Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 12 Trečiadienis
 

A.Brazausko gimimo metinių minėjimas

2014-09-22 18:32 | Foto reportažai | Komentarų (65)

A.Brazausko gimimo metinių minėjimas - rugsėjo 22-ąją būtų šventęs 82 metų gimtadienį. KK nuotr.

„Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas padarė didžiulę įtaką. Nepaisant politinių simpatijų ar antipatijų, vargu, ar modernioje Lietuvos politikoje yra lygiavertė politinė figūra, kuri valstybės ir žmonių labui būtų tiek daug nuveikusi. Jis, būdamas Prezidentu, pateikė paraiškas stoti į NATO ir Europos Sąjungą. Jis, būdamas premjeru, pasirašė ir stojimo į NATO bei ES sutartis“, – tvirtina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, 2006 metais iš A. M. Brazausko perėmęs Lietuvos premjero pareigas, kurias ėjo iki 2008-ųjų.

A. M. Brazausko, kuris šiandien, rugsėjo 22-ąją, būtų šventęs 82 metų gimtadienį, figūra suvaidino lemiamą vaidmenį tiek 1989 metų gruodį, Lietuvos komunistų partijai atsiskyrus nuo tuometinės SSRS komunistų partijos ir po metų įkuriant Lietuvos demokratinę darbo partiją (LDDP), tiek 2001 metų sausį, susijungus LDDP ir LSDP.

„Lietuvos socialdemokratų partijos, kaip stiprios kairiosios partijos, formavimosi istorija yra unikali Rytų Europoje. A. M. Brazauskas vienijo mus. Dažniausiai jungiantis partijoms net paritetiniais pagrindais didžiausia problema būna susitarti dėl lyderio. Prezidentas A. Brazauskas, nors tuomet jau nedalyvaudamas politikoje, buvo tinkama asmenybė sujungti ir konsoliduoti socialdemokratiją. Susijungimas davė tam tikrą sinergiją. Viena vertus, LDDP suteikė partijai stiprią organizaciją, ryškų suvokimą apie visą partinę statybą. Kita vertus, atkurtoji tradicinė istorinė Lietuvos socialdemokratų partija skleidė supratimą apie vertybes. Ši sinergija yra įvykusi“, – teigia G. Kirkilas.

Lietuvos socialdemokratai šiandien iškilmingai paminėjo Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 82-ąjį gimtadienį. LSDP pirmininkas, Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo LSDP frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė ir kiti LSDP partijos bičiuliai lankėsi Vilniaus Antakalnio kapinėse, kur ant Prezidento kapo padėjo gėles. A. M. Brazauskas, ilgametis LSDP pirmininkas, Lietuvos Prezidentas ir Ministras Pirmininkas Anapilin išėjo 2010 m. birželio 26 d.

Komentarai

 

 

 
 1. Minekime minekime Brazauska visur ir visomis progomis, vagys puikiai igyvendina pagrindini jo priesaka: vsio zakono, juodai grobstomi priskolinti pinigai, ,,liaudis atiduos skolas. Nepamirskime nusibalsuoti uz jo priesaku vykdytojus: karbi, skverna, kirkila ir kt. Tegyvuoja Br.mylimas priesakas — vsio zakono!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. kiek gali si info buti laikoma negi nera kitu naujienu jau bloga nuo to paties NNNN metu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. AŠ VAIKŲ VIETOJ SUSIMESČIAU IR VIETOJ ŠITOS GALVOS _ KURI VISAI Į TĄ ŽMOGŲ NENEŠA…pastatyčiau TOKĮ KURIS TIKRAI būtų PANAŠUS ir nebūtinai iš brangios medžiagos, svarbu kad vidum būtų TAS. Arba iš vis tada ŠIAIP paminklą , o šitą atoduočiau , kad perdarytų į Lansbergio kuprą …tikrai medžiagos užtektų….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • VAGIUI KOMUNISTUI KURIS LIETUVOS VĖLIAVĄ SKUDURU VADINO, GERAI TOKS BALVONO PAMINKLAS. BALVONUI KAIP BALVONUI.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ATEIS LAIKAS KAI MŪSŲ VAIKAI IR ANŪKAI ŠITĄ BALVONĄ VERS IR VEŠ Į GRŪTO PARKĄ.

  Thumb up 5 Thumb down 2

  • Taip,kartu su visais kitais lanzbergistais,kurie klestėjusią Lietuvą pavertė griuvėsiais,o virš pusės anksčiau pasiturinčiai gyvenusių žmonių -elgetomis ,o jaunimą–dvasios ubagais,užsienio kapitalistų tarnais.

