstutis Masiulis ir „išdavikas“ Algirdas Paleckis.

Be to, artėja Sausio 13-osios įvykių 20-mečio paminėjimas. Taigi žiniasklaidos dėmesys šiai temai – padidintas.

„Visos televizijos sulėkusios, paskambink vėliau“, – pasako man A.Paleckis, kai paskambinu, norėdama gauti jo komentarą dėl ką tik pradėjo naujo skandalo.

Įprastai tempianti gumą pagal žmonių pareiškimus pradėti ikiteisminius tyrimus Generalinė prokuratūra šį kartą kaip niekad greita: gruodžio 30 d. išplatina pranešimą spaudai, kad dėl A.Paleckio pasisakymo apie Sausio 13-osios įvykius pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Žiniasklaida plyšauja, taikinyje – nauja tema.

Sausio 13-oji – neeilinė Lietuvos istorijoje diena, todėl strategų planas aiškus: ši istorinė byla turėtų nustelbti pedofilijos bylą.

Taigi, viešųjų ryšių prasme akivaizdu: šitas klausimas bus eskaluojamas. Nes šitas eskalavimas yra reikalingas. Galima spėti ir tolimesnį scenarijų – A.Paleckiui greičiausiai bus pareikšti įtarimai dėl šio pasisakymo ir byla atsidurs teisme.

Tuo metu, kol Generalinė prokuratūra ir teismai maitins žiniasklaidą ir visuomenę nauju skandalu (šį kartą istoriniu – patriotiniu), pedofilijos byla Klaipėdos apygardos teisme gražiai bus „užmarinuota“; Kėdainių r. apylinkės teismas tyliai priims sprendimą sugrąžinti mergaitę biologinei motinai; ir tuo metu, kai visų akys bus nukreiptos į „tautos išdaviką“ Algirdą Paleckį (žiniasklaida turbūt surengs ne vieną „įsiutusio“ K.Masiulio ir „marksisto“ A.Paleckio „dvikovą“(jau dabar mirga straipsniai su antraštėmis apie „antrąją okupaciją“ ir pan.), mergaitė tyliai bei ramiai iš savo globėjos bus paimta ir kartu su savo biologine motina išvežta kur nors į užsienį…

Būtent toks scenarijus man prieš akis iškilo, stebint K.Masiulio ir A.Paleckio „dvikovą“ per vieną TV.

„Spektaklis. Labai gražiai surežisuotas spektaklis. Bravo profesionalams“, – būtent tokia mintis kilo stebint šį „politinį šou“ mintis. Nes…

Kęstutis Masiulis – 1999 m. VSD generalinio direktoriaus M.Laurinkaus patarėjas.

Algirdas Paleckis – 1994 m. Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos santykių su Europos Sąjunga skyriaus tarnautojas, 1997–2001 m. Briuselyje Lietuvos Respublikos misijos prie ES pirmasis sekretorius, atsakingas už ryšius su Europos Parlamentu, švietimo, mokslo ir kultūros programas, ryšius su žiniasklaida. 2001 m. Užsienio reikalų ministerijos Vakarų Europos šalių skyriaus vedėjas…

Taigi, vienas pasidarys pliusiukų dešiniajame flange, kitas – kairiame (būti „pasodintam“ už citatą iš V.Petkevičiaus knygos – didžiulė politinė nauda). O viso to kulminacija – Algirdo Paleckio teismas dėl pasisakymo apie Sausio 13-osios įvykius – tikrai nustelbs bet kokius N.Venckienės išmetimus iš teisėjų ar mergaitės sugrąžinimą biologinei motinai…

Taigi, ar K.Masiulio politinis pareiškimas ir Generalinės prokuratūros pradėtas ikiteisminis tyrimas yra nukreipti prieš A.Paleckį? Tikrai taip nemanau. Visa tai man primena tik veidrodį ir dūmus, kad būtų pridengta pedofilijos bylos pabaiga…

Komentarai

 

 

 
 1. goriene, klausima ,,kam naudinga,, visada uzduodavo kgb specai, akivaizdu kas tavo dvasiniai mokytojai

  Thumb up 72 Thumb down 1

 2. taip yra del naujo istatymo, draudziancio paneigti, padidinti, sumazinti ir t.t. Lietuvos holokausta Sovietu sajungoje, ir tarp kitko ir Holokausta pries zydus Lietuvoje, kuri padare kazkas bet tik nesakyk kad lietuviai arba irgi trauks baudziamajan atsakomyben, ir dar tarp kitko sausio 13 ivyki.

  neneigiu giedres tezes, tik man atrodo kad testuoja nauja istatyma Paleckio kailiu.

  butu idomu matyt kaip koks nors prokuroras bandytu irodyti teisme kad Sovietu sajunga vykde genocida pries lietuvius–lietuviu populiacija priaugo Sajungoje. aisku, seimo nariai galvoja kad tik jie raso zodynus, iskaitant tarptautiniu zodziu zodynus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Su kuo dabar kolaboruotų Paleckis Rusijoje? Leiskit nusijuokti. Kalbam apie Rusiją taip, tarsi ji būtų atsisakiusi savo didžiavalstybinių – imperinių ambicijų. Apie jos “interesų zonas” periodiškai viešai pasisako aukščiausio valdžios ešelono atstovai. Kad ir nesenas vieno iš užsienio politikos stratego viešas pareiškimas, kad Rusija laukia įtakos zonų perdallinimo pasaulyje ir galimybės pakartotinai okupuoti Lietuvą. Rusijos siekius pakankamai vaizdžiai iliustruoja jos politika Kaukaze, ne tik Čečėnijoje, bet ir Gruzijoje, Osetijoje ir kt. Tai, kad Rusijoje politinė sistema dabar yra kapitalizmas, nė kiek nekeičia rusų politinio elito ir šiaip eilinių rusų “didžiarusiško” imperinio mentaliteto.

