Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 20 Trečiadienis
 

A.Kubilius neatlyžta: „Dėl apkaltos Seimo nariui Vytautui Gapšiui turi spręsti Seimas“

2016-05-11 14:51 | Politika | Komentarų (25)

Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo pirmininkę, kad būtų pradėta apkaltos procedūra V.Gapšiui. KK nuotr.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę pažymėdamas, kad po gegužės 10 d. Konstitucinio Teismo nutarimo atsisakyti nagrinėti 2016 m. balandžio 17 d. Seimo nutarimu patvirtintą paklausimą Konstituciniam Teismui dėl apkaltos Seimo nariui Vytautui Gapšiui, akivaizdu, kad apkaltos Seimo nariui V. Gapšiui klausimą neatidėliodamas savarankiškai turi spręsti pats Seimas, nes teismas yra pripažinęs, kad jis yra padaręs nusikaltimą dar nebūdamas Seimo nariu.

„Raginu pradėti apkaltos procedūrą. Kartu noriu pastebėti, kad Konstitucinio Teismo nutarimo įgyvendinimas reikalauja, kad Seimas nedelsiant tinkamai sutvarkytų Seimo Statuto nuostatas, kurios apibrėžia Seimo narių apkaltos procedūras“, – sako A. Kubilius.

Kreipimesi į Seimo Pirmininkę pažymima, kad Konstitucinis Teismas savo nutarime taip pat išdėstė aiškią doktriną, kaip turi elgtis Seimas, kai paaiškėja, kad Seimo narys yra padaręs nusikaltimą, kuris yra pripažintas įsiteisėjusiu teismo nutarimu – tokiu atveju Seimas neturi kreiptis į Konstitucinį Teismą su paklausimu ar tokiu nusikaltimu Seimo narys pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, o pats savarankiškai, apkaltos proceso nustatyta tvarka, privalo spręsti Seimo nario mandato panaikinimo klausimą. Šios Konstitucinio Teismo suformuluotos nuostatos aiškiai matosi iš šių Konstitucinio Teismo sprendimo citatų:

„Taigi „paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas“ yra Konstitucijos 74 straipsnyje numatytas savarankiškas apkaltos pagrindas, kuris savaime nereiškia šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo ir atitinkamai – priesaikos sulaužymo; konstatuoti, kad „paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas“ kartu yra arba nėra šiurkštus Konstitucijos pažeidimas ir atitinkamai – priesaikos sulaužymas, konkrečiu atveju galėtų tik Konstitucinis Teismas. (…)

Pareiškėjo Seimo nutarime suformuluoto paklausimo kontekste taip pat pažymėtina, kad apkaltos pagrindo „paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas“ taikymas nesuponuoja Seimo įgaliojimų kreiptis į Konstitucinį Teismą su paklausimu, ar Seimo nario, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai, tais atvejais, kai tokiais veiksmais negalėtų būti šiurkščiai pažeista Konstitucija ir sulaužyta priesaika dėl to, kad jie atlikti iki duodant Seimo nario priesaiką. Taikant apkaltos pagrindą „paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas“, Konstitucinis Teismas atitinkamai neturi įgaliojimų vertinti atitikties Konstitucijai požiūriu tokių atitinkamų veiksmų, kuriais negalėtų būti šiurkščiai pažeista Konstitucija ir sulaužyta priesaika dėl to, kad jie atlikti iki duodant Seimo nario priesaiką; kitaip būtų nepaisoma konstitucinės apkaltos sampratos. (…)

Pagal Konstituciją Konstitucinis Teismas neteikia išvados dėl to, ar Seimo narys, kuriam pradėta apkaltos procedūra, gali eiti šias pareigas po to, kai jam įsiteisėjo teismo apkaltinamasis nuosprendis; nagrinėti tokį klausimą nepriklauso Konstitucinio Teismo kompetencijai“.

