Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 9 Ketvirtadienis
 

A. Mockevičiaus atsakymas AB „Swedbank“ vyriausiajam ekonomistui N. Mačiuliui: ką Bankas laimėtų uždraudus užsieniečiams įsigyti žemę, o ką laimėtų piliečiai?

2013-12-19 20:30 | Naujienos | Komentarų (70)

Arminas Mockevičius. V.Balkaus nuotr.

Pirmiausia noriu atsakyti gerb. Nerijui Mačiuliui, kuris klaidina žmones, nes buvo surinkta per 300 000 Lietuvos piliečių, o ne šiaip gyventojų parašų, bet šį kartą tai nėra esminis klausimas. Pasirašę žmonės išsakė nuomonę, kuri visų pirma yra nepalanki dideliems skandinavų kapitalo valdomiems bankams ir aš vėliau paaiškinsiu kodėl.

Iš tiesų pasirašė piliečiai už tai, kad būtų kuo mažiau iškreipimų rinkoje. Didelė dalis pasirašiusiųjų norėjo, kad visų pirma ES laikytųsi savo įsipareigojimų ir suvienodintų išmokas mūsų ir kitų ES valstybių narių žemdirbiams. Tada po kelių metų, mūsų žemdirbiams turint vienodas sąlygas, galbūt būtų galima pereiti prie tam tikro modelio, kuris įvairiose pasaulio šalyse yra įtvirtintas, pvz., įsteigti tarnybą, kuri pagal įstatymų reikalavimus (pvz., nustatytas n-metų gyvenimo Lietuvoje tarpas, n-ploto žemės ploto vienam fiziniam asmeniui nustatymas) išduotų leidimus užsienio valstybių piliečiams pirkti žemę Lietuvoje (kaip, pvz., Vokietijoje, Prancūzijoje arba kitose valstybėse). Taigi šiuo atveju pasirašiusieji gana pragmatiškai gina Lietuvos valstybės ir piliečių interesus.

Kalbant apie užsieniečio dirbančio Lietuvoje žemę naudą, reikėtų prisiminti danų kiaulides, kurios paskaičiavo, kad joms geriau pažeisti įstatymus ir mokėti advokatams pinigus ir net vykstant teismų procesams tęsti savo veiklą. Netgi Lietuvos Aukščiausiasis teismas nesustabdė jų veiklos, radęs tariamą teisinę spragą. Taigi karti patirtis rodo, kad užsienio valstybių subjektai ne visada laikosi įstatymų.

O tiesa, būdamas visiškai korektiškas, gerbiamas Nerijus Mačiulis paminėtų, kad užsienio valstybių subjektams, vykdantiems gamybinę veiklą Lietuvoje, nereikia mokėti mokesčių nuo dividendų ir kad pelną jie išsiveža iš Lietuvos, taip gerindami gyvenimą ne Lietuvos gyventojams, o užsienio valstybių.Be to, gal Nerijus Mačiulis galėtų paminėti ir tai, kad užsienio valstybių žemdirbiai pila 6 kartus daugiau chemikalų į žemę. Tačiau visa tai nutylima, nes manytina, kad parduodant žemę užsieniečiams gali pakilti jos vertė ir AB „Swedbank“ balanse (2012 m.) esanti žemės vertė – 12 817 000 Lt padidės kelis kartus, o tada gerb. Nerijus Mačiulis už savo pastangas gaus kažkokį tai procentą prie algos.

Atsakant į kainos argumentą, tai pabrėžiu, kad jeigu ES sukuria iškreiptą rinką, mes turime apsaugoti savo interesus, nes kitaip nukentėsime. O dėl darbo vietų kūrimo, tai norėčiau sužinoti, kiek buvo sukurta darbo vietų iš užsienio investicijų ir kiek, „optimizavus“ įmones, buvo atleista – turėtų būti įdomūs skaičiai. Juk žinome, kaip elgiasi „Calsberg“ grupė su darbininkais, kuriems net streikuot neleidžia. Nerijus Mačiulis labai jau abstrakčiai kalba apie galimą naudą.

Kalbant apie dirvonuojančią žemę, tai vėlgi gerbiamas ekonomistas nepateikia jokių skaičių, tik skambias frazes „Žinome“, „nuolat apleista“, „nekurianti vertės ir darbo vietų“. Tačiau kalbėkime skaičių kalba, t.y., pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos 2013 m. duomenis, tik 3,9 % iš žemės, kurią galima dirbti, yra nenaudojama – žvelgiant į bankų balansus, galime matyti, kad didelė dalis iš jos yra bankų valdoma ir taip sukeliama iliuzija, kad žmonės nedirba žemės.

Vėlgi, šis žmogus pradeda painioti tautybę, rasę su pilietybe, taigi visiškai nėra įsigilinęs į klausimo esmę, juk kiekvienas žmogus, kuris nori čia gyventi ir dirbti žemę, gali ją nuomotis, o jeigu nori tvirtesnio santykio su mūsų valstybe, jis gali įgyti mūsų pilietybę ir žemę įsigyti, tam nėra jokios kliūties – tik yra tam tikri reikalavimai, kuriuos privalo įvykdyti bet kuris pilietis, nepriklausomai nuo tautybės.

Ir pabaigai noriu atkreipti dėmesį, kad kalbame ne tik apie atskirų piliečių teisę parduoti savo asmeninę žemę, bet ir apie valstybinę žemę, kuri, pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos 2013 m. duomenis, sudaro 37,5 %, o ji priklauso visiems Lietuvos piliečiams ir dėl šios žemės naudojimo turi būti priimtas bendras sprendimas. Taip pat noriu pabrėžti, kad Juridiniai asmenys, priešingai nei teigia daug žmonių, nėra supirkę labai daug žemės, t.y. jų dalis sudaro tik 3,9 % bendro Lietuvos žemės ploto.

O ką mes, Lietuvos piliečiai, laimėtume? Visų pirma, aiškumą, kad mūsų žemė nebus parduota užsienio aferistams, kad visada turėsime atsarginį planą ir galėsime prasimaitinti iš savos žemės, kad pelnas liks Lietuvoje ir kad mūsų ūkininkai galės stiprėti ir kurti Lietuvoje.

Taigi, gerb. Nerijau Mačiuli, iš Jūsų kaip analitiko kitą kartą tikiuosi daugiau skaičių ir argumentų, nes kaip tokio banko atstovas turėjote atsakingiau išanalizuoti situaciją.

Arminas Mockevičius

Komentarai

 

 

 
 1. zeme dirvonuoja todel ,kad valdzia yra palikusi zmones be apsaugos ,spekuliantai priveza kinietisku cesnaku ,o Lietuvos zemdirbys neturi kur deti savo produlcijos .cesnakai kaip pavyzdys.tai liecia visa produkcija kuri yra ekologiska ,be chemikalu ir cianidu.kada tamsta pradesi supirkineti piena bent jau uz vandens kaina europai amen ,visus nukonkuruosim savo produkcija .ir nedirvonuos zemes nei peda ,o dabar eksperte uzdaryk srebtuve.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. Dirvonuoja tų bendrovių arba pavienių supirkėjų, kurie laukia pardavimo. Siūlau baudas tokiems tūkstantines uždėti ir problemos neliks.
  Dar nemanau, kad tie užsieniečiai pirktų iš pavienių asmenų-to niekad nebus

  Thumb up 6 Thumb down 0

 3. Turiu sodybą žemaitijoje, pati žemės 3 ha nedirbu, bet ji niekada nedirvonavo, nes ją nuomoti nori daugelis ūkininkų, vyksta konkurencija. Melas apie dirvuojančią žemę, nes žmonės siekdavi gauti ES išmokas o daugelis rimtai ūkinikaudami žeme rūpinasi. Dar vienas anekdotas, kad užsieniečiai pirks žemę norėdami užsiimti žemės ūkiu. Geriausiu atveju jie nuomos vietos ūkininkams, aišku ne už simbolinę kainą kaip vietiniai. Pirks tam, kad infestuoti pinigus. O dar didelis klausimas ar ta žemė, kuri įgyta po 2003 metų nebus paskelbta neturinti sąvininko, nes jos įsigijimas prieštarauja Konstitucijos 47 str.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Pasirodo, kad Siro sąlygos pakenkė ir psichinei sveikatai. Žemė (valstybės teritorija) jums – prekė? Tada – nėra ką pridurti. Pasigailėk, Viešpatie!

  Thumb up 6 Thumb down 0

 5. Stodami į ES žinojome, kad Konstitucijoje, kurią priėmėme referendumu buvo parašyta, kad Lietuvos žemė, jos turtai priklauso Lietuvos valstybei.

  Tyliai, niekam nepranešę 2003m. SEIMAS BE TAUTOS valios pakeitė konstitucijos straipsnį. Jeigu būtumėm žinoję kokią aferą padarys, dauguma būtų susimąstę ar balsuoti už stojimą į ES. Aš asmeniškai jaučiuosi apgautas, nes norėjau nepriklausomos Lietuvos, o jūs ?

  Thumb up 10 Thumb down 0

 6. Atstovaujate Lietuvos plėšikų gaujos interesams. Kodėl jums norisi pasidengiant patriotiškumu apiplėšti žemės savininkus atimant iš jų rinką. Mes nereguliuojame kam turi ūkininkas parduoti produkciją. Arabams, žydams parduodama jautiena. Galėtų parduoti už 5 lt badaujantiems lietuviams. Kodėl nesurengus tokio referendumo? Tikiu, kad visi pasirašytų. Negana to, sovietai 50 metų buvo atėmę žemę iš savininkų. Už jos turėjimą kentėjo ir dauguma išmirė Sibire. Plėšikai ūkininkai tyčiojasi iš savininkų siūlydami už žemę grašius. Patys nutuko iš Europos sąjungos išmokų. Dar negana – kėsinasi į žemės rinką. Viskas matuojama pinigu. Užmirškit sovietinius laikus, kai dauguma sprendžia ką atimti ir kam atiduoti.

  Thumb up 3 Thumb down 6

  • Nesupratau, ką čia norėjai pasakyti. Na, jeigu žemė lyginama su produkcija, tai jau krachas .Vežkit produkciją kur norit ir kam nori, bet žemė tai mūsų TĖVYNĖ , O NE PRODUKCIJA. Nebuvai tamsta sibire, nebuvai. Tie, kas buvo sibire, žemės niekada neparduotų !

   Thumb up 7 Thumb down 1

 7. Ačiū Arminai, nes jau ketinu keisti banką. jei ten dirba tik tokie ekonomistai…..tai kur mane nuves….

  Thumb up 8 Thumb down 0

 8. ŽEMĖ TURI PRIKLAUSYTI TIEMS, KAS JĄ DIRBA !

  Apskritai turi būti panaikinta privati žemės nuosavybė. Nes žemvaldžiai,- tai buržuazijos sluoksnis. O stambūs ūkininkai- žemvaldžiai,- tai išnaudotojų ( engėjų ) klasė.
  ŽEMĖ- JĄ DIRBANTIEMS !

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • Jo, jo žemė valstiečiams, fabrikai darbininkams, bobos (atsiprašau moterų) visiems.
   Priviso paleckiukų blemba.

   Thumb up 0 Thumb down 5

   • Bobos visiems???
    Ir kur tai girdėjai?
    Suplakei pagiežingus pasišaipymus ir realius siekius į krūvą ir laimingas?
    :)

    Thumb up 3 Thumb down 0

 9. Šaunuolis, labai aiškiai ir argumentuotai išdėstyta. Kaip norėtusi kad tokiu būdu būtų vedama diskusija ir euro įvedimo klausimu, na ir visais kitais. Dabar gi mums tiesiog liepia – tikėkit kaip mes sakome ir nedrįskit abejoti, nes abejojantys galimai yra rusų agentai, o oponuojantys tai jau tiesiog neabejotinai.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 10. Anksčiau svetimos žemės būdavo užkariaujamos. Nugalėtojai užgrobtas žemes paversdavo kolonijomis. Dabar pageidaujamas teritorijas galima nusipirkti. Rezultatas tas pats – pasikeičia teritorijos savininkas ir jos kontrolė.ES nėra labai tvirtas darinys, niekam ne paslaptis. O kas būtų , jei ES subyrėtų?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 11. šitas, į rašytojus pretenduojantis, balamutintojas bando įteigti, kad žemę supirkus vietiniams aferistams, žmogui bus geriau. Ne tavo reikalas, mockiewichiau, spręsti, kam parduoti savo kelis hektarus – nukvakusiems šliužams, gobšiems karbauskams, gudručiams žiemeliams ar bet kuriam, pasiūliusiam normalią kainą. Tu savo referendumu spręsk, kam paskolinti savo žmoną (jei turi), o ne svetimą turtą valdyk. Ir dar, jei taip myli gimtąją žemę, ko iš Marijampolės į Vilnių atsigrūdai? Balamutini žmones, o tikslą matai vieną – labai nori įlipti į seimo lovį.

  Thumb up 3 Thumb down 7

  • Naivumas neišpasakytas.

   GAL ĮSIVAIZDUOJI, KAD UŽSIENIETIS PIRKS TUOS TAVO KELIS HEKTARUS?

   Thumb up 3 Thumb down 1

  • Paskaitykit istoriją: tautos nuo amžių saugojo žemę ir jeigu vyko kovos tai tik dėl žemių užgrobimo .Taip buvo ir su Lietuvos žemėmis: ir lenkai, ir kryžiuočiai, ir rusai, ir vokiečiai visais laikais pirmu tikslu turėjo prisijungti Lietuvos teritorijas. Net Tarybų Sąjungoje respublikos turėjo savo teritorijas ir ko pasėkoje subyrėjus TSRS be jokių išlygų Lietuva tapo nepriklausoma su nedaloma savo teritorija. Aš nežinojau, kad buvo pakeitimas Lietuvos Konstitucijoje ,kad Lietuvos žemės skirtos pardavimui. Šitas punktas buvo meistriškai suinteresuotų “patriotų” užslaptintas ir neakcentuojamas, nes aš tikrai neatsisakiau Lietuvos žemių. Manau, kad dauguma žmonių buvo apgauti. Pažiūrėkite, kaip dabar atrodo Palestinos žemės, taip bus ir su mūsų žemėmis ir tada jau jokios vientisos nepriklausomos valstybės nebeturėsime. Ar to sieki ?

   Thumb up 4 Thumb down 1

  • Na tu ir glušas, ir vėl tą pačią dainelę dainuoji – savi tai spekuliantai ir vagys bei apgavikai, o va užseniečiai tai angelai. Tau matyt ir užsenietiškas šūdas šokoladu kvepia.

   Thumb up 5 Thumb down 2

  • Na, kas pirks tuos tavo kelis hektarus? Pasvajok ir praeis.Jeigu jau pirks, tai tūkstančius hektarų vienoje vietoje.Taip kad gali čia neviduriuoti-biznio nepadarysi su keliais hektarais.Na, nebent turi prisipirkęs tūkstančius ir lauki kada galėsi parduoti Motiną-mūsų žemę maitintoją.
   Lietuviai ne prekeiviai, lietuviai žemdirbiai ir turim atstovėti mums priklijuotą prekeivio etiketę.Dirbkim žemę ar ją nuomuokim, bet parduoti nevalia.
   Už referendumą pasirašė 320 000.O kiek dar buvo norinčių ir kiek suklaidintų?Didžioji tautos dalis yra prieš, nes supranta, kad seimas be tautos valios pakeitė LT Konstituciją .Įstodami į ES MES NEŽINOJOM, KAD TEKS TOKIA LEMTIS ATSISAKYTI SAVOS LIETUVOS TERITORIJOS ES NAUDAI.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 12. Lietuvos žemės pardavimui užsieniečiams itin pritaria KONSERVATORIAI.
  O tai reiškia, jog tam pritaria ir PREZIDENTĖ. Jos rankose yra visos strateginės struktūros bei tarnybos. Ir todėl Referendumo idėjai yra ir bus įnirtingai priešinamasi.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 13. Nevarkit, niekam jūsų nuomonė nerūpi. Gerkit vaistus ir sveikit nuo savo šizokliedėjimo. .

  Thumb up 0 Thumb down 5

 14. 5 proc. Ukrainos teritorijos nupirko Kinija. Greitai čia atvyks darbininkai iš Kinijos.

