Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 17 Trečiadienis
 

A. Mockevičiaus atsakymas AB „Swedbank“ vyriausiajam ekonomistui N. Mačiuliui: ką Bankas laimėtų uždraudus užsieniečiams įsigyti žemę, o ką laimėtų piliečiai?

2013-12-19 20:30 | Naujienos | Komentarų (70)

Arminas Mockevičius. V.Balkaus nuotr.

Pirmiausia noriu atsakyti gerb. Nerijui Mačiuliui, kuris klaidina žmones, nes buvo surinkta per 300 000 Lietuvos piliečių, o ne šiaip gyventojų parašų, bet šį kartą tai nėra esminis klausimas. Pasirašę žmonės išsakė nuomonę, kuri visų pirma yra nepalanki dideliems skandinavų kapitalo valdomiems bankams ir aš vėliau paaiškinsiu kodėl.

Iš tiesų pasirašė piliečiai už tai, kad būtų kuo mažiau iškreipimų rinkoje. Didelė dalis pasirašiusiųjų norėjo, kad visų pirma ES laikytųsi savo įsipareigojimų ir suvienodintų išmokas mūsų ir kitų ES valstybių narių žemdirbiams. Tada po kelių metų, mūsų žemdirbiams turint vienodas sąlygas, galbūt būtų galima pereiti prie tam tikro modelio, kuris įvairiose pasaulio šalyse yra įtvirtintas, pvz., įsteigti tarnybą, kuri pagal įstatymų reikalavimus (pvz., nustatytas n-metų gyvenimo Lietuvoje tarpas, n-ploto žemės ploto vienam fiziniam asmeniui nustatymas) išduotų leidimus užsienio valstybių piliečiams pirkti žemę Lietuvoje (kaip, pvz., Vokietijoje, Prancūzijoje arba kitose valstybėse). Taigi šiuo atveju pasirašiusieji gana pragmatiškai gina Lietuvos valstybės ir piliečių interesus.

Kalbant apie užsieniečio dirbančio Lietuvoje žemę naudą, reikėtų prisiminti danų kiaulides, kurios paskaičiavo, kad joms geriau pažeisti įstatymus ir mokėti advokatams pinigus ir net vykstant teismų procesams tęsti savo veiklą. Netgi Lietuvos Aukščiausiasis teismas nesustabdė jų veiklos, radęs tariamą teisinę spragą. Taigi karti patirtis rodo, kad užsienio valstybių subjektai ne visada laikosi įstatymų.

O tiesa, būdamas visiškai korektiškas, gerbiamas Nerijus Mačiulis paminėtų, kad užsienio valstybių subjektams, vykdantiems gamybinę veiklą Lietuvoje, nereikia mokėti mokesčių nuo dividendų ir kad pelną jie išsiveža iš Lietuvos, taip gerindami gyvenimą ne Lietuvos gyventojams, o užsienio valstybių.Be to, gal Nerijus Mačiulis galėtų paminėti ir tai, kad užsienio valstybių žemdirbiai pila 6 kartus daugiau chemikalų į žemę. Tačiau visa tai nutylima, nes manytina, kad parduodant žemę užsieniečiams gali pakilti jos vertė ir AB „Swedbank“ balanse (2012 m.) esanti žemės vertė – 12 817 000 Lt padidės kelis kartus, o tada gerb. Nerijus Mačiulis už savo pastangas gaus kažkokį tai procentą prie algos.

Atsakant į kainos argumentą, tai pabrėžiu, kad jeigu ES sukuria iškreiptą rinką, mes turime apsaugoti savo interesus, nes kitaip nukentėsime. O dėl darbo vietų kūrimo, tai norėčiau sužinoti, kiek buvo sukurta darbo vietų iš užsienio investicijų ir kiek, „optimizavus“ įmones, buvo atleista – turėtų būti įdomūs skaičiai. Juk žinome, kaip elgiasi „Calsberg“ grupė su darbininkais, kuriems net streikuot neleidžia. Nerijus Mačiulis labai jau abstrakčiai kalba apie galimą naudą.

Kalbant apie dirvonuojančią žemę, tai vėlgi gerbiamas ekonomistas nepateikia jokių skaičių, tik skambias frazes „Žinome“, „nuolat apleista“, „nekurianti vertės ir darbo vietų“. Tačiau kalbėkime skaičių kalba, t.y., pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos 2013 m. duomenis, tik 3,9 % iš žemės, kurią galima dirbti, yra nenaudojama – žvelgiant į bankų balansus, galime matyti, kad didelė dalis iš jos yra bankų valdoma ir taip sukeliama iliuzija, kad žmonės nedirba žemės.

Vėlgi, šis žmogus pradeda painioti tautybę, rasę su pilietybe, taigi visiškai nėra įsigilinęs į klausimo esmę, juk kiekvienas žmogus, kuris nori čia gyventi ir dirbti žemę, gali ją nuomotis, o jeigu nori tvirtesnio santykio su mūsų valstybe, jis gali įgyti mūsų pilietybę ir žemę įsigyti, tam nėra jokios kliūties – tik yra tam tikri reikalavimai, kuriuos privalo įvykdyti bet kuris pilietis, nepriklausomai nuo tautybės.

Ir pabaigai noriu atkreipti dėmesį, kad kalbame ne tik apie atskirų piliečių teisę parduoti savo asmeninę žemę, bet ir apie valstybinę žemę, kuri, pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos 2013 m. duomenis, sudaro 37,5 %, o ji priklauso visiems Lietuvos piliečiams ir dėl šios žemės naudojimo turi būti priimtas bendras sprendimas. Taip pat noriu pabrėžti, kad Juridiniai asmenys, priešingai nei teigia daug žmonių, nėra supirkę labai daug žemės, t.y. jų dalis sudaro tik 3,9 % bendro Lietuvos žemės ploto.

O ką mes, Lietuvos piliečiai, laimėtume? Visų pirma, aiškumą, kad mūsų žemė nebus parduota užsienio aferistams, kad visada turėsime atsarginį planą ir galėsime prasimaitinti iš savos žemės, kad pelnas liks Lietuvoje ir kad mūsų ūkininkai galės stiprėti ir kurti Lietuvoje.

Taigi, gerb. Nerijau Mačiuli, iš Jūsų kaip analitiko kitą kartą tikiuosi daugiau skaičių ir argumentų, nes kaip tokio banko atstovas turėjote atsakingiau išanalizuoti situaciją.

Arminas Mockevičius

Komentarai

 

 

 
 1. Maža to…Įpratau būt jautrus žmogui. Tad nebuvo malonu prieit tų išvadų. Nes nuolat šakodavosi tas nelemtas “o gal?”, kurio niekad nevalia besąlygiškai atmesti. Tačiau….Keturis mėnesius trukusi jos veikla prieš KK sudėliojo visus taškus bei kablelius….
  Bet…”Tu buvai išvien su ja…”- perskaičiau dar ankstyvą vasarą kai kieno žodžius….”Nes ją gynei komentaruose…”. Kad aš ne ją gyniau, o smerkiau vieno chamo išpuolius prieš jos tėvą,- tarsi nuėjo į antrą planą….
  Galiausiai aš “išėjau”, o autorė, pajutusi savo veiklos “laisvę”,- grįžo atgal.
  Visi, kas skaito šios autorės rašinius KK ar LL, negali nesistebėt jos nuomonių kaita. Bet mažai kas suvokia, kad to reikia….tiems, kas mus skaldo! Na negalėjo ši autorė negrįžt į KK, kai sistema regi KK darbus Medininkų byloj….Negalėjo ši autorė neateit į LL, nes buvo Venckienės tematikos “pikas” ..
  Gal ir yra iškeltos šiai autorei bylos, nežinau. Ji apie jas rašo “pro miglas”, arba nerašo visai. Arba kaltina neva tyčia nespausdinančius apie jas, taip dar labiau skaldydama mus…
  Ar iškeltos bylos gali būti kablys įtakos agento ( subjekto) verbavimui? Žinoma, kad taip. Nes pagal šios autorės elgseną matyti, jog ji…ant balto žirgo! Per savo juodą veiklą LL prieš KK legitimizavo savo daugiatribūnę veiklą, gali įgyvendinti sisteminių jėgų užduotis ( kaip ji pati citavo jos išgalvotą GRU agentą, “blaškymo metodiką”), gali kelt toliau savo reitingus…
  Bet iš vieno ( pavasarį paskelbto) šios autorės komentaro matyti, jog ji…itin nepatenkinta, kad “jauni ir gražūs dar neturi galimybių turėt portalą”….Ir grasino Giedrei, nors ir netiesiogiai. Protrūkis, ar gali būti aiškiau?
  Aiškiau matyti tik viena- mus skaldo tyčia. Nes kitaip įveikt neįmanoma. Mus skaldė per “pilkąsias kardinoles”, mus nekenčia ir per samdytas autores……..

  Thumb up0 Thumb down0

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. A. Mockevičiaus kritikuodamas N. Mačiuli,isryskino Lietuvos ystatymu spragas.Ar nors vienas Lietuvos ukininkas pajegus vystyti veikla pazeidinejant istatymus?Manau kad ne.Va,butent nuo cia ir reiketu pradeti rasyti straipsni.O butent:Kodel lietuos ukininkams sudaromos yvairios kliutis,kuriu neturi uzsienio investuotojai ir kieno tai kalte.Kada sita problema isspresim-neliks nusistatymo del zemes pardavimo uzsienieciams.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. keliai, remontuojamos mokyklos, restauruojami ir atstatomi dvarai, kaimo sodybos ir kiti verslo projektai.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • Kolega, pasakyk aiškiai,ko trokšti ,,iš gyvenimo,, ,kad ,, kalėdų ,, proga
   galėčiau palinkėti …
   Žodžių reikšmės ;
   ,, Bolševikas ,, ,nuo rus. [ bolšinstvo-a ] liet. daugumos ,dauguma,[priimti
   nutarimai ir t.t. ] [dabar tai vadinama demokratija ]
   ,, Komuna,,[ pranc.] pas mus bendruomenė ,grupė žmonių ir t.t.
   ,, Sovietai,, ,nuo rus. [soviety ] liet. tarybos ,nuo žodžio tartis , pasitarti
   patarimas ir t.t.
   ,, Komunizmas,, liet . Ekonominė santvarka, pagrįsta visuomenine gamybos
   priemonių nuosavybe . [ Tikiuosi , kad eidamas į darbą ,,gamybos priemones,,
   nešiesi pirktas už savo ankščiau sutaupytas lėšas, nes nesi ,nuo žodžio ,,komu.. ,, .]
   ,, Komunistas ,, liet . Visos aukščiau išvardintų reikšmių priešakinis ,arba
   vedantysis .
   Taigi laikai ,,tą patį ,, ,tik kitoje rankoje … Vienas neaiškumas kyla ,kas
   atsakingas už ,,komunistų,, komunų,, ,,komunarų,, sukauptą turtą ,kuris tapo
   kažkieno nuosavybę ir ar teisingai atsiskaityta su buvusiais savininkais ,kurių
   asmeninis turtas tapo investicija ,kuriant ,,visuomeninę gamybos priemonių
   nuosavybę,, , kas suprantama ,kaip komunizmas. Ir tai yra žmonių ,,žmogiškasis ,, faktorius ,kuris maskuojamas idealais ir šitam faktoriui negali
   egzistuoti senatis.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Mano noras būtų, kad Lietuva liktų ES nare ir NATO.

    Thumb up 72 Thumb down 3

    • Kai žmogus daug nori ,arba norai labai dideli , neaiškinsiu kaip tas
     vadinasi [ nes nesu psichiatras ] . Liaudyje paprastai į tai atsakoma ;
     – Prasitrypsi , arba tiksliau ; – Patrypsi ir praeis …
     P.S. Apie tai , galima svajoti , džiaugtis ,ar panašiai … Ko ir linkiu …

     Thumb up 72 Thumb down 0

  • Linkiu, kad šalia tos kaimo sodybos įsikurtų danai su kiaulėmis .Džiaugsmo bus visiems ne tik tau.

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • gal viena kita danė šėrikė pabuvos , man jos skandinavės gražios. Gal ir Lietuva po to pagražės?

    Thumb up 72 Thumb down 1

  • Taip, taip, po pardavimo tretiesiems asmenims, bus lengva pasislepti žemgrobiams, kurie “dalino” žemes į kairę ir į dešinę tiems, kuriems visai nepriklausė.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Kas mėnesį, mūsų valstybė surinkusi mokesčius iš visų, siunčia tai besotei ES į po 100 milijonų.
   Ta ES gerokai nutrupinusi, gražina tuos surinktus milijonus jau „ ES paramos“ pavidalu apsukriems mūsų a le „verslininkams“, o visi kiti matom špygą taukuotą ir vis biednėjam ir jau baigiam išdurnėti nuo jų nuleistų direktyvų, nurodymų, pamokymų, reikalavimų ir gąsdinimų.
   Ot tai nauda MUMS iš tų ES pinigų…
   Mokyklos užsidaro, mokinukų mažėja, keleliai keleliai vienos duobės, dvarus lai remontuojasi tie, kurie juos pirko, o verslo „projektai“ tai išmislas paramai vogti.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Šiti parazitai A.Mockevičiai, Zigmai, Balsiai nori. kad mes negautume ES paramos(7mlrd. kasmet) ir bankrutuotume, kaip valstybė. O tada jau – į muitų sovietų sąjungą.

  Thumb up 72 Thumb down 6

  • Žinai Broniau, aš tos paramos tai nematau.Gal gali pasakyti kur nueina ta parama?

   Thumb up 72 Thumb down 3

  • Bet kokia parama ,mano supratimu išmokama dvasiniam ir fiziniam
   ubagui … Nusiramink kolega jeigu kada nors kur nors ,,stosime,, ,teisę ,kuo
   nori būti galėsi išsaugoti … Gali skirtis tik atsakomybė už tai… [Mes] nebankrutuojame , bet pasitraukiame , nes mums vertingas žmogaus ne fizinis .
   bet dvasinis būvis …

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Konservatoriai sugriovė pačią idėją, kad gyventi reikia iš to, ką tu uždirbi. Ir vietoje jos jie įgyvendina tai, ko nesugebėjo įgyvendinti komunistai – gyventi ne iš to, ką tu uždirbi, o gyventi visuomenės sąskaita, o kadangi tas visuomenės iždas yra nemažas, tai čia tik reikia “teisiškai” pasitvirtinti reikiamą sumą sau. Kas lieka -trupinius numesti likusiems.
   Kiek praskolinta Lietuva?
   Lauk tamsta tos pramos iš ES, tik ar sulauksi po to kai žemę nupirks? Tada gal suprasi , kad A.Mockevičius buvo teisus.

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • Labai noriu ir pasistengsiu lig tol nenumirti ir nenurimti.

    Thumb up 72 Thumb down 1

  • Broniuk,

   O kas tie „mes“?
   Klausiu todėl, kad MES, ¾ piliečių, tos paslaptingos ES paramos nei akyse nesam matę, nieko nepajutom, tik girdim, kad ja naudojasi tik va tokie kaip tamsta „Broniai“

   Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Šaunuolis A.Mockevičius, mano mintis paraidžiui išpasakojo,tik realiais sakičiais papildė ir bankininko pasipūtimą,kompetencijos trūkumu papildytą, kaip ant delno parodė.Kokį tikslą turi N.Mačiulis,tokius komentarus skleisda-
  mas?

  Thumb up 72 Thumb down 1

   • 100 % taip, švedams nerūpi kas bus Lietuvoje, kaip toliau gyvens tauta. Spalvotus popieriukus iškeitę į nekilnojamą turtą jie toliau lobs .To daug kas nesupranta.

    Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Chaosas ES ir dar devynios siaubą keliančios 2014 m. prognozės

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. visokie šliužai, mockiewichiai tik į seimą, prie lovio nori pakliūti (praeitą kartą nepavyko rinkėjų apdurninti), todėl ir išsitraukė žemių kortą – visokias babulkas už skvernų gaudė ir pasirašyti primygtinai įkalbinėjo ( dalis net nesuprato už ką pasirašo, tiesiog norėjo kad įkyrūs parašų rinkėjai atstotų – įspūdžiai iš parašų “rinkimo” Vilniuje). O čia besireiškiantys šliužiukai patys nežino ko nori – aiškina, kad mano 3 ha niekas nepirks, bet nenori, kad aš juos parduočiau bet kam. Aš jų gal ir neparduosiu, bet nenoriu, kad visokių sovietinių politrukų ir komsomolcų nomenklatūriniai anūkai (savo žemes jau senai prakalę savo įdėjiniams bosams) reguliuotų, ką man daryti su savo turtu. Ir nereguliuosit, nes jūsų tas dirbtinis referendumas – tik makūlatūros gadinimas. Linkiu prieš šventes nepaspringti iš pykčio – nuduskite po Naujųjų.

  Thumb up 72 Thumb down 10

  • Vienintelis kuris springsta iš pykčio tai tamsta.

   Kiti matai norėtų referendumu atkurti LR Konstitucijos 47str. tokį, koks buvo stojant į ES.
   Lietuvos Konstitucija, priimta Lietuvos piliečių 1992-10-25 referendume –
   nustatė pagrindines Lietuvos piliečių teises ir laisves.
   Konstitucijos 47 straipsnis nustatė:
   Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise
   gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.

   Tačiau 2003-01-23 47 konstitucijos straipsnio redakcija (Nr. IX-1305, 2003-01-23,
   dėl Konstitucijos 47 straipsnio pakeitimo įstatymo įsigaliojimo:
   šią teisę Iš Lietuvos piliečių ATĖMĖ:
   47 straipsnis
   Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso:
   žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai,
   parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.
   Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos,
   jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
   Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje
   užsienio subjektai gali pagal konstitucinį įstatymą.
   Tai kodėl tamsta taip pykstate? Gal pykit į sveikatą ant tų, kurie neatsiklausę tautos padarė pakeitimus.

   Thumb up 72 Thumb down 3

  • Yes. Mano uošvę kaimietę pasigavo šitie “arm in ass ai”, jai 80 virš , tremtinė, ir šitie žvitriaakiai išdūrė jają. Po to senoji ir vaistus gėrė, meldėsi (kai paaiškinau,kad rusui pasirašė).

   Thumb up 72 Thumb down 6

   • Kokiam rusui? Ar ne bankai turi daugiausia LIETUVOS žemės prisirinkę? Ar ne užsienio bankams prisiskolinę, prasiskolinę tautiečiai ? Galvok su galva, o ne … .bankai kieno? Rusų ? Kas labiausia bijo? Kam duoda atsakymą A.Mockevičius ? Čia mintys pamąstymui. Nemesk kelio dėl takelio tautieti.

    Thumb up 72 Thumb down 3

 8. Kaip paaiškinti tai, kad Lietuva jau tiek metų ES narė, gauna iš jos krūvas pinigų, o progreso kaip nėra, taip nėra. Kaip ritomės žemyn ekonominiu, kultūriniu, švietimo, sveikatos apsaugos ir kt. aspektais, taip toliau ritamės.
  Gal kas iš jūsų pajutote tas ES investicijas? Gyvenimo pagerėjimą? Neveltui, oi neveltui nesubrendėlis olandas mums po nosimi kiša savo apnuogintus konkolus ir viešai tyčiojasi .Parduokit žemes , tai plikus konkolus kasdien matysit (girdėjau, kad olandai čia tulpes augins ! ?)
  Tiesa, yra vienas” geras dalykas”. Tie 3 ar 4 procentai mūsų “elito”, t.t. turtuolių, ir toliau pampsta nuo turtų. Ar tuo turėtume džiaugtis išpildę jų norą parduoti Tėvynę ?

  Thumb up 72 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Elektriniai katilai plačiam pasirinkimui
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras