- Reklama -
Iš prabangos kupino V.Grigaravičiaus pasaulio eilinių policininkų skurdas nesimato

Dar visai neseniai Lietuvą purtė skandalas: generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius gyvena už liudytojų apsaugai skirtus pinigus nupirktame tarnybiniame bute, kurio įrengimas policijos biudžetui kainavo 190 tūkst. litų. Vidaus reikalų ministerijos generalinis inspektorius Julius Jasaitis suskaičiavo, kad kostiumų stovas V.Grigaravičiaus generolo uniformą pakabinti kainavo 500 litų, viena sofa-lova – 6 tūkstančius litų, antra – 5 tūkstančius litų, o lova – apie 7 tūkstančius litų. Be to, V.Grigaravičiui atsipalaiduoti skirta relaksacinė kėdė kainavo beveik 6 tūkstančius litų, toršeras – beveik 5 tūkstančius litų, treniruoklis – beveik 4 tūkstančius litų, o lovatiesė – dar 1,5 tūkstančio litų.

Be visos šitos prabangos Vilniuje, generalinis policijos komisaras šešerius metus beveik kasdien važinėjo tarnybine mašina į Alytų namo, už benziną nemokėdamas nė cento.

Taigi vien tik generalinio policijos komisaro V.Grigaravičiaus prabangai išleistas ne vienas šimtas tūkstančių litų. Tačiau šitokia didžiulė vieno komisaro prabanga slepia baisų policijos bankrotą – tiek kadrų, tiek finansinį.

Į apklausą – po septynių mėnesių

Taip jau atsitiko, kad š.m. vasario pradžioje “Karšto komentaro” vyriausioji redaktorė Giedrė Gorienė tapo nelaimingo autoįvykio liudininke: jai einant perėja didžiuliu greičiu atlėkęs automobilis nutrenkė priešais ją perėjoje ėjusią moterį.

“Policijos ir greitosios laukėme beveik pusvalandį – niekas neskubėjo važiuoti. O kai galiausiai sulaukėme policijos, pareigūnai užsirašė mūsų koordinates, ir mes išsiskirstėme, manydami, kad jau po kelių dienų gausime kvietimus į policiją, kur būsime apklausti kaip liudininkai. Tačiau slinko savaitės, o į policiją niekas nekvietė”, – KK sakė vyr.redaktorė.

Praėjus keturiems mėnesiams, redaktorė galiausiai gavo kvietimą į Kelių policiją, tačiau tuo laiku ji nuvykti negalėjo. Todėl redaktorė kaip liudininkė buvo apklausta tik dabar, praėjusius septyniems mėnesiams nuo to nelaimingo įvykio.

Tyrėjai nespėja tirti bylų

“Be jokios abejonės, eidama pas tyrėją mintyse piktinausi, kad mūsų policijai reikia net septynių mėnesių, kad apklaustų autoavarijų liudininkus, tačiau kai įėjusi į policijos tyrėjos kabinetą pamačiau didžiausius kalnus bylų, mano nuomonė absoliučiai pasikeitė – supratau, kad mūsų Kelių policijos pareigūnai tiesiog fiziškai nespėja jų tirti”, – KK sakė vyr.redaktorė.

Ir iš tiesų – pasirodo, dabar vienas Vilniaus Kelių policijos tyrėjas vienu metu atlieka … 80 ikiteisminių tyrimų. “Nors vienam pareigūnui norma – 10 ikiteisminių tyrimų”, – taip KK redaktorei paaiškino Kelių policijos pareigūnai.

“Pakalbėjusi su Kelių policijos pareigūnais sužinojau, jog prieš keletą metų vienam Kelių policijos tyrėjui tekdavo po 30 ikiteisminių tyrimų. Tuomet Generalinė prokuratūra parašė Policijos departamentui raštą, jog toks krūvis yra neįmanomas, ir tuo viskas pasibaigė. O dabar mūsų Kelių policijos tyrėjams užkrauta net po 80 ikiteisminių tyrimų! Taigi visiškai nenuostabu, kad liudininkai į apklausas pakviečiami tik po septynių mėnesių – mūsų pareigūnai tiek bylų ištirti per trumpą laiką fiziškai nepajėgūs”, – savo įspūdžiais iš po apsilankymo Kelių policijoje dalijosi KK vyr.redaktorė.

Kelių policijoje – blokados nuotaikos

“Kadangi man ne kartą teko pabuvoti Alytaus m. VPK, iš kur yra atvykęs V.Grigaravičius ir kur dirba jo sūnus, tai galiu pasakyti, kad Alytaus m. VPK ir Vilniaus Kelių policijos kontrastas – siaubingas: pastatų įrengimas skiriasi kaip diena ir naktis”, – sakė G.Gorienė.