  Pakanka pasakyti, kad Paleckis savo laiko produktas ir jau galima nurašyti Tėvynės išdavimą ir bendradarbiavimą su okupantais žudant ir tremiant Lietuvos žmones? Iš komentaro neaišku, kaip susijęs Paleckis anūkas ir Griškevičius. Ar tik vienas Paleckis anūkas yra “savo laikmečio kūdikis”, kitų alternatyvų nėra?

  Anūko niekas nekaltina dėl senelio politikos, anūkas pats viešai pareiškė, kad žavisi senelių, taigi žavisi ir jo vykdyta bendradarbiavimo su okupantais politika ir tai yra išsami anūko charakteristika. Socializmo teorija išties patraukli, bet tik teorija. Pasakas apie socializmą galima sekti tik tiems, kas jo nematė. Socializmas su savo represiniu aparatu, kitaminčių persekiojimu, psichiatrinėmis ligoninėmis, maisto paketais, visuotiniu deficitu, faktišku savo piliečių įkalinimu ir pavertimu vergais yra toks pat nužmogėjęs, kaip ir ES ir JAV kapitalizmas.

  Žmonės sausio 13 ėjo patys, kad apgintų Tėvynę ir Lietuvos Laisvę. Norint pareikšti kaltinimus dėl šaudymo į saviškius ginėjus, reikia pateikti objektyvius faktinius duomenis. Tyrėjui tai turėtų būti aišku.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Kažkaip nutrūko komentaras, tai norėčiau pridurti, kad anūkai tikrai neatsako už senelių pažiūras ir politiką, o pažiūros su genais nepersiduoda. Tiesiog socializmas yra patraukli teorija, yra šiuo metu vėl įeinanti į madą. Jis nėra vien blogybė. Kapitalizmo grimasos, jo nužmogėjimas verčia pasaulį ( ir Lietuvą) ,vėl į jį atsigręžti, kadangi netgi netikras ant durtuvų atneštas socializmas, lyginant jį su dabartimi, deja, neatrodo toks žiaurus. O kas pašaudė tą nelemtą sausį žmonėms į nugaras, tai iš tikro, bent jau man, tyrėjui, neaišku. Aišku, kad vaikėzų karių valdomi tankai minioje galėjo dar ne tiek pritraiškyti… Nereikėjo avantiūristams beginklių žmonių į tą pragarą siųsti, kad jų užpakalius pridengtų, tai buvo irgi nežmoniška, kaip ir tankų ir smogikų siuntimas prieš beginklius.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Man tai neaišku, su kuo dabar “kolaboruotų” socialistas A.Paleckis Rusijoje, kuri laukinio kapitalizmo keliu yra pažengusi toliau už Lietuvą, kai mūsų monopolistai, palyginus su jų oligarchais yra nykštukai, kai valstybės politika ten yra gal labiau liberali, negu pas mus. A.Paleckio senelis buvo savo laiko produktas, o anūkas yra savo laikmečio kūdikis. Kai estai pokariu atsisakė bendradarbiauti su okupantais, ir nėjo į valdžią, tai jiems privarė estiškai nekalbančių surusėjusių “estų” ir darė savo tvarką. Kai mirė “savas” A.Sniečkus, tai kažkur Kazachstane iškapstė aprusėjusį P.Griškevičių su rusežmona ir rusiškais papročiais.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Prie ko čia profesorius? Paleckis varo okupantų propagandą, tų pačių okupantų, kuriems Lietuvą išdavė ir pardavė jo senelis, o kaltas profesorius? Tiesa, kad veikia tie patys asmenys, anksčiau Paleckis senasis nėrėsi iš kailio talkindamas okupantams žudyti ir vežti į Sibirą Lietuvoss žmones, dabar jo atžala eina tėvelio pėdomis. Profesorius dabar net norėdamas nesusireikšmintų, kaip kai kam vaidenasi, nes jis dabar neturi jokios politinės įtakos. Nors prfesorius ir yra dėl daug ko kaltas prieš Lietuvos žmones, tačiau tik ne dėl valdžios siekiančių kolaborantų viešų kalbų.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Nesiečiau tyrimo, nukreipto prieš A.Paleckį su pedobylos dūmine uždanga. Čia – klampaus proto profesoriaus noras pasireikšminti sutapo su valdžios klano siekimu prieš apvalią datą “sugauti valstybės priešą”, aišku, netikrą, kaip kadaise netikrą šnipą viena tam tikra proga. Juk patyliukais veikia tie patys asmenys.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Pas juos juk viskas modeliuojama, strateguojama, nepamirškit, kad VSD yra ne vienas sparnas

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras