Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

A.Marcinkevičius. Pseudo tolerancijos pasekmės peržengė bet kokias ribas

2013-06-13 14:06 | Naujienos | Komentarų (90)

Advokatas Arūnas Marcinkevičius. KK nuotr.


Advokatas Arūnas Marcinkevičius

Viešai nuskambėjusi žinia apie tai, kad kažikuriuose vaikų darželiuose gauti savivaldos institucijų nurodymai „mokyti vaikus vieniems kitus vadinti ne berniukais ir mergaitėmis, o “žmogeliais“, o registruojant vaiką į eilę darželiuose jau „nustatytos skiltys „tėvas I ir tėvas II, arba motina I ir motina II“, palietė nūdienos laikų piktžaizdės temą ir privertė ne juokais, rimtai susimąstyti. Tikiuosi neprieštarausite, jog ši belytės ar homoseksualios asmenybės formavimo vaikų darželiuose tema nebėra jau vien diskusijų klausimas. Sodomos ir Gomoros likimas vaizdžiai aprašytas Biblijoje.

Viliuosi pritarsite, kad nuolatinis bandymas iškraipyti ir pakeisti Žmogaus prigimtį bei įgimtas teises, dangstantis pseudo tolerancijos sąvoka, negali būti toleruojamas. Norėtųsi tikėti, kad Lietuvos politikų tarpe dar yra sugebančių suvokti, jog tai, kas prieštarauja Žmogaus prigimčiai veda į Žmogaus, Šeimos, Tautos ir Valstybės pražūtį. Tai, beje, žeidžia daugelį žmonių, tačiau apie toleranciją tradicinių vertybių besilaikantiesiems, kažkaip keistai pamirštama.

Ar netradicinės orientacijos asmenys yra atleisti nuo prievolės gerbti kitus?

Kiek man yra žinoma, tai Demokratija grindžiama ne vien tolerancija, bet ir pamatinėmis Žmonijos vertybėmis, o ne nukrypimais. Priešingu atveju rizikuojame artimiausiu metu pareikalauti tolerancijos brutaliam elgesiui, nusikalstamiems veiksmams ir tokio agresyvaus elgesio modelio bei būdo žmonėms, t.t. ir pan. Sprendžiant iš nuolatinių kraštutinumų, į kuriuos, tarsi vilkduobes, įsmunkame besivaržydami tarpusavyje tolerancijos supratimu ir jos „formomis“, galima nusiristi iki visiško absurdo, reikalaujant tolerancijos siaubingiems dalykams ir pradėti persekioti tuos, kurie, gerbdami Žmogaus prigimtį, atsisakys juos toleruoti.

Ar tradicinėmis vertybėmis besivadovaujančios šeimos vaikui galėtų būti skiepijama Žmogaus prigimčiai prieštaraujanti pasaulėžiūra? Kas tą leido daryti?

Kas tai: “europietiškoji” tolerancija ar gyventojų skaičiaus ir gimstamumo mažinimo Lietuvoje politikos pasekmės?

Deja, bent jau iki šiolei, apart kalbas, realių prevencinių Įstatymų leidėjų veiksmų šiam reiškiniui užkardyti nebuvo arba jie buvo neadekvatūs ir nepakankami pribrendusiai pseudo tolerancijos problemai išspręsti veiksmingu būdu.

Jei tylėsime, akmenys pakelėse kaukt privalės. Tradicinių vertybių besilaikančių šeimų tėvai, turi pilną galimybę kreiptis į teismus, jei ugdymo ar švietimo įstaigose, arba kitur tokiu ar kitu būdu yra žalojama jų vaikų psichika ir skiepijamos nepriimtina pasaulėžiūra arba nuodėmingos ydos. Yra daugybė būdų, bet svarbu netylėti. Svarbu suvokti, kad niekas kitas to nepadarys, išskyrus mus pačius.

Antai, analogiškai problemai pradėjus vystytis Rusijoje, ši nedelsiant priėmė įstatymą ir nustatė daugiapakopę, įvairiarūšę teisinę atsakomybę už homoseksualių santykių reklamą, agitaciją, skatinimą ir propagandą. Kas trukdo tai padaryti Lietuvai?

Kas suteikė teisę išdrįsti drausti prigimtines vertybes ir natūralų žmogaus vystymąsi Lietuvoje?

Žmonės pagaliau privalo išmokti pareikalauti ir iš savo apygardose išrinktųjų politikų imtis konkrečių įstatymų leidybos veiksmų.

Įteisinamas belytės ar homoseksualios asmenybės formavimas nuo vaikystės?

