Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 15 Antradienis
 

A. Kubilius ir M. Majauskas užduoda klausimus žemės ūkio ministrui

2018-01-02 14:38 | Politika | Komentarų (26)

Andrius Kubilius turi klausimų žemės ūkio ministrui. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Andrius Kubilius ir Mykolas Majauskas kreipėsi į žemės ūkio ministrą Bronių Markauską dėl Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo įgyvendinimo ir pateikė ministrui rašytinius klausimus.

“Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo, galiojančio nuo 2014 m. gegužės 1 d. iki šių metų pabaigos, 3 straipsnis numato, jog asmuo ar susiję asmenys (fiziniai ir juridiniai) gali įsigyti tiek žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis žemės plotas nebūtų didesnis nei 500 ha. Pagal įstatymą susijusiais asmenimis laikomi sutuoktiniai, tėvai (įtėviai) ir jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai). Susijusiais asmenimis taip pat laikomi juridiniai asmenys, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai valdo daugiau kaip 25 procentus kito juridinio asmens akcijų (teisių, pajų).

Pažymėtina, kad dar praėjusių metų pabaigoje ministras Bronius Markauskas TS-LKD frakcijos nariams pasiteiravus, kas vykdo šio įstatymo priežiūrą, teigė, jog įstatymas nenumato pareigos konkrečiai institucijai vykdyti žemės perleidimo sandorių apskaitos.

Šiuo metu viešojoje erdvėje aiškėja vis daugiau faktų dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ turimo turto. Įmonės tinklalapyje skelbiama, kad pagal 2015 metų duomenis „Agrokoncerno“ įmonių grupės įmonės valdo daugiau kaip 35 tūkst. ha žemės, o 100 procentų „Agrokoncerno“ akcijų valdo pats R. Karbauskis. Tai reiškia, kad po to, kai 2014 m. gegužės 1 d. įsigaliojo įstatymas, nei R. Karbauskis, nei su juo susijusios „Agrokoncerno“ įmonės neturėjo teisės įsigyti ar perimti nuosavybėn naujų žemės sklypų”, – teigiama Seimo TS-LKD frakcijos pranešime spaudai.

Parlamentarai A. Kubilius ir M. Majauskas kreipimesi prašo atsakyti, kokį žemės ūkio paskirties plotą nuosavybės teise 2014 05 01–2017 12 29 valdė R. Karbauskis ir su juo susiję asmenys, įskaitant „Agrokoncerno“ įmonių grupei priklausančias įmones.

„Žiniasklaidoje stebint vis daugiau kylančių faktų apie R. Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ turtą ir žinant žemės įsigijimo įstatymo reikalavimus, kyla pagrįstos abejonės dėl teisėtų ir sąžiningų koncerno ir paties R. Karbauskio veiksmų, įsigyjant ar perimant bankrutavusių ūkininkų žemes. Todėl kreipiamės į ministrą prašydami paaiškinti situaciją“, – teigė A. Kubilius.

Domimasi, ar po 2014 m. gegužės 1 d. R. Karbauskis arba „Agrokoncernas“ įsigijo nuosavybės teise naujų žemės ūkio paskirties žemės plotų. Jeigu taip, tai kokios apimties žemės sklypai yra įsigyti ir ar tai padaryta nepažeidžiant įstatymo 3 straipsnyje nustatytų maksimalaus leistino įsigyti žemės ploto apribojimų.

Galų gale ministro klausiama, ar paaiškėjus, kad R. Karbauskis galimai pažeidė įstatymo nuostatas ir reikalavimus, ministras kreiptųsi į prokurorą, ginantį viešąjį interesą, kad jis pateiktų ieškinį teismui, jog teismo sprendimu žemės plotai, kurie įsigyti pažeidžiant minėto įstatymo reikalavimus, būtų paimti iš įsigijusio asmens ir perduoti valstybės nuosavybėn.

„Visuomenė turi teisę žinoti, ar nebuvo pažeisti įstatymai galimai įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę. Ir tai yra valstybinių institucijų atsakomybė kuo greičiau išsklaidyti visas abejones ir pateikti aiškius atsakymus“, – teigė M. Majauskas.

Komentarai

 

 

 
 1. Kubylius ne Tautos rinktas seimunas,o paskirtas savo gaujos sebru.Todel ,manau,neturi teises klausineti ministru ar kitu valstybes tarnautoju.Nuo kada valstybe uzvalde asmenys,tiksliau nusikalteliai,tampa svarbesni uz eilinius piliecius ar pilieciu isrinktus asmenys valdzioje??? Aplamai ne tik vieta kalejime Kubyliui,bet reiketu isformuoti visa teroristine koncervatnyku gauja.Kiekvienam pagal nuopelnus,kaip sakoma…