  Tas pats laukia ir Lietuvos. Į užsieniečių nupirktas Lietuvos žemes masiškai pradės keltis naujieji savininkai, jie deklaruos čia savo gyvenamąją vietą, atsiveš tūkstančius pigesnės darbo jėgos iš Rumunijos, Bulgarijos, Pakistano, Kinijos.
  Lazdijų rajone, pasienyje su Lenkija Lenkijos ūkininkai reikalaus mokyklų lenkų kalba ir gatvių ir kaimų pavadinimus dubliuoti iškraipytais “lenkiškais” naujadarais.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 15. Šiuo metu Lietuvoje yra draudžiama užsieniečiams savo nuosavybėje turėti dirbamą žemę. Tačiau šis draudimas yra apeinamas, kai užsienietis Lietuvoje įkurią įmonę, kurios vieninteliu akcininku jis yra. Juridiškai žemė tampa Lietuvoje registruoto juridinio asmens nuosavybe, bet faktiškai tampa užsinio fizinio asmens nuosavybe.

  Žemė (dirbama, miškai, ir t.t.) yra lietuvių tautos tūkstantmetės kultūros pagrindas.
  Su ja susijusi kalba (žemdirbystės terminai, įrankių pavadinimai) etnografija (tautiniai rūbai ir jų gamyba savomis jėgomis), pastatų ir kaimų architektūra (susijusi su gyvenimu ir darbu žemės ūkyje) kaimų bendruomeninės tradicijos (šventės ir talkos derliaus nuėmimo metu).

  Pavojus ne tik tai, kad “nupirks užsieniečiai”, bet ir kad patys lietuviai supirks žemę, vieniems tampant XIX a. tipo dvarininkais, kitus paversdami beteisiais “baudžiaunininkais”, kurie neabejotinai išvyks kitur laimės ieškoti.

  Žemė turėtų būti valstybės nuosavybė. Ja naudotis turėtų vietinės tos vietovės bendruomenės. Konkrečiu žemės sklypu turėtų naudotis ją dirbanti šeima. Sklypo dydis turėtų būti toks, kiek ši šeima sugeba apdirbti savo jėgomis, be papildomos samdomos darbo jėgos.
  “Žemės pardavimu” turėtų būti laikomas procesas, kai šeima dalyvauja aukcione įsigyjant teisę dirbti tam tikrą sklypą tam tikromis sąlygomis (veiklos pobūdis ir terminas). Šiam procesui turi pritarti tos vietovės bendruomenė.

  Saugikliai – šeima turi būti deklaravusi savo gyvenamąją vietą toje vietovėje ne mažiau 5 metų.
  Iš kitur atvykęs pirkėjas turi papildomai išlaikyti tos vietovės etnografijos egzaminą – būti susipažinęs su tos vietovės istorija, etnografija, vietinėmis tarmėmis.

  Užsienietis, pragyvenęs toje vietovėje 5 metus, papildomai laikytų LIETUVIŲ KALBOS EGZAMINĄ.

  Svarbi pastaba dėl Vilniaus ir Šalčininkų rajonų:
  Pirkėjas iš Lenkijos turėtų laikyti lietuvių kalbos egzaminą ir būti susipažinęs su vietine Vilniaus – Šalčininkų apylinkių dzūkiška / aukštaitiška etnografija.

  Žemės nuosavybė yra valstybės tvirtumo pagrindas. Palyginkime situaciją Lietuvoje XIII-XIV amžiuose, kai valstiečiai dar buvo santykinai laisvi ir XVII amžiuje, kai jie buvo baudžiauninkai. Pirmu atveju nuo išorės agresijos gynėsi visi Lietuvos gyventojai (buvo apginta Lietuvos valstybė), antru atveju baudžiauninkai valstybės gynyboje nedalyvavo (1655-1661 metų karo su Maskva pasekmės Vilniaus miestui, jo apylinkėms ir visai Lietuvai).

  Užsieniečiai, pirkdami žemę Lietuvoje, turėtų susitaikyti su tuo, kad jie tampa Lietuvos kaimo bendruomenės dalimi ir jos kultūros tęsėjais. Juos reikėtų skatinti investuoti Lietuvoje į žemės ūkio perdirbimo ir smulkios gamybos pramonę, tuo pačiu numatant galimybę vietinei kaimo bendruomenei būti šio proceso kontrolinio paketo akcininkei ir veiklos dalyvei, įgaunančiai patirtį.