Komentarai

 

 

 
 1. apkalta sitam buozgalviui reikalinga uz pensininku zlugdima,parazitas ble jis mat dar nerimsta,tfu ble

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. Sveikas,Stasel,vėl tu čia.Nors laikas šiais laikais – pats didžiausias turtas,bet man jis jau nebe tiek svarbus,todėl nusprendžiau dažniau pasisukyneti po komentuojančių daržą ir daugiau apie tave – visurspejantį ir viską suprantantį sužinoti.Gal aš tikrai be reikalo tave kartais apšneku,gal ko nesuprantu.Taigi,pabandysiu pabūti tau oponentu.Pirma,manau,kad ano meto Kirkilo vyriausybe puikiai suprato ką darė.Ji atsisakė kaupti taip vadinamą finansinę pagalvėlę,o didino socialines ir kitokias išlaidas sąmoningai.Tai,dalinai teigiamai atsiliepė eiliniam gyventojui,nes net Kubiliaus vyriausybei sumažinus atlygį ir pensijas,jos vis vien liko didesnės nei būtų likusios po tokio veiksmo Kirkilo vyriausybei kaupiant “pagalvę”.Antra,Kubiliaus vyriausybe neturėjo kitos kai tik viską mažinti,didinti mokesčius ir skolinimasi ,todėl nepaisant visko ji vis vien tai būtų dariusi.Tai – ne Lietuvos sumanymas,tai – bendra ES tendencija,už kurią ją viešai išpeikė JAV.Todel darytina pirma išvada,kad esi ne tiek jau ir protingas,kiek papūgiskai kartojantis propogandines įprastybes.
  Dabar apie Gabšį ir Kubiliaus reikalavimus.Drįstu manyti,kad tikrumoje Kubiliui tie reikalai nė kiek nesvarbus.Šis žmogus nei skaidrumu,nei kokiomis tai vertybėmis netiki.Tai – tik politiniai žaidimai.Neteko girdėti,kad veiksmas,kuris padarytas iki tampant Seimo nariu,gali būti įvardintas kaip priesaikos sulaužymas.
  Taigi,Stasel,bandysiu tave ir toliau stebėti,kol suprasiu kas tu per paukštis ir kokiam tikslui tarnauja.

  Thumb up 5 Thumb down 1

  • tavo jav “viesai ispeike” euopos sojuza,o pati paskolino uz didelius procentus musu beprociui kubilui

   Thumb up 3 Thumb down 0

 3. 2015 m. birželio 3 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje įvykęs forumas „Mūsų valstybės tikslas“ konstatavo, kad po 25-erių Lietuvos Nepriklausomybės metų valstybės pasiekimus nustelbia nestabdoma ir grėsminga emigracija, savižudybės, nepaliaujamai didėjanti korupcija, dvasinis ir fizinis Tautos nykimas.

  Forumas konstatavo, kad Lietuvos valdžia nenori, nesugeba ir nežino, kaip užtikrinti Tautos ir valstybės išlikimą.

  Forume buvo įkurta „Birželio 3-iosios“ grupė (B3) – bendrų siekių erdvė, veiksmų koordinavimui.

  Pagrindinis B3 principas – prie šios erdvės jungiasi visi pageidaujantys, turintys kažkokių idėjų, tikslų, savo pobūdžiu sutampančių su pirmaisiais B3 gairių vektoriais, ir žinantys kaip tais įgyvendinti arba tie, kurie turi savų idėjų, tačiau neturi pakankamai pajėgų joms įgyvendinti ir ieško bendraminčių.

  B3 erdvė yra atvira kitų politinių partijų bei visuomeninių judėjimų idėjoms ir kviečia jungtis bendriems veiksmams.

  Thumb up 4 Thumb down 3

 4. Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra kaip ES vakaruose, o algos ir pensijos yra bemaž keturis kartus mažesnės nei ES vakaruose. Ši klaiki aplinkybė priverčia Tautą išsikraustyti iš namų ir gyventi svetur. Daugiau nei trečdalis lietuviškos bendruomenės žmonių dingo iš Lietuvos ir bijo grįžti. Labai blogai
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje maisto produktams ir vaikiškiems drabužiams PVM = 0. Valdžia nedaro biznio šitoj vietoj.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje dujoms ir elektros energijai PVM-5 %. Valdžia neskriaudžia šeimų.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, neapmokestinamasis pajamų dydis 4284 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, atskaitymai socialiniam draudimui yra tik nuo pajamų didesnių nei 3258 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***