Deja, socialiniuose tinkluose prasidėjusi vieša diskusija šiuo klausimu, turėjusi paskatinti racionalių problemos sprendimų paiešką, sukūrė papildomas prielaidas dar didesnėms galimoms komplikacijoms.

2013 m. birželio 11 d. vakare Lietuvos naujienų agentūros ir žiniasklaidos priemonės pranešė, kad grupė Seimo narių įregistravo baudžiamojo įstatymo 170 straipsnio pataisas (projekto Nr. XIIP-687), privalančias garantuoti, kad „seksualinio elgesio ar seksualinės praktikos, įsitikinimų ar pažiūrų kritika arba aptarimas, arba įtikinėjimas pakeisti tokį elgesį, praktiką, įsitikinimus ar pažiūras, savaime nelaikoma tyčiojimusi, niekinimu, neapykantos skatinimu, diskriminavimu ar skatinimu diskriminuoti“.

Kalbant paprasta kalba, jei kas nors aptarinės, kritikuos tradicinio seksualinio elgesio ir tokios praktikos orientaciją, bei įtikinės net ir mažamečius vaikus „pakeisti tokį elgesį, praktiką, įsitikinimus ar pažiūras“, „tai negalės būti ir nebus pripažįstama tyčiojimusi, niekinimu, neapykantos skatinimu, diskriminavimu ar skatinimu diskriminuoti“.

Pabandykime suvokti kokia žinia mums visiems, besilaikantiems tradicinių šeimos ir elgesio vertybių, yra siunčiama šitokiu projektu ir nesunkiai prognozuojamas pasekmes, jei šis projektas įgytų įstatymo galią.

Juk ne veltui sakoma, kad net kelias į peklą grindžiamas gerais norais? O gal tai tik apmaudi klaida?

Komentarai

 

 

 
 1. Toleranciją gėjams ir leisbietėms Seime ginančių politinių lobistų reakcija aiškiai parodo jų agresyvumą. Ko daugiau reikia?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ką tik paprašiau, kad surastų ir išspausdintų man tą projektą. Eugenijaus Gentvilo parašas yra, kaip ir buvęs. NEMELUOK!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Niekas jokių parašų neatsiėmė. Priešingai, atsirado grupė tolerstų su Aušrine-Marija priešakyje, kuriems taip pat šitas projektas nepatinka. Skirtumas tik tame, kad gėjai ir leisbietės dauginasi būtent įtikinėjimo būdu, o tradicinės orientacijos žmonės- naturaliai, kaip Dievo sutverta. nėra abejonių, kam šita pataisa yra parankesnė ir kieno interesais pasiūlyta.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. NES GAVO VELNIŲ NUO SAVO FRAKCIJOS, KAD PASIRAŠĖ PO PATAISOS SIŪLIMU GINTI NORMALIŲ ŽMONIŲ TEISES.JIS KAIP IR DAUGELIS ČIA KOMENTUOJANČIŲ GALVOJO KAD ŠIA PATAISA BUS GYNAMI IŠKRYPĖLIAI.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Jei Gentvilas taip padarė, tai pagaliau pradėjo sveikai mąstyti, ko negalima dar pasakyti apie visus kitus ir tave.

   Thumb up 0 Thumb down 1

 4. Gal jūsų nemylėjo tėvai ir skriaudė vaikystėje? Ką jie dabar jums pasakytų?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 5. “Įtikinėjimas, agitacija ir propaganda pakeisti seksualinę orientaciją” nebus laikomas nusikaltimu? Fantastika! Jei koks nors iškrypėlis išsitraukęs savo “prietaisus” įtkikinės tavo vaiką keisti orientaciją ir tapti gėjumi, tai viskas bus teisėta ir teisinga? Gal išprotėjote?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kuris iš šitos įstatymo pataisos iniciatorių yra teisininkas? Parodykite! Taip, kad nereikia klaidinti žmonių. Jeigu jau profesionalūs teisininkai viešai skambina pavojaus varpais, tai gal vertėtų susimąstyti?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Visiems puikiai žinoma, kad tie, su fiziologinėmis-psichinėmis anomalijomis, dauginasi išskirtinai progogandiniu- aginaciniu būdu. Dabar, šita pataisa jiems atriša rankas ir duoda galimybę nebaudžiamai “įtikinėti” normalius žmones, o, svarbiausia, net vaikus keisti savo gyvenimo būdą ir papildyti jų gretas. Normalūs žmonės, turintys tradicines vertybes ir sveiką orientaciją, agitacijomis, propagandomis ir įtikinėjimais neužsiima. Nelaksto ir neklausinėja aplinkinių apie jų seksualinę orientaciją ir neįtikinėja ją keisti. Tai kam yra naudinagas šitas projektas? Gal užtenka apsimetinėti, kad nesuprantat? Aišku kaip dieną, kad šitas projektas duoda šansą nebaudžiamai daugintis visokio plauko “tėčiams Nr. 1 ir Nr.2″ arba “mamoms Nr. 1 ir Nr. 2.”