  Bendruomeninė žemės naudojimo tradicija leistų emigracijoje esantiems Lietuvos piliečiams jaustis tam tikros savo vietovės Lietuvoje šeimininkais ir žinoti, kad jie visada gali grįžti į savo gimtinę, jei sukaupia pakankamai patirties ir pinigų vystyti žemės ūkio veiklą. Taip būtų išsaugomas Lietuvos valstybės ryšys su emigrantais ir jų vaikais, gimusiais užsienyje.

  Nenaudojama dirbama žemė galėtų būti užsodinta mišku.

  Išlieka teorinė galimybė, kad dėl emigracijos ištuštėjusioje Lietuvos vietovėje dirbamą žemę nupirks Kinijos pilietis ir su savim atsiveš šimtus imigrantų iš Kinijos, kaip darbo jėgą.

  Thumb up 4 Thumb down 2

  • Reik dabar stebet, ar sis 5-eriu metu seslumo cenzo, etnografijos egzamino, bendruomenes pritarimo ir seimos, siukstu be kaimyno pagalbos zemes dirbimo sapnininkas sulauks ,,laiku”. Tai bus indikatorius, ar dar uzsukt i si puslapi, ar palikt marginalams reikstis

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Na nereikia iš vieno kraštutinumo mestis į kitą. Toks jūsų radikalizmas tik atstumia nuo mūsų, referendumo šalininkų, abejojančius ir galimai tapsiančius referendumo įdėjos rėmėjais. Dar trūksta jusų pasakymo kad fabrikus darbininkams ir t.t. Gerbiamasis, mes tai jau girdėjom ir turėjom, rezultatus visi žinom.

   Thumb up 3 Thumb down 2

 16. Korumpuoto valstybės teismų raštininko nusikaltimų kronika.

  Štai už sakinį parašytą atsiliepime į pareikštą ieškinį, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai: K. Gurinas, A. Jarackaitė, D. Milašienė pareiškėjo šeimai 2013-04-25 nutartimi skyrė 10 tūkstančių Lt baudą. Ir dar katrą už tą patį sakinį atskirajame skunde, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas D. Šernas 2013-09-13 nutartimi skyrė 4 tūkstančių Lt baudą. Esame nubausti parašę, kad Lietuvos valstybės du dokumentai prieštarauja vienas kitam.

  Viešai skelbiame 14 tūkstančių Lt valstybinės vertės sakinį, kuriame rašoma:

  Klaipėdos apygardos teismo 2011-08-31 nutartimi ieškove patvirtinta Tarnyba, bet ši įsiteisėjusi teismo nutartis negali įrodyti ir neįrodo, kad LR Vyriausybės 2006-04-12 NUTARIMAS Nr. 352 yra ĮVYKDYTAS, nes šį vyriausybės nutarimą lydintis kitas valstybės dokumentas – UAB „Rusnės tvenkiniai“ valstybei nuosavybės teise priklausančių Bendrovės akcijų Perdavimo-priėmimo 2006-04-26 AKTAS Nr. 583/6A-08 nurodo, kad reorganizavus Lietuvos valstybinį žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centrą Lietuvos valstybei nuosavybės teise priklausančios Bendrovės akcijos, nebuvo perduotos Žuvininkystės tarnybai. Todėl Žuvininkystės tarnybos direktorius Vytauto Grušausko 2011 m. rugsėjo 19 d. raštas Nr. R18-1272 (2.22) kuriame teigiama, kad Tarnyba turi ir valdo Lietuvos valstybei nuosavybės teise priklausančias Bendrovės akcijas, yra klastotė, dėl šios priežasties ir Žuvininkystės tarnybos 2013-05-02 patikslintas prašymas yra klastotė, kuria siekiama Lietuvos valstybei nuosavybės teise priklausantį milijoninį Bendrovės turtą perduoti suklastoto dokumento pagrindu.

