Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Diletantiškų teisėsaugos ir teisinės sistemos reformų pasekmės

2012-11-30 09:39 | Nuomonių ringas | Komentarų (14)

Advokatas Arūnas Marcinkevičius. KK nuotr.


Advokatas Arūnas Marcinkevičius

Tik dabar visuomenę purtančiuose teisiniuose procesuose pradėjo akivaizdžiai reikštis 1993 – 1995, ir 2003 metų diletantiškiausių “pertvarkymų” Lietuvos policijoje bei prokuratūroje pasekmės, apie kurias patyrę specialistai perspėjo dar anuomet, tačiau niekas iš specialiųjų tarnybų įstaigų vadovų ir politikais išdidžiai save drįsusių vadinti asmenų nenorėjo girdėti ir net kaltindavo kišimusi į “politinius sprendimus bei jų įgyvendinimą”.

Rezonansiniai procesai dėl žudynių Medininkų pasienio ir muitinės kontrolės poste, dėl VSD pulkininko V. Pociūno nužudymo ir kitose ne mažiau skandalingai garsėjančiose baudžiamosiose bylose atskleidė tikrąją padėtį, apie kurią beveik du dešimtmečius užsispyrusiai tylėta.

Rezultate neišvengiamai tenka pripažinti dar anuomet profesionalų ne sykį ir ne du išsakytų nuogąstavimų absoliutų teisingumą, prognozuojant gresiantį Lietuvos teisinės sistemos ir būsimųjų (šiandieninių) procesų išsigimimą, mažai ką bendro tebeturintį su Teise.

Dabar jau net ir nespecialistui suprantama, kad daugybė žmonių, tarnaujančių teisėsaugos ir teisingumo sistemose, ne itin pasižymi elementariai privalomomis profesinėmis žiniomis ir minimaliai būtina profesine patirtimi. Jiems trūksta fundamentalių profesinės atramos taškų, kuriuos sujungę, pajėgtų suvokti teisinių procesų esmę ir jų perspektyvos visumą.

Šie pamatiniai trūkumai sąlygoja nepateisinamai tiesmukus sprendimus be elementaraus erdvinio nagrinėjamų problemų prigimties ir galimų teisingų sprendimo būdų suvokimo.

Regis, vis dar užsispyrusiai stengiamės paneigti nuo žilos senovės žinomą aksiomą, jog tik kuo gilesnės žinios ir platesnis žmoniškosios bei profesinės patirties spektras užtikrina kokybiškai geresnį galutinį rezultatą.

Komentarai

 

 

 
 1. Bobi išmok rašyti.Kaip tu galėjai 20 metų išbūti,,teisėsaugoje”,jei neišmokai be klaidų rašyti?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. gerb. Marcinkevičiui už tiesų atvirumą. Savo laiku, profesionalų buvimas specialiose tarnybose buvo nepakenčiama “rakštimi subinėj”, ypač prichvatizacijos metu. Profai visada kėlė, kelia ir kels panikšką baimę visokiem aferistam ir machinatoriams. Už tai, visos tos tarnybos buvo išvalytos nuo nereikalingųjų

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Poulausko ir Brazausko laikais teisesaugos sistema samoningai buvo sukurta taip jog Lietuva taptu ne teisine o teismine valstybe. Ka dabar ir matome ietuvoje per teisesaugos sistema daroma viska kas naudinga juodosioms jegoms o ne valstybei ,teisingumui ir Tautai!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Išų kur šis profesionalas 20 metų dirbu teisėsaugoje tokio advokato neteko girdėti, prieš kritikuojant galėtų ir savo žinių šaltinius nurodyti.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 5. O kam jiems profesinio žinios. Aprengiai durnelius spalvotai, pažadėjai po ženkliuką ir pirmyn ant žmonių siekiančių teisingumo. O jei turės žinių, t.y. dar pradės mastyti, tai pereis į kita barikadų pusę ir tikrai prisimins priesaika ir gins žmogaus teises ir laisves. Tai pavojinga pedofilų klanui.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. nuomone, tu neteisi – ne is Lietuvos reikia vaziuoti, oi ja valyti.
  Visa laika diletantai, kurie blogai dirba, mano, jog visi turi isvaziuoti, o ne jie is tarnybos buti ispirdolinami

  Thumb up 2 Thumb down 0

 7. Manau,kad sis zmogus raso ne tiek apie Lietuvos teisejus,o apie save. Ar nereiketu jam tevynes, kartu su gyvenamaja vieta, pakeisti,nes Lietuvoje kankinasi.

