- Reklama -

Vadimas Juška

Vakar ( 2010.11.17) per Lietuvos radijo 1 –ają programą buvo nuostabi laida, per kurią vos nesusibroliavo konservatorius, ūkininkas , žemės ūkio ministeris K. Starkevičius ir socialdemokratas Jonas Jagminas. Mintis viena – žemės neparduoti užsieniečiams. Senai nemačiau tokio dviejų skirtingų ideologijų atstovų solidarumo.

Argumentas jų vienas- negalima parduoti žemės užsieniečiams. Mat jie tokie kvaili, kad ją nupirks ir paliks dirvonuoti. Arba, neduok Dieve, pristatys kiaulininkystės kompleksų .

Tačiau faktas , kad su žemės pardavimo užsieniečiams apribojimu vyksta eilinis Lietuvos piliečių apiplėšinėjimas. Tuoj paaiškinsiu kaip: žemė Europoje brangi. Štai Vokietijoje jos hektaras kainuoja 6 – 18 tūkstančių eurų už vieną hektarą. Tuo tarpu kada Lietuvos ūkininkai už vieną hektarą siūlo vidutiniškai 1 – 3 tūkstančius litų (aš kalbu apie žemės ūkio paskirties naudmenis). Tačiau yra vienas bet – Lietuvos ūkininkai sėkmingai gauna milžinišką ES paramą, iš Lietuvos Valstybės – lengvatas dyzelinui. Žemės ūkio produkcija Lietuvoje – irgi europinėmis kainomis ( jeigu ne brangiau). Samdiniams ūkininkai moka gi itin mažas algas. Tad kodėl gi žemė Lietuvoje tokia pigi?

O žemė pigi todėl, kad ją sąmoningai nupigino valdantieji. Nes nėra alternatyvos. Mintis tokia – niekur žmonės nedings, prispaus reikalas – parduos ir už 500 litų už hektarą.

Artėja diena, kada vis dėlto Lietuva turės leisti parduoti žemės ūkio paskirties plotus užsieniečiams. Ir kas įvyks? Gyventojai, žinoma, pardavinės tiems, kas siūlys didesnę kainą. O ją siūlys užsieniečiai. Norėdami konkuruoti su jais, už žemę bus priversti mokėti daugiau ir mūsų ūkininkai. Mokėti tiek, kiek ji verta. Maža to, gali ateiti dirbti ir ūkininkai iš Vokietijos. Kurie, žinoma, savo samdiniams mokės orų atlygį už sunkų darbą. Va, ir prasidės tikroji konkurencija. Va, to ir bijo šiltnamio sąlygomis gyvenantys ir dirbantys Lietuvos ūkininkai bei jų užtarėjai.

Žinoma, kad Lietuvos pilietis ir aš esu prieš žemės ūkio paskirties naudmenų pardavinėjimą užsieniečiams. Tačiau kodėl gi tada nenustačius minimalios žemės kainos? Kodėl nepareguliavus šio proceso? Juk štai, pvz., vaistų kaina skaičiuojama pagal kelių turtingų Europos šalių vidurkį. Kodėl gi to paties modelio nepritaikyti ir žemės pardavimo kainom? Išeitis paprasta .

Dabar apie svarbiausia. Jeigu kas galvoja, kad Lietuvos kapitalistas, nusipirkęs žemę, jos neperparduos užsieniečiui – labai klysta. Perparduos, ir tai biznio dalis – iš krizės nualintų Lietuvos piliečių kuo pigiau prisipirkti žemės ir ją vėliau su kokiu 400 procentų pelnu perparduoti užsieniečiams.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!