  Pasityčiojimas iš Lietuvos valstybės ir jos įstatymų visų lygių teismuose pasiekęs neaprašytą istorijoje absurdą. Teisėjai savavališkai perėmė LR Seimo įstatymų leidėjo funkcijas. Teisinė valstybė vadovaujasi įstatymo viršenybės principu. Beteisė valstybė vadovaujasi teisėjo asmenine nuomone, kuri valstybės sąskaita, teisėjui teikia asmeninę naudą. Korumpuotas valstybės raštininkas piliečiams sako – KREIPKITĖS Į TEISMĄ, žinodamas, kad valstybėje jokio teisingumo nėra, žinodamas, kad teisme vyksta absurdo teatras paremtas samprotavimais, interpretacijomis, išsigalvojimais, sapnais.

  Taip, šiandien Lietuvos teisėjai atlieka savavaldžiavimo veiką, kuri numatyta LR Baudžiamojo kodekso 294 str. Savavaldžiavimas. Tas, kas nesilaikydamas įstatymų nustatytos tvarkos savavališkai vykdė ginčijamą arba pripažįstamą, bet nerealizuotą savo ar kito asmens tikrą ar tariamą teisę ir padarė didelės žalos asmens teisėms ar teisėtiems interesams yra baudžiamas…

  Kad Lietuvos valstybė taptu valstybe tarpe valstybių LR Seimui reikia susigrąžinti įstatymo ledėjo funkcijas ir tai lengva padaryti tik vienu žodžiu, papildžius LR Baudžiamojo kodekso 294 str. sekančiai – padarė didelės žalos asmens, VALSTYBĖS teisėms ar teisėtiems interesams.

  Rimantas Petrikas.
  Lietuvininkų g. 33a. Šilutė. Tel. 867370715.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 17. Nors ir neblogai pamoka ponui Maciuliui uz skleidziama propaganda,bet matyt analitikas silpnokai ismano valstybes ir jos pilieciu lukescius,o gal tiesiog kalba taip,kaip uzsako moketojas? O gal tiesiog sis ponas tinginys,ir netgi tingi zvilgteleti i monitoriu,kad pateikti skaicius ir argumentus?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 18. Issiveza pelna. Koks kirtumas, kurioje salyje akcininkas savo pelna po lova laikoo. Darbo vietos tai Lietuvoje sukurtos, atlyginimus gauna, mokescius sumoka ir vidaus vartojima skatina tai cia. Siauresnio poziurio turet neimanoma

  Thumb up 0 Thumb down 7

  • Tavo žiniai :
   Danijos kiaulidžių savininkai moka 1200-1500 popierinio atlyginimo už 10- 12 darbo valandų per dieną.
   Nenori , gali nedirbti ! už vartų daug stovi toks jų posakis ir požiūris į “vergą” Lietuvoje.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 19. Galima priminti p.N.Mačiuliui apie tai kad Swedbankas per 2012 m. uždirbo 367 mln. litų grynojo pelno, o mokesčių sumokėjo tik kiek daugiau nei 3000 Lt.
  Taigi užsienio valstybių subjektams, vykdantiems gamybinę veiklą Lietuvoje, nereikia mokėti mokesčių nuo dividendų ir pelną jie išsiveža iš Lietuvos, taip gerindami gyvenimą ne Lietuvos gyventojams. Va tai tokios tokelės, nauda ne Lietuvai.

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • Panašu, kad pačios esmės nesupranti. Tai ar bent žinai kam buvo rinkti parašai? Ar iš susijaudinimo keli triukšmą vien dėl to, kad kelti triukšmą?

   Thumb up 2 Thumb down 1

 20. Graužinienė sakė, kad daugiau jokių išlygų negali būti pagal stojimo sutartį, todėl tik referendumo būdu dar galima ką nors išsikovoti

  Thumb up 9 Thumb down 0

 21. tai čia bankai ir nori parduoti jiems užstatytą ir jų valdomą žemę užsieniečiams? wow, čia geras

  Thumb up 8 Thumb down 0

 22. … prašyčiau tiksliai pacituoti tą vietą, kurioje pasirašantieji buvo informuojami, kad pasirašo už tai, jog būtų suvienodintos išmokos ES šalių žemdirbiams. Ačiū.

  Thumb up 4 Thumb down 9 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...