  Nuo rudens, vakariniame ES pakraštyje mažiausia pensija 3179 litai/mėn. Papildomai dar taikomos kompensacijos visų rūšių energijai. Naudojimasis viešuoju transportu – nemokamas. Vaistai nekainuoja. Gydymas nemokamas (ir kyšininkavimo nėra). Neturintiems savos pastogės, nuomą padengia valdžia. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  *****************************
  (2015 metų skaičiai)
  ***************************
  Skurdas. Emigracija. Tai yra ir Grybauskaitės laikmečio neliustruotosios cccp komunist/kgb’istinės lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos siautėjimo sunkūs padariniai Lietuvai.
  _______________
  Lietuviai, Lietuva – tvirtovė. SĄJUDIS 2

  Thumb up 7 Thumb down 1

 5. Kubilius bando laikytis tam tikros tvarkos Seimo darbe. :) Gabrielius kaip matome užimtas kai kuo kitku ..tai kas jam belieka?? .Šeip šaunuolis tas Kubilius ,.per sunkmetį taip išravėjoLietuvos problemas kad net Butkevičiui teko šauktis importiniu “kaip rusai puola”..Kirkilas net krizės nepamatė kol ta ant nosies neužlipo .:) ..darbas žmogu puošia ne kalbos .

  Thumb up 2 Thumb down 9

 6. LABORANTUI TIKRIAUSIA NEUZTENKA SMEGENU SUVOKTI KAD NERA UZ KA TEISTI TO GAPSIO JAU DESIMT METU TAMPOMA SITA BYLA JUODINKIM KITA KAD PATS ATRODYTUM BALTESNIS TAI KONSERVATORIU DEVIZAS.

  Thumb up 17 Thumb down 0

 7. o ponui Kubiliui siūlau eiti atostogų,nes valstybėn bsutaupytų šimtus tūkstančių jei išeitumėte -atostogų,nes nebegali tiek daug valdininkų išlaikyti -TAUTA GYVENA PUSBADŽIU…JUMS LINKĖČIAU NORS SAVAITĘ PAGYVENTI IŠ 5 EURŲ………..nejaugi Jūs nesuprantat kadensija baigiasi……..

  Thumb up 20 Thumb down 0

  • duok Dieve kad taip butu bet paskaicius delfistu komentarus net baisu pasidare kiek dar idijotu patrijotuant lietuvos

   Thumb up 1 Thumb down 0

 8. Taigi tas teismo nuosprendis apskųstas Aukščiausiam teismui, vadinsi neįsiteisėjąs. Gal dar išteisins Gapšį.
  Seimas galėtų priimti nutarimą, dėl privalomo konservatorių sveikatos patikrinimo pas pas psichiatrus. Kol nevėlu, kol jų liga tik kalbomis pasireiškia.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 9. Čia Kubiliaus ir konservatorių paskutinis pasispardymas, jeigu turės frakciją tai jiems bus labai gerai

  Thumb up 17 Thumb down 0

 10. A.Kubilius neatlyžta dėl apkaltos Seimo nariui Vytautui Gapšiui,.
  O ką daryti, kad atlyžtų? Gal patį A.Kubilių vertėtų patupdyti? Tada tikrai atlyš. Ką jau ką, o A.Kubilių tikrai, ne tik atsirastų už ką, bet ir vertėtų sodinti. Ir metas labai palankus. Pavasaris… Ir derlius ne už kalnų – rudenį…

  Thumb up 16 Thumb down 1

 11. Matai koks kubilius gudrutis jam matai nereikia aukčiausio teismo išaiškinimo kas ir taip aišku bet galima be aiškinimu mėginti kaltu ieškoti,na reikia pasiardyti burbulu papusti juk rinkimai artėja kaip save pirmame plane nepareklamuosi.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 12. Kodel qubylius ne kalejime?Kodel uz valstybei padarytus milijardinius nuostolius neatliekamas tyrimas?Kodel seimas nesikreipia i prokurorus?Kiek dar leis siam dergti kitus,kai pats sedi meslo vezime?Manau ,kad koncervatnykai Lietuvai padare tiek nuostoliu,kiek hitleris su stalinu ir visais savo berijom nesugebejo.

  Thumb up 14 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...