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • “Įtikinėjimas, agitacija ir propaganda pakeisti seksualinę orientaciją” nebus laikomas nusikaltimu? Fantastika! Jei koks nors iškrypėlis išsitraukęs savo “prietaisus” įtkikinės tavo vaiką keisti orientaciją ir tapti gėjumi, tai viskas bus teisėta ir teisinga? Gal išprotėjote?

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. KAIP TIK ŠIA PATAISA NORIMA APSAUGOTI NORMALIUS ŽMONES,KURIE NORĖS KRITIKUOTI AR APTARTI IŠKRYPELIUS IR UŽ TAI NEBUS BAUDŽIAMI.MAN ATRODO, KAD IR GERB. AUTORIUS SUKLYDO,PASKUBĖJO,NEĮSIGILINO Į STRAIPSNIO ESMĘ. ” KRITIKA IR APTARIMAS NEBUS PRIPAŽĮSTAMA TYČIOJIMUSI, NIEKINIMU ,NEAPYKANTOSSKATINIMU ir t.t.

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • Visiems puikiai žinoma, kad tie, su fiziologinėmis-psichinėmis anomalijomis, dauginasi išskirtinai progogandiniu- aginaciniu būdu. Dabar, šita pataisa jiems atriša rankas ir duoda galimybę nebaudžiamai “įtikinėti” normalius žmones, o, svarbiausia, net vaikus keisti savo gyvenimo būdą ir papildyti jų gretas. Normalūs žmonės, turintys tradicines vertybes ir sveiką orientaciją, agitacijomis, propagandomis ir įtikinėjimais neužsiima. Nelaksto ir neklausinėja aplinkinių apie jų seksualinę orientaciją ir neįtikinėja ją keisti. Tai kam yra naudinagas šitas projektas? Gal užtenka apsimetinėti, kad nesuprantat? Aišku kaip dieną, kad šitas projektas duoda šansą nebaudžiamai daugintis visokio plauko “tėčiams Nr. 1 ir Nr.2” arba “mamoms Nr. 1 ir Nr. 2.”

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • “Įtikinėjimas, agitacija ir propaganda pakeisti seksualinę orientaciją” nebus laikomas nusikaltimu? Fantastika! Jei koks nors iškrypėlis išsitraukęs savo “prietaisus” įtkikinės tavo vaiką keisti orientaciją ir tapti gėjumi, tai viskas bus teisėta ir teisinga? Gal išprotėjote?

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Visokiausio plauko liberalastai -tolerastai ir kitokie į juos savo tikrosiomis mintimis panašūs seimo nariai – lietuviškosios politikos tėvai ir motinos, galvoja kitaip. Ar kas keisto, jei pas mus daug kas daroma atvirkščiai, nei normalių žmonių visuomenėje?

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • Keistai gaunasi. Iš visų 9 projekto iniciatorių, vienintelis Eugenijus Gentvilas liberalizmo bacilomis apkrėstomis smegenimis. O kiti?

   1. Algirdas Patackas- prisiplakėlis “Drąsos kelio” aktyvistas;

   2. Gediminas Jakavonis- įsitikinęs palauskininkas iš “Darbo partijos”,

   3. Rytas Kupčinskas- nebeveikiančio Sąjūdžio kepūrės nešiotojas iš TSLK,

   4. Irena Degutienė- įdėjinė krikščionė-demokratė iš TSLK,

   5. Vytautas Juozapaitis- arijų solistas, priplakęs prie TSLK

   6. Edvardas Žakaris- kairuoliškai raudonas socdemas ,

   7. Dangutė Mikutienė- užsislėpusi paulauskininkė- karjeristė,

   8. Jaroslav Narkevič- tuteišas Wilenskas, nei kipšas- nei gegutė;

   PASIRODO TOLERANCIJA IŠKRYPIMAMS.

   Jei jiems patiems patinka- jų reikalas, bet nereiškia, kad visa Lietuva turi apsikrėsti jų durnystėmis ir prarasti seviką nuovoką.