  Thumb up 1 Thumb down 2

 8. Keista, bet „mailiaus“ byloje kaltintojais yra ne tik „tyrėjai“ ir prokuratūra, bet ir žiniasklaida. Jau 3 metai kaip žiniasklaida kartu su teisėsauga kaltina „mailiaus“ bylos dalyvius nebūtais dalykais ir, atrodo, kad skleidžia apie „mailiaus“ įvykius melą ir blefą tyčia, iš anksto susitarę su „tyrėjais“. Labai keista, kad žiniasklaida palaiko tik vieną pusę, bet nepateikia jokios informacijos iš „mailiaus“ projektų pusės, nors žiniasklaida turėtų būti objektyvi.
  Pvz. žiniasklaida skleidė tokį melą, kad „mailiaus“ dalyviai ketino pasisavinti 22,5 mln. Lt, nors pinigų skirtų Investicijoms į akvakultūros įmones iš viso nebuvo, jų net nebuvo numatyta skirti (ŽŪM buvo suplanavusi skirti tik 3 mln. Lt, o paramos prašytojų buvo 23 projektams už 43 mln!) Kaip galima pasisavinti tai, ko nėra? Žemės ūkio ministerija apgavo paramos prašytojus neskirdama (net nenumatė skirti) pinigų visiems paramos prašytojams, o ne tik „mailiaus“ projektams!
  Pvz. žiniasklaida skleidė „tyrėjų“ melą, kad „mailiaus“ dalyviai ketino žuvis auginti „šiukšlių dėžėse“, nors numatyta naudoti naujausias ir geriausias pasaulyje technologijas ir tai yra parašyta verslo planuose pateiktuose Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie ŽŪM.
  Pvz. žiniasklaida – LNK televizija tyčia per žinias rodo (2012.11.25) (taip kaip ir anksčiau daug kartų Lietuvos ryto televizija) apleistas, apskretusias kiaulių fermas ir aiškina visuomenei, kad čia buvo numatyta auginti žuvis, nors žuvys čia būtų auginamos tik po to, kai patalpos būtų suremontuotos taip kaip patalpos pvz. gamybinėse farmacijos įmonėse ar kaip kitose gamybose, kur reikalinga ypatinga švara. Įrengimai būtų sumontuoti tik mažiausiai po 2 metų, jei būtų pasirašyta sutartis su NMA, ir tik po to, kartoju, kai patalpos būtų suremontuotos kaip operacinės klinikose!
  LNK televizijai ir „Lietuvos ryto“ televizijai daugybe kartų buvo aiškinta, kad jie gali rodyti tas kiaulių fermas (jeigu labai nori?), bet turėtų paaiškinti visuomenei, kad jos būtų suremontuotos ir žuvys auginamos mažiausiai po 2 metų! Bet LNK (ir „Lietuvos ryto“ televizija) vis tiek tyčia rodo apskretusius kiaulių gardus ir su pasigardžiavimu aiškina, kad čia būtų auginamos žuvys! Taigi, žiniasklaida kartu su teisėsauga galimai daro nusikaltimus, tyčia skleisdami melą, nors buvo daug kartų perspėti to nedaryti!
  Žemės ūkio ministerija yra įvairioms žiniasklaidos priemonėms sumokėjusi apie 10 mln. Lt jos veiklos viešinimui. Kas gali paneigti galimybę, kad pvz. LNK gavusi iš ŽŪM 1,7 mln Lt ar Lietuvos rytas gavęs 1,8 mln. Lt nėra galimai susitarę su ŽŪM (taip kaip ir su teisėsauga) rodyti ir aiškinti blogai apie „mailiaus“ bylą, nes reikia nukreipti dėmesį nuo ŽŪM įtartino paramos skirstymo ir nuo įtartino (daugiau negu įtartino) teisėsaugos „tyrimo“ pagamintoje netikroje „mailiaus“ byloje?! Žiniasklaidos atstovai, būkite objektyvūs, nedirbkite išvien su melagiais!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 9. Kad isversti i lietuviu kalba gerb.Advokato straipsni,teko pasivargint isvyniot ji is vatos.Ka radau? Pakol vieni vaikuciai prichvatizavo Azota,kiti suvedziojo Temide.

  Thumb up 9 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...