“Alytaus policijos komisariato langai sandariausi ir naujausi, pastato viduje – parketlentės, pareigūnų kabinetuose – kompiuteriai, puikūs baldai ir patogios kėdės. Tikrai galiu pasakyti, kad Alytaus komisariatas – pavyzdinis, puikiai įrengtas, ten policininkams iš tiesų sudarytos puikios sąlygos dirbti. Tačiau labai gaila, kad išvažiavus iš V.Grigaravičiaus “tėvonijos” ribų, pavyzdžiui, kad ir į Vilnių, pasijunti kaip iš kokio Vakarų Europos prabangaus aerouosto nusileidęs Vilniaus aerouoste: pilkos, dar sovietmečiu dvelkiančios sienos, baigiantys sulūžti baldai ir tualetai, į kuriuos be dujokaukės negali užeiti”, – lygino Vilniaus Kelių policiją ir Alytaus m. VPK laikraščio redaktorė.

“Tai, ką pamačiau Vilniaus Kelių policijoje, tikrai verta įrašyti į Raudonąją sovietinių relikvijų knygą – tualetai turbūt neremontuoti dar nuo sovietinių laikų, sienos – niūrios, pilkos, slegiančios, baldai – irgi prieštvaniniai: atrodo, pravers tyrėjas spintą, ir durys pačios iškris. O langų bent jau trečiame aukšte policijos pareigūnams yra neleidžiama atidaryti – jie užkalti ir užklijuoti: nes jei atidarysi, langai iškris. Taip tie rėmai jau supuvę… Pareigūnai sakė, kad langus jiems pakeisti žadėjo dar prieš keletą metų, tačiau pažadai taip ir liko pažadais”, – pasakojo įspūdžius iš visuomenei nematomos V.Grigaravičiaus policijos skurdo karalystės redaktorė.

Taigi Vilniaus Kelių policijoje nuotaikos – kaip per blokadą.

Dėl darbo krūvio – depresija ir raminamieji

“Karšto komentaro” vyr.redaktorės kalbinti Kelių policijos pareigūnai sakė, kad dėl didžiulio darbo krūvio dažnas Kelių policijos pareigūnas vyras skundžiasi depresija. “O ką jau kalbėti apie moteris pareigūnes, kurios prisipažino jau negalinčios be raminamųjų”, – KK sakė G.Gorienė.

“Mes dirbame nežmoniškose darbo sąlygose ir didžiulėje įtampoje. Ir tas krūvis – 80 ikiteisminio tyrimo bylų vienam tyrėjui, yra tikrai nepakeliamas. Pažiūrėkite, kas darosi, – prieš keletą metų vienam tyrėjui teko po 30 bylų, nors norma yra 10, o dabar – jau po 80. Jei tokiais tempais krūvis augs taip ir toliau, tai Kelių policijoje greitai neliks kam dirbti, nes tas darbo krūvis, koks yra dabar, fiziškai jau nepakeliamas”, – “Karšto komentaro” vyr.redaktorei sakė kalbinti Kelių policijos pareigūnai.

Po VRM generalinio inspektoriaus J.Jasaičio išvadų, kur buvo pripažinta, kad generalinis policijos komisaras supainiojo privačius ir tarnybinius interesus, su V.Grigaravičiumi susitikęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad generalinis policijos komisaras pirmiausia privalo būti pavyzdys savo pavaldiniams. Todėl, “Karšto komentaro” manymu, V.Grigaravičiui derėtų pasitenkinti viena prabangia lova savo prabangiame tarnybiniame bute, o kitas dvi brangias lovas pardavus būtų galima pakeisti bent labiausiai supuvusius langus Kelių policijoje, esančioje Giraitės g.3, Vilniuje.

O iš tiesų, būnant neturtingiems, bet teisingiems, vertėtų pripažinti, kad Kelių policija, kaip ir kiti tragiškais vadinami policijos komisariatai, jau seniai galėjo būti taip pat įrengta, kaip ir pavyzdinis Alytaus policijos komisariatas – jei sąmatos, skirtos komisariatų renovacijai, nebūtų taip išsipūtusios, kaip kad išsipūtė toji varlė prieš jautį.

Kuo baigėsi varlės pūtimasis, puikiai žinome – norėdama prilygti jaučiui, varlė sprogo. Taigi ir šiuo atveju dėl didžiulio policijos vadovo neūkiškumo gavosi sprogimas, kurį galima įvardinti vienareikšmiai – policijos kadrų ir finansiniu bankrotu.

KK

2007-08-09

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!