   Thumb up 2 Thumb down 0

   • vel klaidinat. Gerai kad siulo pataisas,ne kitaip uzguls visa Juvenaline konvencija tokius musu komentatorius.

    Thumb up 1 Thumb down 0

 9. Ačiu Dievui, už tai, kad visokie tie “tolerastai” nesidaugina naturaliuoju būdu.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 10. Ar tie Vilniaus savivaldybės švietimo skyriaus darbuotojai, kurie buvo davę nurodymus vaikų darželiams dėl tolerastiško vaikų auklėjimo jau atleisti iš darbo ar dar tebedirba? Kas jie tokie? Kokios jų pavardės? Reikia jas paviešinti, kad visi žinotume tokius pseudo tolerantus ar tolerantes.

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Nenustebčiau, jei tie valdininkai patys yra iš žydrųjų ar vaivorykštinių tarpo.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 11. Teisingumas – valstybės pamatas. Be teisingumo nėra valstybės. Ar mes dar turime savo valstybę?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 12. Papildyti 170 straipsnį nauja 5 dalimi ir ją išdėstyti taip:

  “5. Seksualinio elgesio ar seksualinės praktikos, įsitikinimų ar pažiūrų kritika arba aptarimas, arba įtikinėjimas pakeisti tokį elgesį, praktiką, įsitikinimus ar pažiūras, savaime nelaikoma tyčiojimusi, niekinimu, neapykantos skatinimu, diskriminavimu ar skatinimu diskriminuoti.”

  2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

  Šis įstatymas įsigalioja 2013 m. spalio 1 d.

  Teikia:

  Seimo nariai

  1. Algirdas Patackas,

  2. Gediminas Jakavonis,

  3. Rytas Kupčinskas,

  4. Irena Degutienė,

  5. Vytautas Juozapaitis,

  6. Edvardas Žakaris,

  7. Dangutė Mikutienė,

  8. Jaroslav Narkevič,

  9. Eugenijus Gentvilas

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • Ar jie visai proto neteko? Nu Patackas, dar nieko nuostabaus, bet Degutienė, Kupčinskas, Gentvilas, Žakaris ir tas lenkelis? Kas jiems atsitiko? Jų partijų programose tokių čiūdų nebuvo….

   Thumb up 1 Thumb down 1

   • zmogau,perskaityk gerai,o tada kritikuok. Juk cia kaip tik apsigynimui mums sias pataisas siulo.Kitaip-del menkos smulkmenos , sakes- busim pipazinti diskriminuojantys mazumas.Aciu siems seimo nariams kad pateike,bet kazin ar tas 80 -tukas balsuos uz tai ?

    Thumb up 4 Thumb down 0

 13. LABAI TIESUS TEISINGAS STRAIPSNIS,ko tikimes, net koktu del valzdiazmogiu,dekui

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • Seimo nariams vertėtų perskaityti ir rimtai susimąstyti. Ne tam juos išrinkome, kad kurtų pagrindines vertybes ir Lietuvą naikinančius įstatymus.

   Thumb up 5 Thumb down 0

 14. Prabusk, žmogau!

  Prabusk, žmogau! Prabusk, doras lietuvi,
  Į tavo kiemą atšliaužia žalčiai
  Primest tvarkos, kurios tokios nebuvo
  Ir nepažino juodžiausieji laikai.

  Turėjai MOTINĄ, mylėjai ją kaip saulę,
  Vadindavai gražiausiuoju vardu,
  Dabar kitaip, į tavo meilę spjauna,
  Vadinti privalėsi „tėvas du“.

  Kai gimdavo naujagimis, tėvai čia pat žinojo —
  Miela dukrytė gimė ar laukiamas sūnus.
  Berniukas stiebės vyru, mergaitė — kaip jaunoji,
  Kuri tekės ir kada nors pati augins vaikus.

  Žalčiai nerimsta, klastą Konvencija pridengę,
  Vaikams nustato socialines lytis,
  Kurias jie patys pasirinks, kai bus tik pasirengę
  Moralę žaltišką širdin priimt.

  Prabusk, žmogau, prabusk, doras lietuvi,
  Na kaip tada, kaip Sąjūdžio laikais,
  Iškelki Kryžių šįkart kaip kalaviją
  Kovai su tautai brukamais nuodais.
  /skroblas/

  Thumb up 12 Thumb down 0

 15. …bet ir visas pasaulis eina link susinaikinimo!!!!!! isliks tik teisieji kuriuos globojapats Dievas:) Tai yra numatyti reiskiniai ir ju nereikia bijoti tik juos reikia zinoti!!! :)

  Thumb up 7 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...