Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paryžiuje vienos įtakingiausių pasaulyje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Tarybai pristatė Lietuvos pasirengimą narystei EBPO ir atsakė į 34 šalių ambasadorių klausimus. Šios organizacijos narėmis gali tapti tik ekonomiškai išsivysčiusios ir stabilios valstybės. Šiuo metu jai priklauso 34 ekonomiškai stipriausios pasaulio šalys.
EBPO Ministrų Taryba šiemet nusprendė, kad 2015 m. pradėti derybas dėl narystės organizacijoje bus pakviesta ir Lietuva. Ruošdamasi stojimo procesui, Lietuva jau parengė veiksmų planą bendradarbiavimui su EBPO stiprinti ir glaudžiau integruotis į organizacijos struktūrą. Jis apima intensyvesnį EBPO patirties perėmimą valdymo, prekybos, vystymosi, švietimo, investicijų skatinimo ir kitose srityse.
Šalies pasirengimo deryboms pristatymas sprendimus priimančiai EBPO Tarybai – šalies vertininimui ir derybų eigai ypatingai svarbus etapas.
„Lietuva labai atsakingai ruošiasi stojimo į EBPO procesui ir jau dabar laikosi pagrindinių EBPO principų. Bendradarbiavimo su EBPO stiprinimas atveria naujas galimybes skatinti ekonomikos augimą ir konkurencingumą, taikyti efektyviausias valdymo ir skaidrumo užtikrinimo schemas. Tai Lietuvos pasiekimų garsinimas, patikimumo bei tarptautinio įvaizdžio stiprinimas”, – teigia Prezidentė.
Pristatydama Lietuvos pasirengimą EBPO Tarybai, Prezidentė pabrėžė, kad šalies pasirengimą laikytis EBPO reikalavimų atspindi ir ekonominiai rodikliai, ir tarptautinės bendruomenės pripažinimas.
Pasak Prezidentės, Lietuva yra gerbiama ir patikima verslo ir prekybos partnerė, jau šiandien atitinkanti daugelį narystės EBPO kriterijų. Neseniai paskelbtame pasauliniame verslo sąlygų reitinge Lietuva užima 17 vietą pasaulyje ir kartu su Skandinavijos šalimis yra viena iš palankiausių vietų verslui visoje Europoje.
Prezidentė EBPO Tarybai taip pat pristatė sėkmingą Lietuvos patirtį kovojant su ekonomine krize, pabrėžė šalies laimėjimus skatinant inovatyvių ir skaitmeninių technologijų plėtrą, pažymėjo Lietuvos įdirbį informacinių, lazerinių ir biotechnologijų srityse. Pasak Prezidentės, šie Lietuvos laimėjimai rodo, kad ir mes galime būti naudingais bei patikimais partneriais ir įnešti savo indėlį į EBPO veiklą.
EBPO veikia apie 250 specializuotų komitetų, darbo grupių, forumų, programų, kuriose analizuojami aktualiausi ekonomikos, prekybos, darbo, švietimo, sveikatos, finansų rinkų ir kiti klausimai.Lietuva jau dabar dalyvauja 25 nuolatiniuose EBPO komitetuose ir programose, yra prisijungusi prie 9, o pateikusi prašymus prie dar 4 tarptautinių instrumentų. Dar šiemet tikimės būti pakviesti jungtis prie papildomų 11 komitetų ir darbo grupių, bus inicijuotas prisijungimas prie papildomų 2 tarptautinių instrumentų.