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. Ei KK, prašau ikelti gražesnę Gerb. Kubiliaus nuotrauka, nes šioje nuoraukoje jūs darote ji panašų i begemotą.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. Eitum, kubiliau, mėgintuvėlių plauti. Nusimanai apie žemės ūkį kaip kiaulė apie debesis.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 4. Tauta kuria valstybę. Kaip renkas ir kontroliuojas valdžią taip ir turi. Tad estų tauta vieninga ir neleidžia savęs skriaust nei saviems, nei svetimiems. Todėl pas estus atsakinga valdžia. Iš emigracijų gryžinėja. Nes gerina gyvenimą estų tautai. Kur pensijos ir altyginimai didesni nei Lietuvoj. Jų valstybės paskolos nedidelės. Reiškia ir savo vaikų ateitį gerbia. Lietuvoj mandra tauta mandrus renkas. Kur vietoj to, kad kol eina ES parama susitvarkyt ekonomiką ir gerint žmonėms – net Seime vieni kitiems į atlapus kimba kiek gali. Vietoj to, kad vieningai teiktų strategijas, kad kol eina ES parama dar 2017 metais pradėt mažint gan dideles valstybės paskolas, tą tęst ir 2018 metais. – Priešingai. Valdžia sau su teisėsauga pasididinę atlyginimus iš biudžeto likučių – tauta apačioj ir nei piršto nekrutins situacijai gerinti. Arba skurs ir emigruos, ar dėl vaiko išmokų šturmuosis..Ir 2018 metais regis dėl negebėjimų susitvarkyt valstybės ekonomikos pas lenkus ir latvius išvež patys -kiek 2017 metais išvežė? Štai ką reiškia mandrai rinktis…valdžias. O kokie per rinkimus ereliai. Nebūt karžygių tauta.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 5. KONSERVATORIAI JAU PRIEŠ 10 METŲ BUVO PRIPAŽINTI TERORISTAIS .

  Šių faktų nedera pamiršti – 2007 m. Seimas pritarė buvusio savanorio Juro Abromavičiaus žūtį tyrusios komisijos pateiktoms išvadoms.

  2007 m. spalio 15 d. komisija patvirtino konservatoriams nepalankias išvadas. Jose konservatoriai siejami su J. Abromavičiaus nužudymą organizavusia ir vykdžiusia teroristinės organizacijos požymių turinčia grupuote bei kaltinami darę spaudimą teisėsaugos institucijoms, tyrusioms nužudymą.

  Pagooglinkite…
  Konservatorių ryšiai su teroristine grupe – akivaizdūs

  Thumb up 11 Thumb down 0

 6. Konservatnikai puola Karbauskį už tai, kad pajudino jų propagandos bastioną LRT su jų ciuckiais.

  Thumb up 16 Thumb down 0

 7. ir suprasit, kad is tokios burnos tik purvas ir pasiutimas gali lietis, juk valstieciai (tiksliau rinkejai) nustume nuo lovio

  Thumb up 14 Thumb down 0

 8. Manau, kad R.Karbauskis gali būti tituluojamas didžiausiu Lietuvoje žemgrobiu ir tam turi teisėsauga tą žemgrobį tinkamai įvertinti. Mat Karbauskio tėvas buvęs ilgametis kolūkio pirmininkas savo genus yra įskiepijęs sūneliui Ramūnui, kuris galimai žemės valdymą vykdo ne pagal Lietuvos Respublikos, o pagal LTSR įstatymą.
  Na o A.Kubilius ne .ventasis, būdamas premjeru, manau, kad Lietuvai taip pat yra padaręs didelę žalą, skolindamas Lietuvai pinigus iš privačių bankų už tyčia padidintas palūkanas, tikslu be palūkanų gauti paskolą sūnaus namo statybai?

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • Tamsta,pamiršai,kad tie bankininkai už Kubiliaus nuopelnus atsidėkojo,pripažindami jį METŲ finansistu-ekonomistu.
   ir nors tas PRIPAŽINIMAS kainavo Lietuvai apie 700 milijonų eurų,bet …argi gaila.

   Thumb up 6 Thumb down 0

 9. Irgi kaip Lansbergą lavondėmėm išbėrė ,,, turbūt nugaiš kartu vieną dieną .

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. Bijau,kad nors Kubilius nesusibartų su savo uošve,o tai dar paklaus,kaip jinai ,,PRICHVATIZAVO” žemelę Vilniuje.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 11. Kada i klausimus atsakines Kubylius su Simonyte? Uzgrobe snoro banka ,isvoge,ir dar tebevogia.Cia milijardai.O kad prasiskolinusiu fermeriu zemem skolas atsiima,tai argi cia nusikaltimas?Skolas privalu visiems grazinti?? manau ir Kubylius tures grazinti su savo sebrais valstybei ta,ka prisivoge.O gal koncervatnykams istatymai negalioja???

  Thumb up 17 Thumb down 0

 12. Kubilius gali uzdavineti klausimus, bet p.Kubiliui butu daug daugiau klausimu. Bet, deja, jam nagalima, tiesiog siukstu uzdavineti klausimus. Todel, kad jis sisteminis paraziten shvainen!

  Thumb up 11 Thumb down 0

 13. Konservai Kubilius su Majausku visai prarado orientaciją?
  “kyla pagrįstos (!!!) abejonės dėl teisėtų ir sąžiningų koncerno ir paties R. Karbauskio veiksmų, įsigyjant ar perimant bankrutavusių ūkininkų žemes. Todėl kreipiamės į ministrą prašydami paaiškinti situaciją“
  Jei jiems tokios abejonės kyla, tai visai ne į ministrą, tuo labiau dabartinį reikia kreiptis, bet į prokuratūrą.

  Man tai kyla pagrįstos abejonės arba Kubilius vis sveiko proto?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 14. Štai gerbiamieji kokia vienybė Seime težydi dirbant žmonių labui. Taršo vieni ktius be gailesčio. Tikri karžygiai kaip ir juos rinkę. Taip ir toliau… O tautos bendros gerovės gerinimui nėra kam dirbt valdžioje. Nes vieni kitais užsiėmę.. Gerai pradeda naujus metus. O kaip sako, gera pradžia -pusė darbo…

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • juokdariai,vagis vagi gaudo,tik lithuanijoj tai gali buti ,o ka runkeliai miega ,niekas niekur nieko neklibina,nes jei paklibinsi pats sau pakenknksi ir dar kaip,tai tik tiek ir belieka,toks toki pazino ir vagiu ji pavadino…

   Thumb up 7 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...