   Thumb up 4 Thumb down 1

 5. NESUPRATAU, KOKS ČIA BALVONAS PADARYTAS, MANOTE, KAD ČIA TAS PATS KURIS LIETUVOS VĖLIAVĄ SKUDURU LAIKĖ?

  Thumb up 3 Thumb down 1

 6. KOLABORANTAS, TAPĘS PREZIDENTU:
  1.A.M. Brazauskas apie trispalvę: “Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu” (Išsireiškimas Sąjudžio mitinge Katedros a. išlydint Lietuvos delegatus į IX partinę konferenciją, 1988) ; 2.”Į savarankiškos Lietuvos valstybės idėją aš žiūriu neigiamai. Aš manau, kad tai nerealu”. (Interviu “Argumenty i fakty”, 1989, Nr.47) ;3.”Kai kurie asmenys atkakliai perša mums Lietuvos Respublikos atkūrimo idėją. Esame įsitikinę, jog neįmanoma nutraukti penkių dešimtmečių Tarybų Lietuvos raidos. Pagaliau nėra ir pakankamai pagristų argumentų, kad tai daryti būtina”(“Žodis Lietuvos komunistams”, “Komunistas”, 1989, Nr.9) ;4.”Kūriame socializmą TSRS sudėtyje. Jokio kito kelio nėra ir negali būti. Kraštutiniai lozungai – išstoti iš Tarybų Sąjungos, paskelbti nepriklausomą Lietuvą – mums nepriimtini”( Kalba “Vilmos” imoneje. “Tiesa”, 1989 03 03); 5. Apie okupacinę kariuomenę: “Mes viska vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: o kas gi gins Lietuvą?” ( Kalba susitikime su komjaunuoliais. “Lietuvos rytas”, 1990 01 25) ; 6.”Ateityje Lietuvos Respublika pirmiausia turės gerai sugyventi su kaimynais. Kažin ar tai pavyks, jei kelsime balsą prieš tarybinę armiją”( Kalba SSKP CK plenume Maskvoje. “Tiesa”, 1990 02 10) ;7.”Kaip mes galime apsieiti be Tarybų Sąjungos? Tam kuris tai padarys, aš Nobelio premiją duosiu”. (Interviu lėktuve, skrendant į Maskvą).

  Thumb up 12 Thumb down 2

  • PERĖJIMAS GALĖJO BŪTI laipsniškas, nes dabar TURIME NIEKO….viskas kas dar buvo Tarybų laikais , tas perparduota jau po keletą kartų….TADA REALIJA BUVO TA< KAD visi (KOdabar iš vis nėra žodyne) fabrikai, kur dirbo žmonės ir gavo algą , mažą … bet gavo- buvo surišta su RUSIJA…Atskirai galėjo išgyventi tik kaimas ir tai , traktorii sugedus, šriubelio važiuotum į rusiją —-TODĖL PRIEŠ RAŠYDAMI ČIA TAS PAKODES ….gal pirmiausiai tą JAUNIMUI IR papasakokite…o kas išvadino ūkininkus RUNKELIAIS, kas daugiavaikėm mamom nuėmė visaslengvatas, kas padarė taip, kad šendien už dekretines MAMAS sodina į kalėjimą, nes patys priėmė tokius machinacijos pilnus dekretinių skaičiavimus, o paskui GAUDO IR ŠAUDO ….:( aikit jūs su savo aukšta morale…Žmogus miręs ir atsakyti negali…..čia dabar TOKIA mada— o ankščiau sakydavo—APIE MIRUSIUS GRAŽIAI< ARBA NIEKO…….. :(

   Thumb up 1 Thumb down 1

   • pridėkite žemės kilnojimą, sugalvotą dėdules -kad pasipildyti savo kišenę. Tikriausiai pasaulis tokio “stebuklo” dar neturėjo

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • o dėl kariuomėnės…….tai lengva buvo tada ir lengva buvo Ukrainoje , Lansbergiui atsistojus ant bačkos rėkauti – PADARYKIT MAIDANĄ VISOJ UKRAINOJ…… JIS jau pasitrenyravęs intrigų meistras….. o BRAZAUSKAS tada BUVO ATSAKINGAS ASMUO ir jeigu BŪTŲ KRAUJO UPĖS PASIPYLĘ…BŪTUMĖT VĖL VISI SIBIRE naują rytojų statę…. PIRMAS būtų lansbergis ir pabėgęs…. TODĖL ŠIKAU AŠ ANT VISŲ tokių, kurie vaidina patriotus, o elgiasi , kaip lansbergis………

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • PAKLAUSK pas indi pindi- kiek jie per dieną iš kiekvieno ŠENDIEN traukia , jau EURAIS :)

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...